Nivea, Diamond Volume, Odżywka nadająca blask i objętość do włosów cienkich lub z tendencją do przetłuszczania

Super wydajna

Super odżywak mam bardzo cienkie włosy ze skłonnością do przetłuszczania .Ta odżywka sprawiła że moje włosy są lekkie błyszczące i mogę rzadziej je myć .Opakowanie idealne do mojej niebieskiej łazienki a kształt super poręczny.

Taka sobie

Plusy:
+ włosy są miękkie i przyjemne w dotyku
+ ułatwia rozczesywanie
+ piękny zapach
+ tania i łatwo dostępna

Minusy:
- nie nadaje objętości włosom
- mało wydajna

zwyklak

+ nie obciąża
+ ułatwia rozczesywanie
+ zmiękcza
+ wygładza

- nie dodaje objętości
- mało wydajna
- za lekka konsystencja jak na odżywkę

Odżywka jest bardzo przeciętna, zdecydowanie szampon z tej serii robi dużo większe wrażenie. No cóż, nie wrócę do niej więc duetu nie będzie ;-)

Jedna z lepszych

Zawsze szukałam jej na półkach, bo czasami ciężko ją znaleźć. Odżywka fajnie wygładza włosy, ułatwia rozczesywanie, nawilża. Po myciu włosy są dociążone, ale nie obciążone, lśniące. W dodatku pięknie pachnie. Z wydajnością troszkę gorzej. Cena w promocji jest do zaakceptowania przy wielkości 200ml.

Pozytywne zaskoczenie

Lubię odżywki nivea, choć zazwyczaj nie robią nic zaskakującego - trochę nawilżają, trochę ułatwiają rozczesywanie, trochę wygładzają, ale głównie chronią włosy przed pogorszeniem ich stanu. Za to ta sprawiła, że po pierwszym użyciu dosłownie spojrzałam w lustro i powiedziałam wow (moje włosy były wtedy bardzo zniszczone i przed użyciem odżywki wyglądały naprawdę źle).

Moje włosy są cienkie, suche, ciężko je widocznie odżywić czy nawilżyć, za to wysuszone łapią wilgoć i tłuszcz z każdego możliwego źródła, przez co oklapują i strączkują się, przy czym czuć ich nierówną strukturę, plączą się, nie układają.

Dzięki tej odżywce moje włosy są
- nawilżone i odżywione
- wygładzone, błyszczące
- przyjemnie pogrubione i uelastycznione (zachowują się jak grube, zdrowe włosy, a nie podatne i cienkie)
- łatwiej się układają i trzymają to ułożenie
- bardzo dobrze się rozczesują na mokro
- nie oklapują tak bardzo jak po innych odżywkach
- są miękkie, śliskie, bardziej sypkie w ciągu dnia, nie strączkują się, nie przetłuszczają się szybciej

Odżywkę nakładam na wilgotne, ale odciśnięte z wody, włosy, nie potrzeba jej wiele dla dobrego efektu, za to ważne (jak dla mnie) jest, by po nałożeniu i delikatnym rozmasowaniu, przeczesać włosy, albo dokładnie palcami, albo grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i nie nakładać jej powyżej ucha (zazwyczaj i tak resztki odżywki dotrą tam podczas rozczesywania). Następnie biorę ciepły prycznic, nie spłukując włosów, bo robię to dopiero na samym końcu, letnią, a potem chłodną wodą. Nie zauważyłam negatywnych efektów jeśli chodzi o niedokładne spłukanie odżywki, ale oczywiście nie warto zostawiać jej zbyt dużo.

Zapach jest ok.
Co do wad mogę powiedzieć tylko tyle, że nie dodaje włosom dużo objętości (dodaje mało lub wcale), ale pozwala im jej nie tracić, co robią u mnie wszystkie inne odżywki. No i działanie nie wydaje się być dogłębne, po dwóch myciach nie ma po nim śladu, ale dla mnie to nie jest duża wada, bo to odżywka, a nie superregenerująca maska.

Dla mnie - super.

3 x nie

Odżywka zamknięta jest w twardym opakowaniu, dlatego też pod koniec ciężko było wydostać resztkę. Plątała moje włosy, nie dodawała objętości. Sprawiała jednak, że były miękkie w dotyku. Plus za zapach, jednak nie utrzymywał się on na moich włosach i za cenę.

Używam tego produktu od: około 2 miesiące

Przeciętna

Nie mam raczej problemów z włosami i pod względem działania odżywczego jestem naprawdę zadowolona z tej odżywki. Włosy są miękkie, zdrowe i odżywione. Za to ani trochę nie zwiększa objętości, a nawet powoduje oklapnięcie mojej fryzury, mimo, że używam naprawdę niewielkiej ilości i oczywiście bardzo dokładnie ją spłukuję. Nie zauważyłam też żadnego szczególnego blasku, po prostu efekt dokładnie taki, jak po każdej innej odżywce. Jeżeli ktoś nie liczy na zwiększenie objętości, to może być zadowolony. Ja mam gęste włosy, jednak przy mojej obecnej fryzurze, jeżeli oklapną, wyglądają na dość rzadkie, a ta odżywka niestety dodatkowo je obciąża. Zwłaszcza następnego dnia fryzura wygląda kiepsko w porównaniu do mycia bez zastosowania odżywki lub innych odżywek.

Nie przekonała mnie do siebie

Nie należy do moich ulubieńców.Jej cena jest dobra,ale w tej cenie znam lepsze produkty.

+zapach,jest super.Czuć go na włosach cały dzień
+ułatwia rozczesywanie
+nie obciąża włosów

-Odżywka nie dodała moim włosom objętości ani spektakularnego blasku.
-Nie odbudowała zniszczeń.

Wyjątkowo przeciętnie

Sięgnęłam po tę odżywkę zachęcona bardzo fajnym działaniem innej odżywki tej firmy, a mianowicie Long Repair. Bardzo lubię testować nowe kosmetyki, więc z wielką przyjemnością na jeden z rossmannowskich promocji upolowałam właśnie tę.

Obietnica producenta:
"Odżywka z diamentowym pyłem nadaje włosom blask i jednocześnie sprawia, że włosy są pełne objętości,ułatwia rozczesywanie,a także nie obciąża włosów pozostawiając je miękkie i gładkie w dotyku."

Satynowe w dotyku, błękitne opakowanie z wieczkiem u dołu. Im mniej produktu znajduje się w środku, tym ciężej je z niego wydobyć. Pojemność to 200ml.

Moje doświadczenia:
Ja od odżywek nie wymagam cudów. Używam ich głównie po to, żeby łatwiej było mi później rozczesać włosy. Poza tym odżywki - nie tylko te do włosów farbowanych - zamykają łuskę włosa, wiec są rekomendowane do włosów farbowanych, w celu przedłużenia trwałości koloru.
Ta konkretna odżywka całkiem nieźle pachnie, aczkolwiek moim zdaniem jest to zapach troszeczkę typowy dla kosmetyków do włosów. Delikatny, kremowy, nie utrzymujący się na włosach po zmyciu. Nie musimy trzymać jej na włosach przez jakąś określoną liczbę minut. Postępujemy z nią jak z szamponem - nakładamy, masujemy, zmywamy.
Jak najbardziej odżywka ta wygładza włosy i znacznie ułatwia ich rozczesywanie. Nie zauważyłam jednak żadnej spektakularnej poprawy kondycji moich włosów. O ile Long Repair fajnie spisało się na moich końcówkach i pozbawiło moje włosy tendencji do puszenia się i falowania, tak ta odżywka nie robi w sumie nic. Również ma płynną keratynę, która włosy prostuje, ale na moich spisuje się nijak.
Między Bogiem, a prawdą to w rozczesaniu włosów pomagają chyba wszystkie odżywki dostępne na rynku, więc z czasem zaczynamy wymagać od nich czegoś więcej.
Jestem trochę rozczarowana, bo spodziewałam się znacznie więcej. Miałam przede wszystkim nadzieję na tę "lekką objętość" i blask, a tu ani jednego, ani drugiego nie dostałam.
Ta odżywka ma też trochę inną konsystencję, bardziej taką glutowatą. Nieprzyjemnie się z nią współpracuje.

Cena i dostępność:
Cena za tę odżywkę nie powinna przekroczyć 10 zł. Kupimy ją w Internecie, jak i też w większości drogerii (osiedlowych i siecówkowych) i supermarketów.

Podsumowanie:
Przyjemnie pachnie i pomaga rozczesywać włosy. Ale nic więcej fajnego nie zauważyłam, więc raczej nie będę do niej wracać.

bardzo spoko

Ostatnio trafiam na felerne odżywki. Ta jest jedynym wyjštkiem. Ładnie wygladza włosy, lepiej się rozczesujš. Dzięki niej wyglšdajš na zadbane, sypkie, gładkie i ładnie pachnšce.

+wygładza
+ułatwia rozczesywanie
+włosy sš zadbane
+ładnie pachnie

- opakowanie (przy końcu produktu ciężko go wydostać)

Troszkę jej brakuje do ideału, ale jest warta zakupu :)

Używam tego produktu od: używałam go jakieœ 3-4mies temu

może być

Kupiłam na fali zachwytu nad inną odżywką Nivei, Diamond Gloss.

Plusy:
- ładnie pachnie
- dobra cena
- ułatwia rozczesywanie
- nadaje blask
- dodaje objętości
- trochę nawilża
- nie obciąża włosów
- nie powoduje szybszego przetłuszczania
- włosy są trochę dłużej świeże
- ani za rzadka, ani za gęsta
- nie wylewa się sama z opakowania

Minusy:
- nawilżenie moim zdaniem o być większe
- odżywiać też mogłaby bardziej
- podczas nakładania jej nigdy nie wiedziałam, czy już wystarczy, czy mam wziąć jeszcze trochę
- była mi trochę dziwna w dotyku

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

nic specjalnego

Odżywka nie spełnia podstawowej obietnicy producenta, jaką jest większa objętość. Wręcz przeciwnie, zdarzało się, że powodowała przyklap. Włosy były lekko błyszczące, miłe w dotyku, ale nic poza tym. Nie wrócę do niej, nawet za tą cenę można kupić coś o wiele lepszego.