Ziaja, Wazelina biała

Powiększ Ziaja, Wazelina biała

Zgłaszająca osoba: koculek

Wazelina biała (Vaselinum album FP V)
Działanie:
Skutecznie zapobiega wysuszaniu skóry. Doskonale regeneruje uszkodzony naskórek. Ma działanie natłuszczające i ochronne.
Zastosowanie:
Do preparatów farmaceutycznych. Zewnętrznie.

Dostępne opakowania: 30g, 400g, 1kg, 4kg, 8kg oraz w pojemności 30ml, jako "Wazelina Biała Kosmetyczna".

Skład: Petrolatum. (24.08.2012)

Cena: 3zł / 30g

• Nigdy wiecej...
  • Ta wazelina to jest jakies nieporozumienie. Serio. Nie mam zielonego pojecia dlaczego ma takie dobre recenzje. Jak dla mnie same minusy:
    - Śmierdzi. Ale smierdzi tak strasznie, ze nie moge jej uzywac na twarz. Wiec uzywam jej na kolana i lokcie, nie daje w zasadzie zadnych efektow ale robie to dlatego zeby nie wyrzucac pelnego opakowania. Chyba zaczne nia pastowac buty...
    - Nijak nie natluszcza tylko zaraz po nalozeniu wysycha.
    -Ma ciezka konsystencje, ciagnie sie i zle sie ja rozprowadza na skorze,
    - To podeleczko jest bardzo niepraktyczne, ciagle sie tlusci i nie da sie go otworzyc.
    Jak dla mnie masakra. Na szczescie byla tania wiec nie wyrzucilam w bloto duzo pieniedzy :p

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić la leche za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezwykle wydajna
  • Idealna do torebki, świetnie nawilża i „nigdy” się nie kończy ;-)
    Zalety:
    +nawilża suche usta i zapobiega przesuszeniem
    +łagodzi podrażnienia
    +regeneruje
    +odżywia
    +pielęgnuje
    +jest bardzo wydajna
    +wygodne i praktyczne opakowanie
    +bardzo niska cena
    Wady
    -brak zapachu

Ilość zużytych opakowań: niepełne 1

Chcesz pochwalić joannawch za czytelną i pomocną recenzję?
  • wazelina bez dna
  • Kupiłam ją bo potrzebowałam nawilżenia skutecznego ust. I okazała się strzałem w 10 jest super, ładnie pachnie, opakowanie szczelnie zamknięte, nie ma możliwość by samoistnie się otworzyło. Wazelinę mam i mam i nie wiem czy kiedykolwiek ją skończę a stosuję do wszystkiego: na wysuszone dłonie na usta na wysuszone łokcie.

Nie będę się rozpisywać bo każdy wie jak działa wazelina, a o jej skuteczności mogłabym rozchwalać się godzinami!

Używam tego produktu od: trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić hana_b za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealmny kosmetyk da wymagających ust.
  • Nareszcie ratunek dla moich biednych ust.
    Odkąd założyłam stały aparat na zęby borykam się ich przesuszeniem, odstającymi skórkami i zajadami. Smarowałam je wieloma specyfikami raczej z miernym skutkiem. Ostatnio w ostatniej chwili przy kasie zamieniłam kolejną pomadkę do wypróbowania na wazelinkę ziaji. To było to! Nie dość, że zapłaciłam grosze to nareszcie znalazłam odpowiedni kosmetyk dla moich ust. Odstające skórki prawie zniknęły!

Plusy:

- cena
    - wydajność
    - konsystencja
    - nie lepi się
    - długo utrzymuje się na ustach
    - idealnie chroni i pielęgnuje usta

Minusy:

Niektórym może przeszkadzać konieczność nagładania jej palcem i brak zapachu. Dla mnie nie ma to większego znaczenia.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Awerka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadziejna
  • Wazelina nie robi nic, poza ochroną skóry czy ust przed czynnikami im niesprzyjającymi, takimi jak wiatr czy mróz. Jedynie natłuszcza usta i to właśnie ta lepka warstwa je ochrania. Jednak nie nawilża ust ani trochę, nie regeneruje spierzchniętych warg.

Wazelina nałożona na skórę nie sprawia, że szybciej się ona goi, podrażnienia nie znikają. Kosmetyk jedynie zostawia na ciele tłustą, nieprzyjemną warstwę, na które nie da się założyć ubrania, ponieważ zostanie ono natychmiastowo pobrudzone.

Chcesz pochwalić DreamQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak
  • Idealne jeśli ktoś ma suche popękane usta, Działa błyskawicznie, fajnie nawilża w sumie nie odczuwalny jest aż tak zapach, dobra jest też jako pasta do białych butów Można ją mieć zawsze przy sobie w kosmetyczcę nie zajmuję dużo miejsca.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić justynak15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super nawilżenie
  • Gorąco polecam wszystkim, którzy mają problemy z suchymi ustami. Nie ma nic lepszego na to Nawilża na długo, utrzymuje się na ustach również długo. Kupiłam bodajże za 3 zł (bardzo mało jesli chodzi o taki produkt). Jest super wydajna Jedyny minus- nie ma żadnego smaku ani zapachu

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić sid95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest to na tyle uniwersalny produkt, że każdy powinien go mieć w swoim domu.
  • Zalety:
    +tania
    +łatwo dostępna
    +skuteczna
    +moim zdaniem, idealna konsystencja
    +bezbarwna
    +bezzapachowa
    +wielofunkcyjna
    +nie uczula/nie podrażnia/idealna przy AZS
    +wygodne opakowanie

Wady:
    -może jedna mała wada. Raczej nadaję się do używania w domu, bo jest bardzo widoczna, pozostawia tłustą warstwę.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić julia4444 za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje must have
  • Wazelinę z Ziaji odkryłam niedawno, wcześniej używałam innych tego typu produktów m.in. 'miodków' z Oriflame, ale po wielu latach zachwytu nad nimi zmęczył mnie ich... cudowny zapach

Wazelina Ziaji jest bezzapachowa, bezbarwna i TANIA. Dla mnie to istotne bo używam jej naprawdę dużo.

Właściwości wazeliny każdy zna więc nie ma się co rozwodzić nad nimi. Ja z powodzeniem stosuję ją przede wszystkim na usta, ale też skórki wokół paznokci, pięty, czasem większe partie ciała a nawet okolice oczu. Rewelacyjnie natłuszcza, nie ma obaw że podrażni (wreszcie córka nie krzyczy że ją kremik szczypie jak to bywa w przypadku wszystkich innych produktów), mieści się do każdej torebki, a nawet kieszeni kurtki a to ważne bo się z nią już nie rozstanę

Ma przyjemne dla oka opakowanie jak zresztą wszyskie kosmetyki Ziaji, jednak niezbyt praktyczne otwarcie - wieczko trzeba podważyć/odemknąć przez co nie trudno uszkodzić paznokcie.

POLECAM. Ze względu na cenę nie stracicie a na pewno zyskacie nieinwazyjny, 100% niepodrażniający, świetnie natłuszczający niezbędnik

Chcesz pochwalić kofanaanana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niepozorna
  • Wazelinę marki Ziaja, kupiłam zeszłej zimy w Hebe za około 2,30zł, szukałam wtedy ratunku dla spierzchniętych ust. Jako, że wcześniej z niewiadomych przyczyn doprowadziłam swoje usta do stanu krytycznego ( drobne pęknięcia, odrywające się skórki ect.) szukałam czegoś na prawdę dobrego. Z braku ratunku postanowiłam spróbować wazeliny za 2,30.
    Pierwszego wieczora nakładałam ją kilkakrotnie na usta i ich stan wydał mi się nieco lepszy, po kilku dniach doprowadziłam swoje wargi do dobrego stanu.
    Czasem używałam jej na skórę twarzy na noc i rano budziłam się z nawilżoną, odpowiednio natłuszczona i wyglądająca na wypoczętą cerą. Jak wiadomo, w przypadku cery tłustej takie eksperymenty mogą doprowadzić do licznych przykrych niespodzianek dlatego zastosowanie na twarz polecam tylko posiadaczkom suchej skóry.
    Zachęcam także do aplikowania jej na łokcie, kolana i dłonie ( raczej na noc, kiedy dodatkowo możemy założyć bawełniane rękawiczki).
    O konsystencji pisać nie będę, bo jest typowa dla wazeliny.
    Odejmuję pół gwiazdki za to, że muszę wkładać do niej palce czego nie lubię w przypadku kosmetyków do ust oraz pół gwiazdki za brak zapachu, który wpłynąłby na przyjemność jej używania.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić ToniaZhivago za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij