Joanna, Reflex Blond

Powiększ Joanna, Reflex Blond

Zgłaszająca osoba: Kasia.1986

Rozjaśniacz w sprayu, służący do nadawania jasnym włosom efektu naturalnego, ciepłego, rozświetlającego słonecznego balejażu. Dzięki temu preparatowi możesz ozdabiać fryzurę złotawymi refleksami letniego słońca przez cały rok.
Efekt zależy od wyjściowego koloru i odcienia włosów oraz ich naturalnej podatności na rozjaśnianie. To nie jest dekoloryzator - kosmetyk służy do delikatnego rozświetlenia włosów nieregularnymi, złocistymi i ciepłymi w odcieniu pasemkami, imitującymi słoneczne refleksy, nie do radykalnej zmiany koloru.
Rozjaśniacz zawiera ekstrakt z rumianku i składniki odżywcze. Wyciąg z rumianku polecany jest szczególnie do pielęgnacji włosów blond. Po użyciu kosmetyku włosy pozostaną miękkie.
Nie używać na farbowanych włosach.

Skład: aqua, hydrogen peroxide, coceth-7, PPG-1-PEG-9 lauryl glycol ether, PEG-40 hydrogenated castor oil, cetrimonium chloride, juniperus communis, hydrolyzed keratin, parfum, phosphoric acid, [+/- sodium stannate, salicylic acid, acetanilid]

Cena: 7,50zł / 150ml

• Duże rozczarowanie.
  • Wybrałam go do pierwszego rozjaśnienia włosów. Zdecydowała o tym też niska cena oraz jego dostępność. Niestety moje włosy z grubych i mocnych stały się gumowate i nijak można było je rozczesać (nie pomagały nawet odżywki ,maski!!!) ,moje ciemno blond włosy stały się ŻÓŁTE z rudym połyskiem!!! Poza tym ten sprej tak mi zniszczył włosy ,że trzeba było obcinać ponad 10 cm!!!

Nie polecam osobom ,które nigdy nie farbowały same włosów. Nie radzę stosować go w dużej ilości i na całe włosy (zawiera składnik wody utlenionej: Nadtlenek Wodoru).

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

Chcesz pochwalić kotkidwa123 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Lekki, naturalny efekt, rewelacja!
  • Produkt zakupiłam zachęcona opiniami na wizażu. Włosy farbuję od 4 lat - z ciemnego na jasny blond. Zaczynałam od pasemek, później farba - zawsze u fryzjera - po drodze z wieloma nieciekawymi przygodami (np. popalone włosy przez byłą fryzjerkę).

Od Nowego Roku postanowiłam powrócić do naturalnego koloru włosów, lecz odrost dawał się już powoli we znaki a jego kontrast z włosami farbowanymi był ogromny. Odnalazłam więc spray z Joanny (wahałam się między nim a Johnem Frieda) - nie żałuję podjętej decyzji (różnica cenowa ogromna: 8,50zł kontra 50-60zł).

WAŻNE jednak jest to, aby używać tego sprayu "z głową" - ja stosuję zupełnie inaczej niż sugeruje producent - zainspirowana jedną z opinii wizażanek, która poradziła się fryzjera. A mianowicie:
    - spray stosuję raz w tygodniu, tylko na odrost, na suche włosy (najlepiej, gdy są "wczorajsze"
    - pozostawiam go na ok. 3h (nie suszę) - po tym czasie myję włosy i nakładam maskę nawilżającą.

Efekt jest bardzo bardzo bardzo delikatny - co akurat mnie ucieszyło, ponieważ posiadamy nad tym kontrolę a nie okazuje się, że nagle na głowie widnieje platynowy blond. Wykonałam już ok. 6 zabiegów z przerwą po 5 na ok. 2tyg (brak czasu). Mi taki efekt odpowiada, naturalny ciemny blond został pięknie rozjaśniony - co zauważyły koleżanki i nawet mój mężczyzna Teraz kolory ładnie w siebie przechodzą i mogę zapuszczać włoski. Nie ma absolutnie odcienia żółci.

O aplikacji ciężko mi się wypowiedzieć, bo zawsze prosiłam o pomoc mamę, ze względu na włosy średniej długości. Mama twierdzi, że produkt wygodny w aplikacji, ze względu na rozpylacz, aczkolwiek aplikowanie samemu mogłoby stać się problematyczne.

Plusy:
    - cena!!!
    - efekt bardzo delikatny - łatwo kontrolować efekt
    - zapach (dość ciężki, perfumowy, ale otwarte okno działa cuda)
    - wydajność

Minusy:
    - dostępność (Internet, drogerie osiedlowe)

Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

Chcesz pochwalić Ewussiaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ważne, aby umiejętnie go używać
  • Włosów nigdy nie farbowałam, mam taki typowy polski ''szary blond'', który po zimie jeszcze się przyciemnił.
    Sprayu używałam w zeszłym roku latem, teraz znów po niego sięgam.

Spryskuję suche włosy, głową w dół, u nasady, a później już trzymając głowę normalnie robię co kilka cm przedziałek i dokładnie spryskuję. Trzymam to na włosach około godzinę. Zmywam dość silnym szamponem, nakładam bogatą odżywkę i dokładnie smaruję jedwabiem (bez alkoholu w składzie).
    Po takim użyciu włosy są miękkie, błyszczące, sypkie i nie są przesuszone.

Spray rozjaśnia włosy skutecznie, a właściwie tworzy pasemka i refleksy w różnych odcieniach blondu- od złocistego, przed miodowy aż do miedzi. Efekt bardzo mi się podoba
    Wiadomo, że inaczej zadziała u osób, które często farbują włosy- wtedy efektu raczej nie można przewidzieć.

Plusy:
    - skuteczne rozjaśnienie w różnych odcieniach
    - nie niszczy włosów, jeśli zadba się o nie właściwie
    - szybki i łatwy do osiągnięcia efekt
    - cena
    - wygodne opakowanie, produkt od razu gotowy do użycia
    - wydajny- mam włosy proste, do połowy pleców i na jedną ''sesję'' rozjaśniania zużywam około jedną piątą butelki

Minusy:
    - zapach
    - dość trudno dostępny

Na pewno będę do niego wracała

Używam tego produktu od: rok

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ada871 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tego szukałam
  • Potrzebowałam czegoś aby zmienic odcień moich myszowatych włosów, których nie farbuje, nie katuje rozjaśniaczami, po prostu jakie są takie są. Ale po tej zimie jednak stwierdziłam, że stały sie one tak szare i bez życia, że potrzebują jakiejś pomocy. Szukałam tego kosmetyku w różnych drogeriach. Znalazłam go w małej , mało znanej drogerii. Efekt zauważyłam juz po DRUGIM użyciu. Spryskiwałam nim mokre włosy, mniej wiecej co drugi dzień. Obecnie jestem juz po 4 zabiegu. Kosmetyku w buteleczce zostało jeszcze sporo, ponad połowa. Włosy rozjaśniły sie momentalnie nabrały ciepłego odcienia. Nie zauważyłam aby były przesuszone albo w gorszej kondycji. Nie są obciążone ani klejące. Jednak zauważyłam jeden minus. Gdy włosy są zbyt mokre kosmetyk zaczyna się PIENIĆ :| gdy zauważyłam takie coś, zmyłam włosy wodą. Firma mogła zadbać jeszcze o to, aby po spryskaniu włosy lepiej sie rozczesywały. Ogólnie polecam.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić whateverlove za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt dobry gdy odpowiednio stosowany
  • Gdy opowiedziałam mojej fryzjerce o sposobie używania tego rozjaśniacza (nałożyć na mokre włosy i wysuszyć ciepłym nawiewem/wyjść na słońce) stwierdziła, że to nie jest najlepsza metoda. "Nie powinno się trzymać rozjaśniacza na włosach przez cały dzień!" - to jej słowa.
    Doradziłam mi inny sposób stosowania. Rozjaśniacz używam na włosy suche. Trzymam maksymalnie przez noc, najlepiej 2-3 godziny. Nie ogrzewam, nie wychodzę na słońce. Po zmyciu nakładam maskę/odżywkę. Radzę unikać kontaktu ze skórą głowy (może podrażniać). Lepiej psiknąć produkt na dłoń i nakładać na włosy u nasady unikając skóry głowy.
    Przy takim użytkowaniu włosy nie są zniszczone i wyglądają bardzo naturalnie.
    Produkt jest raczej dla osób cierpliwych. Dobry efekt, bez zniszczeń, można uzyskać przy stopniowym, rozciągniętym w czasie rozjaśnianiu i odpowiedniej pielęgnacji/ odżywianiu włosów.

+ nie masakruje włosów
    + tani
    + wydajny
    + stopniowalny, naturalny efekt

- duszący zapach
    - może podrażniać skórę głowy
    - słabo dostępny

Ilość zużytych opakowań: dużo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić terezjana za czytelną i pomocną recenzję?
  • MASAKRYCZNY NISZCZYCIEL
  • Jestem naturalna blondynką, ale chciałam trochę rozjaśnić swój "polski blond". Nie chciałam iść na koloryzację do fryzjera, a wszystkie naturalne metody dawały dla mnie zbyt subtelny i nietrwały efekt.
    Po przejrzeniu KWC zdecydowałam się na ten produkt. Zamówiłam go w sklepie internetowym. Spryskałam włosy ot na oko, niezbyt równomiernie i wysuszyłam gorącym nawiewem. Efekt naprawdę mnie zadowolił, ale wiadomo, że jak płeć piękna dostanie palec to chce całą rękę!
    Odczekałam kilka dni i kiedy moim włosom wciąż nie stało się nic złego, postanowiłam powtórzyć zabieg. Tak wykończyłam butelkę (miałam włosy niemal do pasa, więc dużo tego schodziło na raz).
    A potem? Potem to już tylko płacz i zgrzytanie zębów
    Zamiast wymarzonego rozjaśniania ja po prostu stopniowo rozpuszczałam sobie włosy
    Pobiegłam po ratunek do internetu, a kiedy zawiódł to nawet do fryzjera. Niestety, zamiast włosów miałam już tylko ciągnące się gumki wszystko trzeba było ściąć... [*]

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić fatfright za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Niestety, ale w moim przypadku preparat uczynił więcej złego niż dobrego. Włosy po jego zastosowaniu stały się słabe i suche. Efekt kolorystyczny, co prawda został osiągnięty, ale zbyt dużym kosztem.

Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Chcesz pochwalić katarzyna_bb za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem
  • Co mnie skusiło do zakupu? Hmm. Chyba opinie na internecie miałam dosyc ciągłego rozjaśniania u fryzjera więc zakupiłam to cudo. Zapach ma mega duszący, drażniący. Czy rozjaśnia? tak..Z natury mam ciemny blond włosy a on mi je rozjaśniał na jakiś-jasny brąz.. Generalnie gdybym całe włosy miała w tym odcieniu to byłoby ok. Tak wiem to nie zalezy od sprayu a pewnie od "pigmentu" włosa,tym bardziej uważam że dla mnie się nie nadaje.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Mal_wi_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zadowolona
  • A ja użyłam pierwszy raz produktu ponad rok temu, jednak że nieco niezgodnie z zastosowaniem.
    \nCzęsto farbuje włosy i szukałam produktu, który rozjaśnił by kolor jaki wówczas posiadałam. Ekspedientka w kosmentycznym polecila mi własnie ten spray. Na początku nie byłam przekonana, szczególnie z powodu zastrzerzeń na opakowaniu. Jednak odważyłam się, do tego płukałam włosy w rumianku I stosowałam codziennie odżywke. Efekt faktycznie zauważalny, a dzięki odżywką włosy praktycznie nie były zniszczone. Dziś ponownie postanowiłam zakupić produkt, ponieważ moje włosy są na tyle długie, że kupowanie trzech farb stało się nie opłacalne i nadszedł czas powrócić z brązu do naturalnego blondu...

Chcesz pochwalić volonte za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • Jestem naturalną blondynką. Zawsze mam butelkę w łazience. Stosuję ten spray od ok. 10 lat, 1-2 razy w miesiącu dla podtrzymania/odświeżniea koloru. Spryskuję suche lub mokre włosy i suszę albo na słońcu (latem) -wtedy są najlepsze efekty, albo suszarką (zimą). Włosy są jasne, efekt można stopniować, nie są żółte, raczej takie słomkowe Joanna nie zniszczyła mi włosów, efekt jest bardzo naturalny, prawie każdy pyta czy to naturalny kolor włosów (łącznie z fryzjerami ). Po każdym rozjaśnianiu nakładam bogatą maskę, wzmocnioną olejkami i włosy są nawilżone, błyszczące i miękkie. Jeśli przez tyle lat nic im nie jest, będę stosować nadal. Mam nadzieję, że nie wycofają tak świetnego produktu...

Ilość zużytych opakowań: Pełno

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić kitka_28 za czytelną i pomocną recenzję?