Powiększ Bioderma, Node Shampooing Fluide [Fluid Shampoo] (Szampon do częstego mycia włosów i wrażliwej skóry głowy)

Zgłaszająca osoba: maniaa

Łagodny szampon do codziennego mycia wszystkich rodzajów włosów. Nie zawiera betainy cocamidopropylowej i SLS. Efektywnie usuwa brud, ale nie pozbawia włosów i skóry głowy ich naturalnej warstwy ochronnej. Sprawia, że włosy stają się mocniejsze i nie przetłuszczają się zbyt szybko. Ułatwia rozczesywanie i układanie włosów, działa antystatycznie. Perfumowany.

Skład: Water (Aqua), Caprylyl/Capryl Glucoside, PEG-150 Distearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, PEG-15 Cocopolyamine, Lactic Acid, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Disodium EDTA, Quaternium-80, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (2009.)

Cena: 27zł / 150ml; ok. 50zł / 400ml

• jestem na nie
  • Szampon dobrze oczyszcza, słabo się pieni, płacze włosy trudno je potem rozczesac, ma brzydki zapach, jest strasznie rzadki wręcz wodnisty, przelewa się przez palce ale jako tako jest wydajny.

Chcesz pochwalić bialykot11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie myje
  • Szampon, pomimo lejącej konsystencji, świetnie się pieni. Pachnie delikatnie, nie zostawia zapachu na włosach. Efektu jakiegokolwiek również nie

Niezależnie od użytych odżywek i olejów lub użycia go solo mocno obciąża włosy, tworzy strąki, pozbawia je objętości.

Włosy trzeba myć codziennie, bo efekt jako- takiej świeżości utrzymuje się u mnie jedynie kilka godzin. Innymi szamponami mogę myć włosy co 3-4 dni. Przy tak częstym używaniu szampon starczył mi na niecałe 2 miesiące.

Faktycznie nie podrażnia, jest bardzo delikatny i nie wysusza długości włosów.

Fajnie sprawdza się jako drugie mycie po mydle Sesa czy innym mydle do włosów. Mydło nadaje objętości i sztywności, a szampon Biodermy zmiękcza i zakwasza kosmyki. W takim duecie udało mi się zużyć opakowanie, drugiego nie planuję, nawet w promocyjnej cenie.

Szampon kupiłam na promocji w SuperPharm za 13zł i jednym plusem tego zakupu jest to, że nie zapłaciłam za niego ceny regularnej.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Chcesz pochwalić narvia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • świetny dla podrażnionej skóry głowy
  • Szampon Biodermy kupiłam ze względu na promocję w superpharm, poza tym zapamiętałam pozytywne opinie wizażanek borykających się z problemem wrażliwej skóry głowy. Odkąd pamiętam mam podobny problem, co łączy się ze swędzeniem i suchym łupieżem Co jakiś czas stosuję szampon Vichy na łupież suchy, jednak używanie go jest męczące ze względu na zapach i brak piany. Bioderma okazała się być doskonałą alternatywą - skóra głowy nie swędzi i w końcu jestem w stanie powstrzymać się przed drapaniem do następnego mycia. Zapach jest przepiękny! Faktem jest, że konsystencja jest wodnista, ale stwierdzenie, że butelka starcza na 6 myć to gruba przesada, a włosy mam gęste, kręcone, prawie do pasa. Słabo się pieni. Mimo wszystko bardzo lubię jego działanie i używam go z przyjemnością.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Ennyo za czytelną i pomocną recenzję?
  • coś strasznego
  • Całe szczęście, że kupiłam ten szampon w dużej promocji za kilkanaście złotych, ponieważ jakbym miała wydać na niego 6 dych, to bym się chyba w piętę użarła :/

- konsystencja wody - żeby nie marnować szamponu wylewałam go prosto na głowę
    - zerowa wydajność - starczył na umycie moich długich włosów może sześć razy
    - niezbyt ładny zapach
    - bardzo ciężko rozczesać po nim wlosy, nawet po użyciu odżywki

Podpisuję się pod recenzją poniżej - żart producenta.

