Deni Carte, Fluid Excellent Matt (Kremowy podkład matujący)

Deni Carte, Fluid Excellent Matt (Kremowy podkład matujący)

Podkład matujący o kremowej konsystencji po nałożeniu na skórę pozostawia pudrowy efekt przez wiele godzin. Kryje, maskuje przebarwienia i niedoskonałości skóry. Zawiera wyciągi z oliwy z oliwek i oleju migdałowego oraz tlenek cynku, tocobiol i gatuline in-tense. Dzięki zawartości składników wykazuje działanie odżywcze, nawilżające i łagodzące. Przeznaczony do każdego rodzaju cery. Może być stosowany przez osoby ze skłonnością do alergii.
Witamina E - przyspiesza proces odnowy skóry, ma działanie kojące i przeciwzapalne, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, a także korzystnie wpływa na jej nawilżenie.
Oliwa z oliwek - łagodzi suchość i drobne podrażnienia. Skóra pod jej działaniem staje się gładka, miękka i odświeżona. Chroni przed nadmierną utratą wilgoci. Dzięki właściwościom przeciwrodnikowym jest filtrem UV. Przywraca właściwy skład sebum. Posiada zastosowanie w pielęgnacji cer najbardziej wymagających, atopowych, alergicznych, nadwrażliwych.
Olej migdałowy – zawiera substancje odżywcze, takie jak proteiny, sole mineralne oraz witaminy A, E, D i z grupy B, dzięki czemu ma właściwości natłuszczające, zmiękczające i wygładzające. Pielęgnuje, zmiękcza naskórek i wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry.
Tlenek cynku – tworzy na skórze warstwę ochronną, która jest barierą dla wilgoci. Ma właściwości matujące, kryjące i gojące. Łagodzi otarcia, podrażnienia i zaczerwienienia naskórka. Zaletą tego związku jest zdolność do blokowania niemal całego spektrum promieniowania UV.
Tocobiol – jest naturalnym przeciwutleniaczem, posiadający certtyfikaty NON GMO oraz ECOCERT.
Gatuline in-tens - substancja czynna pozyskiwana z ekstraktu rośliny Spilantnes Acmella. Wykazuje działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Efekty jej stosowania porównywane są często do działania toksyny botulinowej, stąd jej powszechne stosowana nazwa – naturalny botox.

mieszana, tłusta, normalna
Krycie
mocne
z pompką, w buteleczce
matujące, nawilżające, kryjące
fluidy

Rewelacja

Za tą cenę? Uważam ze kosmetyk jest bardzo dobry. Świetnie kryje i ujednolica cere. Nawet w lato kiedy opalona skóra jest przesuszona nie uwidaczniał " suchosci " jak to sie zdarza jak przy innych fluidach kryjacych. Nie sciąga twarzy . Ma swietna konsystencje w dodatku minelo pół roku od kiedy go kupiłam i jeszcze sie nie skończył.

Nic nadzwyczajnego

Kupiłam go bo: +przystępna cena za 30 ml +ciekawa konsystencja +naturalny słoneczny kolor 42 - niestety podkład nie jest za ciekawy ponieważ nie zbyt dobrze pokrywa - zbyt szybko wysycha ( pomimo,że podkład nakładam lekko zwilżonym wodą pędzlem do makijażu, jest to sprawdzony super sposób na każdy podkład )

Ilość zużytych opakowań: 1 w połowie

Zawiodłam się

Kupiłam ten podkład, ponieważ wiele dziewczyn polecało go na swoich blogach. Ponadto skusił mnie fakt, że ten podkłąd zawiera w sobie oliwę z oliwek i olej migdałowy, a już najbardziej to, że może być stoswany przez skórę skłonną do alergii. Z niecierpliwością czekałam na przesyłkę.
Pierwsze wrażenie:
-cudowne krycie
-piękny, jasny kolor, idealny dla bladych osób
-matuje, bardzo bardzo matuje
Po kilku minutach zauwazyłam suche skórki na twarzy których dotychczas nie było!! Pomyślałam, że widocznie źle go nałożyłam, bo podkład ma bardzo gęstą konsystencję, coś na wzór musu. Następnego dnia bez wahania nałozyłąm go na twarz. Po powrocie do domu wyglądałm, jakby ktoś posypał moją twarz mąką: pełno drobniutkich kropeczek, skórek... Początkowo się tym nie zraziłam i następnego dnia postanowiłam go delikatnie wklepać, bo myślałam, że problem lezy w sposobie jego nakładania, ale znowu powtórka z poprzedniego dnia...
Wieczorem na twrazy pojawiły się zaczerwienienia. Wiem, ze moja skóra jest wrażliwa i skłonna do alergii , ale producent zapewniał że osoby z taką cerą mogą go stosować.
Postanowiłam dokładneij sprawdzić skład tego produktu. Podkład Deni Carte Excellentt Matt zawiera PARABENY i przypuszczam, że to one są winowajcami problemu.
Być może osoby, które nie posiadają skóry skłonnej do alergii mogą go stosować i nie będzie przy tym żadnych skutków ubocznych.
Pieniądze wyrzucone w błoto :(
Daję jedną gwiazdkę za łądne krycie i kolor.

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: zero

dla cer wymagających dobrego krycia

Na mojej twarzy jest sporo do ukrycia (niestety), gdyż od lat zmagam się z trądzikiem, licznymi przebarwieniami i nierównym kolorytem skóry, do tego mam BARDZO tłustą cerę, zarówno w strefie T jak i na policzkach. Dawno straciłam nadzieję na znalezienie podkładu idealnego, który zapewniłby mojej cerze efekt matu na dłużej niż godzinę plus przyzwoite krycie.
Podkład deni carte zamówiłam na stronie producenta (to zaliczam na minus, bo nie widziałam go w żadnym sklepie stacjonarnym, nie ma więc możliwości przetestowania i produkt kupujemy praktycznie w ciemno) pod wpływem dobrych recenzji na kilku blogach i filmiku na you tube. Zaciekawiło mnie dość mocne krycie tego produktu.
Posiadam odcień nr 51 słoneczny beż który był chyba złym wyborem, bo już jest dla mnie za ciemny, jednak to ładny beżowy odcień wpadający w żółć, który powinien odpowiadać osobom o "normalnym", nie bardzo jasnym kolorycie cery. Kosztował około 25 zł. Produkt znajduje się w szklanym słoiczku ze szpatułką, pierwszy raz spotkałam się z rozwiązaniem tego typu. Ma postać delikatnego musu (podobną do podkładu manhattan powder mat makeup, tylko lżejszą), bardzo dobrze się go nakłada dzięki lekko tłustej konsystencji, to pewnie przez obecną w składzie oliwę z oliwek.
Kryje naprawdę dobrze, nie jak Dermacol, ale lepiej niż większość znanych mi korektorów (o podkładach nie wspominając). Twarz wygląda nieskazitelnie przy jednej średniej warstwie (nie próbowałam dokładać). Przy takim kryciu niestety łatwo o efekt maski, dlatego lepiej nałożyć minimalną ilość podkładu, ewentualnie dołożyć w miejsca bardziej problematyczne i zrezygnować z kolorowego pudru na rzecz transparentnego.
Jeśli chodzi o efekt matujący, to nadal nie jest to czego oczekuję. Moja twarz zaczyna się błyszczeć mniej więcej tak samo szybko jak po większości podkładów (pewnie ma tu znaczenie oliwa z oliwek), jednak u osób z mieszaną cerą mat powinien utrzymywać się przyzwoicie.
Podsumowując - podkład na pewno zasługuje na mocne 4 gwiazdki dzięki porządnemu kryciu, przyjemnej aplikacji, załączonemu aplikatorowi i dobremu stosunkowi ceny do jakości. Wart wypróbowania.

Używam tego produktu od: trzy miesiące