La Roche Posay, Rosaliac

Powiększ La Roche Posay, Rosaliac

Zgłaszająca osoba: ninka

Kremz wodą termalną LRP. Krem nawilżający zapobiegający zaczerwienieniom dla skóry nadreaktywnej. Jest to krem dla osób z trądzikiem różowatym, pękającymi naczynkami lub po prostu czerwieniącymi się pod wpływem emocji, zmian temperatur itp. Przeznaczony dla mężczyzn i kobiet od 15 roku życia. Głównym składnikiem kremu jest vit. B3, która kontroluje wytwarzanie histaminy i neutralizuje drażniące składniki płynu surowiczego oraz Vit. CG - która została specjalnie opracowana na potrzeby skóry wrażliwej. Witamina ta pobudza syntezę kolagenu, przekształacając się pod wpływem enzymu w vit. C. Krem o lekkiej konsystencji i lekko zielonym zabarwieniu, neutralizującym dodatkowo zaczerwienienia. Krem nie tylko likwiduje istniejace zaczerwienienia, ale także przeciwdziała powstawaniu następnych. Zapakowany w opakowanie z pompką

Skład: aqua, talc, isononyl isononaoate, glycerin, cyclohexasiloxane, alcohol denat, niacinamide, cetyl alcohol, shea butter, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, ascorbyl glucoside, stearic acid, sodium carbomer, glycolipids, caffeine, sodium citrate, tocopheryl acetate, citric acid, xanthan gum, myristic acid, palmitic acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben

Cena: ok. 67 zł / 40 ml

• niestety to nie to
  • Krem idealny na lato, gdyż nawilża i ma lekką konsystencję.

Plusy:
    +lekko nawilża
    +konsystencja

Minusy:
    -zapach!
    -cena
    -niestety nic nie robi z naczyńkami i zaczerwieniami

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić kapris91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój numer jeden
  • Pierwsze próbki dostałam z zamówionymi wodami termalnymi. Na początku trochę zapychał, ale wiadomo - z wiekiem skóra się zmienia - i teraz jest idealny (wersja riche).
    Świetnie nawilża, lekko natłuszcza ale bez histerii.
    Idealny pod makijaż (moja skóra jest czerwona zawsze i wszędzie więc bez podkładu nie wychodzę z domu) - nic się nie wałkuje, dobrze się rozprowadza. Używałam go ponad rok, później zaczęłam eksperymentować z innymi kremami, różnych firm, markowych lub nie, później z kremami robionymi w domu ... i w końcu wróciłam do starego, dobrego Rosaliaca
    W połączeniu z wodą termalną, też z la Rocha, dla mnie ideał.
    Kolor zielony szczerze mówiąc nic nie daje, może na idealnie bladej buzi coś się da zauważyć, ale u mnie (trądzik róż.) nie maskuje nic, ale nie szkodzi
    Nie wiem co w nim jest takiego - patrząc na składniki rewelacji nie ma - ale po przetestowaniu stu innych kremów z różnymi substancjami czynnymi - ten najlepiej na mnie działa - ogólny rumień zdecydowanie mniejszy, naczynia rzadziej pękają i skóra dobrze nawilżona.
    Cena niemała, ale na allegro można korzystnie kupić zestawy próbek objętościowo równych normalnej tubce za połowę ceny. I mam wrażenie że próbki są bardziej zielone

Używam tego produktu od: paru lat z przerwami na eksperymenty
    Ilość zużytych opakowań: nie jestem w stanie zliczyć

Chcesz pochwalić Lola1973 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętny
  • Dobra konsystencja, lekkie nawilżenie, nie zapycha. Tyle plusów. Nie działa tak, jak obiecuje producent: nic nie robi z naczynkami, niestety. Nie nadaje się również na zimę.

Używam tego produktu od: 2 opakowania
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić ajriss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, jakby go nie bylo
  • Krem ma fajna lekka konsystencje. Dobrze sie rozprowadza, szybko sie wchlania. I to by bylo na tyle.

Niestety krem nie robi nic z moja skora. Nie zauwazylam jakiegos zniwelowania zaczerwienien, rowniez nawilzenie jest niespecjalne. Dodam tez, ze popekane mam tylko pojedyncze naczynka.

Po jakims czasie buzia zaczyna mi sie po nim swiecic. Przeczytalam inne recenzje i na plus musze mu zaliczyc, ze u mnie sie nie roluje na twarzy.

Jak dla mnie szkoda zachodu i pieniedzy.
    Używam tego produktu od: Prawie 1,5 miesiaca

Chcesz pochwalić agnishka za czytelną i pomocną recenzję?
  • porażka
  • na szczęśćie miałam tylko próbkę tego kremu - po nałożeniu dostałam strasznego podrażnienia, cała twarz zrobiła się czerwona, popękały naczynka - NIE POLECAM, a wręcz ORADZAM

Używam tego produktu od: 1 tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1/100

Chcesz pochwalić Mlebidakin za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry
  • pomimo stosunkowo wysokiej ceny warto wydać na niego pieniądze, w moim przypadku na samym początku stosowania zmiany były zauważalne po dwóch tygodniach, cera była mniej zaróżowiona
    po dłuższym czasie używania zmiany nie są spektakularne, krem bardziej podtrzymuje efekt i zapobiega powstawaniu naczynek
    niestety nie zawsze krem jest dostępny w aptekach i czasem trzeba czekać na dostawę ale warto
    jedynym minusem może być tłustawa poświata na twarzy utrzymująca się około kwadransa, jeśli ktoś nie używa podkładu tylko puder to nie powinno być z tym problemu

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić fioletowytulipan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nic nie wart
  • Szukalam kremu, ktory adresuje zaczerwienienia ale z filtrami (kupilam ten z SPF 15). Rosaliac wydawal sie perfekt. Jestem juz w 3 tygodniu regularnego uzywania tego kremu i normalnie juz moja cierpliwosc sie powoli konczy na oczekiwanie jakichkolwiek efektow. Wrecz przeciwnie: krem podraznia, robia sia walki, skora sie luszczy i wysusza. Rubialine byl stokroc lepszy choc nie zawieral filtrow. Jestem bardzo niezadowolona.

Ilość zużytych opakowań: w polowie pierwszego i ostatniego

Chcesz pochwalić JoannaDominikaS za czytelną i pomocną recenzję?
  • porażka La Roche Posay
  • Rosaliac był moim pierwszym kremem na rozszerzone naczynka. Wydawało mi się, że apteczny krem, renomowanej firmy będzie pomocny w walce z zaczerwienionymi policzkami. Niestety, zawiodłam się. Krem roluje się na twarzy, jego zielonkawy kolor w ogóle nie maskuje naczynek. Nie wchłania się całkowicie, mimo, że mam suchą skórę. Nie nawilża, nie robi nic z naczynkami i czerwonymi policzkami, nie zapobiega pojawianiu się kolejnych "pajączków". Dla mnie jest bezwartościowy, długo żałowałam 65 zł. które wydałam na zakup tego kremu. Szczerze nie polecam.

Używam tego produktu od:kiedyś używałam

Chcesz pochwalić Lete84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Od ponad miesiąca go używam i jestem bardzo zadowolona.

Długo szukałam kosmetyku, który poradzi coś na moje policzki, które pieką i zawsze są suche a do tego często pojawiały się na nich zaczerwienienia i naczynka pękały pod wpływem zimna/wiatru itd.
    Przetestowałam mnóstwo kremów nawilżających przeróżnych firm, z różnymi dodatkami, wyciągami, uniwersalnych i takich tylko na dzień bądź na noc. Jednak żaden tego nie jest w stanie pobić.
    Zdecydowanie polecam!
    Ma jednak jeden minus nie posiada zapachu, (choć zapewne dla niektórych będzie to plus).
    Dlatego daję 4,5 gwiazdki. Jest świetny w działaniu, ale gdyby miał jakiś świeży, ładny zapach to przyjemność jego używania byłaby większa no i wtedy byłby idealny.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Chcesz pochwalić Siwan88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie wiem
  • Mam suche, zarumienione policzki, a nos i brode także naczynkową, ale tłuściutką. Generalnie stosuję dwa kremy - jeden na naczynka na policzki i nos, a na reszte jakiś do cery trądzikowej na zmiane z naczynkowym.

Stosowałam ten krem przez ponad miesiąc raz lub dwa razy dziennie w wakacje. Na lato myślę, że sprawdza się nieźle - stosuję od roku Avene wersję bogatszą, która na lato na policzki były za tłusta. Nie uczulił, choć początkowo po wklepaniu kremu Rosaliac piekły mnie policzki, ale szybko przeszło. Nawilżał, ale generalnie tak średnio (w upał ok, w chłodniejsze dni słabiej), łatwodostępny, kupiłam za 70zł w zestawie z micelem do cery naczynkowej, wydajny, higieniczny, także miałam problem z przepiłowaniem opakowania kremu. Co do działania to nie zaszkodził, ma lekką konsystencję - trochę jakby żelową, szybko się wchłania. Działał uspokajająco, nic nowego się nie pojawiło, ale generalnie jakoś nie jestem nim zachwycona. Nie wiem czy kupię, bo na jesień-zimę za słabo nawilża. Daję 3 gwiazdki, bo mi nie zaszkodził, a to juz coś. Nie zapchał mi porów. Może kupię ponownie albo posilę się dużą ilością próbek.

Używałam tego produktu przez kilka tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?