Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Powiększ Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Zgłaszająca osoba: tea

Małe, okrągłe opakowanie zawiera pięknie pachnący pojedynczy róż o delikatnej, jedwabistej konsystencji. Wypiekany w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest trwały, ekonomiczny i bardzo łatwo się nakłada, nie zostawiając smug. Może być używany na sucho i na mokro. Staje się wtedy wielofunkcyjnym preparatem, który można stosować:
- na policzki, jako róż (na sucho),
- na powieki, jako cień (na sucho) oraz eyeliner (na mokro),
- na usta, jako pomadkę (na mokro).
Aplikowany na sucho daje delikatny makijaż, natomiast aplikowany na mokro daje makijaż wyraźny, lśniący i ultra-trwały. Dostępny w 3 rodzajach kolorów: matowy, satynowy i świetlisty i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

Cena: ok. 50zł / 2,5g

• Dobry ale mnie nie porwał
  • +trwały, bez problemu wytrzymuje na mojej skórze cały dzień,
    +ładne, mocne opakowanie,
    +wydajny, używam od kilku miesięcy a nie widzę ubytku,
    +z lusterkiem więc idealny do torebki,
    +/- pędzelek - idealny nie jest, zdecydowanie lepiej nakładać kosmetyk pędzlem do różu a nie tym zamieszczonym wewnątrz opakowania choć w sytuacji kiedy nie mamy odpowiedniego pędzla pod ręką ten mały też da sobie radę
    +róż jest często na promocji więc można go kupić już za 30zł

-zapach jak dla mnie jest sporym minusem i po prostu mi przeszkadza, trochę kojarzy się z takim babcinym kosmetykiem

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dddoris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Różowe szaleństwo
  • Jest to jeden ze sztandarowych produktów marki.
    Pamiętam kiedy byłam małą dziewczynką i mama używała tychże różów, byłam nimi oczarowana i tak mi zostało!
    ZALETY:
    -bardzo duża paleta kolorów - każdy znajdzie coś dla siebie
    -przyjemna aplikacja
    -dobre napigmentowanie
    -wygodne opakowanie z lusterkiem
    -kompaktowy
    -bardzo wydajny
    -trwały
    -mam bardzo wrażliwą cerę, jednak jej nie podrażnia

MINUSY (odjęłam za nie pół gwiazdki)
    -cena (co rekompensuje wydajność produktu)

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne

Chcesz pochwalić MockingjaysSoul za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak bardzo na tak <3
  • Mam jaśniutki, brzoskwiniowy odcień 38, Velouté de pêche. Ma drobinki, lecz są niemal niewidoczne. Dobrze komponuje się z jasną cerą. Jest na tyle delikatny, bym mogła malować się nawet w pośpiechu, nie ryzykując, że zrobię sobie krzywdę. W pudełeczku lekko opalizuje na złoto, na twarzy jest to niemal niewidoczne, jednak cera jest widocznie rozświetlona.

Zaaplikowany na podkład, trzyma się cały dzień - o ile nie planujemy wyjścia na siłownię.

Mój róż, świeżutki, pachnie zupełnie inaczej niż staruszek mojej siostry. Mam wrażenie, że jest o wiele łatwiejszy w aplikacji, więcej się go nabiera i gdybym miała ciemniejszy odcień, musiałabym uważać na plamy koloru na policzkach.

Okrągłe opakowanie z lustereczkiem i specyficznym pędzelkiem jest typowe dla Bourjois. W takich samych sprzedawane są cienie do powiek tej samej marki, jednak moje opakowanie pękło na pół po miesiącu użytkowania. Mam nadzieję, że to samo nie przytrafi się mojemu różowi.

Nie znam nikogo, komu udałoby się zużyć ten róż. Moja siostra nie umie wykończyć go od trzech lat (!), a mama od roku. Można zatem powiedzieć, że ten róż jest przerażająco wydajny.

PLUSY:
    + Kolory
    + Zapach
    + Krycie (delikatne i łatwe do stopniowania)
    + Trwałość
    + Wydajność

PLUSY/MINUSY:
    ~ Pędzelek (jego specyficzny kształt mnie przypadł do gustu, innym nie)

MINUSY:
    - Cena (jak na róż, którego używa się latami, nie jest źle, ale jako jednorazowy wydatek nieco boli)

Zdjęcie pochodzi ze strony www.ana.rs i dobrze oddaje wygląd mojego różu.

Używam tego produktu od: Kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Fioletowa_ropucha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Malinowy zawrót głowy ;-)
  • PLUSY:
    - Bardzo wydajny
    - Unikatowy design
    - Przepiękny różany zapach
    - Cudowne satynowe odcienie
    - Na twarzy prezętuje się bardzo naturalnie
    - Szeroka paleta wyboru dla ciepłych i jasnych karnacji
    - Malutki i poręczny z pędzelkiem (idealnie nadaje się do torebki)

MINUSY:
    - Jedynym minusem jest to, że co parę godzin (2-4h) niestety trzeba go troszkę poprawić.

Używam tego produktu od: ośmiu lat
    Ilość zużytych opakowań: około 6-7

Chcesz pochwalić miszuna za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, polecam!
  • plusy:

+ szeroka gama odcieni
    + wydajny
    + bardzo naturalnie wygląda na twarzy!
    + pięknie pachnie
    + bardzo praktyczne pudełeczko z pędzelkiem
    + fajny design

minusy:

- cena
    - ma drobinki, ale na szczęście naprawdę małe
    - nie wytrzymuje na mojej twarzy całego dnia.

mimo wszystko naprawdę polecam! dzięki tak dobrze pomyślanemu pudełeczku (z pędzelkiem), nie muszę już marnować miejsca w kosmetyczce na pędzel do nakładania różu
    do najtańszych nie należy, ale jest za to baaardzo wydajny.
    przeglądając opinie widziałam, że niektorym paniom nie pasuje to, że ledwo widać go na twarzy. mi się jednak ten efekt bardzo podoba! dzięki temu róż wygląda bardzo naturalnie, nie jak u lalki. a jak ktoś chce wyraźniejszego efektu, zawsze może nałożyć więcej różu.
    drobinki w różu są bardzo małe i mi aż tak nie przeszkadzają. tak naprawdę ledwo je widać i w tym kosmetyku jestem w stanie je znieść
    mam tłustą cerę i myślę, że to dlatego muszę go raz dziennie poprawiać. ale to nie jest aż tak duży problem.
    róż bez dwóch zdań wart swojej ceny!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Chcesz pochwalić Antoiineette za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny, ale już więcej chyba nie kupię
  • + szeroka gama kolorów
    + bardzo ładne zapachy
    + wygodne poręczne opakowanie
    + pędzelek i lusterko w środku

- pędzelek jest szorstki i wypadają z niego włoski
    - w połowie opakowania różu nie da się używać ponieważ zasycha na kamień i nie da się go nałożyć na pędzelek , najpierw trzeba zeskrobać wierzchnią warstwę, a następnie zgarnąć ją pędzelkiem

Ilość zużytych opakowań: 2 niecałe opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kejmion za czytelną i pomocną recenzję?
  • stary sentyment
  • O tym różu napisano prawie wszystko i to prawie w samych superlatywach,na które zresztą zasłużył.Używam go z przerwami od wielu lat ale właściwie z takiego samego sentymentu jak np.pudru MF.Ale tak jak moja poprzedniczka chcę być obiektywna i dlatego uważam,że obecnie produkuje się tak samo dobre a wręcz lepsze róże.Bo zapiekany róż Bourjois faktycznie różuje tak delikatnie,że prawie go nie widać.Co może być zaletą,bo nie zrobimy z siebie MatrioszkiTrwałość też nie jest genialna,nie wytrzymuje całego dnia.Plusem jest miły zapach i fajne pudełeczko,minusem regularna cena,chociaż często jest w promocji.Tak czy tak,będę do niego wracać.

Używam tego produktu od: od wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Chcesz pochwalić borgia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z pewną taką nieśmiałością
  • Kosmetyk, który regularnie używam w odstępach czasowych nie będąc jego wlaścicielką. Kolory 16, 34 i 75 są najpiękniejszymi odcieniami różu, nie do podrobienia przez inne firmy, ale...odradzam świadomie.
    To od początku. Pierwszy raz miałam z nim styczność w latach 80 we Francji gdzie male Francuzki legalnie uzywały tuszu do rzęs, różu i delikatnej pomadki. Dla mnie dziecka z dalekiej Polski to był szok. Pomadkę odpuściłam, Francuzki preferowały zdecydowane odcienie, dla mnie to był szok kolorystyczny. Do pomadki musiałam dorosnąć Tusz odpuściłam, nie nauczyłam się przez miesiąc w pierwszym odruchu nie wkładać go do oka. Ale róż...to była magia. O ile marki i szminek i tuszy były różne w zależności od zasobnosci portfela, to zawsze była to marka francuska, a róż byl zawsze od Bourjois. Przecudne opakowanka pachniały rożami z ogrodu i nawet jak upadły, z kosmetykiem bylo ok. Z francji wróciłam wtedy z perfumami ale moja blushowa ciekawość została rozbudzona. Po paru latach sama zaczęłam róże kupować i pokochałam te cudeńka. I jakoś zawsze wygrywały u mnie przy zakupie róże innych firm, ale na szczęście mam kuzynki, koleżanki chętnie slużące wlasnym różem do malowania /bo my mamy patent i na imprezy i an wyjazdówki każda zabiera jeden kosmetyk i własne pędzle więc można do woli próbować/
    Zalety
    -niesamowite odcienie
    -jedyna firma, która ma w swej ofercie szeroką paletkę i dla cieplych i dla jasnych karnacji
    -jedyna firma ktora ma aż taki wybór kolorow zarówno z dodatkiem brokatu i cudnie satynowych, a wręcz podchodzących pod maty róży
    -specyficzny różany zapach
    -wypiekana formuła, dlatego to jest róż z najdłuższym terminem gwarancji

Minus jest jeden i konkretny, bo już się przyzwyczaiłam, że pędzelek w różu jest idealny dla dzieci moich znajomych /chłopcy czyszczą nim kołka w resorakach, dziewczynki czeszą nim lalki, zabawki, albo zamiatają nim pokoje w lalczynycn domach / a ten minus to TWARDOŚĆ. Ten róż jest twardy totalnie, moja genialana koleżanka zrobiła mega patent, ulamala grzebyk do rozczesywania brwi i nim zdrapuje potrzebną ilość, a potem ją aplikuje. Bez patentu nie da się używać, można się namachać pędzelkami, można próbować palcem i...potem znowu machać, próbować, etc. Od kosmetyków kultowych mam większe wymagania, pomijam, że trwalość w obliczu nowych formulacji i postępów na rynku róży również budzi moje zastrzeżenia.

Używam tego produktu od: testuję ponad 20 lat
    Ilość zużytych opakowań: w sumie to z dwa zużyte by się nazbierało.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić danusiaes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny!
  • Róż Boujois to mój ulubiony kosmetyk. Posiadam odcień Lilas D'or. Kolor można stopniować (nadaje się zarówno do jasnej jak i lekko opalonej skóry), złote drobinki pięknie współgrają z ciepłymi odcieniami skóry. Jego delikatny pudrowy, różany zapach jest uzależniający, opakowanie bardzo eleganckie (szkoda tylko, że napisy z wieczka szybko się ścierają), lusterko i pędzelek sprawiają, że jest jednocześnie funkcjonalne. Jeden róż wystarcza na kilka lat, jest wyjątkowo wydajny. Do tego cena na allegro( około 30 zł) jest atrakcyjna jak na taką jakość. Gorąco polecam również na prezent dla koleżanek, mamy czy siostry. Kosmetyk idealny

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić ad1703 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny!
  • Najlepszy róż do policzków jaki kiedykolwiek używałam. Jest bardzo wydajny, delikatny, nie pozostawia smug, delikatnie pachnie, jest trwały. Róż umieszczony jest w niewielkim, eleganckim, poręcznym pudełeczku. Używam go tylko na sucho. Jest wspaniały

Według mnie nie ma żadnych wad!

POLECAM!!!

Używam tego produktu od: około rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe (końca nie widać)

Chcesz pochwalić sweetmedi25 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij