Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Powiększ Estee Lauder, Double Wear,  Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba:Anna

Długotrwały podkład, przez 15 godzin zapewnia świeży i naturalny wygląd, bez względu na pogodę i twoją aktywność. Nie zmienia koloru, nie zostawia smug i śladów na ubraniu. Teraz gładka cera, którą widzisz rano, pozostaje z tobą przez cały dzień.
Podkład zapewnia średnie krycie (lub wyższe w zależności od ilości nakładanych warstw) i naturalne, półmatowe wykończenie.
Beztłuszczowy, niekomedogenny, bezzapachowy, testowany dermatologicznie.

Skład: Water Purified (Aqua Purificata), Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilicate, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Phetaphenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsil sesquioxquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide (CI 77891)]

Cena: ok. 135zł / 30ml

• Zdecydowanie kupie
  • Jest to bardzo drogi podkład ale uważam, że warty swojej ceny! Trzyma się cały dzień, długo utrzymuje mat na twarzy ma świetne krycie. Miałam różne podkłady, różnych firm i nie ma takiego z którego była bym tak zadowolona jak z tego. Ale na lato jest dla mnie za ciężki wiec przez 4 miesiące w roku używam czegoś innego.
    Minus za opakowanie bez pompki.
    Nie polecam dla osób o bardzo suchej cerze, ponieważ troszkę wysusza.

Używam tego produktu od: od 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić czarnagwiazda86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • to jest to!
  • Idealny dla mojej mieszanej cery. Swietnie kryje, matuje i dlugo wytrzymuje. Produkt sam w sobie jest wydajny, mnie starcza butelka na prawie pol roku. Fakt,brak dozownika jest dosc uciazliwy, lecz ja juz nabralam wprawy i doskonale wiem ile go aplikowac. Jest to podklad ciezki, wiec latem odstawiam go na polke. Nie zamienie go na zaden inny, bo po nim buzia naprawde wyglada jak nowa,polecam!

Ilość zużytych opakowań: 6 cale

Chcesz pochwalić Malgosiainlux za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie - super
  • Dla mojej tłustej cery to ideał! Kryje, matuje, trzyma się dość długo. Po użyciu bibułek matujących nadal wygląda dobrze. Myślę, że jest wart swojej ceny, ale nie rozumiem czemu konsultantki w drogeriach polecają ten kosmetyk osobom z suchą cerą. Powinno się naklejać nań etykietę z czerwonym napisem 'tylko cera tłusta!'. Jest dość ciężki, ale nakładając dzienny makijaż dodaję odrobinę kremu i aplikacja jest nieco łatwiejsza i niezagrożona efektem maski.

Minusy:
    - opakowanie,
    - długi czas nauki odpowiedniej aplikacji

Używam tego produktu od: 9m-cy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić prezesik za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny kolor bone
  • Bardzo dobrze wspominam ten podkład. Co prawda nie kupiłam nigdy pełnowymiarowego opakowania, ale dużą próbkę, która nawet na sporo mi starczyła. Próbka kosztowała ponad 50zł, więc jest to niemała sumka.Testowałam podkład w kolorze BONE. Jest to przepiękny kolor dla cer jasnych lekko żółtawych. Krycie idealne, twarz rozświetlona, kolor dopasowany do mojej karnacji. Podkład ładnie się rozprowadza, trzyma się cały dzień, nie ściera się i nie brudzi ubrań. Kryje większe niedoskonałości. Sprawdzi się jeżeli szukacie podkładu kryjącego który nie robi tapety. Naprawdę warto wypróbować, choć również myślę, że nie jest to podkład na co dzień, ze względu na to że może zapychać. Moim zdaniem jest lepszy niż revlon colorstay, w którym kolory niestety nie były idealne dla mnie i który robił masakrę z mojej twarzy. Gwiazdkę odejmuje za dostępność tego konkretnego koloru, ja swój zamawiałam jakoś przez internet oraz za cenę. Być może jeszcze się na ten podkład skuszę o ile dorwę gdzieś ten konkretny kolor. Lubię ten podkład również za to, że są spełnione obietnice producenta i nikt nikogo nie nabija w butelkę

Ilość zużytych opakowań: 1 mniejsza buteleczka

Chcesz pochwalić loveline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, choć nie na co dzień
  • Jak większość z Was wciąż szukam swojego podkładu- ideału. Jak dotąd w codziennym makijażu moim ulubieńcem (ale nie gwiazdą!) jest Mat Lumiere Chanel.
    W sytuacjach, kiedy zależy mi na super dobrym kryciu i super matowej cerze, sprawdza się za to DW.
    Podkład szybko zastyga, trzeba nauczyć się go umiejętnie nakładać. U mnie nie wchodzi w pory i mimo bardzo dobrego krycia, nie tworzy tapety na twarzy. Za to właśnie najbardziej go cenię!
    Jedną gwiazdkę odejmuję za:
    -wysoką cenę,
    -brak pompki (tragedia przy tej cenie)
    - lekkie ciemnienie na twarzy, ale to występuje po wielu godzinach i w wyższych temperaturach.
    Ogólnie- polecam!
    To dobry podkład, choć dla mnie nie dla codziennego stosowania.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest w porządku
  • Kupiony w Douglas.

Mam cerę mieszaną,
    mam gdzieniegdzie lekkie zaczerwienienia.
    mam też jasny meszek na twarzy.
    Z uwagi na meszek używam samego podkładu (bez pudru na wierzch).
    Interesują mnie podkłady, które dość dobrze kryją zaczerwienienia, a jednocześnie nie eksponują meszku.
    Ten podkład spełnia te oczekiwania.

Odpowiada mi:
    + świetne krycie
    + naturalny efekt
    + twarzowe odcienie i ich bardzo szeroki wybór
    + jako podkład dobrze współpracuje z najróżniejszymi kosmetykami kolorowymi.
    + ładnie zachowuje się z upływem dnia

Nie odpowiada mi:
    - zapach (niby pisze, że bezzapachowy, a ja czuję mocną woń)
    - dozowanie (wylewanie) - łatwo wziąć za dużo produktu, a trochę szkoda.
    - wysoka cena

Czy jeszcze kupię, nie wiem,
    raczej wolę testować kolejne, bo szukam czegoś tańszego, albo bez podobnych minusów.
    Ilość zużytych opakowań: buteleczka 30 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Apolonia Wu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Moja cera: tłusta, problematyczna

Oceniam kolor 1W2 SAND 36 - to kolor w tonacji z żółtymi pigmentami

PLUSY:
    + krycie rewelacyjne, można je stopniować. Pięknie przykrywa wszystkie zaczerwienienia, blizny, wypryski.
    + nakłada się go bardzo dobrze, konsystencja jest nie za gęsta, nie za rzadka, ale w stronę gęstej. Ja używam do nakładania palców
    + nie zatyka porów, nie jest komedogenny
    + trwałość petarda! nałożony o 8 rano wygląda wciąż bardzo dobrze o 19. Sprawdziłam go też na imprezach, nie spływa, nie ściera się [no chyba, że dotykamy twarzy, ale to normalne] wytrzyma całą noc.
    + nie daje efektu tapety np tak jak robi dermacol, efekt zależy od nas i od tego ile go nakładamy
    + bardzo ładne wykończenie, na początku satynowe, później się trochę matowi jak podeschnie, ja zawsze czekam chwile aż się stopi ze skóra i nakładam jeszcze puder transparentny bo wole jak buzia jest zmatowiona
    + nie roluje się, używam filtrów i dalej idealnie się nakładał
    + fajnie, że można kupić go w tonacji żółtej, neutralnej i zimnej, każdy sobie coś znajdzie

MINUSY:
    - cena - 170zł trochę boli
    - brak pompki
    - najjaśniejsze kolory wcale nie są takie jasne

Podsumowanie: Bardzo lubię ten podkład, jest to mój wielki ulubieniec. Niestety cena mnie trochę przeraża. Polecam dla cery tłustej, mieszanej i normalnej. W zależności od naszych potrzeb dla niektórych to będzie podkład "na wielkie wyjścia" a dla innych jak ja - na co dzień, ponieważ ten podkład pozwala mi wyglądać cały dzień dobrze, bez poprawek czuć się pewnie cały dzień i nie martwić się czy coś mi spłynie, czy to zima czy to lato.

Jak ktoś nie ma problemów z cerą to nie warto tyle wydawać na podkład bo po co.

Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Chcesz pochwalić Lady_Fashion za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny pomimo małych wad...
  • Zacznę od zalet:
    * niesamowicie trwały,
    * nie brudzi ubrań,
    * kryje wszelkie,nawet te najbardziej paskudne niespodzianki,
    *przy użyciu bazy lub kremu przed nałożeniem podkładu nie pozostawia efektu "suchych skórek" lub maski,
    * MEGa wydajny trzeba naprawdę malutko nakładać i jak wspomninano w innych opiniach należy nauczyć się "dawkować",

Wady:
    *opakowanie tragiczne jak na produkt w tej cenie (Sephora 185zł!!!), ciezko cokolwiek wydobyć przy końcówce produktu,
    * konieczny jest systematyczny peeling skóry oraz nawilżanie suchych obszarów kremem przy cerze mieszanej (dla mnie najlepszy Oillan) oraz nałożenie bazy,
    * Cięzko dobrać (przy pomocy wizazystki w Sephorze) kolor odpowiedni do skóry.

Nigdy nie trafiłam na tak doskonale kryjący podkład i oczywiście trwały.Świetny na każde okazje, dlatego zawsze bedzie w mojej kosmetyczce.Używam tego produktu od: 1,5 rokuIlość zużytych opakowań: 2x30ml

Chcesz pochwalić callista87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przekonałam się do niego, teraz to mój numer 1
  • Na wstępie: mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, do tego zaczerwienienia po wypryskach oraz popękane naczynka wokół nosa.

Potrzebuję porządnego i długotrwałego krycia ze względu na pracę polegającą często na spotkaniach z klientami, twarz musi wyglądać dobrze przez cały dzień.

Było kilka prób do tego podkładu. A to próbka za ciemna, a to za różowa (mam żółty odcień). Efekt maski, szybkie zastyganie, uczucie ściągnięcia skóry... w końcu konsultantka w Sephorze dobrze dobrała odcień.
    Na moje zastrzeżenie, że podkład jest za ciężki, za szybko zastyga i powstaje efekt maski odpowiedziała, że wystarczy DODAĆ do podkładu kroplę serum ADVANCED NIGHT REPAIR. Działa! Podkład staje się bardziej lekki i nie zastyga tak szybko

Zasugerowałam się opiniami wizażanek, kupiłam dodatkowo pompkę MAC aby lepiej się dozowało. Nakładam jedną porcję na zewnętrzną część dłoni, dodaję kroplę serum, mieszam pędzlem i wklepuję w twarz. Jasna sprawa, że makijaż wykańczam pudrem. Po ok 4h twarz się trochę świeci, nadmiar sebum ściągam chusteczkami matującymi z inglota i do końca dnia mam spokój.

Plusy:

- świetnie kryje,

- nie roluje się, nie ściera,

- długotrwały: nie znika, nawet po 8h pracy przed komputerem lub po całym dniu w biegu - pierwszy podkład, którego stanu nie musze ciągle kontrolować,

- mojej cery nie zapycha,

- nie brudzi tak jak poprzednie podkłady (zostawia jakieś ślady na smartfonie, ale nie brudzi rąk, ubrań itd. przy każdym, nawet mocniejszym dotknięciu).

Minusy:

- brak dozownika - rozwiązaniem jest dokupienie pomki z MAC-a (jest trochę długa, więc od razu sugeruję, aby przyciąć \\\\\\\'przewód\\\\\\\', żeby można ją było wygodnie przykręcić),

- szklane opakowanie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla kobiet, które malują się w biegu.

Podsumowanie:

Pierwszy podkład, z którego jestem w pełni zadowolona, spełnia wszystkie aspekty, na których mi zależy.

Jeśli chodzi o cenę.. używam też korektora i rozświetlacza z Estee Lauder, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo są wydajne, stwierdzam, że nie jest to ogromny wydatek przy takich efektach. Przy moich prognozach podkładu powinno starczyć na 6-8 miesięcy, zakup online z perfumerii, razem z pompką to niecałe 30 zł miesięcznie.Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Reshka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam mieszane uczucia
  • Mam mieszane uczucia.W pierwszej chwili zachwyca.Ladnie pachnie i jest odrobina luksusu.Jednak po jakims czasie od nalozenia mozna zauwazyc wady tego cuda.Mimo uwaznej aplikacji,sprawia ze cera mieszana swieci sie i nawet w niewielkiej ilosci sprawia wrazenie ciezkiego,przy nieuwaznej aplikacji latwo osiagnac efekt maski.Jesli mamy czas i ochote na szczegolowe dopieszczanie makijazu efekt moze byc zadowalajacy.Jednak za taka cene mozna oczekiwac czegos wiecej

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Pika28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak dla mnie katastrofa
  • Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej i ten podkład na twarzy wygląda źle (ładnie mówiąc).
    Próbowałam już wszystkich możliwych sposobów nakładania. Palcami, gąbką, pędzlem albo i tym i tym. Jesli już to najlepiej wygląda nałożony palcami. Próbowałam też nakładać mniejszą ilość, średnią (większa to katastrofa) i jeśli już to lepiej zacząć od malutkiej ilości ew. dołożyć.
    Po dosłownie pół godzinie świece się jak nie wiem co. Maluje się z samego rana, jak koło południa patrze w lustro jak wygląda na cerze to po prostu załamuje ręce.
    Wchodzi w pory niemiłosiernie, jakbym sobie jakimś patyczkiem kropki porobiła na brodzie (bo tu najbardziej). Wystarczy dotknąć chusteczką i podkład sciera się odrazu (np z revlonem tego nie było, chociaz nie wiem jak jest teraz z nową wersją).
    Myuślałam, że to wina kremu, ale niestety nie, komnowałam zmieniałam, zawsze to samo.
    Myślałam, ze podkład za taką kasę to będzie coś ale grubo się pomyliłam.
    Jedyne z czego jestem jako tako zadowolona to kolor. Chociaz jak dla mnie to on różowieje na twarzy.

Jak dla mnie podkład absolutnie nie warty tej ceny.

Jeśli chodzi o wydajność to bardzo dobra. po poł roku codziennego malowania się jeszcze trochę mi zostało (z czego się nie cieszę, bo jestem z tych co jak coś kupią to muszą zużyć).

Chcesz pochwalić barbarka444 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Głównie dla posiadaczek tłustej cery
  • Aktualnie mam mieszane uczucia co do tego podkładu. Kiedy spróbowałam go po raz pierwszy byłam zachwycona. Używam go już dosyć długo, chociaż z przerwami (wiona/lato) i niestety im dłużej go używam tym mniej mnie zachwyca.
    Plusy:
    -Na pewno dobrze kryje niedoskonałości,
    -po nałożeniu wykończenie jest całkiem fajne, niestety potem robi się "ciężkie" jak dla mnie
    - ma dosyć sporą gamę odcieni, więc z doborem koloru w zasadzie nikt nie powinien mieć problemu.
    -wydajny

Wady:
    -niepraktyczna butelka, żeby nie zwariować musiałam dokupić sobie pompkę z MAC'a
    -raczej tylko na większe wyjścia
    - nie dla cer suchych i dojrzałych
    -cena

Używam tego produktu od: prawie 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: 1, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Lorelai za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie
  • Ten product bardzo mnie rozczarował. Musze tu zaznaczyć ze moja skora jest mieszana z tendencja do suchej. Nie mam wyprysków czy przebarwien.

Minusy daję za:
    - wysuszanie skóry, ten product strasznie, ale to starsznie przesusza mi twarz
    - skóra wygląda na znacznie starszą i zmęczoną
    - brak pompki w buteleczce
    - niefajny, chemiczny zapach
    - wysoka cena

Plusów niestety nie widzę

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowa buteleczka 30 ml

Chcesz pochwalić nella_red za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, dziękuje
  • Gdy go pierwszy raz nałożyłam, nie mogłam wprost odkleić się od lustra Miła pani w Sephorze pomogła dobrać idealny odcień i nareszcie mogłam się przekonać, co to znaczy "efekt photoshopa".
    Mój zapał słabł w miarę upływu dnia...Buzia zaczęła wyglądać jakoś "maskowato" i - o zgrozo - staro. A wieczorem, przy sztucznym świetle - to już była katastrofa. Próbowałam go zestawiać z różnymi kremami i serami. I nic. Dodam też, iż jestem zwolenniczką oszczędnego używania podkładów, więc na pewno nie nakładałam zbyt dużej ilości. Po kilku dniach stosowania nieźle sponiewierał moją skórę.
    Oddałam koleżance (żeby nie kusił..)
    1,5 gwazdki za pierwszą godzinę po nałożeniu i trwałość.

Używam tego produktu od: bardzo krótko na szczęście
    Ilość zużytych opakowań: 1/10

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić AnnaBas za czytelną i pomocną recenzję?
  • swietny
  • Szukalam czegos co dobrze kryje a jednoczesnie nie jest ciezki i nie robi efektu maski, wczesniej uzywalam vichy dermablend kryl dobrze ale byl ciezki i postarzal mi twarz.double wear polecila mi sprzedawczyni cena wysoka ale postanowilam sprobowac i jak sie okazalo to byl strzal w dziesiatke, fluid swietnie kryje, jest lekki i nie sciera sie ani nie brudzi.odjelam gwiazdke za cene i troche niewygodne opakowanie gdyz nie ma dozownika trzeba sobie go poprostu wylewac na paluch.

Chcesz pochwalić gabri80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety nie
  • Jestem w trakcie używania 3 buteleczki tego podkładu. Za każdym razem podkład kupiony w sephorze czyli oryginalny. Kiedyś byłam nim zachwycona. Przed zakupem ostatniej buteleczki Pani w sephorze powiedziała mi, że podkład zmienił formułę ale zapewniła, że mój kolor 12 Desert Beige się nie zmienił.
    Dziwne bo ja odnoszę inne wrażenie.
    Obecnie mam ponad połowę i kilkanaście podejść do tego podkładu (różne bazy, kremy).
    Niestety to katastrofa.
    Jedyny plus to krycie ale po chwili podkład warzy się na twarzy, niesamowicie uwidacznia pory, jest ciężki i twarz wygląda jak zaszpachlowana.
    Bardzo żałuję, że zmienił sie na gorsze bo to był mój ulubiony podkład.Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 2,5

Chcesz pochwalić pantharei za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie rozumiem zachwytów
  • Robiłam z 30 podejść do tego podkładu bo przecież miał być ideałem. Osobiście uważam, że jest przereklamowany. Mam bardzo bardzo tłustą skórę. Kiedy nie świece się przez 4 godziny uważam to za ogromny sukces. Podklad ten nakładamy każdym możliwym sposobem i w każdej ilości wchodzi w pory i to obrzydliwie. Świeci się po 2,5 godzinie. Utrzymuje sie długo cały dzien, i jak najbardziej nie ścięta się, ale te pory aaaaaa!!! To wyglada strasznie . Uważam , że revlon sprawdza sie 100 razy lepiej a jest dużo tańszy. Dodam też , że EL nie zapycha , a mam do tego skłonności. Polecam umyć twarz dwa razy aby była dokładnie oczyszczona i powinno być ok. Zapach nie jest drażniący, świetnie kryje, ciężko nim uzyskać naturalny efekt. Ma ładną gamę kolorystyczną. Zrobię na pewno jeszcze kilka podejść , ale nie bierzcie go w ciemno

Używam tego produktu od: krócej niż pół roku
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Litwos95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Na mojej twarzy pojawiły się niedoskonałości, więc stwierdziłam, że na zimę przyda się jakiś mocno kryjący podkład. O Double Wear wiele słyszałam, wiele czytałam, więc padło no niego. Nie jestem do końca pewna czy zapewnia bardzo mocne krycie, raczej takie umiarkowane, ale jak dla mnie OK. Dobrze się rozprowadza, jest długotrwały, jedyny minus to buteleczka: słoiczek. Ciężko się dozuje i jestem ciekawa jak wydobędę z niego resztki go zacznie się kończyć. Wart wypróbowania, ale raczej na jesień, zimę początek wiosny. Na lato za ciężki.

Ilość zużytych opakowań: w połowie 1 opakowania

Chcesz pochwalić andzia_pandzia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale ciężki
  • Jak już mogłam poszaleć z kasą, przeczytałam super opinie na temat tego podkładu. Po różnych przejściach z maybelline'ami, revlonem, astorem, lorealem szukałam czegoś, z czego będę zadowolona i się szarpnęłam na ten
    +trwałość
    +nie ciemnieje
    +wydajność
    +mocno kryje
    -niewygodna butelka
    -trochę ciężki (dla osób z problematyczną skórą)
    -dobry na zimę/jesień, na lato/wiosna za ciężki
    Obecnie przerzuciłam się na wersję light, która ma wygodniejszą aplikację, jednak szybko się święcę w sferze T i ciemnieje

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: zuzylam 2 pełne

Chcesz pochwalić ange1a za czytelną i pomocną recenzję?
  • moja miłość
  • Moja cera wymaga trochę pomocy by ukazać jej boskie piękno) - rozszerzone pory, chroniczne zmęczenie z niewyspania, przebarwienia, to wszystko na twarzy 38-latki daje pole do popisu kosmetykom. Z podkładami jakoś mi się nie układało, aż do teraz. Uzbrojona w wiedzę internetową na stoisku firmowym EL kupiłam Double Wear w odcieniu 1W2 (sand 36), acz zaznaczam, iż nigdy bym tego nie zrobiła po sprawdzeniu efektu jaki mi dało fachowe nałożenie podkładu na twarz przez panią konsultatnkę. Zostałam pomalowana i "usmużona po wierzchu" pędzelkiem niczym aktorka kabuki farbką, co jest uważam okropnym błędem przy używaniu DW, a już zupełną masakrą przy rozszerzonych porach.
    To jest podkład, który trzeba dopieścić.
    Po pierwsze, skóra musi być dobrze przygotowana, jeśli podkład się po niej nie ślizga to mamy maskę jak w banku.
    Ja go nakładam po troszeczku, palcami, od razu dokładnie rozprowadzając i wklepując, zasycha w mig (dlatego pędzelek u mnie odpada) a efekt na reszte dnia mam taki do jakiego się przyłożę w momencie aplikacji. Jeśli uwielbiasz nakładanie makijażu, to zainwestuj, jesli wolisz rozwiązania "rach-ciach i wychodzę" - daj sobie spokój.
    Jak każdy fluid, nie koniecznie współgra ze wszystkimi kosmetykami pielęgnacyjnymi, na niektórych się nieco warzy, u mnie dodatkowo nie współpracuje z bazą Smashbox photo finish more than primer dark spot correction, ale moim zdaniem ta baza nie wpółpracuje nawet sama ze sobą
    Nie zmienia koloru, cudnie matuje, idealna konsystencja i niemal bez zapachu, trzyma się jak przyspawany. Nauczona doświadczeniem maluje się zanim założę bluzkę, gdyż raz malując szyję maznęłam niechcąco kołnierzyk białej koszuli, no i teraz mam stay-in-place-forever.. żaden odplamiacz tego nie rusza, nie mogę również domyć mini pojemniczka turystycznego, w który odlałam sobie kapinkę na wyjazd, trwałość farby olejnej!
    O barbarzyńskim opakowaniu to już dziewczyny pisały, słoiczek sam w sobie ok ale brak pompki, to już zgroza..!
    Dla cery mieszanej i normalne, jeśli są jakieś miejsca przesuszone, nie polecam. Podkreśli.
    Mój ukochany podkład, wart ceny, zachodu i oklepywania fizjonomii Odejmuje pół gwiazki za brak pompki.

I jeszcze jedno - podkład daje też świetne efekty zmiksowany z rozświetlaczem, czego się dowiedziałam oglądając filmiki na youtube.

Ilość zużytych opakowań: 1 (30ml)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Brendzia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 92 raz(y)
  • chyba nie do zastąpienia. dla cery tłustej i mieszanej istny cud, dla suchej jednak niekoniecznie
  • W zasadzie kilka lat upłynęło mi na szukaniu podkładu choćby w połowie tak trwałego, bezproblemowego, matującego i pięknie wyglądającego pomimo mocy. I wszystkie te lata skończyły się klęską, a może happy endem: wróciłam do DW. Nie muszę tłumaczyć, że 170 zł za podkład to nie jest cena zawsze wygodna, są chwile, kiedy taki wydatek to jednak spory dyskomfort. Cudownie byłoby wydać 1/3 bądź połowę i mieć dobry podkład, bo przecież jeżeli chodzi o cienie, pomadki, korektory, bazy, pudry znalezienie tańszego a fantastycznego odpowiednika drogiej marki to żaden problem. Ale cóż, nie tego podkładu! Albo nie kryją, a jak kryją to są nietrwałe, jeśli trwałe to tak ciężkie, że je widać z daleka, czasem któryś może nie tworzył efektu maski, ale to znów nie matował na dość długo, a jeśli już to właził w każdą zmarszczkę i por. A DW cóż... Wieczny, trwa niezmieniony aż do zmycia, nakładasz i zapominasz na calutki dzień o jakimkolwiek problemie z podkładem, mat wieeeelogodzinny, a gdy cera jest nawilżona i wypielęgnowana nie podkreśla defektów, cudownie wygląda na skórze. Jeśli nie przesadzimy z ilością doskonale kryje, ale nie ma mowy o stresie w związku z tym, że może wyglądamy jak wyszpachlowane. Naprawdę bardzo komfortowy.

To teraz wady, bo je ma, choć przy ogromie zalet są niemal bez znaczenia. Nie ma mowy o tym, by nie zadbać o nawilżenie i odżywienie cery, ale nie byle jakie i przypadkowe, trzeba koniecznie wyszukać dla siebie skuteczne, porządne serum i dobre peelingi. Warto jednak kupić także inny, lżejszy podkład na dni, gdy nie zależy nam na mega efekcie, bo skóra musi odetchnąć od DW, inaczej mogą nas spotkać niemiłe niespodzianki w postaci niedoskonałości. To nie jest lekki podkład, choć na cerze wygląda lekko. Trzeba bardzo uważać przy dawkowaniu, bo nadużywany zaczyna być widoczny i podkreślać zmarszczki. Ale nie ma problemu, gdyż już w małej ilości fajnie kryje i przepięknie wygląda. Wadą jest oczywiście cena, ech, tak, produkt cudowny, ale to jednak tylko podkład. A na dodatek przy tej cenie absolutnym skandalem jest brak pompki, to jest horror. Acha, dla cer mieszanych i tłustych to podkład wprost idealny, zamienia w dziewczynę z okładki, natomiast nie bardzo go widzę na cerze normalnej, a już zupełnie brak mi wyobraźni by go sobie wyimaginować na suchej Posiadaczkom takowych gorąco rekomenduję najpierw próbkę, bo coś mi się widzi, że może dawać efekt obsypania suchym piaskiem. To jednak kwestia indywidualna, od tego są testy

Ogólnie na wesela, upały, do wszelkich zadań specjalnych absolutnie niezastąpiony: przepiękny i wieczny. Używam tego produktu od: wielu lat, ale z przerwami Ilość zużytych opakowań: chyba trzy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić adau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • W ciągu ostatniego roku moja cera bardzo się zmieniła mimo że nastolatką już nie jestem ( w tym roku kończę 31 lat). Wcześniej używałam podkładu Chanel Vitalumiere Aqua, jednak kiedy na mojej buzi zaczęły pojawiać się problemy wypryski, zaczerwienienia a strefa T zaczęła się błyszczeć, Chanel nie był już wystarczający. Musiałam więc zakupić coś trwalszego, bardziej kryjącego i matującego.
    Ten podkład spełnia wszystkie te oczekiwania a więc:
    - dobrze kryje
    - matuje
    - jest trwały, wytrzymuje naprawdę cały dzień
    - idealnie stapia się ze skórą

Właściwie przestałam używać korektora na strefę pod oczami bo użycie tego podkładu po prostu wystarcza

Świetny dla cer mieszanych, na których jest to i owo do zamaskowania.
    Jeśli nie masz problemów z cerą - wybierz coś lżejszego
    Dla mnie - na tą chwilę - idealny.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić ansmall za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie dobry ,lecz nie ideał
  • Więc tak..przygodę z tym podkładem rozpoczęłam dokładnie w grudniu w święta. Mąż dał kasiorę do dyspozycji w ramach prezentu.
    Pognałam do Douglasa i kupiłam ten podkład . Dokładnie posiadam kolor Sand 36.
    Kolor dla mojej cery jest idealny. Nie jestem przesadziście blada, ale do opalonych też nie należe. Cechują mnie czerwone policzki , która za wszelką cenę lubię maskować i wyrównywac kolor z resztą na buzi. Wolę sama nałożyć odrobinę różu a niżeli byc naturalnie różowa
    Podkład nakładam ZAWSZE na bazę+krem.
    hmm i tu małe schody. Podkład podkreślał mocno moje suche skórki- szczególnie na czole-nad brwiami i na płatkach nosa. Trochę to dziwne dla mnie było, ponieważ mam cerę mieszaną i pas T jest tłusty, a podkład "pokazał" mi suchą strefę na nosie, gdzie w ogole widać jej nie było wcześniej ...
    Ale dobra rozpoczęłam eksperymenty. Peelingi częstsze, więcej nawilżaczy+serum estee lauder advance na noc.
    Udało się zapanować nad widocznością tych suchych skórek. Pod podkład jeszcze krem intensywnie nawilżający z Estee lauder (niebieski słoiczek z złotą zakrętką). I jest ok. Natomiast jak powiedzmy stosuję peeling w poniedziałek, to w wtorek skórek nie widać, w środę po poludniu już zaczynają być widoczne..a peelingu nie będę używała co drugi dzień.
    Więc za to odjęłam jedną gwiazdkę ,bo ja jakoś sobie z tym radzę, ale jak ktoś ma suchą skórę- może byc duże wyzwanie, lub wręcz zadanie niemożliwe. Mimo to jest to podkład -dla mnie- prawie idealny.
    Cena jak dla mnie niezbyt wysoka,niezbyt niska. Do zaakceptowania. Konsystencja dośc ciężkawa, ale fajnie kryje, rozporwadza się w porządku .

Pusy:
    -Wydajny (maluję się codziennie przez 7 dniw tygodniu, wystarczył mi na 7 tygodni)
    -zapach niesamowicie delikatny, prawie niewyczuwalny po prostu zapach kosmetyków, ale nieprzesadzony
    - konsystecja i łatwośc rozprowadzania
    -kolor IDEALNIE dopasowany do cery
    -bez efektu maski
    NAJWIĘKSZY PLUS- DŁUUUGO TRZYMA SIĘ na buzi
    -podoba mi się szklana buteleczka
    -matowi ładnie, bez przesadnego matu, niekoniecznie trzeba pudrować

Minusy:
    - Podkreśla suche skórki (trzeba się nauczyć sobie z tym radzić, lub zmienić podkład;/ )
    - brak pompki (przy tak ekskluzywnej buteleczce i ładnym opakowaniu byłaby wskazana łatwiejsza aplikacja)

Czy polecam?
    Tak , jesli nie masz problemu z suchą skórą lub jeśli umiejętnie sobie z tym poradzisz

Czy kupię- zdecydowanie tak.
    Obecnie testuję wersję tego samego ale LIGHT -ale specjalnej różnicy nie widzę.

Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić mandarynkka86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ratunek dla świecącej twarzy
  • Od razu zaznaczę, że mam skórę dość problematyczną - bardzo jasną karnację, tendencje do lekkiego przetłuszczania się strefy T, różne niemiłe niespodzianki na twarzy i czerwone ślady po nich. Wszystkie używane przeze mnie podkłady spływały po ok 2h w normalnych warunkach, o imprezach nie wspominając.

Jeżeli dziewczyna ma ładną cerę i potrzebuje tylko lekkiego wyrównania kolorytu, to to nie jest dla niej podkład.

1. Zacznę od konsystencji. Z jednej strony łatwo się rozprowadza, ale też bardzo szybko wysycha i trzeba uważać, żeby przypadkiem nie nałożyć sobie drugiej warstwy bo zaczyna się robić maska. Dodam, że nakładam podkład i rozcieram go pędzelkiem, podkład nie zostawia smug i jest dość wydajny.
    Szkoda, że nie ma pompeczki ułatwiającej dozowanie produktu, bo łatwo niechcący wylać za dużo na rękę. Za to butelka jest bardzo ładna, estetyczna i elegancka, dobrze wygląda na półce w łazience, ale na wyjazdy średnia - sporo podkładu zostaje w nakrętce jeżeli leży przekrzywiona i potem wszystko jest ubabrane i podkład się marnuje.

2. Krycie. Świetne. Jedna warstwa wystarcza na pokrycie lekkich i średnich problemów, w przypadku dużych problemów można nałożyć miejscowo kolejną warstwę i krycie jest prawie 100% albo można użyć korektora na to co pozostało, ale najczęściej nie jest to konieczne.

3. Matowe wykończenie. Niektóre dziewczyny wolą bardziej "świetliste" podkłady, ja matowe wykończenie uwielbiam, puder prawie nie jest potrzebny.

4. Trwałość. Niesamowita. Zero śladów na ubraniach, przeżyje nawet lekką mżawkę na dworzu i kilka godzin w klubie.

5. Kolory. I tu zaczynają się schody. Najjaśniejszy odcień który posiadam czyli 1N1 jest za ciemny dla znacznej ilości dziewczyn z jasną karnacją. I o ile przy świetle sztucznym ciut za ciemny odcień tego podkładu nie robi problemu, to w świetle dziennym wygląda okropnie. Do tego podkład trochę ciemnieje po nałożeniu a jest tak matowy, że nie można dołożyć do niego białych pigmentów w proszku, a nie każdy ma dostęp do pigmentów w żelu. Szkoda, że nie ma jaśniejszych kolorów bo nie mam całkiem białej twarzy a mimo to najjaśniejszy odcień wygląda na mnie w świele dziennym na lekko pomarańczowy.

Poza tym używałam tego podkładu dość często i nie spowodował żadnych problemów skórnych, jeżeli nie nałoży się go za dużo to praktycznie nie czuć go na twarzy.

Cena nie jest niska, ale jeżeli ktoś ma problemy takie jak ja to ten podkład jest warty każdej złotówki, choć mógłby być nieco tańszy.

Podsumowując

+ trwałość
    + krycie
    + efekt matowej, wygładzonej skóry nawet dla tłustej cery
    + wydajność

- brak jasnych odcieni
    - cena
    - brak dozownika, pompki

Chcesz pochwalić L_Asica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na tę chwilę słabiutko
  • Dostałam próbkę. Może po próbce nie powinnam oceniac, ale użyłam jej 3 razy i tylko raz "przemęczyłam się" z tym podkładem na twarzy na dłużej.

Główny minus u mnie: potworne podkreślenie suchych skórek. Peelingi robię regularnie, twarz nawilżam, przed posmarowaniem tym podkładem używałam też bazy i mimo wszystko - zebrał się w kazdej suchej skórce i żaden czort nie chciał go ruszyc. Wyglądało to strasznie nieestetycznie. Wzięłam do celów przetestowania alergicznosci i nie dało rady, musiałam szybko zmyc. Okropny minus, bo dla suchej cery chyba nie do przeskoczenia.

Używam tego produktu od: niedawno
    Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

Chcesz pochwalić Misseczka za czytelną i pomocną recenzję?