Wibo, Granite Sand (Piaskowy lakier do paznokci)

Wibo, Granite Sand (Piaskowy lakier do paznokci)

Nawierzchniowy lakier z kawałkami brokatowych zdobień w kolorach złota, srebra, zieleni i błękitu. Wysoka trwałość i niepowtarzalny, oryginalny efekt.

Ulubieniec

Lakier jest jednym z moich ulubionych lakierów drogeryjnych:)

*Piaskowe wykończenie jest efektowne już po nałożeniu jednej warstwy. Ja mam długie paznokcie, więc aby nie uniknąć widocznego końca płytki, nakładam dwie warstwy. Uważam, by nie założyć za dużo produktu, ponieważ nadmiar rzuca się w oczy. Bardzo lubię piaskowy efekt, po pomalowaniu nic tylko wciąż i wciąż gładziłabym pazurki.
* Konsystencja, jak mogłoby się wydawać, nie jest problemowa. Wręcz przeciwnie- lakier ma odpowiednią konsystencję, przez co możliwe jest nałożenie odpowiedniej liczby warstw o odpowiedniej grubości.
*Efekt piasku całkowicie minimalizuje ryzyko pojawienia się bąbelków powietrza na płytce- płytka jest pokryta w całości, równomiernie, dobrze zaschnięta zabezpiecza paznokieć.
*Lakier ma zadziwiającą trwałość, utrzymuje się w stanie nienaruszonym cztery dni- zarówno kolor jak i wykończenie maskują też ewentualne odpryski. Gdy takowe się pojawią- wystarczy domalować same końcówki i odpryski aby przywrócić paznokciom idealny wygląd, ponieważ dołożona warstwa idealnie stapia się z tą macierzystą.
*Lakier szybko zasycha, a uczucie piasku pod palcami jest naprawdę ciekawym wrażeniem.

Spróbujcie:)

OK

Piaskowe lakiery z serii Granite Sand nie należą do najlepszych lakierów tego rodzaju, ale od czasu do czasu lubię ich używać. Używałam odcienia beżowego i różowego.
Zalety:
+ subtelne kolory
+ struktura piaskowa
+ łatwa aplikacja (dzięki wygodnemu pędzelkowi i odpowiedniej konsystencji)
+ niska cena
+ wydajność
+ lakier szybko schnie
+ wystarczą 2 warstwy lakiery, by efekt był zadowalający
+ dość dobrze się go ściera jak na lakier piaskowy

Wady:
- trwałość - lakier wytrzymuje na paznokciach jakieś 2-3 dni, ale czasami nawet szybciej zaczyna się ścierać na końcówkach
- mały wybór kolorów.

Lakiery te są przyjemne i jeśli pojawi się więcej kolorów to myślę, że jeszcze jakiś kupię :)

Trudno powiedzieć

Efekt piasku jest bardzo fajny. Lakier długo się trzyma. Jednakże ten piasek sie osypuje nie wiem nawet jak i kiedy. W efekcie po paru dniach wypadałoby nałożyć nową warstę bo ten piach "się ulatnia?"

Uwielbiam go!

Uwielbiam ten lakier! Jest przepiękny, ciekawy, niedrogi i przede wszystkim trwały. Nakłada się go dobrze - zdecydowanie nie widać niedociągnięć;) Mogłoby się wydawać, że będzie zahaczał o delikatne ubrania, ale wcale tak nie jest. Po zaschnięciu jest przyjemny w dotyku.
Jedynym minusem jest to, że ciężko go zmyć, ale pomaga chwilowe przytrzymanie płatka nasączonego zmywaczem na paznokciu.
Zdecydowanie jeszcze go kupię!

Nie do zdarcia!

Zakochałam się w tym lakierze. Kupiłam go całkiem przypadkowo, bardziej z ciekawości, żeby sprawdzić jak wygląda na paznokciach. Po pierwszej aplikacji wróciłam do drogerii, żeby dokupić jeszcze kilka innych kolorów, byłam nim tak zachwycona.

+ Bardzo dobrze kryje, wystarczy jedna warstwa aby pokryć płytkę dokładnie i uzyskać pożądany efekt.
+ Matowy efekt i drobinki powodują, że paznokcie wyglądają pięknie i oryginalnie. Ten manicure zwraca uwagę i to nie tylko kobiet.
+ Trwały, trwały i jeszcze raz trwały. Nie ma mowy o odpryskach czy nadmiernym ścieraniu. Można w nim zmywać naczynia kilka razy dziennie i lakier pozostanie na swoim miejscu.
+ Schnie w dosłownie kilka minut, jest to najszybciej schnący lakier, jaki do tej pory miałam. Malowanie paznokci 10 minut przed wyjściem z domu nie jest już żadnym problemem.
+ Pędzelek wygodny, lakier łatwo rozprowadza się na paznokciu, nie ma problemów z wyjeżdżaniem na skórki.
+ Tani i wydajny.
+ Nie zasycha w buteleczce.

+/- Trudno się go zmywa, nie każdy zmywacz sobie z nim łatwo poradzi.

Minusów brak!

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Naprawdę dobry

Posiadam dwa kolory:
* 1 - szaro-fioletowy z różowo-turkusowymi drobinkami,
* 3 - łososiowy.

PLUSY:
+ OPAKOWANIE: Proste, poręczne, z fajnym pędzelkiem, który nabiera odpowiednią ilość produktu. Zawiera 8,5 ml lakieru, czyli powiedzmy średnią pojemność.
+ KRYCIE: Wystarczy jedna warstwa by w miarę dobrze pokryć płytkę. Zwykle stosuję dwie - więcej może grozić efektem tynku :D
+ TRWAŁOŚĆ: Lakier praktycznie nie do zdarcia. W ogóle nie odpryskuje, nie schodzi płatami, ale też z powodu nietypowej struktury jest trudny do zmycia.
+ KONSYSTENCJA: Nie za rzadka, nie za gęsta, w sam raz. Łatwo się nakłada, w miarę szybko schnie, póki co nie zauważyłam żeby drastycznie zgęstniał w opakowaniu.
+ OGÓLNE DZIAŁANIE: Nie rujnuje płytki paznokcia, nie rysuje jej ani nie odbarwia.
+ ORYGINALNOŚĆ: Duży plus za fajną piaskową strukturę. Z podobnym lakierem nie spotkałam się u żadnego innego producenta.
+ CENA: Około 8 zł, a często można go dorwać podczas promocji w Rossku.

MINUSY:
- TRUDNO SIĘ ZMYWA: Wymaga chwili uwagi i sporo cierpliwości podczas usuwania go z płytki.
- WĄSKA GAMA KOLORÓW: Bodajże tylko 5, a mogłoby być więcej, bo to naprawdę lakier godny polecenia.

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

zmywanie to koszmar ale efekt ciekawy

Mam nr 5, beżowy, cielisty, typowo pastelowy kolor z czerwonymi i czarnymi drobinkami

-ładny stonowany kolor, żadnego brokatu, żadnej tandety, lakier wygląda schludnie z daleka i bliska, na szczęście nie przypomina piaskowego Lovely

-maluje się nim dobrze, precyzyjnie, nie rozlewa się po skórkach, nic się nie marze, nie ma zacieków

-konsystencja jest odpowiednia,nie jest za rzadki

-używam od kilku miesięcy, na razie lakier nie gęstnieje, nie zmienia konsystencji

-schnie szybko, w kilka minut

-wystarczą jedna - dwie warstwy do pełnego krycia

-zmywa się opornie, ciężko się pozbyć drobinek

-po pomalowaniu łatwo o coś zahaczyć np. o rajstopy, paznokcie nie są gładkie, drobinki nie są płaskie, są dość ostre, taki stan trwa około jednego dnia, nałożenie lakieru nawierzchniowego zmniejsza ten efekt

-drobinek jest dużo

-trwałość jest przeciętna, max 3 dni

Raczej do niego nie wrócę, wolę klasyczne lakiery, które są na paznokciach całkowicie gładkie.

Niezniszczalny

Mam trzy kolory, jeden z edycji summer. Te lakiery są niezniszczalne. Zmywałam je tylko z powodu odrostów paznokcia. Praktycznie się nie ściera, nie odpryskuje. Warstw ilośc dowolna jedna wygląda subtelnie dwie dają prawdziwy efekt granitu. Są nadzwyczajnie łatwe do zmycia. Jedyne zastrzeżenie mam do kolorów troche "trupie", edycja letnia na szczęście to nadrabia. I te kanciaste zakrętki nigdy ich nie dokrece "na równo"

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzech

Granit w pełnej krasie

Mam wszystkie dotychczas dostępne 5 odcieni. Kolory są przygaszone, jednak mi to w zupełności odpowiada. Dzięki temu lakier rzeczywiście kojarzy się z granitem. Takie skojarzenie budzi też jego struktura - piasek jest dość duży, co na krótkich paznokciach może dać toporny efekt. Lakier jest trwały, ewentualne poprawki nie odznaczają się tak bardzo (ja korzystam z metody przyklepywania palcem jeszcze wilgotnawych brzegów poprawianego obszaru). Brudzi się łatwiej niż inne piaski, których używałam. Pędzelek na tyle szeroki, że wygodnie się nim maluje. Nie ma problemu ze smugami. Najlepiej wygląda podwójna warstwa (byle nie za gruba, bo zamiast efekt granitu uzyskamy efekt betonu), w przypadku nierównomiernego rozłożenia ziarenek piasku na pojedynczej warstwie nie wygląda to najlepiej.

Nie oceniam ceny, dla jednych będzie wysoka, dla innych niska. Producent ma w planach wypuścić w najbliższym czasie letnią kolekcję 5 jasnych, pastelowych lakierów.

Zdecydowanie nie jest moim KWC, ale chętnie do niego wracam.

Ilość zużytych opakowań: Używam wszystkich pięciu na zmianę.

dobry ;)

Kupiłabym ten lakier ponownie gdyby można było wybierać w kolorach.
Uwielbiam lakiery strukturalne , tworzące jakiś ciekawy motyw,drobinki itp.
oceniam kolor nr.1
lakier schnie szybko, wystarczy jedna warstwa ponieważ ma mocne krycie lecz dla pewnosci nakładam drugą.
Wytrzymuje troche dłużej niż zwykłe lakiery w moim przypadku.
lakier zawiera ciekawe drobinki .

ogólnie wszytsko na tak gdyby nie jeden ważny minus.
bardzo ubogi wybór kolorów. 5 kolorów? wszystkie tak bardzo .. nijakie? widziałabym tą strukrurę w jakimś ciekawym żywym kolorze ! mam nadzieje ze wibo wypuści kilka .. ;)

Mam mieszane uczucia względem tego produktu

Zobaczyłam go na paznokciach mamy mojej przyjaciółki. Efekt był bardzo ciekawy, myślałam , że to futerko na paznokcie. Dowiedziałam się o "pochodzeniu" lakieru i jeszcze tego samego dnia ruszyłam na podbój Rossmana. Wyniosłam połowę sklepu ze względu na promocję 1+1 gratis :), ale do rzeczy. Kupiłam piasek w kolorze nude numer 5. Muszę przyznać, że zgadzam się z opinią, iż daje on dość dziwaczny efekt. O ile z daleka, na dłonach mamy mojej przyjaciółki wyglądał ładnie, to z bliska nie prezentuje się już tak dobrze, jest to jedna z tych rzeczy, o której ciężko mi się wypowiedzie, czy efekt mi się podoba czy nie. Z moich obserwacji wynika , że jest to produkt równie kontrowersyjny, co odżywka Eveline 8 w 1- jedni kochają, drudzy nienawidzą. Podsumowując:

+cena
+przepiękna buteleczka
+spory wybór kolorów
+dostępność
+twałość (z tego co pamiętam około pięciu dni)

-zmywanie to koszmar

Pomimo , iż produkt ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad zastanowię się nad ponownym kupnem. Może sama jestem sobie winna, ale wolę klasyczne lakiery do paznokci, bez większych udziwnień. Tutaj wg mnie efekt z lekka ociera się o dziwactwo, ale to już kwestia gustu.

Używam tego produktu od: Około trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

tynk

Nie jestem fanką brokatowych, piaskowych i innych drobinkowych lakierów do paznokci. Ten kupiłam na promocji 2 w cenie 1. Robiąc zakupy w Rossmannie uświadomiłam sobie, że mogę wziąć jeszcze jeden produkt "za darmo". Nie wiedziałam co, padło na lakier do paznokci, spodobał mi się kolor, w sumie nigdy nie miałam żadnego paskowego lakieru, no to biorę.

Nie zwróciłam w ogóle uwagi na słowo "granite". Zauważyłam za to "sand", więc będzie piasek. No nie do końca.

Jak już wspomniałam - doświadczenia z lakierami piaskowymi nie mam, więc do nie końca wiem jak dokładnie wygląda efekt "piasku na paznokciach". Jednak ten na pewno nie wygląda jak piasek. Najbardziej przypomina mi kolorowy tynk na ścianach domów. Nie czuję się mocno zawiedziona, bo brałam lakier "tak po prostu", nie oczekując za wiele. Na początku efekt średnio przypadł mi do gustu, jednak z czasem przyzwyczaiłam się i polubiłam. Dodam jeszcze, że moja koleżanka nazwała to "cementem", a chłopak stwierdził, że identyczny efekt osiągnę posypując paznokcie kakao. Well...

Po 2-3 dniach lakier robi się bardziej "płaski". O ile zaraz po pomalowaniu można wyczuć dość ostrą fakturę, to w miarę noszenia drobinki się ścierają i paznokcie nie przypominają już narzędzia do peelingu.

Teraz przejdźmy do samego lakieru - zazwyczaj nakładam 3 warstwy. Zazwyczaj. Ale nie w tym przypadku. Trudno tu o nałożenie cienkiej. Dlatego też w tym przypadku ograniczam się do dwóch. Niemniej pełne krycie jest już po nałożeniu jednej warstwy. Ja lubię położyć kolejną, bo wymyśliłam sobie, że to przedłuża trwałość.

Teraz trwałość - nie jestem osobą, która ma z tym problem. Większość lakierów wytrzymuje mi spokojnie 5 dni, ale zwykle zmieniam kolor 2 razy w tygodniu. Tu nie mam się do czego przyczepić, nic nie odpryskuje, nic się nie ściera.

To co w nim doceniam - jestem ofiarą życiową i nie potrafię pomalować jedynie paznokcia. Zawsze uwalę sobie palec dookoła. Ten lakier zgrabnie i szybko odpada ze skóry. Dla mnie duży plus.

No i zmywanie. od czasu do czasu nakładam sobie lakier brokatowy. Usunięcie takiego to tragedia, łzy cierpienia i nerwów. Tego samego spodziewałam się po lakierach piaskowych. Nie wiem jak inne, ale ten zmywa się ładnie, zupełnie jak "niedrobinkowe".

Podsumowując - jest to bardzo dobry lakier, zaskoczył mnie pozytywnie we wszelkich aspektach, w których oceniam lakiery do paznokci. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to efekt jaki daje. Ja się przyzwyczaiłam i polubiłam tę tynkową strukturę. Ale na pewno nie wygląda jak piasek.

Używam tego produktu od: miałam go ok. 4-5 razy na paznokciach
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie