Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Powiększ Estee Lauder, Double Wear,  Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba:Anna

Długotrwały podkład, przez 15 godzin zapewnia świeży i naturalny wygląd, bez względu na pogodę i twoją aktywność. Nie zmienia koloru, nie zostawia smug i śladów na ubraniu. Teraz gładka cera, którą widzisz rano, pozostaje z tobą przez cały dzień.
Podkład zapewnia średnie krycie (lub wyższe w zależności od ilości nakładanych warstw) i naturalne, półmatowe wykończenie.
Beztłuszczowy, niekomedogenny, bezzapachowy, testowany dermatologicznie.

Skład: Water Purified (Aqua Purificata), Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilicate, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Phetaphenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsil sesquioxquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide (CI 77891)]

Cena: ok. 135zł / 30ml

• Gdzie ta maska???
  • Na kupno tego podkładu czaiłam się od dłuższego czasu. Dostałam kiedyś próbki i zrobiły na mnie dobre wrażenie. Mocno kryjący podkład na duże wyjścia to coś czego mi brakowało. Mój TŻ chciał nawet zrobić mi prezent i zakupił rzeczony podkład, niestety o 5 odcieni za ciemny :P Po większym przypływie gotówki musiałam więć wybrać się po zakup sama.

W Sephorze uroczy pan robił praktycznie wszystko, żeby mnie do niego zniechęcić. Zaskoczony pytał jak mogę taki podkład kupować na lato. Uspokoił się (sic) kiedy wyjaśniłam, że chodzi o podkład na całonocne wyjścia (wysyp wesel). Pomimo tego z zapałem przekonywał mnie, jaką ten podkład robi straszną maskę, że może lepiej jakiś w kompakcie kupię, bo w tym skóra nie oddycha, bo ten taki ciężki. Namówić na zmianę zdania się nie dałam, choćby dla samej zasady.

Jak więc jest z tym podkładem?

OPAKOWANIE: szklana buteleczka, wygląda ładnie, jest tak miła w dotyku... niestety, jak wiemy, nie praktyczna w użytkowaniu. Wylewanie podkładu z ogromnej dziury może zakończyć się kosmetyczną katastrofą.

ZAPACH/KONSYSTENCJA/DOZNANIA: na szczęście, ze wzglęu na opakowanie, podkład nie jest z tych "lejących". Zapach jest dla mnie całkowicie netralny, absolutnie nie zwracam na niego uwagi przy aplikacji.

DZIAŁANIE: przystępując do nakładania podkładu zastanawiałam się jaka metoda będzie najlepsza. Postawiłam na gąbeczke i to był strzał w dziesiątkę. Nakładałam go metodą szybkich stempelków, w niewielkiej ilości. I... niesamowite ŻADNEGO EFEKTU MASKI NIE BYŁO ! Pięknie stopił się ze skórą, zakrył wszelkie niedoskonałości cery. Czułam się jak po wyjściu od makijażystki (pomimo mego nędznego pudru i braku bazy pod makijaż). Efekt jest dla mnie bardziej niż zadowalający.

Żeby nie było niejasności. Tak - tym podkładem można zrobić sobie krzywdę. Nałożony nieumiejętnie, bądź w za dużej ilości wygląda sztucznie - wystarczy jednak nakładać go w małych ilościach i z głową a możemy uzyskać piękny efekt.

Nie dajcie się zwieść antyreklamie sprzedawców .

Dodatkowo - dla tych którzy uważają, że lepiej zainwestować w tańszy Colorstay - dla mnie to zupełnie inna liga. Używałam obydwu i niestety po Colorsteyu moja cera wyglądała tragicznie już na następny dzień, masa plamek, nowych pryszczy, przesuszenie. Tutaj na szczęśćie nic takiego nie miało miejsca. Do tego podkład na prawdę lepiej wygląda na buzi i cudnie się trzyma.

POLECAM

Używam tego produktu od: pół roku temu parę próbek od tygodnia pełny wymiar
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, wcześniej próbki

Chcesz pochwalić thelover za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żadnej szpachli
  • Przymierzałam się do tego podkładu już dawno temu, ale konsultantka w Sephorze powiedziała, że to jest podkład ciężki, tylko na wielkie wyjścia, generelnie nie usłyszałam żadnego pozytywnego słowa. Namówiła mnie wtedy na EL DW Light i tak sobie chodziłam w nim 2 lata aż w końcu po wykończeniu 3 tubki ELDW Light postanowiłam skusić się na ten podkład. Poszłam do Sephory, powiedziałam co chcę i znów usłyszałam tę samą śpiewkę, słowo w słowo to, co usłyszałam 2 lata wcześniej w zupełnie innej Sephorze. Byłam konsekwentna, uparłam się na ten podkład.

Mam jasną cerę, zwykle używam bardzo jasnych odcieni (NC 15 z MAC) kolorówki, żeby twarz nie odznaczała się od reszty ciała. Tym razem poszłam z zamiarem kupienia ciemniejszego podkładu. I tak oto wyszłam z drogerii z brązem (3w1 Tawny), który mieszam na ręce z 1 pompką YSL Le Teint Touche Eclat w kolorze 030 i jest idealnie. Podkład dopasowuje się do mojej karnacji, idealnie wtapia, ociepla skórę, wyglądam na zdrową i wypoczętą. To jest efekt, jakiego chciałam. Najpiew nakładam do pędzlem Hakuro, później dopieszczam rękoma, bo podkład musi się wtopić w skórę. Trzyma się na twarzy kilkanaście godzin. Brak też jest efektu szpachli, którą mnie straszono. Jest krycie, ale bardzo naturalne. Mam skórę normalną w kierunku suchej, u mnie nie podkreśla suchych skórek, bo dbam o dobre jej nawilżenie.

Jedyny minus to brak pompki, ale przy takiej konsystencji podkłądu, jest szansa, że resztki w pompce po prostu by zaschły.

Chcesz pochwalić oliwia18 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Idealny!
  • Do kupna tego podkładu zbierałam się jakieś 2 lata. Kupowałam dziwne próbki na allegro, czego nie polecam. Oglądałam go i testowałam na twarzy w Sephorze i Douglasie, w końcu przy posiadaniu wiekszej ilosci gotówki trafiłam na świąteczna promocję w Sephorze i kupiłam to cudo. 40 % taniej, czyli za ok. 130 zł. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej i do mojej cery jest on idealny. Używając tego podkładu polecam codzienny lekki peeling twarzy, najwygodniej zmienić żel do twarzy na taki z drobnym peelingiem, który dobrze oczysci i wygładzi twarz. I oczywiście krem pod podkład, jakikolwiek nawilżający, delikatnie natłuszczający. To zestaw idealny, nic więcej nie potrzeba, nawet pudru sypkiego do wykończenia. Twarz przy użyciu tego podkładu jest matowa od rana do wieczora, świetlista, piękna, gładka, zakryte są wszelkie niedoskonałosci. Efekt porównywalny jest z Revlon Color Stay, z tą różnicą, że Revlon zapycha niemiłosiernie i niszczy skórę, a ELDW użwam codziennie do pracy i nic złego na twarzy on nie robi. Trzeba też nauczyć się go nakładać, ja robię to palcami bo tak jest mi najszybciej.
    Naprawdę nie wiem czemu tak długo zwlekałam z kupnem tego podkładu, bo jest on stworzony dla mnie. Dobrze miesza się z innymi podkładami, kremami. Nie zauważyłam żadnych jego wad, a jestem bardzo wymagająca jesli o podkład nie chodzi. Chociaż nie, wadą jest zbyt duża cena w regularnej sprzedaży ok 185 zł to dużo. W promocji jest do przeżycia. Dodatkowo mógłby być odrobinę wydajniejszy, ale to moje zdanie. Ogólnie polecam wszystkim tłustym cerom, które szukają matującego podkładu. Lepszego na rynku nie znajdziecie.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakwanie

Chcesz pochwalić Quel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cieżka i trudna- ale jednak miłość
  • Miałam przyjemność pracować trochę czasu jako konsultantka tej marki -wiec znam produkty estee od podszewki.

Czy DW jest faktycznie tak kultowy jak mawiają?
    Zależy czego się szuka.

DW jest dość toporny mimo wszystko (nie oszukujmy się

.... Niemniej fantastycznie kryje i faktycznie jest to podkład na ''specjalne wyjścia''

Nie straszne mu pot czy wysoka temperatura. Nie straszna klimatyzacja. Nie straszne mu pocieranie i tarcie twarzy.
    Trzyma się dzielnie -ładnie wyrównując kolor cery i matując cały dzień bez potrzeby poprawek.

Po 4 latach użytkowania jednak trochę już zmęczona ''topornością'' i ''ciężkością'' DW przerzucam się na inne

Świetnie sprawdzi się na wielkie wyjścia typu : ślub /wesele/ważna impreza -gdzie zależy nam by makijaż utrzymał się na twarzy trwale i perfekcyjnie jak najdłużej.

Jak dla mnie na sezon jesień/zima doskonały.
    Na wiosnę i lato polecam szukać innego

ps: nie ma co narzekać na kłopotliwe dozowanie podkładu gdyż wynika to z jego konsystencji.
    -za rzadki by był w tubce
    -za gęsty by miał ''pompkę''

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5/6 butelek

Chcesz pochwalić FridaKahlo88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ...
  • Nie mam dużo do powiedzenia o tym podkładzie: dla mnie jest identyczny jak Colorstay. Czyli nie ma żadnych zalet: dostepność średnia, cena ogromna, szybko zastyga, odcienie niby jasne wpadają w róż. Szybko zastyga, nie kryje dla mnie prawie wcale. Nie znoszę go. Miałam w odcieniu Fresco. Podkreśla wszystkie niedoskonałości cery.

Używam tego produktu od: ok. rok temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 wyrzucone niecałe

Chcesz pochwalić LendieViv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład
  • Trzymam przed sobą małą,szklaną buteleczkę.Ma elegancki,luksusowy wręcz wygląd i złote,o dziwo nie tandetne akcenty.Bardziej luksusowa od opakowania jest tylko cena,180 złotych,które,niestety na drzewach nie rośnie.Długo wahałam się nad poświęceniem kilkumiesięcznego kieszonkowego na podkład,ale w końcu,z ciężkim sercem kupiłam zachwalane przez wizażanki i moje zaufane źródło wiedzy-mamę-cudeńko.
    Pierwsze spotkanie z podkładem,otwieram i uderza mnie chemiczny zapach,jakiego się właśnie spodziewałam.Ze smutkiem stwierdzam że podkład nie ma pompki.Niezrażona,sięgam jednak po patyczek do uszu i wyciągam odrobinę.Po nałożeniu podkładu piszczę z radości,kim jest ta osoba w lusterku o gładkiej cerze?Wszystkie wypryski ukryte,buzia bez efektu maski.Po dłuższym stosowaniu mam wrażenie że podkład wysusza i zmniejsza złośliwe wypryski na mojej twarzy,za co dostaje kolejny plus.Z radością zauważyłam też,że jest bardzo trwały i nie brudzi ubrań!
    Nieuczciwe byłoby jednak pozostawić w ukryciu wady,które podkład posiada.Cena,chociaż adekwantna do jakości,nie zachęca.EL lubi też zasychać na szyjce butelki.Ciamajdy,takie jak ja muszą też uważać na to by nie rozbić szklanej butelki

Cóż mogę jeszcze dodać?Polecam gorąco.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić LadyCecily za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kapryśny.
  • Zalety :
    - Bardzo ładne, estetyczne opakowanie. Wygląda luksusowo.
    - Nie ciemnieje na twarzy.
    - Nie brudzi ubrań!
    - Dobrze kryje (od średniego do mocnego).
    - Współpracuje z kremami i bazami. Nie waży się. Całkiem dobrze sprawdza się zmieszany z kremem tonującym (1:1) - daje wtedy lżejszy efekt, nie obciąża tak skóry.
    - Utrzymuje się bardzo długo, nic nie jest w stanie go ruszyć. Impreza do białego rana mu nie straszna bez względu na warunki pogodowe i temperaturę.
    - Całkiem spora paleta kolorów (niestety nie dla bladolicych).
    - Wydajny.

Wady :
    - Masa podróbek zalewa internet. Ciężko kupić niestacjonarnie oryginalny produkt, nie przepłacając przy tym.
    - Cena - 170 zł w tym wypadku to zdzierstwo.
    - Brak pompki.
    - Wysusza.
    - Bardzo szybko zastyga, ciężko wykonać poprawki. Niewprawionym sprawi problem.
    - Bezwzględny jeżeli chodzi o podkreślanie suchych skórek i zmarszczek. Bez bardzo dobrze nawilżonej skóry, dodatkowo ew. bazy gwarantuje przerażająco zły efekt.
    - Podrażnia, powoduje zaczerwienienia, skóra dusi się pod nim. Położony na wypryski zaognia je. Powoduje wysyp nowych.
    - Przy regularnym stosowaniu pogarsza stan cery.
    - Pomimo wykonania bardzo dokładnego demakijażu miałam wrażenie,że skóra nadal jest trochę brudna.
    - Zapach farby olejnej.
    - Zasycha w opakowaniu (na ściance). Ciężko go później wybrać do końca.

Podsumowując - sięgnęłam po ten podkład kierując się głównie jego kryciem i trwałością. Nie zawiodłam się. Umiejętnie nałożony sprawia,że skóra staje się promienna, wypoczęta zdrowa. Niestety to tylko pozory. Tuż po nałożeniu nie wygląda dobrze, dopasowuje się z czasem. Zdecydowanie nie nadaje się do codziennego użytkowania - pogarsza stan cery. Kapryśny. Dobrze,że miałam okazję go sprawdzić. Nie kupię ponownie.

Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład na świecie!
  • Zalety:
    \n- świetnie się rozprowadza
    \n- nie ciemnieje na twarzy
    \n- nie waży się
    \n- skóra nie świeci się
    \n- jest trwały (wytrzymuje cały dzień na twarzy bez poprawek)
    \n- świetnie ukrywa wszelkie niedoskonałości
    \n- szeroka gama kolorów
    \n
    \nWady:
    \n- szklana buteleczka bez dozownika
    \n- zbyt wysoka cena (ok.180 zł)
    \n- niestety nigdy nie trafiłam na jakąkolwiek przecenę tego kosmetyku ;p

Chcesz pochwalić sylweeek2511 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJLEPSZY!!!!
  • Długo szukałam podkładu dla siebie... kupowałam, testowałam i żaden nie był wart swojej ceny a już na pewno nie spełniał obietnic producentów Aż skusiłam się na właśnie ten podkład... Nauczona doświadczeniami, poprosiłam Panią w Sephorze o próbkę produktu przed jego zakupem!! No i się zakochałam <3 NAJLEPSZY PODKŁAD EVER!!!!!! Cudowne krycie, matuje idealnie i nawet po 14h na twarzy wygląda nadal bardzo dobrze Dodatkowo jest bardzo wydajny!

Jedynym minusem jest CENA!!!! 175zł Trochę przeraża, ale jak za ten produkt to warto...
    Więc już zakończyłam swoje poszukiwania idealnego podkładu!!Używam tego produktu od: 4 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie, ale wciąż jeszcze jest <3

Chcesz pochwalić jolka1033 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Solidny
  • Jest to dobry, solidny podkład, który robi dokładnie to, co ma robić. Nie powoduje szybszego bicia serca, nie budzi u mnie zachwytu, ot stary dobry Double Wear. Nie maskuje jakoś specjalnie porów, lubi podkreślić suche skórki, wejść w zmarszczki i zdecydowanie nie jest to Photoshop w butelce, ale za to wygląda dużo lepiej po kilku godzinach niż zaraz po nałożeniu.

*krycie- dość mocne, można stopniować, ale ostrożnie, bo nie jest to podkład- mgiełka, nawet cienko nałożony i tak jest widoczny na twarzy, nie ma co się okłamywać (nie jest to jakaś skandaliczna tapeta)

*aplikacja-może być problematyczna, bo podkład bardzo szybko zastyga. Zdecydowanie lepiej wygląda nakładany pędzlem

*kolory- podejrzewam, że większość osób znajdzie coś dla siebie, jednak prawdziwe bledziochy niestety muszą się liczyć z tym, że najjaśniejszy kolor będzie się odcinał

*trwałość- jak już się raz zespoi ze skórą to już nie puści, co ma tez swoje minusy- jeżeli podkład zetrze nam się np. ze skrzydełek nosa to niestety nie rozetrzemy granicy; jedyna opcja to dołożyć podkład w tych miejscach

Podkład nie powalił mnie na kolana, ale zużyłam półtorej opakowania bez marudzenia podkład ma dużo zalet, ale tez parę wad których trzeba być świadomym, żeby w pełni się nim cieszyć.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić Sukuba za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij