Auriga, Auriderm XO Gel

Powiększ Auriga, Auriderm XO Gel

Zgłaszająca osoba: Noor

Żel do twarzy i ciała. Zawiera aż 2% witaminy K w nowej formule (metabolit - tlenek fitonadionu). Aktywny metabolit witaminy K jest substancja litofilną. Jest bardziej aktywny niż czysta postać witaminy K. Działa 2 razy szybciej i ma lepszą tolerancję skórną. Aby zwiększyć skuteczność preparatu Auriderm XO Laboratorium Auriga wykorzystało nowoczesną technologię nanosomów. Aktywny metabolit witaminy K uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza nadmierne krwawienie z uszkodzonego naczynia, działa przeciwobrzękowo oraz zapobiega powstawaniu siniaków. Natomiast dodatek witamin C i E daje efekt antyoksydacyjny i wzmacnia lecznicze działanie witaminy K. Skuteczność preparatu Auriderm OX została potwierdzona klinicznie. Wskazania: jako preparat zmniejszający rumień, likwidujący zmiany pourazowe (siniaki) oraz zaczerwienienia, po zabiegach zamykania naczyń (skleroterapii), po zabiegach laserowych, po zabiegach estetycznych np. wypełniania zmarszczek, po zabiegach chirurgii plastycznej, przy trądziku różowatym. Profilaktycznie jako terapia wzmacniająca ścianki naczyń krwionośnych cery naczyniowej. Dostępny w tubie o pojemności 30 i 75 ml.

Skład: aqua, alcohol denat, ethoxydiglycol, propylene glycol, caprilyc capric triglyceride, phytonadione (oxyde), sodium acrylate, sodium styrene, sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, triethanolamine, tocopheryl acetate, tocopherol, PEG-10 maleate, poluisobutene, lecithin, nonoxynol 10 maleate, caprilyl capryl glucoside, carbomer, acrylate copolymer, ascorbyl palmitate, nonoxynol-4, disodium edta.

Cena: 65 zł / 30 ml, 90 zł / 75 ml

• Działa, ale...
  • Kupiłam ten krem ze względu na zawartość witaminy K. Krem działa, przynosi efekty i to bardzo szybko. Już chyba po tygodniu regularnego stosowania cera jest bardziej blada, twarz nie staje się tak szybko czerwona. Normalnie dałabym mu 5 gwiazdek i KWC, ze względu na efekty i szybki czas ich pojawienia się. Jest jedno ale, krem starsznie wysusza.

Po nałożeniu kremu nic się nie dzieje. Krem sobie wsiąka, zostawiając trochę lepką powierzchnię. Aż to po kilkunastu minutach na niektórych partiach twarzy wyskakują czerwone, gorące plamy!!! To jednak nie uczulenie. To efekt strasznego przesuszenia skóry (bo krem zawiera ALKOHOL - co jest nie do pomyślenia przy cerze naczynkowej!!!!). Bo na te partie kładę natychmiast maść z witaminą A, która natychmiast nawilża skórę i plamy znikają. Niekidy mnie trochę bardziej piekło, więc nałożyłam też żel chłodzący. I plamy znikały. Kładłam się tak spać i rano cera była już blada.

Chcę przy tym zaznaczyć, że plamy nie zawsze się pojawiają. Było tak raz czy dwa razy, że nic nie wyskoczyło. Poza tym palmy pojawiają się na różnych partiach twarzy, są różnej wielkości - raz większe, raz mniejsze. Naprawdę nie wiem od czego to zależy, ale chyba od poziomu nawilżenia skóry.

Moje odczucie jest takie, że krem strasznie wysusza, co jest dla mnie trochę nie do pomyślenia, bo cera naczynkowa zwykle jest bardzo sucha i potrzebuje nawilżenia.

Jednak mimo tej udręki lubię ten krem, bo daje efekty - mocniejsze naczynka i mniej zaczerwienień.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Brandy Alexander za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cena nieadekwatna do jakości
  • Zachęcona pozytywnymi komentarzami uznałam, że się wykosztuję i wypróbuję. Niestety się zawiodłam. Kupiłam, ze względu na „pajączki” na nogach (mam też na twarzy ale na te partie nie stosowałam). Niestety krem nie zmniejszył widoczności popękanych naczynek. Nie liczyłam na cud, wiem, że żaden produkt nie sprawi, że znikną, ale miałam nadzieję, że chociaż będą mniej widoczne. Owszem była minimalna różnica po zastosowaniu tego kremu, ale uważam, że jak na produkt „z wyższej półki” efekty powinny być bardziej spektakularne.
    Używałam go również, gdy na ciele pojawił się jakiś siniak (często mam duże siniaki w miejscach, z których była pobierana krew). Muszę przyznać, że przy takim zastosowaniu krem sprawdził się o wiele lepiej. Siniaki dużo szybciej znikają, można powiedzieć, że nawet o kilka dni krócej się utrzymują.

Produkt szybko się wchłania, nie jest tłusty, ma postać bardziej żelu niż kremu. Niestety jest drogi zapłaciłam za niego 80-90 zł (75 ml). Zapach jest dosyć specyficzny, lekko drażniący. Jednak po rozsmarowaniu ulatnia się i jest niewyczuwalny.

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy nie jestem zadowolona z tego produktu. Z pewnością do niego nie wrócę i nikomu nie polecę.

Używam tego produktu od: dwa lata temu

Chcesz pochwalić Karmelka87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie skuteczny
  • Mnie auriderm xo poleciła lekarka, gdy przechodziłam operację i przy szwie pojawiły się krwawe wybroczyny i wylewy. Zapewniła, ze szybko pomoże w ich likwidacji i faktycznie nie mijała się z prawdą.
    Kosmetyk ma postać gęstego, przeźroczystego żelu i ostry, jakby cytrynowy zapach. Smarowałam nim zaognione miejsca i rzeczywiście dość szybko pomógł im się wchłonąć. Tak też było calkiem niedawno, gdy wylało mi naczynko pod okiem i pojawiła się bordowa plamka. Po systematycznym smarowaniu auridermem- zaczęła blednąć, ażw końcu wchłonęła się. Jedynym minusem jak dla mnie jest to, że w potraktowanym nim miejscu wysusza mocno skórę ( to chyba przez alkohol denat na II miejscu w składzie). Natomiast nie uzywałam go na naczynka- bo zwyczajnie u mnie nie są aż tak widoczne. Traktowałam go wyłącznie jako środek doraźny i SOS dla niespodziewanych wylewów. Pod tym względem u mnie sprawdził się doskonale

Używam tego produktu od: od 2011 roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2-3 opakowania

Chcesz pochwalić czerwonapoziomka za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy kosmetyk, jaki dotąd stosowałam
  • Auriderm XO Gel używam od jakichś sześciu miesięcy, i z powodzeniem zastąpił droższy i tłustszy Clinique Redness Solution. Ma lekką konsystencję, powiedziałabym, że to bardziej żel-krem niż żel. Szybko się wchłania, nie jest tłusty, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu n