Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Powiększ Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Zgłaszająca osoba: tea

Małe, okrągłe opakowanie zawiera pięknie pachnący pojedynczy róż o delikatnej, jedwabistej konsystencji. Wypiekany w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest trwały, ekonomiczny i bardzo łatwo się nakłada, nie zostawiając smug. Może być używany na sucho i na mokro. Staje się wtedy wielofunkcyjnym preparatem, który można stosować:
- na policzki, jako róż (na sucho),
- na powieki, jako cień (na sucho) oraz eyeliner (na mokro),
- na usta, jako pomadkę (na mokro).
Aplikowany na sucho daje delikatny makijaż, natomiast aplikowany na mokro daje makijaż wyraźny, lśniący i ultra-trwały. Dostępny w 3 rodzajach kolorów: matowy, satynowy i świetlisty i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

Cena: ok. 50zł / 2,5g

• KOCHAM GO OD DAWNA
  • Róż Bourjois jest dla mnie produktem kultowym. Gdy byłam dzieckiem, moja starsza siostra przywiozła go z wakacji z Niemiec i czasem podbierałam go jej ukradkiem, gdy malowałam się dla zabawy. Na studiach zaczęłam regularnie go używać i jest ze mną już od 10 lat!!!

Plusy:
    + ogromny wybór kolorów, odcienie matowe i błyszczące...
    + jest DŁUGOWIECZNY, starcza nawet na dwa lata regularnego stosowania
    + nie znika z twarzy
    + cudnie pachnie
    + łatwo się aplikuje
    + ma fikuśne opakowanie

Minusy:
    - czasem robi się skamieniały z wierzchu i ciężko się nim pomalować, lecz można delikatnie zdrapać cienką warstwę np patyczkiem do odsuwania skórek i znów jest ok

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić krokodylicazielona za czytelną i pomocną recenzję?
  • 95 - idealny ciepły odcień
  • Róż kupiłam za 6 funtów, cena ujdzie.

Mam odcień 95 Jasper rose. Jest to dosć jasny, koralowy i rozświetlający odcień - dla ciepłuch typów urody. Coś pomiędzy różem a pomarańczem, opalizuje bardziej na pomarańcz.
    -Dla osób lubiących blask na twarzy i ocieplenie - będzie super. Gdy dodatkowo stosuję go na powiekę ruchomą w kąciku zmieszanego z matowym kasztanowym brązem, plus na policzki twarz wygląda bardzo ładnie, jest ocieplona i rozświetlona.
    -Róż trzyma się cały dzień na tłustej twarzy - tylko muszę dać bazę w postaci kremu matującego czy podkładu ale tak robię ze wszystkim bo inaczej makijaż mi się rozpływa.
    -Jest bardzo wydajny i pięknie pachnie

Pół gwiazdki odejmuję za cenę.
    Załączam fotkę niżej z różem na policzkach i powiece. Niestety nie oddaje w pełni tego kolorku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Klaudenc za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • Zażyczyłam sobie na urodziny, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale nie spełnił moich oczekiwań.
    +ładne, poręczne opakowanie
    +duży wybór kolorów
    +zapach
    -wygląda sztucznie
    -jest za twardy i nie można nabrać produktu
    -trwałość, 30 minut to jest śmieszna trwałość
    -cena jak za taką jakość, nawet róże za 5 zł byłyby lepsze
    Gdybym kupiła go sama to bym nie mogła przeboleć pieniędzy wyrzuconych w błoto.

Chcesz pochwalić tomlinson za czytelną i pomocną recenzję?
  • warty uwagi
  • Wokół tego różu od zawsze było tyle szumu: jedni go kochają drudy nienawidzą. Postawnowiłam sama go wypróbować i stwierdzam, że .. lubię go
    Do zalet można zaliczyć:
    *jego wydajność
    *niską cenę - często też jest w promocji
    *ilość odcieni - każdy coś znajdzie !
    *opakowanie - małe, dobre na podróż, nie psuje się, i ma fajny design

co mi się nie podoba? pędzel - ale nie spotkałam różu, który mialby dobry pędzel, i fakt że.. jest tak wydajny że miną wieki zanim kupię sobie jakiś następny róż ^^

Ilość zużytych opakowań: 1 tradycyjne

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić madzikka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny i świetlisty
  • Super się rozprowadza nawet pędzelkiem od zestawu na policzkach wygląda delikatnie ale jest trwały.
    Dodatkowo fajne jest że nie zrobi się nim za dużej krzywdy osoba która zaczyna zabawę z makijażem
    Baardzo wydajny

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić justynaw1982 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Razem od wielu lat i ciągle nam po drodze
  • Jest to kosmetyk genialny. Nie ma minusów. Nawet cena nie odstrasza, bo często jest w promocji. Miewałam różne pomysły na zmiany, ale zawsze wracałam do niego i przepraszałam, że byłam taka głupia. Nie znam się specjalnie na składach kosmetyków. Ale ten ma chyba skład super, skoro przez lata mnie zachwyca, bo nie powoduje żadnych niespodzianek. Choć cera, jak wiadomo ewoluuje z wiekiem. Ale nigdy nie zrobił jej krzywdy. Zalety wymienię jednym tchem:
    - Piękne kolory, w związku z czym nie mam ulubionego, choć długo używałam 95 Rose de Jaspe. Potem przerzuciłam się na 16 Rose Coup de Foudre, a dziś zakupiłam 54 Rose Frisson.
    - Piękny, ekskluzywny, głęboki zapach
    - Cudna konsystencja - nie osypuje się
    - Niesamowita trwałość - do kilku godzin bez poprawek
    - Rozświetla cerę nadając jej charakter i zdrowy wygląd

Aplikator dołączony do produktu zastąpiłam pędzlem do różu, bo tak mi wygodniej. Polecam ten produkt z czystym sumieniem. Warto. Zresztą przez lata nie znalazłam niczego lepszego.

Używam tego produktu od: wielu lat, nie pamiętam nawet jak długo
    Ilość zużytych opakowań: sporo opakowań

Chcesz pochwalić Snobka1966 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjna klasyka!
  • Jak dla mnie najlepszy róż na rynku, zawsze do niego wracam:

+ duży wybór kolorów - dobrałam idealny dla mnie
    + łatwość stopniowania intensywności koloru - niezdrowe czerwone plamy na polikach się z tym różem nie zdarzają
    + trwały kolor - spokojnie wytrzymuje cały dzień
    + zgrabne opakowanie - małe, z lusterkiem i poręcznym pędzelkiem, idealne w domu, jak i w podróży
    + niezwykle wydajny - przy prawie codziennym stosowaniu starcza na kilka lat, przy czym opakowanie cały czas trzyma fason

Wad się nie doszukałam

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić joann_m za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od kiedy go mam, używam codziennie
  • Posiadam kolor 41 Healthy Mix.

Od kiedy go kupiłam, mój codzienny makijaż składa się z podkładu Healthy Mix i właśnie tego różu. Daje bardzo naturalny efekt. Skóra lekko odbija światło w miejscu nałożenia, przez co wygląda naprawdę zdrowo. Odcień jest neutralny, wydaje mi się, że pasowałby każdemu, szczególnie dziewczynom o ciepłej karnacji.

Jest bardzo twardy, przez co trzeba się trochę natrudzić podczas aplikacji, ale ciężko z nim przesadzić i efekt jest naprawdę wart trudu. Przy okazji jest bardzo wydajny, po kilku miesiącach nie widać zużycia.

Opakowanie jest urocze, trwałe i bardzo wygodne. Pędzelek oczywiście do wyrzucenia (o wiele za miękki), ale lusterko w środku może się przydać.

O trwałości jest mi się cieżko wypowiedzieć, bo zależy raczej od podkładu niż samego różu.

Podsumowując, to mój KWC. Nie zamierzam się z nim rozstawać, wręcz kupić więcej kolorów. Można go kupić na promocjach (np. w Rossmannie czy Superpharmie), albo przez internet i cena już tak nie przeraża. Naprawdę warto!

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić Blueeyedd za czytelną i pomocną recenzję?
  • ładny zapach no i tyle
  • Jedyne co lubię w tym różu to, to że jest poręczny, malutki i ten zapach ahhhh...
    Na tym plusy się kończą. Odcień mam 34 Rose D'ore. Jest to cukierkowy róż ze złotymi drobinkami, które na twarzy giną i zostaje zwykły róż, który trudno ładnie wtopić w podkład. Nie da się zrobić nim lekkiej mgiełki, być może dlatego, że jest wypiekany i ciężko się go nakłada na pędzel.

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić DiablicaY za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny i niepowtarzalny ! <3
  • Najlepszy z najlepszych ! Po prostu ideał

+ idealny kolor, zarówno na lato jak i zimę ( wystarczy dozować odpowiednią ilosć kosmetyku żeby uzyskać odpowiedni efekt do odpowiedniego odcienia skóry)- używam nr 95

+ wygodne małe opakowanie

+ bardzo trwały

+ bardzo wydajny

+ cena adekwatna do jakości ( nawet można powiedzieć, że niska)

- BRAK !

UWIELBIAM !

Używam tego produktu od: ok 1,5 roku

Chcesz pochwalić Oliwiabb za czytelną i pomocną recenzję?