Schwarzkopf, Nectra Color (Farba do włosów bez amoniaku)

Powiększ Schwarzkopf, Nectra Color (Farba do włosów bez amoniaku)

Zgłoszony przez Chimerka

Trwała koloryzacja, zawierająca nektar kwiatowy i olejek roślinny - bez amoniaku.
Formuła o przyjemnym, kwiatowym zapachu z nektarem kwiatowym i olejkiem roślinnym, nie zawiera amoniaku, wygładza włókna włosów i nie spływa z nich podczas aplikacji. Dla rozświetlających kolor refleksów i intensywnego bogactwa koloru.
Odżywka pielęgnująca połysk intensywnie odżywia włosy, nadając im jedwabista miękkość i głęboki blask.

• Za silna
  • Farbuję włosy na blond i długo szukałam fajnego odcienia. Natrafiłam na tę farbę i przy pierwszym użyciu byłam bardzo zadowolona z koloru, jednak podczas aplikacji bardzo szczypała mnie skóra głowy.
    Włosy, szczególnie końcówki mocno zniszczone, wypadały.
    Jednak skusiłam się kupić ją ponownie.
    I znów skóra głowy szczypała, włosy wypadały... a na drugi dzień skóra głowy tak mi się łuszczyła, że myślałam, że nabawiłam się łupieżu.
    Na szczęście po umyciu szamponem bez SLS było ok, jednak już nigdy nie kupię tej farby.
    A szkoda, bo kolor był bardzo ładny

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić good_morning za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej czerni
  • Dzięki tej farbie już skutecznie wyleczyłam się z czerni. Kiedyś kilka razy robiłam ten kolor castingiem i choć czerń zawsze będzie wyglądała dość sztucznie, to po Nectrze ten efekt osiąga zenit!

Nectry użyłam na włosy średni brąz, niefarbowane od 2 lat.

Fryzjerka farbowała mi Nectrą w I połowie czerwca, teraz (II połowa października) kolor jest wypłukany, ale BARDZO RÓWNOMIERNIE, mam na głowie jednolity, ciemny brąz (z ciut jaśniejszym odrostem).

Podczas aplikacji skóra głowy nie piecze.

Farba nie śmierdzi.

Wydajna - 1 opakowanie wystarczyło na długie choć cienkie włosy.

Lekko wysusza włosy - mnie to cieszyło, bo w końcu stały się sztywniejsze, łatwiej się je układało i nawało objętość.

+/- Włosów wypada mniej więcej tyle samo co po każdym innym farbowaniu.

Po aplikacji bardzo długo trzyma się na skórze głowy! To było straszne, plamy na głowie spokojnie przetrwały kilka myć mocno oczyszczającymi szamponami!

Czerni nie użyje już nigdy, ale kusi mnie Ciemna Wiśnia :P

Używam tego produktu od: Użyta w czerwcu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kasiaaa711 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KOLOR 1020 JASNY PERŁOWY BLOND
  • Ogólnie nie mogę narzekać na farbę. Nie była zła.
    Dołączam zdjęcie dla porównania
    Recenzję piszę po 2 miesiącach żeby była rzetelna

Odrost mam ciemniejszy od reszty włosów więc farba miała zadanie. Odrost mam na poziomie ciemnego, zimnego blondu.
    Końcówki pokryła ładnie, rzeczywiście perłowym blondem. Oczywiście była tam domieszka fioletu która u mnie nie wygląda dobrze ale po tygodniu fiolet się zmył i moim zdaniem było lepiej
    Natomiast odrost był lekko pomarańczowo-żółty. Ale nie był nachalny, gdyby nie moje jaśniejsze końcówki wyglądałby OK.

Po dwóch miesiącach wpada w nie żółta tonacja, wydaje mi się że wypłukał się już do końca... ale nie wymagam by po takim czasie wyglądał ładnie, moim zdaniem jak na tak niską cenę farba wypada bardzo dobrze

Ilość zużytych opakowań: Jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić MilaNoo92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolor Praline - jest ok
  • Farbę kupiłam ze względu na kolor, który od razu przyciągnął moją uwagę - Pralina.
    Wyszedł ładny, włosy nie były zniszczone ale - nie polecam trzymać długo na odrostach bo wychodzą brązowe ? Dziwny kolor, ciemniejszy niż reszta włosów.
    Farbowałam miesiąc temu i zamiast czarnych odrostów mam brązowe coś.

Chętnie kupiłabym jeszcze raz tą farbę żeby upewnić się czy bez trzymania na odrostach byłby inny efekt ale obeszłam wszystkie sklepy w okolicy i nie było

Chcesz pochwalić _Schmetterling za czytelną i pomocną recenzję?
  • 688 ciemna czerwień - JESTEM NA NIE
  • Mam brązowe włosy z resztkami farby na końcach - spodziewałam się, że farba gorzej złapie na tych wcześniej farbowanych miejscach, ale nie spodziewałam się, że WCALE nie chwyci. Powiedzmy, że przymknę na to oko, bo ktoś powie, że powinnam wcześniej zrobić dekoloryzację, ale jest jeszce inna rzecz, która ją dla mnie kompletnie dyskwalifikuje - mija ponad tydzień od farbowania, a woda po myciu włosów (a myję codziennie...) jest ciągle wściekle czerwona, nie wspominając o biednych ręcznikach, poduszkach i łazience zachlapanej na czerwono....

+ cena (kupiłam za 10zł w promocji)
    + całkiem przyjemnie pachnie
    + łatwo się zmywa ze skóry
    + kolor taki jak na opakowaniu (zakładając, że chwyci włosy...)
    + wygodnie się aplikuje prosto z butelki i nie trzeba bawić się z miseczkami etc
    + przyjemna odżywka

- kolor nierówno łapie
    - kolorowa woda po myciu włosów utrzymująca się bardzo długo po farbowaniu (i brudząca wszystko)....

NIGDY WIĘCEJ

jeśli chodzi o farby bez amoniaku/na bazie olejków, to moimi faworytami są loreal prodigy i syoss oleo

Używam tego produktu od: niestety tydzień
    Ilość zużytych opakowań: niestety jedno

Chcesz pochwalić okapi za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie pielęgnuje
  • kupiłam farbę w kolorze 1020, bo chciałam rozjaśnić włosy i troszkę przygasić rudość
    włosy w kolorze rudawego blondu plus miesięczny odrost ciemny blond
    farba rozjaśnia o 2 tony, mój odrost z poziomu 6-7 został rozjaśnionmy do rudawej 8
    włosy wcześniej farbowane blondem z poziomu 9 i niedostatecznie przez farbę rozjaśnione niewiele się zmieniły, może o ton - końcówki mam dalej ciemniejsze
    farba ładnie pachnie, szybko się miesza, jest jej dużo i dobrze się ją nakłada
    ale co z tego, skoro włosy wysuszone jak po rozjaśniaczu joanny, który przynajmniej rozjaśniał mocno...
    po spłukaniu odżywki włosy rozczesały sie dość dobrze, ale byłyokropnie szorstkie w dotyku, stały się takie dziwnie suche, jakby umyte w mocnym detergencie - aż skrzypiały pod szczotką, jakby pozbawiono je wszelkie warstwy ochronnej
    po kilku seansach z maskami są w niezłym stanie, ale odżywcze farbowanie nectrą na pewno im nie posłużyło
    nie wrócę do tej farby, bo poziom rozjaśnienia jest dla mnie za mały, blond wpada w rudy - i na odrostach i na włosach wcześniej rozjaśnianych
    pierwsze zdjęcie -przed, 2 kolejne po farbowaniu w różnym świetle

Używam tego produktu od: 2 tygodnie temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe - 120ml wystarcza na włosy lekko za ramiona

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropna
  • Nie spotkałam się z farbą która by tak przesuszyła moje włosy! Po jej użyciu mam ciągle sianowate włosy które nijak nie chcą się układać. Kolor bardzo szybko zbladł i spłukiwał się. Kolor który uzyskałam po farbowaniu diametralnie różnił się od tego na opakowaniu. Straszny twór.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • słabiutko
  • farbę kupiłam w rossmanie na promocji, skuszona informacją zawartą na opakowaniu jakoby nie zawiera ona amoniaku.... kolor nugatowy brąz. aplikacja ok, standardowa, konsystencja ok, efekt niby tez ok gdyby nie to że tyg farba całkowicie jest spólukana z odrostów i reszty wosów.... ;/ szkoda kasy, pracy i włosów na tego typu produkt

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić nw1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry produkt
  • Włosy farbuję od 14 lat. Próbowałam wiele farb, ale jednak najbardziej byłam zadowolona z tych Schwarzkopf. Postanowiłam więc spróbować ich najnowszy produkt-Nectrę w kolorze (jak zwykle) granatowa czerń. Farba ma przyjemny zapach, nie spływa z włosów, łatwo zmyć ją ze skóry, nie podrażnia skóry głowy, kolor oczywiście wychodzi taki, jak na opakowaniu. Zaczyna się wypłukiwać po około 3 tygodniach (Palette po 4 tygodniach). Włosy po koloryzacji są miękkie, plus za dobrą odżywkę i wąskie rękawiczki, które wreszcie nie spadają mi z rąk, a także za brak amoniaku. Dokupiłam kolejne opakowania, bo moim zdaniem jest idealna do przeprowadzenia samodzielnej koloryzacji w domu, kiedy mamy nie ma w pobliżu i nie może pomóc

Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić agniesiaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • A myślałam że znalazłam ideał..
  • Farbę kupiłam, bo zamarzył mi się powrót do naturalnego koloru. Odcień Pralina był bardzo zbliżony do mojego. Mam włosy farbowane od ok. 2 lat, najpierw pianką Perfect Mousse Złocisty Blond, w styczniu dwukrotnie rozjaśniane rozjaśniaczem tej firmy. Po nałożeniu farby na głowę, zachwycałam się zapachem - lekki, kwiatowy. Również po spłukaniu byłam zachwycona, kolor wyszedł przepiękny, ładniejszy niż na opakowaniu.

Problem pojawił się po pierwszym umyciu - dosłownie widziałam jak kolor się wypłukuje. Po dwóch myciach właściwie nie mam juz farby na włosach..

Plusy:
    -piękny zapach, zarówno farby jak i odżywki
    -nie wypadło mi więcej włosów niż przy myciu
    -włosy są zauważalnie odżywione
    -nie niszczy włosów
    -zaraz po spłukaniu farby włosy mają piękny kolor

Minusy:
    -FARBA SIĘ WYPŁUKUJE.

Niestety to wypłukiwanie się koloru ją u mnie dyskwalifikuje. Włosy po dwóch umyciach mogę już ponownie ufarbować

Używam tego produktu od: kilku dni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Alisia27 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij