Sephora, Enlightening Shimmer Compact Powder (Prasowany puder rozświetlający)

Powiększ Sephora, Enlightening Shimmer Compact Powder (Prasowany puder rozświetlający)

Zgłaszająca osoba: pixie7

Prasowany puder rozświetlający o wspaniałym, choć subtelnym połysku. Do stosowania jako miejscowy highlighter albo na całą twarz, bardzo oszczędnie, dla dodania blasku cerze. Może być też oczywiście używany na całe ciało.
Dostępny jest w trzech kolorach:
- Warm Ivory - neutralny jasny srebrzysty beż
- Pink
- Gold

Skład:
/Warm Ivory/ Talc, Mica, Zea Mays (Corn) Starch, Aluminium Silicate, Nylon-12, CI 77891 (Titanium Dioxide), Caprylic / Capric Trigliceride, Dimethicone, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Octyldodecanol, Calcium Aluminum Borosilicate, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Trimethylsiloxysilicate, Lauroyl Lysine, Sorbitan Olivate, Ethylparaben, Propylparaben, Silica, CI 77491 (Iron Oxides), Butylparaben, BHA, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Rosa Canina (Fruit Oil), Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, CI 77492 (Iron Oxides).
/Pink/ Talc, Mica, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Capryliv/Capric Triglyceride, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Glyceryl Isostearate, Cyclomethicone, Dimethicone, Boron Nitride, Phenoxyethanol, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Zea Mays (Corn) Starch, Aluminum Silicate, Nylon-1,2, Cl 77491 (Iron Oxides), Calcium Aluminium Borosilicate, Cl 15850 (Red 7 Lake), Methylparaben, Sorbitan Olivate, Parfum (Fragrance), Silica, Ethylparaben, Cl 77492 (Iron Oxides), Propylparaben, BHA, Butylparaben, Isobutylparaben, Limonene, Simmondsia Chinensis (Jajoba), Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cl 77499 (Iron Oxides), Geraniol, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone

Cena: 24zł / 11g

• Błyszczy...
  • Miałam ten rozświetlacz w odcieniu Pink.

PLUSY
    - miły zapach
    - wydajny
    - pięknie rozświetla
    - nie zapycha porów

MINUSY
    - osypuje się
    - trwałość ***> do poprawki
    Używam tego produktu od: 2010Ilość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 12 raz(y)
  • bez "wow!"
  • sama nie wiem, co o nim sądzić.

przede wszystkim efekt nabłyszczenia jest bardzo delikatny, muszę ostro namachać się pędzlem, żeby było widać coś więcej niż leciuteńki błysk - dlatego dość dobrze nadaje się na dzień, do wykończenia codziennego, niezobowiązującego makijażu. o mocniejszym efekcie można raczej zapomnieć (używam go tylko do rozświetlania, nie na całą twarz)

najgorsze jest to, że strasznie się osypuje (dotknięcie pędzlem sprawia, że wysypuje się z opakowania, nałożony na twarz też "osiada" niekoniecznie tam, gdzie powinien).

podoba mi się zapach, kwiatowe tłoczenia, cena. dobrze, że nie jest to jakiś brokat, ale drobniutki pyłek, bez efektu odpustowości, nie używam go jednak codziennie, ale od czasu do czasu (jak mi się przypomni, bo efekt jest zbyt słaby, żebym bez niego czuła się "naga" i czekam na wiosnę - może w promieniach słońca będzie spisywał się lepiej

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić otka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity-4!
  • Bardzo go lubię,kolor jaki posiadam to I 10-już go chyba nie ma kiedyś był jeszcze dostępny na wyprzedaży.

Delikatnie rozświetla,ładnie podkreśla łuk brwiowy czy kości policzkowe bez efektu "festyniara".

Ponadto produkt jest bardzo wydajny,mam opakowanie już 2 lata i w ogole nie widać zużycia.Poza tym ma dosc przystępną cene jak na sam rozświetlacz.

Używam tego produktu od:2 lata

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić uzunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • milutki
  • Milutki. Ładnie rozświetla i jednocześnie brązuje (mam odcień mocny brąz). Idealny na policzki jak i na całą twarz. Troszkę drażni mnie delikatny zapach ale jest do zniesienia

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: jeden

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ffNo5 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Bardzo dobry rozświetlacz
  • Bardzo go lubię! Dlaczego:
    *śliczny efekt -niebrokatowy, nietandetny połysk
    *wydajność -trochę ponad pół opakowania zużyłam w ciągu roku prawie codziennego stosowania
    *zapach -intensywny, ale przyjemny
    *nie zapycha mnie
    *poręczne opakowanie, aczkolwiek już mi się coś w środku ukruszyło
    *nie brudzi ubrań itp.

Jedynie trwałość mogłaby być lepsza.

Używam odcienia jasnego, beżowo-srebrzystego, ostatnio wybrałam się do sephory dokupić złotawy i spotkała mnie niemiła niespodzianka -nowe opakowanie i cena 39zł :/ Może jak się pogodzę z tą zmianą (albo okaże się, że coś źle widziałam ), to go kupię.

Używam tego produktu od: ok roku
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż 0,5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić maen za czytelną i pomocną recenzję?
  • jakość za niską cenę
  • Używałam do tej pory brązowego.Jestem bladziochem i się sprawdzał, nie dawał efektu wysmarowania się cegłą.Łagodnie rozświetlał i ładnie brązowił nawet blade lico. Obecnie używam różowego i jest świetny, cudnie rozświetla moim zdaniem na buzi jest mniej różowy a bardziej rozświetlający. Opakowanie jest wydajne,pod koniec puder się kruszy ale nie miałam pudru który pod koniec by się nie rozkruszył. Rozsądna cena za ładny efekt. Polecam

Używam tego produktu od:półtora roku
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić rybaratownik za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Spełnia swoją rolę-świetnie rozświetla.Drobinki nie są zbyt duże,ale widoczne.Mam odcień Pink.

Używam tego produktu od:2 tygodni
    Ilość zużytych opakowań:pierwsze

Chcesz pochwalić fugeela za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 196 raz(y)
  • Bardzo lubie
  • Jestem posiadaczka odcienia warm ivory. Wlasciwie uzywam go tylko dlatego, ze go uwielbiam. Nie musze go nakladac, gdyz uzywam pudru brazujacego sephory i podkladow, a jednak zawsze nakladam ten puder na koncu. Twarz wyglada promiennie, jest pieknie wymodelowana. Nie moge sie wrecz obejsc bez minimalnej jego ilosci. Jest bardzo miekki, jedwabisty. Czasem z braku czasu lub czystego lenistwa nakladam ten puder na policzki, zamiast rozu i na powieki, zamiast cienia, swietnie sie spisuje, pieknie rozswietla, odswieza oko, kryje oznaki zmeczenia, nie podkresla zmarszczek. Raczej nie jest to kosmetyk kieszonkowy, ktory mozna nosic zawsze ze soba w torebce, gdyz konsystencja jest bardzo mialka, pylaca, puder moze zrobic nam przykra niespodzianke, np zabrudzic kosmetyczke. Ma bardzo duzo swiecacych drobinek, wiec trzeba uwazac, aby z nim nie przesadzic, wystarczy doslownie ciut, delikatne musniecie. Super sie rozprowadza na calej twarzy i ciele. To moj absolutny KWC. Nie zapycha porow i nie wysusza skory, cera jest wygladzona i wyglada zdrowo. Kosmetyk jest bardzo wydajny, Cena przystepna. Podkreslam jednak, ze nie jest to puder kryjacy niedoskonalosci, przy nakladaniu tylko na zwykly krem, raczej nie spisze sie, gdyz na buzi pozostawia wlasciwie tylko te cudne, malutenkie drobinki brokatu, nie matuje i nie kryje, chyba ze na opalonej, idealnie gladkiej, zdrowej skorze, ktora nie potrzebuje tuszowania, a jedynie podkreslenia naturalnego piekna. Polecam, jako puder do wykonczenia makijazu.

Ilość zużytych opakowań: koncze drugie

Chcesz pochwalić Korah za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam!
  • puder jest baaardzo wydajny, uzywam juz jednego opakowania ponad rok- przy codziennym uzywaniu, ma dobra cene, a jego jakosc jest bardzo dobra, ładnie rozswietla nie swieci sie bardzo mocno, nie zapycha. kwc!

Używam tego produktu od:rok
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1 !

Chcesz pochwalić niqsia13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy, oryginalny
  • nie znam takiego drugiego, doskonale mi pasuje, używam Gold i narazie napewno nie zamienię na inny, mimo że w zimę cera się robi jaśniejsza.
    Używam go zwyczajnie na podkład, super rozświetla, kryje, wytrzymuje cały dzień (chociaż to pewnie kwestia dobrego podkładu).
    Dla dziewczyn z ciemną cerą genialny.
    Dodatkowo 5 za wydajność i cenę.
    Używam tego produktu od:2 lat

Chcesz pochwalić nadhias za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nietrwały!
  • Taki sobie puder, wogóle nie matowi, na cerze miesznaej powoduje niemiłosierne swiecenie po ok 3 godz, zatyka pory. Rownie dobrze mozna sobie kupić jakiś pude Bella, podejrzewam, że efekt będzie porównywalny

Używam tego produktu od:pol roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ANIKANI za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielllbiam
  • nie jestem pewna do konca czy dobrze pisze bo moj jest w czranym opakowaniu. ale wydaje mi sie ze tak mam ten rozowy.
    zaznaczylam ze nie wiem czy go kupie, bo jestem chora na punkcie pudrow rozswietlajacych, moje 3 ulubione to wlasnie [kolejnosc przypadkowa]:
    1. Bourjois, Delice de Poudre
    2. Manhattan Clearface, Light Efect Powder
    3. ten
    wiec zanim je wszystkie zuzyje to minie hohoho... ten dostalam od tza

ten daje super rozswietlenie, zdecydowanie najbardziej nablyszczaq ze wszystkich wymienionych. efekt jest ekstra, nie swiece sie jak przyslowiowe psu jajca tylko elegancki polysk. uzywam go jako rozu bo nadaje sliczny koloryt cerze, czasem dookola oczu.
    jedynym minusem jest to ze dosc intensywnie sie kruszy - tzn z jednej strony todobrze bo jest mieciutki ale po przejechaniu pedzlem zeby sie cos KRUSZYLO? ;/ to chyba przesadzili.

Używam tego produktu od: miesiac

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Agniesia666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śliczności!
  • Mam 2 odcienie tego pudru: pink i warm ivory.
    Pink - stosuję zima jako róż do policzków, mam jasną cerę więc delikatny efekt bardzo mi odpowiada; puder nadaje delikatny rumieniec ze świetlistą poświata. Łatwo się go nakłada, efekt jest na tyle delikatny, ze raczej trudno przesadzić z ilością ale mimo to jest widoczny. Nie mam zastrzeżeń co do trwałości, trzyma się przez większą część dnia.

Warm ivory - to typowy rozświetlacz na kości policzkowe czy nos, nie wiem jak sprawdzi się przy ciemniejszej cerze ponieważ mam wrażenie, ze trochę rozjaśnia, dla bladolicych w sam raz. Nie wiem dlaczego w nazwie ma "warm" ponieważ daje raczej chłodne, mroźne wykończenie makijażu. Efekt rozświetlenia jest bardzo subtelny więc zwolenniczki intensywniejszego połysku nie będą zadowolone z niego.

Używam tego produktu od:1,5 roku

Chcesz pochwalić pearlania za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubie go
  • Plusy: ladnie, nautralnie rozswietla twarz, nie zatyka porow i jest wydajny.

Niestety puder ten nie jest trwaly, ale byc moze to moja wina, gdyz mam cere mieszana
    Pomimo to lubie go i napewno ponownie zdecyduje sie na zakup.

Używam tego produktu od: ok 4 miesiecy

Chcesz pochwalić Joanna22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny
  • Nie wiem, czy kupię, bo nie używam na co dzień i nie wiem, czy kiedykolwiek się skończy
    To mój pierwszy rozświetlacz, mam cerę mieszaną, więc błysku mi nie brak
    Właściwie nie widzę w nim minusów: ładnie, delikatnie rozświetla, ma maluśkie drobinki, których nie widzę na twarzy, daje lekki, prawie niewidoczny kolor brązu. Sprawdza się i na policzkach i na dekolcie. Nabiera się go na pędzel wystarczająco dużo, przy moim stosowaniu jest wydajny. No i jest tani.
    Nie dam pięciu gwiazdek, bo nie mam żadnego porównania...

Ilość zużytych opakowań: jeszcze widać gwiazdki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kochanie za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdzie to rozświetlenie?
  • Niestety ale rozczarowałam się tym pudrem. Nie widzę żadnego specjalnego rozświetlenia, ani na policzkach ani na dekolcie. Produkt dużo lepiej wygląda w opakowaniu niż na ciele. Ma przyjemny zapach. Przy nakładaniu robi się z niego puder sypki, który zostaje na powierzchni prasowańca.

Używam tego produktu od: 1 m-ąc
    Ilość zużytych opakowań: 1-wsze

Chcesz pochwalić szpilka_77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ..:::!!! Bardzo dobry !!!!:::.
  • Skusiłam się zachęcona pozytywnymi komentarzami na temat tego pudru i nie żałuję Uwielbiam wszystko, co się błyszczy, więc efekt jaki otrzymuję podoba mi się Pudełko dobrze się otwiera, nie pęka (mam tę nową, czarną wersję). Na początku drażnił mnie jego zapach, który do neutralnych nie należy, ale z czasem przyzwyczaiłam się. Puder doskonale sprawdza się jako rozświetlacz. Mam odcień ivory, dla mnie idalny daje genialny efekt. Jego trwałość jest niczego sobie jednak przy kontakcie z np. ręką pozostaje nie na twarzy, a na dłoni... Czasem też potrafi rozejść się po całej twarzy zamiast być tam, gdzie go nałożyłam - za to odejmuję jedną gwiazdkę, bo jednak nie chciałabym błyszczeć się w przypadkowych miejscach...
    Ogólnie rzecz biorąc godny uwagi i polecenia produktUżywam tego produktu od: około miesiąca

Chcesz pochwalić Organzza za czytelną i pomocną recenzję?
  • daje ładny efekt
  • Bardzo lubię ten rozświetlacz, podoba mi się efekt jaki daje. Mam odcień Ivory, który dzięki zawartości jaśniutkich beżowo-srebrnych drobinek fajnie ożywia cerę, dodaje jej subtelnego blasku, a moją dodatkowo trochę "ozimnia". Rozświetlenie jest dosyć delikatne, ale podoba mi się, zwłaszcza na dzień, np. do pracy, nadaje się wyśmienicie.
    Jest dosyć miękki, łatwo nabiera się na pędzel. Na twarzy jest trwały, trzyma się praktycznie cały dzień. Nie podrażnia skóry.
    Podoba mi się zapach, a obecnie także proste, czarne opakowanie. Cena niewysoka.

Pewnie jeszcze kiedyś go kupię

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić snowqueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • polubiłam

• Mam odcień pink, taki "prawdziwy" róż to to nie jest.. W ciągu dnia stosuję go tylko na policzki, na wieczór nawet na całą twarz.
    Moje podstawowe zastrzeżenie jest takie, że puder daje rozświetlenie jakiego naprawdę nie lubię-zbyt brokatowe. Widać brokat na twarzy, a tego nie cierpię.
    U mnie puder podkreśla też pory, za to też minus.

A plusik za to, że daje kolor. Na szczęście jest w nim nie tylko brokat

Szukam godnego następcy mojego ukochanego pudru rozświetlającego Stila w kolorze różowym. Ten nim nie jest.

Używam tego produktu od:kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań:połowa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Linka25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie to za mało.
  • No i niestety muszę dołączyć do grona Wizażanek rozczarowanych tym pudrem, chociaż po przeczytaniu wszystkich recenzji i wielokrotnych testach w Sephorze byłam przekonana, że będę zachwycona. Mam odcień Ivory, śliczny i naturalny.

Nie jestem niestety zadowolona z efektu, jaki daje ten puder. Jest to delikatne, wyraźnie drobinkowe rozświetlenie. Niezbyt widoczne, raczej pasujące na dzień, dla mnie zupełnie spokojnie nadające się na całą twarz. I to dla mnie zdecydowanie za mało, jak sie okazuje. Mam sporo rozświetlaczy, wszystkie dają mocniejszy efekt i to bardziej mi odpowiada. Z drugiej strony połysk sephorowych "gwiazdek" jest na tyle słaby, że trzeba go nałożyć naprawdę sporo, żeby był widoczny, a przecież powinien być. Błysk jest zdecydowanie za delikatny.

Puder jest dość trwały, chociaż nie powiem, żeby był nie do zdarcia, ma ładną i trwałą puderniczkę (mam nowszą wersję w czarnej puderniczce), ładny zapach. Zapach bardzo przypomina mi Pola Elizejskie Guerlain i dlatego też musiałam zatykać nos, przy używaniu gwiazdek, bo Pola choć piękne, to jednak wywołują u mnie migrenę.

Ilość zużytych opakowań: trochę z 1

Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieco rozczarował
  • Mam kolor Warm Ivory, jak już Poprzedniczki wspominały, wbrew nazwie wcale nie ciepły, ale stosowny dla bladolicego lata, jakim jestem. Kolor jest śliczny, zapach też. Ale w zasadzie na tym mogłabym skończyć wymienianie zalet produktu.

Nie wiem - może zbyt wiele sobie po nim obiecywałam po lekturze tutejszych recenzji? Oczekiwałam Bóg wie jakich rewelacji, ale przede wszystkim tego, że nada twarzy efekt perłowego glow a la wyfotoszopowane buzie z okładek...
    Ale nie.
    Efekt jest całkiem inny, raczej drobinkowy, ale przede wszystkim tak subtelny, że dla mnie aż za bardzo. Wieczorowego efektu osiągnąć nim nie sposób, a i dzienny jest bardzo dyskretny. Po rozświetlaczu oczekuję czegoś innego. Znacznie bardziej zadowala mnie np. efekt kuleczek Vollare, a o niebo lepszy od Sephory był wycofany już highlighter dość pogardzanej firmy Constance Carroll, którego posiadam jeszcze resztkę.

Na minus zaliczam też sypkość pudru, po paru razach potraktowania go pędzlem pudełeczko pełne jest sypkich resztek. Natomiast wcale nie idzie to w parze z miękkością i łatwością nakładania, bo cały czas mam wrażenie, że na pędzel nabiera się minimalna ilość kosmetyku.

Kupiłam na wyprzedaży i początkowo nawet pomyślałam, że może jest przeterminowany i stąd te niespodzianki, ale nie, data ważności OK.

Plus za hipoalergiczność i niezapychanie.

Chcesz pochwalić gosik.s za czytelną i pomocną recenzję?
  • kupię nie raz
  • Mam odcień Pink i stosuję go na całą twarz po nałożeniu podkładu - buzia wygląda na wypoczętą, rozświetloną i ładna no - co tu dużo mówic
    Polecam gorąco, fajny gadżecik bez którego ja nie moge się obejść

Używam tego produktu od:jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Chcesz pochwalić irsin za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak go nie uwielbiać?
  • Zachwyca mnie zapach tego pudru, pachnie naprawdę ekskluzywnie Mam odcień Ivory i zawsze daję go na kości policzkowe i skronie by mój makijaż był świetlisty i rześki. Utrzymuje się ma buzi aż do zmycia makijażu, nie podrażnia, nie zapycha porów i jest bardzo wydajny (jeszcze widac na nim gwiazdki )
    Nie wiem czy go jeszcze kupię, bo uwielbiam rozświetlacze i na 99% kupię jakiś inny tylko po to, by zobaczyć co nowego na rynku

Używam tego produktu od:6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić 19katarina82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ot, błyskotka
  • Posiadam odcień Warm Ivory, wersja jeszcze w starym opakowaniu.

Świetny rozświetlacz - ma złote i beżowe drobinki, ale nie nadaje koloru, więc nie ma mowy o plackach czy smugach na policzkach.
    Miękki, łatwo się go nabiera na pędzel. Dość trwały, pod koniec dnia drobinki trochę się rozkraczają, ale wytrzymuje do 10 godzin. Nie podrażnia skóry, nie powoduje zapychania porów w skórze.
    Pięknie rozświetla i ożywia twarz.
    Ma delikatny, przyjemny zapach; opakowanie proste i trwałe.

Polecam. Za małe pieniądze można osiągnąć wspaniały efekt.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, ale budzi się we mnie chomik - chyba kupię na zapas jeszcze jedno

Chcesz pochwalić rachela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ot, błyskotka
  • Niby przyjemny, daje całkiem fajny efekt, ale rzadko po niego sięgam.
    Mam odcień pink, który w rzeczywistości wcale nie jest pink, tylko peach; taka delikatna morelka, z kapką różu co najwyżej Łatwo się go nakłada, ale jest dość miękki, dlatego trzeba uważać, by nie zrobić sobie łat na policzkach Daje bardzo świetlisty efekt, sczególnie pięknie wyglądający na jasnej skórze. Niestety, do najtwalszych nie należy: dość szybko znika z twarzy.
    Opakowanie zwyczajne, ani specjalnie ładne, ani specjalnie brzydkie.
    Plus za stosunkowo niską ceną i ładny zapach

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:pierwsze w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Voodia za czytelną i pomocną recenzję?