Joanna, Naturia, Odżywka z miodem i cytryną do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych

Średnia ocena: 4.60/5

Nowa odżywka Naturia powstała w oparciu o starannie dobrane składniki naturalne, które pielęgnują włosy farbowane, suche i zniszczone.
Zawiera aktywne składniki naturalne: miód - znany ze swoich właściwości odżywczych oraz cytrynę, która posiada cenne witaminy i sole mineralne.
Dzięki odżywce Naturia włosy są lepiej nawilżone i odżywione, stają się lśniące, miękkie i sprężyste, a ich końcówki są mocniejsze i mniej się rozdwajają.

bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES, zapachowa, bez alkoholu
do włosów farbowanych, do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, podtrzymujące kolor

Jestem na tak

Dałabym 5 gwiazdek, ale jest nieco za gęsta dla mnie. Wolę bardziej wodniste odżywki b/s.
Poza tym wyłącznie plusy:
- tania,
- dobry, emolientowy skład,
- bez gliceryny,
- bez silikonu,
- bez parabenów,
- nie zostawia widocznego filmu na włosie.
Używam jako produktu zabezpieczającego włosy przed uszkodzeniami i puchem.
Włosy nie sa po niej obciążone, a to dla mnie ważne, ponieważ nakładam na nie sporo różnych specyfików.

Dobra na zimę i dni o niskich wartościach punktu rosy, ale warto zwrocić uwagę na miód, który może powodować puszenie.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy (na zmianę z innymi Naturiami)

Totalne nie

Mam włosy farbowane na jasny blond, które zostały osłabion poprzez dekolorzacje. Odżywkę tę kupiłam w wersji mini na wyjazd.
Całe szczęście, że podczas wyjazdu, w hotelu były dostępne inne odżywki!
Ten produkt totalnie nie sprawdził się na moich włosach, jeszcze bardziej je wysuszył i miałam wielki problem z ich rozczesanie. Nie, nie i jeszcze raz nie...

dobry do codziennej pielęgnacji

Odżywka z miodem i cytryną Naturia jest świetnym produktem dla osób posiadających włosy farbowane, suche i zniszczone. Przyjemny, świeży zapach cytryny z miodem natychmiastowo przyciąga uwagę, a konsystencja produktu jest miękka i łatwo się rozprowadza.

Odżywka doskonale nawilża i odżywia włosy, pozostawiając je miękkie, gładkie i lśniące. Po użyciu produktu, moje włosy stały się mniej szorstkie i bardziej elastyczne. Dodatkowo, produkt nie obciąża włosów i nie pozostawia tłustego filmu na skórze głowy.

Warto zwrócić uwagę na skład odżywki - zawiera naturalne składniki, takie jak miód i cytrynę, które są znane ze swoich właściwości pielęgnacyjnych dla włosów. Produkt nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak parabeny czy silikony.

Podsumowując, Naturia Odżywka z miodem i cytryną jest świetnym wyborem dla osób, które chcą zadbać o swoje włosy farbowane, suche i zniszczone. Produkt jest łatwy w użyciu, doskonale nawilża i odżywia włosy, a także ma przyjemny, naturalny zapach. Polecam!

Z tak lekką, a jednocześnie tak dobrze działającą na włosy odżywką chyba jeszcze nie miałam do czynienia.

Jestem posiadaczką włosów o średniej porowatości. Są one długie prawie do pasa i przez kilka lat traktowane były chemicznym rozjaśnianiem niemalże do platynowego blondu, dlatego na końcówkach w dalszym ciągu potrafią si puszyć . Od prawie dwóch lat farbuje je naturalnymi ziołami, czyli mieszanką henny, amli oraz indygo. Wynika to z tego, że bardzo mocno wkręciłam się w temat prawidłowej pielęgnacji oraz równowagi PEH. Zaczęłam obserwować, jakie grupy składników szczególnie odpowiadają mojej czuprynie, a jakich lepiej, aby ona unikała.

Odżywkę od marki Joanna kupiłam na stronie jednej z drogerii internetowej od razu w dwóch egzemplarzach. Zdecydowałam się na nią, ponieważ posiada w swoim składzie miód, czyli humektant, z którym moje włosy się naprawdę bardzo lubią. Jest to składnik o działaniu silnie nawilżającym, a w połączeniu z wodą świetnie sprawdza się jeszcze jako podkład pod olejowanie. Dalej umieszczono ekstrakt z cytryny, który posiada działanie wygładzające.

Z tego co wiem, odżywka ta dostępna jest w dwóch wersjach opakowania, które chyba nawet mają inne pojemności. Ja zakupiłam tę, która jest przedstawiona jako to główne zdjęcie produktu tutaj na Wizażu. Posiada ono pojemność 200 ml i wykonane zostało z przeźroczystego plastiku. Sama buteleczka oczywiście została zachowana w kształcie typowym dla wszystkich kosmetyków do włosów od tego producenta, czyli zwężanym mniej więcej na środku. Na buteleczce umieszczono etykietką z grafiką miodu oraz cytryny, a także podstawowymi informacjami o kosmetyku, takimi jak logo producenta i jego nazwa. Z drugiej zaś strony znajdziemy bardziej szczegółowy opis oraz skład. Opakowanie zamykane jest metodą na klik.

Pierwsze wrażenie, jakie miałam w trakcie używania tej odżywki była jej bardzo lekka, wodnista wręcz konsystencja. Produkt może i ma mleczko kolor, ale przy rozkładaniu go na włosach wypada na przeźroczysty. Tak delikatnej w konsystencji odżywki to chyba nie stosowałam nigdy. Dodatkowo pachnie bardzo ładnie oczywiście miodem i cytrynkami. Produkt stosowałam jako pierwsze O przy metodzie mycia włosów OMO (odżywka/maska - mycie - odżywka/maska) i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Kosmetyk ten działa niczym prawdziwy produkt humektantowy czyli tak, jak powinno być. Ładnie nawilża fryzurę i nadaje jej miękkości, a także zdrowego blasku. Czuprynka zdecydowanie łatwiej daje się rozczesać, a przy okazji mniej się plącze.

Jak dla mnie odżywka od marki Joanna jest niezwykle niepozorna, ale naprawdę świetna. Robi naprawdę wiele i umożliwia zachowanie dobrej kondycji włosów, a przy okazji jest naprawdę tania. Warto się nią zainteresować, ja z chęcią do niej wrócę.

Prawie żadnej różnicy po zastosowaniu

plusy:
+ przyjemny zapach
+ ułatwia rozczesywanie włosów
+ nie obciąża

minusy:
- bardzo rzadka konsystencja

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
- niezbyt wydajna
+ wygodne opakowanie
+ niska cena

Brak efektów

Odżywkę z Joanny kupiłam na wakacyjny wyjazd - potrzebowałam produktu w małym, poręcznym opakowaniu, który nie zajmie w walizce dużo miejsca i wystarczy na okres urlopowy. Długo się nie zastanawiając sięgnęłam w drogerii właśnie po ten produkt przede wszystkim ze względu na pojemność (wzięłam wersję mini).

Odżywka totalnie się nie sprawdziła, nie zauważyłam tak naprawdę żadnych efektów. Ma bardzo przyjemny zapach, ale na tym się kończy. Nie ułatwiła mi w ogóle rozczesywania (a na tym najbardziej mi zależało). Nie zauważyłam też właściwości pielęgnacyjnych tj. nawilżenie czy wygładzenie włosów. Już podczas spłukiwania zauważyłam, że coś jest nie tak - nie czułam tego produktu na włosach, żadnej okluzji, żadnej ochrony.

Nie znalazłam niestety w tym produkcie nic, za co mogłabym go pochwalić. U mnie się nie sprawdził.

W tej cenie rewelacja.

Według mnie, odżywka jak na tanią, całkiem przyzwoita. Jedyne co mnie w niej drażni to zapach, nie moje klimaty, ale jednak wybaczam, bo to jest coś, co nie utrzymuje się za długo na włosach. Odżywka przyjemnie wygładza włosy, oraz powoduje że są miękkie w dotyku, oraz trochę bardziej "puszyste", sypkie. Mam ciężkie włosy, więc dużo produktów też mi je dodatkowo obciąża, a tutaj tak nie było

Nie lubię

Odżywka bardzo wysuszyła moje już farbowane i suche włosy. Zamiast nawilżyć je i zregenerować, sprawiła że są w jeszcze gorszym stanie i wcale się nie odżywiły. Bardzo słaby jakościowo produkt, nie polecam osobom, które mają bardzo wymagające włosy i są mocno zniszczone bo zabiegach fryzjerskich.

Ma ładny zapach, ale działanie okropne. Sama konsystencja już jest taka dziwna, przy spłukiwaniu jej nie czuć, żeby włosy były gładsze i piękniejsze. Cóź, tani produkt, ale bardzo słaba jakość i zero działania. Dodatkowo plącze włosy i ciężko je rozczesać.

W miarę ok

Odżywkę od lat używa moja mama.
Ja raczej sporadycznie ale po uzyciu włosy są bardziej miękkie, trochę nawilżone.
Ogólnie wydaje mi się że odżywka nie jest taka zła jest dość wydajna a przy tym nie kosztuje dużo.
Opakowanie zdecydowanie ułatwia aplikacje, a konsystencja jedt dość lejaca.
Zapach delikatny mi nie przeszkadza, bo po czasie ulatnia się z włosów.

Dobra i lekka

Lekka odżywka bez spłukiwania, nie obciąża włosów, a sprawia, że są lekko dociążone i nawilżone. Ułatwia rozczesywanie, włosy mniej się po niej puszą. Świetna przed stylizacją. Jej działanie nie jest spektakularne, nie widać bardzo dużych zmian, jednak to miły dodatek do pielęgnacji włosów, szczególnie że odżywka jest bardzo tania. Bardzo podoba mi się także konsystencja.
Nie odpowiada mi opakowanie, jest zdecydowanie za małe. Chętnie kupiłabym większą wersję tej odżywki.

Absolutnie na nie!Pociemniło mi włosy!

Odżywkę kupiłam z ciekawości ponieważ posiadam włosy blond i stwierdziłam że to idealna odżywka do blondu. Szybko przekonałam się co to dziadostwo robi mi z włosami...Nie mam włosów zniszczonych ani nic takiego,naturalny blond.Po pierwszym użyciu miałam wrażenie że włosy jakby lekko zżółkły ale stwierdziłam że to tylko złudzenie.Po drugim razie przekonałam się że to nie było złudzenie, włosy nagle(!) pożółkły i stały się ciemniejsze. Jest to zasługa tylko i wyłącznie tej odżywki bo niczego innego nie zmieniłam, jedynym słowem tragedia! Co do działania to też bardzo słabo.

Dobry produkt

robi co do niej nalezy :) nie mam specjalnych problemow z wlosami ale mam pasemka wiec chcialam zadbac troche o nie :) i ta odzywka mi wystarczy, wlosy dobrze sie rozczesuja, nie rozdwajaja sie, nie sa przesuszone nawet po lecie. Ostatnio bylam u fryzjera i powiedzial ze mam zdrowe ladnie wlosy :D mam nadziejej ze to nie bylo klamstewko ;-) zapach mi odpowiada, jakis taki odswiezajacy, wlosy nie sa po tej odzywce ciezkie ani nie przetluszczaja sie szybciej niz normalnie . Nie wiem jak jak sprawdza sie przy wlosach na prawde zniszczonych ale dla mnie idealna:) moge ja z czystym sumieniem polecic :D zwlaszcza ze cena tez swoje robi;-)

Dobrze nawilża

Odżywkę kupiłam w małym 100 ml opakowaniu z myślą o wyjazdach, bardzo dobrze sprawdziła mi się w tym celu.
Opakowanie jest małe, poręczne i przezroczyste, dzięki czemu widać poziom zużycia.
Konsystencja jest bardzo lejąca, aż przecieka przez palce i trzeba uważać żeby nie spłynęła na podłogę, przez co jest mało wydajna. Przy nakładaniu trzeba dodatkowo uważać, żeby nie nakładać ją na zbyt mokre włosy, bo wtedy całkowicie spływa.

Ale pomijając konsystencję odżywka działa super (mam włosy suche, falowane i puszące się) po jej zastosowaniu włosy były nawilżone, miękkie w dotyku, wygładzone, nie puszyły się i ładnie się falowały.
Jest to odżywka z rodzaju tych lekkich i raczej nie sprawdzi się włosom potrzebującym mocnej regeneracji.
Przy kolejnym wyjeździe na pewno do niej wrócę.