Lumene, Translucent Mineral Powder (Puder sypki transparentny (nowa wersja))

Lumene, Translucent Mineral Powder (Puder sypki transparentny (nowa wersja))

Translucent Mineral Loose Powder to sypki puder transparenty marki Lumene. Jest niezwykle lekki i zapewnia długotrwale utrzymujący się makijaż. Produkt pozostawia matowe, łagodne wykończenie, dzięki czemu skóra wygląda bardzo naturalnie. Kosmetyk pozwala jej oddychać i ma właściwości odżywcze. Puder jest transparentny, pasuje do każdego odcienia skóry. W składzie znajdziemy arktyczny ametyst, który utrzymuje skórę w dobrej kondycji i ma własnościowi ochronne. Nie zawiera parabenów i perfum, ma 97% naturalnych składników. Nie postawia uczucia suchości nawet na suchej skórze. Bardzo łatwo aplikuje się dzięki dołączonemu, miękkiemu puszkowi. Opakowanie w środku ma małe dziurki, co pozwala nie tylko na utrzymanie go w czystości, ale też na dozowanie odpowiedniej ilości pudru.

Czasem widoczny na twarzy z kilometra, czasem gładki i ładny

Do recenzji dodałam też edycję, w dolnej części. Podwyższam także ocenę z trójki do czwórki. Pozostawiam jednak stary tekst, żeby każdy miał możliwość przeczytania i stwierdzenia, czy chce podjąć ryzyko kupna ;)

Nastawiałam się na cuda, czytając opinie o tych pudrze. Miał być niewidoczny, świetny dla cery, delikatny... Nie jest przy tym zabójczo drogi, więc kupiłam przez internet i nie mogłam się doczekać.

Wykończenie i wygląd na twarzy: No i niestety jest rozczarowanie. Sypkie pudry, niezależnie od tego, czy mineralne czy roślinne, potrafią być tak drobno zmielone, ze tworzą niemal niewidoczny woal. Ten dla odmiany ma wizualnie spore ziarna, co od razu sprawia, że nawet przy lekkim muśnięciu widać go na twarzy. Nie kryje i nie nadaje koloru (i całe szczęście), ale jak na dłoni widać, że twarz była pudrowana i coś na niej jest. Myślałam, że z biegiem czasu troszkę zespoi się ze skórą, ale po prostu znika (spada), a skóra nadal się świeci. Suchych skórek na twarzy jakoś bardzo nie podkreśla, natomiast zaskórniki już tak. Na suchych partiach cery wygląda lepiej niż na tłustych, ale i tak daleko mu do ideału, a poza tym jest tam żałośnie mało trwały. Do tego wykończenia nie nazwałabym ani aksamitnym matem, ani delikatnym rozświetleniem. Matowy jest bez wątpienia, ale wygląda na twarzy raczej jak beżowa mąka czy inny pył.

Wpływ na cerę: To największy pozytyw wspomnianego pudru. Jeśli już go nakładam przez dłuższy okres czasu pod rząd, to wiem, że nie będzie żadnego zapychania. Nawet nałożony na zmianę alergiczną lub krostkę na skórze nie ma na nią żadnego negatywnego wpływu.

Kwestie techniczne: Opakowanie nie jest wielkie, ale zgrabnym też bym go nie określiła. Ma dość fajne dziurki, średniego rozmiaru - łatwo wysypać wystarczającą ilość, ale nie pyli się całego pomieszczenia. W torebce mimo wszystko sypańców nosić nie lubię, bo nie czuję się z nimi pewnie, ale na oko opakowanie wydaje się trwałe. Za to nakrętka jest z miękkiego plastiku, więc łatwo się rysuje, przez co trochę traci na estetyce... Co do aplikacji: pędzel nabiera sporo produktu, ale spora ilość również się z niego osypuje. Dołączony puszek jest nieco wygodniejszy (z akcentem na ,,nieco"), ale strasznie nie lubię musieć co chwilę go prać, więc i tak nakładam pędzlem. Pewnie będzie wydajny, bo opakowanie jest spore.

Podsumowując: problematyczna cera i umiejętność przymknięcia oka na nie do końca delikatny wygląd na twarzy - te dwie cechy są nieodłączne, żeby docenić puder Lumene. Ja jednak wolę mięciutki, delikatny woal i używam go tylko, kiedy cera kaprysi. Bo skóra toleruje go świetnie, to jego największy atut, bez dwóch zdań.

EDIT: Okazuje się, że trzy dni wystarczą, by jednak zmienić zdanie. Co się takiego stało? Nałożyłam puder na inny podkład i kupiłam kilka zamiennych puszków, żeby robić to tylko nimi. Okazuje się, że wklepywanie puszkiem w wolniej zastygający podkład lub krem bb potrafi sprawić, że puder zyskuje nowe oblicze. Wykończenie jest wtedy naturalne, nie matuje na płasko, a przede wszystkim - nie widać drobin i efektu kurzu na twarzy. Powiedziałabym, że puder jest wówczas godny swojej ,,świetlistej" nazwy marki i daje ładne, naturalne wykończenie.
Czwórka zostaje ze względu na opakowanie i trwałość, która wiele niestety przy tym sposobie nakładania nie zyskała. Produkt podnosi się jednak w mojej opinii do kategorii ,,porządny i wart polecenia".

Wart swojej ceny i jakości

Na ten puder natknęłam się zupełnie przypadkiem, bardzo się wahałam czy go kupić, w końcu się zdecydowałam, i nie żałuję, wręcz przeciwnie jet super.. Bardzo dobrze matuje makijaż, przez co dłużej wytrzymuje na swoim miejscu. Nie wysusza, a co u mnie jest mega plusem przy mojej suchej cerze. Nie ciemnieje, dopasowuje się idealnie do kolorytu cery. Zapach neutralny. Pudełko ok, można sobie dozować ile się chce zastosować pudru. Nawet puszek jest rewelacyjny. Mały i mieści się do każdej torebki. Cena nie jest taka zła, jak się chce kupić dobry puder.

Najlepszy

Jestem zachwycona tym pudrem. Idealny do codziennego stosowania. Bywa że po kilku godzinach skóra lekko się świeci jednak nie zdarza się to często. Jest zdecydowanie warty swej ceny. Ja swój kupiłam w osiedlowej drogerii.

+ lekki, nie zatyka porów
+ dobrze matuje i wykańcza makijaż
+ naturalny kolor, niewidoczny na skórze
+ naturalny skład
+ nie podrażnia
+ nie podkreśla suchych skórek
+ bardzo wydajny (przez dwa lata codziennego użytku nie zużyłam jeszcze całego opakowania)

- nie poręczne opakowanie (otworki zbyt małe, a przesypywanie na wieczko grozi wysypaniem części pudru)

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe opakowanie

naturalny efekt

Kosmetyki marki Lumene są trudno dostępne stacjonarnie, ale mi udało się je znaleźć w drogerii Sekret Urody. Oprócz tego można je kupić przez internet.

Do największych atutów tego pudru należy naturalne wykończenie. Utrwalałam nim Revlon ColorStay, Catrice PhotoFinish, Clarins Everlasting Foundation i w żadnym przypadku nie dawał efektu tynku na twarzy i nie bielił jej. Sprawia, że buzia jest optycznie wygładzona. Zauważyłam, że dobrze wygląda na zdjęciach.
Mam cerę mieszaną i uważam, że matowi umiarkowanie. Po ok. 4-5 godzinach lekko świeci mi się strefa T i z tego względu nie polecam go osobom z tłustą cerą.
Dobrze utrwala podkład i korektor, nie podkreśla zmarszczek mimicznych. Sprawia, że twarz wygląda ładnie i naturalnie. Takiego efektu szukałam i jestem zadowolona.
Mógłby mieć jedynie głębsze wieczko, bo gdy przesypuję puder do niego, żeby następnie przypudrować twarz pędzlem to dużo wysypuje się na boki.
Opakowanie ma pojemność 8g, mimo to produkt jest niezwykle wydajny. Wystarczy odrobina, aby wykończyć makijaż.

Produkt na pewno zasługuje na uwagę. Polecam!

Używam tego produktu od: kwietnia 2015

bardzo dobry !!!

Bardzo lubię ten puder ze względu, na to że ma super naturalny skład i na długo matuje. Poza tym jest wydajny i mimo, że mam też w domu puder Kanebo to tego chyba używam częściej 😄. Mam już drugie opakowanie i choć miałam już pudry z Givenchy czy choćby wspomniany wyżej Kanebo to i tak ten muszę mieć zawsze. Lubię, kocham, ubóstwiam i serdecznie polecam. W tej cenie to hit. Koszt to ok. 45 zł\\\\\\\\11 g. Dostępność niestety słaba 😢,ale jest na Allegro i w niektórych drogeriach internetowych. Poza dostępnością nie widzę wad. Mój faworyt !!!

Używam tego produktu od: od 2012r.
Ilość zużytych opakowań: drugie opakowanie w trakcie używania.

Bardzo dobry!

Puder poleciła mi konsultantka w Mediqu. Kupiłam go zachęcona składem i promocją - zapłaciłam za niego nieco ponad 30 zł. Jestem bardzo zadowolona, ale do rzeczy:

+ puder jest lekki, nie zatyka porów skóry, nie czuć go na niej
+ nie wysusza, jest delikatny, nie podrażnia, nie uczulił mnie
+ skóra po aplikacji tego pudru jest niewiarygodnie miękka i miła w dotyku
+ niesamowicie miękki i delikatny puszek, którym można bardzo dokładnie nałożyć puder
+ dziurki w opakowaniu o odpowiedniej wielkości - nie ucieka z pudełka zbyt duża ilość pudru na raz
+ transparenty - nie zmienia koloru podkładu
+ naturalny skład

+/- cena - ale uważam, że warto

Mój faworyt, jeśli chodzi o puder do twarzy.