Powiększ Avon Care, Cocoa Butter Revitalising Moisture Hand Cream (Regenerująco - odżywczy krem do rąk)

Zgłoszony przez Ms.Torres

Zapewnia 24 - godzinne nawilżenie. Zawiera masło kakaowe, witaminę E oraz naturalne olejki (makadamia, awokado, z oliwki, z pestek winogron).

Skład: Aqua, Glycerin, Mineral Oil, Stearic Acid, Dimethicone, Canola Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Imidazolidynyl Urea, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Parfum, Methylparaben, Potassium Hydroxide, Trimethylsiloxysilicate, Cetearyl Glucoside, Disodium EDTA, Sodium PCA, Cyclopentasiloxane, Perilla Ocymoides Seed Oil, Caramel, Mel, Macadamia Ternifolia Sedd Oil, Theobroma cacao Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dimethiconol, Olea Europea (olive) Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene.

• Jest ok, ale bez rewelacji..
  • Kupiłam go ostatnio za 5zł zachęcona namowami kuzynki..Jest przeznaczony do skóry suchej więc idealnie do mojej, ale jednak sobie nie radzi z moimi suchymi dłońmi..
    Po chwili od nałożenia dłonie są gładsze, ale już po jakiś 5min robią się z powrotem szorstkie...
    Jedyną rzeczą, która mogłaby mnie skusić do ponownego zakupu jest piękny zapach

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cherrycherryboomboom_17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój hit!
  • Jest to jeden z lepszych kremów do rąk, jaki zdarzyło mi się kiedykolwiek stosowować.
    Przede wszystkim pachnie cudownie, delikatnie i słodko.
    Pozostawia na skórze rąk delikatny "film", wygrywa nawet z wielkim przesuszeniem, schodzacą skórą, a nawet ze zgrubieniami.
    Jest niezastąpiony o każdej porze roku.
    Będzie to doskonały kosmetyk dla osób które mają częsty kontakt z detergrntami, zbyt często myją ręce czy też pracują fizycznie.

Ilość zużytych opakowań: 6 całych

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić HermionaGranger za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo się polubiliśmy
  • Krem kupiłam w promocji za mniej niż 5zł. Z dostępem do Avonu nie mam najmniejszych problemów, ponieważ mama jest konsultantką. Dlatego właśnie trafiają do mnie produkty, na które może bym nie zwróciła normalnie uwagi. Ten kremik postanowiłam nabyć jak tylko powąchałam stronę w katalogu - niezbyt kojarzy mi się z czekoladą lub kakao, ale jest słodki i otulający. Pora roku także sprzyjała, bo nabyłam go na przełomie zimy i wiosny, gdy było jeszcze zimno i dłonie potrzebowały pielęgnacji. Kremik spełnił swoje zdanie, dzięki zawartości parafiny dobrze chronił dłonie. Z przesuszonymi i pękającymi raczej sobie nie poradzi, ale te zadbane i nie sprawiające większych problemów pomoże utrzymać w dobrym stanie. Największym plusem dla mnie jest to, że kremik bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy. Jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość by pozbyć się uczucia suchości dłoni. Nałożony grubszą warstwą na noc zastępuje mi bardziej treściwe kremy, ale - podkreślam - moje dłonie już od dawna nie sprawiają mi większych problemów. Jeśli lubie słodkie zapachy i szybko wchłaniające się kremy w dobrej cenie, to zdecydowanie polecam wypróbować, szczególnie w chłodniejsze dni (jak mówiłam, kremik zawiera parafinę, która bardzo dobrze chroni dłonie przed działaniem zimna). Jedynym minusem jest to, że efekt nawilżenia i wygładzenia jest dość krótkotrwały i trzeba często ponawiać aplikację. Dla mnie jest to jednak sama przyjemność. W składzie jest też kilka mniej przyjemnych składników (a tytułowe masło kakaowe znajduje się prawie na końcu składu), które postaram się przybliżyć i pokazać, że czasem nie ma co demonizować

Skład:
    Aqua - oczywiście woda

Glycerin - gliceryna, alkohol. Nawilża, ułatwia innym substancjom transport w głąb skóry, humektant (zapobiega wysychaniu substancji przy ujściu butelki), wykazuje działanie konserwujące

Mineral Oil - olej mineralny (parafina), natłuszcza, zmiękcza, nawilża. Chroni przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Tworzy film na powierzchni skóry. Nadaje połysk, wspomaga regenerację skóry

Stearic Acid - nasycony kwas tłuszczowy. Substancja natłuszczająca, emulgator (umożliwia powstanie emulsji). Przedłuża trwałość kosmetyku, chroniąc przed rozwarstwianiem

Dimethicone - emolient, tworzy film na skórze i zapobiega ucieczce wody z naskórka

Canola Oil - olej z rzepaku kanadyjskiego. Emolient tłusty. Tworzy na skórze ochronny film. Kondycjonuje skórę, zmiękcza i wygładza

Caprylic/Capric Triglyceride - emolient tłusty. Tworzy na powierzchni skóry film, zmiękcza i wygładza, powoduje wzrost lepkości kosmetyku i ułatwia poślizg podczas stosowania preparatu

Glyceryl Stearate - emiolent tłusty. Tworzy na skórze film, zapobiegający nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry. Emulgator. Poprawia konsystencję gotowego produktu

Cetyl Alkohol - alkohol cetylowy, emolient. Tworzy film, zapobiegający utracie wody z naskórka. Emulgator, zwiększa lepkość kosmetyków

Imidazolidinyl Urea - konserwant, chroni kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach tylko w określonym stężeniu

Carbomer - polimer, zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu

Cetearyl Alcohol - alkohol tłuszczowy. Emolient. Tworzy film ochronny na powierzchni skóry. Wpływa na lepkość kosmetyków

Parfum - kompozycja zapachowa

Methylparaben - konserwant, chroni przed nadkażeniem bakteryjnym. Dwozolony do stosowania w ograniczonych stężeniach

Potassium Hydroxide - substancja rozpuszczalna w wodzie, regulator pH, dwozolony do stosowania w określonych stężeniach

Trimethylsiloxysilicate - emoleitn tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy film na skórze, zmiękcza, wygładza

Cetearyl Glucoside - substancja powierzchniowo czynna, biodegradowalna - bezpieczna dla środowiska. Odporna na zmiany pH, bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Zmniejsza ewentualne działanie drażniące innych substancji. Emulgator, poprawia konsystencję

Disodium EDTA - zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy i wspomaga działanie konserwantów

Sodium PCA - substancja hydrofilowa, dobrze rozpuszczalna w wodzie. Higroskopijna - wiąże wodę. Występuje w skórze jako składnik naturalnego czynnika nawilżającego, odpowiadającego za nawilżenie i elastyczność warstwy rogowej naskórka. Substancja filmotwórcza. Zatrzymuje wodę w naskórku, zmiękcza, wygładza. Humektant - zapobiega wysychaniu kosmetyku

Cyclopentasiloxane - emolient. Twortzy film na skórze - zmiękcza i wygładza. Zapewnia łatwiejszą aplikację kosmetyku i jego rozprowadzanie

Perilla Ocymoides Seed Oil - olej z pachnotki. Działa regenerująco, wygładza i wykazuje działanie przeciwbakteryjne

Caramel - Karmel. W kosmetykach najczęściej pełni funkcję barwnika

Mel - Miód. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i wykazuje działanie regenerujące

Macadamia Ternifolia Seed Oil - olej makadamia, nawilża, uelastycznia, pomaga w gojeniu drobnych ran

Theobroma cacao Seed Oil - masło kakaowe. Nawilża, natłuszcza

Persea Gratissima (Avocado) Oil - olej z awokado, bardzo bogatey w witaminy i aminokwasy. Emolient, tworzy film chroniący przed utratą wody z powierzchni. Zmiękcza, wygładza, nadaje połysk

Dimethiconol - alkohol, odporny na działanie wysokich temperatur. Emolient, tworzy na skórze film i wykazuje działanie regeneracyjne. Nadaje połysk, zmiękcza, wygładza. Powoduje spadek lepkości kosmetyku i ułatwia jego rozprowadzanie

Olea Europea (olive) Fruit Oil - oliwa z oliwek. Tworzy na skórze film ochronny, natłuszcza, nawilża, regeneruje i poprawia ukrwienie skóry. Wzmacnia barierę naskórka

Tocopheryl Acetate - związek chemiczny nierozpuszczalny w wodzie. Hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. dymem papierosowym lub promieniami UV. Hamuje rodnikowe utlenianie lipidów. Wzmacnia barierę naskórka. Poprawia nawilżenie skóry, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Wzmacnia ściany krwionośne i poprawia ukrwienie skóry. Przeciwutleniacz. Przedłuża ważność kosmetyku (zabezpiecza przed zmianą koloru, powstawaniem nieprzyjemnego zapachu i zmianą konsystencji)

Coumarin - składnik kompozycji zapachowych

Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde - składnik kompozycji zapachowych

Limonene - składnik kompozycji zapachowych

Jak widać, każdy składnik ma swoją rację bytu w kosmetykach. Najważniejsze to mieć we wszystkim umiar i nie popadać w paranoję ; )

Podsumowując recenzję:
    +wydajność
    +cena (często w promocji)
    +zapach
    +nawilżenie
    +wygładzenie
    +ochrona przed zimnem

+/-skład
    +/-dość krótkotrwałe działanie

Zużywam już drugie opakowanie i na pewno nie będzie ono ostatnim Polecam!

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Higurashi za czytelną i pomocną recenzję?
  • ŚWIETNY
  • Krem jest cudowny.
    Robi wszystko to co powinien a nawet więcej:

Nawilża, wygładza, ma piękny zapach, nie pozostawia tłustej powłoki na dłoniach, jest wydajny a przy tym nie drogi .

Jedyny minus to opakowanie. Nie lubię kremów z odkręcanym wieczkiem. Wygodniejsze byłoby otwieranie na przysłowiowy zatrzask.

Używam tego produktu od: maja 2014

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić bestines za czytelną i pomocną recenzję?
  • do używania na codzień
  • Świetny krem do codziennej pielęgnacji, ma lekką konsystencję, pięknie pachnie i bardzo szybko się wchładnia, dzięki czemu możemy zapomnieć o uczuciu lepkich i tłustych rąk. Krem doskonale nawilża dłonie, jednak przy bardzo suchej skórze może się nie sprawdzić. Podsumowując dobry produkt w niskiej cenie ( 4-6 zł).

Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić ewkamo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny zapach
  • Krem otrzymujemy w zakręcanej tubce, co początkowo nie podobało mi się - wolałabym tubkę na "klik". Ma beżowy kolor i konsystencję typową dla kremów Avon Care - nie za gęsty, nie za lejący, chociaż pod wpływem ciepła dłoni topi się i może po jakimś czasie ścieknąć. Szybko się wchłania, jest bardzo wydajny i nawilża nawet ok, chociaż ja mam wrażliwą skórę dłoni i niełatwo ją nawilżyć. Ale najważniejsze to zapach - przepiękny, kakaowy, długo się utrzymujący. Nie jest słodki jak czekolada, nie jest gorzki, tylko właśnie taki niesamowity Nawet mój chłopak ciągle go pożycza

Używam tego produktu od: kilku katalogów, a więc jakieś pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jakieś 5?

Chcesz pochwalić sunshine29 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 20 raz(y)
  • jeden z najlepszych do codziennej pielęgnacji
  • Krem można nabyć w każdym katalogu w granicach 5-6 zł. W takiej cenie na prawdę warto spróbować. Co najbardziej urzeka mnie w tym kremie to zapach kakao - piękny, słodki, nie mdlący, nie sztuczny. Co do działania, na pewno nie nadaje się do suchych dłoni, do których jest przeznaczonych i na zimę tak troszkę tylko. Wszystko wskazywałoby, że jest gęsty, odżywczy. Konsystencja jest lekko galaretowata, kolor beżowo-brązowy. Krem jest wydajny, a 100 ml to pojemność w sam raz. Ja mam niewymagające dłonie, stosuję go przez cały rok, ale w zimę czuć, że "to nie to". Szybko się wchłania, wygładza skórę dłoni, które są bardzo miłe i delikatne w dotyku i pięknie pachną kakao. Nadaje się idealnie do pracy, szkoły. Nawilżanie pół na pół, dla niewymagających ale jest bardzo wygodny przez szybkie wchłanianie się.

Używam tego produktu od: roku?
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić demz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Więcej go nie kupię, nie jest wart swojej ceny
  • Krem mnie bardzo rozczarował. Na początku stosowania byłam nim zachwycona. Stosowałam rano i wieczorem. Skóra była nawilżona i gładka, jednak Po dłuższym stosowaniu moja skóra stała się wysuszona i podrażniona.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania kremu

Chcesz pochwalić sylwunia82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bubel
  • Krem jest dla mnie jednym wielkim rozczarowaniem. Nie robi z moimi dłońmi nic co obiecuje producent. Nazwanie go regenerująco - odżywczym to jakiś żart. Krem ma dość rzadką konsystencję i przyjemny słodki, migdałowo - kakaowy zapach, dużą pojemność i niewielką cenę (w promocji). Szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy. Na tym kończą się jego zalety. Nie działa na moje dłonie wcale, nie nawilża ich, nie mówiąc już o jakiejkolwiek regeneracji czy odżywieniu. Po posmarowaniu dłoni kremem i jego wchłonięciu są one takie same jak przed jego użyciem, tzn. szorstkie,ściągnięte i wysuszone. Naprawdę szkoda na niego pieniędzy. Lepiej dołożyć i kupić coś skutecznego. Nie polecam :/

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i ostatnie

Chcesz pochwalić aga_tka_2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Jak dla mnie same plusy:

+ pięknie pachnie
    + szybko się wchłania
    + przystępna cena(4,90)
    + duża pojemność
    + nie pozostawia lepkiej warstwy
    + dobrze nawilża i odżywia

Jedyny malutki minus,to zakręcane opakowanie.
    Ogólnie polecam.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić fifineta za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij