Powiększ Lirene Dermoprogram, Ideale, Glam & Matt Duo Effect (Fluid matująco - rozświetlający do twarzy)

Zgłoszony przez K_cieciorka

Duo Effect - fluid o podwójnym działaniu. Matuje dzięki systemowi pigmentów nowej generacji, które rozpraszają i odbijają światło od powierzchni skóry. Rozświetla sprawiając, że cera wygląda świeżo i promiennie, bez efektu błyszczenia.
Spektakularne rezultaty - nieskazitelna twarz w każdym świetle.

• Dobre krycie, fajna konsystencja ale szału nie ma
  • Mam cerę bardzo wrażliwą i suchą, kupiłam produkt na promocji w Rossmanie
    Plusy:
    +bardzo przyjemna konsystencja
    +nie podkreśla suchych skórek
    +nie uczula, nie wyskakują po nim "niespodzianki"
    +nie zapycha porów

Minusy
    -napewno nie jest to podkład matujący
    -nie trzyma się zbyt długo, u mnie sprawdza się po nałożeniu pudru sypkiego a i tak w ciągu dnia trzeba go poprawić
    -cena zbyt wysoka w standardowej ofercie co do jakości

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Olidanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo średni
  • Kupiłam kilka miesięcy temu w promocji, niestety produkt nie do końca spełnia to co opisuje producent, lekko nawilża, rozświetla cerę i owszem koryguje drobne niedoskonałości, jednak kompletnie nie matuje, wręcz przeciwnie, już po ok. dwóch godzinkach skóra się błyszczy.
    Zaletą jest to, że nie uczula ale czy to zaleta czy warunek konieczny kosmetyku?
    Używam ale ideałem nie jest

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie - zużyłam 3/4

Chcesz pochwalić Olivi_a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znam lepsze.
  • Zakupiłam za namową uroczej Pani z Rossmana.
    "Pięknie zmatowi Pani cerę, nada jej blasku (...)"

Ble, ble, ble...

Nie matuje.
    Odrobinę rozświetla.
    Jakby "natłuszcza" mi twarz.
    Stapia się ze skórą.
    Ściągam go za każdym razem kiedy się dotknę twarzy.
    I jeszcze ta pompka-lubię do końca zużyć kosmetyk...

Chcesz pochwalić Michura za czytelną i pomocną recenzję?
  • slaby
  • Dostałam w prezencie od koleżanki, ale nie jestem zadowolona, używan go bardzo rzadko

+ rozświetla
    + łatwo się rozprowadza

- nie matuje
    - słabo kryje
    - wodnista konsystencja
    - bardzo krótkotrwały

Chcesz pochwalić iziu84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni produkt
  • Podkład nie należy do najlepszych, ale do najgorszych też nie. Jest lekki, dobrze sprawuje się latem. Nie podkreśla suchych skórek, ani nie przesusza skóry. Ma niewielkie krycie, przy większych wypryskach trzeba sobie pomagać korektorem. Nie jestem do końca przekonana do tego połączenia blasku i matu. Według mnie wykończenie było bardziej rozświetlające. Nie tworzy maski na twarzy. U mnie szybko się ścierał, może dlatego, że często dotykam twarzy

Zalety
    + lekki
    + nie wysusza skóry
    + wygląda naturalnie
    + dobrze się rozprowadza

Wady:
    - małe krycie
    - kolory, najjaśniejszy odcień był dla mnie ciut za ciemny
    - nie wytrzymuje zbyt długo na twarzy

Używam tego produktu od: ok. 5 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kasiekasia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych dla tłustej cery
  • Jak dla mnie podkład jest świetny.
    Mam tłustą cerę na której (zwłaszcza w przed trudnymi dniami pojawiają się niedoskonałości) i u mnie produkt jak najbardziej się sprawdził.

nPlusy:

+ nie tworzy efektu maski
    + trzyma się bardzo długo
    + pięknie matuje
    + nie wysusza, nie zapycha
    + cena przyzwoita
    + eleganckie i wygodne opakowanie

Minusy:

- nie ukrywa większych niedoskonałości (ale od czego są korektory )

Ogólnie oceniam go jako produkt godny polecenia

Chcesz pochwalić cortland za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po jakimś czasie się dogadaliśmy
  • Po wariactwach, jakie zafundowała mi skóra (z tłustej trądzikowej zamieniła się w mieszaną atopową) i uspokojeniu jej trochę, szukałam czegoś lżejszego i wygodniejszego w użyciu na co dzień niż Revlon CS, ale kryjącego i matującego. Lirene G&M nie miał testera, ale szklana, przezroczysta butelka sprawiła, że zaryzykowałam wzięcie najjaśniejszego odcienia (przypominał inne podkłady Lirene, do których testery były) i kupiłam go w promocji za 3/4 ceny.
    Pierwsze dni były fatalne. Moje standardowe nakładanie podkładu palcami i rozcieranie go powodowały, że z części twarzy od razu go ścierałam, ale jak zdążył gdzieś lekko wyschnąć, to mogłam sobie trzeć, a podkład i tak zostawał. W końcu nauczyłam się nakładać go na pyszczek delikatniej i zaczął spełniać swoją funkcję krycia. Średniego krycia, bo o większym możemy pomarzyć. Popękane naczynka zakrywa tylko na chwilę, w ciągu dnia wyłażą na wierzch jak malowane. Podobnie jak z wypryskami. Podkład ma dziwną właściwość - ulatnia się z twarzy w sensie krycia, ale pozostawia ją trochę ujednoliconą. Przy czym nie można powiedzieć, że schodzi z twarzy w ogóle (u mnie nie spływał ani się nie warzył), bo przy wieczornym demakijażu okazuje się być go na twarzy jeszcze sporo. Ale w lustrze nie widać go wtedy już w ogóle.
    O macie możemy zapomnieć. Nie ma go ani na początku, ani w ciągu dnia, ani na końcu. Rozświetlenie - nie wiem, czym miałoby się charakteryzować, ale poza samym nabłyszczeniem twarzy po użyciu podkładu nie zauważyłam dodatkowego efektu. Wg mnie wykończenie jest raczej satynowe, z lekkim błyskiem. Jeśli ktoś (podobnie jak ja jeszcze niedawno) nie używa pudru, to może omijać ten produkt szerokim łukiem. Ja właśnie dzięki temu podkładowi się przemogłam i nauczyłam codziennie używać pudru. Razem jakoś dawały radę do końca dnia.
    Powyższe składa się na produkt raczej marny i pewnie powinnam go wyrzucić do kosza, ale pomęczyłam się z nim jakiś czas, nauczyłam się go dozować (choć moja wredna pompka się trochę przycina), dorzuciłam do tego puder, i okazało się, że dla mojej cery jest całkiem przyjemny. Nie zapycha, nie podrażnia, nałożony za dużo schodzi trochę z suchym wacikiem, nie robi plam na twarzy, nie brudzi spektakularnie ubrań (jak się po nosie rękawiczką podrapię, to jasna smuga na niej zostaje, ale na kołnierzykach koszul nie ma po nim śladów, choć też i zbytnio nimi po szyi nie szoruję), daje ładny wizualny efekt (taki zdrowy glow), przypudrowany nie świeci się przez kilka godzin, a po spoceniu (tak, wiecznie gonię tramwaje) nie spływa, tylko raczej wchłania się w twarz.
    Jak na takie ilości, jakich używam, jest całkiem wydajny. Mam go ok. 2 miesięcy i jeszcze coś jest w środku. "Coś" to dobre określenie, bo mimo szklanej butelki nie widać, ile jeszcze podkładu zostało w środku - produkt w środku tak się do butelki przyczepia, że nie widać nic oprócz koloru. Dlatego może zaskoczyć, kiedy pompka zamiast wypuścić z siebie porcję podkładu, zacznie nim kichać na pół metra (dobrze, że nie zrobił tego na garnitur, bo bym pół łazienki z wściekłości zdemolowała) - u mnie to był póki co efekt krzywo leżącej butelki w kosmetyczce, ale to i tak znak, że jego koniec się zbliża.
    Ogólnie ciężko mi go ocenić. Wiem, że nie jest to dobry produkt sam z siebie, ale jego używanie ostatecznie może stać się przyjemnością. Mało tego - pośród wypróbowanych przeze mnie w ostatnich 2 latach podkładów (jedynymi "starszymi", do których wracam są Revlon CS i Avon matujący) jest pierwszym, nad którego ponownym zakupem mogłabym się zastanowić. Ale czy do tego dojdzie - nie wiem. Póki co, już szykuję się do zakupu czegoś innego.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jessie_hunter za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężki kaliber :/
  • Podkład jest ze mną od kilku miesięcy, a ja do teraz się zastanawiam co mam o nim napisać... Ciężki kaliber z niego, nie umiem go rozgryźć.

