L`Oreal Paris, Prodigy 5 (Farba do włosów bez amoniaku)

Powiększ L`Oreal Paris, Prodigy 5 (Farba do włosów bez amoniaku)

Zgłoszony przez KasumiShinobi

Technologia na bazie mikroolejku koloru.
Przełomowa Technologia Transmisji Koloru wykorzystuje moc mikroolejku, aby zmaksymalizować wnikanie koloru we włosy podczas procesu koloryzacji. Bez najmniejszej kropli amoniaku, mikropigmenty wnikają do samego serca włosa dla wielowymiarowego, naturalnego koloru mieniącego się lśniącymi refleksami.

Cena: 27zł

• Kolor 1.0 polecam
  • Jeśli chodzi o kolor 1.0 to polecam.
    Do tej pory farbowałam włosy Castingiem 2.0 ale szybko się spłukiwała więc korzystając z promocji wypróbowałam nową farbę Prodigy

Kolor wyszedł PIĘKNY, lśniący , głęboki, odrosty zostały idealnie pokryte, chociaż były bardzo duże i w kolorze ciemnego blondu.

Jedyny minus to konsystencja farby i jej nakładanie!
    Nie dało się jej rozprowadzić, strasznie wsiąka we włosy (przynajmniej w moje).

Używam tego produktu od: 1 tygodnia

Chcesz pochwalić kusia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Farba, jakiej szukałam!
  • Naturalnie mam baaaardzo zimny, mysi średni blond (naprawdę nie ma w nim ani trochę ciepłego tonu, jest wręcz szary). Szukałam farby, która mi te włosy ociepli. Niestety (wbrew pozorom) ciężko znaleźć farbę, która jest w odcieniu średniego blondu i do tego jest bardzo ciepła. Próbowałam wcześniej 3 farb o ciepłym odcieniu, jednak ciepły to on może chyba tylko na normalnych włosach wyjść. Prawie nie było widać różnicy.

Już myślałam, że nie osiągnę wymarzonego blondu i pofarbuje się na brąz, ale zauważyłam Loreal Prodigy 8.34 zachód słońca. No kolor idealny! Bardzo mocno napigmentowany ciepłymi tonami.

Na moich włosach wychodzi bardzo ciepły, słoneczny, średni blond. To, czego oczekiwałam. Ta farba to prawdziwe cudo. Włosy może trochę mi rozjaśniła, ale minimalnie i o to mi chodziło. Za to po odrostach widać, jak bardzo ociepliła mi ona kolor, bo mój naturalny wygląda jak siwy.

Kolor troszkę spiera się z czasem ale u mnie wygląda to tak, że zaraz po farbowaniu ma dużo miedzianych tonów (chodzi o to, że jest to blond ale ma taką jakby miedziano-rudą poświatę). Z czasem ta poświata znika i pozostaje właśnie typowo mocno słoneczny blond, naprawdę piękny. I ten kolor dla mnie jest nawet piękniejszy właśnie wtedy, jak się wypłucze.

Czy farba niszczy włosy? Nie mam pojęcia, bo moje włosy wiecznie wyglądają na podniszczone i rozdwojone, nawet jeśli obetnę połowę włosów (a te już nie mają prawa być rozdwojone). W każdym razie włosy po farbowaniu nie wyglądają gorzej niż przed farbowaniem, więc raczej nie ma różnicy.

A jeśli chodzi o trwałość koloru, to ja radzę się nie poddawać za pierwszym razem. Po pierwszym farbowaniu kolor też nie był jeszcze tak pochłonięty przez włosy i dość mocno się wypłukał. Po kolejnym farbowaniu było już dobrze

Używam tego produktu od: Ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Cztery pudełka

Chcesz pochwalić marvandi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Masakra...
  • Nigdy nie pisze recenzji ale teraz zrobię wyjątek.
    Pokusiłam się o kupno produktu z powodu znanej marki i promocyjnej ceny i jakże szybko tego pożałowałam.
    Zacznijmy od początku już podczas nałożenia farby czułam swędzenie skóry ale co tam poczekałam zmyłam i po spojrzeniu w lustro doznałam szoku z moich rudych włosów na które nałożyłam farbę o kolorze cynamon zostały czarne suche pióra których nie mogłam rozczesać jak się jeszcze później okazało z fioletową poświatą. Ale to nie koniec po tygodniu zostały przesuszone włosy z różnymi kolorami a odrost całkiem się spłukał . Na koniec dodam iż włosy wypadają mi kępkami.

Polecam się dobrze zastanowić zanim nałożysz to coś na głowę.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze i ostatnie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sandra1515 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie polecam
  • Kupiłam produkt pod wpływem zaufania do marki i atrakcyjnej promocji. Chciałam po dlougim okresie fabowania włosów na jasne brązy i ciemne blondy wrócić do rudego.
    \\nRozrobiłam w domu i zaczął się bój o uzyskanie koloru rudego.
    \\nFarba jest wodnista, wymalowałam w trakcie nakładania pół łazienki i dużą część własnej garderoby. Farbę ciężko się nakłada, ciągle spływa, ciężko pokryć nią włosy bo grawitacja ciągnie ją nieubłaganie do ziemi :/ Efekt? Mocno mizerny. Kolor początkowo wyglądał ładnie- pierwsze mycie i spod rudości zaczął wyłazić poprzedni ciemny blond. W efekcie mam na głowie wszystkie możliwe kolory od blondu po rudy. Wygląda okropnie :/ oprócz tego włosy kompletnie nie chcą się układać, ani ich nie podkręcę ani nie wyprostuję. Jestem mega niezadowolona i żałuję że jednak nie skusiłam się na sprawdzoną fryzjerską i jak do tej pory niezawodną farbę.

Po tygodniu zmniejszam o kolejne pół gwiazdki, ponieważ caly odrost jaki miałam wrócił do naturalnego koloru. Odfarbował sie zupełnie- trwałość koloryzacji zerowa
    Do plusów: nie śmierdzi, łatwo sie zmywa ze skóry i odzieży
    Minusy cała reszta- nie kryje, spływa, kolor wychodzi łaciaty i mało intensywny, do tego włosy są matowe i nie chca się układać, odzywka załączona do farby sprawiła że włosy były ciężki i przyklapnięte.
    Zdecydowanie nie polecam :/

Chcesz pochwalić lamia12344 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tecza na wlosach
  • Mialam dwa podejscia do tej farby.
    Za pierwszym razem kladlam kolor 8.34 na odrost (poziom 6 - 7) i wlosy rozjasnione do poziomu 9. Liczylam na lekkie przyciemnienie koloru i nadanie nuty ciepla, rudosci. Niestety... Odrosty zlapaly rowno i nabraly takiego koloru, jak reszta wlosow, ale odcien i ich ton pozostal bez zmian.

Nastepnym razem kupilam odcien 7.40, liczac na rude-czerwone wlosy w koncowym rozrachunku. Nic bardziej mylnego. Mialam na glowie 3 (trzy!!!) kolory. Byly pasma, ktore zlapaly na czerwien (mocna, ciemna), byly pasma rozowe, a byly tez pasma, ktore W OGOLE nie zlapaly. Wygladalam jakbym sobie napaćkała farby w 3 kolorach, losowo na glowe. :/ To byl koszmar... Pognalam w czapce do sklepu po dekoloryzator i inną farbę.
    Z tego co widze po przejrzeniu recenzji to nie ja jedyna mialam z nią taką przygodę.

Dla mnie takie nierowne lapanie wlosow jest niedupuszczalne w farbie do wlosow. No bo jak?

Farba ma jednak dwa plusy:
    - nie smierdzi, a nawet pachnie
    - jest bardzo wydajna (za pierwszym razem uzylam jednego pudelka, za drugim dwóch, bo mialam dluzsze wlosy)
    I tylko za to dostaje pol gwiazdki.

NIE POLECAM!!!

Używam tego produktu od: 3 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 3 pelne opakowania

Chcesz pochwalić stotek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna farba!
  • Od lat farbuję wlaosy, różnie wychodziło, przetestowałam wiele farb do włosów. Ostatnio szukałam ciemnego, zimnego blondu, wręcz delikatnie wpadającego w szatyn. I to był strzał w dziesiątkę! Kolor idealny, lekko nierównomierny, co powoduje, że wygląda absolutnie naturalnie (kolor: dąb). 100% pokrywa siew włosy. Farba wydajna, przyjemnie pachnie, bardzo dobra odżywka. Wolałabym jedynie, żeby była w butelce do aplikacji, bo jednak z miseczki jest niewygodnie. Ale na pewno kupię na zapas kilka opakować, ponieważ boję się "ulepszeń" za jakiś czas, a skoro już tak idealnie dobrałam sobie odcień, to nie chcę eksperymentować.

Używam tego produktu od: niedawna
    Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie

Chcesz pochwalić graue_zone za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dno i wodorosty...
  • Kupiłam pod wpływem chwili, nawet nie planowałam farbować włosów, ale pomyślałam, że skoro jestem już w drogerii to odświeżę sobie kolor. Wybór padł na Loreal Prodigy 5, może ze względu na reklamę... Kupiłam heban. Włosy po farbowaniu były tylko odrobinę ciemniejsze, a farbowałam nią średni brąz... Wcześniej włosy farbowałam 2 miesiące temu i miałam odrosty, które i tak rzucały się w oczy po farowaniu tą farbą. Zdecydowanie nie polecam. Zawsze farbowałam tanią, polską marką i nigdy się nie zawiodłam. Nigdy więcej takich nowości...

Używam tego produktu od: luty

Chcesz pochwalić sylwia1502 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • kupiłam kolor Dąb czyli ciemny blond. Włosy siwe przy skroniach pozostały siwe. Po umyciu włosy były miękkie w dotyku. Na drugi dzień głowa zaczeła mnie swędzieć i urosły mi na niej pryszcze. Szczyoały mnie oczy. W nastepnym dniu oczy nadal mnie szczypały tak, ze nie mogłam wieczorem nic poczytać, posżłam spać wczesniej. Kolejny dzień wieczorem pojawiło mi sie uczulenie na kolanach placki na cąłe kolana i na ramionach, oraz przegubach rak. Wystraszyłam się i zazyłam 2 tabletki wapna i tabletkę na uczulenie. Długo czekałam na polepszenie sytuacji bo do rana, juz nawet miałam sie wybrac do szpitala gdy zobacyząłm kilka czerwonych plam na twarzy, ale jakoś to opanowałam. Kupiłam wczesniej 2 opakowania, ale na tym jednym zakończę używanie tej farby. Nie jest ona dla mnie. Myśle, ze juz nie będę miała niespodzianek wieczorową porą. Jak przeczytałam to jest ona chyba ba nazie henny. Bo w ostrzeżeniach jest to napisane, kto miał uczulenie na henne to nie powinien jej stosowac. ja nie stosowałam henny wieć nie wiedziałam, cz bedę uczulona - teraz wiem.

Używam tego produktu od: 2 razy

Chcesz pochwalić Danurzka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Użyłam odcienia 6.32 len ciemny opalizująco-złoty blond. położyłam farbę na włosy malowane 3 miesiące wcześniej na jakiś ciepły brąz chyba z garniera.

Przygotowanie mieszanki łatwe i przyjemne, w zestawie czarne rękawiczki które bardzo lubię
    Po odkręceniu kremu utleniającego byłam w szoku. Nie odczułam żadnego odpychającego smrodu.
    Sama mieszanka trochę rzadsza niż te z którymi miałam do czynienia do tej pory, bałam się że nie wystarczy na moje gęste kręcone włosy, ale wystarczyło jakby była specjalnie dla nich wyliczona ilość.
    Po użyciu odżywki z zestawu i wyschnięciu włosy są bardzo miękkie i ładnie pachną...

Aczkolwiek.
    Jest jeden wielki minus tego produktu. Zamiast złotego blondu mam na głowie meeeega ciemnoczekoladowy brąz... Taka gorzka czekolada, 70% kakao.
    Często przyciemniam włosy jednak teraz miałam ochotę na lekkie rozjaśnienie a w efekcie uzyskałam najciemniejsze włosy jakie w życiu miałam.
    Nie wiem czy to tylko ten jeden odcień jest przekłamany. Wiadomo ze prawie nigdy kolor nie jest taki jak na opakowaniu, nawet tego nie oczekują, ale tak diametralnie inny kolor to przekracza stopień mojej akceptacji.
    Szkoda bo farba jest naprawdę przyjemna.

Podsumowując:

Zalety:
    nie śmierdzi, wręcz pachnie
    szybko się rozrabia
    porządne rękawiczki w zestawie
    po zabiegu włosy miękkie i pachnące

Wady:
    za rzadka konsystencja
    kolor diametralnie inny od tego co powinno wyjść

Gdyby kolor wyszedł normalnie, na pewno bym ją kupiłam ponownie, ale w tej sytuacji się nie zanosi.

Używam tego produktu od: Niedawna

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić inga1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Oceniam odcień 7.40 cynober.

Skusiłam się na zakup tej farby po raz pierwszy, gdy dorwałam ją na promocji. Jako, że lubię farby Loreal od razu wrzuciłam ją do koszyka.

Pierwsze farbowanie nie było zbyt udane - włosy nie miały równomiernego koloru, co było bardzo widoczne. Postanowiłam jednak dać tej farbie jeszcze jedną szansę i nie żałuję! Po drugim farbowaniu (ok. miesiąc później) kolor się wyrównał. Odcień nie jest idealny, jak na opakowaniu, ale i tak bardzo ładny.

Jedynym minusem jak dla mnie jest "dmuchana" tubka z kremem utleniającym - ciężko wydobyć z niej do końca produkt.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić salenne za czytelną i pomocną recenzję?