Clinique, Perfectly Real Makeup [Teint Realite Parfaite]

Powiększ Clinique, Perfectly Real Makeup [Teint Realite Parfaite]

Zgłaszająca osoba: julitka_m

Podkład wyrównujący koloryt, dostosowujący się do odcienia skóry, dający lekkie, naturalne wykończenie. Dzięki technologii mikropigmentów niweluje niedoskonałości cery, szczególnie przebarwienia. Rozświetla cerę. Wygląda naturalnie w każdym świetle. Dla cer normalnych do tłustych.

Skład: Water (Aqua Purificata) Purified, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glycerin, Butylene Glycol, Coconut Acid, Peg-10 Dimethicone, Silica, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Quaternium-90 Bentonite, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Hydrolyzed Soy Protein, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Nylon-12, Ethylhexylglycerin, Acrylates Copolymer, Phenyl Methicone, Polysilicone-11, Propylene Carbonate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Laureth-7, Trifluoromethyl C1-4 Alkyl Dimethicone, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, Triethoxycaprylylsilane, Magnesium Aluminum Silicate, Talc, Silica Silylate, Magnesium Myristate, Diphenyl Carbomethoxy Acetoxy Naphthopyran, Sodium Chloride, Nylon-6, Alumina, Xanthan Gum, Disodium Edta, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben [+/- (May Contain): Titanium Dioxide (Ci 77891), Mica, Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499), Zinc Oxide (Ci 77947) Ultramarines (Ci 77007), Chromium Hydroxide Green (Ci 77289)]

• Chwalona: 37 raz(y)
  • Czasy studenckie ))
  • W okresie studiów używałam tego podkładu ok 3 lat zamiennie z teint miracle od lancome. Lancome był droższy a ja biedna więc częściej jednak tego i to wyjątkowo oszczędnie . Podkład dawał początkowe matowe wykończenie i wz z tym nie do końca mi odpowiadał. Przy pierwszych aplikacjach byłam nawet rozczarowana, myślę że z dwa razy go zmyłam zaraz po aplikacji i wróciłam ponownie do lancome .
    Kiedy bieda zupełnie mnie przycisnęła (wszak podkładów nie kupowałam sama a dwa razy do roku otrzymywałam kupony upominkowe do Douglasa i wtedy mogłam wymienić je na podkład)i teint miracle miał już wyczyszczoną butelkę znowu sięgnęłam po ten podkład .

Po godzinie zyskiwał. Wtapiał się pięknie w skórę lekko rozświetlał( posiadał mini drobinki ,trochę jarmark ale wyglądały ładnie)ale trzymał w ryzach. Był to podkład o absolutnie minimalnym kryciu ale dla 22-23 letniej dziewczyny było wystarczające. Trzymał się dość ładnie . Po krótkim czasie byłam z niego zadowolona?
    Zdaje się ze lekko wysuszał ale nie używałam go codziennie.
    Podkład jest w tubce.
    Cena w miarę korzystna.
    Pojawiło się przez ten czas mnóstwo kosmetyków kolorowych do twarzy,a on nadal jest dobry .Używam tego produktu od: 3lata moźe 4 ale z przerwamiIlość zużytych opakowań: 4tubki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Loyd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobry
  • Po przetestowaniu naprawdę wielu podkładów myślałam ze po prostu nie ma takiego który spelnialby moje wymagania. Dostałam próbkę w sephorze clinique i muszę przyznać ze jest to jeden z najlepszych które stosowałem. Mimo lekkiej konsystencji dobrze kryje. Nie tworzy "maski " na twarzy. Jest wydajny. Dobrze sie rozprowadza. Minusem jest to ze nie wszędzie można dostać mój kolor . Musiałam zamawiać

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Tofi2891 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z najlepszych jakie miałam!
  • Według mnie jeden z najlepszych dostępnych na rynku podkładów w tym przedziale cenowym.

Fajnie kryje, kolor dopasowuje się do karnacjii, nie zdarzyło mi się jeszcze znależć koloru, który tak idealnie by pasował do mojej skóry.

Duży plus za dość mocne krycie przy zachowaniu naturalnego, świeżego looku bez efektu maski.
    Nie uczula, nadaje cerze promiennego blasku.

Minus-konsystencja jest dość gęsta i ciężka-nadaje się raczej na jesień/zimę niż lato.

Używam tego produktu od: 5 lat z przerwami(używam go na jesień i zimę)
    Ilość zużytych opakowań: 4 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić ollunia24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny, ale nie dla mnie.
  • Z jednego prostego powodu - najjaśniejszy kolor jest za ciemny. Oceniam próbkę najjaśniejszego koloru. Produkt jest dość wydajny, malutka ilość w słoiczku z Douglasa starczyła mi na dwa razy. Dostępność jak najbardziej na plus. Fajnie stapia się z cerą, wręcz wżera się w nią, jak określiła koleżanka poniżej, co dla mnie jest zaletą. Produkt wyglądałby naturalnie, gdyby nie ten kolor... dla super bladziochów nie! Cena odstrasza. Szkoda, że trudno się go zmywa. Nie mam pojęcia czy zapycha. Podsumowując...

dostępność
    wydajność
    fajnie stapia się z cerą
    wyrównuje koloryt skóry

+/-:
    nie kryje wystarczająco krost

cena
    trudność zmycia
    wybór kolorów...

Używam tego produktu od: od kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: 2 razy próbka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić TheWorst za czytelną i pomocną recenzję?
  • mam mieszane uczucia
  • Plusy: fajna, bardzo wygodna tubka; dobrałam idealny kolor na lato - bez różu i świnki, nie zapchał, nie uczulił, nie jest tłusty.

Minusy: nieprzyjemny, chemiczny zapach - lubię pięknie choć delikatnie pachnące kosmetyki (mój ideał: Guerlain), lub takie, które naprawdę nie pachną.

Dziwadła: miliard tycich drobinek - błyszczących w letnim słońcu niemiłosiernie, zaskoczyło mnie to bardzo - bo w perfumerii wydawał się satynowy;
    dość ciężki choć nie kryje idealnie...

Kolor jakby wżera się w skórę, staje się kolorem naszej skóry - trudno mi określić czy to zaleta czy wada...
    Mam wrażenie pomalowanej twarzy - nie przypudrowanej, zmatowionej, wygładzonej - lecz dokładnie POMALOWANEJ, trochę jak farbą...
    Nie spływa, bo jak ma spływać skoro dosłownie wżarł się w skórę...

Znalazłam dla niego zastosowanie - mieszam z jedwabistym, delikatnym podkładem i mam efekt zdrowego, jednolitego koloru, a zarazem satynowej, gładkiej cery. W tym układzie drobinki nie drażnią dając lekkie, naturalne rozświetlenie.
    Jak dla mnie ten podkład solo po prostu się nie sprawdza.
    Ale nie jest to też rozczarowanie roku.
    Mam naprawdę mieszane uczucia...
    Kupiłam w niezłej promocji (kilka ostatnich sztuk tego koloru w perfumerii), cenę przełknęłam. Gdybym kupiła w regularnej byłabym po prostu zła.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pasterz cieni za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byłby w porządku, gdyby nie jeden "mankament"...
  • Podkład jest zamknięty w małej tubce, dość wygodnej i poręcznej. Sam produkt ma konsystencję lejącą, ale jednocześnie bardzo kremową. Przyjemnie się go rozprowadza na twarzy, do jego aplikacji najczęściej używam własnych palców, wtedy doskonale się wtapia i nie widać, że mam na sobie podkład. Mam kolor 8, neutralny; bez widocznych tonów żółtych czy różowych, dość ciemny. Produkt nie podkreśla suchych skórek na twarzy, ani porów, jedynie mam z nim problem na nosie; czasem się trochę roluje, to pewnie zasługa tego, że mam tam dużo zaskórników. Po aplikacji twarz nie świeci się jakoś straszliwie, jest to raczej taki naturalny 'połysk', jaki nasza skóra ma bez podkładu, bardzo świeży. Podkład ładnie wygląda na buzi, nie powiem, że nie. Nie widać go, a delikatnie wyrównuje koloryt, krycie ma większe niż. np kremy BB, lub kremy tonujące. Na twarzy utrzymuje się średnio; przypudrowany 5-6 godzin, ale ściera się tylko ze strategicznych miejsc, typu nos czy broda. Nos świeci mi się po 2 godzinach, mam z nim straszny problem, zawsze świeci się najbardziej i niestraszny mu żaden puder Generalnie, całkiem przyjemny podkład na lato, kiedy nie chcemy mieć na twarzy maski. Nie zapycha porów, ani nie wychodzą po nim żadne niespodzianki na twarzy. Nie powiedziałabym, że nawilża, ale na pewno nie wysusza, i to jest jego duży plus.

Niestety ma swoją 'piętę Achillesa'. Mianowicie zapach, i bynajmniej nie jest on zły.

Jest przeokropny.

Na początku użytkowania nie przeszkadzał mi; był raczej delikatny, ale po upływie pół roku (podkład jest ważny 24 miesiące od momentu otwarcia) zaczął mi podejrzanie śmierdzieć. Za każdym razem jak go używałam, miałam odruch wymiotny. Nie mam pojęcia czym to wali, nie wiem czemu kojarzy mi się z jakimś zepsutym jedzneniem. Także jeśli jesteście wrażliwymi nosami - to nie jest produkt dla was.

Używam tego produktu od: używałam go rok temu

Chcesz pochwalić Tunisbis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, ale...
  • Podkład ten jest przeznaczony dla cery mieszanej z tendencją do przesuszania. Myślałam, że lekko przetłuszczał moją skórę, ale to był efekt owego rozświetlenia Delikatnie krył, dając efekt naturalnego makijażu. Seria ta ma dużo kolorów, dzięki czemu na różne okresy miałam idealnie dobrany odcień Wydajny, opakowanie starczało na ponad rok. Poręczne opakowanie w formie tubki

Używam tego produktu od: ponad 5 lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Darkotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wcale nie taki zły
  • Zużyłam onegdaj (fajne słowo ?) całą tubkę tego podkładu, więc czas na moją recenzję. Pewie nie chciałoby mi się pisać gdybym zgadzała się z wcześniejszymi opiniami, ale, że mam trochę inne zdanie to coż - piszę.

Przede wszystkim, dla mnie to jest podkład rozświetlający.
    Nadaje się raczej dla cer normalnych ewentualnie lekko mieszanych lub lekko suchych. Z tłustych na bank będzie spływał i sprawiał wrażenie smalcu. A przy bardzo suchej cerze podkład podkreśli wszystkie suche skórki, nawet te najmniejsze.

Ale jeśli zgra się ze skórą to ją rozświetla, wyrównuje koloryt, lekko łagodzi rysy. Ma się wrażenie lepszej cery. Bardzo dobrze się dopasowuje do koloru skóry.
    Na jesień zimę i wczesną wiosnę dla mnie to bardzo dobry podkład, ma więcej zalet niż wad. Niestety latem, gdy temperatura jest wyższa spływa i po godzinie wygląda się jak kucharka stojąca godzinami nad garem z rosołem.

Opakowanie bez polotu, ale solidne, wkurzało mnie jedynie to, że nie widać ile w tubce tego podkładu jest. I mam wrażenie, że był lekko mniej "ekonomiczny" niż inne takie produkty (przynajmniej u mnie). Może to też być zaleta, bo nie ma chyba nic gorszego, niż kosmetyk, który się nie chce skończyć...

Nie wiem czy jeszcze kupię, bo ciągle kusi coś nowego, ale w razie czego wiem, że ten podkład to może być solidna "czwóreczka" w mojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: od jesieni do maja zdaje się
    Ilość zużytych opakowań: 1, kolor nr 4 (chyba, pewności nie mam bo poszło do śmieci)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić VertetBlanc za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie nie nie
  • ten podkład to jakaś pomyłka.

ma okropne plastikowe opakowanie (no chyba że nosi się go w torebce, to odpowiednio mniej waży niż szklane odpowiedniki)
    zakrętka - b. niewygodnie się stosuje

sam produkt poniżej oczekiwań,
    nie kryje (zawsze szukam fluidów o naturalnym efekcie, a ten nawet takiego nie ma)
    ma okropne drobinki brokatu i czujesz się jak Robert Pattison w zmierzchu świecąc na słoncu
    brak filtra SPF!
    nie jest trwały
    nie jest wydajny

plusy: brak

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić cheap_chic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba nie dla mnie
  • Podkład nie jest zły, ale nie jest też idealny dla mnie
    - jest przeznaczony tylko dla osób o nienagannej skórze
    - raczej wyrównuje koloryt niż maskuje (więc raczej nazywam go kremem BB)
    - cena nie jest niska
    wspaniały na lato
    - ciężko się rozprowadza
    - dobry koloryt (idealnie się dopasowuje)
    - świecenie od razu po nałożeniu

Używam tego produktu od: od 2 miesięcu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić himym za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Podkład kupiłam już kilka miesięcy temu tylko dlatego, że miałam rabat w Douglasie i zachciało mi się fluidu z 'wyzszej półki'. Pani w drogerii poleciła mi włanie ten, bo chodziło mi o naturalny wygląd, a dodatkowo nie mam za dużo do ukrycia. I po przygodzie z tym produktem, powiem szczerze, że równo zniechęcił mnie do próbowania innych kosmetyków Clinique.

Podkład jest zamknięty w plastikowym opakowaniu z metalową nakrętką, z tego co się zorientowałam, to chyba wszystkie fluidy Clinique tak wyglądają. Zapach jest dosyć neutralny, cos tam czuć, ale jest to czysto kosmetyczna woń. Konsystencja jest bardzo kremowa, gęsta z drobinkami, które, całe szczęscie, są raczej subtelne. Producent oferuje kilka odcieni, ja z łatwoscią znalazłam idealny. Ogromnym minusem jest brak jakiejkolwiek ochrony UV.

Przez tę gęstą konsystencję podkład rozprowadza się dosyć tępo, muszę naprawdę się przyłożyć, aby dokładnie go rozetrzeć przy lini włosów i żuchwie. Sam proces długiego nakładania kosmetyku byłabym jeszcze w stanie przeżyć, ale podkład nie łączy się ze skórą dobrze. Nie wiem nawet jak to wyjasnić, po prostu tak jakby odstawał od twarzy, jakbym miała drugą twarz. Jest to bardzo irytujące, jeszcze nigdy nie spotkałam się z czyms takim, nawet przy najtańszych fluidach, które przyszło mi używać. Podkład całkowicie stapia się ze skóra dopiero po ok. 30 min. Zaraz po aplikacji podkład swieci się (cera mieszana), bez pudru ani rusz. Drobinki lekko rozswietlają twarz, nie przeszkadzają mi, moim zdaniem nie są widoczne.

Co do krycia, to jest ono bardzo lekkie. Jest to dla mnie ogromnym plusem, bo lubię naturalny wygląd, nie używam kryjących podkładów. W moim przypadku podkład nie wchodzi w pory, załamania, nie podkresla suchych skórek, ani nie ciemnieje na twarzy. Nie spowodował też u mnie uczulenia, nie zapchał mi porów. Ogromnym minusem jest jego trwałosć: do ok. 5h. Mój dzień jest zdecydowanie dłuższy, dlatego używam go bardzo rzadko. Dodatkowo zauważyłam, że kosmetyk powoduje u mnie szybkie swiecenie się twarzy, więc poprawki w ciągu dnia są konieczne.

Produkt bardzo mnie rozczarował, nie oczekiwałam cudów, ale naturalnego i długo utrzymującego się efektu. A tu klops! Moim zdaniem podkład nie nada się dla cer mieszanych w kierunku tłustej i samej tłustej, pomimo, że producent zapewnia inaczej. Jeżeli ktos plauje zakup, to polecam najpierw pobrać próbki, niż srogo się rozczarować po wydaniu niemałych pieniędzy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: cały czas w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Smyrek za czytelną i pomocną recenzję?
  • nieporozumienie
  • Kupiłam ten podkład omyłkowo, ale jako, że jest przeznacziny to cery mieszanej/tłustej, to pomyślałam, że będzie OK. Bardzo się pomyliłam, w moim przypadku to jest jakieś mega nieporozumienie

Przede wszystkim, trzeba wyraźnie powiedzieć, że podkład nie jest przeznaczony do cery niedoskonałej:
    - nie kryje zmian trądzikowych, ani przebarwień,
    - a drobinki świetlne podkreślają rozszerzone pory.

Cera świeci się niemalże od razu + ściera się po paru godzinach.

Ale największy problem to to, że podkład się nie wchłania, tworzy smugi i wchodzi w zagłębienia (pory, zmarszczki). Próbowałam z kremem i bez, z innym kremem itd. Nie będę więcej eksperymentować.

Jest jeszcze jednka uwaga - zaraz po pierwszym dniu dostałam wyprysków na całej twarzy - nie wiem na 100% czy po nim, ale szczerze informuję.

Podsumowując: na pewno nie do cery mieszanej i tłustej. Być może sprawdzi się latem dla Pań o nieskazitelnej cerze - ale nie wiem, w takim razie po co w ogóle nakładać podkład

Używam tego produktu od: 1 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania i na tym kończę

Chcesz pochwalić Finaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • krem tonujacy
  • Doradziła mi go konsultantka w Sephorze głównie ze względu na jasny odcień 02, który idealnie pasował do mojej karnacji. Niestety to jego jedyna zaleta.
    Podkład jest tak lekki i tak delikatnie kryje, że nadaje się głównie dla Pań z cerą idealną - przypomina mi bardziej jak krem tonujący niż fluid.
    Podkład ma gęstą, kremową konsystencję, która nie wchłania się w moją skórę i nawet po kilkunastu minutach nie zasycha. Przez to bardzo łatwo się ściera, a latem i w ogrzewanych pomieszczeniach ma tendencję do ważenia się i zbierania w załamaniach skóry.

Używam tego produktu od: przez ok 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić skincareobsession za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • naprawdę niezły
  • Jest w mojej pierwszej piątce ulubionych podkładów.
    Jego wielka zaletą jest to, że moge go używać i latem i zimą. Niby lekki, ale o kremowej konsystencji, która stapia się ze skórą.
    Ma rozświetlające drobinki, co daje efekt "glow". Skóra gładka, satynowa, nie tłusta. Tego właśnie szukam w podkładach, bo blask odmładza (trzeba się jakoś ratować ). Mimo że mam mieszaną cerę, to wolę taki efekt, niż mat.
    Krycie delikatne, średnie. Kamufluje drobne rzeczy, przebarwień i większych czerwonych krostek, niestety, nie.
    No i naprawdę fajna rzecz. Należę do bladaczek totalnych (51/52 bourjois, 21 dior, buff w revlonie) i porwałam się w przypadku Perfectly Real na odcień 18, który teoretycznie nie jest w ogóle dla mnie. Podczas gdy z Bourjois 51 wyglądam jak ja sama, to z PR 18 jak bardzo zdrowa i wypoczęta ja sama. Nie wiem, co jest z tym odcieniem, niby nie dla mnie, ale mnie rozpromienia i na dodatek nie odróżnia się jakoś specjalnie od szyi.
    Na minus muszę zapisać jego krótką trwałość, z brody i nosa ściera się po jakichś dwóch godzinach.

Używam tego produktu od: od czasu do czasu od pół roku
    Ilość zużytych opakowań: ciągle pierwsze

Chcesz pochwalić joda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalny wygląd.
  • Poleciła mi go konsultantka w Douglasie.
    Jego podstawową zaletą jest to że po nałożeniu moja twarz wygląda bardzo naturalnie (jak bez makijażu). Dobze nawilża skórę i nie podkreśla suchych skórek. Wybór kolorów też jest całkiem niezły. Zawsze nakładam na niego puder sypki (dobrze ze sobą współgrają). Kryje całkiem dobrze, ale na cienie pod oczami używam korektora. Po kilku godzinach nos i czoło zaczynają mi się świecić, ale wtedy wystarczy bibułka matująca i po problemie
    Ogólnie przyjemny, lekki podkład.

Chcesz pochwalić Karera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry.
  • Jestem zadowolona, ale nie jest idealny.

+ Nie ma efektu maski, ładnie stapia się ze skórą, praktycznie go nie widać (wydaje mi się, że godzine po nałożeniu wygląda dużo lepiej niż od razu po zrobieniu makijażu)
    + Nie zapycha
    + Nie podrażnia
    + Miła konsystencja, dobrze się rozprowadza
    + Krycie średnie, maskuje niedoskonałości (przy większych problemach chyba nie dałby sobie rady)
    + Długotrwały
    + Nie zmienia koloru

- Nie ma filtra, zero ochrony przed słońcem
    - Akurat u mnie źle wygląda na nosie, pomimo niewielkiej ilości lekko się wałkuje i pozostawia plamy

Ogólnie jest dobry, największą jego zaletą jest to, że skóra wygląda jak bez makijażu. Co do wydajności nie mogę powiedzieć nic bo jestem w trakcie używania pierwszego opakowania, ale inne fluidy clinique zazwyczaj starczały mi na 3 miesiące.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić _Alicja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby
  • Opiszę go krótko: nie kryje, nie wygląda na twarzy jak podkład-miejscami go widać w innym mijescu nie, nie nadaje się do cery tłustej/mieszanej ponieważ z niej spływa i twarz zaczyna się świecić. Nawilża skórę i jest delikatny, lekki, może bardziej nadaje się jako krem tonujacy a nie podkład, nie uczulił. Ja jestem nim rozczarowana.

Używam tego produktu od: kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: próbki (i całe szczęście)

Chcesz pochwalić Karola_ol za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam dla naturalnego efektu!
  • Ten podkład to zdecydowanie mój typ. Poleciła mi go koleżanka wizażystka, a pani z salonu Clinique potwierdziła, że będzie dobry! I miały racje Jest średnio kryjący, więc jeśli jacyś nieproszeni goście pojawią się na twarzy to trzeba użyć korektora.
    Rozświetla cerę, wygładza, jest jednolita i naturalna. Nie ma efektu maski. Dobry dla cery mieszanej!!! Nie zatyka porów.
    Cena też jest OK, szczególnie, że Clinique to już wyższa półka, kosztował 125 zł ale ostatnio zauważyłam, że w Douglasie 100zł! Dla oliwkowej cery-jak moja wybrałam kolor nr 18 i pasuje bardzo dobrze

Wadą może być to, że i tak po kilku godzinach świeci mi się nosek, ale mam równie dobry puder który to maskuje Wydaje mi się, że podkładowi ciężko będzie sobie poradzić ze świeceniem nosa i czoła...

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe, zaczęłam trzecie...

Chcesz pochwalić pyszniusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem zadowolona
  • podklad sprawdza sie swietnie na zadbanej, dobrze nawilzonej cerze; polecam dziewczynom ktorym zalezy na naturalnym wygladzie - to nie jest podklad ktory zakryje wszystkie niedoskonalosci . swietnie wyrownuje kolor cery, nie zatyka,rozswietla buzie dzieki nienachalnym rozswietlajacym drobinkom, bezapachowy , nie uczula; ma wprawdzie gesta, "gumowa" konsystencje ale osobiscie nie uwazam, ze to jakis problem bo mimo wszystko rozprowadza sie rownomiernie . jestem bardzo zadowolona, polecam

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić havana82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • O co chodzi???
  • Zły ten podkład
    Poszłam do sephory po lekko kryjący podkład Diora ale Pani która mnie obsługiwała gorąco polecała ten a ja ( nie czarujmy się) ze skąpstwa ( Dior 210 clinique 120)
    ochoczo przystałam. Wcześniej używałam Teint Miracle Lancome który słabo kryje ale pozostawia przepiękne wykończenie Nie potrzebuje krycia więc podkład był dla mnie ideałem postanowiłam jednak przetestować jeszcze coś innego...
    Clinique też słabo kryje a wykończenie zostawia po prostu brzydkie. Trochę się osadza i lubi zostawić niewielki zaciek. Moja twarz po nim zamiast rozświetlona i zdrowa jest ziemista i zmęczona.
    Nie polubimy się. Zużyje go bo zapłaciłam za niego ale nie kupię już nigdy. Poziom krycia... krem tonujący Nivea,wykończenie na 2 pkt. W sumie nie wiem jak na nim zrobić makijaż, jakoś będę musiała

Oszczędny traci 2 razy

Chcesz pochwalić KwasnaAnka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni, wygórowana cena
  • Zakupiłam ten podkład, ponieważ w sklepie zabrakło mojego ulubionego- Estee Lauder Double Wear. Dodam, że nigdy nie zawiodłam się na marce Clinique, aż do dzisiaj....

Spodziewałam się czegoś więcej- za taką cenę...

Zacznę od minusów:
    - Podkład nie kryje niedoskonałości- muszę użyć korektora z Lancoma, aby wszystkie zatuszować.
    - Nie matuje
    - Gdy mam 'suche skórki' podkład je uwydatnia...;/
    - Wygórowana cena

Plusy:
    - Dobrze rozprowadza się na skórze
    - Nie podrażnia jej
    - Brak efektu maski

Końcowa ocena: średni podkład, w wygórowanej cenie- nie zadowoli z pewnością każdej z Was- szczególnie tych Pań, które mają problemy ze skórą.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 7 pochwał. Chcesz pochwalić mcacharel za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie widzę w nim nic pozytywnego
  • Dobrze, że zanim coś zakupię, najpierw to ZAWSZE testuję.
    Przynajmniej nie wyrzucam pieniędzy w błoto.
    Jeżeli chodzi o mnie, kompletnie nie przypadł mi do gustu.
    Ten podkład to kompletne dno, czułam się jakbym była pomalowana kosmetykiem za parę zł z najniższej półki cenowej.
    Zamiast mnie upiększyć, całkiem mnie zeszpecił.
    Dlatego tak ważne jest wcześniejsze testowanie przed zakupem, po co mieć w domu niepotrzebne, bezużyteczne kosmetyki, które później się wyrzuci, bo nie można już na nie patrzeć?

Perfectly Real to jakaś totalna pomyłka i aż wstyd, że pochodzi z górnej półki i pochodzi od Clinique'a.
    Może dla nieskazitelnych cer z okładek będzie odpowiedni, ale nie oszukujmy się, kto ma taką idealną twarz bez użycia Photoshopa? :P
    On zamiast upiększąć, oszpeca, odbiera urodę, cały blask.
    Twarz wygląda na smutną i zmęczoną.
    Niemiłosiernie śmierdzi, ma dziwną konsystencję, dosyć ciężko się rozprowadza i bardzoooooo kiepsko kryje.
    Ja nie mam wprawdzie dużo do ukrycia, ale nawet pojedynczych przebarwień nie jest w stanie ukryć.
    On praktycznie nic nie kryje, więc po w ogóle się nim malować?
    Nie rozświetla twarzy absolutnie, wręcz przeciwnie posmutnia ją, odbiera całą radość i blask.
    Daje efekt płaskiego matu bez życia.
    Od razu miałam kilka lat więcej.
    Ewentualne niedoskonałości uwidacznia, zamiast ukrywać.
    Podkreśla każdą drobną linię.
    Dodam, że bez jakiegokolwiek kremu pod spodem, najlepiej nawilżającego wygląda się po nim strasznie.
    Po jakimś czasie roluje się na twarzy i nierównomiernie schodzi.

Plus za naturalne kolory i to, że nie ciemnieje oraz dosyć dobrze matuje.
    Jakość porównywalna do podkładów za 10-15 zł, których używałam dobrych kilka lat temu, będą nastolatką.

To dla mnie kompletna porażka jeżeli chodzi o podkłady, ale to tylko moja subiektywna opinia.
    Może dla kogoś będzie on dobry, dla mnie na pewno nie.
    Kolejny raz się przekonałam, że zachwalany na Wizażu produkt okazuje się klapą.
    Widzę, że Perfectly Real ma trochę KWC, ale jak widać każdemu odpowiada co innego, więc nie warto się sugerować ilością KWC i zachwytami innych nad danym produktem.
    Trzeba do wszystkiego podchodzić indywidualnie, bo każdy jest inny.

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić blue_velvet1207 za czytelną i pomocną recenzję?
  • naturalny
  • Produktu używałam kilka lat temu. Co prawda nie miałam pełnowymiarowego opakowania,lecz kilka próbek.Plusy:
    -łatwo się rozprowadzał,nie tworzył smug
    -ładne kolory,naturalne,duży wybór
    -twarz po aplikacji wyglądała bardzo ładnie,świeżo
    -średnie krycie,dla mnie wystarczające
    Minusy:
    -nietrwały,po dwóch godzinach potrafił się ścierać
    -twarz szybko zaczynała się świecić(nawet przyprószona pudrem)
    -cena. ok 130zł
    Produkt niestety nie dla mnie,preferuję bardziej trwałe kosmetyki,które nie wymagają poprawek co godzinę.

Używam tego produktu od: obecnie nie używam
    Ilość zużytych opakowań: 4-5 próbek

Chcesz pochwalić juustyna17193 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy jaki miałam
  • Najlepszy podkład jaki miałam. Przez ostatnie 3-4 lata używałam tylko tego podkładu, jak mi się kończył to po prostu szłam do sklepu i kupowałam taki sam bo nie miałam czasu na szukanie innego. Ostatnio jednak postanowiłam poszukać czegoś innego... a nóż pojawiło się coś lepszego. Spędziłam troche czasu na forach czytając opinie, pochodziłam po sklepach, użyłam wiele próbek, nawet byłam skłonna wydać jeszcze więcej na dobry podkład i.... nic lepszego nie znalazłam!
    Mam tłustą cerę i zależało mi na czymś matującym jednak wszystkie tego typu podkłady są takie pudrowe, suche, strasznie podkreślające każdy łuszczący się naskórek, przez co widać podkład na twarzy, dlatego na pewno takiego nie kupie.
    Próbowałam też innych podkładów do cery mieszanej, które już nie mają aż tak suchej konsystencji, to po prostu czułam się jak w masce, czułam że mam coś na twarzy. Podkład Clinique jednak mnie rozpieścił... jest delikatny, lekki, w ogóle go nie czuć że się cos nałożyło na twarz

+ łatwo się rozprowadza
    + lekki, delikatny, nie czuć go na twarzy
    + nie tworzy efektu maski
    + przy dobrze dobranym odcieniu nawet nie widać że się używa podkładu (nawet moje koleżanki były zaskoczone)

- jedynym minusem jaki inni mogą zauważyć to to że średnio kryje. Dla mnie jest to akurat plus bo jak próbowałam podkładów które dobrze kryły to czułam się jak w masce i nie wyglądało to naturalnie.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 lub 5

Chcesz pochwalić palinka_inka za czytelną i pomocną recenzję?
  • do niedawna mój faworyt
  • Używałąm tego podkładu do niedawna od kliku lat. Bardzo go lubię - teraz zmieniłąm na Clarins tylko dlatego że mi się znudził
    Ładnie kryje (mam cerę naczynkową więc to ważne). Dobrze się trzyma. Bardzo naturalne kolory. Jedyny minus to to że słabo matuje i wymaga przypudrowania w trakcie dnia, no ale którego podkładu nie trzeba poprawiać...
    Bardzo wygodna buteleczka, a gdy już wydaje się że nic z niej nie wyciśniesz - można ją łatwiutko rozciąć i cieszyć się podkładem jeszcze kilka dni.

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: około 10

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paula85_10 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij