Powiększ Farmona, Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym

Zgłaszająca osoba: aanuszka

Szampon Radical zawiera cenny, naturalny wyciąg skrzypu polnego. Roślina ta wyróżnia się wysoką zawartością krzemionki, która działa na włosy wzmacniająco. Włosy po umyciu stają się miękkie, puszyste, dobrze się układają, a dzięki zawartości prowitaminy B5 uzyskują piękny połysk. Jest łagodny w działaniu, nie powoduje wysuszania włosów. Zalecany do codziennego stosowania zwłaszcza do włosów zniszczonych i wypadających.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Equisetum Arvense Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal.

• uważaj!
  • Przez pewnien czas używałam tego szamponu jak nie byłam włosomaniaczką i wtedy wydawał się "ok".
    Jednakże poźniej znowu go kupiłam, niestety - to nie była dobra decyzja.

Po pierwsze skład. Sls może nadawałby się do głębszego oczyszczania, ale dalej możemy znaleźć silikon, co powinno dawać do myślenia. (UWAGA!! WYDAJE MI SIĘ ŻE PRODUCENT ZMIENIŁ SKŁAD, BO W MOIM SZAMPONIE ZNAJDUJE SIĘ SILIKON)

Zalety: zapach. I wydajność. Te dwie rzeczy naprawdę są dobre, bo zapach jest "leśny", a sam szampon starcza na długo.

Po myciu włosów tym szamponem, włosy są jakby oblepione, niedokładnie umyte, szybiej się przetłuszczają, są oklapniete, a przy moich cienkich i rzadkich włosach ten efekt jest baardzo spotęgowany. Teraz mam pół buteli szamponu, którym będę myła pędzle do makijażu, bo swojej głowie krzywdy nim nie zrobię.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić naughtily za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam.
  • Pierwszy raz spotkałam się z tym produktem rok temu. Zachęciła mnie przystępna cena i oczywiście wyciąg ze skrzypu polnego. Chciałam poprawić kondycję moich włosów, które z natury są puszyste i cienkie, zmęczone farbowaniem, z tendencją do plątania się. Niestety już po kilku myciach tym szamponem zauważyłam, że włosy stały się szorstkie i twarde. Jeszcze bardziej zaczęły się plątać... Zrobiłam sobie przerwę i zaczęłam stosować inny. Niestety gdy ponownie sięgnęłam po ten produkt moje włosy tak samo reagowały mimo, iż stosowałam go w komplecie z mgiełką i serum.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić namisek1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • często do niego wracam
  • Od czasu do czasu do niego wracam, a w mojej łazience znajdzie się choć buteleczka.
    Stosuje go zawsze, kiedy mam wrażenie, ze moje włosy zmęczone są intensywną pielęgnacją. A wtedy przez jakiś czas myję je tym szamponem, używam odżywki z rzeczy i mam wrażenie, że włosy odpoczywają.
    Co do plusów:
    +delikatnie myje
    +ma fajną konsystencję
    +opakowanie jest wygodne, widać ile szamponu zostało
    +ma ładny, naturalny zapach
    +cena jest niska

Posiada jednak też wady:
    -bardzo plącze włosy. Konieczne jest użycie odżywki
    -na dłuższą metę bardzo wysusza włosy

Mimo wszystko zawsze do niego wracam i wracać będę. I wszystkim polecam.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić usuahaha za czytelną i pomocną recenzję?
  • strasznie plącze
  • szampon ziołowy, przez co bardzo bardzo plącze moje rozjasniane cienkie długie włosy, poza tym całkiem ok, wydajny, nawet dobrze sie pieni jak na szampon ziołowy.

Chcesz pochwalić MagduSkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa
  • Kupiłam go na wyjeździe kiedy zapomniałam zabrać z domu swojego szamponu. Byłam bardzo zadowolona z tego szamponu mimo tego, że ma on wady.

Plusy:
    *tani
    *łatwo dostępny (z Rossmann, markety)
    *ładne, wygodne, solidne opakowanie z "dziubkiem" zapobiegającym nadmiernemu wylewaniu się produktu
    *piekny, ziołowy zapach
    *gesta konsystencja (nie spływa z dłoni)
    *dobrze się pieni
    *nie plącze włosów
    *nie wysusza ich
    *jest wydajny
    *wzmacnia włosy

Minusy:
    *nie poradzi sobie z domyciem włosów przetłuszczonych lub po olejowaniu
    *wymaga użycia odżywki

Generalnie polecam do użycia co kilka dni na zmianę z innym, bardziej oczyszczającym szamponem.

Używam tego produktu od: w sierpniu 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 (300 ml)

Chcesz pochwalić Rudzielec_19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • kupilam go w aptece kiedy wracalam do swoich naturalnych, jasnych wlosow - a bylo to poprzedzone dwukrotną dekoloryzacją, a potem ponowną koloryzacją...moje wlosy byly w dotyku jak guma, jak plastikowe wlosy lalki barbie

kupilam ten szampon i spray. moze przeszkadzac to, ze sie nie pieni i jest "suchy" w dotyku, mozna miec wrazenie ze plącze włosy, ale kazdy ziolowy szampon tak sie zachowuje. wazne, ze jest naturalny, delikatny, NAPRAWDE WZMACNIA wloski i mam wrazenie ze stymuluje ich wzrost. jak skonczy sie moj szampon na pewni kupie ten ponownie

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

Chcesz pochwalić ballance za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miły zapach
  • Lubię ten szampon, od czasu do czasu do niego wracam. Włosy mi nie wypadają jakoś bardzo, ale są zniszczone i suche.
    Szampon je utrzymuje w dobrej kondycji, ale nie nawilża. Jest delikatny, ale dobrze oczyszcza, ma miły ziołowy zapach, dość wydajny. Używam po nim serum też z serii skrzypowej, i jestem zadowolona z efektów. Włosy są mocniejsze, nie łamią się.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 6

Chcesz pochwalić _Matilde_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pozytywne zaskoczenie
  • Szampon wrócił do mnie jak bumerang. Otóż miałam go już kilka lat temu, niestety wtedy zrobił na mnie bardzo złe wrażenie i za każdym razem w drogerii omijałam produkty Radical wzrokiem. Ostatnio szampon ten pojawił się na półce mojej mamy. Nie wiem dlaczego ale miałam ochotę go podkraść i sprawdzić jego działanie po raz kolejny.
    Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył!
    Po pierwsze CUDOWNY ZIOŁOWY ZAPACH! Cena i dostępność też bardzo zadowalająca i jeden efekt który... szczerze powiem powalił mnie na kolana... Mam długie włosy z tendencją do przetłuszczania się u nasady- po umyciu włosy były świeże calutki tydzień! Sama nie mogłam w to uwierzyć, umyłam włosy jeszcze raz i efekt się powtórzył! Co prawda nie zauważyłam żeby włosy mniej wypadały ale może ten efekt jeszcze przyjdzie przy dłuższym użytkowaniu.
    Ja z czystym sumieniem go polecam! Chociaż na próbę

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej butelki

Chcesz pochwalić agowska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak, nie nadaje się do każdych włosów
  • Moje włosy są suche, łamliwe, wypadają.

Szamponu nie uzywam za każdym razem, tylko średnio co 3 mycie i zawsze po wcześniejszym olejowaniu. W ten sposób włosy są w niewielkim stopniu splątane.

Olej zmywa dobrze. Jednak użyty solo strasznie plącze włosy, potrzebna jest wtedy bardzo dobrze nawilżająca maska lub odżywka.

Opakowanie dość poręczne, zapach dla mnie średni. Wydajność dobra.

Niestety nie zauważyłam wpływu szamponu na wypadanie włosów a o to mi głównie chodziło
    Być może efekty przynosi dopiero przy dłuższym stosowaniu.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Sisi1991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny! Zawsze do niego wracam, kiedy moje włosy tracą kondycję i wypadają w większych ilościach.
  • Po raz pierwszy po szampon Radical sięgnęłam dziesięć miesięcy temu, kiedy pojawił sie problem z wypadającymi włosami. Spowodowane było to brakiem witamin, złą dietą i przemęczeniem. Myślę, że chlorowana woda też zrobiła swoje.
    Znalazłam go na półce w Rossmanie szukając szamponu w przystępnej cenie (8,99 zł, często można go kupić w promocji za 6,99 zł).
    Zauroczona obietnicami producenta wrzuciłam produkt do koszyka.

Niedawno Farmona zmieniła opakowania swoich szamponów i uważam, że zmiana jest jak najbardziej na plus. Wcześniej butelka Radicala była niezbyt poręczna, kwadratowa i kanciasta, w dodatku miała tylko 300 ml pojemności i za duży otwór dozujący, przez który wylewało się zbyt dużo szamponu i co za tym idzie szybko się zużywał. Teraz możemy dostać szampon o pojemności 330 ml a butelka jest większa i smuklejsza, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z rąk. Jedynie zmianie nie uległa szata graficzna opakowania (naklejki te same, opakowanie miękkie, przeźroczyste przez które widzimy ile produktu jeszcze zostało) i nakrętka - nadal czerwona, zakręcana i kanciasta a nie tak jak w wielu szamponach otwierana "na klik".

Szamponu używałam regularnie przez trzy miesiące i po pewnym czasie zauważyłam, że włosy stały się mniej łamliwe, były odporne na uszkodzenia i nie wypadały w dużych ilościach tak jak wcześniej i co najlepsze nie miałam żadnej rozdwojonej ani złamanej końcówki. Włosy były po nim puszyste i miały delikatny, ziołowy zapach.
    Szampon również dobrze oczyszczał włosy, a jednocześnie w ogóle ich nie wysuszył wręcz przeciwnie były elastyczne, nawilżone i pełne blasku.

Po paru dniach skusiłam się na również na serum ziołowo-witaminowe i ampułki wzmacniające z tej samej serii, które okazały się rewelacyjne. Po połączeniu szamponu, serum oraz ampułek moje włosy odżyły, były błyszczące miękkie w dotyku, przestały całkowicie wypadać i pojawiło się dużo nowych włosów.

Szampon ma dla mnie ładny ziołowy zapach, pachnie prawdziwym skrzypem polnym. Zapach utrzymuje się na włosach przez jakiś czas po umyciu.
    Konsystencja szamponu jest rzadka, wodnista i trzeba uważać aby nie wylać jej za dużo bo naprawdę niewielka ilość wystarczy, aby dobrze umyć włosy. Pieni się wystarczająco dobrze.

Oprócz tego, że szampon jest łagodny dla włosów, jest także przyjazny dla środowiska. Nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak: formaldehyd, parabeny czy barwniki. Za to pełny jest naturalnych ekstraktów (w tym szamponie ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, inulina z cykorii) które przyczyniają się do lepszego i zdrowszego wyglądu naszych włosów.

To jeden z tych produktów do których wracam w razie "potrzeby". Kiedy tylko moje włosy tracą kondycję lub zaczynają wypadać sięgam po ten szampon lub inne z serii Radical (np. linia nadająca objętość, linia do włosów suchych i łamliwych, linia do włosów farbowanych). Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł a w połączeniu z innymi produktami z tej serii daje świetny rezultat i moje włosy wracają do normy. Jest to przykład że nie warto wyrzucać pieniądze na drogie apteczne specyfiki, gdyż taki tani produkt polskiej firmy może pomóc.

Skład, który został podany w opisie nie jest już aktualny. Niżej podaję taki jaki widnieje na stronie porducenta oraz na butelce z tyłu opakowania.

Składniki aktywne:
    naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, inulina z cykorii

Składniki INCI:
    Aqua (water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Dea, Propylene Glycol, Equisetum Arvense (horsetail) Herb Extract, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Inulin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Parfum (fragrance), Hexyl Cinnamal.

Używam tego produktu od: grudzień 2013 (z przerwami)
    Ilość zużytych opakowań: trzy całe

Chcesz pochwalić _KochamKosmetyki_ za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij