Powiększ Farmona, Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym

Zgłaszająca osoba: aanuszka

Szampon Radical zawiera cenny, naturalny wyciąg skrzypu polnego. Roślina ta wyróżnia się wysoką zawartością krzemionki, która działa na włosy wzmacniająco. Włosy po umyciu stają się miękkie, puszyste, dobrze się układają, a dzięki zawartości prowitaminy B5 uzyskują piękny połysk. Jest łagodny w działaniu, nie powoduje wysuszania włosów. Zalecany do codziennego stosowania zwłaszcza do włosów zniszczonych i wypadających.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Equisetum Arvense Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal.

• Cudowny! Zawsze do niego wracam, kiedy moje włosy tracą kondycję i wypadają w większych ilościach.
  • Po raz pierwszy po szampon Radical sięgnęłam dziesięć miesięcy temu, kiedy pojawił sie problem z wypadającymi włosami. Spowodowane było to brakiem witamin, złą dietą i przemęczeniem. Myślę, że chlorowana woda też zrobiła swoje.
    Znalazłam go na półce w Rossmanie szukając szamponu w przystępnej cenie (8,99 zł, często można go kupić w promocji za 6,99 zł).
    Zauroczona obietnicami producenta wrzuciłam produkt do koszyka.

Niedawno Farmona zmieniła opakowania swoich szamponów i uważam, że zmiana jest jak najbardziej na plus. Wcześniej butelka Radicala była niezbyt poręczna, kwadratowa i kanciasta, w dodatku miała tylko 300 ml pojemności i za duży otwór dozujący, przez który wylewało się zbyt dużo szamponu i co za tym idzie szybko się zużywał. Teraz możemy dostać szampon o pojemności 330 ml a butelka jest większa i smuklejsza, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z rąk. Jedynie zmianie nie uległa szata graficzna opakowania (naklejki te same, opakowanie miękkie, przeźroczyste przez które widzimy ile produktu jeszcze zostało) i nakrętka - nadal czerwona, zakręcana i kanciasta a nie tak jak w wielu szamponach otwierana "na klik".

Szamponu używałam regularnie przez trzy miesiące i po pewnym czasie zauważyłam, że włosy stały się mniej łamliwe, były odporne na uszkodzenia i nie wypadały w dużych ilościach tak jak wcześniej i co najlepsze nie miałam żadnej rozdwojonej ani złamanej końcówki. Włosy były po nim puszyste i miały delikatny, ziołowy zapach.
    Szampon również dobrze oczyszczał włosy, a jednocześnie w ogóle ich nie wysuszył wręcz przeciwnie były elastyczne, nawilżone i pełne blasku.

Po paru dniach skusiłam się na również na serum ziołowo-witaminowe i ampułki wzmacniające z tej samej serii, które okazały się rewelacyjne. Po połączeniu szamponu, serum oraz ampułek moje włosy odżyły, były błyszczące miękkie w dotyku, przestały całkowicie wypadać i pojawiło się dużo nowych włosów.

Szampon ma dla mnie ładny ziołowy zapach, pachnie prawdziwym skrzypem polnym. Zapach utrzymuje się na włosach przez jakiś czas po umyciu.
    Konsystencja szamponu jest rzadka, wodnista i trzeba uważać aby nie wylać jej za dużo bo naprawdę niewielka ilość wystarczy, aby dobrze umyć włosy. Pieni się wystarczająco dobrze.

Oprócz tego, że szampon jest łagodny dla włosów, jest także przyjazny dla środowiska. Nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak: formaldehyd, parabeny czy barwniki. Za to pełny jest naturalnych ekstraktów (w tym szamponie ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, inulina z cykorii) które przyczyniają się do lepszego i zdrowszego wyglądu naszych włosów.

To jeden z tych produktów do których wracam w razie "potrzeby". Kiedy tylko moje włosy tracą kondycję lub zaczynają wypadać sięgam po ten szampon lub inne z serii Radical (np. linia nadająca objętość, linia do włosów suchych i łamliwych, linia do włosów farbowanych). Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł a w połączeniu z innymi produktami z tej serii daje świetny rezultat i moje włosy wracają do normy. Jest to przykład że nie warto wyrzucać pieniądze na drogie apteczne specyfiki, gdyż taki tani produkt polskiej firmy może pomóc.

Skład, który został podany w opisie nie jest już aktualny. Niżej podaję taki jaki widnieje na stronie porducenta oraz na butelce z tyłu opakowania.

Składniki aktywne:
    naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, inulina z cykorii

Składniki INCI:
    Aqua (water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Dea, Propylene Glycol, Equisetum Arvense (horsetail) Herb Extract, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Inulin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Parfum (fragrance), Hexyl Cinnamal.

Używam tego produktu od: grudzień 2013 (z przerwami)
    Ilość zużytych opakowań: trzy całe

Chcesz pochwalić _KochamKosmetyki_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych szamponów!
  • Szampon ten wyszukałam w polskim sklepie,za ok 6 funtów Cena nieco mnie powaliła,jednak chciałam spróbować coś nowego i od polskiego producenta!Już od pierwszego użycia produkt bardzo mi się spodobał!
    +wspaniały,ziołowy zapach!
    +naprawdę dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy
    +nie przesusza,ani nie przetłuszcza włosów
    +nie plącze włosów
    +sprawia że są dłużej świeże
    +mam wrażenie że przyczynił się do lepszej kondycji moich włosów
    +wygodna butelka
    +dobrze się pieni
    +bardzo bardzo wydajny! Używałam 2 mce,codziennie!!!(mam długie włosy)
    Na minus tylko cena ,ale kupilabym ponownie!

Używam tego produktu od: ok 2 miesiecy

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry.
  • + wydajność
    + włosy ładnie się układały, były gładkie
    + zapach, uwielbiam ziołowe zapachy
    +/- możliwe, że pomógł na wypadanie . używałam razem z wcierką, włosy przestały wypadać, kiedy zmieniłam szampon, znowu wypadają.
    + cena też całkiem przyjemna
    + dostępność
    - opakowanie
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić nadzieja__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewarty kłopotów
  • Jak większosć ziół ten szampon niemiłosiernie wysusza. Bez baterii odżywek się nie obędzie, dla mnie jest zbyt kłopotliwy.

- okropnie wodnista konsystencja, przelewa się przez palce, do tego ten ogromny otwór...
    - plącze i kołtuni (a nie mam takich skłonności)
    - WYSUSZA, puszy
    - nic nie robi w kwestii wypadania

+ dobrze się pieni i myje

Używam tego produktu od: używałam kiedyś przez 6 tyg.
    Ilość zużytych opakowań: jedno, duża część mi się szczęśliwie wylała

Chcesz pochwalić pohybel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Kupiłam ten szampon z ciekawości. Wypadają mi włosy, ale nie jakoś strasznie. Niestety nie poprawił on kondycji moich włosów.
    Jego zalety to:
    - niewygórowana cena,
    - przyjemny, ziołowy zapach.

Według mnie ma za to sporo wad:
    - nie wzmacnia włosów,
    - bez odżywki nie ma się ich rozczesać,
    - prawie w ogóle się nie pieni, trzeba go dużo nakładać,
    - jest za rzadki,
    - ma nieporęczną butelkę, którą niewygodnie się odkręca,
    - mało wydajny.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Coolinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sama nie wiem
  • Fakt, że mi zaszkodził wynika tylko i wyłącznie z mojej winy i z tego, że go źle użytkowałam.

Kupiłam go, jak miałam problem z wypadaniem włosów i na to faktycznie podziałał. Przestały się sypać z głowy. Ale uczciwie trzeba przyznać, że stosowałam inne rzeczy też.

Zalety:
    - zapobiega wypadaniu włosów (!)
    - wzmacnia
    - dostępność
    - zapach (lubię zapachy ziołowe)
    - dokładnie oczyszcza

Wady:
    - mało wydajny
    - opakowanie (przelałam do nowego)
    - konsystencja
    - mało się pieni
    - plącze; bez odżywki się nie obejdzie, ale to normalne dla szamponów ziołowych
    - przesusza

Używałam go jako codziennego szamponu i to był duży błąd, bo przesuszył mi włosy (mam po nim siano). Ale jako szampon oczyszczający, stosowany 1 w tygodniu na pewno by się świetnie sprawdził. W taki sposób mam zamiar go używać teraz, bo chcę żeby ciągle wzmacniał włosy. Ale na regularne stosowanie, zdecydowanie za mocny.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić NiinaX za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Po nieudanej trwałej dzięki temu szamponowi zniknęło siano z mojej głowy, połączenie z balsamem i mgiełką, jest doskonałym sposobem na szybką i skuteczną regeneracje włosów.

Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Chcesz pochwalić magnolya87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety się zawiodłam..
  • Stosowałam produkty Radical (szampon, mgiełkę i serum), aby zahamowac wypadanie włosów. Mimo wielu pozytywnych opinii na mnie produkt nie zadziałał. Włosy były jakoś dziwnie przyklapnięte, elektryzowały sie i nie mogłam ich normalnie ułożyć. Nie zauwazylam tez jakiego kolwiek wzmocnienia. Plusy za ziołowe składniki, cene, dostepnosc i wydajnosc, ale niestety minus za brak działania.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Efekty widać po dłuższym stosowaniu
  • Szampon Radical sprawdził się u mnie, ale efekty było widać dopiero podczas używania drugiego opakowania. Zapach ziołowy, lecz przyjemny. Do poprawki nakrętka w butelce - przydałby się zatrzask. Szampon doskonale myje włosy, ale niestety strasznie je plącze. Z tym jednak poradzi sobie dobra maska lub odżywka.
    Generalnie, jestem zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie kolejnego

Chcesz pochwalić angelikaw za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował mi włosy !
  • Dokładnie tak jak w podsumowaniu.

Po moich eksperymentach w farbowaniu wypadła mi dosłownie połowa włosów. I gdyby na tym się skończyło..
    włosy wypadały mi garściami dosłownie płakałam jak miałam je umyć i zdejmować ze szczotki kolejne pęki ;(
    Wertowałam internet jak głupia ,szukałam ,szperałam. Czytałam o radicalu ale nie zdecydowałam się go kupić ,gdyż opinie były podzielone , a ja nie miałam czasu na eksperymentowanie. Moje włosy wymagały natychmiastowej pomocy. Kupiłam seboradin (także polecam) i odratowałam włosy w około 45%. Przestały wypadać ,ale przetłuszczały się,i to strasznie. jeden dzień,i włosy do mycia. I wtedy właśnie w ten piękny dzień postanowiłam kupić ten słynny Radical. Pożegnałam się z tłustą skórą głowy. teraz mogę myć włosy co drugi,trzeci dzień a jak dla mnie to naprawdę sukces. Podsumowywując:

Plusy:
    -Nie podrażnia
    -stabilizuje łojotok
    -jest w miare wydajny
    -BARDZO TANI !
    -wygodna buteleczka z dozownikiem

Minusy:
    -zapach (praktycznie w ogóle go nie ma)
    -Troszkę kiepsko się pieni,ale do przeżycia

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: około 3

Chcesz pochwalić Nancy3320 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij