Fitomed, Kwas mlekowy 30%

Powiększ Fitomed, Kwas mlekowy 30%

Zgłoszony przez kaprysek246

Kwas mlekowy jest naturalnym produktem przemian biologicznych. Przenikając do krwiobiegu zamienia się w wątrobie ponownie na glukozę. Jest więc dla organizmu bezpieczny. Kwasu mlekowego w stężeniu 30% nie należy stosować bezpośrednio na skórę tylko po odpowiednim rozcieńczeniu wodą.
Działanie: po odpowiednim rozcieńczeniu rozjaśnia i wybiela naskórek, usuwa niektóre plamy powierzchniowe (naskórkowe) typu piegów, posłonecznych, potrądzikowych lub pojawiających się z wiekiem.
Zastosowanie: po odpowiednim rozcieńczeniu jako składnik punktowych maseczek rozjaśniająco - wybielających.
Dawkowanie: dopuszcza się stosowanie kwasu mlekowego do 15%. Ilość dodanych łyżeczek do herbaty na pojemność 150 ml równa zawartości procentowej kwasu.
Przykłady:
- 7 łyżeczek kwasu mlekowego (30%) dopełnić wodą do poziomu 150 ml stanowić będzie 7% kwasu mlekowego,
- 10 łyżeczek kwasu mlekowego (30%) dopełnić wodą do poziomu 150 ml stanowić będzie 10% kwasu mlekowego,
- 15 łyżeczek kwasu mlekowego (30%) dopełnić wodą do poziomu 150 ml stanowić będzie 15% kwasu mlekowego.

• kolejny dobry produkt Fitomed
  • O samych własciwościach kwasu mlekowego chyba nie ma co się rozpisywać, raczej skupię się na tej konkretnej "wersji":

+ spora butelka - po krotkim przygotowaniu skory na slabszym % uzywam go tak jak jest, więc mniejsza pojemnosc za szybko by sie konczyła

+dostępność bezproblemowa - koniecznosc zamawiania pólproduktow przez internet studzi moje zapędy w kierunku domowych mikstur
    + jak zawsze skromna cena w stusunku do jakości
    +dobre solidne opakowanie

- moglyby być też wyższe stężenia, niestety wersję 80% musialam zamawiac w necie u innego producenta

Używam tego produktu od: 2 miesiące/butelka
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić queerkate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny kwas, idealny w warunkach domowych
  • Stosowałam ten kwas przez 6 tygodni ( co tydzień ). Ja używałam go w stężeniu 15% - powyżej jest opisane, jak takie stężenie przygotować. Na początku stosowania, myślałam, że ten kwas na mnie nie działa, nie było żadnych zmian. Potem dopiero zaczęłam odczuwać rezultaty. Skóra delikatnie się łuszczyła ( tragedii nie było, wystarczył dobry krem nawilżający, czy na dzień BB z Under Twenty ). W trakcie samego zabiegu ( który trwał maks. 10 -15 min. ) prawie nic nie czułam, czasami tylko delikatne mrowienie. Nie byłam zaczerwieniona ani podrażniona. Efekty są bardzo zadowalające, bo na początku kwas spowodował, że większość niedoskonałości, która gdzieś tam siedziała pod skórą, postanowiła wyjść na świat, a po paru tygodniach ilość takich niespodzianek znacznie zmalała. Jeśli chcecie, żeby Wasza skóra twarzy była bardziej jednolita, a przy tym jaśniejsza, to ten kwas Wam pomoże Dla mnie zawsze dużym problemem jest świecenie się skóry twarzy, ten kwas pomógł mi w walce z tym i skóra wydziela mniej sebum niż kiedyś! Kwas jest myślę, że delikatny, więc nie będziecie się łuszczyć jak wąż zrzucający skórę, to tylko miejscowe łuszczenie się głównie w okolicy czoła, nosa i między brwiami . Pamiętajcie, żeby kwasy stosować w okresie wiosny, jesieni, nie w trakcie mrozów ( ja stosowałam w trakcie zimy, ale pogoda była jak jesienią, więc czemu nie ). W lato też nie należy stosować kwasów, aż się boję, jakby wystawić taką delikatną skórę po kwasach na słońce !! Nie stosujcie też samoopalaczy, bo efekt też będzie fatalny. Pamiętajcie, że w trakcie takiej kuracji nie możecie zdrapywać zmian na skórze i odstających strupków, niech same zejdą, nie chcemy przecież blizn. Dodam, że mam zawsze jakieś piegi na policzkach i kwas nie spowodował ich zniknięcia, ale na pewno je rozjaśnił. Nie będę się dłużej rozpisywać. Powiem ogólnie, że jeśli nie stosowałyście dotąd kwasów w żadnej postaci, to żałujcie, bo one polepszą stan skóry jak niejeden inny preparat. Polecam Wam ten delikatny ( jak dla mnie ) kwasik, pamiętajcie jednak, że każdy ma inną skórę i na każdej cerze może się kwas inaczej zachowywać Poniżej macie zdjęcie mojego roztworu kwasu,zrobiłam go w zdezynfekowanej ( pamiętajcie, by nie myć mydłem bo ma odczyn zasadowy i cały nasz kwasik szlak trafi )butelce po płynie micelarnym. Po zabiegu należy umyć twarz mydłem lub specjalnym neutralizatorem. Aha, po sporządzeniu własnej mieszanki poczekajcie co najmniej 1 dzień, żeby całość się 'przeżarła '.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić myombrelife za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny kwas!
  • Uznaliśmy, że 15% stężenie kwasu będzie dla nas odpowiednie, zatem 15 łyżeczek kwasu dopełniliśmy wodą do poziomu 150 ml. W ten oto sposób uzyskaliśmy stężenie 15%.
    Wymieszaliśmy płyn z kremobazą i nakładaliśmy na twarz. Początkowo tylko na 5 minut, stopniowo wydłużając czas aż do 15. Stosowaliśmy dwa razy w tygodniu.

Poczałkowo tak zrobiona maseczka powodowała łzawienie oczu, pomimo, że omijaliśmy te okolice, czuliśmy również mrowienie, szczególnie na policzkach. Za każdym razem te skutki były mniejsze.
    Najważniejsze są jednak efekty końcowe, a musimy przyznać, że te są warte przetrzymania wyżej wspomnianych pierwszych wrażeń.
    Po zmyciu maseczki skóra jest doskonale oczyszczona, większość wągrów najzwyczajniej znika, pory są czyste i zmniejszone. Po kilkutygodniowej, systematycznej kuracji świeże przebarwienia stają się jaśniejsze, koloryt jest bardziej jednolity. W dodatku skóra jest bardzo przyjemna w dotyku, zachwyca gładkością.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić dodus89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Kwas mieści się w bardzo wygodnej buteleczce z małą dziurką. Dozowanie nie sprawia problemów, nic za dużo się nie wylewa łatwo można odmierzyć pożądaną ilość. Zapach kwaśny i nieprzyjemny, no ale w końcu to kwas. Kwasu używam na dwa sposoby. Pierwszy - nierozcieńczony kwas nakładam patyczkiem na skórę twarzy najbardziej skupiając się na policzkach i brodzie czyli moich problemowych miejscach. Drugi - kwas wlałam do toniku w proporcji gdzieś mniej więcej 1:4. I używam po popołudniowym demakijażu. Skóra po aplikacji kwasu - czy samego czy z tonikiem - jest zaczerwieniona i lekko piecze. Ale po chwili to ustępuje i nie czuję już nic. Po kilku godzinach przemywam twarz i nakładam krem nawilżający bo skóra jednak jest ściągnięta i sucha. Jak na razie po miesiącu używania zauważyłam że przebarwienia szybciej bledną, a wypryski zasychają w ciągu jednego dnia. Oczywiście na początku nastąpił drobny wysyp wszystkiego co było pod skora i chciało wyjść, no ale na szczęście nie było tego dużo. Teraz krostek jest mniej i rzadziej się pojawiają. Mam zamiar teraz stosować kwas z glinkami i kremobazą w postaci masek na twarz. Polecam Wam do domowego stosowania

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić yahoo911 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kwas idealny do domowego użytku
  • Kwas mlekowy nie można stosować bezpośrednio na skórę. Należy go najpierw rozcieńczyć. Ja zdecydowałam się na zrobienie kwasu mlekowego 15%. Otrzymałam go poprzez zmieszanie 15 łyżeczek kwasu z wodą (do 150 ml).
    Od 3 tygodni raz w tygodniu (zazwyczaj w piątek) nakładam na twarz ten kwas i z efektów jestem bardzo zadowolona. Najpierw jednak przeprowadzam staranny demakijaż później myję twarz żelem oczyszczającym i tonizuję skórę tonikiem Eucerin z 2% kwasem mlekowym. Kwasowy "tonik" nakładam na osuszoną twarz za pomocą wacika kosmetycznego. Oczywiście omijam okolice oczu i ust! Tonik trzymam od 4 do 10 minut. Czas wydłużam przy każdej kolejnej aplikacji.
    Jako, że moja skóra z kwasami AHA ma często do czynienia już po ok 2 minut odczuwam delikatne "pikanie", które zmienia się w dość intensywne szczypanie. Podczas "zabiegu" twarz piecze (co jest do wytrzymania) i jest zaczerwieniona.
    Kwas mlekowy to bezbarwna ciecz o kwaśnym zapachu mimo to nie odczuwam dyskomfortu podczas tych kilku minut. Po danym czasie zmywam "tonik" z twarzy przy pomocy gąbeczki oraz letniej wody z mydłem. Ważnej jest żeby woda nie była zbyt ciepła ponieważ wtedy nasz twarz "płonie".
    Po dokładnym zmyciu (co jest bardzo bardzo bardzo ważne) osuszam buźkę i nakładam Dermogal A+E w celu złagodzenia podrażnienia.

Rano skóra jest niesamowicie miękka, wygładzona, odświeżona i co najważniejsze ROZJAŚNIONA. Oczywiście nie muszę wspominać, że po takich kwasowych zabiegach skóra wymaga jeszcze większej ochrony przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi.
    Po ok 2 dniach od pierwszego zabiegu doszło u mnie do lekkiego wysypu nieprzyjaciół, ale to dobry znak ponieważ wtedy wiem, że skóra się oczyszcza. Obecnie jestem po 3 zabiegach, skóra jest ewidentnie jaśniejsza, oczyszczona, pory są zwężone i w ogóle cera wygląda na zdrowszą.

Podsumowując: Kwas mlekowy 30% Fitomed to tani i bardzo wydajny produkt. Moim zdaniem jest to idealny kwas do domowego użytku mimo wszystko należy uważać ponieważ słabe rozcieńczenie lub jego brak może mocno podrażnić skórę. Jeśli potrzebujesz rewitalizacji skóry ten kwas jest dla Ciebie idealny. Oprócz tego rewelacyjnie rozjaśnia skórę, odświeża ją, delikatnie złuszcza.
    Kwas ten można użyć do zrobienia toniku, maseczek punktowych, peelingów a nawet płukanek do włosów
    Ja jestem jak najbardziej za i szczerze polecam! Używam tego produktu od: pażdziernik 2013Ilość zużytych opakowań: 1/2 całego opakowania

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić kaprysek246 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij