Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Powiększ Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Zgłaszająca osoba: tea

Małe, okrągłe opakowanie zawiera pięknie pachnący pojedynczy róż o delikatnej, jedwabistej konsystencji. Wypiekany w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest trwały, ekonomiczny i bardzo łatwo się nakłada, nie zostawiając smug. Może być używany na sucho i na mokro. Staje się wtedy wielofunkcyjnym preparatem, który można stosować:
- na policzki, jako róż (na sucho),
- na powieki, jako cień (na sucho) oraz eyeliner (na mokro),
- na usta, jako pomadkę (na mokro).
Aplikowany na sucho daje delikatny makijaż, natomiast aplikowany na mokro daje makijaż wyraźny, lśniący i ultra-trwały. Dostępny w 3 rodzajach kolorów: matowy, satynowy i świetlisty i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

Cena: ok. 50zł / 2,5g

• klasyka
  • Róż był pierwszym kosmetykiem, jakiego zaczęłam używać, jak miałam jakieś 15 lat.
    Wtedy mama dała mi taki, jakiego sama używała, czyli właśnie ten.
    Mija już kilkanaście lat a ja ciągle jestem fanatyczką malowania się różem i fanatyczką tego właśnie konretnego produktu.
    Ma zgrabne, wygodne opakowanie.
    Niezły firmowy aplikator.
    Lusterko.
    swietne kolory.
    Pachnie najpiękniej na świecie.
    Utrzymuje się cały dzień!!!

Ilość zużytych opakowań: paradoksalnie niewiele, bo jest nieprawdopodobnie wydajny.

Chcesz pochwalić kate_w za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiammmmmmm
  • cóż mozna napisać? kocham tn róż. kupiłam w promocji 2 kosmetyki a płacisz za jeden. jest super, delikatny, ładnie stopniowo dodajemy kolorek, lekki błysk. uwielbiam, nie mozna sobie zepsuc chyba nim m-up.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: pierwsz

Chcesz pochwalić ITakeCareOfMyself za czytelną i pomocną recenzję?
  • Makijażowy must-have
  • Róże Bourjois cieszą się dużą sławą, porównywalną do kremów Nivea czy czerwonej szminki Chanel, w związku z czym skusiłam się i postanowiłam wypróbować jeden z nich na własnej skórze.
    Posiadam odcień 15 rose éclat, który bardzo ładnie "ożywia" twarz, nadaje jej zdrowy koloryt

Zalety:
    +trwały (u mnie utrzymuje się ok. 8h bez poprawiania);
    +wydajny;
    +nie osypuje się, nie rozmazuje;
    +poręczny, w funkcjonalnym opakowaniu; można go wszędzie zabrać bez obawy, że zabrudzi torebkę;
    +o urzekającym, charakterystycznym zapachu.

Wady:
    -dość wysoka cena (na szczęście pokrywa się z jakością różu);
    -dołączony pędzelek nie nadaje się do aplikacji, polecam zaopatrzyć się w inny.

Chcesz pochwalić Beatricella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kultowy produkt!
  • Opakowanie po zakupie zaskoczyło mnie wielkością... Pomyślałam. Tyle pieniędzy za takie małe coś???! Ale po 15 miesiącach użytkowania 1 opakowania już wiem, że cena za ten produkt nie jest na prawdę wygórowana!

+ Opakowanie - z lusterkiem. Aplikator też nawet spisuje się nieźle.
    + Piękny, różany zapach.
    + Wydajność!!!
    + dostępność.
    + Wiele wariantów kolorystycznych.
    + Trwałość ok. 10 godzinna bez konieczności poprawek.

Minusów nie zauważam.
    Świetny produkt, któy każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: jesień 2013

Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo się lubimy
  • Używam koloru 15 Rose Eclat.

+ CUDOWNY zapach
    + małe, słodkie pudełko z lusterkiem
    + wygodny pędzelek zawsze pod ręką
    + dobrze się go nakłada - z jednej strony ciężko przedobrzyć, z drugiej zawsze widoczny
    + niesamowicie wydajny
    + trwały

- dość drogi

Mimo ceny... czuję się uzależniona

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

Chcesz pochwalić lojer za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Gdyby nie trwałość - kupiłabym ponownie...
  • Nigdy nie byłam fanką różu, ale zauważyłam, że moja skóra wygląda bez niego bardzo blado. Żeby nie zrobić sobie krzywdy z twarzy postanowiłam zainwestować w róż i zaczęlam szukać w KWC odpowiedniego dla mnie różu. Znalazłam Chanel i kupiłam, ale nabrałam ochoty na inne kolory i chcąc testować kolejne odcienie wybrałam Bourjois, tym bardziej, że mogłam je wyprobować w Super Pharm i skorzystałam z promocji kupując drugi za 1 grosz. Wybrałam kolory Rose de Jaspe oraz Rose d'or. Ledwo wróciłam do domu, przetestowałam je na buzi - jeden na jednym policzku, drugi na drugim i stwierdziłam, że Rose de Jaspe pięknie podkreśla kości policzowe na mojej bladolicej zimowej twarzy, a Rose d'or będzie idealny na opalonej cerze. Przepięknie pachnie, ale to bardzo charakterystyczny zapach, więc nie każdemu może przypaśc do gustu, oba kolory bardzo ładnie wyglądają, pigmentacja dla mnie jest ok - nie lubię mocnych pigmentacji w różach - łatwo sobie można zrobić wtedy krzywdę na twarzy, ale ten jest ok - kilka machnięć pędzlem i jest całkiem przyzwoicie. Co do pędzelka - początkowo używalam tego, co jest dołączony - nie był zły, ale będąc w Lidlu trafiłam na promocję pędzli i kupiłam sobie do różu i używam tego - o wiele łatwiej mi modelować niż tym dołączonym, ale w przypadku kiedy wrzucam róż do torebki do poprawek nie jest ten dołączony taki straszny jak tutaj niektóre wizażanki opisują Nie pyli, jest wydajny, nie widzę w ogóle żadnego zużycia, ale największym minusem jest tutaj dla mnie trwalość - po dwóch-trzech godzinach nic nie widać, a trwałość jest dla mnie w kosmetykach kolorowych na pierwszym miejscu. Gdyby nie ta trwałość, kupiłabym pewnie prawie wszystkie, ale tak to zużyję z przyjemnością te dwa, co mam i będę dalej inwestować w Chanel, bo ten przynajmniej się trzymie cały dzień na mojej buzi.

Używam tego produktu od: początek stycznia 2015
    Ilość zużytych opakowań: początek dwóch

Chcesz pochwalić liv87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry róż.
  • Posiadam kolor 34 Rose d'or (podobny do Nars Orgasm)

Plusy:
    + piękny zapach
    + wielowymiarowy kolor, bardzo świeży, delikatny
    + formuła - jest to róż wypiekany, starczy na wieki
    + opakowanie - małe, poręczne, urocze
    + pieknie rozświetla, na skórze mieni się jakby taflą, a nie samymi drobinkami

Minusy:
    - cena , warto czekać na promocje
    - może podkreślać suche miejsca
    - troszeczkę ciężko nabiera się go na pędzel (trzeba trochę "pojeździć" pędzlem po kosmetyku)
    - można też z nim przesadzić

Chcesz pochwalić stone27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Róż idealny 15 Rose Eclat
  • Plusy
    +idealna pigmentacja
    +rozsądna ilość rozświetlających drobinek, które nie wyglądają tandetnie na skórze (piszę jako sceptyczka w temacie drobin w kosmetykach(!))
    +piękny zapach
    +bardzo wygodne i wytrzymałe opakowanie
    +jak na tą jakość - bardzo niska cena

Minusy
    -bardzo higroskopijny, jak to produkt w kamieniu

Używam tego produktu od: lipiec 2014

Chcesz pochwalić pitlaff za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Niezły, ale przereklamowany
  • Mimo iż odcienie są bardzo ładne, ich pigmentacja pozostawia wiele do życzenia. Biorąc po uwagę, że większość (jeśli nie wszystkie) zawierają sporą ilość drobinek, raczej ciężko podbudować kolor i nie zrobić sobie przy okazji dyskoteki na twarzy. No, chyba, że taki jest zamiar
    Ogólnie efekt jest ładny i subtelny.
    Minusy zauważyłam dwa:
    - produkt sypie się, więc po użyciu niech was nie zdziwi spora ilość drobinek na dłoniach
    - zapach słodkiej (i sztucznej..) róży jest bardzo intensywny, a wręcz mdlący!! nawet nie mając opakowania pod nosem, nakładając produkt na policzki, czuć ten zapach bardzo wyraźnie.
    Ze względu na to, absolutnie odradzam używania go jako cienia lub linera!! Na ustach osobiście tez bym go nie użyła, szczerze mówiąc.

Ilość zużytych opakowań: 1, nieduże zużycie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ElGi za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 20 raz(y)
  • Love-hate
  • Plusy:

trwałość
    niesamowita wydajność
    dobra pigmentacja
    ładnie wtapia się w skórę i wygląda bardzo naturalnie
    przyjemny zapach
    opakowanie
    spory wybór kolorów i wykończeń

Minusy:
    niestety czasami jego zbyt kamienna konsystencja podnosi mi ciśnienie - bywa że róż ciężko nabrać na pędzel

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić ewwwa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij