L`Oreal, Elseve Color-Vive, Odżywka do włosów farbowanych (stara wersja)

Powiększ L`Oreal, Elseve Color-Vive, Odżywka do włosów farbowanych (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: anytsuj

Odżywia i wygładza włókno włosa, zapewniając mu nieporównywalny blask, zawarty w odżywce filtr UV chroni włókno włosa i przedłuża kolor.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Amodimethicone, Hydroxyethylcellulose, Behentrimoium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trideceth-6, Chlorhexidine Dihydrochloride, Benzyl Salicytate, Linalool, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Alpha-Isomethyl Ionone, Myristil Alcohol, Geraniol, Cetyl Esters, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Parfum/Fragrance.

Cena: 11 zł / 200 ml

• średnia
  • Odżywka bardzo znana, na rynku od wielu lat.
    Dostępna niemal wszędzie, ja kupiłam w Rossmannie z czystego sentymentu za ok 9 zł, akurat była w promocji, normalna cena to ok 11 zł.
    Zapach przyjemny, przywołuje we mnie pewne wspomnienia, ale chemiczny.
    Konsystencja dość gęsta, biała, kremowa.
    Opakowanie estetyczne w ładnym kolorze.
    Działanie:
    ułatwia rozczesywanie
    absolutnie nie nawilża ani nie regeneruje, w składzie jest sama chemia i potok silikonów
    nie zauważyłam ochrony koloru, nie wierzę w filtry UV w kosmetyku który i tak przecież spłukujemy, jednakże silikony to też na pewno jakaś ochrona
    może obciążać.
    wydajność średnia
    zwykła silikonowa odżywka, jakich wiele.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BlackSabbath za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety nie sprawdziła się
  • Kupiłam zachęcona dobrymi opiniami na wizażu, w czasie gdy farbowałam włosy i chciałam poprawić ich stan.
    Początkowo odżywka spełniała swoje zadanie, włosy były gładkie, łatwo się rozczesywały.

Odżywka ma bardzo ładny zapach i chroni kolor farbowanych włosów.

Niestety efekt działania jest krótkotrwały (po kilku godzinach włosy stają się ciężkie),a po dłuższym stosowaniu nie zauważyłam poprawy kondycji włosów, wręcz przeciwnie. Może moje włosy się do niej przyzwyczaiły, może zbyt dużo w niej chemii i silikonów ale po ok. 2 miesiącach stosowania, po jej użyciu moje włosy wyglądały gorzej niż przed myciem. Były ciężkie, oklapniętę, jakby tłuste. Podchodziłam do niej jeszcze kilka razy jednak efekt był kiepski.

Na plus oceniam:
    + konsystencję
    + zapach
    + filtr UV
    + przedłużyła trwałość koloru farby do włosów

Na minus:
    - po dłuższym stosowaniu pogorszyła stan moich włosów dlatego nie kupię jej ponownie.

Używam tego produktu od: pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Katiee92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajna odżywka
  • Kupiłam w promocji w komplecie z szamponem z tej serii.

Mam włosy suche, zniszczone, rozjaśniane, łamiące się.
    +wygładza włosy
    +zmiekcza je
    +odżywka bardzo ładnie pachnie, ale zapach nie utrzymuje mi sie na włosach
    +włosy łatwiej się rozczesują
    +nie powoduje plątania ich, podrażnienia skóry głowy, nie powoduje łupieżu
    +nie obciaża włosów

-brak, chyba że cena. Bez promocji wysoka.

Nie zauważyłam poprawy jakości swoich włosów. poprawa jest tylko w poprawianiu wyglądu z zezwnąrz. Która trwa od mycia do mycia.

Jednak włosów bardzo zniszczonych nic nie odbuduje mozna tylko ochraniać je przed zniszczeniami i ściąć. I ta odżywka sobie z tym radzi. Chociaż sama z siebie ich nie odżywia. Poprawia tylko ich wygląd.

Jestem bardzo zadowolona z pełnionej funkcji tej odżywki. I polecam.

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w połowie opakowania

Chcesz pochwalić LolaBunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra
  • Odżywka super wygładza i zmiękcza moje zniszczone i szorstkie włosy. Co do przedłużenia trwałości koloru to niestety u mnie nie działa, ponieważ farbowałam wcześniej rozjaśniane włosy na ciemniejszy i farba szybko się wypłukuje, żadna odżywka nie pomoże.
    Jednak będę ją stosować ze względu na jej właściwości odżywcze. Zapach też bardzo ok.

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić almaelena za czytelną i pomocną recenzję?
  • daje radę
  • Odżywka spełnia swoją rolę,
    - poprawia kondycję włosów farbowanych
    - nadaje połysk
    - ułatwia rozczesywanie
    - ma przyjemny zapach
    - bardzo wydajna

Większych minusów brak, może poza dużą ilością chemii w składzie (ale która odżywka jej nie ma), niemniej ta chemia mi pomaga.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić Subtelna55 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra - polecam
  • Mam włosy ciemny brąz, farbowane na rude. Odżywki i szamponu z tej serii używam od wielu lat, z przerwami na próbowanie innych. Nigdy nie miałam po nich łupieżu, nigdy mnie również nie podrażniały.

Odżywka wygładza i bardzo ułatwia rozczesywanie. Polecam!

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

Chcesz pochwalić caryca84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W sumie najlepsza na jaką natrafiłam.
  • To jedyna odżwka po której moje włosy da się rozczesać bez szarpania i jednoczesnego ich wyrywania ;/ . Pielęgnacja słaba, ale formuła jest nawet wydajna, dobrze się rozprowadza, nie potrzeba wiele tej odżywki żeby pokryć całe włosy.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić RoyalSweet za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJLEPSZA!
  • Polecam, polecam i jeszcze raz POLECAM! Najlepsza odżywka do włosów jakiej miałam okazję używać. Mam farbowane włosy, swego czasu bardzo zniszczone, zmęczone, matowe, z tendencją do rozdwajania i, o zgrozo, łamania się, kruszenia. Regularne używanie tej odżywki bardzo poprawiło kondycję moich włosów, są zdrowsze, błyszczące, odżyły. Ponad to miałam duży problem z plątaniem się włosów, po użyciu tej odżywki problem zniknął kolejny plus to piękny zapach który utrzymuje się bardzo długo. Cena i dostępność (można ją kupić praktycznie wszędzie) też jest na plus. Choć może skład tej odżywki nie jest zachęcający, a jak niektórzy twierdzą jest to "sama chemia" to i tak bardzo moim włosom pomogła i polecam ją każdemu

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić anita_91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak narazie idealna
  • Moje włosy są cienkie, farbowane, ale dosyć ich dużo, na długości suche u czubka głowy przetłuszczajace się. Jakoś nigdy nie przywiązywałam wagi do odzywek bo wszystkie były lepsze, gorsze, no zwykłe. Myję i suszę włosy suszarką prawie codzinnie i ta odżywka robi z moimi włosami cuda
    + włosy mam po niej mięciutkie, nie tylko w czasie spłukiwania ale i po wysuszaniu/ wyschnięciu,
    + zauważalnie poprawiła kondycje włosów
    + bardzo ułatwia rozczesywanie
    + wygładza włosy
    + po pierwszym zużytym opakowaniu było ok, ale po trzecim znacznie poprawiła stan włosów,
    + do tego zapach, jak dla mnie cudowny do tego trzyma się cały dzień na włosach o ile nie nakłada się na nie coś innego.

Próbuje dalej innych odżywek ale suma sumaru ta jest po prostu niesamowita, wiem, że składu nie ma super fajnego ale przy tym działaniu kompletnie mnie to nie obchodzi Żałuje, że tak późno ją wypóbowałam.
    Niestety jest niewydajna, mi starcza na około 3 tygodnie jedno opkaowanie ale przy takim działaniu - wybaczam.

Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić barbarka444 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadziejna
  • Strasznie trąci chemią. Okropny, drażniący zapach, jak farba do włosów :/ Nie chciało mi sie jej nakładać.
    Pielęgnacja też bez szału. Może ciut przedłuża trwałość koloru, ale nie ręczę za nią - pewnie to zasługa farby. Zdecydowanie są lepsze odżywki do włosów farbowanych.
    Daję jedną gwiazdkę, bo nie zaszkodziła.

Chcesz pochwalić skrywana_fantazja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Na początku powiem, że moje włosy są bardzo wymagające, bardzo ciężko ocenić ich typ oraz dobrac odpowiednie kosmetyki, mają po trochu ze wszystkiego. Po pierwsze są rozjaśniane przez co sie przesuszają, ale do tego bardzo szybko przetłuszczają się na czubku głowy. Mam bardzo suche koncówki, a włosy ogólnie bardzo się puszą, w dodatku są gęste co podwaja efekt... Nie są ani kręcone, ani proste - bez prostowania albo chociaz suszenia ze szczotką lub bez krecenia wyglądają jakbym się od dobrych kilku dni nie czesała... Ta odżywka jest dla mnie idealna ponieważ :

* odżywia moje suche końcówki
    * poprawia kondcyję moich rozjasnianych od kilku lat włosów
    * ujarzmia moje niesforne kosmyki i zapobiega puszeniu
    * mega ułatwia rozczesywanie!! przy moich grubych, suchych włosach podczas szczotkowania wyrywałam ich połowe, po tej odżywce nie mam najmniejszego problemu!!
    * wyraźnie wygładza
    * po dłuższym i systematycznym stosowaniu również nadaje blask

Zawsze do niej wracam kiedy wiem, że z moimi włosami robi się ciężko, a jeśli mam ją pod ręką razem z kilkoma innymi odżywkami w łazience zawsze będe najchetniej sięgać po nią!! Obecnie stosuje dodatkowo szampon z tej samej serii, również całkiem przyjemny oraz balsam nawilżająco-regenerujący do włosów z Joanny z miodem i mlekiem i razem efekt jest bardzo zadowalający!! POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić Mylenne za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok
  • + zapach (w połączeniu z szamponem efekt zapachowy jest nieziemski, wszyscy pytaja czym myje włosy bo tak pięknie pachna)
    + wydajność
    + cena
    + dostępność
    + konsystencja
    + łatwo się rozprowadza
    + nie spada z włosów
    + łatwo spłukać
    + pomaga w rozczesywaniu włosów
    + nie oblepia i nie obciąża
    + wspiera kolor

Używam tego produktu od: maja
    Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić malenstwoEdzia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miękkie i gładkie włosy
  • Uważam, że odżywka jest bardzo dobra. Ładnie się układają po niej włosy, łatwo rozczesują, delikatnie i przyjemnie pachnie, nie jest droga, włosy są gładkie i miękkie. Odejmuję pół giwazdki za to, że trochę przetłuszcza moje włosy ale to tak naprawdę jedyny minus tej odżywki Używam tego produktu od: 2 lat Ilość zużytych opakowań: Dużo

Chcesz pochwalić olcias79 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajna
  • Bardzo fajna odżywka, która faktycznie działa - kolor utrzymuje się długo i jest żywy. Włoski po niej nie plączą się, nie odstają na wszystkie strony w deszczowe dni, są mocne i zdrowe. W dodatku jest lekka, ładnie pachnie i ma świetną konsystencję.
    Opakowanie bardzo wygodne, nawet wydajne, nie za drogie.
    Pół gwiazdki odejmuję jedynie za wrażenie krótkotrwałego działania. Niestety, efekt świetnych włosów utrzymuje się tylko przez kilka godzin po zastosowaniu, a wieczorem są już oklapnięte i zmęczone. Możliwe jednak, że to wina stosowania samej odżywki bez szamponu do kompletu.
    Ogólnie polecam i sama będę kupowała dalej

Ilość zużytych opakowań: 2 albo 3

Chcesz pochwalić manderei za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej
  • Uzywalam tej odzywki juz dawno temu (bo farbuje wlosy od niepamietnych czasów) i wtedy nie sluzyla mi tak jak teraz. Wrocilam do niej ponad pol roku temu, po powrocie do castingowego satynowego blondu i jestem zachwycona.

+nie obciaza wlosow!!!
    +nadaje ladny blask
    +ma sliczny, odpowiadajacy mi zapach
    +sprawia, ze wlosy sa delikatne
    +duzo latwiej sie je rozczesuje
    +ma filtr UV

Ta ostatnia rzecz jest bardzo wazna, bo mieszkam w miejscu, gdzie slonce piecze 12 miesiecy w roku i bez tego moje wlosy juz dawno zaminielyby sie w polamane siano

Wazna rzecz - odzywka, tak jak wiele innych, spowodowala u mnie problemy ze skora plecow. Kiedy odkrylam, ze to ona powoduje okropne zanieczyszczenia, zaczelam za kazdym razem szorowac plecy po tym, jak splynela po nich odzywka. I po bolu .

Używam tego produktu od: Z przerwami od dawna
    Ilość zużytych opakowań: Milijon

Chcesz pochwalić Behemota za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Jest to moje drugie opakowanie tej odzywki i nadal nie jestem do niej szczególnie przekonana.Dobrze nawilża i w ogóle ,ale nie ma w sobie tego "coś" czym by zachwycała.

Konsystencja bardziej gęstawa,nie spływa z włosów.Odżywka ma ładny,lekko cukierkowy zapach.
    Kolor biały.Nie obciąża włosów.Nie skleja ich.
    łatwo się spłukuje.
    Ma filtr UV.
    Nawilża włosy w miarę dobrze.Nawet moje suche końce są miększe w dotyku. Ogólnie mam suche i zniszczone włosy,więc mimo iż użyję odżywki,to muszę jeszcze nałożyć na niej balsam nawilżający do włosów.

Nie zauważyłam by przedłużała trwałość koloru,aczkolwiek nie używam jej po każdym myciu. przeważnie co drugie mycie,a włosy myję przeważnie codziennie.
    Nie nabłyszcza włosów jakoś szczególnie.Gdy kolor jest już trochę wyblakły,to po jej zastosowaniu nie widać szczególnego efektu nabłyszczania-jak po każdej innej odżywce.No a włosy zaraz po farbowaniu są błyszczące i od niej nie nie błyszcza mocniej.
    Czy ułatwia rozczesywanie,to nie wiem.Ja swoich kręcących się włosów nie rozczesuję.

Używam tego produktu od: ok.8 mies.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić NATALA5214 za czytelną i pomocną recenzję?
  • i tak,i nie
  • Mój dylemat polega na tym,że jest to powszechnie lubiana i fajna firma, która wprowadza na rynek innowacyjne produkty za niewielkie pieniądze,jednak:

- najbardziej zniechęca mnie zapach tej odżywki - jest chemiczny, drażni mnie
    -nie zauważyłam by włosy były bardziej odżywione, gładkie

Poza tym:

- odżywka jest bardzo wydajna
    - ma formułę kremu, który jest przyjemny w uzyciu
    -opakowanie ułatwia aplikację
    -pozostawia włosy lśniące, z podkreślonymi refleksami ,duży plus za to
    -znienawidzony zapach zamienia się w fajną woń na włosach
    -posiada filtry
    -chroni przed wyblaknięciem koloru, ożywia go
    - włosy się łatwo rozczesują

Mimo,że wymieniłam dużo zalet produktu, sceptycznie podchodzę do jego ponownego zakupu. Byc może jest to przyczyna mojego znudzenia marką, którą kupuję od kilku lat. Poza tym jestem nieco rozczarowana, bo formuła znacząca się nie zmieniła, zaś do innych odżywek tej marki - chociażby różowej - producent wprowadza innowacyjne zmiany w recepturze. raczej już do niej nie powrócę, co nie zmienia faktu,że jestem fanką odżywki różowej,białej i żółtej.

Ilość zużytych opakowań: 1x 200 ml, 2 po 400 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić intoxication za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Dopiero niedawno postanowiłam wypróbować tą odżywkę a już jestem z niej bardzo zadowolona. Włosy farbowałam już parę razy dlatego są zniszczone.
    + odżywiony kolor
    + nadaje blasku włosom
    + wydajna
    + ułatwia rozczesywanie
    + dobra cena
    + piękny zapach

Jak dla mnie nie ma żadnych minusów.

Polecam !

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić 19czarna56 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra
  • Jeśli chodzi o odżywki l'oreal to ogólnie uważam, że są one na prawdę dobre, ale gdybym miała wybrać najlepszą to byłaby to właśnie ta w czerwonym opakowaniu. Odżywka na prawdę działa nawet na zniszczone po farbowaniu włosy. Pozostawia je lekko śliskie co ułatwia rozczesywanie. Nawilża i nadaje połysk. Czasami gdy nałożyłam zbyt dużo to włosy szybciej się przetłuszczały, ale nie obniżę za to znacząco oceny. Jest dobra i mogę ją polecić

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić KitkaMalutka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam ją.
  • Myję włosy codziennie a więc ciężko po każdym myciu używać odżywki chociaż jest to zalecane. Ratuje się różnymi mgiełkami i odżywkami w sprayu natomiast te do spłukania stosuję około 3-4 razy w tygodniu. Ta z Elseve do włosów farbowanych jest jedną z moich ulubionych. Moje włosy były farbowane tylko raz a więc wcale nie wymagają specjalnej pielęgnacji zalecanej włosom po farbowaniu jednak z tym produktem bardzo się polubiłam. Ma ładny zapach, przy umiejętnej aplikacji nie przetłuszcza włosów. Po jej użyciu łatwiej zapanować nad porządkiem na głowie Zdecydowanie polecam chociaż nie wiem jak spisałaby się jeżeli chodzi o włosy regularnie malowanie farbą.

Chcesz pochwalić gumisiowaola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezła
  • Odżywka nadaje włosom miękkość, ułatwia rozczesywanie, wzmacnia je i pozwala zachować ładny, trwały kolor po farbowaniu. Jest dość wydajna i w miarę niedroga. Nie obciąża znacząco włosów. Z pewnością można ją wypróbować.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt
  • Myślę, że to jedna z najlepszych drogeryjnych odżywek do włosów farbowanych.
    Używam jej już dosyć długo i muszę przyznać, że jest zdecydowanie lepsza niż szampon z tej serii
    + ułatwia rozczesywanie
    + włosy dostają trochę blasku
    + ciut dłużej podtrzymuje kolor
    + dobra konsystencja
    + nie obciąża włosów
    - nie odżywia włosów

Niestety od kiedy moje włosy stały się bardziej przesuszone jestem zmuszona odstawić tą odżywkę i zacząć używać "mocniejszych" preparatów, ale dla kogoś kto nie ma większysz problemów z włosami zdecydowanie polecam.

Ilość zużytych opakowań: około 4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Petronelcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super mimo sylikonów
  • Używam go wraz z szamponem odkąd pamiętam i jest to mój ulubiony "duet". Farbowałam włosy od 6 lat na czarno i zawsze trzymał się na nich ładny kolor
    Teraz zeszłam do blondu i nadal używam tego duetu.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: duuuuużo

Chcesz pochwalić kempoos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobra.
  • Odżywka spisuje się dobrze na farbowanych włosach.
    Wygładza ich strukturę, ułatwia rozczesywanie. Włosy po użyciu są miękkie, błyszczące. Właściwości regeneracyjnych nie zauważyłam, ale nie tego od niej oczekiwałam. Używana systematycznie wraz z szamponem z tej samej serii istotnie przedłuża trwałość koloru. Używam ją na zmianę z maseczką Color Vive.

+ dostępność,
    + odżywia kolor,
    + łatwe rozczesywanie włosów,
    + nabłyszcza,
    + cena,
    + wydajność,
    + poręczne opakowanie.

- nie regeneruje,
    - słabo odżywia, ale od tego są raczej maski.

Chcesz pochwalić hailie21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra
  • Jak kiedyś farbowałam włosy, używałam tylko tej odżywki. Ożywiała kolor, pielęgnowała włosy oraz ułatwiała ich rozczesywanie. Jeśli kiedyś znów pofarbuję włosy to na pewno do niej wrócę.

Używam tego produktu od: 6 lat temu ostatnio
    Ilość zużytych opakowań: sporo tego było

Chcesz pochwalić lady_minnie za czytelną i pomocną recenzję?