Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Powiększ Rossmann, Isana Med, Urea Shampoo (Szampon do włosów z mocznikiem 5%)

Zgłoszony przez kawa_zmlekiem

Szampon dzięki 5% zawartości mocznika obficie i intensywnie pielęgnuje włosy. Specjalna formuła z prowitaminą B5 wzmacnia je. Wrażliwa i delikatna skóra głowy staje się aksamitnie gładka. Nie zawiera silikonów, barwników i parabenów.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Panthenol, Polyquaternium-7, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycol Distearate, Laureth-4, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Formic Acid.

• B.dobry produkt za b.niską cenę!
  • Plusy:
    +niska cena
    +dobrze się pieni
    +brak silikonów w składzie
    +odświeża skórę głowy
    +nie plącze włosów tak bardzo jak inne szampony bez silikonów
    +dobrze zmywa nawet oleje
    +dostępny w każdym Rossmannie
    +poręczne opakowanie
    +konsystencja idealna, odpowiednio gęsta by nie przelewać się przez palce
    +przyjemny, lekki zapach

Minusów osobiście nie zauważam żadnych Używam tego produktu od: ponad rokuIlość zużytych opakowań: bardzo dużo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić amoramor7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój Ci on
  • Jest to idealny szampon dla włosów gęstych, które myjemy codziennie. Cienkie mogą się plątać. Uczucie lekkości i świeżości jest nie do opisania. Już nigdy nie wrócę do jakiś silikonów, które przetłuszczały mi włosy. Ten daje naturalny błysk, włosy są po nim puszyste i pięknie się układają. Nie jest bardzo wydajny, ale kosztuje tylko ok 5 złotych, więc specjalnie mnie to nie rusza.

Ilość zużytych opakowań: duużo (ok 8)

Chcesz pochwalić mrymrysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak! Łagodzi wszystkie podrażnienia na skórze głowy
  • Super delikatny, łagodzi podrażnienia i z czasem je likwiduje, niska cena, dobra wydajnosc

Dobrze sie pieni, delikatnie pachnie, wlosy sa po nim miekkie i blyszczace, swietne do codziennego stosowania

Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić karolinatojza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo żałuję, że u mnie się nie sprawdził
  • Nie wiem czy kupię ten produkt ponownie, ponieważ nie sprawdził sie u mnie kompletnie. Ale coś niewidzialnego ciągnie mnie do tej pory w myślach do tego szamponu.

Szampon wylądował w koszu po dwóch użyciach wywołał niesamowite swędzenie skóry głowy. Pojawiły się krosty, bolące i swędzące. Niedawno je zaleczyłam.

Po pierwszym użyciu wydawało mi się, że może coś zrobiłam nie tak. Niedokładnie zmyłam albo nałożony wcześniej olej tak podrażnił. Ale nie to był tylko ten szampon.

Plusy:

- bardzo delikatna miła konsystencja
    - włosy podczas spłukiwania były niesamowicie gładkie (dlatego za pierwszym razem już wtedy się ucieszyłam że to będzie mój szampon )
    - fajny zapach
    - całkiem dobry skład

Minusy:

- skóra głowy swędzi niemiłosiernie
    - pojawiła się taka jakby drobna wysypka na głowie
    - powtarzam się ale powiem to jeszcze raz, DRAPAŁAM SIĘ CAŁY DZIEŃ
    - podarowałam mężowi bo on nie ma wrażliwej skóry głowy. Jego też podrażnił
    - słabo domywa włosy niestety
    - pomimo dobrego pienienia się nie jest wydajny

Niestety nie kupię ponownie. Jak będzie w promocji i nie będzie mi szkoda pieniędzy to zakupię aby przetestować kolejny raz w dalekiej przyszłości. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale coś mnie przyciąga w tym szamponie. Jakbym na siłę wierzyła, że on odmieni moje włosy.

Zastanawiam sie nad serią niebieską przeciwłupieżową. Ale po doświadczeniach z tym szamponem trochę się boje ;/

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malva1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny szampon
  • Zmagam się z łuszczycą. Ten szampon w pełni spełnił moje oczekiwania.

Plusy:

niska cena
    dobrze się pieni
    zapach
    nawilża skórę głowy, wreszcie nie mam łupieżu
    głowa wreszcie przestała swędzieć, łuszczyca złagodzona
    włosy są gładkie i lśniące

minusów brak

Chcesz pochwalić landi0909 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Jestem w trakcie kuracji retinoidami, i jak wiadomo skóra podczas kuracji jest bardzo wysuszona i się łuszczy.
    Po ostatnim farbowaniu włosów miałam tak podrażnioną i wysuszoną skórę głowy, że nic nie pomagało nie mogłam dojść z nią do ładu.
    I wtedy z ratunkiem przyszedł mi ten szampon.
    Już po pierwszym użyciu skóra głowy była delikatnie ukojona, a przy dłuższym stosowaniu wróciła do normalnego stanu, pozbyłam się suchej skorupy na skalpie.
    Plusy
    -tani
    -poręczne opakowanie
    -koi suchą skórę głowy i jej nie podrażnia
    -dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy (radzi sobie nawet ze zmyciem olei za pierwszym razem)
    -świetnie nawilża włosy, ja używam go tak jak zaleca producent, czyli robię obfitą pianę i zostawiam na kilka minut na włosach
    -włosy po umyciu są miękkie, nawilżone i bez problemu można je rozczesać
    -bardzo dobrze się pieni

Minusów brak

Szampon na stałe zagości w mojej łazience

Używam tego produktu od: 3miesiące

Chcesz pochwalić pacina9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak!
  • Moja skóra głowy jest wyjątkowo wymagająca. Łatwo ulega przesuszeniom i podrażnieniom, jednak potrzebuje również dobrego oczyszczenia. Znalezienie odpowiedniego szamponu sprawia mi wiele problemów, ale w ostatnim czasie trafiłam na Isanę Med Urea...

Szampon znajduje się w prostej, białej, plastikowej butelce o pojemności 200ml. Zamykanie na zatrzask działa bez większych problemów, a otwór jest odpowiedniej wielkości. Niestety opakowanie nie jest przezroczyste, dlatego ciężko kontrolować zużycie :/ Szata graficzna jest prosta i czytelna, nieco w aptecznym stylu. Konsystencja jest średnio gęsta i ma perłowo białe zabarwienie. Pieni się całkiem dobrze, ale jedynie przy większych ilościach. Ze spłukiwaniem jej z włosów nie ma żadnych problemów. Zapach jest przyjemny i delikatny, lekko cytrusowy z przełamaniem słodkiej nuty. Ogólnie czuć go jedynie podczas mycia, dlatego nie powinien nikogo drażnić.

Jeśli chodzi o działanie, to naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona, mimo że zawiera w składzie SLES. Dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy, przy czym jest delikatny i nie podrażnia nawet bardzo wrażliwego skalpu. Włosy po myciu są miękkie, puszyste i jakby lekko odżywiona. Skóra głowy również jest lekko nawilżona i ukojona, a swędzenie jest mniej dokuczliwe. Nie wiem, czy poradziłby sobie z łupieżem, ale przecież nie jest to jego główne zadanie. Nie przyspiesza również przetłuszczania włosów. Wydajność jest niestety słaba, szczególnie przy długich włosach, ale przy tak niskiej cenie nie jest to problem. W promocji można kupić go już za niecałe 4zł. Dostępny w każdym Rossmannie

Plusy:

- oczyszcza włosy i skórę głowy
    - jest delikatny
    - lekko nawilża
    - nie przyspiesza przetłuszczania
    - łagodzi swędzenie
    - nie zawiera silikonów i parabenów
    - cena
    - dostępność

Minusy:

- zawiera SLES
    - wydajność

Podsumowując: Szampon Isana Med z mocznikiem pozytywnie mnie zaskoczył. Mimo, że zawiera SLES jest delikatny zarówno dla skóry głowy, jak i dla włosów, przy czym skutecznie oczyszcza i nie przyspiesza przetłuszczania. Mogę przyczepić się jedynie do wydajności, ale przy tak niskiej cenie to nie problem Polecam wypróbować!

Ilość zużytych opakowań: 1.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić InfallibleLifestyle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wcale nie taki delikates jakby się mogło wydawać.
  • Od szamponu wymagam dwóch rzeczy - żeby mył i żeby nie podrażniał. Szampon Isana nie spełnia drugiego warunku a i z pierwszym nie radzi sobie najlepiej.

Butelka jest prosta, szampon ma przyjemną konsystencję i dziwny zapach. Mocznik wysoko w składzie - w teorii wygląda to fajnie. W praktyce jest niestety kiepsko.

Po pierwsze - Isana bardzo słabo myje. Po prysznicu mam wrażenie, że włosy są niedomyte a szampon niespłukany. Dwukrotne mycie w przypadku tego kosmetyku to konieczność.
    Po drugie - szampon bardzo podrażnił mi skórę głowy. Głowa swędziała, piekła, skóra bardzo się łuszczyła.
    Po trzecie - użycie maski czy odżywki niestety obowiązkowe. Włosy po myciu są sianowate, poplątane. Obiecanego nawilżenia nie zaobserwowałam.
    Po czwarte - włosy po wysuszeniu są oklapnięte, bez życia i szybciej tracą na świeżości.

Bardzo słaby szampon, nie warto zawracać nim sobie głowy. Zużyłam z wielkim bólem i pomocą męża

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sweet tooth za czytelną i pomocną recenzję?
  • myje
  • Szampon kupiłam, bo potrzebowałam jakiegokolwiek, a nie miałam pomysłu i nie chciało mi się biegać po drpgeriach. Poza tym miała go koleżanka, no i miałam podrażnioną skórę, więc stwierdziłam, że się powinien nadać (choć na jakimś blogu przeczytałam, że jeden ze składników może mocno podrażnić, więc jak na łagodzący szampon nieco to dziwne) No, ale nieważne kupiłam. I przejdę już do rzeczy.
    Plusy:
    - myje
    - nie podrażnia ( a mógł)
    - nie obciąża
    - nie wysusza głowy czy włosów
    - ładnie pachnie
    Minusy:
    - niezbyt wydajny
    - jakieś inne substancje filmotwórcze zamiast silikonów, ale z drugiej strony nie mają większego wpływu, niemniej nie lubię tego
    Jest ok, ale nie przekonuje mnie do końca.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 ( prawie kończę)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić LouiseVigee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Kupiony przypadkiem (tani jak barszcz!) wszedł na stałe do mojej pielęgnacji.

Koi suchą skórę głowy, idealnie nadaje się do moich grubych, suchych włosów.

Zmywa olejki, dobrze oczyszcza ale jest równocześnie delikatny.

Ma przyjemny zapach (kojarzy mi się z kosmetykami o zapachu zielonej herbaty), bardzo przeciętny dizajn opakowania, ale samo opaowanie jest w porządku, żadnych problemów z otwieranie, zamykaniem czy cieknięciem.

Niby to zwykły szampon, ale jednak fakt, że nawilża i zmiękcza włosy wybija go ponad wszystki kolorowe i pachnące specyfiki.

Ilość zużytych opakowań: 3, jestem w trakcie 4go

Chcesz pochwalić Hadassah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam
  • Szampon jest bardzo delikatny,włosy są po nim puszyste,sypkie i przede wszystkim czyste.Doskonale radzi sobie ze zmywaniem olejków i maseczek z włosów,nie podrażniając przy tym skóry głowy.Jest tani i wydajny I zdecydowanie przyczynił się do poprawy wyglądu moich włosów.Używam tego produktu od: 2 mscIlość zużytych opakowań: czy całe

Chcesz pochwalić freedomska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam
  • zlikwidował łupież
    włosy właśnie po nim przestały mi wypadać!
    do tego jest tani i dostepny w azdym rossmanie

półgwiazdi odejmuje za zapach i tępość przed zastosowaniem odżywki

Ilość zużytych opakowań: kończe pierwsze

Chcesz pochwalić MarzenQa92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętny, nijaki...
  • Do zakupu skusiła mnie przede wszystkim zawartość mocznika, który moja skóra uwielbia. Poza tym niska cena, dość przyzwoity skład...
    I w sumie po zużyciu prawie całego opakowania dalej mam wątpliwości co do oceny produktu.

Bardzo rzadko spotykam się z tak nijakimi kosmetykami. Moja recenzja będzie pewnie trochę chaotyczna; właściwie nie mam się do czego przyczepić, ale też i nic szczególnego w tym szamponie nie dostrzegłam.

Ma dość gęstą, żelową, półprzeźroczystą, białawą konsystencję. Bardzo łatwo się pieni, jest wydajny - nawet bardzo. Łatwo się rozprowadza, łatwo spłukuje. Pozostawia włosy dość tępe w dotyku. Nie czyści zbyt dobrze, musiałam myć włosy 2 razy (przy innych szamponach wystarczał 1 raz).

Zapach - średnio przyjemny, lekko cytrynowy z jakąś chemiczną, bliżej niezidentyfikowaną nutą, czuć go tylko podczas mycia, potem nie utrzymuje się na włosach.

A efekty... Po prostu poprawne. Włosy są czyste, nieobciążone, lekko się puszyły. Niestety, dość mocno je plącze, miałam problemy z rozczesaniem po myciu. Musiałam się posiłkować odżywką. Nie powoduje przetłuszczania. Szampon dedykowany jest raczej włosom suchym (czyli takim jak moje), ale nie zauważyłam nawilżenia. Nie wysuszył ich dodatkowo, były takie jak zawsze.

Jest wydajny, gdyż jak wspomniałam dobrze się pieni.

Nie spowodował łupieżu. Ale mam wrażenie, że trochę wysuszył skórę. Moja i tak jest zawsze sucha, ale teraz jakby bardziej. Nie podrażnił, nie uczulił. Uwaga na oczy - mocno piecze jak dostanie się do oka.

Opakowanie jest praktyczne i wygodne, łatwo dozuje szampon do samego końca. Cena bardzo atrakcyjna - ok 5zł.

Podsumowując - dobry szampon dla niewymagających - myje, i tyle.

Używam tego produktu od: ok 1,5 mies

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?