Cybele, Scagel (Żel na blizny)

Cybele, Scagel (Żel na blizny)

Scagel to połączenie naturalnych wyciągów z roślin i pochodnej silikonu, a ich działanie w procesie leczenia blizn różnego pochodzenia zostało udowodnione naukowo. Zmiękcza i wygładza blizny, zmniejszając w ten sposób nierówności.
Najnowsza, kompletna formuła na blizny, stanowi połączenie naturalnych wyciągów z roślin i pochodnej silikonu, których działanie w procesie leczenia blizn różnego pochodzenia zostało
Do stosowania na wszystkie rodzaje blizn (świeże i stare): pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, potrądzikowe oraz rozstępy.
Zawiera składniki, które działają na każdym etapie tworzenia się blizny.
Scagel:
- wstrzymuje nadprodukcję kolagenu i wspomaga jego równomierną produkcję,
- stymuluje produkcję kolagenu typu I i III,
- reguluje hemostazę naskórka i wstrzymuje przemianę dojrzałych fibrocytów w miofibroblasty, które powodują powstawanie zgrubiałych ran koloidowych,
- nawilża, zmiękcza i łagodzi uszkodzoną skórę,
- redukuje świąd i zaczerwienienie,
- zapobiega powstaniu suchej, podrażnionej i wrażliwej skóry,
- redukuje przebarwienia blizny.

wrażliwa, dojrzała, z przebarwieniami / defektami
bez silikonów
na przebarwienia, wybielające / rozjaśniające
Filtry
SPF 15 – 30
serum
w tubce
lekkie
żel

Najlepszy krem na blizny w normalnej cenie

Działa od pierwszego użycia na różnego rodzaju blizny (trądzik, skaleczenia, oparzenia). Stosuje od razu po zasklepieniu się ran (tylko wtedy osiągniemy pozytywne rezultaty jakimkolwiek preparatem). Przynosi ulgę, zmiękcza skórę, nie lepi się, bardzo szybko się wchłania, można stosować nawet na duże powierzchnie. Wyższa częstotliwość aplikacji - lepsze rezultaty. Tańsze preparaty nie mają nawet 20% skuteczności tego. Każda rodzina powinna mieć go w swojej apteczce. Nikt nie chce blizn po skaleczeniach do końca życia. Nie zdziała cudów i nie pomoże na stare blizny. Na nie można spróbować laser.

robi robote

Najlepiej działa na świeże blizny. Ja smarowałam kilka razy dziennie aż skóra zrobiła się miękka. Czyli częściej niż zaleca producent. Dzięki czemu udało mi się zlikwidowac blizne calkowicie. Natomiast nie poradził sobie z blizną którą mam od ponad roku. Z tym że przyznaje się bez bicia że smaruje ją tylko raz dziennie.
Żel zmiekcza skóre do tego stopnia że wyrównuje powierzchnie i to jest chyba największa zaleta tego kosmetyku bo plamke można zakryć ale nierównej powierzchni już nie.
Jest to przeźroczysty żel ktory szybko się wchłania i jest praktycznie bezzapachowy.
Na pewno kupie następne opakowanie.

mieszane odczucia....

Żelu używam od 5.12 2014, więc 5.01. 2015 będzie 2 miesiące stosowania. Wiem, że przy produktach na blizny potrzebny jest czas minimum 3 miesiące, a najlepiej 6 miesięcy żeby wydać opinię, nie mniej jednak mogę już coś napisać na temat tego żelu.

"Scagel" używam na bliznę po cesarce. Zaczęłam ją smarować 2 miesiące po porodzie.

Zalety:
- wydajność- 5.01.2015 minie 2 miesiące odkąd stosuję żel a jeszcze dużo pozostało, posiadam duże opakowanie ( 50 g)
- blizna rzeczywiście wygładziła się ( była lekko przerośnięta)
- blizna lekko wyblakła ( szczerze mówiąc myślałam że będzie bardziej jasna)
- przyjemny zapach i konsystencja
- niweluje uczucie swędzenia, bólu, ciągnięcia blizny
- cena- za duże opakowanie zapłaciłam na Allegro 45,00 zł, używam preparatu 2 miesiąc, więc koszt miesięcznej kuracji wynosi 22,50 zł, a jeżeli chodzi o preparaty na blizny to dobra cena

Minusy:
- słabe rozjaśnienie kolorytu blizny
- na rozstępy radzę nie kupować, efekt jest prawie niezauważalny ( mam drobne, delikatne rozstępy na piersiach po ciąży, a żel nie radzi sobie z nimi)

Nie wiem czy kupię kolejne opakowanie, jestem średnio zadowolona, ale tak jak piszę- Scagel używam dopiero drugi miesiąc, więc nie wiem jakie będą efekty np. za pół roku.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie