Avon, Today EDP

Powiększ Avon, Today EDP

Zgłaszająca osoba: Pomadka

Avon pierwszy raz na rynku perfum prestiżowych!
'Today' firmuje swoją twarzą Salma Hayek.
Jest trzecim najlepiej sprzedającym sie zapachem w Europie.
Pierwsze z kolekcji - perfumy emanujące miłością.
Unikalny składnik zapachu, nutę zapachową uwielbianego przez motyle kwiatu budlei specjalnie dla Avonu opracował słynny dom perfumeryjny 'Firmenich'.
Oszałamiający słodyczą i kobiecością koktajl frezji, słodkiego soku kaktusa, kwiatu strelicji zwanego "rajskim ptakiem", hibiskusa i budlei zwanej "leśnym motylem", podbity wiązanką ze szlachetnych gatunków drzew, subtelnej wody różanej i jedwabistego piżma, uwięziony w przepięknym jubilerskim flakonie.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: biały pieprz, frezja, sok z kaktusa Saguaro
nuta serca: strelicja królewska, budleja, hibiskus, jaśmin
nuta bazy: hinduski sandałowiec, mleczko cedrowe, jedwabne piżmo, woda różana.

• Never ending story
  • Avonowskie Today... Często o nich słyszałam, często o nich czytałam. Różne opinie. Skrajne. Zachwyty, ale też przeciwieństwa-że dusi, że brzydki. Przez co jeszcze bardziej byłam go ciekawa.
    Aż pewnego ciepłego, wiosennego dnia jadąc z siostrą na zakupy znalazłam w jej samochodzie miniaturkę perfum. Powąchałam i...przepadłam(nie mając jeszcze pojęcia, że to właśnie ONE).-Możesz je sobie wziąć, mi się nie podobają-powiedziała siostra. Wzięłam. A jakże. I w domu zobaczyłam, że to Avon. Today.

Dla mnie Today jest esencją ciepła, wiosny, kwiatowego bogactwa ze szlachetnymi dodatkami. Mnóstwo tutaj odurzającego, mocnego, wibrującego jaśminu, łagodnej, lecz wyrazistej frezji. I akacji. Ja tutaj czuję przede wszystkim akację-taką jaką się czuje w czerwcowe, gorące dni, kiedy jadę sobie rowerem, a na poboczach rosną te drzewa. Białe kwiaty pełne słodkiego, narkotycznego dla mnie wręcz, zapachu. Poza tym wyczuwam balsamiczny cedr i otulające piżmo-bez tej mieszanki powyższe nuty kwiatowe nie byłyby tak mocne, charakterne-tej duet świetnie podkreśla i nadaje charakteru całości. Do tego w tle czai się troszkę róży, bardzo łagodnej, niemal niewidocznej. Ale jest.

Zapach jest bardzo mocny i ciepły. W nadmiarze wręcz migrenogenny. Dla mnie jest cudownym dodatkiem na każdą porę roku-do kobiecej sukienki, lekkiej, zwiewnej bluzki, czarnego płaszcza. W ciepłe dni wpisuje się w słońce, ciepło i optymizm, bujną przyrodę, zaś jesienią i zimą otula kwiatowym bogactwem, ociepla.

Czując Today widzę ciepłe majowe, czerwcowe popołudnie. Złociste słońce powoli zbliża się ku zachodowi rzucając złoty blask na drzewa pełne zielonych, bujnych liści, kwiaty, alejki, trawniki. Wszystko w pełnym rozkwicie, feeria barw, faktur, kształtów. W powietrzu unosi się zniewalajacy, intensywny zapach wiosny.

Projekcja niezła, czuć nieco ten zapach wokół mnie, chociaż w moim przypadku perfumy i tak trzymają się bliżej skóry, Today nie jest tu wyjatkiem. Trwałość-kilka godzin, trzymają sie całkiem długo, chociaż ponowna aplikacja w środku dnia byłaby wskazana. Jednak i tak czas przez jaki się te perfumy utrzymują na mnie jest niezły, ponieważ mam tego pecha, że perfumy krótko się trzymają mojej skóry i ubrań

Powiem tyle-dla mnie ten zapach jest czymś przepięknym. Dla mnie wszystko może pachnieć Avonowskim Today-ja oczywiście, a także wszystkie moje bluzki, szaliki, płaszcz, moja pościel(nie przeszkadzałby mi w śnie w ogóle), ręczniki... Matko...ja mojego kota mogłabym tym zapachem wypsikać, aby mi tak pachniał podczas naszych zabaw i głaskań!(chociaż wątpię, aby moja kicia była tym pomysłem zachwycona). Możecie się stukać w czoło, śmiać się, ale te perfumy nie znudzą mi się nigdy. Dla mnie są przepiękne, uwielbiam je. Jeszcze nigdy nie miałam ich dosyć, jeszcze nigdy coś mi się w nich nie spodobało.

Ubolewam nad wysoką ceną w katalogu(bidna licealistka jestem), która wciąż utrudnia mi kupno pełnowymiarowego flakonu. I wciąż z nadzieją(nadzieja matką głupich, ale co tam) wysyłam telepatycznie sygnały do moich bliskich, aby mi sprezentowali Today, choćby na moje zbliżające się urodziny Na razie zachwycam się zawartością miniaturki, której używam na specjalne okazje.

Flakonik śliczny, elegancki i minimalistyczny. Lubię takie kanciaste, są pełne klasy

Ilość zużytych opakowań: w trakcie miniaturki

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Całkiem fajne
  • Srednio mi przypadły do gustu. Zbyt duszące, mocne. Czuć wyraźnie jaśmin, aż za intensywnie. Ogólnie zapach ok, kwiatowy , ale podkreślam - duszący. Spodziewałam się czegoś odrobinę lżejszego. Na moim ciele utrzymują się pare godzin.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ces za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gwiazda !
  • Zapach trwały, mocny zniewalajacy, bardzo kobiecy, dodaje szyku i elegancji, a także dodaje pewnosci siebie, gdymam go na sobie wiem ze mogę pozwolic sobie na wiele

Jest jak narkotyk mogłabym go wąchać wiecznie..

Wystarczy dwa psikniecia i pachnę cały dzień, zapach utrzymuje się na ubraniach pare dni, nieraz po wyciagnieciu z szafy np apaszki nadal czuje ten zapach

Nie jest ani mocny, ani duszacy jest taki jak powinien być !

Zawsze gdy go mam na sobie ktoś zauważy jak pieknie pachnę,nieraz sama się zastanawiam kto tak ładnie pachnie... ops to ja

Używam tego produktu od: 2012
    Ilość zużytych opakowań: 3 w trakce

Chcesz pochwalić Emilady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mmm
  • Kupiłam w ciemno, flakon mi się spodobał i stwierdziłam,że na pewno będą fajne. Trafiłam w 10! ;-)
    Perfumy są ciężkawe, nie duszą, dodają pewności siebie.. Są bardzo kobiece. Zachwyciła mnie również trwałość, na skórze spokojnie kilka godzin, na ubraniach wyczułam nawet po praniu. Flakon ładny, nic się nie wylewa- perfumy wydajne, ponieważ dwa psiknięcia wystarczą na cały dzień.

Chcesz pochwalić nirvvana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony
  • Zapach jest dość mocny na początku, ale przy tym trwały.
    Jeden z niewielu avonowych który czuć nadal po kilku godzinach.
    Jednak nie polecałabym go na dzień w upalne lato, bo może dusić jest raczej wieczorowy,

Minusem może być cena katalogowa ale można znaleźć taniej na all, bądź u liderek sprzedaży.
    Koleżanka będąca obok mnie gdy go użyłam powiedziała- Co tu tak mydlinami śmierdzi? Ja ich nie czuję, ale być może

Jednak dla mnie bomba

Używam tego produktu od: ok. roku
    Ilość zużytych opakowań: 2x50ml

Chcesz pochwalić malaga101 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak narkotyk
  • Zapach kwiatowy, trwały, mocny.
    Tak jak podkreśliłam w tytule, jest jak narkotyk, osacza, upaja, obezwładnia.
    Przyprawia mnie o paskudny ból głowy.

Używam tego produktu od: Dwa lata temu
    Ilość zużytych opakowań: Niecałe 50 ml

Chcesz pochwalić Sailorcia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Precz mi stąd śmierdzielu!
  • Ten zapach stopniowo wykańcza człowieka, rzekłabym nawet, że ten zapach to jakaś nowa broń chemiczna, która ma za zadanie obezwładnienie, osłabienie i ostateczne uduszenie wroga.

Są to pierwsze. PIERWSZE perfumy, które chciałam zdjąć z siebie po paru sekundach od użycia. Byłam jednak poza domem i niestety musiałam walczyć wraz z innymi z moim smrodem.

Mężczyźni "mdleli" na mój widok i ewidentnie się ode mnie odsuwali. O to chodzi, drogie wizażanki?

Paskudztwo. Szkaradztwo. Czuję tylko jaśmin. Niesamowicie trwałe i męczące.

NIENIENIE.

Używam tego produktu od: TESTY
    Ilość zużytych opakowań: Próbka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Wynne za czytelną i pomocną recenzję?
  • precz
  • minusy:
    -duszący
    -mocny
    -cięzki jak 1000000000 ton.. i mowię to powaznie
    -tak trwały, ze o matko
    -cena. za takie cos nie dalabym nawet 1 gr
    -wkurza

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić youmynothing za czytelną i pomocną recenzję?
  • to dopiero flower bomb!
  • perfumy kwiatowe jak tylko można
    nie są wielowymiarowe, od razu uderzają mocnym kwiatowym zapachem i w podobnym stylu trwają, stają się tylko bardziej słodkie i pudrowe
    ja czuję tu przede wszystkim akacje - słodki, miodowy kwiat
    ale też coś jak wiciokrzew, który pachnie podobnie, miodowo
    pamiętać trzeba że to woda perfumowana, dlatego zapach jest intensywny i bardzo trwały
    na skórze czuję do 16 godzin, na ubraniach nawet tydzień!
    i pamiętać trzeba, że nie warto przesadzać z ilością - 2 małe psiki za uszami wystarczą, ogon zapachu idzie za nami na parę metrów
    nie wyobrażam sobie używać ich latem - to zimowo/wiosenne perfumy, latem byłyby za bardzo duszące, słodkie

Używam tego produktu od: tej zimy
    Ilość zużytych opakowań: odrobina pierwszego, są esencjonalne i wydajne

Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nic specjalnego
  • Skusiłam sie na przetestowanie zapachu , który jest dośc wysoko w rankingu wizażowych hitów. I na tym poprzestanę, chyba juz wyrosłam z takich zapachów, nie przeszkadzają mi specjalnie i w razie braku laku bym go użyła, ale...jest zbyt nijaki, na rynku jest wiele zapachów o podobnych nutach, trwałość średnia, a przede wszystkim jest zbyt chemiczny.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: próbka 1 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nina732 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy z trylogii
  • Perfumy naprawdę porządne. Zapach wyjątkowo piękny, zdecydowany, mocny, ale niemulący. Bardzo długo utrzymuje się na skórze. Są baqrdzo wydajne. Idealnie nadają się na jakąś okazję. I mają piękny flakon!
    Minus za to, że w lecie są trochę ciężkie.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 flakony

Chcesz pochwalić Aaaliyah za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham
  • kocham ten zapach

uwielbiam, coś pięknego,
    długo się utrzymuje, charakterystyczny zapach, niepowtarzalny, bardziej na wieczorne wyjścia, Super

jedynym jego minusem jest jego cena, ale kobieta czasmi musi mieć chwilę słabości i kupić sobie perełkę wśród swoich zapachów.

Na pewno nie raz go zakupię

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić justynaa1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • czuję się oszukana
  • Zapach zachwycał mnie w katalogu - no cudo. Opinie też miał bardzo dobre, więc zamówiłam sobie na Mikołajki.
    Ciężkie szklane opakowanie, proste a zarazem eleganckie. Zapach piękny ale.... ten zapach z czasem wykańcza człowieka. Zgadzam się z poprzedniczkami DUSICIEL!
    wAlczę sama ze sobą, Zapach mi się podoba, ale jest za mocny i za cięzki. nuty zapachowe nie zmieniają się w ciągu dnia. Szkoda mi go wyrzuć, troszkę kosztował. znalazłam inny sposób na niego Stosuje jako odświeżacz ubrań Wieczorem popryskałam płaszczyk i rano był jak ulał trochę odpuścił, ale zapach jest bardzo trwały!!! jestem pod wrażeniem.
    zużyje go na pryskanie kurtek i marynarek i jakoś to ójdzie.
    Szkoda...
    zapach jest za mocny- za dużo wychodzi przy jednym pryśnięciu... jeżeli ktoś wie o co mi chodzi).
    Wielkim plusem jest trwałość, i może dla innych moc;p
    Zanim zamówicie, proponuje zamówienie próbek. Ten zapach albo się kocha, albo nienawidzi.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Chcesz pochwalić szminka2010 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Nigdy więcej!
  • Tak jak napisała poprzedniczka - DUSICIEL.
    Zapach jest tak ciężki, że nie mogłam wytrzymać sama w swoim towarzystwie. Nawet kobietom starszym nie polecam, bo źle bym się czuła przebywając z osobą mającą ten perfum na sobie. Zdecydowanie na nie, zbyt dużo kwiatów.

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: zero

Chcesz pochwalić vium za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • nabrałam się...
  • Nie nie nie, i jeszcze raz NIE! nabrałam się, wąchając go w katalogu i czytając recenzje na wizażu.... Dla mnie to kwiaty do potęgi n-tej, i choc kwiaty lubię, ten zapach mnie męczy NIEMIŁOSIERNIE.

Nadaje się dla pani po sześćdziesiątce, takie mam zdanie. DUSICIEL!

Nigdy jużnie uwierzę w żaden zapach z Avonu

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 flakon 50 ml

Chcesz pochwalić amb86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na TAK
  • Kilka lat temu nie podobał mi się ten zapach. Uważałam, że jest nudny, za bardzo kwiatowy, męczący i nic w nim nie ma specjalnego.

Obecnie uwielbiam ten zapach, bardzo ładnie pachnie frezją i jaśminem Duży plus za trwałość-do 12 godzin, a cena nie jest wygórowana.

Zdecydowanie na dzień. Raczej dla kobiet powyżej 25 lat. W/g mnie nie pasuja do młodszych osób.

Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: połowa/30 ml

Chcesz pochwalić madziunia87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealne jak dla mnie
  • piękny zapach, każdy zwraca na niego uwagę i pyta o t, jakie mam perfumy

Plusy
    *utrzymuje się na ubraniu nawet po praniu
    *intensywny, ale nie duszący
    *piękny zapach - powtarzam jeszcze raz
    *bardzo wydajny, choć przy moim uzależnieniu od niego znika szybko, a to z powodu ciągłego "poprawiania"

Minusy
    - może być cena, ale na allegro można kupić o połowę taniej

Ilość zużytych opakowań: jeden cały flakon

Chcesz pochwalić Paulinemary za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciepły, uwodzący, z klasą.
  • Zapach jest intrygujący. Uwodzi w bardzo przyjazny sposób, jest dość intensywny i długo się utrzymuje na skórze (niektórym może nie pasować z tego względu). Mnie jednak przekonuje w 100 %. Bije od niego ciepło i klasa. Buteleczka urocza. Całość - świetna kompozycja!

Używam tego produktu od: 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 (50 ml)

Chcesz pochwalić dz4sta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kwiecisty
  • Tak właściwie to ma te perfumy przez przypadek, zamówiłam je dla jednej z klientek i okazało się, że są uszkodzone. Dlatego firma pozwoliła mi je zatrzymać i mają przysłać nowe za darmo.

PLUSY:
    +zapach - jest naprawdę świetny, może nie do końca kobiecy, ale taki dziecięcy i słodki
    +trwałość - użyłam ich rano a wieczorem nadal czułam ich zapach na nadgarstku
    +flakonik - jego prostota nadaje całości elegancji

MINUSY:
    - cena - nie jestem przyzwyczajona za zapach dawać tyle kasy, więc gdybym ich nie dostała przypadkiem to bym ich nie kupiła.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Ana Swing za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kwiaty, kwiaty, kwiaty
  • Zapach maksymalnie kwiatowy, trwały i intensywny. Niestety, wyczuwam w nim wyłącznie te kwiaty, przez co jest po prostu nudny. Kojarzy mi się urzędniczkami po czterdziestce, bo jakoś najczęściej czuję Today w urzędach. Kiedyś mi się nawet podobał, ale jednak jest nie dla mnie.

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić ofca133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całe dzieciństwo zamknięte w tym zapachu!
  • Tak jak w tytule,ten zapach wyraźnie kojarzy mi się z moimi najmłodszymi,beztroskimi latami.Z bieganiem po podwórku,z moją najlepszą przyjaciółką,z mydełkami w kształcie serduszka kupowanymi na prezent dla mamy,które pachniały idealnie tak samo jak ten perfum Chodził on za mną przez wiele lat,dopiero niedawno zdecydowałam się go zakupić.Zapach rozwija się przez cały czas trwania na ciele.Nie stoi w miejscu.Zaczyna z lekką mydlaną,jaśminową nieco nutą,która z każdą godziną przechodzi w coraz wyraźniejsze nieco szypłowe zapachy Cały czas bardzo intensywny,wyczuwalny przez otoczenie.Moim zdaniem lepszy na wieczór czy wyjątkowe okazje,niż na dzień.Bardzo trwały.Taniutki jeśli wziąć pod uwagę pojemność i to,że jest to woda perfumowana,a nie toaletowa.Opakowanie całkiem ładne,proste.Jedyne co to nie podoba mi się zakrętka i atomizer.Trzeba włożyć nieco siły w jego aplikacje Myślę że ta buteleczka starczy mi na kilka lat i może mi się znudzić kiedy ją wreszcie wykończę,ale kto wie,może kiedyś do nich jeszcze wróce..

