Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Powiększ Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Zgłaszająca osoba: tea

Małe, okrągłe opakowanie zawiera pięknie pachnący pojedynczy róż o delikatnej, jedwabistej konsystencji. Wypiekany w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest trwały, ekonomiczny i bardzo łatwo się nakłada, nie zostawiając smug. Może być używany na sucho i na mokro. Staje się wtedy wielofunkcyjnym preparatem, który można stosować:
- na policzki, jako róż (na sucho),
- na powieki, jako cień (na sucho) oraz eyeliner (na mokro),
- na usta, jako pomadkę (na mokro).
Aplikowany na sucho daje delikatny makijaż, natomiast aplikowany na mokro daje makijaż wyraźny, lśniący i ultra-trwały. Dostępny w 3 rodzajach kolorów: matowy, satynowy i świetlisty i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

Cena: ok. 50zł / 2,5g

• Nigdy nie kończące się róże.
  • Mam wiele kolorów, aż nie będę wypisywać, chyba całą paletę.

Nigdy nie kończące się róże. Mega wydajne.

Pięnie pachną, ach ten zapach.

Poręczne, malutkie, praktyczne.

Ilość zużytych opakowań: posiadam około 20 sztuk plus limitowane

Chcesz pochwalić jaqlin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skusiłam się i ja.
  • Bez wątpienia to już kosmetyków kultowy. W końcu i ja postanowiłam sprawdzić jak to cudo działa. I muszę przyznać, że to dość przyjemny produkt.

Mam ciemne włosy, dość bladą cerę i wybrałam kolor nr 54 (rose frisson). Moim zdaniem pasuje idealnie, daje taki świeży, dziewczęcy rumieniec, który pasuje do bladej cery. Nie jest zbyt mocny i ciemny, choć oczywiście można z tym zawsze przesadzić, jeśli nałożymy zbyt dużo warstw.

Długo wahałam się pomiędzy kolorem 54 a 95, a kupowałam przez internet, więc wątpliwości było sporo. Padło na 54, bo wydawał się bardziej "matowy" bez dziwnej opalizującej poświaty. I rzeczywiście jest to dość czysty kolor, ale daje jednocześnie ładny blask i delikatną poświatę. Nie ma jednak tego, czego nie cierpię w różach, czyli bardzo widocznych opalizujących drobinek, czy jakiegoś tzw. chamskiego brokatu.

Zalety:

+ Ogromnym plusem jest szeroka gama kolorów, z której da się wybrać coś odpowiedniego, a nie tak jak w przypadku innych firm - 3 kolory i koniec.

+ Kolor da się ładnie stopniować. Pierwsza warstwa ładnie odświeża skórę, choć dla innych jest zupełnie niewidoczna, kolejne pozwalają już zintensyfikować kolor na policzkach i sprawdzić, że będzie mniej lub bardziej widoczny także dla innych.

+ Zapach pudru jest rzeczywiście dość specyficzny. Pudrowy, różany, taki trochę "retro". Przyjemnie do czuć w trakcie nakładania, potem się już chyba nie utrzymuje (albo mój nos przestaje go po prostu wyczuwać)

+ Znika równomiernie, nie robi plam.

+ Wydaje się niesamowicie wydajny. Trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, bo używam go dopiero od 3 miesięcy, ale nie zauważyłam jeszcze żadnego ubytku.

+ Zazwyczaj używam swojego pędzla do różu, ale ten dołączony do puzderka też jest całkiem ok. Nie lubię nim nakładać różu codziennie, ale gdy gdzieś wychodzę/wyjeżdżam to nawet ten pędzelek zdaje egzamin. Dobrze nabiera ten róż.

+ Opakowanie, jak i sam róż są naprawdę trwałe. Zdarzyły się już upadki i nic się nie stało.

+ Ma malutki, poręczny kształt, więc bez problemu można go nosić w kosmetyczce każdego dnia. Opakowanie jest na magnes, więc nie otwiera się bez powodu np. w torebce. Pomocne bywa też lusterko.

Minusy:

- Jeśli chodzi o nakładanie na sucho, to niestety, ale trwałość odrobinę mnie rozczarowała. Nawet jeśli zrobię dość intensywne rumieńce to po 4-5h nie ma po nich śladu, ew. zostaje bardzo delikatna różowawa poświata, którą tylko ja sama potrafię zauważyć. Próbowałam na podkład lub puder. Ciekawe czy na "czystej" skórze utrzymuje się lepiej. Będę jeszcze się bawić "na mokro".

- Pudełeczko jest bardzo ładne, ale jego górna część niesamowicie szybko się wyciera (jeśli nosimy go czasem za sobą). Obecnie z napisów na pudełeczku nie zostało prawie nic. Dobrze, że pod spodem jest naklejka z informacją m.in. o kolorze, bo nawet zapomniałabym już jakiego koloru używam.

Muszę przyznać, że warto wypróbować ten produkt. Przyjemnie się go używa, ma sporo plusów, trwałość mimo wszystko dość ok (1 poprawka w ciągu dnia, nie sprawia, że wygląda się karykaturalnie). Jeśli wydajność jest tak niesamowita, jak się wydaje, to warto i zainwestować w niego w regularnej cenie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić MarjoryAnn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Co tu dużo mówić? Idealny
  • Tego kosmetyku chyba nie trzeba przedstawiać. Miałam wiele produktów tego typu, jednak ten zdecydowanie wygrywa. Bardzo wydajny, pachnie cudownie, pudełko również jest fajne (oprócz pędzelka, który do niczego się nie daje) no i wygląda prześwietnie na policzkach! Zdecydowanie nie zamienię go na nic innego (oprócz dokupienia innego koloru ;-))

Używam tego produktu od: rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić donotaskjack za czytelną i pomocną recenzję?
  • naj, naj, naj....
  • Najlepszy roz jaki mialam i nie zamienie go na zaden inny.Mam dwa kolorki i planuje zakupic trzeci.Roz zakupilam kiedys ok 5 lat temu przypadkiem w malym sklepiku.Nie bym to sklep typowo kosmetyczny a taki ze wszystkim, wiec z braku innych rozy kupilam ten.I od niego zaczela sie moja milosc do kosmetykow tej firmy.
    Roz dlugo sie utrzymuje, w ciagu dnia tylko raz go poprawiam.Niesamowicie wpasowuje sie w skore dajac bardzo naturalny efekt takiego ozywienia.Ladnie rozswietla.Ma jedwabista konsystencje, dzieki czemu gladko sie rozprowadza.Jest twaly i nie kryszy sie, nawet odporny na upadki.A ze jestem ciamjda to juz nie raz mi upadl do zlewu, na kafelki, beton i nic sie z nim nie stalo.
    Nie tworzy smug na twarzy, czego nie raz doswiadczylam przy innych rozach.
    Ja stosuje go rowniez jako cien
    Ma delikatny piekny zapach.Moze rowniez pelnic funkcje eyelinera nakladany na mokro
    Nisamowicie wydajny i wygodne opakowanie z lustereczkiem.
    Używam tego produktu od: od 5 latIlość zużytych opakowań: Jedno opakowanie i w trakcie drugiego ledwo napoczetego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić SlodkaCzarownica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Jest cudowny! Nie zamienię go na żaden inny róż. Nie jest tani jak na jego wielkość ale jest bardzo wydajny. Ja mam go już od paru miesięcy i końca nie widać ma przepiękny zapach, dużo pięknych kolorków, malutki pędzelek i lusterko, jest najlepszy!Używam tego produktu od: paru miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 małe jeszcze nie zużyte

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić eldo04 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zachwyt nad zachwytami!
  • Mój ulubiony. Najlepszy róż jaki kiedykolwiek miałam przyjemność wypróbować. W promocji kosztował mnie 39.99, a za każdym razem jak go nakładam na policzki, czuję jakby był wart przynajmniej trzy razy tyle. Bardzo luksusowy kosmetyk o przepięknym zapachu i ślicznej gamie kolorystycznej. Utrzymuje się bardzo dobrze, ożywia i rozświetla moją cerę. Niesamowicie wydajny. Jest tak doskonały, że nie mam zamiaru szukać innego różu. Po prostu dokupię więcej odcieni tego wspaniałego produktu Bourjois, bo zapewniam, że jest tego wart.Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić aleksandra_014 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Musiał kiedyś do mnie trafić...
  • Zastanawiałam się długo nad kupnem różu, dotychczas używałam bronzerów, ale zbyt ciemny kolor na policzkach zaczął mnie "przytłaczać". Tyle nasłuchałam się o różu z Bourjois, oczywiście przewertowałam wizaż i postanowiłam go zakupić, akurat trafiłam na promocję, za 39,99 zł.
    Szczęśliwe posiadaczki tego kosmetyku nie mogą się mylić- bardzo dobre jakościowo opakowanie, przemyślany pędzelek ( który jest przydatny jak dla mnie w sytuacjach awaryjnych, poza domem, bo jednak zwykły kabuki jest lepszy) piękny, pudrowy zapach, szeroka gama kolorów, świetne rozświetlenie, mikroskopijne, przyjemne drobinki i lusterko.
    Jedyny minus-nie utrzymuje się zbyt długo, mogę stwierdzić, że blednie, albo szybko się ściera.
    Jest bardzo delikatny, ale mogę mieć takie wrażenie po poprzedniku - cliniqe, który był bardzo intensywny i ciemny.

Uważam, że warto zainwestować w niego nawet w cenie regularnej ( 49,99 bodajże) ja już raczej di bronzerów nie wrócę...

Używam tego produktu od: Jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić kasiuncia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelka!
  • Jako osoba, która nigdy nie rozstaje się z różem po prostu musiałam kupić ten przez wzgląd na recenzje na jego temat. Pierwsze co się rzuca w oczy, to opakowanie; solidne z magnetycznym zamykaniem i małym lusterkiem. W śródku wyprofilowany pędzel, którego w zasadzie jeszcze nigdy nie używałam z racji, że korzystam w własnych pędzli i nie mam zaufania do pędzli dodawanych do kosmetyków po pamiętnym pudrze mineralnym z Rimmel Dalej, zapach, pudrowy, jak dla mnie wspaniały, za każdym razem jak go używam to najpierw muszę powąchać ;p Sam róż jest dość twardy, ale to ogromny plus, gdyż mam w zwyczaju podczas nakładania pudru na pędzel enrgicznie nim mieszać, w taki sposób, że przy prasowanych pudrach powstaje masa proszku ktory nie przyczepia się do pędzla i ostatecznie sie marnuje. Tu nie ma takiego problemu właśnie dzięki temu, że róż jest tak twardy, a co za tym idzie bardzo wydajny. Używam go juz od paru miesięcy i nie zauważam praktycznie żadnego ubytku. Trwałośc również jak najbardziej na plus. Cena nie zachęca, ale w stosunku do jakości tego produktu, jest jak najbardziej adekwatna. Podsumowując, moim skromnym zdaniem, każdy kto uwielbia róże tak jak ja powinnien wypróbować ten

Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Hiromi_Ise za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielniam!
  • Kupiłam ten róż, gdyż pamiętam go z kosmetyczki mojej mamy. Pomyślałam, że warto spróbować produktu, z którym moja mama się nie rozstawała. Upolowałam na promocji kolor "Rose Ambre" i od tego czasu byliśmy nierozłączni.

Opakowanie jest wyjątkowo estetyczne, minimalistyczne, bez przesadzonej szaty graficznej. Kolor opakowania +/- odpowiada temu, co znajduje się w środku. Dobrze się otwiera i zamyka, nie psuje się, w środku znajduje się lusterko oraz profilowany mały pędzelek, który bardzo sobie chwalę.

Róż jest wypiekany, a co za tym idzie, dosyć twardy, ale nie na tyle, by mieć problem z wydobyciem. Nie ma jednak możliwości by nabrać go zbyt dużo, wystarczy jedno pociągniecie pędzelka i gotowe.

Zapach typowy dla kosmetyków Bourjois- taki jakby pudrowy. Nie zachwyca, ale nie drażni. Ot, zapach jak zapach.

Na twarzy trzyma się długo, nie rozmazuje się, łatwo się nakłada, nie zostawia brzydkich smug, które ciężko rozetrzeć. Jest bardzo wydajny i się nie marnuje, gdyż pozostaje 'w terminie' przez bardzo długi czas.

Świetny produkt, niestety nie jest tani, ale moim zdaniem warto zainwestować. Lub (tak jak ja) czekać na promocję. Na pewno nabędę jeszcze jakiś odcień i wypróbuję go jako cień i pomadkę

Używam tego produktu od: dwóch lat

Chcesz pochwalić just4now za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Nie wiem, czy kupię ponownie ten róż- sądzę, że ten wystarczy mi na długie lata, bo... w zasadzie nie używam różu. Dlaczego ten kupiłam? A bo promocja była! Takie kobiece podejście. : D

+bardzo duży wybór kolorów, aż za duży- ciężko się zdecydować!
    -wybrałam kolor 33 Lilas D\'or. Sam w sobie jest ładny, nie za czerwony, nie za pomarańczowy- naturalnie różowy. Nie podobają mi się w nim te złote drobinki- są zbyt duże.

+przez niewielki rozmiar łatwo go zmieścić do kosmetyczki.
    -opakowanie jest małe, łatwo je zgubić. Lustereczko i pędzelek dla mnie także zbyt małe, ale całkiem dobre i wygodne, nie mam zastrzeżeń co do jakości.

+jest bardzo wydajny, ale co mi po wydajności, skoro używam go raz w tygodniu? ; D

+niesamowicie, obłędnie, cudownie, nieziemsko pachnie!!!!!
    -niestety, zapach się nie utrzymuje na skórze. Na pędzlu owszem, wiec pozostaje mi wąchać pudełko albo pędzel ; )

Podsumowując- jest to dobry kosmetyk, zapewne wart swojej ceny. Nie mój KWC, bo dla mnie to takie cudeńko o, żeby mieć, nie do użytku codziennego.
    Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cynthiane za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij