Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Powiększ Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Zgłoszony przez kawa_zmlekiem

Szampon dzięki 5% zawartości mocznika obficie i intensywnie pielęgnuje włosy. Specjalna formuła z prowitaminą B5 wzmacnia je. Wrażliwa i delikatna skóra głowy staje się aksamitnie gładka. Nie zawiera silikonów, barwników i parabenów.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Panthenol, Polyquaternium-7, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycol Distearate, Laureth-4, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Formic Acid.

• Nie, przydłuższym używaniu
  • Szukałam szamponu do zmywania olejków. Przy regularnym myciu a myje głowę co drugi dzień szampon wysusza i puszy moje włosy. Oklapniete od nasady i szybciej się przetłuszczają. Niemam wrażliwej skóry i łupieżu więc na temat działania na skalp się nie wypowiadam, włosy cienkie i kręcone. Znacznie lepszy efekt uzyskałam gdy użyłam go po dwóch tygodniach przerwy w takim układzie się sprawdza przy częstym to mocniejszy zdzierak a nie oto mi chodziło szukam dalej.

Używam tego produktu od: Około dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić kot 23 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

depilacja brwi

• Uwielbiam
  • Szampon kupiłam przypadkowo , skusiła mnie bardzo niska cena

- ładny zapach
    - oczyszcza idealnie
    - skóra głowy jest "ukojona "
    - zmniejsza łupież
    - super cena 4 zł
    - wydajny

Włosy po nim są odświeżone , puszyste

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić julaa20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby nawilża, ale przy dłuższym używaniu przesusza, a jak trzeba to nie oczyszcza.
  • [Oceniam z perspektywy osoby z podatną na podrażnienia i przesuszanie skórą głowy oraz wymagającymi włosami (wrażliwość na wahania wilgotności - puch wierzchnich warstw, do opanowania; skłonność do tracenia nawilżenia między jednym myciem a drugim; uszkodzenia na długości przy zadbanych końcówkach). Poza tym moje włosy są: długie, gęste, ciężkie i śliskie (niepodatne i samowolne). Myję co 3 dni.
    Ocena byłaby wyższa, gdybym nie miała tych problemów (na tle innych drogeryjnych kosmetyków wypada dobrze) ani porównania z pozbawionym soli i dodatków zapachowych Eucerinem, z którym ten nie ma się co równać pod względem działania łagodząco-nawilżającego.]

Kwestie techniczne, neutralne:
    +/- pachnie tanim earl greyem, zapach nie utrzymuje się długo na włosach (zaskakująco dobrze układa się z Flowerbombem :P).
    +/- pieni się o wiele lepiej niż szampony, do których przywykłam. Łatwo się rozprowadza i dobrze spłukuje.
    +/- gęsty, ale jakby ciągnący (trudno mi nabrać małą porcję).

Dużo sprzecznych wrażeń:
    + na krótką metę: nawilża włosy, raczej bez uwrażliwiania na wahania wilgotności
    + b.dobrze oczyszcza skalp. Odbicie jest wyraźne i długo się utrzymuje.
    (?) to nie jest łagodny szampon do częstego mycia, raczej nieźle zbilansowany zdzierak. Co samo w sobie nie jest złe - dobrze, że istnieje alternatywa dla brutalnych, ziołowych rypaczy. Używany co mycie, wysusza włosy i pogarsza stan suchej i wrażliwej skóry głowy (mimo regularnego stosowania odżywek, masek itd).
    (?) … ale nie sprawdza się jako szampon oczyszczający typu reset pielęgnacji. Do pozbycia się osadu po bezmyślnie wybranej odżywce Fructis do cienkich włosów potrzebowałam dopiero rosyjskiego mydła w słoiku, Isana była za słaba.
    (?) nie ma więc u mnie racji bytu, bo potrzeba mi i mocniejszego środka, i delikatniejszego, a przy myciu włosów 2xtyg nawet nie miałabym kiedy używać trzeciego.

W kategorii "ogólnodostępny szampon za piątkę, który nadaje się do użytku" - wygrywa. Raczej dla normalnych, odpornych włosów niż suchych albo zniszczonych. Albo do ostrożnego mycia samego skalpu.
    Jako łagodny szampon do częstego mycia - nie.
    Jako kojący szampon dla wrażliwej, suchej skóry głowy - nie.
    Jako szampon oczyszczający - jednak nie.

Używam tego produktu od: używałam jesienią 2015 (na zmianę z innym)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pohybel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny i tani
  • Bardzo fajny szamponik Koncze juz pierwszą butelke i mam juz zdanie na jego temat

+wysoko w składzie urea i panthenol
    +delikatny , cytrusowy zapach
    + włosy po nim są miekkie , lejące
    + nie podowuje łupieżu tak jak inne bardziej agresywne składem szampony
    + dobrze sie pieni
    +nie obciąża włosów
    + wygodna butelka
    + dość wydajny , ja myje włosy co 2 dzien i mam go juz od 1,5 miesiąca
    + tani
    +łatwo dostępny

- troche kołtuni włosy ale ja i tak zawsze nakładam bo nim odżywke , więc da sie przeżyć

Polecam wypróbować

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Chcesz pochwalić pautlinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ni ziębi, ni grzeje
  • Kończę już pierwszą buteleczkę, więc myślę, że mogę już wydać mu opinię.
    Nie będzie ona raczej długa, gdyż naprawdę nie wiem, co miałabym napisać o tym szamponie. Moja skóra głowy potrafi mnie czasami swędzieć, szybko się przetłuszcza, mam wrażenie, że bywa czasami jakaś "niespokojna". Ten szampon znalazłam na wizażu i byłam zaskoczoną jego wysoką, średnią oceną i stwierdziłam, ze spróbuję tego świetnego działania (w szczególności za sprawą mocznika) na sobie. Niestety tak naprawdę nie zauważyłam niczego, ten szampon chyba w ogóle na mnie nie zadziałał (w sumie też dobrze, że nie zadziałał źle a takie sytuacje zdarzają się każdej z nas). Mimo to nie żałuję, że spróbowałam. Wracam jednak do swojego Babydream, który fajnie sie u mnie sprawdzał.
    Polecam spróbować, jest dostępny w Rossmanie za kilka zł, z wydajnością u mnie tez było w porządku

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Sweetbeauty za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny dla wrażliwej skóry głowy
  • Przy stosowaniu tego szamponu nie mam problemów ze swędzącą bądź zaczerwienioną skórą głowy, jest naprawdę delikatny i ma świetny skład, nie plącze włosów. Jeśli chodzi o zapach jest on średni więc tutaj minus, bo ja lubię pachnące szampony. Opakowanie ma 200 ml i kosztuje 5 zł więc nie wiele, gdyby ładnie pachniał byłby idealny, lepszy od wersji przeciwłupieżowej.

Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić lizka903 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla moich włosów idealny
  • Długo szukałam szamponu, który byłby idealny - dobrze oczyszłał włosy i skórę głowy jednocześnie ich nie przesuszając przy codziennym stosowaniu, nie puszył włosów ani nie pozostawiał ich przyklapniętych. Ten szampon spełnia wszystkie te kryteria.
    Dzięki SLES w składzie szampon dobrze oczyszcza, a mocznik chroni przed przesuszeniem.

Zapach nie jest jakiś super, pachnie trochę podobnie do niektórych herbacianych kosmetyków. Dobrze się pieni. Butelka jest poręczna. Cena jest super - kupuję go za jakieś 3 zł.

Na pewno nie wszystkim podpasuje, ale dla mnie ten szampon okazał się strzałem w dziesiątkę.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić Faxu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam nadzieję, że nie zostanie nigdy wycofany!
  • Szampon, którego nie wiem już sama którą butelkę zużyłam. Śmiało mogę stwierdzić, że to jedyny ratunek dla mojego skalpu, który często kaprysi. Kosmetyk dobrze myje, chociaż do zmywania oleju wolę używać coś lżejszego. W moim wypadku szampon Isana z serii MED idealnie uspokaja i nawilża przesuszony skalp, nie obciąża włosów (jeśli nie używam go co mycie przez dłuższy okres czasu) i pozostawia włosy miękkie, czyste i bez kołtunów. Odżywki oczywiście używam, ale nawet jeśli ją pominę nie rwę włosów z głowy Producent twierdzi, że zawartość 5% mocznika pielęgnuje włosy, a formuła z prowitaminą B5 dodatkowo je wzmacnia. Kosmetyk polecany jest do wrażliwej i delikatnej skóry głowy, z czym się zgadzam. W prostej butelce z zatrzaskiem znajdziecie 200ml delikatnie pachnącego szamponu. Jego wydajność oceniam dobrze, ale nie spodziewajcie się kłębów piany. To prosty szampon, który warto mieć w łazience w razie WU!

Używam tego produktu od: ponad roku.
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Rogaczki Kosmetyczne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zaskakująco dobry!
  • Bardzo, bardzo dobry szampon!

-nie podrażnia skóry głowy, a wręcz ją koi
    -minimalizuje przetłuszczanie się włosów
    -ma delikatny zapach
    -jest wydajny
    -i tani (4,99zł)
    -i dostępny
    -prosta, wygodna butelka

Myję głowę niemal codziennie. Włosy przetłuszczają mi się u nasady, skóra głowy swędzi... Ten szampon bardzo mi pomógł

Chcesz pochwalić Niebieska88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry szampon dla plączących się włosów
  • Super szampon w zasadzie bez wad.Dałabym 5 gwiazdek gdyby jeszcze zapach był przyjemniejszy. Da się go znieść ale ładnym na pewno bym go nie określiła
    Plusy:
    -nie plącze mi włosów(robi to większość szamponów)
    - dobrze oczyszcza
    -dobrze się pieni
    -bardzo wydajny
    -niska cena w promocji
    -nie podrażnia
    -nie wysusza

Polecam wszystkim jako jeden z lepszych szamponów jakie używałam. Strasznie plączą mi się włosy a po tym szamponie problem jest zminimalizowany

Używam tego produktu od: od miesiąca

Chcesz pochwalić Bettycukiereczek za czytelną i pomocną recenzję?