Używam tego produktu od: kilku mcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmarne
  • Perfumy Today mają intensywny, kwiatowy zapach. Jest bardzo nachalny i przytłaczajacy, męczący i jednostajny. Są odurzające, w znaczeniu zdecydowanie pejoratywnym. Mam z nimi bardzo złe skojarzenia - starsze, zrzędliwe panie. Zbyt mocno się narzucają. Paskudne, aż niedobrze się robi. Kiedy spryskana nimi osoba przebywa w jakimś pomieszczeniu, a potem pójdzie, to intensywny zapach unosi się w powietrzy jeszcze dłuższy czas. To już przesada. Niestety są bardzo popularne, często czuję je w sklepach i innych miejscach publicznych. :-(

Używam tego produktu od: kilku lat

Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klasyczny zapach
  • Perfumy Today nadają się jedynie na jesienne i zimowe dni. Jest to zapach wiosny, który w chłodne dni poprawi samopoczucie. Jest otulający, kwiatowy i bardzo kobiecy. Zapach kompletnie nie nadaje się na lato - jest zbyt ciężki i o tej porze roku może przytłaczać oraz drażnić otoczenie.

Perfumy są niesamowicie trwałe. Jak dla mnie, jedno pełne psiknięcie to już za dużo. Zawsze staram się jak najlżej nacisnąć atomizer, by wydostała się odrobinka perfum - dwie małe aplikacje w okolicach uszu i efekt utrzymuje się cały dzień. Nie można z nimi przesadzić, ponieważ stają się mdłe i przytłaczające.

Today niesamowicie przypominają mi zapach kwitnącej wiosną akacji rubiniowej, którą uwielbiam. Za to kocham wiosnę Szkoda, że trwa ona tak krótko, jest to moja ulubiona pora roku, aczkolwiek perfumy Today dają mi możliwość przypomnienia zapachu wiosny. Dzięki nim może ona trwać dla mnie cały rok

W zapachu lekko wyczuwam mydliny, co mnie trochę drażni. Ponadto jest nieco płaski, przez cały czas pachnie tak samo, jedną jedyną nutą, kompletnie się nie rozwija, w związku z czym szybko się nudzi. Nie jestem w stanie używać go codziennie - musi mnie najść ochota.

Flakonik prosty, elegancki i z grubego szkła. Zatyczka tandetna, plastikowa.

Używam tego produktu od: zima 2013
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 - 50 ml

Chcesz pochwalić NatalieHet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykła konwalia...
  • Niezrozumiałe jest dla mnie powodzenie tego zapachu.
    Jak dla mnie, pachnie po prostu konwalią, niczym więcej. A to zabawne, bo nie ma nawet takiej nuty zapachowej w nim.
    Oczywiście konwalia ładnie pachnie, ale dla mnie nudne jest noszenie jednej nuty zapachowej na sobie, nigdy nie będę fanką takich perfum (mam na myśli np serię zapachów z Yves Rocher).
    I taki właśnie jest ten perfum - nudny, płaski ale przynajmniej nie śmierdzi i nie ma tej drażniącej, charakterystycznej nutki Avonowskiej, która przebija się przez każdy ich zapach.
    Co do trwałości - no jak na perfumy z Avonu to są trwałe i intensywne, spokojnie większość dnia będą wyczuwalne.
    Flakonik nawet ładny, ale nie dla flakonika się perfumy kupuje.

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić sweetbite za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • + trwałość trzymają się cały dzień !,
    + zapach - uwielbiam, każdy pyta czym pachne, jest kobiecy i "elegancki",
    + flakonik - ładny, nie tandetny.
    + są baaardzo wydajne - 1 flakonik spokojnie wystarcza mi na ok. 8 miesięcy albo i dłużej.

- cena ok 100 w katalogu ale na all na szczęście za połowe ceny można dostac

POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: 1,5 flakonika

Chcesz pochwalić gosienka9117 za czytelną i pomocną recenzję?

---!!c+-
Zamknij