Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Powiększ Estee Lauder, Double Wear,  Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba:Anna

Długotrwały podkład, przez 15 godzin zapewnia świeży i naturalny wygląd, bez względu na pogodę i twoją aktywność. Nie zmienia koloru, nie zostawia smug i śladów na ubraniu. Teraz gładka cera, którą widzisz rano, pozostaje z tobą przez cały dzień.
Podkład zapewnia średnie krycie (lub wyższe w zależności od ilości nakładanych warstw) i naturalne, półmatowe wykończenie.
Beztłuszczowy, niekomedogenny, bezzapachowy, testowany dermatologicznie.

Skład: Water Purified (Aqua Purificata), Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilicate, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Phetaphenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsil sesquioxquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide (CI 77891)]

Cena: ok. 165zł / 30ml

• Żałuję, że tak długo zwlekałam z zakupem
  • Zawsze miałam takie wyobrażenie o Double Wear, że jest to fluid dla dojrzałych cer oraz dający efekt szpachli na skórze. Nie wiem, dlaczego ale tak było
    Podkład kupiłam z 20% rabatem i zapłaciłam za niego nieco ponad 150 zł. Po ostatnim zawodzie Studio Fix, miałam nadzieję, że w końcu trafiłam na dobry produkt. Tym bardziej, że miałam okazję przetestować próbkę DW w odcieniu Fresco i podkład pomijając źle dobrany kolor, bardzo mi się spodobał.
    Podkład jest nietypowy. Absolutnie nie przypomina nawet Colorstaya, którego używałam przez lata. To są dwa różne podkłady pod względem ceny, wykończenia, działania, wyglądu na skórze itd.
    DW jest niezawodny. Utrzymuje się w niezmienionym stanie przez cały dzień. Jest odporny na ścieranie, nie wyciera się i nie brudzi. Dla mnie istotne jest to, że nie czuć go na skórze i nie mam wrażenia, że cera się dusi. Czasami jest tak, że nosząc jakiś podkład, mamy ochotę go jak najszybciej zmyć. DW nosi się świetnie.
    Używam go codziennie od dwóch miesięcy i widzę, że została go jeszcze połowa. Szybko go nakładam i rozcieram, dlatego nie zauważyłam, by zostawiał smugi.
    Krycie można stopniować. Nie jest to takie krycie jakie posiada np. Dermablend z Vichy. Krycie, wykończenie i mat w przypadku DW nie jest tępe i oczywiste. Kolor pozostaje taki sam przez cały dzień. Zauważyłam też, że dopasowuje się do naturalnego odcienia skóry (używałam samoopalacza do ciała, twarz pozostawała jasna, a mimo to podkład Ivory Beige był jaśniejszy na cerze). Sam podkład radzi sobie z wypryskami, choć trzeba dołożyć więcej produktu w wybrane miejsca. Ja jeszcze przypudrowuję podkład pudrem z Paese i wykonuje dalszy makijaż. Podkład nie podrażnia, przy dobrej pielęgnacji też nie wysusza za mocno.
    Przechodząc do wad
    Niestety jest dość widoczny na twarzy. Podkład nakładałam palcami, pędzlem flat top i gąbeczką podobną do beauty blendera. Najlepiej wygląda po nałożeniu gabeczką, choć wtedy podkreśla ewentualne niedoskonałości. Nakładanie go palcami jest najbezpieczniejszą opcją. Staram się nie przesadzać z ilością, bo później to widać.
    Podkład wymaga używania dobrego nawilżającego kremu. Wróciłam do Iwostinu i razem z DW stanowią zgrany duet.
    Zdarza się, że podkład zapycha cerę. Najczęściej dzieje się to po nałożeniu go gąbeczką, choć czasami bez konkretnej przyczyny.
    Buteleczka mnie nie zachwyca, wygląda trochę nienowocześnie, ale to tylko moje odczucie
    Odcienie podkładu są nieco zbyt sztuczne i cena może odstraszyć, ale za taką jakość warto zapłacić.

Ilość zużytych opakowań: połowa buteleczki

Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Szałowy
  • Ocena podkładu jest zawsze bardzo subiektywna,bo zależy od rodzaju cery i od oczekiwań Zaznaczę więc,że cerę mam mieszaną,policzki przesuszone,czoło i broda z tendencją do świecenia,pryszczy brak
    Zalety:
    -idealna trwałość -powtórzę-idealna!-ten podkład jest na mojej twarzy od nałozenia do zmycia bez względu na deszcz,śnieg,pot,łzy,upał,pocieranie twrzy dłońmi (nie odbija sie też na słuchawce telefonu-nareszcie ),nie brudzi ubrań,wytrzyma trening,drzemkę i co się chce. I za to kwc u mnie ma .
    -nie tworzy maski
    -kryje średnio-mam parę przebarwień na czole ich nie pokryje,ale to w końcu podkład nie korektor
    -nie zbiera się w zmarszczach,załamaniach powiek, cienie nałożene na niego trzymają się cały dzień
    -nie powoduje świecenia,nie zatyka porów
    -nie ciemnieje i ma super odcienie-mój to dessert beige -idealny,ani za ciemny ani za jasny
    -wydajny- 4-6 m-cy codziennego stosowania
    Minus
    -cena

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić Yesyesyes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy mnie nie zawiódł
  • Mam cerę mieszaną i ten podkład jest dla mnie idealny. Gdy mi się skończył zaczęłam eksperymentować z innymi podkładami, ale zawsze kończyło się to porażką, więc jak tylko zużyje wszystkie to wracam do double wear. Mój odcień to fresco - neutralny beżowy, nie za żółty, nie za różowy. Ten podkład to produkt do zadań specjalnych. Na dodatek strasznie wydajny. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymarowe

Chcesz pochwalić legalnabrunetka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma.
  • Długo zbierałam się do napisania tej recenzji ale po ponad 3 miesiącach ciągłego używania tego podkładu myślę że mogę się już o nim wypowiedzieć. Niby dobry, niby kryje, ale jednak coś jest nie tak...

Zalety:
    + bardzo wydajny, ten podkład wystarczył mi na prawie 4 miesiące przy codziennym stosowaniu! Chyba jeszcze nigdy nie miałam tak wydajnego podkładu!
    + bardzo dobre krycie, jedna warstwa wystarcza na to żeby ukryć wszystkie niedoskonałości, efekt nieskazitelnej cery
    + dobrze stapia się ze skórą
    + ma bardzo ciekawe wykończenie, wygląda całkiem naturalnie

Wady:
    - nie jest to wcale podkład długotrwały, wytrzymuje w stanie nienaruszonym na buzi tylko kilka godzin, a więc trwałość dość przeciętna jak na kosmetyk za tą cenę
    - mam mieszaną skórę, ale nawet u mnie po upływie kilku godzin ten podkład potrafił się nieestetycznie zbierać, a w bardzo cieple dni wręcz trochę spływać
    - chemiczny zapach, brak pompki i dość nieporęczne opakowanie z którego codziennie rano trzeba było wylewać podkład

Co do opinii poprzedniczek, które pisały że ten podkład wysusza skórę: u mnie nie było żadnej różnicy, ani nie wysuszał ani nie przetłuszczał skóry.

Ten podkład nie jest zły ale przy takiej cenie należy się chyba zastanowić czy ten chwilowy efekt 'wow' jest tego wart. Dla mnie ten podkład jest dobry ale bardzo mu jeszcze daleko do ideału. Chyba więcej już do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić VanillaBlonde za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mistrzostwo Świata!
  • Kosmetyk Wszechczasów i Wszechświata!
    Jako jedyny z naprawdę wielu wypróbowanych przeze mnie podkładów wygląda nieskazitelnie na mojej tłustej cerze cały dzień. Noc pewnie też by wytrzymał, ale o dziwo zawsze udawało mi się zrobić wieczorny demakijaż.
    Kolory trafione.
    To jedyny podkład, który powodował niezliczone zachwyty moich znajomych. Moje koleżanki używając go wyglądają jak z żurnala.
    Rzeczywiście dosyć szybko zastyga, ale przy umiejętnym nałożeniu to nie problem.
    Brak pompki nie przeszkadza, bo ta mała wada jest niwelowana przez wiele wiele zalet.
    Moją tłustą cerę matował na cały dzień. Dla satynowego wykończenia używałam jeszcze odrobiny pudru w kamieniu EL nałożonego pędzlem. Efekt piorunujący!

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie

Chcesz pochwalić Croix za czytelną i pomocną recenzję?
  • No niestety, nie dla mnie.
  • Mimo szczerych chęci podkład kompletnie się u mnie nie sprawdził.
    Próbowałam go aplikować na milion różnych sposobów (pędzelki, gąbeczki, palce, bazy itd.)
    Owszem, matuje super.
    Odcień Bone ok, dobrze się zgrywał z moją cerą...i to by było na tyle jeśli chodzi o plusy...
    Podczas aplikacji szybko (za szybko!) zastyga, nie ma mowy o jakiejś poprawce czy dołożeniu produktu np. punktowo.
    Jako chyba jedyny podkład podkreśla zmarszczki nawet takie, o których nie miałam pojęcia, że istnieją. Mimiczne zmarszczki często są u mnie problemem tzn podkład się zbiera w nich ale przy ELDW to katastrofa, widać każdą skórkę, masakrycznie przesusza przy ciągłych 2-3 dniach aplikacji, zapycha, widać go na buzi z kilometra a moja skóra wygląda starzej o jakieś 15 lat. Szok.
    Bardzo sztuczny, nienaturalny efekt.
    Ściąga buzię, czuć go bardzo przez cały dzień.
    Wiele podejść, ale niestety.
    Unikat jeśli chodzi o podkłady i tak fatalne odczucia, bo prawie zawsze jestem zadowolona z podkładów które próbuję.
    Dla mojej cery to jeden z najgorszych wręcz produktów. Za to jego brat ELDW light pokochałam pod pierwszego użycia.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić karolak87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny jestem oczerowana
  • Mimo swojej wysokiej ceny uważam że warto zainwestowac i miec w swojej kolekcji produkt który wyczaruje nam piękny wygląd w ciągu minuty i zatuszuje wszystko to co chcemy ukryc, począwszy od wyprysków, cieni pod oczami, stresu, przebarwień i imprezowych nocy. Na podkład trafiłam przez polecenie koleżanki a jej poleciła kuzynka- kosmetyczka.

Do tej pory używałam podkładu Max Factol lasting performace i uważałam że jest ok, oczywiście po kilku godzinach podkład "znikał" ale uważałam że i tak wydaje na niego nie mało bo ok 50zł i tak ma byc. Nie wiedziałam że można wymagac więcej, ale jednak to możliwe.

Po zastosowaniu podkładu Estee Lauder:

- skóra jest miękka, nawilżona
    - podkład nie podreśla suchych skórek, nie roluje się
    - ma lekką żadką kostystęcję która mimo swojej lekkości doskonale kryje wszystko co tylko chcemy (i to był dla mnie szok!)
    - pięknie wyrównuje koloryt i szybko stapia się ze skórą, nie robi maski
    - bogata gama kolorystyczna do wyboru każdy wybierze coś dla siebie
    - no i oczywiście trwałośc produktu, 6-8 godzin bez żadnych poprawek pozwala zachowac idealny wygląd.
    - wydajny... bardzo wydajny, większa kropla pozwala na pokrycie całej twarzy.

Do minusów napewno każdy zaliczy jego CENĘ!!!!

A więc kilka słów na temat ceny tego eliksiru z mojej perspektywy i doświadczenia...

Sama się przed nim broniłam długo i nawet nie chciałam go próbowac bo z góry mówiłam że mnie na niego nie stac i koniec, nie wydam tyle na podkład bo to za dużo. Ale po tym jak dostałam końcówkę w buteleczce od koleżanki i mogłam się przekonac na własnej twarzy jak cudownie umila on życie zmieniłam zdanie. Do tej pory kupowałam podkład w granicach 50-60zł i na zdjęciach z imprez najczęściej widziałam jaka jest różnica w wyglądzie mojej twarzy po wyjściu z domu i po kilku godzinach w plenerze. Skóra się świeciła, robiły się plamy od wyschniętego podkładu, lub całkiem się ścierał, wszystkie zaczerwienienia aż raziły z daleka jak światła na skrzyżowaniu. Ten podkład daje mi komfort że nie muszę się już martwic wyglądem swojej cery bo wiem że jest tak samo jak przed wyjściem z domu. Dokładając do tego jego wydajnośc (mi wystarczy na około 6-8miesięcy co po podzieleniu daje koszt 20zł na miesiąc!) Przekonałam się do tego podkładu, nie szukam innego i polecam każdemu którego skóra jest wymagająca.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe 30ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Coorba za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doskonały dla cery tłustej
  • Słyszałam dużo różnych opinii o tym produkcie jednak dla mnie jest on idealny.
    Zalety:
    - bardzo dobrze matuje, lekko zastyga przez co jest bardzo trwały. Przy mojej bardzo tłustej skórze zachowuje się idealnie, żaden inny podkłąd tak długo nie utrzymywał mi matu na twarzy
    - dobrze kryje, mam skłonności do trądziku+ posiadam blizny i różowe plamki po zaleczonych krostkach, ten podkład idealnie je pokrywa. Nakładam go gąbeczką przez co nie robi efektu maski
    - idealny kolor- kupiłam najjaśniejszy i idealnie pasuje do mojego lekko żółtego odcienia skóry
    - jest wydajny. Naprawdę mała ilość wystarczy aby pokryć całą twarz

Wady:
    - brak pompki trochę utrudnia dozowanie. Czasami mozna wylać na rękę za dużo, a trochę szkoda marnować tak drogi produkt
    - cena, jest dość wysoka ale to jest do obejścia na stronach internetowych można go dostać ok 100-120 zł
    - mam lekki wysyp drobnych krostek ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić że to od podkładu gdyż odstawiłam hormony.

Podsumowując, pomimo paru mankamentów jestem bardzo zadowolona z produktu, według mnie nie jest za ciężki, wytrzymuje wiele godzin bez rozwarstwiania się i zbierania w zmarszczkach. Dla posiadaczki cery tłustej jest idealny.

Chcesz pochwalić swagga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tylko na wielkie wyjścia
  • Jeżeli chodzi o krycie - lepszego produktu nie znajdziemy. Gęsta konstytencja podkładu tworzy "nową twarz" jednak bez efektu maski. Jestem w stu procentach zadowolona także z utrzymywania się produktu - całe noce niezawodnie na twarzy, najbardziej odporny na pot i temperaturę kosmetyk jaki znam. Jest także mega wydajny.
    Przy mojej cerze problematycznej sprawdził się doskonale, ale...
    Jest to podkład nie do używania codziennie. Sam fakt braku pompki - każda się zapychała... To samo robi z naszą cerą. Po 2 latach używania tego podkładu na co dzień stwierdziłam że efekt nie jest tego warty. Moja cera była w trądziku, sucha, bez blasku, zmęczona.

Także podkład staje na wysokości zadania jednak polecam go tylko na imprezy i wyjścia Efekt wow gwarantowany.

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania

Chcesz pochwalić menciuch za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Najlepszy podkład jakiego używałam. Idealny na specjalne okazje, ale także na co dzień. Nałożony rano, wieczorem dalej idealnie wygląda. Nie trzeba poprawiać go w ciągu dnia, pudrować itp. Zapominam, że mam go na twarzy. Zarzuca się mu często, że jest bardzo ciężki, ale jak nałożymy umiejętnie małą ilość, będzie wyglądał super. Mam skłonność do święcącej strefy T, ale przy nim zapominam, że ją mam. Jedyną wadą jest cena, ale zdecydowanie jest jej warty. KWC <3

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić olixxo za czytelną i pomocną recenzję?