Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Powiększ Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Zgłoszony przez kawa_zmlekiem

Szampon dzięki 5% zawartości mocznika obficie i intensywnie pielęgnuje włosy. Specjalna formuła z prowitaminą B5 wzmacnia je. Wrażliwa i delikatna skóra głowy staje się aksamitnie gładka. Nie zawiera silikonów, barwników i parabenów.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Panthenol, Polyquaternium-7, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycol Distearate, Laureth-4, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Formic Acid.

• bardzo dobry szampon dla plączących się włosów
  • Super szampon w zasadzie bez wad.Dałabym 5 gwiazdek gdyby jeszcze zapach był przyjemniejszy. Da się go znieść ale ładnym na pewno bym go nie określiła
    Plusy:
    -nie plącze mi włosów(robi to większość szamponów)
    - dobrze oczyszcza
    -dobrze się pieni
    -bardzo wydajny
    -niska cena w promocji
    -nie podrażnia
    -nie wysusza

Polecam wszystkim jako jeden z lepszych szamponów jakie używałam. Strasznie plączą mi się włosy a po tym szamponie problem jest zminimalizowany

Używam tego produktu od: od miesiąca

Chcesz pochwalić Bettycukiereczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ładnie oczyszcza, ale zostawia lekko odstające włoski
  • Trąbię od dawna, że uwielbiam myć włosy odżywką - i tak też na co dzień czynię Czasem jednak moim włosiętom trzeba troszkę oczyszczenia. Od jakiegoś czasu zaczęły marudzić na ziołowe, mocne szampony do włosów. Postanowiłam zatem poszukać czegoś delikatniejszego, jednak oczyszczającego, ale nie ziołowego. Kilka miesięcy temu wzięłam z rossmanowskiej półki znany i lubiany szampon isany z mocznikiem. Czy jestem zadowolona?

Skład:
    Szampon ma w składzie kilka detergentów, w tym mocniejszy SLES. Znajduje się tu także potencjalnie drażniący chlorek sodu, a także kilka nawilżaczy: bardzo wysoko mocznik, dalej gliceryna i panthenol. Jest kilka emolientów, a także oblepiaczo-kondycjoner - przez to szampon na dłuższą metę może nie doczyszczać włosów, choć kto wie

Konsystencja i zapach:
    Szampon ma średnio gęstą konsystencję, jest w sam raz Zapach niestety drażni, jest chemiczny, jakby lekko kwaśny, no średnio przyjemny, ale da się przeżyć

Działanie:
    Od ponad miesiąca używam go jako jedynego szamponu oczyszczającego, wcześniej był szampon fitomedu Jak na razie włosięta nie są oblepione, produkt ładnie, choć delikatnie oczyszcza, a silikonów i oblepiaczy sobie ostatnio nie szczędzę Włosięta po jednokrotnym użyciu lekko skrzypią, choć nie tak mocno, jak po ziołowych, agresywnych szamponach. Włosy nie plączą się po nim jakoś koszmarnie, choć warto nałożyć maskę czy odżywkę. Nie są wysuszone, choć u mnie szampon zostawia pewien charakterystyczny efekt - odstają mi pojedyncze włoski na długości i u nasady, pewnie przez sporą zawartość nawilżaczy. Denerwuje mnie to, nie powiem Szampon nie przesusza, jednak te odstające włoski...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • Nawet nie mam pomysłu na wstęp - tak przeciętny jest ten szampon.

Plusy
    + cena na promocji ok. 2,99 zł - trzech złotych to on jest wart :P
    + dobrze oczyszcza
    + pozostawia włosy puszyste, ale nie spuszone czy szorstkie
    + mocznik całkiem wysoko w składzie
    + nie przyśpiesza przetłuszczania

Minusy
    - okropna wydajność (starczył mi na +/- 10 razy)
    - trochę chemiczny zapach
    - obecność soli w składzie, co kończyło się u mnie niezbyt zadowolonym skalpem

Jest dużo lepszych szamponów, ale cieszę się, że go przetestowałam.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy (oczyszczanie włosów i skalpu).
    Ilość zużytych opakowań: Jedno zużyte.

Chcesz pochwalić lawlietowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwny
  • Nie mam szczęścia do kosmetyków, a zwłaszcza do szamponów. Ciężko dogodzić mojej skórze głowy, dlatego ciągle szukam ideału. Jak spisała się Isana?

Opakowanie: Szampon jest zamknięty w wyjątkowo szpetnej buteleczce, w której nie widać ile produktu pozostało (co mi nie przeszkadza). Zamknięcie jest bardzo wygodne w użyciu, produkt bez problemu wydobywa się ze środka.

Zapach: Okropny. Nie jest to kosmetyk, który sprawiał mi przyjemność podczas użytkowania i po który sięgnęłabym bez zaglądania na KWC Pachnie (???) bardzo ostro i chemicznie.

Konsystencja: Jak najbardziej ok. Szampon nie jest ani za gęsty ani za rzadki, taki w sam raz. Pieni się też dość dobrze.

Skład: Ok. Posiada SLES, mocznik wysoko w składzie oraz inne nawilżacze. Nie jest to typowy zdzierak do mocnego oczyszczania.

Działanie: Bardzo przeciętne. Pomógł mi uporać się z łupieżem wywołanym przez nieszczęsną Alterrę, dobrze mył, nie przedłużał świeżości włosów, ale też go nie przyśpieszał. Po myciu używam odżywki d/s więc nie wiem, czy da radę rozczesać włosy bez niej. Sądzę, że raczej nie. Odżywkę nakładam od ucha w dół, więc tam włosy były wygładzone, jednak przy nasadzie baby hair latały mi na wszystkie strony.

Wydajność: Opakowanie jest małe, więc produkt szybko się kończy. Może to i lepiej

Dostępność i cena: każdy Rossmann, za ok. 5-6 zł

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Chcesz pochwalić lunagatto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 361 raz(y)
  • Isana z mocznikiem znowu się spisała
  • Isanowe kosmetyki z mocznikiem może nie mają pięknych opakowań, może nie pachną zniewalająco a ich konsystencja nie sprawia, że chce się trzymać paluchy non stop w opakowaniu ale są dobre. Są bardzo dobre.

Szampon ma dość poręczne i niewielkie opakowanie. Aczkolwiek niezbyt piękne. Ja z jego otwieraniem nie mam problemu, klapka otwiera się bez problemu. W jednym z opakowań miałam jakąś felerną, która się trudno zamykała ale w następnym opakowaniu było już w porządku.

Zapach - przy odrobinie dobrej woli można uznać, że jest mydlano-świeży. Ujdzie w tłoku, nie śmierdzi ale też nie budzi zachwytu. Jest raczej delikatny i nie wali po nosie.

Konsystencja stosunkowo gęsta acz mam wrażenie, że szampon mógłby być nieco wydajniejszy. Pieni się nieźle, tworzy obfitą pianę.

O dziwo przy tej pianie, którą wytwarza jest bardzo delikatny. Faktycznie ma działanie kojące i nawilżające. Zarówno na skórę głowy jak i włosy. Włosy po jego użyciu są miękkie, dobrze się układają i są takie...mięsiste w dotyku. Poza tym są gładkie ale nie są obciążone.

Nawet mój mąż, który używał ze mną tego szamponu na spółkę jest z niego bardzo zadowolony a on ma bardzo wrażliwą skórę głowy i sporo szamponów wywołuje u niego łupież.

Jestem nim zachwycona, na pewno kupię następne opakowania. Cała seria Isana z mocznikiem jest wręcz genialna.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 i 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super! Bardzo pozytywne zaskoczenie
  • Kupiłam ten szampon na wyjazdy, ze względu na niewielkie, poręczne opakowanie. Zakoczył mnie bardzo pozytywnie.

+ bardzo dobrze się pieni. Tworzy gęstą mocną pianę.
    + dobrze oczyszcza włosy, nawet z kosmetyków typu wcierki czy oleje
    + dorze się spłukuje
    + nawilża włosy
    + wygładza
    + ułatwia rozczesywanie - chyba wcześniej nie trafiłam na szampon, po którym mogłabym rozczesać moje długie włosy bez odżywki. Ten jest wyjątkiem
    + ślicznie pachnie! Jakoś tak słodko, owocowo, nie mdło. Bardzo umila aplikację
    + gęsta konsystencja przeźroczystego, bezbarwnego żelu, idealna do aplikacji, nic się nie przelewa przez palce
    + nie podrażnia skóry głowy, nie plącze włosów
    + miękkie, ergonomiczne opakowanie, które można postawić do góry nogami aby wydobyć kosmetyk do samego końca
    + wydajny - dzięki gęstej konsystencji i faktowi, że bardzo dobrze się pieni
    + cena też bardzo atrakcyjna

- niezbyt wygodne dla mnie opakowanie. Czasami miałam problemy z jego otwarciem, musiałam używać do otwarcia zatyczki paznokci
    - nieestetyczne opakowanie, nie podoba mi się jego design i pewnie nie kupiłabym tego szamponu gdybym nie znała marki Isana i nie odpowiadałaby mi jego objętość

Pomimo tego, że lubię testować nowe kosmetyki, to ten kupię ponownie. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić karo83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem niezły
  • Szampon został mi polecony przez znajomego. Mam problemy ze skórą głowy, muszę uważać na skład kosmetyków. Akurat ten szampon jest świetny.
    + nie podrażnia skalpu,
    + miły zapach
    + nawet dobrze się pieni
    + włosy nawet dobrze go przyjmują, nie puszą się, lekko błyszczą
    + cena!

Jedynym minusem jest wydajność, bo szampon naprawdę szybko się kończy.

Chcesz pochwalić Marmitta za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • Jest on mało wydajny.To mój szampon do oczyszczania włosów raz na jakiś czas.Zawiera SLS ale również mocznik na początku składu.W efekcie skóra głowy jest u mnie oczyszczona, ale nie podrażniona.Do tego włosy nie plączą się jakoś strasznie i nie puszą.Puki co jestem z niego zadowolona.Dobrze się pieni, szkoda tylko, że wydajność nie jest jakaś powalająca.Chociaż...chyba jestem mu to w stanie wybaczyć.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 80 %

Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie tak!
  • Dla mnie idealny, używałam go raz w tygodniu do oczyszczenia.
    Zawsze przy szamponach z SLS boję się o wysuszenie ale w tym wypadku nie ma o tym mowy.

+ nie wysusza
    + dobre opakowanie, poręczne, nie wyślizguje się z dłoni
    + konsystencja lekkiego kremu
    + cena
    + dostępność
    + nie uczula
    + włosy nie stają się szorstkie
    + nie plącze włosów, rozczesują się tak jak wcześniej
    + dobrze się pieni

- słabo wydajny

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: ok 7/8

Chcesz pochwalić Aieaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Na szampon trafilam na jednej z promocji w drogerii Rossmann. Za 2,99 poastnowilam zaryzywkoac. Po tygodniu stosowania dokupilam jeszcze 2 butelki, ktore aktualnie juz praiwe skonczylam, wiec musze zrobic zapasy. A oto moja opinia:

+ Szampon widocznie poprawia kondycje wlosow
    + wlosy sa nawilzone
    + nie straczkuja sie
    + nie wzmaga przetluszczania wlosow
    + wygladza
    + delikatny zapach
    + lagodny dla skory
    + nie uczula
    + nie podraznia
    + tani
    + dobry sklad

- malo wydajny

Obecnie jeden z moich ulubionych

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3 opakowania

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?