Używam tego produktu od: kilka razy

Chcesz pochwalić błękitna1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jakis dowcip
  • Ten szampon to jakis niesmieszny zart producenta. Jest totalnie niewydajny, ma konsystencje rzadsza niz woda (to nie zart!), wylewa sie z butelki, brzydko pachnie. Bylabym w stanie mu to wszystko wybaczyc, gdyby nie fakt, ze koszmarnie placze moje wlosy - nawet tani rossmannowski Babydream nie robi mi tylu koltunow! Absolutnie nie wart swojej ceny. Nawet do mycia pedzli sie nie nadaje.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić GlamKitty za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo delikatny
  • Szamponu Biodermy używam gdy chcę dać trochę odpocząć włosom od drogeryjnych kosmetyków.
    Moje włosy są niestety wymagające, szybko się przetłuszczają i stają przyklapnięte.
    Dlatego myje je często- praktycznie codziennie, jedynie czasami pozwalam sobie na dzień przerwy i wtedy stosuje suchy szampon.

Dodatkowo moje włosy są cienkie i delikatne, więc często zdarza się, że używany przeze mnie szampon jest dla nich zbyt mocny i potrafi je obciążyć.
    Szampon Bioderma Node miałam okazję testować po raz pierwszy już jakiś czas temu- pani w aptece rekomendowała go jako naprawdę delikatny preparat, który myje i oczyszcza włosy bez ich obciążania i jest przeznaczony do częstego stosowania.

Rzeczywiście tak jest.
    To jedyny jak do tej pory znany mi specyfik, który jest tak delikatny i łagodny dla włosów.
    Po umyciu nim czupryny, moje włosy są w dotyku niczym włosy dziecka- bardzo miękkie, niczym piórka.
    Z jeden strony to zaleta, bo właśnie o taką nieinwazyjność kosmetyku mi chodziło- chciałam by jak najdelikatniej oczyszczał włosy z zanieczyszczeń, nie obciążając ich przy tym.
    Z drugiej jednak strony ich układanie jest przez to utrudnione. Czyli jak widać sprawdza się tutaj zasada „ coś za coś”.

Szampon ma bardzo rzadką konsystencję- radzę o tym pamiętać przy pierwszym przechyleniu buteleczki;-) Ma bardzo delikatny, jednak wyczuwalny zapach. Mi się podoba- pasuje do jego delikatnego działania. Nie utrzymuje się on jednak później na włosach, więc jeśli komuś na tym zależy, to może być zawiedziony.

Podoba mi się również buteleczka- prosta, nieprzekombinowana, dobrze trzyma się w dłoni.

Zastrzeżenia mam jednak do wydajności- rzadka konsystencja sprawia, że kosmetyk nie jest jednak zbytnio wydajny. Poza tym może odstraszać dość wysoka cena jak za 200 ml produktu. Ja staram się go kupować w aptekach internetowych/ w promocji, wtedy cena staje się bardziej do przełknięcia.

Podsumowując- szampon jest naprawdę delikatny, tak jak deklaruje producent. Można go używać bez żadnej szkody dla włosów nawet codziennie. Nie podrażnia delikatnej skóry głowy. Daję „wytchnienie” naszym włosom od mocniejszych szamponów.
    Jeśli zależy nam głównie na tym- myślę, że warto w niego zainwestować.

Używam tego produktu od: łącznie od jakiegoś roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3 buteleczki

Chcesz pochwalić malutka100 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja dla podrażnionej skóry głowy
  • Rewelacja! Mam bardzo wrażliwą skórę głowy, która często jest czerwona, przesuszona i pojawiają się wypryski. Używałam już przeróżnych szamponów, ale żaden nie pomagał. W końcu sięgnęłam po ten. I jest super. Stan mojaj skóry jest teraz idealny (pierwszy raz od bardzo dawna). Ju po tygodniu widać było znaczącą poprawę. Jestem bardzo zadowolona. Faktem jest, że plącze włosy, ale dobrze je oczyszcza.
    Minusem jest bardzo wysoka cena i wodnista konsystencja, przez co łatwo jest wylac za dużo produktu.

Chcesz pochwalić Harrods za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo łagodny i skuteczny szampon.
  • Od razu mówię, że w moim przypadku największym minusem tego szamponu jest jego cena, chociaż zgadzam się z przedmówczyniami co do jego konsystencji - faktycznie jest tak rzadki, że na początku nie wiadomo, co z nim począć, leje się strumieniami. Najlepiej go "aplikować" z butelki bezpośrednio na głowę, wtedy tak nie ucieka przez palce. A poza tym:

- jest bardzo łagodny, kompletnie nie podrażnia skóry głowy, a przy tym doskonale się pieni (ja miałam przygody z podrażenieniami, poratował mnie wtedy biały Pharmaceris i stwierdzam, że szampon Biodermy jest jeszcze łagodniejszy, a nie sądziłam, że to możliwe)
    - moje farbowane i suche na końcach długie włosy są po nim niesamowicie miękkie, jakby sprał z nich wszystkie kosmetyki do stylizacji. Włosy nareszcie mogą odpocząć, rewelacja
    - przyjemny, niedrażniący zapach
    - resztka szamponu przepięknie domyła pędzle do makijażu, chociaż serce mi pękało, że tak drogim szamponem piorę pędzle, ale została go tak znikoma ilość, że na umycie włosów by mi nie starczyło, więc pędzle się załapały. Mówiły mi potem, że było super.

No ale drogi jest, no. Trzeba czekać na promocje, bo nie jest superwydajny, zwłaszcza przy długich włosach. Ale tylko za cenę odejmuję pół gwiazdki, bo poza tym to jest zdecydowanie jeden z moich ulubionych szamponów. Wytchnienie dla fryzury.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 (skończone)

Chcesz pochwalić minnehaha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podoba mi się!
  • Ten o to produkt również dostałam w prezencie.

Nie zawiodłam się na jego działaniu, lecz ma jeden minus. Jest nim wodnista konsystencja, która sprawia, że szampon szybko się kończy. Trzeba po prostu umiejętnie się z nim obchodzić, żeby nie zmarnować produktu. I choć opakowanie jest
    odpowiednio dostosowane do danego produktu, szampon może zbyt szybko "uciekać".

Przechodząc do plusów, najlepszym według mnie jest zapach tego szamponu, jaki kiedykolwiek spotkałam w szamponie. Po prostu piękny, utrzymuje się po myciu, a w trakcie mycia dopieszcza. =)

Z kolei działanie szamponu jest w porządku. Dobrze się pienił po odpowiednim rozprowadzeniu szamponu na włosach i odpowiednie ilości. Efekt? Włosy miękkie, niczym satynowe (mam grube jak druty :/).

Chcesz pochwalić paulis6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 7 raz(y)
  • Nie najgorszy.
  • -jest drogi
    -śmierdzi jak detergent do mycia toalety
    -włosy po umyciu śmierdzą tak samo
    -ma konsystencję wody przez to jest trudny w aplikacji i można go wiele zmarnować- ja radzę sobię strzykawką
    -trzeba ostrożnie masować włosy podczas mycia bo lubi je splątać- piana ma taką tępą konsystencję

+/- nie pielęgnuje włosów ani ich nie osłabia, nie robi z nimi nic poza całkiem niezłym myciem- mi o to w szamponach chodzi, cudów nie oczekujmy!

+dobrze myje włosy
    +jak na tą konsystencję jest nawet wydajny. sądziłam, że skoro to taka woda to skonczy się po jakiś 5 razach, a o dziwo wystarcza na ok 20 myć głowy (za każdym razem podwójnie)

zaznaczam, ze nie kupię ponownie, bo tak myje każdy inny szampon, a ten jest zbyt drogi, zbyt uciążliwy w stosowaniu i zbyt śmierdzący!

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij