Ziaja, Wazelina biała

Powiększ Ziaja, Wazelina biała

Zgłaszająca osoba: koculek

Wazelina biała (Vaselinum album FP V)
Działanie:
Skutecznie zapobiega wysuszaniu skóry. Doskonale regeneruje uszkodzony naskórek. Ma działanie natłuszczające i ochronne.
Zastosowanie:
Do preparatów farmaceutycznych. Zewnętrznie.

Dostępne opakowania: 30g, 400g, 1kg, 4kg, 8kg oraz w pojemności 30ml, jako "Wazelina Biała Kosmetyczna".

Skład: Petrolatum. (24.08.2012)

Cena: 3zł / 30g

• Fajna
  • Wazelina dobrze nawilża i natłusza spierzchniętą skórę ust. Ładnie błyszczy, dość długo się utrzymuje.
    Mnie jednak nie przekonuje sposób aplikacji. Zostanę jednak przy tradycyjnych balsamach do ust.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie użycia pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martus283328 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 177 raz(y)
  • Świetna niedroga rzecz
  • Wazelina biała Ziai służy mi do smarowania ust. Swoją nieskomplikowaną formą i bezzapachowością zrobiła na mnie spore wrażenie.

Nadaje się do tego, aby zastąpić wszelkie balsamy do ust zapachowe i perfumowane na jakiś czas- chyba takiej przerwy mi brakowało.

Kolor biały, ale transparentny, opakowanie funkcjonalne i zwykłe, co mnie osobiście się podoba, lubię czasem coś zwykłego.

Dziwne, że nie znałam tej substancji wcześniej! Używam jej również do smarowania skóry wokół oczu na noc na krem i również do rzęs jako odżywkę.

Używam tego produktu od: 21 dni
    Ilość zużytych opakowań: jedno standard

Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • bardzo fajna rzecz
  • Natłuszcza, chroni usta przed wysuszeniem, nawilża; Szczególnie fajny efekt daje nałożenie jej na usta wieczorem, przed snem. Usta na drugi dzień są mięciutkie i bardzo dobrze nawilżone. Produkt bardzo wydajny, rzeczywiście starcza na długo. Kupiłam go 3 miesace temu i nadal mam więcej niż pół 'słoiczka'. A CENA PO PROSTU SUUUPER

Chcesz pochwalić ces za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najtańsza, najlepsza
  • Zwykła wazelina a tak wiele pomaga.
    Ratuję nią przesuszone, spierzchnięte i popękane usta i bardzo dobrze sobie z tym radzi!
    Ale moje zastosowanie to też np. pod nos przy katarze, kiedy jest mega podrażniony przez chusteczki.
    Na suche jak papier ścierny łokcie, czy też na błonę między kciukiem a palcem wskazującym, gdzie skóra jak u żółwia.
    Jest dobra na wszystko, na wszelkie podrażnienia które potrzebują natychmiastoego złagodzenia.
    Pół gwizdki odejmuję za to że nie mogę jej zużyć przed końcem ważności

Używam tego produktu od: ponad dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: cztrey opakowania

Chcesz pochwalić hope01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna do ust
  • Najzwyklejsza w świecie wazelina zyskała miano KWC przez ogromną listę recenzentek. Z przyjemnością dołączam do tego grona, ponieważ ta wazelina bije na głowę wszystkie inne drogeryjne specyfiki do ust kosztując jednosześnie grosze

Ratuje usta wtedy kiedy już żaden kosmetyk nie jest im w stanie pomóc. Regeneruje suche, spierzchnięte, popękane usta od ręki. przynosi im prawdziwe ukojenie. Genialnie nawilża i natłuszcza wargi. Jest idealna na każdą porę dnia, na każda porę roku.

Jest super wydajna, wystarczy spokojnie na rok codziennego użytkowania. Ma poręczne opakowanie, z którego z łatwością można wydobyć produkt do końca. Po prostu cudo

Chcesz pochwalić elpa11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • W czasie kiedy mam nasilony rumień (trądzik różowaty) zdarza się,że na ustach pojawia się coś w rodzaju rozległej opryszczki i wygląda to źle a i goi się długo i uporczywie. Dzięki wazelinie z Ziaji jestem w stanie zapanować nad tym faktem na długo zanim dojdzie do najgorszych zmian. Tylko wazelina firmy Ziaja działa tak dobrze. W zimie kładę grubą warstwę przed wyjściem na dwór. Używam też przed pójściem spać. Świetny produkt w dobrej cenie i o dużej wydajności. Ziaja po raz kolejny wygrywa!

Ilość zużytych opakowań: 2 całe i w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić ewaodklimta za czytelną i pomocną recenzję?
  • moze byc
  • Wazelina zawsze sie przyda. Czasami uzywam jej do rąk, paznokci, stop, czy ust. Ale nie jest to cos co lubie, poniewaz jest strasznie tlusta. Oczywiscie, ze tak, przeciez to wazelina. Mimo wszystko staram sie wykonczyc opakowanie, ktore mi zalega w szafce, chociaz nie wykluczam tego, ze ktoregos dnia pobiegne do apteki bo okaze sie, ze nagle jej potrzebuje

Używam tego produktu od: pol roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malenkaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza wazelina
  • Plusy :

+ już po pierwszej nocy z wazeliną na ustach znikł dyskomfort i szczypanie
    + po tygodniu kuracji usta nie były już obolałe i spękane a świetnie zregenerowane, miękkie i bez suchych skórek
    + nawilża i natłuszcza
    + bezzapachowa i bez koloru aczkolwiek nadaje połysk taki jak przezroczysty błyszczyk
    + nie uczula nie podrażnia
    + idealna na suche łokcie i kolana oraz inne wysuszone miejsca
    + duże wydajne opakowanie
    + duży otwór dzięki czemu łatwo się wydobywa ( mimo słoiczka to dzięki właśnie wielkości otworku nie musimy grzebać tam paznokciami co wydaje mi się bardziej higieniczne niż kremy i pomadki z małymi otworami )
    + konsystencja bardzo miękka- łatwo sunie po ustach ( nie zbita i nie lejąca taka w sam raz )
    + cena

Minusy :

- brak

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić DagUusia87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra
  • Bardzo ją lubię, ale ma swoje minusy. Dobrze działa, ale nie lubię tej tłustej warstwy na ustach, gdy ją nałożę. Dla mnie nadaje się tylko do użycia w domu, najlepiej na noc. Nie nawilża, tylko natłuszcza i wygładza, usuwa suche skórki.
    Nadaje się też do posmarowania innych suchych miejsc. Dobrze się sprawdza, gdy skóra na nosie jest podrażniona przy katarze.
    Jest tania i łatwo dostępna.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić louisee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mogę się z nią rozstać!
  • Jest dla mnie niezastąpionym kosmetykiem do ust. Robi wszystko co obiecuje producent, trzyma się baaardzo długo na ustach. Niska cena i dostępność kosmetyku jest zdecydowanie na plus.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić Asseq za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest genialna
  • - jest bardzo wydajna
    - jest bardzo tania
    - genialna na spierzchnięte usta
    - świetnie regeneruje naskórek
    - doskonała do stosowania zarówno w lecie na przesuszoną skórę jak i w zimie na przemarzniętą skórę
    - małe opakowanie które można zabrać wszędzie

minusy: brak

Ilość zużytych opakowań: 2 małe opakowania

Chcesz pochwalić kamilliaa87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialna na zimę
  • Na cieplejsze pory wybrałabym inny produkt, bo moje usta nie wymagają wtedy aż takiej pielęgnacji, a lubię ładny zapach pomadki, jednak na zimę to najlepsze rozwiązanie.

Wazelinę poleciła mi jedna z wizażanek i jestem jej za to mega wdzięczna. Nakupowałam się od groma pomadek, od nivei, przez carmexy, po neutrogene. Nic w zimę nie dawało rady z moimi boleśnie popękanymi ustami.

