Powiększ Lirene Dermoprogram, Ideale, Glam & Matt Duo Effect (Fluid matująco - rozświetlający do twarzy)

Zgłoszony przez K_cieciorka

Duo Effect - fluid o podwójnym działaniu. Matuje dzięki systemowi pigmentów nowej generacji, które rozpraszają i odbijają światło od powierzchni skóry. Rozświetla sprawiając, że cera wygląda świeżo i promiennie, bez efektu błyszczenia.
Spektakularne rezultaty - nieskazitelna twarz w każdym świetle.

• Po jakimś czasie się dogadaliśmy
  • Po wariactwach, jakie zafundowała mi skóra (z tłustej trądzikowej zamieniła się w mieszaną atopową) i uspokojeniu jej trochę, szukałam czegoś lżejszego i wygodniejszego w użyciu na co dzień niż Revlon CS, ale kryjącego i matującego. Lirene G&M nie miał testera, ale szklana, przezroczysta butelka sprawiła, że zaryzykowałam wzięcie najjaśniejszego odcienia (przypominał inne podkłady Lirene, do których testery były) i kupiłam go w promocji za 3/4 ceny.
    Pierwsze dni były fatalne. Moje standardowe nakładanie podkładu palcami i rozcieranie go powodowały, że z części twarzy od razu go ścierałam, ale jak zdążył gdzieś lekko wyschnąć, to mogłam sobie trzeć, a podkład i tak zostawał. W końcu nauczyłam się nakładać go na pyszczek delikatniej i zaczął spełniać swoją funkcję krycia. Średniego krycia, bo o większym możemy pomarzyć. Popękane naczynka zakrywa tylko na chwilę, w ciągu dnia wyłażą na wierzch jak malowane. Podobnie jak z wypryskami. Podkład ma dziwną właściwość - ulatnia się z twarzy w sensie krycia, ale pozostawia ją trochę ujednoliconą. Przy czym nie można powiedzieć, że schodzi z twarzy w ogóle (u mnie nie spływał ani się nie warzył), bo przy wieczornym demakijażu okazuje się być go na twarzy jeszcze sporo. Ale w lustrze nie widać go wtedy już w ogóle.
    O macie możemy zapomnieć. Nie ma go ani na początku, ani w ciągu dnia, ani na końcu. Rozświetlenie - nie wiem, czym miałoby się charakteryzować, ale poza samym nabłyszczeniem twarzy po użyciu podkładu nie zauważyłam dodatkowego efektu. Wg mnie wykończenie jest raczej satynowe, z lekkim błyskiem. Jeśli ktoś (podobnie jak ja jeszcze niedawno) nie używa pudru, to może omijać ten produkt szerokim łukiem. Ja właśnie dzięki temu podkładowi się przemogłam i nauczyłam codziennie używać pudru. Razem jakoś dawały radę do końca dnia.
    Powyższe składa się na produkt raczej marny i pewnie powinnam go wyrzucić do kosza, ale pomęczyłam się z nim jakiś czas, nauczyłam się go dozować (choć moja wredna pompka się trochę przycina), dorzuciłam do tego puder, i okazało się, że dla mojej cery jest całkiem przyjemny. Nie zapycha, nie podrażnia, nałożony za dużo schodzi trochę z suchym wacikiem, nie robi plam na twarzy, nie brudzi spektakularnie ubrań (jak się po nosie rękawiczką podrapię, to jasna smuga na niej zostaje, ale na kołnierzykach koszul nie ma po nim śladów, choć też i zbytnio nimi po szyi nie szoruję), daje ładny wizualny efekt (taki zdrowy glow), przypudrowany nie świeci się przez kilka godzin, a po spoceniu (tak, wiecznie gonię tramwaje) nie spływa, tylko raczej wchłania się w twarz.
    Jak na takie ilości, jakich używam, jest całkiem wydajny. Mam go ok. 2 miesięcy i jeszcze coś jest w środku. "Coś" to dobre określenie, bo mimo szklanej butelki nie widać, ile jeszcze podkładu zostało w środku - produkt w środku tak się do butelki przyczepia, że nie widać nic oprócz koloru. Dlatego może zaskoczyć, kiedy pompka zamiast wypuścić z siebie porcję podkładu, zacznie nim kichać na pół metra (dobrze, że nie zrobił tego na garnitur, bo bym pół łazienki z wściekłości zdemolowała) - u mnie to był póki co efekt krzywo leżącej butelki w kosmetyczce, ale to i tak znak, że jego koniec się zbliża.
    Ogólnie ciężko mi go ocenić. Wiem, że nie jest to dobry produkt sam z siebie, ale jego używanie ostatecznie może stać się przyjemnością. Mało tego - pośród wypróbowanych przeze mnie w ostatnich 2 latach podkładów (jedynymi "starszymi", do których wracam są Revlon CS i Avon matujący) jest pierwszym, nad którego ponownym zakupem mogłabym się zastanowić. Ale czy do tego dojdzie - nie wiem. Póki co, już szykuję się do zakupu czegoś innego.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jessie_hunter za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężki kaliber :/
  • Podkład jest ze mną od kilku miesięcy, a ja do teraz się zastanawiam co mam o nim napisać... Ciężki kaliber z niego, nie umiem go rozgryźć.

Plusy:
    Konsystencja jest przyjemna, lekka, nie obciąża w żaden sposób cery, nie jest wyczuwalny. Dzielnie się trzyma, praktycznie lubi się z każdym moim kremem/olejkiem. Krycie ma bardzo małe, ale mi to nie przeszkadza - korektor służy mi do ukrywania mankamentów. Od podkładu przede wszystkim wymagam ujednolicenia.

Minusy:
    Kolor 02 (naturalny) jest zbyt różowy.
    W opakowaniu wygląda na beżowy, na ręce/twarzy przez jakiś czas także, nagle zaczyna się utleniać i wyglądam w nim jak świnka
    Będąc ostatnio w sklepie doznałam szoku przed lustrem. Jakieś 2 h po nałożeniu podkładu wyglądałam jakbym miała go na sobie co najmniej 10 -12 h, świeciłam się okropnie, 'chwilowo' byłam posiadaczką różowego ryjka Podkreślił też skórki o których istnieniu nie wiedziałam!
    Potrafi też się solidnie utlenić :/
    Ostatnią rzeczą jaką bym chciała byłoby posiadać przez podkład różową twarz i nieestetyczne świecenie.
    W moim mniemaniu podkład w ogóle nie matuje.
    Jedno wiem na pewno - nigdy więcej nie zagości na mej twarzy.

Używam tego produktu od: Kilka msc
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić orzeszek0307 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tę cenę bardzo dobry podkład
  • Podkład sam w sobie nie jest zły. Ma przyjemny zapach, konsystencję ani za rzadką ani za gęstą. Taką pośrodku. Pompka działa bez zarzutu, można dozować wyciskaną ilość. Jest wydajny, jedna pełna pompka wystarczała mi na pokrycie całej twarzy.
    Rozprowadzany palcami lub pędzlem wygląda ładnie na twarzy. Nie robi smug ani plam. Krycie ma średnie, które jako tako można budować ale nie przesadzałabym z jego ilością.
    Używałam go z pudrem ryżowym (moja cera jest tłusta w strefie T) i pod koniec dnia środek twarzy się świecił (dość mocno) a podkład, mimo że nadal na twarzy był (widać to było przy demakijażu - po przejechaniu płatkiem kosmetycznym zostawała wyraźna różnica) to miałam wrażenie że przy każdym dotknięciu palcami go trochę zdejmuję.
    Nie kupię go ponownie bo wolę podkłady z rodziny tych długotrwałych, lekko matujących. Oraz ze względu na marny wybór kolorów. Najjaśniejszy 01 był w miarę ok latem ale na zimę dla mnie byłby za ciemny.

Używam tego produktu od: pół roku z przerwami

Chcesz pochwalić HotChocolate za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy podkład do tej pory
  • Mam skórę suchą. Jest to najlepszy podkład, jakiego do tej pory używałam. Zapewnia dobre krycie, pozostawia naturalne wykończenie, nie podkreśla suchych skórek. Sięgam po niego każdego dnia, choć w szufladzie mam kilka innych podkładów. Odejmuję jedną gwiazdkę za odrobinę zbyt ciemny najjaśniejszy odcień, który w zimie będę musiała mieszać z czymś innym.

Chcesz pochwalić emememsik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dlaczego nie
  • Moja cera: blade lico z pamiątkami po trądziku, mega wymagająca. mieszana.

Sprawdziłam najpierw próbkę na buzi w mega upalny dzień.

Ładnie pokrył niedoskonałości i sprawił, że miałam rozświetloną ładną buzię cały dzień, a nie zmatowioną maskę jak po np. revlonie colorstay.

+krycie
    +wygląd cery - zdrowa, rozświetlona
    +trwałość ok 7-8h
    +pompka
    +szklana buteleczka
    +cena - 29.99 na promocji

dziękuję Lirene za kolejny niezły produkt

PS: dziewczyny cera tłusta potrzebuje NAWILŻENIA a nie non stop ładowania matu !!!!

Używam tego produktu od: Tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 (30ml)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić barbarella_wu za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajny produkt
  • Do zakupu tego fluidu zachęciła mnie próbka, którą znalazłam w jednej z gazet. Akurat skończył mi się fluid, którego używałam do tej pory, więc postanowiłam spróbować czegoś nowego i muszę przyznać, że bardzo miło się zaskoczyłam. Fluid ładnie kryje, tuszuje niedoskonałości skóry, więc tak naprawdę nie używam już korektora. Skóra się nie świeci, więc nie muszę ciągle poprawiać makijażu. Dla mnie super!

Chcesz pochwalić lulu83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stanowcze nie.
  • Kiedyś używałam fluidu tej marki (nie pamiętam dokładnie jakiego) i byłam z niego zadowolona. O tym niestety nie mogę tego powiedzieć. Po pierwsze jego konsystencja jest jak dla mnie za rzadka, po drugie strasznie się roluje a o kryciu czegokolwiek nie ma mowy, jego trwałość też pozostawia wiele do życzenia - u mnie trzyma się max 2h. Czy rozświetla? Szczerze mówiąc, nie zauważyłam, albo nie miałam okazji zauważyć przy tak krótkiej obecności na mojej twarzy Na pewno nie kupię go po raz drugi.

Jeżeli chodzi o plusy to w zasadzie jest to tylko ładna buteleczka

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić Alex02 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Od bardzo dawna używam kosmetyków tej firmy.
    W cześniej moim ulubieńcem był podkład City Matt aż do pewnego pięknego popołudnia gdy wybrałam się do Rossmana i ujżałam to cudo!
    Chciałam kupić coś nowego, spróbować czegoś innego i natrafiłam na właśnie ten podkład. Cena była w miare odpowiednia, opakowanie śliczne więc długo się nie zastanawiając pochwyciłam buteleczkę i pognałam do kasy.
    No i niestety okropnie się rozczarowałam... Pokład masakrycznie ciemnieje, warzy się na twarzy! Myślałam, że to wina kremu (Garnier Hydra Adapt wersja rozświetlająca) ale próbowałam też bez kremu ale nadal jest tragicznie. Roluje się (przy jednej warstwie!)
    Próbowałam nakładać go gąbeczką, pędzlem, palcami i niestety zawsze jest ten sam efekt. Nie wiem o co chodzi i dlaczego tak się dzieje ale ten produkt sprawił, że makijaż stał się koszmarem i nierówną walką ;/
    Jedynie zapach i konsystencja jest fajna i z pozytywów to chyba wszystko. Ogólnie nie polecam bo za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego troszkę a okazało się, że porównać go mogę do podkładu za 3 zł z chińskiego sklepieku.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Rozpoczełam pierwszą buteleczkę

Chcesz pochwalić Alimiel18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • aktualnie ulubiony
  • Jestem posiadaczką cery suchej , dojrzałej z tendencją do przesuszania. Ileż to ja się ostatnio naszukałam , przetestowałam podkładów od tych drogich po tańsze i zawsze było coś nie tak , aż w końcu natrafiłam na ten produkt i jak na razie tak pozostanie
    Zalety :
    - nie mam maski na twarzy
    -nie jest widoczny, bardzo ładnie wtapia się w moją cerę
    -nie podkreśla suchych skórek
    -krycie jest w porządku
    -po kilku godzinach cera trochę się świeci,ale w moim przypadku daje to efekt zdrowej, promiennej cery
    -aha ja rzadko używam pudru na twarz,ale spróbowałam i nie widać go na twarzy
    -elegancka buteleczka
    Minusów na razie brak.
    Dla cer suchych, mieszanych z tendecją do suchej POLECAM

Używam tego produktu od: niespełna m-ca
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełna buteleczka

Chcesz pochwalić 21kaasia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie matuje, może przy suchej cerze będzie lepszy
  • Plusy:
    \n+ duże fajne opakowanie + pompka,
    \n+ ładnie kryje na początku
    \n+ wydajny
    \n
    \nMinusy
    \n- nie matuje u mnie w ogóle - mam cerę mieszaną/tłustą
    \n- po kilku godzinach trzeba mocno poprawiać
    \n- podkreśla widoczność krostek
    \n

Chcesz pochwalić basiagn za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij