Powiększ Bioderma, Node Shampooing Fluide [Fluid Shampoo] (Szampon do częstego mycia włosów i wrażliwej skóry głowy)

Zgłaszająca osoba: maniaa

Łagodny szampon do codziennego mycia wszystkich rodzajów włosów. Nie zawiera betainy cocamidopropylowej i SLS. Efektywnie usuwa brud, ale nie pozbawia włosów i skóry głowy ich naturalnej warstwy ochronnej. Sprawia, że włosy stają się mocniejsze i nie przetłuszczają się zbyt szybko. Ułatwia rozczesywanie i układanie włosów, działa antystatycznie. Perfumowany.

Skład: Water (Aqua), Caprylyl/Capryl Glucoside, PEG-150 Distearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, PEG-15 Cocopolyamine, Lactic Acid, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Disodium EDTA, Quaternium-80, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (2009.)

Cena: 27zł / 150ml; ok. 50zł / 400ml

• trochę za drogi
  • Szampon Biodermy, jest inny od reszty. Jego konsystencja jest niezwykle wodnista, pzez co łatwo wylać go za dużo na dłoń i niepotrzebnie zmarnować produkt. Jeśli jednak jest się ostroznym można sobie z tym poradzić. Szampon nie pieni się prawie w ogóle, przez co do mycia włosów trzeba się trochę przyzwyczaić. Jest to pierwszy szampon, dzięki którmu moje włosy mogą wytrzymać bez mycia dłużej niż jeden dzień. Niestety jeśli używam go za często, przyzwyczajają się i już nie jest tak kolorowo. Dlatego używam go tylko 2-3 razy w tygodniu. Jest niezwykle wydajmy (jeśli nauczymy się go nie rozlewać). Butelka 200 ml starcza mi na prawdę na dobre kilka miesięcy. Niestety plącze moje włosy, ale robią to chyba wszystkie szampony do włosów przetłuszczających się. Odżywka i dobra szczotka pomagają pozbyć się problemu.

Ilość zużytych opakowań: 6 całych

Chcesz pochwalić MeiMei18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwadło
  • Szampon ma wodnistą konsystencje i łatwo go wylać na dłoń za dużo. Uważam, że opakowanie powinno dawać możliwość wyciskania go na rękę, np. za pomocą pompki. Sprawia wrażenie jakby słabo mył (na pewno nie poradzi sobie jeśli wcześniej np. olejowało się włosy) i plątał włosy. Po podsuszeniu włosy jednak rozczesują się dosyć łatwo i są lekkie, niczym nie obciążone, czyste.
    Kupiłam na spróbowanie w promocji za 19 zł i raczej nie skuszę się znowu. Używałam go dosyć niechętnie i rzadko, dlatego zdenkowałam dopiero po pół roku.

Używam tego produktu od: pół roku nieregularnego używania
    Ilość zużytych opakowań: 1 op. 200 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ejf za czytelną i pomocną recenzję?
  • drogi błąd
  • W super pharm za 47zł.

Kupiłam i od razu 5/6 opakowania wylałam podczas pierwszego użycia z powodu jak dla mnie nieco za bardzo wodnistej konsystencji.

minusy:
    -plącze włosy
    -nie pieni się przez co, aby dobrze go rozprowadzić trzeba się pobawić długo
    -mało wydajny, duże opakowanie starczyło na 7-8 użyć
    -cena (sic!)
    -porowatość włosów

plusy:
    +zapach
    +faktycznie włosy zostają oczyszczone ze wszystkiego co je złego spotkało
    +lekkie i miękkie włosy

Podsumowując, fajnie użyć jako tymczasową kurację - SPA dla włosów, ale osobiście nie męczyłabym się w wiernym związku z tym "szamponem"

Używam tego produktu od: wrzesień 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (duże)

Chcesz pochwalić kremkokosowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Kupiłam dwie butelki tego szamponu z zamiarem dłuższego stosowania. Mam włosy cienkie i delikatne, które ze względu na przetłuszczanie się wymagają częstego mycia. Miałam nadzieję, że ten delikatny szampon sprawdzi się u mnie i ograniczy przetłuszczanie włosów. Niestety po zużyciu ponad 1,5 butelki nie zauważyłam nawet najmniejszej zmiany na lepsze. Włosy przetłuszczają się jak się przetłuszczały. Żadna poprawa ich kondycji również nie nastąpiła. Słowem efekt jest taki sam jak po stosowaniu zwykłego, sls-owego szamponu z drogerii. Daję mu 3 gwiazdki, ponieważ nie wyrządził żadnej szkody moim włosom, sprawdza się również dobrze do mycia włosów mojego dziecka. Jednak jak za tę cenę to zdcydowanie za mało.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: ponad 1,5 butelki

Chcesz pochwalić kashka za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, minus za cenę wysoką niestety...
  • W końcu znalazłam szampon dla mnie!
    Po setkach wylanych butelek, służących mi w charakterze proszku do prania, w końcu znalazłam szampon idealny! Używałam już chyba wszystkiego, ostatni szampon przy którym zatrzymałam się dłużej to Klorane, ale Bioderma wygrywa. Czym:

-bardzo delikatny dla wrażliwej skóry głowy - zniwelował swędzenie
    - pomimo rzadkiej konsystencji, dobrze się pieni
    - dobrze myje włosy, nie trzeba go wylewać tonę
    - nie plącze włosów
    - po umyciu włosy są sypkie, świeże
    - daje efekt volume
    - pierwszy szampon, po którym mam dwa dni spokoju z myciem głowy!!! jupiiii

Pomimo dziwnej konsystencji, można nauczyć się go aplikować, aby był wydajny. Mnie butelka 400 ml starcza na 2 miesiące, przy myciu co 2 dni. Wynik całkiem niezły. Otwór jest na tyle mały, że szampon się nie leje jak woda.

Ja polecam. Cena wysoka, ale jest to mój najlepszy i najłagodniejszy szampon.Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: butelka 400 ml

Chcesz pochwalić a-n-k-a za czytelną i pomocną recenzję?
  • cena odstrasza
  • Szampon jeśli chodzi o działanie świetny: nie plącze, bardzo delikatnie obchodzi się z włosami, oczyszcza. Natomiast konsystencja sprawia, że sporo go się wylewa podczas użycia i trudno nim umyć włosy. Cena wysoka, ale nie mogę powiedzieć, że do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • wysoka jakosc, ale szampon nieco specyficzny
  • jestem w trakcie czwartej buteleczki 50 ml, wiec oceniam tak, jak gdybym uzywala pelnowymiarowy produkt
    za pierwszym razem otwarlam szeroko oczy ze zdumienia: to szampon, czy woda??? przy odrobinie zrecznosci, nauczylam sie go aplikowac tak, by nie ponosic strat
    mimo niesamowicie rzadkiej konsystencji, node pieni sie wystarczajaco. nie zauwazylam, by: koltunil, wysuszal, podraznial, wzmagal wypadanie, wywolywal lupiez, wyzeral oczy, jesli przypadkowo sie do nich dostanie (). za to odswieza, nadaje puszystosc, zmywa zanieczyszczenia i jest bardzo lagodny.
    wada jest wysoka cena, z tego, co widze. byc moze sie na niego skusze, jest jej wart.

Używam tego produktu od: nieregularnie, od kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 4 x 50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Tusio za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Najdelikatniejszy ze znanych mi szamponów
  • Dopiero po jego użyciu poczułam i zrozumiałam jak te wszystkie drogeryjne szampony (Pantiny, Timoteje, Garniery itp.), mało delikatnie obchodzą się z włosami.

Ten szampon jest niezwykle delikatny. Polecam osobom z wrażliwą skórą głowy. Samo działanie oceniam na pięć gwiazdek, ale nie jest bez wad:

-mało wydajny
    -stanowoczo za drogi
    -mało się pieni (mnie to nie przeszkadza)
    -b. rzadka konsystencja (mnie to nie przeszkadza)

+delikatnie traktuje włosy i skórę głowy
    +włosy się mniej przetłuszczają
    +świetnie oczyszcza

Nie wiem czy będę go często kupowała bo jest drogi i mało wydajny. Ale warto co jakiś czas dać swoim włosom wytchnienie i zastosować go co 2-3 mycia.

Używam tego produktu od: MiesiącaIlość zużytych opakowań: Jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Gugha za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie bardzo
  • Po szamponach nie spodziewam się cudów, ale życzę sobie żeby mi nie robił kołtuna, porządnie umył i nie skończył się w 10 dni. Sądzę, że wymagań nie mam wygorowanych a Node nie spełnia żadnego z nich. Poza tym jest bardzo rzadki, zbyt duża ilośc wylewa się z butelki, chyba trzeba lać bezpośrednio na głowę. Gwiazdki daję za zapach i tyle. Słabeusz.

Używam tego produktu od: niecałe 2 tygodnie

Chcesz pochwalić Madzia_M77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny ale ma wady
  • Szampon dostałam gratis . Ma świetne właściwości oczyszczające, mimo iż nie ma SLS, bardzo się pieni. włosy wyglądają zdrowo, rześko. Butelka to nieporozumienie dla mnie , jest nie praktyczna, szampon wylewa się , leci przez palce, jest bardzooo płynny. Zapach jest dziwny. Cena to chyba jakiś żart , powinnien co najmniej być o połowę tańszy . bardzo łagodzi podrażnienia, nie powoduje łupieżu, jest uniwersalny, każdy może go zastosować .

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: cała butelka szamponu

Chcesz pochwalić queenofwinter za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny, ale koszmarnie drogi
  • Mogę z całą pewnością stwierdzić, że nigdy nie miałam tak delikatnego, skutecznego szamponu. Mam włosy półdlugie, farbowane, cienkie, szybko przetłuszczające się i jednocześnie nieco zniszczone prostowaniem itd. Szybko też nabawiam się łupieżu. Myję je codziennie i właśnie ten szampon jest dla mnie idealny. Włosy są po nim puszyste, miękkie, cały dzień świeże!
    Ma jednak dwie wielkie wady- konsystencja bardzo wodnista, i bardzo dużo się go zużywa, czyli jest po prostu baardzo niewydajny. Przy czym jest drogi, więc nie opłaca się go często kupować(
    Wielka szkoda, bo dla mnie jest idealny.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: zużywam 2

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ballea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Najlepszy szampon jaki miałam. Przy umiejętnym stosowaniu- wydajny. Nie plącze włosów, dobrze je oczyszcza i pielęgnuje. Włosy są miękkie, miłe w dotyku,nie obciążone oraz bardzo błyszczące.

Chcesz pochwalić coffee lover za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale zdecydowanie za drogi
  • Szampon jest dla mnie trochę za drogi, zwłaszcza, że myję włosy codziennie, w dodatku jest mało wydajny i ma zbyt wodnistą konsystencje. Poza tym same plusy, włosy są po nim lekkie i miękkie w dotyku, nic, a nic nie obciąża, nadaje się dla skóry nawet alergicznej. Nie kupię go jednak ponownie, bo ma beznadziejną konsystencję i zdecydowanie za wysoką cenę, zapach również średnio przypadł mi do gustu, pachnie świeżo, trochę jak pokrzywa, ale mnie sie mimo wszystko nie podoba.

Używam tego produktu od: ok tygodnia

Chcesz pochwalić BlueBubble za czytelną i pomocną recenzję?
  • a ja uważam, że jest dobry
  • Nie mam większych problemów z włosami, ani ze skórą głowy, ale potrzebowałam szamponu do codziennego stosowania. Codziennie układam włosy a przed każdą stylizacją muszą być mokre i odświeżone, bo w przeciwnym razie w ogóle się nie układają.
    Butelka ma ładny szmaragdowy kolor, otwiera się z łatwością i nie przecieka.
    Szampon rzeczywiście jest wodnisty, nie pieni się, ale to nie znaczy, że nie oczyszcza, bo zmywa kosmetyki do stylizacji bardzo dobrze.
    Jest delikatny i nie szczypie w oczy. Zapach jest średni, na włosach utrzymuje się kilka godzin.
    Myślę, że osoby przyzwyczajone do drogeryjnych szamponów mogą być rozczarowane, ale dla osób, które mają problemy z włosami może być wybawieniem. Polecam do przetestowania, będzie to miła odmiana

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Chcesz pochwalić loveletters za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • Całe szczęscie, że nie wyrzuciłam 50 zł ponieważ zakupiłam szampon w promocji. Jednak nigdy nie widziałam równie niewydajnego kosmetyku!

Szampon trudno się pieni (choć to by oznaczało że ma mało detergentów, co jest dużym +), jednak nie sposób nim umyć włosy.
    Kosmetyk wylewa się z butelki, jest zbyt rzadki i trudno go odpowiednio dozować, połowa się marnuje bo spływa z ręki, jedyne rozwiązanie to aplikacja bezpośrednio na włosy.
    Dobrze oszczyszcza włosy, ale szału nie ma.
    Delikatny dla skóry głowy, ale cena przeogromna, a wydajność znikoma.
    Nie wydam ani grosza więcej na ten szampon - nawet jeśli znów będzie w promocji!

Używam tego produktu od: zużyłam 1 butelkę

Chcesz pochwalić antynomia za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry, ale za drogi
  • dostałam mniejszą butelkę tego szamponu jako gratis z kremem.

* konsystencja utrudnia użytkowanie - szampon jest tak rzadki, że spływa z ręki, sprawdza się bardziej wylewanie go na włosy prosto z butelki niż najpierw na rękę
    * ciężko się pieni - żeby dostatecznie spienić włosy średniej długości (do ramion) musiałam wylać około 1/3 butelki, w związku z czym...
    * jest mało wydajny, co w parze z ceną przesądza o tym, że go nie kupię
    * ma ładny zapach
    * nie plącze włosów, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem
    * są przyjemne w dotyku, miękkie, puszyste. moje dodatkowo mają tendencje do "oklapnięcia", a tak się nie stało - DUŻY PLUS

Szampon w działaniu uważam za bardzo dobry, jednak jego mała wydajność i cena zniechęcają mnie do kupna, sądzę, że podobny efekt da każdy inny szampon bez silikonów

Chcesz pochwalić kotbehemoth13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropieństwo
  • Plusy:
    -nie podrażnia skóry
    -oczyszcza

Minusy:
    -nie pieni się
    -okropnie pachnie
    -włosy są matowe, sztywne
    -okropnie plącze włosy
    -cena
    -jest mało wydajny
    -okropna konsystencja, jak woda, ani trochę nie jest gęsty

Coś okropnego, uwielbiam produkty Biodermy ale ten to wielki niewypał, włosy po umyciu są w okropnym stanie.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić aniyam za czytelną i pomocną recenzję?
  • b.dobry
  • Jestem na tak.
    Mam włosy szybko przetłuszczające się, z umiarkowanym łupieżem, gęste, grube, szorstkie. Fakt, iż się szybko przetłuszczają wymusza na mnie codzienne niemal mycie włosów. Niezbędny był mi zatem szampon niezwykle delikatny, który nie będzie dodatkowo obciążał moich włosów. Bioderma nadaje się do tego idealnie.
    +delikatny
    +db oczyszcza
    +ułatwia układanie
    +nie obciąża
    +zmniejsza przetłuszczanie włosów
    +skóra głowy jest zdrowa (nie pojawiają się już krostki)
    +/- wydajność
    -cena
    -konsystencja
    Dwa ostatnie czynniki wymusiły na mnie ocenę 4, jednakże działanie oceniam na 5! Ten szampon jest dla mnie ideałem - i dla moich włosów i skóry głowy.

Używam tego produktu od: 1 mieś
    Ilość zużytych opakowań: 3/5 opakowania

Chcesz pochwalić barto17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie fajny
  • Wodnisty, cięzko nalać sobie odpowiednia ilośc na dłoń- duże straty.
    Bardzo wysusza włosy- stają sie sianowate- trzeba koniecznie użyc jakiejś odżywki do rozczesywania.
    Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić archinta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie idealny
  • Oto jak sprawdził się u mnie

Plusy:
    - bardzo delikatny: nie podrażnia, nie powoduje łupieżu
    - nie obciąża włosów
    - nie wysusza skóry głowy, a co za tym idzie - nie powoduje swądu
    - BEZ DETERGENTÓW!
    - uniwersalny: do częstego stosowania, dla każdego rodzaju włosów

Minusy:
    - słaba wydajność: płynna konsystencja sprawia, że więcej go zużywamy
    - cena
    - specyficzny zapach

Mam problem z przetłuszczającymi się włosami, więc produkt sprawdza się idealnie przy częstym myciu. Przez jego delikatne działanie za każdym razem używam go dwukrotnie. Zwracam szczególną uwagę na skład szamponu, dlatego brak SLS jest u niego wielkim plusem. Niestety trzeba sobie zdawać sprawę, że bez otoczki sylikonowej nasze włosy będą bardziej matowe, ale świetnie przygotowane na działanie odżywki.
    Cena i wydajność - odstrasza.

Chcesz pochwalić julita90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry.
  • Szampon jest bardzo łagodny, dobrze oczyszcza włosy, skórę głowy, sprawia że włosy są miękkie, miłe w dotyku, chyba nawet lekko je nawilża.
    Ma delikatny zapach.

Jednak jest mało wydajny, przez swoją rzadką konsystencję. Nie wpływa na przetłuszczanie się skóry głowy i ma niewygodną butelkę.

Mimo wszystko - polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić dodus89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zmniejsza swędzenie
  • Polecam ten szampon jako kurację do wrażliwej skóry głowy. Łagodzi podrażnienia i zmniejsza swędzenie. Gorzej z oczyszczaniem. Sprawdza się tylko przy codziennym myciu głowy. Nie radzi sobie z oczyszczaniem włosów po dwóch dniach. Irytuje mnie wodnista konsystencja, bo sporo szamponu marnuje się przy nakładaniu.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 3/4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić berbelek za czytelną i pomocną recenzję?

• siano no glowie
  • Mimo calej mojej milosci do Biodermy , temu szamponowi mowie NIE . Moze rzeczywiscie dzialal dobrze na skore glowy , napewno nie powodowal luszczenia , jak to robi z moja skora wiekszosc szamponow , jedank ten szampon zdaje sie niszczyc wlosy . Po okolo 2-3 tygodniach z tym szamponem , moje wlosy zaczely byc suche , sianowate , gumowate i zaczelam myslec o ich obcieciu . zaznaczam , ze po kazdym myciu uzywalam odzywki , bo inaczej byloby sto razy gorzej. Odzywek i masek musialam uzywac w nawet wiekszej ilosci niz zazwyczaj , zeby choc troche zdrowo wygladaly, a im dluzej uzywalam tego szamponu , tym gorzej bylo i odzywki wkoncu przestaly pomagac. Konsystencja identyczna do wody , myslalam , ze dostalam wode w butelce - sprawia to klopot przy aplikacji , no i pieni sie tez bardzo marnie , ale te 2 ostatnie wady bylabym w stanie wybaczyc , gdyby tylko oprocz zdrowej skory glowy dawal tez ladne wlosy . A tu klops .

Używam tego produktu od:mieisaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 niedokonczone

Chcesz pochwalić soni za czytelną i pomocną recenzję?

• Wciąż szukam
  • To najlepszy ze stosowanych przeze mnie dotąd szamponów bez detergentów. Nie znam się na tyle, by stwierdzić, czy faktycznie jest całkiem bezdetergentowy, ale konsystencja i komfort stosowania jest taki sam, jak w innych stosowanych przeze mnie szamponach tego typu. Jest bardzo wodnisty i trudno go spienić, trzeba uważać, żeby nie wylało się go zbyt wiele z butelki. Aby porządnie umyć głowę muszę zastosować go dwa razy. Nie należy ani do tanich, ani do wydajnych, ale jak na razie jestem na niego skazana - jest lepszy niż wszystkie Fitomedy czy Logony stosowane wcześniej. Przede wszystkim nie wysusza skóry głowy, co robią mi wszystkie "zwykłe" szampony, nie zauważyłam, żeby plątał włosy albo bym miała po nim "siano". Wręcz przeciwnie, włosy są miękkie, gładkie i przyjemne w dotyku. Będę jeszcze testować inne bezdetergentowce, w poszukiwaniu jakiegoś o lepszej proporcji wydajność/cena (bo na wyższy komfort stosowania nie liczę), ale jeśli nie znajdę, to potulnie do niego wrócę.Używam tego produktu od: trochę ponad miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lu in za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Miałam duży problem z włosami, doprowadziłam je na niemal własne życzenie (słuchając bezkrytycznie różnych porad) i za własne pieniądze do stanu opłakanego. Przesuszone na całej długości, sianowate, rozdwajające się, przetłuszczające się przy skórze, podrażniona skóra głowy, dochowałam sie tez po raz pierwszy w życiu łupieżu, po prostu rozpacz. Zaczęłam szukać czegoś co moim włosom pomoże dobrze wyglądać i w spokoju odrosnąć po ścięciu. Znalazłam: odżywki bez silikonów, solidne nawilżanie i delikatny szampon. Node okazał się strzałem w 10.
    Ten szampon doskonały do włosów delikatnych, cienkich, które potrzebują częstego mycia. Delikatnie się pieni, delikatnie pachnie, dobrze oczyszcza włosy.
    Włosy nim myte nie są mocno splątane, nie stwierdzam kołtuna, dają się rozczesać bez problemu rzadkim grzebieniem albo palcami. Mycie komfortowe, umiarkowana piana i delikatny nie inwazyjny zapach. Dobrze się spłukuje. Konsystencja bardzo rzadka, ale produkt jest wydajny.
    Po wyschnięciu włosy sypkie, lekkie, ale nie są napuszane. Brak silikonowego ślizgu, ale włos jest zdrowy, fryzura ma ładny połysk, bez wspomagania.
    Ten szampon to rozsądna propozycja dla osób z cienkimi problematycznymi włosami, potrzebujących bardzo delikatnego środka oczyszczającego włosy. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne w trakcie 4

Chcesz pochwalić Jemiołka za czytelną i pomocną recenzję?