+wydajny
    +cena
    +szybkie działanie
    +nawet grubsza warstwa szybko się wnika w usta
    +usta są po niej idealnie gładziutkie
    +brak koloru

Dodatkowo drugie opakowanie jest ulubieńcem mojego psa- idealnie chroni psie łapki przed solą i piaskiem w zimę

Ilość zużytych opakowań: jestem w niecałej połowie (mimo częstego stosowania)

Chcesz pochwalić Hikaru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt
  • Wazelina kosmetyczna jest to kosmetyk który mam zawsze pod ręką. Świetnie sobie radzi zimą z moimi popękanymi od mrozu ustami oraz z podrażnioną i suchą skórą. Dobrze regeneruje więc uszkodzony naskórek.
    Opakowanie jest dość wydajne i starcza na dość długo.I jeszcze jednym plusem jest jej cena bo kosztujeniecałe 3 zł.
    Jak dla mnie jest to produkt na 5 Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 4 małe opakowania

Chcesz pochwalić niunia1994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wyśmienita.
  • zawsze miałam opór do wazeliny kosmetycznej bo wydawała mi sie jakaś taka cieżka do pielgnacji.. i byłam w błędzie!
    Jest świetna.

+ idealna do pielegnacji ust w zimę
    + zmiękcza i nawilża suche pięty, łokcie, kolana itp
    + miła konsystencja - nie zbyt zbita, nie lejąca się
    + bezbarwna
    + bezzapachowa? a nawet jesli ma jakiś zapach to taki neutralny, niedrażniący
    + dwutygodnionwa kuracja wazelina na rzęsy bardzo dobrze ze uelastycznia i sprawia, że są mięciutkie
    +niesamowicie wydajna

jedynym mankamentem jest to ze trzeba grzebac palcem zeby ja wyjąć, ale z małego 30g pudełeczka to jeszcze nie tak źle wygląda

Używam tego produktu od: od 3,5 -4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: małe 30g, 1 w połowie zużyte

Chcesz pochwalić mojbyljuzzajety za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze i wszedzie
  • Tę wazelinę stosuję już dobre 10 lat. Z przerwami na wypróbowanie innych produktów wracam do niej wiernie, bo po prostu jest dla mnie najlepsza. Zawsze wygrywa z innymi produkatami . Na rynku są inne- z dodatkami, lekko koloryzujące, zapachowe, ale nie mają tego samego działania, jak ta. Stosuję ją zawsze na noc i rano mam gładkie, miekkie usta. czasami w ciągu dnia po nią sięgam. Choć w dzień używam pomadki nawilżającej/ szminki/ błyszczyka.

plusy:
    + cena
    + dostępność- w prawie każdej aptece i drogerii
    +brak koloru (dla mnie na plus, bo dla koloru używam pomadek
    + wydajnośc- starcza naprawdę na dłuuugo przy codziennym stosowaniu
    + nawilżanie i reparowanie ust- zawsze, zawsze na mnie działa. ta wazelina nigdy mnie nie zawiodła.

minusy
    - niehigeniczne opakowanie- trzeba włożyć palec, żeby wyciągnąć trochę produktu.

mogliby sprzedawać ją również w malutkich opakowaniach, takich na parodniową podróż.

Ilość zużytych opakowań: nie zliczę na bank z 10

Chcesz pochwalić ullanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak już wazelina to tylko Ziaja
  • Osobiście nie przepadam za jakimikolwiek wazelinami, gdyż zawierają zawsze parafinę i wiadomo co za tym idzie - zatykają pory w skórze.

Jednak gdy preparaty bez parafiny mi nie pomogają (zawsze dzieje sie tak zimą) sięgam po wazelinę ziaji.
    Wydajna, bez zapachu i łatwo się aplikuje, małe pudełeczko można wrzucić do torebki. Jest tania i można ją kupić w każdej aptece.

Dodam jeszcze, że mój chłopak, który jest tatuażystą w profesjonalnym Studio tatuażu używa też tej wazeliny, żeby zamknąć pory po wykonanym tatuażu.

Używam tego produktu od: całą zimę
    Ilość zużytych opakowań: jedno małe 30g

Chcesz pochwalić Rumcykiewicz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • +tania
    +polska firma
    +wydajna
    +uniwersalna
    +ładnie nawilża i regeneruje skórę
    +małe pudełeczko
    +dobra do ust, mam wrażenie, że tylko ona mi pomaga
    +ładnie błyszczy i nie waży się na ustach

-smak
    -czasem trudno ją dostać

Używam tego produktu od: czerwiec 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić ewela01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo!
  • Mam manie na punkcie pomadek i wiele z nich już przetestowałam, niestety nie znalazłam żadnej, która odpowiadałaby mi w 100 %. Jedynie chapstick, ale płacenie 10 zł za taką pomadkę raz na 2 tygodnie to sporo nawet tisane czy carmex nie spełniały moich oczekiwań. I któregoś razu w zimę podebrałam mojemu tacie wazelinę, który używał jej do różnych śrubek itd. Sprawdziła się znakomicie! Już od pierwszego nałożenia moje usta wróciły do swojej kondycji. Od tamtej pory używam jej codziennie, pod szminki, szczególnie te matowe, a także po ich użyciu dzięki czemu moje usta są zawsze zadbane. Dodatkowo używam jej na noc (grubsza warstwa) i czasami pod oczy, ale tutaj jakiegoś szczególnego działania nie zauważyłam. Z ustami jest tak, że każdy musi sam wypróbować co mu odpowiada - polecam spróbować! Jeszcze za te cenę żadnych minusów! Nic jej nie dorównuje!

Ilość zużytych opakowań: ponad 4

Chcesz pochwalić maggieniv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza ochrona dla moich ust
  • Zaczęłam używać tego małego cudeńka, gdy rozpoczęłam silną kurację przeciwtrądzikową, której głównym efektem ubocznym była niewyobrażalnie sucha, popękana i wrażliwa skóra (szczególnie ust). Z racji tego, że musiałam wykreślić większość produktów ze względu na rygorystyczne podejście do składu, kupiłam wazelinę - zwyczajne, proste mazidło, które okazało się strzałem w 10.

Plusy:

+ brak kompozycji zapachowych i (zbędnych) składników, które mogłyby podrażnić delikatną skórę
    + cena - ja płaciłam w aptece ok. 2,60
    + świetnie chroni przed czynnikami zewnętrznymi - nie wyobrażam sobie bez niej wyjścia na zimno
    + jest wydajna (co prawda ja w pół roku zużyłam tyle opakowań, co niektóre z dziewczyn w 1,5 roku, ale używałam jej kilkadziesiąt razy dziennie)
    + dobrze natłuszcza skórę
    + dostępność - większość aptek, drogerie ze stanowiskami Ziai
    + nie ściera się zbyt szybko

Minusy:
    brak

Na pewno będzie mi towarzyszyć, gdy będę musiała zabezpieczyć skórę przed wysychaniem, mrozem czy wiatrem.

Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie 3

Chcesz pochwalić Esperr za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój mistrz.
  • Miliony pomadek, balsamów do ust, kremów i błyszczyków przewinęło się już przez moją torebkę. Nie ma NIC co by dorównywało cudotwórczym, nawilżającym właściwościom wazeliny. Serio.

Chcesz pochwalić staska94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu Ziaja
  • Wazelina może być stosowana w zastępstwie każdej pomadki ochronnej. I niekiedy zdarza się, że jest o wiele bardziej skuteczna aniżeli wszelakie pomadki ochronne.

Jest na tyle mała i praktyczna, że może zmieścić się w każdej torebce. Cena? To zaledwie grosze.
    a okazuje się niezbędna w większości sytuacji, szczególnie idealnie oddziałuje na spierzchnięte i wysuszone usta.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić klio69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • Wazelina jak to wazelina.
    *natłuszcza
    *nawilża
    *używam nawet na popękane pięty
    *na popękane usta
    Minusów raczej nie ma, od wazeliny nie oczekuje się zbyt wiele.
    Opakowanie w porządku, nawet dobra aplikacja.
    Tyle

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić LadyVeronicca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra.
  • Jest to dobra wazelina. Nic szczególnego ,chroni twoje usta i spełnia wszystko co powinna. Nie jest droga, dostępna w aptece ,albo sklepie ziaja , mała, moża wsadzić ją nawet do kieszeni. Całkiem przyjemy zapach!

Chcesz pochwalić 6anita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Must have
  • Każda z nas powinna miec takie cudeńko w swojej kosmetyczce idealna na spierzchnięte usta, głównie w tym celu ją stosuję i spisuje się doskonale. Używam jej niedługo, ale wiem, że zagości u mnie na dłużej. Polecam !

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: trochę pierwszego

Chcesz pochwalić emilenka10 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uniwersalna
  • Produkt wszechstronny, łatwo dostępny i tani. Plus za brak kompozycji zapachowej. Bardzo fajne, proste opakowanie. Duża pojemność w niskiej cenie.
    Zawsze do niej wracam

Używam tego produktu od: od kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?