Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Powiększ Estee Lauder, Double Wear,  Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba:Anna

Długotrwały podkład, przez 15 godzin zapewnia świeży i naturalny wygląd, bez względu na pogodę i twoją aktywność. Nie zmienia koloru, nie zostawia smug i śladów na ubraniu. Teraz gładka cera, którą widzisz rano, pozostaje z tobą przez cały dzień.
Podkład zapewnia średnie krycie (lub wyższe w zależności od ilości nakładanych warstw) i naturalne, półmatowe wykończenie.
Beztłuszczowy, niekomedogenny, bezzapachowy, testowany dermatologicznie.

Skład: Water Purified (Aqua Purificata), Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilicate, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Phetaphenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsil sesquioxquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide (CI 77891)]

Cena: ok. 165zł / 30ml

• Jednak nie taki idealny...
  • Długo zastanawiałam się nad zakupem tego podkladu, ze względu na cene. Dlatego najpierw testowałam próbke podkładu. Byłam bardzo zadowolona więc w końcu zdecydowalam się zakupić produkt pełnowymiarowy i tu mój zachwyt minął.

Mam mieszane uczucia do tego produkt, niby dobry ale nie tak idealny jak tego oczekiwałam.
    Krycie oraz trwałość ma dość dobrą, jednak przy suchej cerze lubi podkreślać suche skórki, ponadto trzeba go dobrze położyć aby był mało widoczny, bo można sobie Nim zrobić efekt maski. Uważam, że cena jest mocno zawyżona ale jak wiadomo płacimy za marke. Za taką jakość podkładu i cene wole wybrać tańszy Revlon Colorstay

Używam tego produktu od: około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić monn15 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• "Nie współpracuje" z innymi kosmetykami
  • Mam 30 lat, cerę mieszaną, wymagającą szczególnego krycia pod oczami ze względu na mocne sińce. Używałam wielu kosmetyków różnych firm (podkłady+ korektory) i wiedziałam, ze żaden nie zakryje całkowicie moich sińców pod oczami zachowując naturalny efekt.
    NA double wear zdecydowałam się po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii. To co od razu zauważyłam:
    - całkiem dobrze kryje - nawet sińce pod oczami (ale w moim przypadku nie całkowicie)
    - dobrze radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi - nie uwydatnia ich
    - nie zmienia sie na twarzy w ciągu dnia
    - nie brudzi ubrań
    -naturalny efekt
    Byłam bardzo zadowolona dopóki nie zauważyłam pewnej reakcji podkładu na inne kosmetyki. Jeśli chcę dokładniej zakryć sińce używam dodatkowo korektora pod oczy. Zdziwiłam się bardzo gdy wklepując korektor na podkład double wear, oba kosmetyki zaczęły się wzajemnie neutralizować, co w efekcie doprowadziło to do całkowitego odsłonięcia sińców, w miejscu gdzie wklepywany był korektor. Szybko okazało sie, że poprawki z użyciem double wear są niewykonalne - podkład szybko zastyga na twarzy i przy próbie nałożenia kolejnej warstwy, roztarcia pierwszej lub nałożenia większej ilości korektora, produkt się rozwarstwia pozostawiając efekt zważenia. Ten sam efekt pojawiał się w każdym miejscu na twarzy gdzie używałam korektora!!! Dla pewności próbowałam nakładać korektory kilku innych marek (maybelline, loreal, Artdeco, helena rubinstein), ale efekt był identyczny. Taka sytuacja nie zdarzyła mi się wcześniej z żadnym innym podkładem, nawet najtańszym. Podkład idealny zapewne tylko dla tych osób, które nie muszą używać korektora, dla mnie -totalna beznadzieja. Dla porównania efektów zamieszczam zdjęcia: podkład double wear z użyciem korektora(zdjęcia nr 1) ; inny podkład z użyciem tego samego korektora (zdjęcia nr 2). NA zdjęciach nr 1 odkrywają się sińce, które wcześniej były zakryte !!!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dreamwomen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt
  • Używałam w dawnych czasach kiedy zależało mi na "perfekcyjnym kryciu" i sprawdzał się fenomenalnie. Po latach moja tłusta w stronę mieszanej cena przekształciła się w normalną i tu już było gorzej - wtedy kupioną buteleczkę oddałam koleżance bo podkreślał skórki i wydawał się ciężki na twarzy.
    Mimo tych drobnych nieporozumień zaliczam produkt do kultowych i wartych wypróbowania kosmetyków.
    Jest łatwo dostępny i łatwo o próbkę i przetestowanie.
    Dla Pań potrzebujących make-upu na codzień zdecydowanie polecam. Jest trwały i wydajny, nie podrażnia.
    Hit!

Ilość zużytych opakowań: sporo

Chcesz pochwalić 17102007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tylko dla dobrze nawilżonej cery
  • Natknęłam się na niego w poszukiwaniu idealnego podkładu, używałam ok. 2 lata, po czym jednak go odstawiłam.

Początkowo efekt jaki dawał nałożony na moją skórę był spektakularny. Idealne wygładzenie, krycie, mat, trwałość. No bajka. Nawet mój tata (człowiek, który szczegółów zasadniczo nie dostrzega) zauważył , że mam jakąś taką bardziej wygładzoną i wyprasowaną buzię.

Jeśli chodzi o nakładanie, to musiałam znaleźć na to sposób. Nakładany dłonią robił mi maskę na twarzy, wydawało mi się, że jest go za dużo albo że źle go roztarłam. Na jakimś blogu przeczytałam o nakładaniu podkładu mokrym pędzlem i to się sprawdziło.

Podczas stosowania nie było z nim większych problemów. Nie wymagał utrwalania, długo się trzymał, generalnie nie pogarszał stanu skóry jeśli chodzi o jej zapychanie, ale przyczynił się do jej wysuszenia.

Podkładu używałam na co dzień i wystarczył mi na ok. 8-9 mies. Zapłaciłam za niego 170 zł w Douglasie, tam też konsultantka pomogła mi dobrać właściwy do mojej cery odcień (Ecru).

Właśnie wysuszenie skóry było powodem, dla którego go odstawiłam. Na suchej skórze wyglądał ciężko, jak tapeta, zdecydowanie postarzał i podkreślał wszelkie zmarszczki, suche skórki. Nie pomagał nawet nałożony pod spód krem nawilżający.

Obecnie Double Wear nadal gości na mojej półce, ale stosuję go już tylko na większe wyjścia, nie wyobrażam sobie ponownie stosować go na co dzień. Polecam go jednak dziewczynom, które mają jakieś przebarwienia, znamiona etc., bo krycie jest tutaj naprawdę świetne. Nie jestem jednak przekonana, czy sprawdzi się na cerze z widocznymi grudkami, wypukłościami, bo po jego nałożeniu cera jest matowa, płaska i wszelkie takie nierówności są uwypuklone. Przed zakupem pełnowymiarowego produktu polecam poszukać próbek na allegro i wypróbować kosmetyk na własnej buzi plus zaopatrzyć się w dobrze nawilżający krem.

Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Joaelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żałuję, że tak długo zwlekałam z zakupem
  • Zawsze miałam takie wyobrażenie o Double Wear, że jest to fluid dla dojrzałych cer oraz dający efekt szpachli na skórze. Nie wiem, dlaczego ale tak było
    Podkład kupiłam z 20% rabatem i zapłaciłam za niego nieco ponad 150 zł. Po ostatnim zawodzie Studio Fix, miałam nadzieję, że w końcu trafiłam na dobry produkt. Tym bardziej, że miałam okazję przetestować próbkę DW w odcieniu Fresco i podkład pomijając źle dobrany kolor, bardzo mi się spodobał.
    Podkład jest nietypowy. Absolutnie nie przypomina nawet Colorstaya, którego używałam przez lata. To są dwa różne podkłady pod względem ceny, wykończenia, działania, wyglądu na skórze itd.
    DW jest niezawodny. Utrzymuje się w niezmienionym stanie przez cały dzień. Jest odporny na ścieranie, nie wyciera się i nie brudzi. Dla mnie istotne jest to, że nie czuć go na skórze i nie mam wrażenia, że cera się dusi. Czasami jest tak, że nosząc jakiś podkład, mamy ochotę go jak najszybciej zmyć. DW nosi się świetnie.
    Używam go codziennie od dwóch miesięcy i widzę, że została go jeszcze połowa. Szybko go nakładam i rozcieram, dlatego nie zauważyłam, by zostawiał smugi.
    Krycie można stopniować. Nie jest to takie krycie jakie posiada np. Dermablend z Vichy. Krycie, wykończenie i mat w przypadku DW nie jest tępe i oczywiste. Kolor pozostaje taki sam przez cały dzień. Zauważyłam też, że dopasowuje się do naturalnego odcienia skóry (używałam samoopalacza do ciała, twarz pozostawała jasna, a mimo to podkład Ivory Beige był jaśniejszy na cerze). Sam podkład radzi sobie z wypryskami, choć trzeba dołożyć więcej produktu w wybrane miejsca. Ja jeszcze przypudrowuję podkład pudrem z Paese i wykonuje dalszy makijaż. Podkład nie podrażnia, przy dobrej pielęgnacji też nie wysusza za mocno.
    Przechodząc do wad
    Niestety jest dość widoczny na twarzy. Podkład nakładałam palcami, pędzlem flat top i gąbeczką podobną do beauty blendera. Najlepiej wygląda po nałożeniu gabeczką, choć wtedy podkreśla ewentualne niedoskonałości. Nakładanie go palcami jest najbezpieczniejszą opcją. Staram się nie przesadzać z ilością, bo później to widać.
    Podkład wymaga używania dobrego nawilżającego kremu. Wróciłam do Iwostinu i razem z DW stanowią zgrany duet.
    Zdarza się, że podkład zapycha cerę. Najczęściej dzieje się to po nałożeniu go gąbeczką, choć czasami bez konkretnej przyczyny.
    Buteleczka mnie nie zachwyca, wygląda trochę nienowocześnie, ale to tylko moje odczucie
    Odcienie podkładu są nieco zbyt sztuczne i cena może odstraszyć, ale za taką jakość warto zapłacić.

Ilość zużytych opakowań: połowa buteleczki

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szałowy
  • Ocena podkładu jest zawsze bardzo subiektywna,bo zależy od rodzaju cery i od oczekiwań Zaznaczę więc,że cerę mam mieszaną,policzki przesuszone,czoło i broda z tendencją do świecenia,pryszczy brak
    Zalety:
    -idealna trwałość -powtórzę-idealna!-ten podkład jest na mojej twarzy od nałozenia do zmycia bez względu na deszcz,śnieg,pot,łzy,upał,pocieranie twrzy dłońmi (nie odbija sie też na słuchawce telefonu-nareszcie ),nie brudzi ubrań,wytrzyma trening,drzemkę i co się chce. I za to kwc u mnie ma .
    -nie tworzy maski
    -kryje średnio-mam parę przebarwień na czole ich nie pokryje,ale to w końcu podkład nie korektor
    -nie zbiera się w zmarszczach,załamaniach powiek, cienie nałożene na niego trzymają się cały dzień
    -nie powoduje świecenia,nie zatyka porów
    -nie ciemnieje i ma super odcienie-mój to dessert beige -idealny,ani za ciemny ani za jasny
    -wydajny- 4-6 m-cy codziennego stosowania
    Minus
    -cena

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić Yesyesyes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy mnie nie zawiódł
  • Mam cerę mieszaną i ten podkład jest dla mnie idealny. Gdy mi się skończył zaczęłam eksperymentować z innymi podkładami, ale zawsze kończyło się to porażką, więc jak tylko zużyje wszystkie to wracam do double wear. Mój odcień to fresco - neutralny beżowy, nie za żółty, nie za różowy. Ten podkład to produkt do zadań specjalnych. Na dodatek strasznie wydajny. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymarowe

Chcesz pochwalić legalnabrunetka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma.
  • Długo zbierałam się do napisania tej recenzji ale po ponad 3 miesiącach ciągłego używania tego podkładu myślę że mogę się już o nim wypowiedzieć. Niby dobry, niby kryje, ale jednak coś jest nie tak...

Zalety:
    + bardzo wydajny, ten podkład wystarczył mi na prawie 4 miesiące przy codziennym stosowaniu! Chyba jeszcze nigdy nie miałam tak wydajnego podkładu!
    + bardzo dobre krycie, jedna warstwa wystarcza na to żeby ukryć wszystkie niedoskonałości, efekt nieskazitelnej cery
    + dobrze stapia się ze skórą
    + ma bardzo ciekawe wykończenie, wygląda całkiem naturalnie

Wady:
    - nie jest to wcale podkład długotrwały, wytrzymuje w stanie nienaruszonym na buzi tylko kilka godzin, a więc trwałość dość przeciętna jak na kosmetyk za tą cenę
    - mam mieszaną skórę, ale nawet u mnie po upływie kilku godzin ten podkład potrafił się nieestetycznie zbierać, a w bardzo cieple dni wręcz trochę spływać
    - chemiczny zapach, brak pompki i dość nieporęczne opakowanie z którego codziennie rano trzeba było wylewać podkład

Co do opinii poprzedniczek, które pisały że ten podkład wysusza skórę: u mnie nie było żadnej różnicy, ani nie wysuszał ani nie przetłuszczał skóry.

Ten podkład nie jest zły ale przy takiej cenie należy się chyba zastanowić czy ten chwilowy efekt 'wow' jest tego wart. Dla mnie ten podkład jest dobry ale bardzo mu jeszcze daleko do ideału. Chyba więcej już do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić VanillaBlonde za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mistrzostwo Świata!
  • Kosmetyk Wszechczasów i Wszechświata!
    Jako jedyny z naprawdę wielu wypróbowanych przeze mnie podkładów wygląda nieskazitelnie na mojej tłustej cerze cały dzień. Noc pewnie też by wytrzymał, ale o dziwo zawsze udawało mi się zrobić wieczorny demakijaż.
    Kolory trafione.
    To jedyny podkład, który powodował niezliczone zachwyty moich znajomych. Moje koleżanki używając go wyglądają jak z żurnala.
    Rzeczywiście dosyć szybko zastyga, ale przy umiejętnym nałożeniu to nie problem.
    Brak pompki nie przeszkadza, bo ta mała wada jest niwelowana przez wiele wiele zalet.
    Moją tłustą cerę matował na cały dzień. Dla satynowego wykończenia używałam jeszcze odrobiny pudru w kamieniu EL nałożonego pędzlem. Efekt piorunujący!

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie

Chcesz pochwalić Croix za czytelną i pomocną recenzję?
  • No niestety, nie dla mnie.
  • Mimo szczerych chęci podkład kompletnie się u mnie nie sprawdził.
    Próbowałam go aplikować na milion różnych sposobów (pędzelki, gąbeczki, palce, bazy itd.)
    Owszem, matuje super.
    Odcień Bone ok, dobrze się zgrywał z moją cerą...i to by było na tyle jeśli chodzi o plusy...
    Podczas aplikacji szybko (za szybko!) zastyga, nie ma mowy o jakiejś poprawce czy dołożeniu produktu np. punktowo.
    Jako chyba jedyny podkład podkreśla zmarszczki nawet takie, o których nie miałam pojęcia, że istnieją. Mimiczne zmarszczki często są u mnie problemem tzn podkład się zbiera w nich ale przy ELDW to katastrofa, widać każdą skórkę, masakrycznie przesusza przy ciągłych 2-3 dniach aplikacji, zapycha, widać go na buzi z kilometra a moja skóra wygląda starzej o jakieś 15 lat. Szok.
    Bardzo sztuczny, nienaturalny efekt.
    Ściąga buzię, czuć go bardzo przez cały dzień.
    Wiele podejść, ale niestety.
    Unikat jeśli chodzi o podkłady i tak fatalne odczucia, bo prawie zawsze jestem zadowolona z podkładów które próbuję.
    Dla mojej cery to jeden z najgorszych wręcz produktów. Za to jego brat ELDW light pokochałam pod pierwszego użycia.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić karolak87 za czytelną i pomocną recenzję?