La Roche-Posay, Redermic R, Concentre Correcteur Dermatologique Anti-age, [Dermatological Anti-Aging Corrective Contentrate] (Intensywna przeciwzmarszczkowa kuracja pielęgnacyjna)

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Wyjątkowe połączenie 0,1% czystego retinolu z kompleksem wzmacniającym jego działanie (Retinol linoleate + Adenozyna) oraz 0,3% złuszczającego kwasu lipo-hydroxylowego (LHA), aby ułatwić wnikanie retinolu i wzmocnić skuteczność formuły przy jednoczesnym zachowaniu tolerancji skóry, także bardzo wrażliwej.
Zwalcza objawy starzenia się skóry: widoczne i głębokie zmarszczki, przedwczesne starzenie się skóry spowodowane działaniem słońca oraz nierównomierny koloryt skóry, w tym zmiany pigmentacyjne. Skóra staje się widocznie ujędrniona.
Nakładać rano i/lub wieczorem na twarz, szyję i dekolt. Samodzielnie lub w połączeniu z kremem nawilżającym (zalecane dla skóry suchej). Podczas używania Redermic [R] należy stosować ochronę przeciwsłoneczną i uniakć nadmiernej ekspozycji na słonece.
Klinicznie udowodniono zmniejszenie zmarszczek po 8 tygodniach stosowania (30% redukcja zmarszczek górnej wargi, 24% redukcja zmarszczek na czole, 22% redukcja zmarszczek, kurzych łapek oczu).
Hipoalergiczny, nie zawiera parabenów. Unikać kontaktu z oczami.

ujędrniające, wybielające / rozjaśniające, przeciwzmarszczkowe, rozświetlające
hipoalergiczna, bez alkoholu, bez parabenów
w tubce
na noc
wrażliwa, normalna, z przebarwieniami, dojrzała, mieszana

Wykorzystała: kilka próbek

dobra robota!

Z dużym dystansem podchodziłam do tego kremu, czekałam na późną, bezsłoneczna jesień (ryzyko przebarwień) i w końcu zaczęłam używać.
Stosuję krem tylko wieczorem, bezpośrednia na oczyszczoną skórę.
Nie powoduje żadnych podrażnień, nie uczula . Jestem przyzwyczajona do bardziej nawilżających i natłuszczających kremów w wieczornej pielęgnacji, a po nim nie ma żadnej lepkiej, tłustej warstwy (ale nie takie jest jego działanie) wchłania sie całkowicie, pozostawia twarz matową.
Używam go od 3 tygodni, co 2-3 dzień ale faktycznie zauważyłam rezultaty!
Skóra jest bardziej napięta, wygląda tak świeżo i zdrowo, bardzo zmniejszył widoczność porów, a posłoneczne przebarwienia faktycznie są zdecydowanie mniej widoczne.

Całkiem niezły

Wiele dobrego słyszałam o retinolu. Mam 34lata i zdecydowałam się kupić ten krem jako profilaktykę przed pierwszymi zmarszczkami. Stosuję go na noc.

Bałam się podrażnień, ale krem nie wyrządził żadnych szkód, jest przyjemny w stosowaniu. Skóra jest gładka, miła w dotyku, przebarwienia są lekko wypłycone.

Krem jest drogi. Myślę, że fajny dla osoby, która jeszcze nie używała retinolu, bo jego stężenie jest tutaj niewielkie. Przy kolejnej "kuracji" zdecyduje się pewnie na coś silniejszego.

Wykorzystała: kilka próbek

Szału nie ma

Bardzo lubię retinol, jednak w tym kremie stężenie jest dla mojej skóry za małe, tym samym efekty odmlodzenia, wygladzenia, nie mówiąc już o rozjasnieniu niewielkie. Miałam 3 próbki po 5 ml, wykorzystałam na twarz i dekolt, ale pelnowymiarowego opakowanie nie kupię, chyba, że będzie silniejsza wersja. Dla kogoś, kto zaczyna przygodę z retinol polecam, krem nie podrazni, nie spowoduje nadmiernego zluszczania.

Zimowa odnowa

Jeden z moich ulubieńców, którego aplikuję sobie od kilku lat, każdej zimy, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej i – przeciwko wszelkim niedoskonałościom cery, z którymi moja mieszana, wrażliwa skóra się zmaga, obejmującym zarówno zmiany trądzikowe, jak i przebarwienia, a czynię to późną jesienią i zimą, aby – choć i tak krem stosuje się na noc - nie mieć w tym czasie zbyt wielu okazji do narażania cery na promienie słoneczne, ze względu na główny komponent kremu – retinol.
Genialny składnik doskonale radzący sobie ze wszystkimi wspomnianymi problemami.
Również ze względu na retinol, krem umieszczony został w bezpiecznej dla niego metalowej tubce, i ma maleńki otworek, dzięki któremu można precyzyjnie dawkować kosmetyk (który jest bardzo wydajny, więc dozuje się go jednorazowo po kropli – tym bardziej, że nie należy go przedawkowywać), i jednocześnie chroniący przed zbytnim utlenianiem się specyfiku.
Krem ma półpłynną konsystencję – rozpuszczającego się masełka - ułatwiającą aplikację, i lekko marchewkową woń – typową dla retinolowych preparatów, a tak właściwie – dla witaminy A – i doskonale się wchłania, nie pozostawiając mokrego filmu na skórze.
Działa już od pierwszej nocy, i rano cera wygląda na wypoczętą i zdrową – jest gładka, nawilżona i znikają drobniejsze niedoskonałości.
Po sezonie zimowym natomiast, czyli po kilku tygodniach stosowania kremu, bo na tak długo wystarcza nieduża (30 ml) tubka – moja cera jest gotowa na wiosnę – ujędrniona, nawodniona, gładka i o jednolitym kolorycie, pozbawiona niedoskonałości i nawet blizn po nich, piegów i przebarwień, ze spłyconymi "dolinami łez", które niestety dość wcześnie się u mnie pojawiły, a których wygląd Redermic R co zimę mi zauważalnie poprawia.
Szczerze polecam.

Działa! A przy tym nie podrażnia skóry twarzy

To, że nie podrażnia skóry twarzy, to jego duża zaleta, bo kremy z różnymi aktywnymi formami wit. A mogą być bardzo podrażniające.
Wit. A używamy z 2 powodów - leczenie trądziku i redukcja zmarszczek. Mam 60 plus więc dla mnie ta druga funkcja, ale pomimo wieku wyskakują mi czasami krostki na brodzie (jak dobre 40 lat temu...).

Użyłam ponad połowę opakowania - krem nie podrażnia mojej twarzy (zero podrażnienia, zaczerwienienia, łuszczenia się przy codziennym stosowaniu), ale podrażnia dekolt (swędzi okolica kości obojczykowych). To jest coś czego można się spodziewać, bo skóra szyi i dekoltu jest znacznie cieńsza niż twarzy, ma też mniej gruczołów tłuszczowych. Od kilku tygodni nic nie wyskoczyło na brodzie.

Zawsze stosuję na noc i dodatkowo aplikuję treściwy krem nawilżająco-natłuszczający. W dzień nie używam i stosuję moją zwyczajną pielęgnację (esencja, ampułka, serum, krem nawilżający, olejek i krem z SPF - dużo tego, ale moja skóra to lubi. Nienawidzę napiętej, matowej skóry. Moim zdaniem nic bardziej nie postarza niż mat).

Jak ktoś ma 30 lat i żadnych zmarszczek, to nie powinien oczekiwać efektów przeciwzmarszczkowych. Dokuczający trądzik - lepiej pójść do dermatologa i dostać wit. A na receptę.

Nie spodziewam się efektu natychmiastowego, bo nie tak działają łagodne formy wit. A., ale mam nadzieję, że do marca zmarszczki mimiczne na czole i w okolicy ust będą mniej widoczne.

Szanuję tylko opakowania, które zajmują mało miejsca. To nie stoi na zakrętce. Więc jestem na nie.

PO DŁUŻSZYM UŻYWANIU (ok. 1,5 miesiąca):
dodaję obserwację, że skóra dekoltu rzeczywiście znacznie gorzej znosi krem niż skóra twarzy (twarz bez problemów). Ograniczyłam używanie na skórze dekoltu do 1 raza w tygodniu. Będę zwiększać częstotliwość jeśli nie będzie podrażniał.

PO 3 MIESIĄCACH UŻYWANIA:
Wyraźnie zauważam poprawę gęstości skóry i poprawę kolorytu (skóra jest bardziej równomierna w kolorze). Skóra dekoltu przyzwyczaiła się (przez jakiś czas było źle - swędzące bąble) i toleruje krem bez żadnych problemów. Na dekolt i szyję (zgodnie z zaleceniami dermatolożki) stosuję co drugi dzień. To dla mnie ważne, że można na szyję i dekolt, bo skóra w tych częściach ciała starzeje się znacznie szybciej niż skóra twarzy.

I zero jakichkolwiek niedoskonałości na brodzie. Nawet nie próbują wyskoczyć.

Na ogół używam już bez dodatkowego kremu. Tylko tonik, esencja i odczekanie aż skóra jest sucha.

PO 4 MIESIĄCACH
Na tyle wystarczyła tubka. Czyli na całość zimowej kuracji. Jest połowa marca więc czas retinol odstawić.

Używany prawie codziennie do twarzy, rzadziej (choć w ostatnim miesiącu też codziennie) do szyi i dekoltu.

Widzę wyraźne efekty - skóra ogólnie wygląda ładniej, drobne zmarszczki praktycznie zniknęły.

Jedyny problem - produkt nie daje się wydobyć do końca. Próba wydobycia skończyła się pęknięciem tubki. Myślę, że straciłam kilka dni stosowania - a szkoda.

Odjęłam mu początkowo jedną gwiazdkę za cenę, ale w sumie cena była warta tych efektów więc gwiazdkę przywracam.

OGÓLNIE - na DUŻY PLUS!

Drogi i nie robi nic prócz szkód../

Krem został mi polecony jako produkt na przebarwienia, dopiero później przeczytałam, że jest to krem przede wszystkim przeciwzmarszczkowy. Ponieważ jestem po 30 roku życia nawet się ucieszyłam, że będę mogła obserwować czy w kwestii moich pierwszych zmarszczek coś się ruszy.
Tak, jak wspomniałam kupiłam ten produkt z głównym ukierunkowaniem na przebarwienia, których niestety nabawiłam się z powodów hormonalnych (spore i dość ciemne plackowate przebarwienia na twarzy).
Krem stosowałam przez kilka miesięcy regularnie (z przerwami na okresy słoneczne). Najpierw 2/3 razy w tyg., później 3/4 razy, ale nigdy nie zdecydowałam się na korzystanie z tego produktu codziennie.
Cienką warstwę kremu stosowałam na noc, na konkretne (interesujące mnie) partie skóry (moje plackowate przebarwienia na czole, nos, broda i okolice oczu).
Krem ma przyjemną konsystencję, bardzo delikatny zapach, ładnie się rozprowadza i szybko wchłania.
Już po kilku dniach stosowania zauważyłam, że moja skóra jest ściągnięta, bardziej wrażliwa i przesuszona.
Po ok.2/3 tyg. skóra zaczęła się łuszczyć w miejscach gdzie krem był stosowany. Zauważalny był również gorszy stan mojej skóry (więcej wyprysków, dłużej i trudniej się goiły).
Po kilku miesiącach stosowania tego kremu zauważyłam bardzo minimalne rozjaśnienie moich przebarwień (ale tylko tych największych i najciemniejszych). Niestety nie by l to dla mnie zadowalający efekt.
Co do zmarszczek, niestety nie zauważyłam, by moja skóra wyglądała lepiej czy była bardziej gładka i wygładzona.
Produkt jak na 30 ml bardzo wydajny.
W moim odczuciu wyrzuciłam spore pieniądze w błoto, bo efekty bardzo minimalne, a właściwie zerowe, a na dodatek w pakiecie dostałam pogorszoną skórę twarzy.

Bardzo dobry - polecam!

Bardzo dobry krem przeciwzmarszczkowy za stosunków nieduże pieniądze. Uważam że to naprawdę dobry i prawdziwy produkt przeciwzmarszczkowy. Zawiera cudowny retinol, który intensywnie wygładza zmarszczki. Stosuję go punktowo na moje pierwsze zmarszczki mimiczne. Nie zniknęły ale autentycznie się zmniejszyły. Z racji tego że retinol jest składnikiem mocnym stosuję go falowo - nie codziennie

KATASTROFA

Kupilam krem za pol ceny i dzieki Bogu po polowa tubki wyladowala w koszu.Jestem po 30 (grubo) i bardzo chcialam tem krem przetestowac poniewaz moja cera swietnie reagowala na rozne kwasy wiec pomyslalam czas na reinol.O zgrozoooo przez ponad 3 miesiace leczylam skore po tym jak mi wysyp okropnych suchych plackow zaserwowal.Wokol ust i bruzdy nosowe wygladaly okropnie.Liczylam sie z wysuszeniem cery ,ale to jaka krzywde mi "to" zrobilo to sie nie na to nie przygotowalam.
Krem wyladowal w koszu a janadal lecze skore zbolacych suchych strupkow :(

Używam tego produktu od: 1 mca
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Sama nie wiem....

Właśnie kończę pierwsze opakowanie.
Mam cerę trądzikową i trzyma ją w ryzach. Nic mi nie wyskakuje nowego.
Jednak bardziej chciałam żeby pogrubił moją skórę i działał na zmarszczki.
Używałam wcześniej mocnych retinoidów więc ten krem stosuję codziennie także pod oczy i podrażnienie nie występuje.
Nie widzę efektu "nabicia" i wzmocnienie skóry. Nie wiem co prawda co byłoby gdybym go nie stosowała (jestem po 30).... Mam mieszane uczucia. Nie wiem czy działa (bo nie podrażnia).
Aplikacja ok, nie roluje się. Wg mnie wcale nie jest mega wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe.

Wielka niewiadoma

Używam produktu od 2 miesięcy. Stosuję go na okolice oczu - rano i wieczorem. Dobrze się wchłania, jest w przypadku tak małego obszaru stosowania wydajny. Zapach neutralny. Co do jego działania to niestety daleki jestem od zachwytu - bo go po prostu nie widać - ani na plus ani na minus. Zmarszczki pod oczami jak były tak są, skóra nadal jest bardzo wiotka. Być może 2 miesiące to zbyt krótki okres stosowania. Zostało mi jeszcze 1/3 opakowania więc zobaczymy, choć wydaje mi się, że stężenie retinolu jest po prostu zbyt małe.

Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania

bardzo ok

używałam na noc, puktowo, na zmarszczki na czole i bruzdy nosowo-wargowe. Rysuję sobie linie, myję zęby, w tym czasie się nieco wchłonie, potem nakładam krem na noc i idę spać. Regularnie stosowany, u mnie wygładził te zmarszczki o ok. 40 %. Naprawdę działa ! A do tego stosowany tylko miejscowo, wystarcza na bardzo długo.

Używam tego produktu od: kilku m-cy
Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Wielkie, drogie nic

Mam dość odporną na wszelkie kwasy i złuszczacze skórę, więc przy wyborze retinoidów o których się naczytałam, wybrałam taki który zawiera wysokie stężenie. Na krem poczekałam dopóki nie złapałam go w promocji za 95 zł i szybko zaczęłam używać każdego wieczora na skórę, zaraz po toniku a przed kremem na noc. Czekałam z nałożeniem kremu aż preparat z LRP się wchłonie, w przeciwnym razie zaczynał się rolować. Po kilku dniach zauważyłam, że skóra na nosie trochę bardziej błyszczy mi się rano. Zadowolona, że zaczynam widzieć efekty, sumiennie używałam dalej. I tak przez cztery miesiące. Tymczasem na mojej twarzy nic się nie zmieniło: drobne zmarszczki mimiczne dalej są, pory rozszerzone mają się świetnie, skóra jest dalej trochę szorstka na linii żuchwy. Co za zawód.
Oczywiście więcej nie kupię, strasznie się z nim męczyłam przez ostatnie dwa miesiące. Cały czas myślałam o tym, jaki inny i lepszy kosmetyk mogłabym w tym czasie używać. No ale szkoda było mi wyrzucić coś, co kupiłam za taką cenę.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy