Powiększ Bioderma, Node Shampooing Fluide [Fluid Shampoo] (Szampon do częstego mycia włosów i wrażliwej skóry głowy)

Zgłaszająca osoba: maniaa

Łagodny szampon do codziennego mycia wszystkich rodzajów włosów. Nie zawiera betainy cocamidopropylowej i SLS. Efektywnie usuwa brud, ale nie pozbawia włosów i skóry głowy ich naturalnej warstwy ochronnej. Sprawia, że włosy stają się mocniejsze i nie przetłuszczają się zbyt szybko. Ułatwia rozczesywanie i układanie włosów, działa antystatycznie. Perfumowany.

Skład: Water (Aqua), Caprylyl/Capryl Glucoside, PEG-150 Distearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, PEG-15 Cocopolyamine, Lactic Acid, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Disodium EDTA, Quaternium-80, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (2009.)

Cena: 27zł / 150ml; ok. 50zł / 400ml

• Rewelacja dla podrażnionej skóry głowy
  • Rewelacja! Mam bardzo wrażliwą skórę głowy, która często jest czerwona, przesuszona i pojawiają się wypryski. Używałam już przeróżnych szamponów, ale żaden nie pomagał. W końcu sięgnęłam po ten. I jest super. Stan mojaj skóry jest teraz idealny (pierwszy raz od bardzo dawna). Ju po tygodniu widać było znaczącą poprawę. Jestem bardzo zadowolona. Faktem jest, że plącze włosy, ale dobrze je oczyszcza.
    Minusem jest bardzo wysoka cena i wodnista konsystencja, przez co łatwo jest wylac za dużo produktu.

Chcesz pochwalić Harrods za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo łagodny i skuteczny szampon.
  • Od razu mówię, że w moim przypadku największym minusem tego szamponu jest jego cena, chociaż zgadzam się z przedmówczyniami co do jego konsystencji - faktycznie jest tak rzadki, że na początku nie wiadomo, co z nim począć, leje się strumieniami. Najlepiej go "aplikować" z butelki bezpośrednio na głowę, wtedy tak nie ucieka przez palce. A poza tym:

- jest bardzo łagodny, kompletnie nie podrażnia skóry głowy, a przy tym doskonale się pieni (ja miałam przygody z podrażenieniami, poratował mnie wtedy biały Pharmaceris i stwierdzam, że szampon Biodermy jest jeszcze łagodniejszy, a nie sądziłam, że to możliwe)
    - moje farbowane i suche na końcach długie włosy są po nim niesamowicie miękkie, jakby sprał z nich wszystkie kosmetyki do stylizacji. Włosy nareszcie mogą odpocząć, rewelacja
    - przyjemny, niedrażniący zapach
    - resztka szamponu przepięknie domyła pędzle do makijażu, chociaż serce mi pękało, że tak drogim szamponem piorę pędzle, ale została go tak znikoma ilość, że na umycie włosów by mi nie starczyło, więc pędzle się załapały. Mówiły mi potem, że było super.

No ale drogi jest, no. Trzeba czekać na promocje, bo nie jest superwydajny, zwłaszcza przy długich włosach. Ale tylko za cenę odejmuję pół gwiazdki, bo poza tym to jest zdecydowanie jeden z moich ulubionych szamponów. Wytchnienie dla fryzury.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 (skończone)

Chcesz pochwalić minnehaha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podoba mi się!
  • Ten o to produkt również dostałam w prezencie.

Nie zawiodłam się na jego działaniu, lecz ma jeden minus. Jest nim wodnista konsystencja, która sprawia, że szampon szybko się kończy. Trzeba po prostu umiejętnie się z nim obchodzić, żeby nie zmarnować produktu. I choć opakowanie jest
    odpowiednio dostosowane do danego produktu, szampon może zbyt szybko "uciekać".

Przechodząc do plusów, najlepszym według mnie jest zapach tego szamponu, jaki kiedykolwiek spotkałam w szamponie. Po prostu piękny, utrzymuje się po myciu, a w trakcie mycia dopieszcza. =)

Z kolei działanie szamponu jest w porządku. Dobrze się pienił po odpowiednim rozprowadzeniu szamponu na włosach i odpowiednie ilości. Efekt? Włosy miękkie, niczym satynowe (mam grube jak druty :/).

Chcesz pochwalić paulis6 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Nie najgorszy.
  • -jest drogi
    -śmierdzi jak detergent do mycia toalety
    -włosy po umyciu śmierdzą tak samo
    -ma konsystencję wody przez to jest trudny w aplikacji i można go wiele zmarnować- ja radzę sobię strzykawką
    -trzeba ostrożnie masować włosy podczas mycia bo lubi je splątać- piana ma taką tępą konsystencję

+/- nie pielęgnuje włosów ani ich nie osłabia, nie robi z nimi nic poza całkiem niezłym myciem- mi o to w szamponach chodzi, cudów nie oczekujmy!

+dobrze myje włosy
    +jak na tą konsystencję jest nawet wydajny. sądziłam, że skoro to taka woda to skonczy się po jakiś 5 razach, a o dziwo wystarcza na ok 20 myć głowy (za każdym razem podwójnie)

zaznaczam, ze nie kupię ponownie, bo tak myje każdy inny szampon, a ten jest zbyt drogi, zbyt uciążliwy w stosowaniu i zbyt śmierdzący!

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • trochę za drogi
  • Szampon Biodermy, jest inny od reszty. Jego konsystencja jest niezwykle wodnista, pzez co łatwo wylać go za dużo na dłoń i niepotrzebnie zmarnować produkt. Jeśli jednak jest się ostroznym można sobie z tym poradzić. Szampon nie pieni się prawie w ogóle, przez co do mycia włosów trzeba się trochę przyzwyczaić. Jest to pierwszy szampon, dzięki którmu moje włosy mogą wytrzymać bez mycia dłużej niż jeden dzień. Niestety jeśli używam go za często, przyzwyczajają się i już nie jest tak kolorowo. Dlatego używam go tylko 2-3 razy w tygodniu. Jest niezwykle wydajmy (jeśli nauczymy się go nie rozlewać). Butelka 200 ml starcza mi na prawdę na dobre kilka miesięcy. Niestety plącze moje włosy, ale robią to chyba wszystkie szampony do włosów przetłuszczających się. Odżywka i dobra szczotka pomagają pozbyć się problemu.

Ilość zużytych opakowań: 6 całych

Chcesz pochwalić MeiMei18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwadło
  • Szampon ma wodnistą konsystencje i łatwo go wylać na dłoń za dużo. Uważam, że opakowanie powinno dawać możliwość wyciskania go na rękę, np. za pomocą pompki. Sprawia wrażenie jakby słabo mył (na pewno nie poradzi sobie jeśli wcześniej np. olejowało się włosy) i plątał włosy. Po podsuszeniu włosy jednak rozczesują się dosyć łatwo i są lekkie, niczym nie obciążone, czyste.
    Kupiłam na spróbowanie w promocji za 19 zł i raczej nie skuszę się znowu. Używałam go dosyć niechętnie i rzadko, dlatego zdenkowałam dopiero po pół roku.

Używam tego produktu od: pół roku nieregularnego używania
    Ilość zużytych opakowań: 1 op. 200 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ejf za czytelną i pomocną recenzję?
  • drogi błąd
  • W super pharm za 47zł.

Kupiłam i od razu 5/6 opakowania wylałam podczas pierwszego użycia z powodu jak dla mnie nieco za bardzo wodnistej konsystencji.

minusy:
    -plącze włosy
    -nie pieni się przez co, aby dobrze go rozprowadzić trzeba się pobawić długo
    -mało wydajny, duże opakowanie starczyło na 7-8 użyć
    -cena (sic!)
    -porowatość włosów

plusy:
    +zapach
    +faktycznie włosy zostają oczyszczone ze wszystkiego co je złego spotkało
    +lekkie i miękkie włosy

Podsumowując, fajnie użyć jako tymczasową kurację - SPA dla włosów, ale osobiście nie męczyłabym się w wiernym związku z tym "szamponem"

Używam tego produktu od: wrzesień 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (duże)

Chcesz pochwalić kremkokosowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Kupiłam dwie butelki tego szamponu z zamiarem dłuższego stosowania. Mam włosy cienkie i delikatne, które ze względu na przetłuszczanie się wymagają częstego mycia. Miałam nadzieję, że ten delikatny szampon sprawdzi się u mnie i ograniczy przetłuszczanie włosów. Niestety po zużyciu ponad 1,5 butelki nie zauważyłam nawet najmniejszej zmiany na lepsze. Włosy przetłuszczają się jak się przetłuszczały. Żadna poprawa ich kondycji również nie nastąpiła. Słowem efekt jest taki sam jak po stosowaniu zwykłego, sls-owego szamponu z drogerii. Daję mu 3 gwiazdki, ponieważ nie wyrządził żadnej szkody moim włosom, sprawdza się również dobrze do mycia włosów mojego dziecka. Jednak jak za tę cenę to zdcydowanie za mało.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: ponad 1,5 butelki

Chcesz pochwalić kashka za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, minus za cenę wysoką niestety...
  • W końcu znalazłam szampon dla mnie!
    Po setkach wylanych butelek, służących mi w charakterze proszku do prania, w końcu znalazłam szampon idealny! Używałam już chyba wszystkiego, ostatni szampon przy którym zatrzymałam się dłużej to Klorane, ale Bioderma wygrywa. Czym:

-bardzo delikatny dla wrażliwej skóry głowy - zniwelował swędzenie
    - pomimo rzadkiej konsystencji, dobrze się pieni
    - dobrze myje włosy, nie trzeba go wylewać tonę
    - nie plącze włosów
    - po umyciu włosy są sypkie, świeże
    - daje efekt volume
    - pierwszy szampon, po którym mam dwa dni spokoju z myciem głowy!!! jupiiii

Pomimo dziwnej konsystencji, można nauczyć się go aplikować, aby był wydajny. Mnie butelka 400 ml starcza na 2 miesiące, przy myciu co 2 dni. Wynik całkiem niezły. Otwór jest na tyle mały, że szampon się nie leje jak woda.

Ja polecam. Cena wysoka, ale jest to mój najlepszy i najłagodniejszy szampon.Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: butelka 400 ml

Chcesz pochwalić a-n-k-a za czytelną i pomocną recenzję?
  • cena odstrasza
  • Szampon jeśli chodzi o działanie świetny: nie plącze, bardzo delikatnie obchodzi się z włosami, oczyszcza. Natomiast konsystencja sprawia, że sporo go się wylewa podczas użycia i trudno nim umyć włosy. Cena wysoka, ale nie mogę powiedzieć, że do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij