Nivea, Aqua Effect, Pianka oczyszczająca do skóry normalnej i mieszanej

Nivea, Aqua Effect, Pianka oczyszczająca do skóry normalnej i mieszanej

Odświeżająca pianka oczyszczająca wzbogacona witaminą E i Hydra IQ:
- głęboko oczyszcza skórę,
- pomaga utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry,
- mycie twarzy staje się przyjemnością dzięki delikatnej piance i przyjemnemu zapachowi,
- formuła z witaminą E jest szczególnie łagodna dla skóry,
- skóra jest głęboko oczyszczona, miękka i odświeżona, wygląda zdrowo i pięknie.

oczyszczanie twarzy
oczyszczające, odświeżające, nawilżające
pianka
mieszana, normalna
bez parabenów
z pompką

Delikatna pianka

Zaletą tej pianki jest jej delikatność - po nałożeniu wystarczy delikatnie umyć skórę twarzy żeby była oczyszczona, wystarczy jej mała ilość także jest wydajna. Mam mieszaną skórę twarzy i po umyciu na szczęście nie czuję efektu ściągnięcia ani wysuszenia, jednak w składzie jest alkohol co oceniam negatywnie, gdyż delikatniejszą skórę może wysuszyć. Pianka ma delikatny zapach, przypomina mi niebieski krem Nivea. Generalnie po umyciu skóra jest całkiem przyjemna, nie świeci się, ale mam wrażenie, że efekt oczyszczenia trwa, krótko i nie podoba mi się chemiczny skład tego produktu, także zużyję ją do końca, ale raczej więcej nie kupię.

dla niego zawsze znajdzie się miejsce w kosmetyczce

Stosowałam zarówno tę piankę jak i jej różowy odpowiednik i ta trochę bardziej przypadła mi do gustu. Pianka nie jest do mocnego i dogłębnego oczyszczenia ale producent też nam tego nie obiecuje. Jako delikatny kosmetyk do porannej lub wieczornej pielęgnacji jest naprawdę bardzo dobra ! Zaczynając od opakowania należy przyznać duży plus za dobrą i nie psującą się pompkę. Zużyłam kilka opakowań i pompka nigdy mi się nawet nie zacięła. Chroniona jest zatyczką dlatego przy przenoszeniu w torbie czy kosmetyczce mamy dobrze zabezpieczony produkt. Pianka nie zawiera barwnika i jest białego koloru. Pachnie klasycznym zapachem Nivea w delikatniejszej odsłonie czyli w mojej ocenie tak jak właśnie powinien pachnieć produkt do delikatnej pielęgnacji - nie za ciężko i nie męcząco. 1-2 pompki to wystarczająca ilość produktu do jednorazowego zastosowania na skórę twarzy. Sprawia to, że pianka jest wydajnym produktem. Często stosowałam dwa razy dziennie kilka razy w tygodniu i wystarczyła na dość długi czas. Na twarzy jest bardzo delikatna i przyjemna, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Po demakijażu płynem micelarnym zapewnia uczucie oczyszczenia, delikatnego napięcia i pielęgnacji. Jeżeli ktoś nastawia się na uczucie nawilżenia to może się zawieść ponieważ go prawdopodobnie nie odczuje. Pianka jest zdecydowanie bardzo dobrym odświeżaczem skóry i w dni bez makijażu szczególnie w okresie letnim warto po nią sięgnąć w ciągu dnia. Tak samo jak w przypadku jej różowego odpowiednika polecam ten produkt osobom trenującym. Nie zajmuje wiele miejsca, jest dobrze zabezpieczona a po treningu pod prysznicem można szybko oczyścić i odświeżyć skórę twarzy otulając ją przy tym delikatnym zapachem. Mimo, że pianka nie jest jakimś fenomenem to mi osobiście tak przypadła do gustu, że jest najlepszą pianką jakiej do tej pory używałam i gdybym tylko spotkała ją ponownie na sklepowej półce to na pewno trafiłaby do koszyka. Krótko podsumowując jest to produkt dla osób będących zwolennikami delikatnej codziennej pielęgnacji ale nie pogardzą nią tez osoby które lubią odświeżenie delikatnymi kosmetykami.

Bardzo ją lubię

Zużyłam już dwa opakowania i na pewno kupię kolejne. Uwielbiam jej zapach i to jak odświeża. Codziennie rano i wieczorem myję nią twarz, jest bardzo wydajna. Trzeba tylko pamiętać o dobrym kremie nawilżającym po użyciu tej pianki, ponieważ ma w składzie alkohol i może wysuszać.

Zalety:
+ nie zmienia swojej konsystencji w kontakcie ze skórą
+ przyjemny zapach, kojarzy mi się z wakacjami nad morzem :)
+ odświeża
+ fajnie oczyszcza
+ opakowanie jest świetne! śliczne, solidne, rewelacyjna pompka
+ baaaaaardzo wydajna

Wady:
- nie zauważyłam nawilżenia
- ma alkohol w składzie

Jest ok

Wygodnie się nią myje piana nie zamienia sie w kapiącą wodę wiadomo ze od jednego mycia skóra nagle nie stanie sie piękna. Trzeba o nią dbać codziennie, nie jest też żadną nowością ze zawiera alkohol. Po produkcie warto nałożyć krem. Pianka nie podrażnia ładnie myje oczyszcza i odświeża, wolę wersję różową jest bardziej delikatna

Nivea, Aqua Effect, Pianka oczyszczająca

Pianka posiada bardzo wygodne opakowanie z pompką.
Bardzo dobrze radziła sobie z oczyszczaniem mojej skóry jednak pozostawiała uczucie suchości i lekkiego ściągnięcia.
Nie nadawała się do zmywania oczu, kontakt z nimi powodował pieczenie i łzawienie. Produkt bardzo wydajny.

Rozczarowanie

Oczyszczająca pianka od Nivea przeznaczona jest do skóry normalnej i mieszanej. Sięgnęłam więc po ten produkt, bo mam akurat mieszaną cerę. Niestety zawiodłam się.

Zaczynając od opakowania - butelka jest plastikowa, o cylindrycznym kształcie. Bardzo wygodna, z łatwością można chwycić w dłoń. Opakowanie jest przezroczyste o lekkim błękitnym kolorze. Dzięki temu widać ile produktu nam pozostało. Butelka ma solidną, szeroką pompkę. Nic się nie zacina, nie ma problemu z naciskaniem i wydobyciem produktu. Płyn, który znajduje się w opakowaniu po naciśnięciu pompki zamienia się w puszystą, delikatną piankę. Bardzo przyjemnie nakłada się ją na twarz.

Zapach produktu moim zdaniem jest intensywny i lekko chemiczny. Pianka bardzo dobrze się rozprowadza i błyskawicznie zmywa. Niestety nie oczyszcza skóry dobrze. Zawsze pozostają jakieś zabrudzenia, które należy domyć. Produkt daje uczucie odświeżenia. Skóra po nim jest matowa, ale niestety też bardzo ściągnięta. Początkowo stosowałam tę piankę codziennie rano, czyli 1 raz w ciągu dnia, a mimo to produkt nieźle wysuszył mi skórę. Niestety skład nie należy do najlepszych. Znajdziemy tu między innymi alkohol, który czyni niezłe szkody. Później ograniczyłam częstotliwość stosowania do 2-3 razy w tygodniu. Ale też niechętnie sięgałam po ten produkt, bo to uczucie ściągnięcia było strasznie nieprzyjemne. Chciałam dokończyć tę piankę. Całe szczęście produkt jest mało wydajny, więc nie musiałam się z nim długo męczyć. Na pewno nie sięgnę po niego ponownie mimo, że jest łatwo dostępny i w przystępnej cenie.

W porządku, chociaż ściąga skórę i ma w składzie alkohol

To jedna z pierwszych pianek, jakie używałam. Bardzo ją polubiłam za konsystencję, przemiła i pięknie pachnąca. Na pewno jest to kosmetyk wysuszający, matujący, ściągający - przy częstym stosowaniu może być to problem jeśli ktoś ma suchą cerę, ale kiedy potrzebowałam prawdziwego oczyszczenia dobrze się sprawdzała (nie stosowałam jej codziennie tylko raz na jakiś czas, a po niej nakładałam coś nawilżającego). Pompka jest wygodna, można wykorzystać całość do ostatniej kropli. Co do makijażu zazwyczaj nie używam fluidów, więc trudno mi się odnieść, u mnie nie było większych problemów.

Szkoda kasy

To jeden z niewielu produktów który wywarł na mnie tak niekorzystne wrażenie. Na pewno nie kupię ponownie, bo zwyczajnie uważam że to wywalanie kasy w błoto.
Opakowanie jest ok. Przyjemna kolorystyka. Przez przezroczystą buteleczkę widać ile jeszcze zostało produktu. Pianka jest puszysta i przyjemna w dotyku. Cena przystępna.
Niestety pozostała część recenzji będzie na NIE.
Przy pierwszym użyciu byłam w szoku jak nieprzyjemne pachnie, od razu skojarzyłam ten zapach z tanim kremem do golenia mojego dziadka, który kupował w ciężkich czasach PRL-U.
Wieczorem zrobiłam wstępny demakijaż oczu i ust mleczkiem micelarnym od Mixa, a następnie pod bieżącą wodą umyłam twarz pianką. Coś podejrzanie zbyt czysta woda była po tym zabiegu w umywalce... Umyłam zatem ponownie. Osuszyłam twarz białym ręcznikiem, który w momencie zrobił się pomarańczowy! Wzięłam płatek nasączony płynem micelarnym i byłam w szoku, bo zużyłam ich ostatecznie kilka, żeby się pozbyć podkładu z twarzy (tak! to wszystko po podwójnym myciu tą wspaniałą pianką). Co więcej już podczas mycia zauważyłam że pianka podrażnia mi lekko skórę, która zaczęła się rumienić i pojawiło się ściągnięcie. Jak zobaczyłam skład to już wiedziałam o co chodzi; w składzie jest bardzo wysoko alkohol, zatem to do przewidzenia że może podrażniać i wysuszać skórę. Mam mieszaną cerę, a jednocześnie nie mam większych problemów z jej wrażliwością, rzadko kiedy mam podrażnioną czy zaczerwienioną twarz, muszę się o to bardzo postarać. Jednak ta pianka jest wyjątkowo niedelikatna i z moją cerą się nie polubiła.
Pianka naprawdę bardzo kiepsko zmywa makijaż. Mam wrażenie że wszystko zostaje na twarzy, a nie używam podkładów mega trwałych, na co dzień wybieram lekkie formuły. Może dla osoby która nie robi makijażu się nada...
Kolejna sprawa to wydajność, a raczej jej brak. Używam blisko miesiąc, jedynie na wieczór myję nią twarz i... zużyłam już ponad 2/3 zawartości! Pianki bardzo szybko ubywa. Miałam podobny produkt z Avonu i pianka od nich nie dość że dobrze zmywała makijaż, to wystarczyła mi na ponad dwa miesiące. Ta od Nivea jest bardzo niewydajnym produktem. Choć może to i dobrze, bo nie lubię wyrzucać kosmetyków, tylko męczę je zawsze do dna, a to badziewie szybko przestanie mnie irytować, pewnie zużyję ją zupełnie za tydzień, góra dwa i z czystym sumieniem w kosz pójdzie opróżniona butelka.
Szczerze odradzam; pianka nie domywa dobrze skóry, brzydko pachnie, ma wysoko w składzie alkohol, podrażnia i wysusza mi cerę, a na dodatek jest zupełnie niewydajna. Dla mnie to niewypał.

Idealna do porannego oczyszczania twarzy - lekka, oczyszcza do matu, lekko ściąga

Do porannego oczyszczania twarzy często wybieram pianki. Lubię lekkie formuły, które nie obciążają twarzy. Jednak w przypadku porannych rytuałów liczy się dla mnie też skuteczność oczyszczania. Często na noc używam masek w kremie, które zostawiam na całą noc, więc efektywne uczucie oczyszczenia z rana to dla mnie podstawa pielęgnacyjnych rytuałów.

Pianka od Nivea znalazła się u mnie za sprawą promocji w Super-Pharm, kupiłam w sumie bez większego zastanowienia zachęcona właśnie formą pianki i trwającą promocją.

Jeśli chodzi o względy techniczne, pianka łatwo się dozuje, opakowanie jest poręczne.

Jeśli chodzi o działanie i efekty:
Sama formuła pianki jest bardzo przyjemna, pianka jest zbita nie rozpływa się i nie znika z twarzy. Masując buzię wciąż jest na twarzy, to plus bo testowałam wiele różnych pianek, które natychmiast po kontakcie ze skórą traciły swoją formę.
Pianka dokładnie oczyszcza twarz, buzia jest odczuwalnie orzeźwiona i odświeżona. Doskonale ją również domywa z resztek wieczornych kremów i serum. Mimo, że pianka przeznaczona jest do skóry normalnej i mieszanej, po osuszeniu twarzy ręcznikiem czuć delikatne ściągnięcie. Mi ono jednak nie przeszkadza, ponieważ za chwilę aplikuje hydrolat, który nawilża twarz.

Pianka ma przyjemny zapach, lekko morski. Nie zauważyłam innych/szczególnych działań pielęgnacyjnych tej pianki, ale nie oczekiwałam ich. Produkt myjący, ma w moim przekonaniu skrupulatnie oczyszczać twarz i jej nie podrażniać, tutaj te 2 warunki są spełnione więc jestem zadowolona.

Jeśli znajdę tę piankę jeszcze gdzieś w promocji prawdopodobnie po nią sięgnę, jednak myślę ze cena regularna wahająca się w okolicach 14-15zł to przesada.

Polecam dla fanek porannego lekkiego oczyszczania ze skutecznym efektem.

Super pianka

To moja pierwsza pianka, jest bardzo fajna, bardzo dobrze i szybko zmywa makijaż- jest to dużo wygodniejsze niż zmywanie żelem, ma przyjemny zapach nivea, cera po jej użyciu nie jest wysuszona a jest gładka miękką, jasna, nawilżona. Dałam za nią 13 zł w Netto, jest wydajna a więc myślę że to przystępna cena.

Słaba.

Niestety, ale w moim przypadku ta pianka się nie sprawdziła. Słabo oczyszcza twarz,zostawia resztki makijażu,skóra jest przesuszona.Jedynym plusem jest opakowanie i sposób aplikacji.

Średnia

Bardzo lubie pianki, używam ich jak chce szybko odświeżyć skore. Jak dla mnie ta nie robi na mnie wrażenia, myje bo myje i tyle. Nie zauważyłam jakiegoś "głębokiego odświeżenia", poza tym jest malo wydajna w porównaniu do konkurencji. Z małym makijażem tez nie za bardzo sobie radzi, po przetarciu twarzy tonikiem pojawia sie puder itp. Nie zauważyłam wysuszenia moze dla tego ze nie używałam jej codziennie.