Etja, Olej konopny BIO

Etja, Olej konopny BIO

Olej z konopi jest jedynym olejem naturalnym charakteryzującym się idealną proporcją NNKT, pełniącą kluczową rolę w metabolizmie lipidów w organizmie człowieka. Polecany do skóry dojrzałej, tłustej z trądzikiem oraz przy zapaleniach skórnych. Olej z konopi, dzięki swoim właściwością wykazuję wysoki działanie odżywcze, immunostymulujace, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i uzyskuje za sprawą zawartego chlorofilu ładniejszy koloryt. Przy systematycznym stosowaniu wszelkiego typu podrażnienia i chorobowe stany zapalne jak egzema oraz łuszczyca ulegają złagodzeniu.Za sprawą lekkiej formuły i przeciwalergicznemu działaniu stosowany jest w kosmetykach dla dzieci. Wrażliwy na wyższe temperatury dlatego powinien być przechowywany w lodówce. Przeznaczony do skóry mieszanej oraz tłustej z trądzikiem, przy zapaleniach skórnych.
UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

trądzikowa, tłusta
przeciwzmarszczkowe, regenerujące
z pompką
lekkie
olejek
olejki

Uniwersalny olej do wszystkiego

Kilka olejów od nich już wykonczylam i każdy z nich okazał się świetny. ????
Dziś na tapecie Etja naturalny olej konopny. ????
Używałam go do olejowania włosów, już wcześniej zauważyłam że olej konopny, tak samo jak ze słodkich migdałów, dobrze na nie działa.
Produkt ma 50 ml.
Jest bio naturalnym kosmetykiem.
Można go stosować również do skóry.
Włosy po jego użyciu były bardziej lśniące i miękkie.

Polecam.

Wielofunkcyjny olej, który stosuję do wszystkiego. Bardzo sprawdził mi się w olejowaniu włosów. Z każdym kolejnym włosy robiły się coraz bardziej elastyczne, coraz mniej podatne na uszkodzenia. Wydobył się piękny naturalny blask i ogólnie polepszył wizualnie i fizycznie moje włosy, co robi systematyczne olejowanie.
Lubię dodawać go do kremu, jako ulepszenie jego formuły, dodanie mu właściwości. Fajnie wpłynął na zagojenie kilku niedoskonałości. Do tego wygładził cerę, która dostała pięknego jednolitego kolorytu. Mam cerę naczynkową, a olej konopny świetnie wpływa na uszczelnienie ich.
Pierwszy raz wykonałam zmywanie makijażu olejem i jestem zachwycona! Myślę, że płyn micelarny zostanie wykorzystany do końca i nie będę już więcej kupować takich produktów. Ale po kolei. Dwie pompki roztarłam w dłoniach i przeniosłam to na twarz. Jeszcze nigdy demakijaż nie był tak komfortowy. Podkład, korektor, bronzer rozpuścił się w mig! Tusz pięknie się rozpuścił, ogólnie to mogłam palcami rozetrzeć delikatnie niemal spomiędzy rzęs i wszystko zeszło, ale co ważne, pierwszy raz po demakijażu nie byłam ślepa przez minutę. Każdy płyn mnie podrażnia i szczypie, a tutaj jakbym nie wykonywała żadnego zabiegu, zero nieprzyjemnej reakcji. Po spłukaniu myłam twarz normalnie żelem do twarzy i to jak była czyściutka, miękka, gładka skóra to szok. :) I tutaj mam spostrzeżenie, że kupowanie typowo olejów do demakijażu to trochę chwyt marketingowy, bo zwykły czysty dobry olej robi to samo. Z tym, że taki olej możemy używać do wszystkiego.
No i skóra ciała - miewam okresowe wysypy na ramionach czy udach i tutaj pięknie podziałał olej łagodząco, neutralizująco, przy czym skóra nabrała jędrności, zdrowego kolorytu. W problematycznych sytuacjach stosuję go solo, a systematycznie dodaję do balsamu do ciała.
Zapach jest ziołowy, ale nie jest jakoś super uwydatniający się, a z czasem przestaje się go wyczuwać.
Bóstwo. Polecam każdemu. :)

Ukojenie podrażnionej skóry

Olej konopny kupiłam z myślą o olejowaniu włosów. Z uwagi na fakt, iż olej ten nie sprawdził się na mojej porowatości, postanowiłam zastosować go w pielęgnacji ciała. Jestem pozytywnie zaskoczona, jak dobrze produkt ten sprawdził się w ukojeniu mojej podrażnione skóry, szczególnie na nogach po depilacji. Olejek zawarty jest w szklanej ciemnej buteleczce z pompką, która jak w przypadku każdego oleju z Etji, z którym miałam do czynienia, łatwo odkręca się i wycieka.

Polubi się z problemową facjatą.

Olejków do twarzy używam od zarania dziejów, nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez nich. Konopniak jest w moim arsenale już od dawna i nigdy nie może go zabraknąć.
Lubi się z mieszana, problematyczną cerą. Dobrze nawilża, a przy tym nie zostawia tłustej warstwy, więc nadaje się również do stosowania na dzień.
Pomaga w walce z czereśniami na twarzy, nie jest to może spektakularne działanie, ale różnice na pewno da się dostrzec. Niweluje z lekka wydzielanie sebum.
Zapach typowo olejowo-roślinny, nienachalny. W porównaniu do olejku z neem czy z nasion czarnuszki - można powiedzieć, że pachnie.
Cena rozsądna, wydajność bardzo dobra.

Lek na całe zło!

Od tego olejku zaczęła się moja przygoda ze świadomą pielęgnacją twarzy. Sprawdził się idealnie przy moim trądziku łagodząc zmiany oraz widocznie nawilżając skórę. Od tego czasu jest zawsze w mojej wieczornej rutynie. Skóra jest wyraźnie odżywiona, elastyczna i poprawił się jej koloryt. Bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Pachnie bardzo delikatnie, ale zapach nie jest długotrwały. Polecam trzymać go w lodówce lub w niskich temperaturach. Można kupić go praktycznie w każdym sklepie zielarskim za grosze. Polecam! :)

Moja cera trądzikowa go kocha!

Odbudował barierę hydro-lipidową co było kluczowe do powrotu do prawie bezproblemowej skóry. Trądzik pojawia się teraz rzadko, zazwyczaj w czasie miesiączki. Jest to olejek suchy więc stosunkowo szybko się wchłania. Ma zapach, który nie każdy może polubić ale jego działanie wynagradza wszystko.

wspiera odbudowę warstwy hydro-lipidowej

Olejek konopny to drugi, obok wiesiołkowego, olejek, który stosuję by odbudować zaburzoną barierę hydro-lipidową naskórka. O metodzie tej usłyszałam gdzieś jakiś czas temu i spisała się ona u mnie dobrze naprawiając to, co zepsuję. Płaszcz hydro-lipidowy to delikatna warstwa, która chroni naszą skórę, ale łatwo ją uszkodzić błędami w pielęgnacji lub niewystarczająco chroniąc skórę przed szkodliwymi czynnikami. Zaburzenie w tej powłoce potęguje moje problemy z odwodnieniem i powoduje zwiększoną podatność na podrażnienia. Błędów w pielęgnacji nie uniknę, a i grzeszki się zdarzają, bo choć wiem, że nie mają skutki uboczne , to jednak nie mogę z pewnych rzeczy zrezygnować, jak na przykład peeling mechaniczny. Unikam wszelkich wacików, ręczniczków, szczotek i innych wynalazków do oczyszczania skóry, ale z peelingu nie potrafię zrezygnować.

Mimo że jestem tego świadoma, to akurat stosowanie peelingów najmniej szkodzi mojej skórze jeśli chodzi o warstwę hydro-lipidową, przynajmniej najmniej odczuwam takie skutki uboczne. Gorsze są dla mnie warunki atmosferyczne, źle dobrane kosmetyki oczyszczające z mocniejszymi składnikami lub wspomniane wyżej gadżety do oczyszczania (ale ich już nie używam). Nie wiem jak to się dzieje, ale tak jest.

Kiedy już bariera ulegnie uszkodzeniu stosuję metodę nakładania olejku bogatego w kwasy tłuszczowe na skórę, a konopny wpisuje się w te wymagania, dalej nakładam serum nawilżające i zamykam pielęgnację kremem odżywczym, który utworzy okluzję. W zależności od potrzeb, stosuję tę kurację kilka dni, aż nie poczuję, że cera jest w lepszym stanie, wytrzymalsza, nie odczuwam ściągnięcia, choć zastosowałam kosmetyki nawilżające i skóra staje się mocniejsza, mniej podatna na uszkodzenia. Póki znów czegoś nie zepsuję, cieszę się komfortową cerą, na ile to możliwe, a moja pielęgnacja wraca na swój tor.

Olejek konopny spisuje się w tym zadaniu bardzo dobrze. Dobrze się wchłania, nie pozstawia tłustej i ciężkiej warstwy na powierzchni i nie stanowi przeszkody dla działania kolejnych kosmetyków, które nakładam na tak przygotowaną twarz. Wydawało by się, że olejek zablokuje ich działanie, ale tak nie jest i to czuć.

Jak każdy olejek z Etja, ten również zapakowany jest w tekturowe opakowanie z informacją o jego działaniu. Wewnątrz znajdziemy ulotkę z szerszą ofertą olejkową firmy oraz buteleczkę wykonaną z ciemnego brązowego szkła z samym olejkiem konopnym. Jest wygodna w użyciu dzięki pompce, którą powoli naciskam, by wydobyć odpowiednią ilość olejku. Szybkie naciśnięcie powoduje, że wylewa się za dużo, jak na moje potrzeby, kosmetyku, ale pompka nie pluje olejkiem i nie zacina się, jest niezawodna.

Nie jestem miłośniczką olejków w pielęgnacji. Chętnie jedynie wracam do olejku różanego z antyoksydantami z Trilogy, ale to całkiem inne działanie. Stosowanie czystych olejków bogatych w kwasy omega to sposób na przywrócenie warstwy hydro-lipidowej, a ta metoda się u mnie sprawdza, więc ją stosuję. W innych celach olejków nie używam.

Dobry dla skomplikowanej cery i włosów

Olej konopny niezależnie od firmy powinien być odpowiedni dla większości twarzy i nadaje się także do olejowania włosów.

TWARZ: Niekomedogenny, więc nie trzeba obawiać się o zapychanie. W moim przypadku redukuje nadmierne przetłuszczanie się skóry, zauważyłam poprawę też w kwestii wszelkich wyprysków, a cerę mam bardzo problematyczną, mieszaną w kierunku tłustej, z tendencją do wyprysków i łuszczenia się. Stosuję olej konopny do oczyszczania i przy masażu twarzy, następnie zmywam go żelem do mycia twarzy. Efekt - gładka, nietłusta, miękka cera.
WŁOSY: Jest to olej wielonienasycony, więc jest właściwy dla włosów wysokoporowatych. Oczywiście każde włosy są inne, więc mogą różnie zareagować.

Olej konopny ma charakterystyczny, "ziołowaty" (nie klasycznie ziołowy) zapach, który ja uważam za bardzo przyjemny, ale nie wszystkim może przypaść do gustu, polecam więc wziąć to pod uwagę, bo może drażnić przy częstym stosowaniu.
Jedyne moje zastrzeżenie do wydajność. Olej firmy Etja działa tak samo jak oleje innych producentów, ale buteleczka 50 ml starcza na naprawdę krótko. Bardziej opłaca się poszperać za większym opakowaniem, zwłaszcza gdy planujemy używać oleju często.

Najlepszy olej do cery problematycznej

Moją cerę zapycha prawie każdy biały krem, serum, nawet żele, i oczywiście wszystkie olejki- nawet o komedogenności 2, ale bardzo chciałam spróbować metody OCM. I olej konopny okazał się najlepszym wynalazkiem dla mojej skóry! Jest niczym suchy olejek, nie zapycha, nie uczula, dogaduje się z olejem rycynowym, maskami, glinkami, z kremem i pielęgnacją po zastosowaniu aloesu. Wchłania się wspaniale. Jest bardzo wydajny, a dzięki pompce można dozować po kropelce. Jest zielonkawy i pachnie lekko sianem, ale ja lubię naturalne zapachy. Zamówiłam już kolejny, cenę ma bardzo dobrą, nie wiedziałam, czy nie wybrać jakiegoś droższego olejku, ale ten robi wszystko co powinien i nie będę więcej szukać:)

raczej się z nim nie polubiłam

Kiedyś bardzo lubiłam stosować oleje w pielęgnacji twarzy. Obecnie coraz rzadziej po nie sięgam. Ten kupiłam już jakiś czas temu, bo słyszałam wiele o wspaniałych działaniach oleju z konopii a jeszcze nigdy takiego nie miałam.
Kupiłam go w sklepie zielarskim i kosztował kilkanaście złotych z tego co pamiętam. Niestety niezużyłam nawet połowy, bo mi się już zdążył przeterminować, co może świadzczyć o tym, że nie do końca się z nim lubiłam.

Olej znajduje się w buetelczce z ciemnego szkła i posiada pompkę. Opakowanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu no i trwałe.

Olej jest dosyć gęsty, lekko zielonkawy, zapach ma roślinny, raczej łagodny i niedrażniący.

Stosowałam go pomiędzy serum a kremem do twarzy albo mieszałam z kremem, bo tak chyba jest najlepiej. Olej jest dosyć ciężki, długo się wchłania i długo jest wyczuwalny na twarzy. Nie jest do końca komfortowy w użytkowaniu jak dla mnie. Mogłabym to przeboleć, gdyby jakoś super działał na moją skórę ale tego nie robił.

Jedyne co zauważyłam, to bezpośrednio po jego użyciu na noc kolejnego dnia rano skóra była trochę bardziej odżywiona. Nie zauważyłam kompletnie wyrównania kolorytu skóry.

Olej nie jest komedogenny, a moja skóra mieszana jest bardzo skłonna do zapychania, więc tutaj bez obaw.

Próbowałam go też na włosy, ale nic nie robił. Na skórki od paznokci i też większej różnicy nie zauważyłam,
Jako tako może być do zmywania makijażu.

Mnie nie zachwycił.

Niespodzianka

Zamowilam ten olej po przeczytaniu wielu fajnych opinii na temat jego przeciwzapalnych i przeciwtradzikowych właściwości. Ostatnio moja skóra trochę wariowała wiec stwierdziłam ze spróbuje. Olej ma rzadka konsystencje, w porowananiu do innych olejów wypada rzadko. Niestety zawiodłam się kolorem. Ale wiem, ze olej jest w 100% naturalny i on już po prostu taki jest. Chciałam nakładać go na cała twarz, ale ze jest zielony, dodaje go do kremu i naprawdę fajnie się sprawdza. Cena jest dość niska w porównaniu do objętości. Olej jest wielofunkcyjny, jeśli komuś nie sprawdzi się do twarzy, z powodzeniem można używać go do włosów, zatem nic się nie marnuje. Polecam , spełnia swoje zadania

Mój pierwszy olej

Jest to olej z tych szybko schnących, a co za tym idzie niezapychający. I jest to fakt. Nie zapchał mojej najgorszej cery- mieszanej, OGROMNIE wrażliwej na zapychanie i oczywiście ze skłonnością do trądziku. Stosuję go na noc w połączeniu z GorVitą żelem aloesowym i jest git. Na dzień się nie nadaje- zostawia trochę jakby tłustawy (nieszkodliwy oczywiście) film. Czy pachnie? Tak, ale neutralnie.
Trzymam go lodówce, bo tak gdzieś wyczytałam, że trzeba i jest z nim wszystko w porządku. Ma wygodny dozownik, 2 krople starczają na całą twarz.
Jeśli chodzi o zimę to jest jednak trochę za słaby, więc polecam dodać (na noc) coś tłustszego, np. niebieski krem MIYA.
Zaznczam, że nie wiem, czy kupię, ponieważ chcę przetestować inne oleje od Etji.