Alterra, Gesichtsol Bio - Granatapfel (Olejek do twarzy z granatem)

Alterra, Gesichtsol Bio - Granatapfel (Olejek do twarzy z granatem)

Olej do twarzy Alterra jest przeznaczony do bardzo suchej. Dobroczynna formuła zawierająca olej z pestek granatu , olej migdałowy i witaminę E intensywnie pielęgnuje skórę suchą i pozostawia poczucie odżywionej i aksamitnie gładkiej skóry.

sucha, odwodniona
regenerujące, nawilżające
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów
z pipetą
lekkie
olejek
olejki

Liczyłam na coś lepszego

Olejek jak olejek. Że wglądu na okluzje którą tworzy stosowałam na koniec pielęgnacji, na krem. Moim celem było podbicie działania kremu. Olejek nałożony bezpośrednio na serum tworzy tłustą warstwę która u mnie raczej się nie wchłania.
Pomagał mi też przy maseczkach z glinki. Dodawałam go, aby maseczka wolniej wysychała.
Ocenę dostaje średnią, bo szczerze nie mogłam się doczekać aż się skończy ;) nic szczególnego nie robił więc ciężko bylo mi go zużyć

Uwielbiam

Olejek do twarzy z granatem od marki Alterra jest bardzo lekki, super się wchłania i nie pozostawia twarzy tłustej, jest super delikatny i ma piękny, słodkawy zapach. Osobiście uwielbiam go.

Spodziewałam się lepszego efektu

Skórę mam ekstremalnie suchą ponieważ jestem na terapii retinoidami dlatego też szukałam olejku pod krem na noc i zachęcona opiniami skusiłam się na ten produkt.

Sam produkt dobrze się aplikuje jednak jest w przezroczystej buteleczce a więc nie najlepiej dla olejku.

Olejek stosuje przez miesiąc i dojadę z nim do końca jednak już go nie kupię z racji tego, że olejki z innych marek w ciemnych butelkach mają jakby gęstszą konsystencję z tego względu po nałożeniu wieczorem olejku Alterra rano nie było po nim śladu a nawet po paru godzinach, co z innymi produktami zostawał mi tłusty film i to mi się podobało, bo widać było, że olejek działa.

Bardzo ładnie pachnie i przyjemnie się nakłada na twarz jednak dla mnie jest rozcieńczony i aż za rzadki na olejek do twarzy.

kocham, kocham, kocham

3 butelka zużyta, co tu dużo mówić.
Idealny olejek do masażu lub zamknięcia pielęgnacji wieczornej.
Konsystencja oleista/wodnista.
Super opakowanie, bo ten dziubek się otwiera i zamyka poprzez przekręcenie w prawo/lewo.
Nie zapchał mnie.

Cudo w niepozornej buteleczce!

Kupiłam ten produkt właśnie z polecenia dziewczyn na Wizażu. Szukałam olejku, który nawilży moją skórę a jednocześnie spowoduje pogorszenia stanu mojej cery. Dodatkowo jego cena nie zrujnuje mojego portfela. Mam skórę skłonną do trądziku, powstawania nowych niedoskonałości, miejscami suchą, zwłaszcza na nosie. Szukałam, szukałam i w końcu trafiłam na coś świetnego. Produkt zamknięty w małej niepozornej buteleczce z pompką, dzięki czemu można regulować dozowanie tego produktu. Naprawdę działa cuda - moja skóra się z nim bardzo polubiła. Nie przyczynił się do powstawania nowych "nieprzyjaciół" a wręcz przeciwnie - sprawił, że cera się uspokoiła, stała się promienna, nawilżona, miękka w dotyku. Produkt jest oleisty, ale nie klei się, po zastosowaniu cera lekko się błyszczy. Ma przyjemny zapach, taki lekko słodki, owocowy. Jestem zadowolona z tego produktu i poleciłam go także mojej siostrze. Na stałe zostaje w mojej kosmetyczce!

Do rozważnego stosowania

Olejek kupiłam na promocji, chciałam go przetestować do masażu twarzy oraz dodatkowego nawilżenia. Opakowanie jest wykonane z twardego plastiku, a pompka dozuje idealną ilość produktu. Nie odpowiada mi zapach, jest za słodki. Konsystencja jest dobra, olejek dobrze się rozprowadza po twarzy, przy masażu rękoma lub kamieniami jest idealny. ALE! Używam go sporadycznie. W chłodniejsze dni raz na parę dni, nawet raz na tydzień. Natomiast w upały - ograniczam jego użycie. Potrafi zapychać, traktuję go jako extra nawilżenie.

Meh…

Olejek jest przeznaczony dla bardzo suchej skóry i to jest kluczowa informacja odnośnie tego produktu. W przypadku skory nie-bardzo suchej przy dłuższym stosowaniu przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Skład (bio)
Vegan
Nawilża
Odżywia

-/+
Zapach

Może pozostawiać tłustą warstwę
Może zapychać
Opakowanie mocno brudzi się olejkiem i po pewnym czasie wyglada nieestetycznie

Olejek alterra

Bardzo dobry olejek do twarzy, kupiłam go ze względu na moją bardzo suchą skórę, nakladałam go na krem, żeby jeszcze bardziej nawilżyć moją cerę, tym bardziej że ostatnio zauważyłam że sam krem już mi nie wystarczy, z efektów jestem zadowolona olejek spełnia swoje zadanie i koi moją skórę,po suchych skórkach na czole nie ma śladu, ma dobry skład i cenę ,nie raz go kupię,

Totalne zaskoczenie!!!

Pierwszą buteleczkę olejeku do twarzy Alterra kupiłam ze dwa, może trzy lata temu. Gdzieś w internecie przeczytałam, że jest wprost WSPANIAŁY! A że na promocji w Rossmann kosztował parę złotych, to wzięłam go bez zastanowienia (lubię testować kosmetyki tej marki, ponieważ ma poważny certyfikat NATRUE, więc o skład się nie martwię!). Wtedy chyba zaczynała się moda na oleje do twarzy, na olejowanie włosów, na zmywanie makijażu olejami etc.
Cerę mam już wchodzącą w etap będącej dojrzałą, wrażliwą, reaktywną na zmiany temperatur, a także dość łatwo zanieczyszczającą się i przetłuszczającą. Nie mogłam pojąć w swojej główce jak olejek ma pomóc w ogarnięciu mojej twarzy! Czarne scenariusze pojawiały się w mojej głowie i zwyczajnie nie robiłam sobie większych nadziei w związku z tym produktem.
Zatem jakież było moje zdziwienie, gdy po pierwszym użyciu zauważyłam, że cera jest pięknie nawilżona, rozświetlona - oraz!! - że makijaż po tym olejku dużo ładniej wygląda i trzyma się bez zarzutu przez cały dzień!!!
Ja wiem jak to brzmi... Jak tania reklama w stylu: "ten proszek do prania odmieni Twoje życie!" :D Ale ja sama przeżyłam szok, że produkt tak tani, na najniższej półce w Rossmann może być dla mnie takim game changer'em. I tak oto, po testowaniu innych olejków za -dziesiąt złotych oraz -set złotych, pokornie wracam do Alterry za osiem złotych w promocji :)

Produkt jest w plastikowej buteleczce z pompką, którą można "zakręcić", żeby się nie wylał w podróży. Konsystencję ma "lekką" - jeśli tak można powiedzieć o olejku ;) Zapach mnie nie drażni, nic mnie nie uczula. Na twarzy rozprowadza się bezproblemowo i nie zostawia tłustego filmu, a ładnie się wchłania daje efekt przyjemnego dla oka glow! Ważne: polecam go nakładam na wilgotną skórę - nie mokrą, a wilgotną. Taką świeżo po umyciu i osuszeniu ręcznikiem :)

I to serio NIE jest produkt "MEH", który "nie zaszkodzi, nie pomoże", tylko faktycznie DZIAŁA :) Przynajmniej na mojej buzi. Czego i Wam życzę! <3

Mały pomocnik

Olejek znajduje się w malutkiej buteleczce o pojemności 30 ml. Opakowanie jest plastikowe, przezroczyste. Etykieta nie zakrywa całej butelki, dzięki czemu można kontrolować ilość produktu w środku. Opakowanie jest również wyposażone w pompkę, która działa bez zarzutu. Dozownik jest bardzo wygodny, bo umożliwia dozowanie kropli.

Zapach nie jest zbyt intensywny. Czuć go właściwie dopiero wówczas, gdy się go powącha. Jest delikatny, słodki, ale nie do końca pachnie jak granat.

Produkt ma słomkowy kolor. Jest lejący i dość rzadki jak na olej. Nie jest taki tłusty, jest to tak zwany suchy olejek. Szybko się wchłania, oczywiście nie do matu, ale nie zostawia niekomfortowej warstwy, nie obciąża skóry.

Olejek podbija nawilżenie i pomaga zatrzymać wilgoć w naskórku. Jednak nie jest to jakiś spektakularny efekt. Po użyciu skóra jest ukojona i bardzo miękka. Cera jest rozświetlona oraz odżywiona. Ale w moim przypadku sprawdza się jedynie jako dodatek do kremu, stosowany solo nie zadowala mnie.

Kocham ten olejek!

Uwielbiam nawilżać swoja twarz, lubie nakładać na nią serum, krem, olejek, musze czuc sie zawsze nawilzona, a ze przestalam chodzic w makijazu, to dziennie smaruje sie pare razy :D Olejek uzywam rano po porannej pielęgnacji (doslownie kilka kropel) no i tu sie dzieja cuda.. moja skora go pokochała, jest widocznie wygładzona, błyszcząca - tak ladnie, olejkowo. Najwazniejsze, ze nie jest on jakos ciezki i mozna go fajnie dozować, wieczorem nakladam go wiecej, nakładam go tez na usta codziennie rano i wieczorem, wygladaja po nim jak z obrazka. Idealnie nawilża, skora jest po nim przepiekna. Produkt jest bardzo wydajny, ma małą objetosc ale starcza na bardzo dlugo. Uzywam go tez pod peeling do ust z LUSH :) za taka cene taka perelka! Do tego pieknie pachnie i jest zamkniety w bardzo wygodnym opakowaniu z pomoeczką, ktora bardzo ladnie dozuje i mozemy nią manewrować, to znaczy- nic nie wypryski i to my kontrolujemy ile chcemy wycisnąć. Jedynie naklejeczka mogłaby miec ładniejszy design, ale to nie ma wygladac- ma dzialac. Choc przyjemnie jest tez miec ladnie wyglądający kosmetyk, ja go akceptuje ;)

UWIELBIAM

Olejek jest genialny, idealnie natłuszcza skórę, pozostawia ją gładką, rozświetloną, miękką. Używam raz na jakiś czas, żeby dać swojej mieszanej skórze "zastrzyk" i jestem kompletnie zadowolona. Sprawuje się nawet na końcówki włosów! W dodatku kosztował parę złoty, więc stanowczo jest moją perełką.