Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Powiększ Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Zgłoszony przez kawa_zmlekiem

Szampon dzięki 5% zawartości mocznika obficie i intensywnie pielęgnuje włosy. Specjalna formuła z prowitaminą B5 wzmacnia je. Wrażliwa i delikatna skóra głowy staje się aksamitnie gładka. Nie zawiera silikonów, barwników i parabenów.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Panthenol, Polyquaternium-7, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycol Distearate, Laureth-4, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Formic Acid.

• dziwny
  • Nie mam szczęścia do kosmetyków, a zwłaszcza do szamponów. Ciężko dogodzić mojej skórze głowy, dlatego ciągle szukam ideału. Jak spisała się Isana? Hmm....dziwnie.

Opakowanie: Szampon jest zamknięty w wyjątkowo szpetnej buteleczce, w której nie widać ile produktu pozostało (co mi nie przeszkadza). Zamknięcie jest bardzo wygodne w użyciu, produkt bez problemu wydobywa się ze środka.

Zapach: Okropny. Nie jest to kosmetyk, który sprawiał mi przyjemność podczas użytkowania i po który sięgnęłabym bez zaglądania na KWC Pachnie (???) bardzo ostro i chemicznie.

Konsystencja: Jak najbardziej ok. Szampon nie jest ani za gęsty ani za rzadki, taki w sam raz. Pieni się też dość dobrze.

Skład: Ok. Posiada SLES, mocznik wysoko w składzie oraz inne nawilżacze. Nie jest to typowy zdzierak do mocnego oczyszczania.

Działanie: Bardzo przeciętne. Pomógł mi uporać się z łupieżem wywołanym przez nieszczęsną Alterrę, dobrze mył, nie przedłużał świeżości włosów, ale też go nie przyśpieszał. Po myciu używam odżywki d/s więc nie wiem, czy da radę rozczesać włosy bez niej. Sądzę, że raczej nie. Odżywkę nakładam od ucha w dół, więc tam włosy były wygładzone, jednak przy nasadzie baby hair latały mi na wszystkie strony.

Wydajność: Opakowanie jest małe, więc produkt szybko się kończy. Może to i lepiej

Dostępność i cena: każdy Rossmann, za ok. 5-6 zł

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Chcesz pochwalić lunagatto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 352 raz(y)
  • Isana z mocznikiem znowu się spisała
  • Isanowe kosmetyki z mocznikiem może nie mają pięknych opakowań, może nie pachną zniewalająco a ich konsystencja nie sprawia, że chce się trzymać paluchy non stop w opakowaniu ale są dobre. Są bardzo dobre.

Szampon ma dość poręczne i niewielkie opakowanie. Aczkolwiek niezbyt piękne. Ja z jego otwieraniem nie mam problemu, klapka otwiera się bez problemu. W jednym z opakowań miałam jakąś felerną, która się trudno zamykała ale w następnym opakowaniu było już w porządku.

Zapach - przy odrobinie dobrej woli można uznać, że jest mydlano-świeży. Ujdzie w tłoku, nie śmierdzi ale też nie budzi zachwytu. Jest raczej delikatny i nie wali po nosie.

Konsystencja stosunkowo gęsta acz mam wrażenie, że szampon mógłby być nieco wydajniejszy. Pieni się nieźle, tworzy obfitą pianę.

O dziwo przy tej pianie, którą wytwarza jest bardzo delikatny. Faktycznie ma działanie kojące i nawilżające. Zarówno na skórę głowy jak i włosy. Włosy po jego użyciu są miękkie, dobrze się układają i są takie...mięsiste w dotyku. Poza tym są gładkie ale nie są obciążone.

Nawet mój mąż, który używał ze mną tego szamponu na spółkę jest z niego bardzo zadowolony a on ma bardzo wrażliwą skórę głowy i sporo szamponów wywołuje u niego łupież.

Jestem nim zachwycona, na pewno kupię następne opakowania. Cała seria Isana z mocznikiem jest wręcz genialna.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 i 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super! Bardzo pozytywne zaskoczenie
  • Kupiłam ten szampon na wyjazdy, ze względu na niewielkie, poręczne opakowanie. Zakoczył mnie bardzo pozytywnie.

+ bardzo dobrze się pieni. Tworzy gęstą mocną pianę.
    + dobrze oczyszcza włosy, nawet z kosmetyków typu wcierki czy oleje
    + dorze się spłukuje
    + nawilża włosy
    + wygładza
    + ułatwia rozczesywanie - chyba wcześniej nie trafiłam na szampon, po którym mogłabym rozczesać moje długie włosy bez odżywki. Ten jest wyjątkiem
    + ślicznie pachnie! Jakoś tak słodko, owocowo, nie mdło. Bardzo umila aplikację
    + gęsta konsystencja przeźroczystego, bezbarwnego żelu, idealna do aplikacji, nic się nie przelewa przez palce
    + nie podrażnia skóry głowy, nie plącze włosów
    + miękkie, ergonomiczne opakowanie, które można postawić do góry nogami aby wydobyć kosmetyk do samego końca
    + wydajny - dzięki gęstej konsystencji i faktowi, że bardzo dobrze się pieni
    + cena też bardzo atrakcyjna

- niezbyt wygodne dla mnie opakowanie. Czasami miałam problemy z jego otwarciem, musiałam używać do otwarcia zatyczki paznokci
    - nieestetyczne opakowanie, nie podoba mi się jego design i pewnie nie kupiłabym tego szamponu gdybym nie znała marki Isana i nie odpowiadałaby mi jego objętość

Pomimo tego, że lubię testować nowe kosmetyki, to ten kupię ponownie. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić karo83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem niezły
  • Szampon został mi polecony przez znajomego. Mam problemy ze skórą głowy, muszę uważać na skład kosmetyków. Akurat ten szampon jest świetny.
    + nie podrażnia skalpu,
    + miły zapach
    + nawet dobrze się pieni
    + włosy nawet dobrze go przyjmują, nie puszą się, lekko błyszczą
    + cena!

Jedynym minusem jest wydajność, bo szampon naprawdę szybko się kończy.

Chcesz pochwalić Marmitta za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • Jest on mało wydajny.To mój szampon do oczyszczania włosów raz na jakiś czas.Zawiera SLS ale również mocznik na początku składu.W efekcie skóra głowy jest u mnie oczyszczona, ale nie podrażniona.Do tego włosy nie plączą się jakoś strasznie i nie puszą.Puki co jestem z niego zadowolona.Dobrze się pieni, szkoda tylko, że wydajność nie jest jakaś powalająca.Chociaż...chyba jestem mu to w stanie wybaczyć.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 80 %

Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie tak!
  • Dla mnie idealny, używałam go raz w tygodniu do oczyszczenia.
    Zawsze przy szamponach z SLS boję się o wysuszenie ale w tym wypadku nie ma o tym mowy.

+ nie wysusza
    + dobre opakowanie, poręczne, nie wyślizguje się z dłoni
    + konsystencja lekkiego kremu
    + cena
    + dostępność
    + nie uczula
    + włosy nie stają się szorstkie
    + nie plącze włosów, rozczesują się tak jak wcześniej
    + dobrze się pieni

- słabo wydajny

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: ok 7/8

Chcesz pochwalić Aieaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Na szampon trafilam na jednej z promocji w drogerii Rossmann. Za 2,99 poastnowilam zaryzywkoac. Po tygodniu stosowania dokupilam jeszcze 2 butelki, ktore aktualnie juz praiwe skonczylam, wiec musze zrobic zapasy. A oto moja opinia:

+ Szampon widocznie poprawia kondycje wlosow
    + wlosy sa nawilzone
    + nie straczkuja sie
    + nie wzmaga przetluszczania wlosow
    + wygladza
    + delikatny zapach
    + lagodny dla skory
    + nie uczula
    + nie podraznia
    + tani
    + dobry sklad

- malo wydajny

Obecnie jeden z moich ulubionych

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3 opakowania

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie ma lepszego
  • Szampon kupiłam pod wpływem impulsu - chciałam kupić coś do włosów a Isana urea akurat była na promocji. Dużo czytałam na temat jego zalet, jednak co może mi dać szampon za 3zł? Otóż więcej niż mogłam się spodziewać Zanim zaczęłam go używać męczyłam się z wypadaniem włosów (nie pomogła woda brzozowa, jantar ani kozieradka) aż po jakimś czasie używania tego szamponu włosy przestały mi wypadać zupełnie! Ostatnio go odstawiłam i problem znowu powrócił więc właściwie mam pewność, że to jego zasługa. Poza tym, bardzo go lubię, ma przyjemną konsystencję, skalp nie jest wysuszony mimo obecności SLS, włosy są fajne, sypkie, nie mam problemu z rozczesaniem ich. Naprawdę polecam, nawet jeśli się nie sprawdzi to kosztuje niewiele

Chcesz pochwalić adverse za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Szampon zakupilam zaciekawiona linia isana med urea, mocznik nie jest mi obcy i chcialam sprawdzic jego dzialanie na wlosach, a nie tylko na skorze. Pieni soe bardzo bardzo, myje solidnie wlosy i delikatnie. Piane pozostawiam na chwile na wlosach i masoje glowe po czym zmywam piane. Zmywa sie dobrze, wlosy sa lekko jakby gumowe na koncach z czym poradzi sobie odzywka, ale sa blyszczace i swieze az o 1 dzien dluzej niz zazwyczaj, chyba dzieki nawilzonej skorze glowy. Wlosy sa lekko splatane ale nie odejmuje mu za to pkt. Zapach neutralny nie utrzymuje sie wgl. Plus za mocznik i cene 200ml kosztuje 4.99zl. Na bardzo dlugie wlosy moze byc nie wydajny ale zel ma ten sam sklad a nawet zwiezlejszy wiec bd stosowac na zmiane, a na wyjezdzie to swietne 2w1. Napewno to moj nr 1 wsrod szamponow! KWC! Polecam!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić anka0931 za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje włosy kochają mocznik
  • Od jakiegoś czasu moim szamponem do włosów jest żel Facelle do higieny intymnej, ale pod wpływem pozytywnych opinii na wizażu i promocji (3 zł) postanowiłam się skusić na szampon marki Isana.
    Raczej unikam kosmetyków w których role detergentu pełni siarczan sodu (w tym przypadku SLES), ale uznałam, że za tą cenę mogę zaryzykować. Nie zawiodłam się!

Jestem naprawdę miło zaskoczona jego działaniem, nie plącze w ogóle włosów podczas mycia, co więcej odnoszę wrażenie, że po jego użyciu są one bardziej mięsiste i nawilżone. Nie zastąpi on oczywiści odżywki do włosów, ale efekt jest naprawdę świetny! Nawet moje marudne końcówki się z nim polubiły. Nie podrażnia skalpu.

Szampon jest dość płynny, łatwo wydobywa się na dłoń. Pieni się całkiem nieźle, oczywiście ilość piany nie wpływa na jego właściwości myjące, ale wiem, że wiele osób woli kosmetyki które się pienią.
    Szampon znajduje się w opakowaniu o pojemności 200ml, butelka jest solidna, wykonana z białego plastiku.

Skład:

Aqua- woda

Sodium Laureth Sulfate- SLES, jedna z najpopularniejszych substancji myjących, stosowana również w chemii gospodarczej, ze względu na niski koszt produkcji

Urea- mocznik, humektant, substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek)

Sodium Chloride- chlorek sodu, sól kuchenna, wpływa na konsystencję kosmetyków myjących

Cocamidopropyl Betaine- substancja myjąca, otrzymywana z kokosa, aprobowana przez ECOCERT do stosowania w kosmetykach naturalnych

Coco-Glucoside- substancja myjąca, pochodzenia roślinnego, biodegradowalna

Glyceryl Oleate- naturalny emulgator na bazie oliwy z oliwek, posiada silne właściwości nawilżające, posiada certyfikat EcoCert

Glycerin- humektant, hydrofilowa substancja nawilżająca skórę

Panthenol- prowitamina B5

Polyquaternium-7- działa antystatycznie, zmiękczająco, pozwala wyprostować niesforne włosy i zapobiec powstawaniu „kołtunów”

Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride- stabilizator emulsji

Styrene/Acrylates Copolymer- używany jako dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła

Glycol Distearate- emolient

Laureth-4- emulgator

Parfum- kompozycja zapachowa

Citric Acid- regulator pH

Sodium Benzoate- konserwant, nie drażni skóry ani błon śluzowych, jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5%

Formic Acid- konserwant

Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić Lady_Mosquito za czytelną i pomocną recenzję?