Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Powiększ Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Zgłaszająca osoba: tea

Małe, okrągłe opakowanie zawiera pięknie pachnący pojedynczy róż o delikatnej, jedwabistej konsystencji. Wypiekany w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest trwały, ekonomiczny i bardzo łatwo się nakłada, nie zostawiając smug. Może być używany na sucho i na mokro. Staje się wtedy wielofunkcyjnym preparatem, który można stosować:
- na policzki, jako róż (na sucho),
- na powieki, jako cień (na sucho) oraz eyeliner (na mokro),
- na usta, jako pomadkę (na mokro).
Aplikowany na sucho daje delikatny makijaż, natomiast aplikowany na mokro daje makijaż wyraźny, lśniący i ultra-trwały. Dostępny w 3 rodzajach kolorów: matowy, satynowy i świetlisty i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

Cena: ok. 50zł / 2,5g

• piękne kolory
  • na temat tych różow juz chyba wszystko było powiedziane.

co moge dodac ??

- duzy wybor kolorow
    - dostepnosc - latwa
    - cena do ilosci - za ok. 40 zł kupujemy produkt któego używamy przez ok. 1,5 roku codziennie !!
    to wychodzi 0,06 zł dziennie !! kogo nie stac na 6 groszy dziennie ??
    a jak kupimy go w promocji za 29,90 zł kosztuje nas tylko 4 grosze dziennie !!
    - bardzo trwałe

odjęłam pół gwiazdki za konsystencję różu - mam cere tłustą i często poprawiam makijaz w ciagu dnia - nie do konca moge go tez zmatowic - po pewnym czasie na powierzchni różu robi się (od sebum twarzy) taka skorupa ;/

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić JoankaJoanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham!
  • Używam różu Bourjois od bardzo, bardzo, bardzo dawna i szczerze nie mam pojęcia dlaczego jeszcze nie wystawiłam mu oceny, jednak lepiej późno niż wcale, więc do rzeczy.

Gdyby ktoś zadał mi pytanie: Co uważasz za przełom w swoim makijażu? Z pewnością odpowiedziałabym, że było to odkrycie (a raczej ukradziejowanie mamie) różu Nie pamiętam już, jakiej marki używała moja rodzicielka, jednak doskonale pamiętam swoje zmagania z odnalezieniem odpowiedniego produktu dla siebie. Przewalałam tony różnej maści różowych cudenek, jednak żaden z nich nie skradł mego serca, aż do pewnego pięknego dnia, kiedy to w mojej ulubionej drogerii pojawiła się szafka Bourjois, a tajemnicze dziwne głosy doprowadziły mnie na spotkanie z nią, wtedy to jasne światło z kosmetycznego raju oświetliło ten oto cudowny Kosmetyk Wszech Czasów
    Tak zaczęła się moje przygoda, a zarazem i bezgraniczna miłość z tym różem, która trwa po dziś dzień i zapewne potrwa do końca świata (i jeden dzień dłużej). Nasze uczucie jest jednak na tyle silne, że różuś wybacza mi drobne skoki w bok z nowościami Wie, że zawsze do niego wrócę <3

+ PLUSIKI + :

+ Piękne kolory.

+ Można stopniować efekt.

+ Czasami stosuję jako cień na powieki i tu również bardzo dobrze się sprawdza.

+ Niekończąca się opowieść, jedno opakowanie przy codziennym stosowaniu starcza na lata!

+ Idealny opakowanie: dobrze się zamyka, nic się nie łamie, lustereczko i pędzelek w środku, a w dodatku jest malutkie i co najważniejsze to to jakie tortury przeżywa w mojej torebce i nadal prezentuje się jak dopiero co kupiony... pełen szacun!

+ Ładnie pachnie.

+ Nie kruszy się.

+ Dobrze współpracuje z różnymi podkładami, kremami BB czy CC, jak i na samą buźkę.

+ Daje delikatne rozświetlenie.

+ Naturalny look.

+ Utrzymuje się cały dzień.

+ Nie powoduje podrażnień (rozpowszechniłam go po całej rodzinie i jeszcze nikt o nim złego słowa nie powiedział, to mówi samo za siebie )

+ Po prostu jest i mam nadzieję, że nigdy go nie wycofają (tfu! tfu! tfu!), bo nie wiem co zrobię

- MINUSIKI - :

- cena, jednak po przeliczeniu na dni użytkowania to nie wiem czy wyjdzie chociaż 1 gr na dzień, więc wybaczam taką drobnostkę, a i w promocji możemy go spotkać

- nadal nie mogę sobie wybaczyć i pojąć jak taki mały kosmetyk mógł tak zawładnąć mym sercem

Jednym słowem POLECAM!
    Kto choć raz spróbuje przepada w różowym raju na wieki!

Używam tego produktu od: ho, ho, ho... z 7 lat jak nie więcej
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić Tort Orzechowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Naprawdę bardzo fajny róż Cenię go głównie za wydajność, jakość oraz przyjemny zapach. Róż świetnie prezentuje się na policzkach. Jest znakomitym dopełnieniem makijażu.
    Opakowanie kosmetyku jest malutkie oraz poręczne. Marka stworzyła bogatą paletę wyboru odcieni, więc każda kobieta może znaleźć coś dla siebie
    Jedynym minusem, jaki znalazłam, jest cena.

Używam tego produktu od: od kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić emilia68 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ten kosmetyk to już legenda
  • Używam go odkąd pamiętam i cieszę się, że w końcu mam okazję napisać kilka słów o tym kosmetyku aczkolwiek podejrzewam, że napisano juz o nim wszystko
    Raz tylko zdarzyło mi się go zdradzić z różem innej marki i skończyło się to tak, że po tygodniu biegłam do drogerii po mój Pastel Joues, a "tamten inny" nadal zalega na dnie mojej kosmetyczki.

Zawsze mam wrażenie, że ten róż się nie kończy. Nie wiem ile opakowań zużyłam, ale każde z nich starczało mi przynajmniej na rok.
    Kolejnym ogromnym plusem tych róży jest niezliczona ilość ich kolorów (jak wymyślę sobie jakiś kolor różu to wiem, że w gamie Pastel Joues na pewno znajdę dokładnie to, czego szukam
    Jest to jeden z bardzo niewielu kosmetyków, które się nie zmieniają. Pastel Joues od lat kilku wygląda tak samo, pachnie tak samo i tak samo fajnie się go używa.

Używam tego produktu od: nie pamiętam... na pewno z 10 lat
    Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Chcesz pochwalić kocur_bury za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny <3
  • Najlepsze na świecie świetnie pachną i mają w sobie błyszczące drobinki

uwielbiam je za to, że są takie delikatne, pachnące, mają lusterka w środku i pędzelek do ich aplikowania oraz są baaaaardzo wydajne
    są małe, więc zmieszczą się wszędzie
    bardzo polecam

Ilość zużytych opakowań: 3 małe (normalne) 2,5 g

Chcesz pochwalić Miiilk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy nie kończące się róże.
  • Mam wiele kolorów, aż nie będę wypisywać, chyba całą paletę.

Nigdy nie kończące się róże. Mega wydajne.

Pięnie pachną, ach ten zapach.

Poręczne, malutkie, praktyczne.

Ilość zużytych opakowań: posiadam około 20 sztuk plus limitowane

Chcesz pochwalić jaqlin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skusiłam się i ja.
  • Bez wątpienia to już kosmetyków kultowy. W końcu i ja postanowiłam sprawdzić jak to cudo działa. I muszę przyznać, że to dość przyjemny produkt.

Mam ciemne włosy, dość bladą cerę i wybrałam kolor nr 54 (rose frisson). Moim zdaniem pasuje idealnie, daje taki świeży, dziewczęcy rumieniec, który pasuje do bladej cery. Nie jest zbyt mocny i ciemny, choć oczywiście można z tym zawsze przesadzić, jeśli nałożymy zbyt dużo warstw.

Długo wahałam się pomiędzy kolorem 54 a 95, a kupowałam przez internet, więc wątpliwości było sporo. Padło na 54, bo wydawał się bardziej "matowy" bez dziwnej opalizującej poświaty. I rzeczywiście jest to dość czysty kolor, ale daje jednocześnie ładny blask i delikatną poświatę. Nie ma jednak tego, czego nie cierpię w różach, czyli bardzo widocznych opalizujących drobinek, czy jakiegoś tzw. chamskiego brokatu.

Zalety:

+ Ogromnym plusem jest szeroka gama kolorów, z której da się wybrać coś odpowiedniego, a nie tak jak w przypadku innych firm - 3 kolory i koniec.

+ Kolor da się ładnie stopniować. Pierwsza warstwa ładnie odświeża skórę, choć dla innych jest zupełnie niewidoczna, kolejne pozwalają już zintensyfikować kolor na policzkach i sprawdzić, że będzie mniej lub bardziej widoczny także dla innych.

+ Zapach pudru jest rzeczywiście dość specyficzny. Pudrowy, różany, taki trochę "retro". Przyjemnie do czuć w trakcie nakładania, potem się już chyba nie utrzymuje (albo mój nos przestaje go po prostu wyczuwać)

+ Znika równomiernie, nie robi plam.

+ Wydaje się niesamowicie wydajny. Trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, bo używam go dopiero od 3 miesięcy, ale nie zauważyłam jeszcze żadnego ubytku.

+ Zazwyczaj używam swojego pędzla do różu, ale ten dołączony do puzderka też jest całkiem ok. Nie lubię nim nakładać różu codziennie, ale gdy gdzieś wychodzę/wyjeżdżam to nawet ten pędzelek zdaje egzamin. Dobrze nabiera ten róż.

+ Opakowanie, jak i sam róż są naprawdę trwałe. Zdarzyły się już upadki i nic się nie stało.

+ Ma malutki, poręczny kształt, więc bez problemu można go nosić w kosmetyczce każdego dnia. Opakowanie jest na magnes, więc nie otwiera się bez powodu np. w torebce. Pomocne bywa też lusterko.

Minusy:

- Jeśli chodzi o nakładanie na sucho, to niestety, ale trwałość odrobinę mnie rozczarowała. Nawet jeśli zrobię dość intensywne rumieńce to po 4-5h nie ma po nich śladu, ew. zostaje bardzo delikatna różowawa poświata, którą tylko ja sama potrafię zauważyć. Próbowałam na podkład lub puder. Ciekawe czy na "czystej" skórze utrzymuje się lepiej. Będę jeszcze się bawić "na mokro".

- Pudełeczko jest bardzo ładne, ale jego górna część niesamowicie szybko się wyciera (jeśli nosimy go czasem za sobą). Obecnie z napisów na pudełeczku nie zostało prawie nic. Dobrze, że pod spodem jest naklejka z informacją m.in. o kolorze, bo nawet zapomniałabym już jakiego koloru używam.

Muszę przyznać, że warto wypróbować ten produkt. Przyjemnie się go używa, ma sporo plusów, trwałość mimo wszystko dość ok (1 poprawka w ciągu dnia, nie sprawia, że wygląda się karykaturalnie). Jeśli wydajność jest tak niesamowita, jak się wydaje, to warto i zainwestować w niego w regularnej cenie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić MarjoryAnn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Co tu dużo mówić? Idealny
  • Tego kosmetyku chyba nie trzeba przedstawiać. Miałam wiele produktów tego typu, jednak ten zdecydowanie wygrywa. Bardzo wydajny, pachnie cudownie, pudełko również jest fajne (oprócz pędzelka, który do niczego się nie daje) no i wygląda prześwietnie na policzkach! Zdecydowanie nie zamienię go na nic innego (oprócz dokupienia innego koloru ;-))

Używam tego produktu od: rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić donotaskjack za czytelną i pomocną recenzję?
  • naj, naj, naj....
  • Najlepszy roz jaki mialam i nie zamienie go na zaden inny.Mam dwa kolorki i planuje zakupic trzeci.Roz zakupilam kiedys ok 5 lat temu przypadkiem w malym sklepiku.Nie bym to sklep typowo kosmetyczny a taki ze wszystkim, wiec z braku innych rozy kupilam ten.I od niego zaczela sie moja milosc do kosmetykow tej firmy.
    Roz dlugo sie utrzymuje, w ciagu dnia tylko raz go poprawiam.Niesamowicie wpasowuje sie w skore dajac bardzo naturalny efekt takiego ozywienia.Ladnie rozswietla.Ma jedwabista konsystencje, dzieki czemu gladko sie rozprowadza.Jest twaly i nie kryszy sie, nawet odporny na upadki.A ze jestem ciamjda to juz nie raz mi upadl do zlewu, na kafelki, beton i nic sie z nim nie stalo.
    Nie tworzy smug na twarzy, czego nie raz doswiadczylam przy innych rozach.
    Ja stosuje go rowniez jako cien
    Ma delikatny piekny zapach.Moze rowniez pelnic funkcje eyelinera nakladany na mokro
    Nisamowicie wydajny i wygodne opakowanie z lustereczkiem.
    Używam tego produktu od: od 5 latIlość zużytych opakowań: Jedno opakowanie i w trakcie drugiego ledwo napoczetego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić SlodkaCzarownica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Jest cudowny! Nie zamienię go na żaden inny róż. Nie jest tani jak na jego wielkość ale jest bardzo wydajny. Ja mam go już od paru miesięcy i końca nie widać ma przepiękny zapach, dużo pięknych kolorków, malutki pędzelek i lusterko, jest najlepszy!Używam tego produktu od: paru miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 małe jeszcze nie zużyte

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić eldo04 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij