Reutter, Super Deo (sztyft)

Powiększ Reutter, Super Deo (sztyft)

Zgłaszająca osoba: Elle

Dezedorant "Super Deo" - jest naturalnym minerałem (produkowany jest ze skały Ammonium alum, która pochodzi z nieczynnego wulkanu w Azji, a jej kryształy wykorzystuje się do produkcji preparatów przeciwpotnych). Pozostawiają one na powierzchni skóry cienką przeciwbakteryjną warstwę ochronną. Dezodorant nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i substancji zapachowych, nie kłóci się zapachowo z perfumami. Ekologiczny i długotrwały w użyciu, zapewnia ochronę i trwałe odświeżenie pach i stóp. Jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, do każdego rodzaju skóry. Skuteczny przez cały dzień. Zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Nie działa hamująco na wydzielanie potu!
Testowany dermatologicznie.

Skład: Ammonium Alun

Cena: ok. 16zł / 50g

• Zawiódł mnie
  • Robiłam sobie wiele nadziei odnośnie tego produktu. Świadomy wybór, naturalny kosmetyk, ekonomiczny. Dla mnie nie spełnia swojego podstawowego zadania - nie tłumi przykrego zapachu. Używałam go na wiele sposobów - na mokre pachy, poprzez namoczenie kryształu, tarcie do sucha, przetarcie raz mokrym... Niestety za każdym razem już po przyjściu do pracy czułam się po prostu nie świeżo a nie mam problemów z nadmiernym poceniem się. Tym bardziej, że jest teraz sezon jesienny i powinien dawać sobie radę. Daję 3 gwiazdki za naturalność, cenę, ekonomiczność i to, że dla niektórych jest cudem.

Chcesz pochwalić Shpilcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zgodnie z opisem, działa
  • Jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim kamień jest NATURALNY a w dzisiejszym świecie kosmetyków opływających w chemię to CUDO!
    Nie eliminuje pocenia, ale nie takie jego zadanie. Faktycznie eliminuje przykre zapachy.
    Uważam, że mokre pachy to nic wstydliwego - to przecież naturalne. Wstydem jest brak higieny i smrodek spod owych mokrych pach, wiec jak jest czysto i pachnąco, to nie szkodzi, że wilgotno.
    Kamień jest bardzo wydajny, co w parze z ceną klasyfikuje go na 1. miejscu wśród antyperspirantów w mojej kosmetyczce.
    Niestety ma dwa minusy: 1) - odkleił się od podstawy i używanie jest teraz kłopotliwe; 2) - jeden kamień mi się stłukł....teraz muszę bardzo uważać.
    I niestety nie biorę go ze sobą na wyjazdy właśnie ze względu na kruchość.
    No i troszkę długo schnie pod pachami, ale da się wytrzymać.
    NIE BRUDZI UBRAŃ!
    Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: Kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić baniorek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd najlepszy
  • + dostępność
    + cena
    + wydajność
    + nie brudzi
    + nie podrażnia/nie uczula
    + bezzapachowy
    + przyzwoicie radzi sobie z brzydkim zapachem

Przede wszystkim nie podrażnia i nie uczula, co w moim przypadku jest fenomenem. Mam spore problemy z poceniem. W porównaniu do innych dezodorantów, których używałam ten blokuje brzydki zapach przez przyzwoity czas. Aplikacja jest kłopotliwa, ale biorąc pod uwagę zalety tego dezodorantu, to to można mu wybaczyć. Jak dotąd jedyny dezodorant do którego wracam.
    Zwykle po czasie sztyft wypadał i tłukł się, ale znalazłam na to sposób: odstawiam go do szafki "do góry nogami" i to pomaga, bo woda ścieka w zakrętkę, a nie pod podstawę sztyftu.

Używam tego produktu od: wielu lat

Chcesz pochwalić Inermis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Magiczny
  • Szok! Dla mnie ten sztyft to magia!

Kupiłam go w środku lata i powiem tak: Jeśli chodzi o minimalizowanie wydzielania potu np. w bardzo upalny dzień, nie zdziałał mega cudu na reszcie ciała poza pachami. (OCZYWIŚCIE WIEM, ŻE TO NIE ANTYPERSPIRANT, więc nie powinnam się tego spodziewać) Ale tu byłam mile zaskoczona. Nie pociłam się tam tak jak zwykle, a pod koniec dnia nie było czuć potem właściwie nigdzie, gdzie był zastosowany.

W pozostałe bardzo ciepłe, ciepłe i chłodniejsze dni jest NIEZASTĄPIONY. Po użyciu mam wrażenie, że nic się nie pocę i czuję się świeżo do końca dnia.

Jak stosuję?
    Nawilżam delikatnie końcówkę sztyftu (tylko końcówkę, żeby nie namókł cały sztyft, bo wtedy kurczy się także przy nasadzie i zacznie wypadać), lub nawilżam pachy, smaruję czystą skórę przez ok 1 min. aż wetrę do sucha,potem delikatnie myję końcówkę ciepłą wodą, wycieram i zakręcam.

Jestem mega zadowolona, bo jet naturalny i bezzapachowy. No i cieszę się z jego wydajności. Ma starczyć na rok i już widzę, że starczy, nawet przy codziennym używaniu.

Same plusyUżywam tego produktu od: 1,5 miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić boobelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • miłość od drugiego wejrzenia
  • Polecam, polecam, polecam. Tyle na początek, bardziej wytrwałych zapraszam do dalszej lektury O tym krysztale słyszałam dużo już dawno, a pierwszy raz zobaczyłam go w jakiejś gazecie, oczywiście najbardziej zaintrygowała i zachęciła mnie do zakupu informacja, że kryształ starcza na cały rok. Za pierwszym razem nam się nie powiodło, wróciłam do zwykłych drogeryjnych kosmetyków, on stał na półce aż któregoś dnia spadł i się stłukł (wtedy mnie to ucieszyło) ale nie wiedzieć czemu wróciłam do niego i teraz chyba już się nie rozstaniemy
    + przede wszystkim DZIAŁA. Nie ma takiego efektu jak po Blokerze [zero potu], za to pot występuje w minimalnych ilościach i jest bezwonny [nawet w większe upały]
    + mega wydajny [naprawdę wystarczy na rok regularnego stosowania]
    + w aptece kosztuje 14 zł ale to niewiele biorąc pod uwagę ile kosmetyków tego typu musieli byśmy zakupić w ciągu roku
    +zasycha w ekspresowym tempie
    + nie klei się (ani ani troszeczkę)
    + nie zostawia śladów na ubraniach
    + jest bezzapachowy i naturalny
    + uniwersalny - zarówno dla mężczyzn jak i kobiet
    + warto nim posmarować niewielkie zadrapania, [czytałam wersję, że jedna z dziewczyn stosuje go z powodzeniem na problemy skórne (tj.trądzik) sama nie próbowałam więc nic nie mogę na ten temat powiedzieć] a przede wszystkim jest nie zastąpiony przy ukąszeniach owadów [likwiduje swędzenie, zaczerwienienie i opuchliznę]

reasumując kosmetyk - ideał

chociaż....

- aplikacja może zająć trochę czasu ale warto
    - ano właśnie z tym tłuczeniem. Nie zapominajcie dokręcać go szczelnie bo z tego powodu zakończył swój żywot mój pierwszy Super Deo Trzeba uważać bo można go bardzo łatwo rozbić na drobny mak
    - jeśli zastosujemy się do zaleceń producenta [moczenie kryształu przed każdym użyciem] to szybko nam się obluzuje u nasady. O wiele wygodniej jest zwilżyć same pachy i dopiero wtedy zastosować produkt.

Używam tego produktu od: 2 lata

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić qruliczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zawiera aluminium
  • Do recenzentki katcherina. To jest ałun, a nie aluminium A te 2 związki bardzo się rożnią...Ałun to sól wulkaniczna. Co do sztyftu używam od niedawna ałunu i:
    + bezpieczny dla skóry
    + nie podrażnia
    + wydajny
    + 100% naturalny, bez zbędnej chemii
    + idealnie się sprawdza jak nie ma upałów
    + nie zostawia śladów na ubraniach

- niestety nie daje rady przy 30 stopniowych upałachUżywam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić Naamaha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale to jeden wielki kawał soli aluminium
  • Generalnie, to rzeczywiście działa tak jak zapewnia producent, ale pomimo swojej ekologiczności, to nadal jest to po prostu sól aluminum, która jest w każdym antyperspirancie i która zamyka kanały potowe, fakt, że nie ma parabenów. Używam tego produktu od: pół roku sporadycznieIlość zużytych opakowań: 1 prawie całe

DO RECENZENTKI Naamaha - AŁUN TO UWODNIONY SIARCZAN GLINOWO-POTASOWY, GLIN TO NIC INNEGO JAK ALUMINUM, GLIN TO NAZWA CHEMICZNA, A ALUMINIUM TO NAZWA TECHNICZNA LUB HANDLOWA. W FARMACJI AŁUN WYSTEPUJE W RÓZNYCH NAZWACH (NIE BĘDĘ SIE MĄDRZYĆ WSZYSTKIE ZACZYNAJĄ SIE OD ALUMINIUM. NAPRAWDĘ WIEM, CO MÓWIĘ, MAM BABCIĘ I BRATOWĄ FARMACEUTKĘ.
    Oczywiście, że glin (aluminium, ałun) jest minerałem pochodzenia naturalnego - tego niekt nie kwestionuje, ale nie zmienia to faktu, że zarówno sztyft ałunu, jak i aluminiowe związki w klasycznych antyperspirantach mają jeden cel - zwężyć kanaliki potne, dzięki temu nie pocimy się tak mocno, proste. Oprócz tego mają też działanie antybakteryjne - jak duża ilość minerałów. Nie jestem fanatyczką - po protu niektórym to zwężanie szkodzi, a innym nie - ja znalazłam się niestety w tej pierwszej grupie. Pozdrawiam

Chcesz pochwalić katcherina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry na co dzień
  • U mnie sprawdza się tak jak w opisie, jego zadaniem nie jest hamowanie wydzielania potu a niwelowanie rozkładu bakterii.

Jest dobry na co dzień, kiedy spędzamy dzień w pracy lub na uczelni, użyty rano chroni do godzin popołudniowych. Nie wpływa na zapach dezodorantu, perfum czy czym kto się psika. Po wyschnięciu wyraźnie widać warstwę z mikrokryształków odłączonych od kryształu-matki, więc szczypie w rany. Nie zostawia śladów na ciemnych ubraniach.
    Spisuje się też podczas krótkiego wysiłku, godziny biegania lub na siłowni.

Nie zdaje natomiast egzaminu przy całodziennej podróży i przy stresowym, ostrzejszym od normalnego pocie.

Rano trzeba poświęcić mu sporo uwagi, nakładać na jeszcze mokre pachy i
    PORZĄDNIE SMAROWAĆ
    (wiem, że niektórzy tylko go lekko zwilżają i przejeżdżają 2 razy pod pachą jak dezodorantem w kulce),
    ale opłaca się wydłużyć okupowanie łazienki o te 2-3 minuty : )

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Ailate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dokońca podołał moim oczekiwaniom.
  • Sztyft nie zapewnił uczucia suchości przez cały dzień.Trzeba powtórzyć aplikacje jeszcze raz w ciągu dnia.Dużym plusem jest brak zapachu oraz cena.Nie wiem czy zdecyduję się na ponowny zakup.Dużym minusem jest aplikacja(trzeba zwilżać sztyft).

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lisbeth82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może nie najlepszy,ale na pewno jeden z lepszych.
  • Z nadmierną potliwością borykam się od urodzenia,a do tego mam bardzo wrażliwą skórę,alergię i niestety początki astmy. Wiele produktów mnie uczula,nie mówiąc już nic o dezodorantach czy też antyperspirantach.
    Super Deo nie jest tak naprawdę uciążliwy w stosowaniu rano te 2 minuty nas nie zbawią.
    Schnie także bardzo szybko,szybciej niż chyba nawet spray,kwestia maksymalnie 3 minut,nie pozostawia tłustej,wyczuwalnej powłoki,która często sprawiała u mnie duży dyskomfort. W ogóle go nie czuć. Poza tym nie uczula,owszem jak się zatnę przy goleniu,a potem po kąpieli go użyje to szczypię,czasami nawet bardzo,ale po kilku minutach przechodzi,nawet łagodzi te podrażnienia. Pocę się po nim normalnie mimo tego,iż kąpie się 2-3 razy dziennie za każdym razem od razu po kąpieli go używam i zmieniam ubrania,czasami po ok. 4-5 godzinach czuć pot.
    Jednak jako ałun i naturalny dezodorant spełnia moje oczekiwania. Nic pod pachami mi się nie lepi,nie mam jakiś dużych plam, jest wydajny,tani,nie uczula i zapobiega chociaż na te parę godzin przykremu zapachowi.
    Także dla osoby,która poci się umiarkowanie lub mało będzie bardzo dobrym wyborem.

Chcesz pochwalić Psiarka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bezkonkurencyjny!
  • Idealny! Naturalny, nie podrażnia i przede wszystkim - czyni cuda! Żaden dezodorant, antyperspirant, czy w sztyfcie, czy też w sprayu na mnie nie działał.
    Wciąż odczuwałam dyskomfort.

Jeśli chodzi o SuperDeo - mistrz!
    Jest bezkonkurencyjny. Chroni cały dzień, jest bardzo wydajny i tak naprawdę łatwy w aplikacji!

Dla wszystkich tych, kórzy nie mają czasu na "zabawę z wodą" rano - SuperDeo można użyć wieczorem, zaraz po kąpieli. Zapewnia to komfort w nocy i przez cały następny dzień.

W początkowych fazach (pierwsze 2-3 miesiące) nie można mu nic zarzucić. Żeby się spocić po jego użyciu naprawdę trzeba się trochę namęczyć. A nawet jeśli się spocimy i zrobią się niewielkie plamy w okolicach pach - szybko wyschną i pot nie będzie nieprzyjemnie pachniał.

Po około pół roku traci trochę swoich właściwości (przy intensywnym używaniu). Dlatego ja zmieniam go co pół roku, nie co rok. Ale to i tak bardzo się opłaca - przy cenie zwykłego dezodorantu około 12 zł, który starcza mi na 2-3 miesiące.

Oczywiście to są moje odczucia, u każdego może ten produkt działać inaczej. Chociaż przyznam że mam dość duży problem z przykrym zapachem i potliwością, a SuperDeo pozwala mi o tym zapomnieć

Jeśli SuperDeo się komuś nie sprawdza, to albo ktoś ma jeszcze większą potliwość ode mnie (niespotykane...) albo - co bardziej prawdopodobne - używa za mało wody do zwilżenia dezodorantu przed użyciem.

No to się teraz rozpisałam... Ale mam nadzieję, że pomogłam, i że kolejne osoby zakochają się w SD (:

Używam tego produktu od: rok i kilka miesięcy

Ilość zużytych opakowań: 2 całe i trzecie w trakcie

Chcesz pochwalić classic_chic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny, ale nie tylko jako dezodorant
  • Reutter, Super Deo to jedynym dezodorant, który mogę używać. Nie wywołuje podrażnień, ani reakcji alergicznych. Jednak nie powoduje całkowitego niepocenia się, a jedynie neutralizuje zapach potu.

Dodatkowo ałun ma właściwości bakteriobójcze i gojące, dlatego zawsze po goleniu pach smaruję nim skórę (trochę szczypie). Ale dzięki temu nie jest ona podrażniona i nie pojawiają się krostki, z którymi wcześniej miałam problem.

Ponadto znalazłam inne jego zastosowania:
    -do zawlczania krost trądzikowych - tak, tak , nawet nie wiem jak na to wpadłam, ale efekt jest zadziwiający-zmniejszaję się już po pierwszym posmarowaniu;
    -na ugryzienia owadów-szybko się goją i nie swędzą ;
    -na skaleczenia, zadrapania- odkaża je i szybko goi.

Używam tego produktu od: ponad rokIlość zużytych opakowań: dwa

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić kot kreskowy za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 95 raz(y)
  • Dobry, choć nie bez wad
  • Lubię za skuteczność, chociaż denerwuje mnie sposób aplikacji.
    Na początek przypomnienie - to nie jest antyperspirant - w ogóle nie hamuje wydzielania potu, ale przez ok. 24 godziny bardzo skutecznie zapobiega namnażaniu się bakterii, które powodują rozkład tłuszczów zawartych w pocie na nienasycone kwasy tłuszczowe i powstawanie charakterystycznego "zapaszku".
    Dezodorant ma postać twardego, kryształowego, bezzapachowego sztyftu z naturalnego ałunu amonowego (nietoksyczny siarczan amonowo-glinowy). Trzeba go zmoczyć przed aplikacją, wtedy utworzy ochronny antybakteryjny film. Ja używam 'Super Deo' jako uzupełnienie 'Blokera' Ziai w ciągu dnia i nie muszę się obawiać żadnych niemiłych niespodzianek zapachowych.
    Bardzo wydajny.
    Wady są 3: konieczność moczenia przed aplikacją, szczypanie pach po goleniu/depilacji i "kurczenie się" sztyftu u nasady (ałun amonowy jest rozpuszczalny w wodzie, zwłaszcza ciepłej) co sprawia, że zaczyna wypadać z uchwytu - szkoda, że producent nie wymyślił tam ochronnego kołnierzyka z gumy, który ochroniłby końcówkę przed wodą i dodatkowo przytrzymał, kiedy się skurczy.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztyft

Chcesz pochwalić Noor za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój KWC co do dezodorantów!
  • Dawno temu pani w aptece zaproponowała mi ten sztyft, na początku byłam lekko zdziwiona jak takie coś działać może. No ale zaczęłam używać.

Dla mnie jest rewelacyjny, nawet po ciężkim dniu, ćwiczeniach nic nie śmierdzę! Aplikuję go 2, 3 razy.

+ działa na 100%
    + cena b. dobra
    + wydajny
    +mały i poręczny

-czasem irytujący jest co do aplikacji. Ale można się przyzwyczaić. (za to odjęłam połowę gwiazdki)
    - minimalnie mnie podrażnia po depilacji (depilator), swędzą mnie pachy, gdy nie zmyję go na noc.

Ogólnie mówiąc, sztyft mi się baaardzo sprawdził i jest to mój KWC wśród dezodorantów!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 (?)

Chcesz pochwalić kasiczek0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobre deo
  • Podpisuję się pod recenzją Ajiv. Doskonały dezodorant, podkreślę, dezodorant, a nie środek przeciw poceniu. Bardzo dobrze chroni przed nieprzyjemnym zapachem, nie brudzi, nie czuje się go po posmarowaniu i przy myciu, jak wiele dezodorantów/antyperspirantów, które tworzą pod pachami jakieś obrzydliwe coś, trudne do zmycia. Bez zapachu, po kąpieli/prysznicu pod paszkami pachnę jedynie subtelnie użytym mydłem, a nie kompozycją zapachową. Sposób aplikacji zupełnie mi nie przeszkadza. Wydajny. Nic ze sztyftu nie ubyło, a używam go od ponad miesiąca. Kupię ponownie, ale zanim zużyje ten, co mam, to dużo czasu upłynie .Używam tego produktu od: 1,5 miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i długo jeszcze będzie to pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić JoannaLN za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Kupiłam ze względu, że niby taki naturalny itd... Niestety na mnie zupełnie nie działa- nie zmniejsza potliwości, nie zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Sposób aplikacji nie do przyjęcia- rano nie mam czasu na taką zabawę! W dodatku po kilkunastu zastosowaniach zaczął wypadać z opakowania. Koszmar. Nie polecam.

Używam tego produktu od: jakieś dwa miesiące rok temu

Chcesz pochwalić nacik23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jakieś nieporozumienie
  • Pani w aptece mi poleciła- bo to to tanie i naturalne i och i ach. Więc kupiłam i od razu pożałowałam, myślałam, że to jakiś żart! To coś w ogóle nie działa. Równie dobrze mogłabym niczego nie używać. Śmierdziałam jak...
    Parę tygodni później dałam temu produktowi drugą szanse, ale nic z tego.
    Oddałam siostrze, ale ona miała to samo.

Używam tego produktu od: rok temu
    Ilość zużytych opakowań: ani jedno

Chcesz pochwalić kkatarzyna7 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1153 raz(y)
  • Naturalność i bezpieczeństwo neutralizacji zapachu w 100%
  • Zakupiłam Super-deo, gdyż miałam różne przygody zarówno z dezodorantami (Nivea, YR) jak i antyperspirantami(Garnier, Rexona, Adidas, Nivea). Uczulenia, wysuszenie i najgorsze - odczucie, że skóra wcale nie oddycha.
    W związku z powyższym zależało mi na takim preparacie, który sprawi, że pomimo naturalnego fizjologicznie (potrzebnego) wydzielanego potu, uchroni mnie od jego przykrych konsekwencji w postaci zapachu.

Początkowo nie wierzyłam w zapewnienia producenta, ale po 2 letnim stosowaniu w pełni moge potwierdzić jego zalety, mianowicie:

+ bezpieczeństwo: naturalny skład i nie blokowanie gruczołów potowych= skóra oddycha
    + eliminuje przykry zapach potu, czyli działa antybakteryjnie
    + nie pozostawia śladów na ubraniu
    + ekologiczny i w pełni naturalny
    + nie podrażnia
    + nie wysusza
    + cena
    + idealny dla alergików
    + nie zatyka porów
    + nie podrażnia skóry
    + bezzapachowy
    + właściwości dezynfekujące i antybakteryjne
    + hypoalergiczny
    + wydajność i ekonomiczność
    + wysoka jakość
    + uniwersalność: może byc stosowany nie tylko pod pachami, ale na stopach
    + lekki i mały, poręczny rozmiar umożliwiający zabranie go wszędzie,
    + łagodzi podrażnienia, działa ściągająco, zabliźniając0

+/- po długim użytkowaniu może wypaść, dlatego podobnie jak recenzentka poniżej zwilżałam same pachy, a nie, jak sugerował producent, sztyft
    +/- należy uważać, by nie nakładać go zaraz po depilacji pach, może szczypać

Dla mnie idealny.

Sztyft ten składa się w całości z Ałunu. Ałun jest minerałem, siarczanem potasowo-glinowym występującym naturalnie w przyrodzie i powstaje w wyniku procesów powulkanicznych. Stanowi produkt wtórnych przeobrażeń skał bogatych w skalenie alkaliczne. Spotykany jest w postaci żył wśród skał łupkowych.
    Minerał ten jest kruchy, przeświecający, szklisty, o barwie białej, szarej lub żółtawej. Dobrze rozpuszcza się w wodzie.
    Ałun nie zapobiega poceniu, nie blokuje gruczołów potowych. Posiada właściwości, uniemożliwiajace rozwój bakterii rozkładających pot, pozwala skórze oddychać, nie blokując jej naturalnych, fizjologicznych procesów, przy dłuższym stosowaniu zaś zmienia zapach potu. Posiada właściwości dezynfekujące i antybakteryjne - w naturalny sposób zapobiega powstawaniu i namnażaniu się bakterii, powodujących brzydki zapach potu (wytwarza otoczenie, w którym bakterie i mikroorganizmy nie mogą się rozmnażać). Łagodzi podrażnienia skóry, polecany również przy skaleczeniach (natychmiast tamuje krew), po goleniu, depilacji (zapobiega pojawianiu się czerwonych krostek), w przypadku poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów, trądziku, wyprysków, opryszczki wargowej- właściwości ściągające, zabliźniające

Nie należy moczyć ałunu pod bieżącą wodą, ponieważ może pęknąć.Po zastosowaniu należy pozostawić ałun do wyschnięcia.

Dużym plusem jest, żę nie plami ubrań, nie pozostawia żółtych plam na białych bluzkach, ani białych śladów na czarnych ubraniach. Nie tarci swych własciwości z czasem.

Trzeba jednak zaznaczyc, iż nie jest to antyperspirant, dlatego nie należy oczekiwać, że będzie hamował wydzielanie potu (co moim zdaniem nie jest zdrowe). Natomiast zapewnia w 100% neutralizację zapachu, przy skrupulatnym nałożeniu na obszar pach. Inaczej nie pokryty obszar będzie zdradziecki i możemy niesłusznie oskarżyć o to sztyft.

Efekt końcowy? Naturalna,co najwyżej wilgotna skóra bez przykrego zapachu.

Osoby szukające naturalnej, zgodnej z fizjologią ciała, pielęgnacji będą zachwycone, natomiast osoby szukające preparatu o właściwościach antyperspirantu mogą sie srodze zawieść. Niemniej za tę cenę wart spróbowania!

Jeśli zdarzy się, że kryształ upadnie i sie potłucze, nie warto go wyrzucac. Należy rozdrobnić kryształ w możdzierzu na drobny proszek, który póżniej mozna stosować do pielegnacji stop i pach. Warto wiedzieć ze alun w postaci kryształu to jedynie jedna z form w której może on występowac w sprzedaży.

Mój faworyt i KWC.
    Serdecznie polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1x50g, w trakcie drugiego

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Recenzja otrzymała 9 pochwał. Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tę cenę i z taką wydajnością powinien się znaleźć w każdej kosmetyczce.
  • Po przeczytaniu Waszych opinii zdecydowałam się kupić Super Deo i już wiedziałam na jakie kwestie mam zwrócić uwagę.
    Po pierwsze - czy ogranicza moją potliwość. Tak, ale nie do końca i za to 4 i pół gwiazdki. Co prawda producent tego nie obiecywał, ale nie jest to mój produkt doskonały. Tym z was, którym Super Deo pomógł zmniejszyć wydzielanie potu do zera zazdroszczę i gratuluję . Sama się dziwię i nie wierzę, że to piszę, ale pocę się nieco mniej i to już jest sukces. Tym bardziej w wypadku kosmetyku, po którym bym się tego absolutnie nie spodziewała.
    Po drugie - czy zwalcza przyry zapach - całkowicie. Jest druga w nocy, użyłam Super Deo po macoszemu i w pośpiechu około 6:00 rano, opiekowałam się rocznym dzieckiem, najeździłam się zatłoczonymi pociągami, autobusami i tramwajami i nie czuć ode mnie NIC. W tej kwestiii rewelacja.
    Po trzecie - czy rzeczywiście aplikacja jest tak absorbująca. Nie, nie odniosłam takiego wrażenia. Super Deo wchodzi w skład codziennych czynności takich jak prysznic, mycie zębów i jedzenie. Warto tę minutkę poświęcić.
    Po czwarte - czy rzeczywiście może wypaść z obudowy. Wszystko na to wskazuje, że niebawem tak się stanie. Polecam zwilżanie samej pachy a nie całego sztyftu, wtedy nie zwęża się u nasady. Potem obmyć go delikatnie małą ilością wody, a nie pod bierzącą kaskadą z kranu.
    Po piąte - czy jest bezzapachowy, czy śmierdzi tak jak niektórzy się wypowiadali. Absolutnie nie wydziela zapachu, bo ałun nie ma takiego prawa. Jakiekolwiek smrodki na sztyfcie mogły się znaleźć wyłącznie z naszej pachy.
    Po szóste - czy wart jest swojej ceny. Absolutnie. Jak tak patzę na Wasze opinie, to trochę przepłaciłam dając za niego 20,80, ale jak ma to starczyć na rok, to nie robi to właściwie żadnej różnicy.
    Po siódme - czy nie uczula. Nie może. Jest w stu procentach naturalny i delikatny. Czysty kryształ. Absolutny diament wśród dezodorantów. Do pełni szczęścia brakuje mi w nim właściwości antyperspirantu.
    Po ósme - czy działa również na stopy. Działa. W dodatku mniej się kleją po całodziennych wojażach, mimo iż wcześniej nie używałam żadnych talków ani dezodorantów do stóp.
    Nie wiem, czy kupię następne opakowanie, bo być może a) znajdę dezodorant i antyperspirant w jednym, który działa, b) za wcześnie jest mówić, czy mój organizm się do niego nie przyzwyczai i wszelakie efekty znikną.

Używam tego produktu od: tygodnia

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić Giocondka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do dłoni i stóp niezastąpiony
  • Z nadpotliwością zmagam się odkąd tylko sięgam pamięcią. Odwiedziłam kilka gabinetów dermatologicznych, żaden z ekstra środków sobie nie radził.

Do tej pory stosowałam Etiaxil, Driclor, Antidral, Bloker Ziai, wszystkie (lepiej lub gorzej) radziły sobie z usunięciem nadpotliwości w rejonie pach, ale żaden z tych antyperspirantów nie sprawdził się na dłoniach i stopach...

Nawet jeśli nie pachniały i nie lepiły się na skórze, to pozostawiały jakiś dziwny nalot, którego nie mogłam się pozbyć nawet po kilkakrotnym wyszorowaniu dłoni/stóp.

Do tego preparatu podchodziłam dość sceptycznie. Taki mały sztyft i ma wystarczyć na rok? Kpina. Tymczasem, kupiłam go w aptece ponad pół roku temu i od tamtej pory stosuję go codziennie (1 raz), a ubytek w sztyfcie jest naprawdę znikomy

Ten sztyfcik nie pozostawia opisanej już wcześniej warstwy, mam wrażenie, że gdy pomoczę sztyft pod strumieniem wody z kranu (wolę moczyć sztyft niż dłonie, stopy, pachy z osobna ) i potrę po newralgicznych miejscach, wraz z odparowaniem wody ze skóry znika również sam preparat. Wszystko zajmuje mi maksymalnie 5min. Toć już więcej roboty miałam przy typowych kulkach, które wymieniłam

Nie ma absolutnie żadnego zapachu, raz umyję dłonie i spokojnie mogę zacząć pałaszować bułkę gołymi rękoma bez obawy, że poczuję dziwny posmak w ustach.

Pod pachami się nie sprawdził. Wolę Bloker albo Antidral, bo dzięki nim mam pewność, że nawet przy 35 stopniowym upale moje bluzki będą pozbawione mokrych plam. Ten sztyft uchronił mnie jednak w 100% przed nieprzyjemnym zapachem (jak to ujęłyście) rozkładającego się potu. Po raz pierwszy mogę odstawić całkowicie zapachowe talki do stóp, dezodoranty, zapachowe wkładki do butów - stopy mimo iż nie są suche, nie pachną odpychająco Przetestowane zimą, latem i... wiosną

Nie wywołał alergii, nie podrażniał skóry. Aż dziwne, że coś co wyglądem przypomina zwyczajny biały kamień o kształcie walca, jest w stanie uchronić nas przed smrodkiem

Jak na produkt za cenę 14,80zł (taka widnieje na moim sztyfcie), to jest prawdziwy brylancik i w pełni zasługuje na miano KWC

Jeśli wierzyć w zapewnienia producenta ten sztyft ma rewelacyjny skład. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak naturalnym i bezpiecznym "kosmetykiem". Amonowy ałun jest czystym minerałem, który w żaden sposób nie zaburza naturalnej fizjologii ciała.

Do dziewczyn, które spodziewają się zniknięcia problemu z nadmiernym poceniem - producent gwarantuje jedynie blokowanie rozkładu bakterii potowych, a nie blokowanie pracy gruczołów potowych... Nie oczekujmy od kawałka kryształu właściwości, których on nie posiada...

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: wciąż 1

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Robaczywka za czytelną i pomocną recenzję?
  • sprawdza się
  • Ja też tak troche nie dowierzałam ,że on działa.Jednak uważam ,że to najlepszy z antyperspirantów jaki do tej pory stosowałam.Oprocz tego nie podraznia skóry wcale.Jedyny minus to ta cała otoczka przy stosowaniu ale przy tak super skuteczności można to przeboleć.żreszta juz sie przyzwyczaiłam i coś czuje ,że na długo będzie ze mną.Polecam.

Chcesz pochwalić staff112 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Magic
  • Nie wierzyłam, zapierałam się rękoma i nogami. I do dziś nie wiem czemu Magiczny dezodorant - niektórych może co prawda odstraszać sposobem użycia - trzeba go nakładać na wilgotne pachy i to najlepiej dwa razy, ale naprawde warto poswiecic na to chwile. Efekt jest piorunujacy. Zero brzydkiego zapachu. Zdarza sie wprawdzie, ze po ciezkim dniu pojawiaja sie wilgotne plamki na bluzce, ale nie jest to typowy pot, raczej woda.
    Super wydajny, mam go juz od 6 miesiecy. Czasem kiedy brakuje mi zapachy - jako druga wartswe nakladam Iwostin lub La Roche.

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić Louwe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy dezodorant
  • Plusy

+ ekologiczny
    + naturalny
    + bezzapachowy
    + skuteczny
    + baaardzo wydajny
    + nie pozostawia żadnych śladów na ubraniu

Jest to zdecydowanie mój ulubiony dezodorant. Nieodłączny element wyposażenia mojej kosmetyczki. W moim przypadku idealnie zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi, nie podrażnia skóry, a przy tym wystarcza na bardzo długo.

Używam tego produktu od: Kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: Mniej więcej jedno na rok

Chcesz pochwalić kot genetyczny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalna pielęgnacja
  • Przez lata używałam różnych antyperspirantów, które może i były skuteczne, ale niestety wszystkie niszczyły mi ubrania, co mnie doprowadzało do rozpaczy, bo straciłam przez to sporo ładnych rzeczy. Poza tym do każdego antyperspirantu moja skóra z czasem się przyzwyczaja (i preparat przestaje działać). W dodatku coraz więcej czyta się o szkodliwości antyperspirantów. Koniec końców postanowiłam przerzucić się na naturalną pielęgnację, dlatego wybrałam dezodorant oparty na ałunie.
    Mam go od prawie roku i ubytek jest niewielki. Sztyft wystarczy lekko zmoczyć pod kranem i zastosować w typowy sposób, ot i cała filozofia. Preparat jest bezzapachowy (duża zaleta). Sztyft można postawić, co jest praktyczne, bo powinien móc wyschnąć po każdej aplikacji.
    No i najważniejsze, czyli skuteczność. Oceniam ją wysoko, to znaczy nawet w upalny dzień nie wyczuwam zapachu potu, wieczorem ubrania nie są przepocone. Natomiast należy pamiętać, że nie jest to antyperspirant, a więc nie hamuje wydzielania potu, a jedynie jego rozkład bakteryjny. Jeśli więc ktoś ma skłonności do intensywnego pocenia, nie powinien liczyć na suche pachy, to może w 100% zapewnić jedynie antyperspirant. Ja osobiście nie pocę się jakoś szczególnie mocno, dlatego ten preparat mi wystarcza, do spółki z pudrem dziecięcym, który zapewnia suche ubrania pod pachami
    Ogromna zaleta: Super Deo nie barwi ubrań, yippeee.

Używam tego produktu od:prawie roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić rozważna_i_romantyczna za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły
  • Całkiem przyzwoity antyperspirant.Chroni przez parę godzin przed poceniem,a przynajmniej w znacznym stopniu je redukuje, co ma spore znaczenie w porannym pośpiechu i drodze do pracy.Sztyfcik jest wydajny.Stosuję od 4 miesięcy, a ubytek niewielki.Poza tym bezzapachowy, bezbarwny i ubrań nie brudzi.Ma małe gabaryty, dzięki czemu nie zabiera wiele miejsca na półce w łazience.Godny polecenia, a przynajmniej stanowi lepszą alternatywę od hipermarketowych "fafkulców"( no, może poza męskim gillett.

Używam tego produktu od:4 m-cy
    Ilość zużytych opakowań:kawałek 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sweet_strawberry za czytelną i pomocną recenzję?