Plusy:
    Konsystencja jest przyjemna, lekka, nie obciąża w żaden sposób cery, nie jest wyczuwalny. Dzielnie się trzyma, praktycznie lubi się z każdym moim kremem/olejkiem. Krycie ma bardzo małe, ale mi to nie przeszkadza - korektor służy mi do ukrywania mankamentów. Od podkładu przede wszystkim wymagam ujednolicenia.

Minusy:
    Kolor 02 (naturalny) jest zbyt różowy.
    W opakowaniu wygląda na beżowy, na ręce/twarzy przez jakiś czas także, nagle zaczyna się utleniać i wyglądam w nim jak świnka
    Będąc ostatnio w sklepie doznałam szoku przed lustrem. Jakieś 2 h po nałożeniu podkładu wyglądałam jakbym miała go na sobie co najmniej 10 -12 h, świeciłam się okropnie, 'chwilowo' byłam posiadaczką różowego ryjka Podkreślił też skórki o których istnieniu nie wiedziałam!
    Potrafi też się solidnie utlenić :/
    Ostatnią rzeczą jaką bym chciała byłoby posiadać przez podkład różową twarz i nieestetyczne świecenie.
    W moim mniemaniu podkład w ogóle nie matuje.
    Jedno wiem na pewno - nigdy więcej nie zagości na mej twarzy.

Używam tego produktu od: Kilka msc
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić orzeszek0307 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tę cenę bardzo dobry podkład
  • Podkład sam w sobie nie jest zły. Ma przyjemny zapach, konsystencję ani za rzadką ani za gęstą. Taką pośrodku. Pompka działa bez zarzutu, można dozować wyciskaną ilość. Jest wydajny, jedna pełna pompka wystarczała mi na pokrycie całej twarzy.
    Rozprowadzany palcami lub pędzlem wygląda ładnie na twarzy. Nie robi smug ani plam. Krycie ma średnie, które jako tako można budować ale nie przesadzałabym z jego ilością.
    Używałam go z pudrem ryżowym (moja cera jest tłusta w strefie T) i pod koniec dnia środek twarzy się świecił (dość mocno) a podkład, mimo że nadal na twarzy był (widać to było przy demakijażu - po przejechaniu płatkiem kosmetycznym zostawała wyraźna różnica) to miałam wrażenie że przy każdym dotknięciu palcami go trochę zdejmuję.
    Nie kupię go ponownie bo wolę podkłady z rodziny tych długotrwałych, lekko matujących. Oraz ze względu na marny wybór kolorów. Najjaśniejszy 01 był w miarę ok latem ale na zimę dla mnie byłby za ciemny.

Używam tego produktu od: pół roku z przerwami

Chcesz pochwalić HotChocolate za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy podkład do tej pory
  • Mam skórę suchą. Jest to najlepszy podkład, jakiego do tej pory używałam. Zapewnia dobre krycie, pozostawia naturalne wykończenie, nie podkreśla suchych skórek. Sięgam po niego każdego dnia, choć w szufladzie mam kilka innych podkładów. Odejmuję jedną gwiazdkę za odrobinę zbyt ciemny najjaśniejszy odcień, który w zimie będę musiała mieszać z czymś innym.

Chcesz pochwalić emememsik za czytelną i pomocną recenzję?