Christian Dior, Pure Poison

Powiększ Christian Dior, Pure Poison

Zgłaszająca osoba: pepedesign

Całkowicie nowy zapach Diora - w jego składzie odnajdziemy między innymi: otwierając flakon poczujemy jaśmin i bergamotkę; w miarę jak zapach będzie się rozwijał białe kwiaty i pomarańcze, finał to: sandalwood i ambergris. Wszystko zamknięte w mocno stylizowanym flakonie niczym z fantastycznej czarodziejskiej bajki (takie jest też zapach) z pewnością nie przypomina on tych nowych strzelistych itd. Perfumy całkowicie oddające styl fashion hause Christiana Diora. Pure jest kontynuacją Poison tak jak: hypnotic itd.

Cena:

• Omotał i mnie
  • Muszę przyznać, że nie od razu polubiłam Pure Poison. Początkowo kochałam się w klasycznej wersji Poison, później w Hipnotic Poison. Pure wydawał mi się zbyt słodki, zbyt delikatny, zbyt grzeczny i mało prowokacyjny. Ot, taki jaśminek - dystyngowany, zrównoważony, mniej nachalny niż bezkompromisowy Alien TM.
    Z czasem jednak zaczęłam doceniać perfumy lżejsze, bardziej dyskretne, jakby prostsze w odbiorze, nie pozostawiające po sobie kilometrowego ogona. I w ten kanon doskonale wpasował się PP.
    Pure jest lekki, ale nie infantylny jak pachnidła Escady. Nie przytłacza swoją obecnością, ale nie śmierdzi jak proszek do prania, czy przywiędłe badyle okraszone cukrem. Jest świeży, elegancki, jakby... klasyczny. Po prostu lubię go mieć na sobie.
    Trwałość na mojej skórze nie jest powalająca. Truciciel wytrzymuje maksymalnie 5 godzin. To zaskoczenie, bo inne wersje Poison trzymały się u mnie jak wściekłe. Prym wiódł zwykły Poison - tego zapachu nie mogłam wytępić nawet po kąpieli
    Podsumowując - ładne, nieskomplikowane perfumy dla kobiet ceniących elegancję, nie oczekujących od pachnidła zmieniającej się ferii woni czy wyraźnego przytupu... Ot, klasyk, który jednak uwodzi właśnie swoją zwiewnością i delikatnością.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 30 ml

Chcesz pochwalić quench za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Pure Jasmine
  • Ostatni zapach z serii Poison, jaki poznałem. Niestety, zachwytu nie było... Ale po kolei.

Sam zapach oceniam jako poprawne, kwiatowe perfumy, zdominowane przez białe kwiaty (na pewno wyczuwam jaśmin, co do reszty, nie jestem pewien i nie będę zgadywać), raczej dla młodych kobiet, które nie mają do końca sprecyzowanego gustu i wciąż "poszukują", dobry na początek perfumowej drogi (choć dość drogi początek, nie da się ukryć).

Trwałość na mojej skórze wynosi około 8 h, projekcja jest średnia.

W tej kategorii zdecydowanie wolę J'Adore, który jest po prostu ciekawszy.

Używam tego produktu od: Zasadniczo nie używam, testowałem ok. pięciokrotnie
    Ilość zużytych opakowań: Ok. 5 testów globalnych

Chcesz pochwalić Marcin__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łyk luksusu i... tęsknoty
  • Regularnie wracam do tego zapachu, gdyż nieodparcie przypomina mi o czymś, co pewnie nigdy się nie wydarzyło, o uczuciach, których nie poznałam i o czasach, gdy nie wiedziałam jeszcze, na czym polega życe. Pure Poison to słodka trucizna, wywołująca tesknotę za nieuchwytnymi chwilami, wprowadzająca w nostalgiczny letarg, z którego człowiek nie chce sie obudzić

Ilość zużytych opakowań: 2 butelki 100 ml, 2 butelki 50 ml

Chcesz pochwalić _Renata_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapach baronowej Kessler
  • Starannie uczesane, siwiejące włosy sięgające do ucha, dyskretna biżuteria uzupełniająca stonowaną garsonkę i jedwabna apaszka, zdobiąca przywiędłą szyję. Jej powierzchowność niczym nie wyróżnia jej na tle innych dojrzałych kobiet w tym wieku. A jednak za konwencjonalną fasadą aparycji, kryje się tajemnica. Nie jest bowiem jak inne kobiety w jej wieku, zajmujące się robótkami na drutach, czy karmiące gołębie w parku. Z niesłabnącą pasją i głową ciężką od wiedzy, poszerzanej przez lata spędzone w swej bibliotece, studiuje kolejne księgi, za które parę stuleci wstecz spłonęłaby na stosie. Głównym obiektem jej zainteresowania jest bowiem Książę Ciemności.
    Tak, przypominając sobie niedawno "Dziewiąte wrota" Romana Polańskiego, w osobie baronowej Kessler odnalazłam idealną wizualizację kobiety, która mogłaby pachnieć 'Pure Poison'. W jej wieku i przy tej dystynkcji 'trucizna' nie byłaby trująca, a jedynie podkreśliłaby jej walory i dopełniła wizerunek tajemniczej, starszej pani, niegdysiejszej członkini 'Zakonu Srebrnego Węża pomnej niedawnych szaleństw w imię związku z Diabłem. Wyobrażam sobie, że ta hipnotyzująca woń, w relacji z jej dojrzałym ciałem nie byłaby nachalna i groteskowa, a jedynie unosiłaby się z wolna dusznym oparem tajemnicy, budząc respekt i stapiając się z jej 'image' w spójną całość. Ale to tylko moja fantazja na ten temat, iluzoryczne wyobrażenie związku człowieka z zapachem, dla mnie niemal niemożliwym do przejścia. Pomimo mojego szacunku do kompozycji Diora (mam tu na względzie przede wszystkim mój ukochany Addict), jak i niekłamanej chęci, by zrozumieć fenomen tej trucizny, niestety nie znalazłam z nią płaszczyzny porozumienia.
    Zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie projekcji, nie jestem w stanie wyodrębnić poszczególnych nut zapachowych składających się na tę kompozycję, gdyż w pełni przyćmiewa je nie znoszący sprzeciwu jaśmin. Jest na tyle dominujący, że uzurpuje sobie prawo do stanowienia o całokształcie zapachu, spychając na dalszy plan pozostałe składniki tychże perfum, jedynie nieznacznie odbijając smużki ich woni, opalizując nimi jak promieniami słońca, odbitymi od tafli wody. Na tym etapie 'Pure Poison' jest dla mnie nie do zniesienia. Pomiędzy nami nie istnieje równoprawna relacja, czuję się przez nią przytłoczona i sprowadzona do roli modelki, której ciało służy jedynie jako narzędzie, do zaprezentowania czyjejś wizji. To nieprzyjemne uczucie, którego chyba każdy doświadcza przynajmniej raz w życiu - dyskomfort bycia przebranym, a nie ubranym. Strój niedopasowany do okoliczności, pożyczony element garderoby, który w żaden sposób nie koresponduje z naszym temperamentem i uwiera przy każdym, nawet nieznacznym ruchu. Drażni i doprowadza do białej gorączki, nakazującej choćby w biały dzień i na środku ulicy zedrzeć z siebie ten fałszywy kostium, wrzeszcząc wniebogłosy, że to już koniec tej upiornej maskarady, udawania kogoś, kim się nie jest.
    Co jest niewątpliwym walorem zapachu, czyli jego mordercza trwałość (moja skóra emitowała go spokojnie przez 8 godzin), dla mnie była istną torturą.
    Ilekroć bezwiednie zakreśliłam w powietrzu kształt ręką, bądź musnęłam skórę za płatkami uszu, 'Pure Poison' ożywała na nowo przyprawiając mnie o ćmiący ból w okolicach skroni. Dopiero pod koniec swego długiego żywota, kiedy do głosu zaczął dochodzić aromat drzewa sandałowego i piżma, kompozycja stała się dla mnie możliwa do oswojenia i okiełznania. Przytuliła się do mojej skóry, jak miękki, biały puch, wynagradzając cały trud wielogodzinnej dominacji jaśminu - tyrana.
    Długo wahałam się, jaką ocenę przyznać temu zapachowi. Mimo tego, że przynajmniej póki co nasze drogi się rozchodzą, nie chcę być niesprawiedliwa. Jego trwałość jest godna pochwały, kompozycja nie trąca sztucznością i nie razi syntetycznym fałszem. Jego trwałość również zasługuje na pochwałę, tak jak i wysmakowany w swej prostocie flakon.
    Jednak poważnym zarzutem pod jej adresem jest monotonia, spowodowana przez niepodzielne rządy jaśminu. To on nie pozwala przebić się innym komponentom zapachu, sprawiając, że projekcja zapachu jest według mnie zbyt jednostajna i przez to nudna. Oczywiście, entuzjastów z pewnością uraduje ta istna symfonia jaśminowego aromatu, jednak mnie ona jedynie przytłacza.

Używam tego produktu od: Testy
    Ilość zużytych opakowań: ...

Recenzja otrzymała 6 pochwał. Chcesz pochwalić Lola Bunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • To właśnie ta trucizna hipnotyzuje, narkotyzuje.....
  • Już dawno powinnam napisać tę opinię, ale ostatnio tylko czytam, czytam a sama nie pisze. Pure Poison to był drugi zapach po Miss od Diora…Recenzja dotyczy starej wersji –sprzed reformulacji..O truciznach tylko czytałam, a że od jakiegoś czasu polubiłam mocne zapachy, więc ruszyłam na podbój trucizn! Otrzymałam od siostry to cudo, gdyż dla niej jak twierdzi –za mocny…Kiedyś czułam od niej i już wtedy coś tam zatrybiło w głowie-to musiało być to! Tak więc lśniąca lustrzano-perłowa buteleczka jest moja! Już z atomizera wyczuwam niesamowicie naturalny jaśmin. Zupełnie inny od tego -moim zdaniem ciut sztucznego- w Alienie. Tu jest niesamowicie naturalny-dokładnie taki sam jaki się czuje stojąc obok obsypanego kwieciem krzewu jaśminowego. I tu właśnie zaczyna się uwodzenie. Od samego powąchania atomizera. Złapałam się na tym że przechodząc obok szafki z perfumami, jak narkoman biorę w dłoń P.P i zaciągam się….To właśnie Pure Poison powinna mieć nazwę Hypnotic Poison bo to właśnie ta trucizna jest najbardziej hipnotyzująca z nich wszystkich (HP powinna być Sweet Poison!) albo Narcotic Poison...Nieważne!Ważne że działa!Truje, wywołuje otumanienie, oszołomienie....Piękna i dostojna ta trucizna!Pure rozwija się w kierunku kwiatowo –drzewnym, wyraźnie wyczuwam kwiat pomarańczy. Równie naturalny jak jaśmin(a znam zapach kwiatu pomarańczy bo kiedyś mój tata uprawiał drzewka pomarańczowe, cytrynowe) Zapach tych kwiatów jest nieziemski. Czuć też silnie bergamotkę, która ożywia kompozycję i mimo pudrowego akcentu nie pozwala zemdlić.Doceniam na prawdę tak wierne odrysowanie zapachu natury... Uwielbiam bazę P.P-drzewno –ambrową z obłokiem jaśminu w tle, która trwa i trwa. Ten zapach mąci w głowie, jest narkotycznie uzależniający i piękny. Przez wiele dni nie potrafiłam użyć czegoś innego-fenomen! Muszę powąchać ten NowoTwór jaki powstał po reformulacji aby ocenić skalę zniszczeń….ale mając spory zapas nietkniętej reformulacją Czystej Trucizny nie mam na to zbytniej ochoty….

Ilość zużytych opakowań: około 25ml

Chcesz pochwalić AAAnka za czytelną i pomocną recenzję?
  • krótkotrwały romans
  • Perfumy miałam okazję testować w wakacje 2013 i bardzo mi się spodobały. Niestety ze względu na dosyć wysoką cenę nie mogłam sobie pozwolić na częste ich kupowanie. Perfumy traktuję jak coś wyjątkowego, co dodaje mi atrakcyjności, więc używam ich niewiele i w zależności od okazji.
    +bardzo trwałe
    +piękny, intensywny i romantyczny zapach
    +atrakcyjne opakowanie
    - wysoka cena : (

Używam tego produktu od: czerwca 2013
    Ilość zużytych opakowań: całe 1

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić fraumal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jakybm już znała taki zapch...
  • Oceniam próbkę.Zapach tych perfum Diora jest dla mnie bardzo znajomy,jakbym juz go gdzieś znała.Jest ładny,ale nie jest niesamowity,kojarzy mi się z "dzikim kotem"tak własnie takie mam skojarzeniaCały czas sobie przypominam,że ten zapach brzmi dla mnie znajomo,ale nie moge sobie przypomniec.Nie wiem czy kupie pełnowymiarówke,jest ładny,ale nie do końca w moim typie,chociaż kto wie może sie kiedyś skusze....

Używam tego produktu od: 1miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: próbki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Magdalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niebezpiecznie sensualny
  • Cholernie sensualny zapach. Niezwykle cielisty, intymny. Jest wiele uwodzicielskich zapachów, krzykliwych, ogoniastnych - ten jest niezwykle seksowny, ale w wyrafinowany i ... wyniosły sposób.
    Gorący, a zarazem chłodny.
    Ten zapach jest jak piękna, pociągająca ale niedostępna kobieta. Podziwiaj, ale nie dotykaj. Obłędny i kropka.
    Zdecydowanie dla kobiet znających swoją wartość.

Używam tego produktu od: na szczególne okazje
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić kotuta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chłodne i dystansowe
  • Nie lubię perfum Diora, te są wyjątkiem. Lubię zapach jaśminu i pomarańczy, a są to nuty wiodące w tych perfumach. Typ perfum dla kobiet pewnych siebie, niezależnych, znających swoją wartość. Nie polubi ich słodka blondynka.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: Drugi flakonik i na pewno nie ostatni

Chcesz pochwalić Niezabudka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trucizna pełna światła , muślinu i .... seksu
  • Świetlisty ciepły zapach z pazurem. Miękko otula i ogrzewa skórę. Jest w nich coś magicznego i nieziemskiego . Są niesamowicie seksowne. Pachnidło jak z książki Patricka Suskinda. . Są bardzo trwałe i na mojej skórze pachną kilkanaście godzin ,a we włosach jeszcze dłużej . Mój TŻ odbiera ten zapach jak afrodyzjak . Buteleczka- przepiękna a zawartość jest po prostu cudowna. Te perfumy razem z Eternity Moment CK są dla mnie absolutnymi perfumiarskimi arcydziełami.

Ilość zużytych opakowań: testery i próbki a teraz flakonik 30 ml

Chcesz pochwalić anlumaka za czytelną i pomocną recenzję?