Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Powiększ Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Zgłaszająca osoba: tea

Małe, okrągłe opakowanie zawiera pięknie pachnący pojedynczy róż o delikatnej, jedwabistej konsystencji. Wypiekany w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest trwały, ekonomiczny i bardzo łatwo się nakłada, nie zostawiając smug. Może być używany na sucho i na mokro. Staje się wtedy wielofunkcyjnym preparatem, który można stosować:
- na policzki, jako róż (na sucho),
- na powieki, jako cień (na sucho) oraz eyeliner (na mokro),
- na usta, jako pomadkę (na mokro).
Aplikowany na sucho daje delikatny makijaż, natomiast aplikowany na mokro daje makijaż wyraźny, lśniący i ultra-trwały. Dostępny w 3 rodzajach kolorów: matowy, satynowy i świetlisty i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

Cena: ok. 50zł / 2,5g

• uwielniam!
  • Kupiłam ten róż, gdyż pamiętam go z kosmetyczki mojej mamy. Pomyślałam, że warto spróbować produktu, z którym moja mama się nie rozstawała. Upolowałam na promocji kolor "Rose Ambre" i od tego czasu byliśmy nierozłączni.

Opakowanie jest wyjątkowo estetyczne, minimalistyczne, bez przesadzonej szaty graficznej. Kolor opakowania +/- odpowiada temu, co znajduje się w środku. Dobrze się otwiera i zamyka, nie psuje się, w środku znajduje się lusterko oraz profilowany mały pędzelek, który bardzo sobie chwalę.

Róż jest wypiekany, a co za tym idzie, dosyć twardy, ale nie na tyle, by mieć problem z wydobyciem. Nie ma jednak możliwości by nabrać go zbyt dużo, wystarczy jedno pociągniecie pędzelka i gotowe.

Zapach typowy dla kosmetyków Bourjois- taki jakby pudrowy. Nie zachwyca, ale nie drażni. Ot, zapach jak zapach.

Na twarzy trzyma się długo, nie rozmazuje się, łatwo się nakłada, nie zostawia brzydkich smug, które ciężko rozetrzeć. Jest bardzo wydajny i się nie marnuje, gdyż pozostaje 'w terminie' przez bardzo długi czas.

Świetny produkt, niestety nie jest tani, ale moim zdaniem warto zainwestować. Lub (tak jak ja) czekać na promocję. Na pewno nabędę jeszcze jakiś odcień i wypróbuję go jako cień i pomadkę

Używam tego produktu od: dwóch lat

Chcesz pochwalić just4now za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Nie wiem, czy kupię ponownie ten róż- sądzę, że ten wystarczy mi na długie lata, bo... w zasadzie nie używam różu. Dlaczego ten kupiłam? A bo promocja była! Takie kobiece podejście. : D

+bardzo duży wybór kolorów, aż za duży- ciężko się zdecydować!
    -wybrałam kolor 33 Lilas D\'or. Sam w sobie jest ładny, nie za czerwony, nie za pomarańczowy- naturalnie różowy. Nie podobają mi się w nim te złote drobinki- są zbyt duże.

+przez niewielki rozmiar łatwo go zmieścić do kosmetyczki.
    -opakowanie jest małe, łatwo je zgubić. Lustereczko i pędzelek dla mnie także zbyt małe, ale całkiem dobre i wygodne, nie mam zastrzeżeń co do jakości.

+jest bardzo wydajny, ale co mi po wydajności, skoro używam go raz w tygodniu? ; D

+niesamowicie, obłędnie, cudownie, nieziemsko pachnie!!!!!
    -niestety, zapach się nie utrzymuje na skórze. Na pędzlu owszem, wiec pozostaje mi wąchać pudełko albo pędzel ; )

Podsumowując- jest to dobry kosmetyk, zapewne wart swojej ceny. Nie mój KWC, bo dla mnie to takie cudeńko o, żeby mieć, nie do użytku codziennego.
    Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cynthiane za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak
  • Bardzo dobrze się rozprowadza, raczej nie da się z nim przesadzić. Ładnie naturalnie wygląda i dobrze stapia się ze skórą. Nie zapycha i nie podrażnia. Przepięknie pachnie.

+ładny zapach
    +trwały
    +poręczny
    +ładnie rozświetla

-trochę drogi, ale wydajność rekompensuje

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Chcesz pochwalić aldrei za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo
  • Oceniam kolor 41 healthy mix.
    Jak dla mnie same plusy
    -ładny, brzoskwiniowy kolor który podkreśla młodość nastoletniej skóry
    -piękny różany zapach który czuję na twarzy dłuuugo
    -trzeba bardzo się starać, żeby przesadzić z ilością
    -opakowanie- nie za duże i zamykane na magnes

Czasem używam go na powieki i również się sprawdza

Chyba prędzej go gdzieś zgubię niż zużyję haha

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić blackenedd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój faworyt!
  • Bardzo lubie ten róż i nie zamienie na żaden inny. POzostawia na skórze bardzo naturalny odcień. Jest bardzo wydajny, używam go od kilku miesięcy i nie widać zeby ubywał. Jest to opłacalny zakup, mimo, że regularna cena odstrasza- jakies 50 zł. Ja zakupiłam go za 25 zł w jakiejś promocji, ale wart jest tych pieniędzy.
    Pół gwiazdki odejmuje za cene oraz za niepotrzebny, nieporęczny i nieprzydatny pędzelek w środku.

Ilość zużytych opakowań: troszeczke

Chcesz pochwalić agatka1992a1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry kosmetyk/
  • Jestem posiadaczką odcienia nr 37, rose pompon.
    Róż jest obłędnie twardy, co mnie akurat bardzo się podoba. Trudno z nim przesadzić, nie zużywa się szybko i nie ucieka w postaci zwiewnego pyłku, jak większość tego typu kosmetyków.
    Posiada prawdziwe drobinki, nie brokat wielkości żabiego skrzeku i to jego kolejny plus.
    Cena wcale nie jest wysoka w porównaniu do tego na ile starcza.
    Pięknie pachnie.
    Produkt bez wad.

Ilość zużytych opakowań: na początku pierwszego

Chcesz pochwalić aamidale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię!
  • Mam, od dobrych paru lat. Nie używam codzienne bo nie zawsze pasuje. Jednak podoba mi się wszystko. Kolor, lekko opalizujacy. Moje pierwsze opakowanie, ale chyba skuszę się na jeszcze inne odcienie, gdyż trudno po jedynym zakupie stwierdzić, że trafiłam w stu procentach. Zapach jest miły, mimo nadwrażliwości zapachowej, którą bez wątpienia mam (bóle głowy)- nic mi nie jest po jego nałożeniu. Patent z pędzelkiem- rewelacja! Mimo minimalizmu dobrze się nim nakłada róż.

Używam tego produktu od: Dłużej niż kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić cytryn0103 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubieniec
  • Kupiłam go dwa lata temu. Był to mój pierwszy róż w życiu. Zdecydowałam się na odcień "Rose The" czy jak tam to się pisze :p. Kupiłam w promocji za 35 zł. Nie kupiłabym go w normalnej cenie. Jest to róż wypiekany, więc nie traci ważności, przez 8 -10 lat, albo i dłużej.

PLUSY:
    * piękny, różany zapach
    * intensywny, ale naturalny kolor
    * wydajność (używam codziennie od dwóch lat, a jeszcze nie widać denka!!!)
    * pędzelek w zestawie, którym dobrze się nakłada
    * dostępność
    * b. duża gama kolorów

MINUSY:
    * trochę za wysoka cena, ale często są w promocji.

Mój ulubiony róż. Nie zamienię go nigdy na żaden inny.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Chcesz pochwalić Vivianes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwny
  • Kupiłam róż pod wpływem tylu pozytywnych recenzji, lecz bardzo się zawiodłam. Po pierwsze słabo napigmentowany, trzeba się nieźle namachać żeby uzyskać jakiś efekt. Trwałość też standardowa, raczej nić godnego uwagi. Co jednak przekreśliło ten róż to to, że po jakimś czasie utworzyła się na nim coś jakby brązowa skorupka i nie dało się go dalej używać, zeskrobałam ją, jednak po miesiącu znowu to samo. I tak róż leży już parę miesięcy nieużywany....

Chcesz pochwalić LillyLala za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 232 raz(y)
  • Cudny, prawie Chanel
  • Mam i ja- chciałam napisać. O tym różu napisano już tak wiele, że ja tylko dołączę do chóru zachwytów parę ochów i achów z mojej strony.

Przyglądam się marce Bourjouis od jakiegoś czasu, szczerze mówiąc nie ciągnęło mnie do niej, chociaż lubiłam te paryskie kampanie reklamowe, wdzięk i lekkość niewymuszonej elegancji. Kupiłam 2-3 tusze do rzęs, spodobały mi się, korektor- oj, nie bardzo. Teraz mam róż i jestem nim oczarowana!

Kolor nr 16- Rose coup de foudre, to taki łagodny, naturalny różowy kolor lekkiego rumieńca. Ma delikatny połysk, nie jest to brokat, lecz poświata. Kolor, jak już mówiłam, jest bardzo naturalny i to w nim kocham Zapach, ach, ten śliczny słodki zapach, marzenie. Tu wspomnę tylko o różu Chanel (który nagle mi się skończył w czerwcu, i to tak, że tego nie zauważyłam, bo konstrukcja mocująca była w tym samym kolorze, więc ostatniego dnia zdrapywałam resztki i zabrałam całość do drogerii, żeby wybrać identyczny odcień, znalazłam podobny, ale lepszy), który pachnie różami, natomiast Bourjouis pachnie słodyczą i czymś apetycznym, cudownie.

Róż Bourjois jest bardzo trwały- u mnie od rana do wieczora, natomiast z Chanel pod koniec dnia było bladziej.

Nawiązując do tytułu, fabryka kosmetyków Bourjois ma ten sam adres co Chanel, jak widzę na opakowaniach. Tylko pokrewnej firmie udałoby się uperfumować kosmetyk tak silnie, jednocześnie niedrażniąco, myślę sobie. Idąc tym tropem- może firmy rzeczywiście tak współpracują i znają swoje tajemnice W dodatku skład różu Bourjois i Chanel jest bardzo podobny.

Tak więc Bourjois skradł moje serce, jest to róż, który jest piękny, trwały, wydajny, cudnie pachnie i ma dosyć przystępną cenę Kupię kiedyś jeszcze nr 35 i później może nr 95, ale nieprędko, ponieważ oszczędzam i zawsze mam tylko jeden róż i jeden bronzer, używając do dna, o ile kolor mi odpowiada.

Dziękuję za wszystkie opinie na temat tego różu, które to opinie przyczyniły się do tego, abym wybrała ten kosmetyk

Używam tego produktu od: około 1 mies.
    Ilość zużytych opakowań: używam nr 16, opakowanie 2,5 g

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij