Ziaja, Wazelina biała

Powiększ Ziaja, Wazelina biała

Zgłaszająca osoba: koculek

Wazelina biała (Vaselinum album FP V)
Działanie:
Skutecznie zapobiega wysuszaniu skóry. Doskonale regeneruje uszkodzony naskórek. Ma działanie natłuszczające i ochronne.
Zastosowanie:
Do preparatów farmaceutycznych. Zewnętrznie.

Dostępne opakowania: 30g, 400g, 1kg, 4kg, 8kg oraz w pojemności 30ml, jako "Wazelina Biała Kosmetyczna".

Skład: Petrolatum. (24.08.2012)

Cena: 3zł / 30g

• sprawdzona, tania, dobra
  • Wazeliny używam już naprawdę długo:
    +pielęgnuje usta
    +nawilża
    +chroni podczas mrozów i upałów
    + nabłyszcza, dobra zamiast błyszczyka
    + tania

Myślę, że warto ją mieć w torebce, zawsze przy sobie ;-)

Chcesz pochwalić Spencer007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • taka w kit...
  • dla mnie ta wazelina to nic specjalnego

plusem na pewno jest cena i dostępność oraz opakowanie

minusem jest jej gęstość na moich ustach się nie sprawdza może do smarowania innych części ciała jest ok wolę inną

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klapouchy1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędna.
  • Używam jej cały rok, latem może mniej intensywnie, ale zawsze jest na podorędziu. W zasadzie to taki kosmetyk, który jakiś wielkich cudów nie robi, ale głupio go nie mieć.
    Używam jej głownie w warunkach domowych, co wieczór przed snem, przed wyjściem z domu, czy gdy potrzebują tego moje usta, bo dobrze sobie z nimi radzi. Przede wszystkim natłuszcza i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Zimą niezbędna absolutnie, bo regeneruje podrażnione mrozem wargi.
    I wiem, że tak samo działa milion innych pomadek ochronnych, są nawet lepsze, bo można je higienicznie aplikować. Są napompowane przeróżnymi substancjami cud, ale co wazelinka to wazelinka
    Tania jak barszcz i absolutnie mega wydajna.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: też kilka

Chcesz pochwalić error_error za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój must have!
  • Zdecydowanie niezbednik w mojej kosmetyczce! Idealny jako balsam do ust, natłuszczacz na suche i podraznione miejscia i jako... odżywka do rzes! Tak! U mnie idealnie sie sprawdza i choć czasami mi sie krystalizuje na ustach to jestem w stanie jej to wybaczyc. Jest bardzo tania i wydajna, czego chceć wiecej

Używam tego produktu od: zawsze
    Ilość zużytych opakowań: niezliczona ilosc

Chcesz pochwalić maagda11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra przyjaciółka!
  • Myslę,że to najlepsza wazelina kosmetyczna z jaką się spotkałam. Podbiła moje serce, ponieważ jest pomocna w kilky dziedzinach i we wszystkich spisuje się na medal.
    PLUSY :
    1.Nawilża usta - wystarczy nałożyć niewielką ilość , najlepiej przed snem ,a rano usta są w idealnym stanie, bez popękań ,miękkie i gładkie.
    2.Poprawia znieszczone końce włosów - używana przed snem ; wcierana w rozdwojone końce włosów działa cuda. Szybko i łatwo się zmywa jej nadmiar podczas mycia włosów nawet zwykłym ,delikatnym szamponem.
    3.Mozna ją dodawać do olejów przy pielęgnacji cery. Nawilża skóre twarzy i sprawia ze wygląda zdrowo, jest idealnie napięta.
    4. Jest bardzo wydajna.
    5.Bardzo szybko działa na wysuszoną skórę dłoni.
    6.Zabezpiecza kontur wewnętrzny przy farbowaniu włosów na ciemne kolory.
    7.Nie uczula.
    8. Bardzo taniutka.
    9.Wcierana w macierz paznokcia przyśpiesza jego wzrost.
    10. Cienka warstwa nakładana na skórę sprawia ,że pięknie się błyszczy nie obciązając i przedłuża intensywność zapachów perfum.
    MINUSY:
    brak

Używam tego produktu od: 11miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić zycie_z_pasja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędnik w kosmetyczce
  • Uwielbiam tę wazelinę, używam jej od czasów gimnazjum i zostanie ze mną jeszcze bardzo, bardzo długo.

+ nawilżenie, natłuszczenie ust
    + można spokojnie aplikować ją na podrażnioną skórę, przyspiesza gojenie się ran (przykład - kiedy mamy mocno podrażnioną skórę wokół nosa podczas kataru)
    + dostępność
    + wszechstronność użycia, można wykorzystać ją na naprawdę wiele sposobów
    + wygodne opakowanie, które nie psuje się w żaden sposób, nie pęka itp.

Minusów nie zauważyłam

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo, jest ze mną 24/7

Chcesz pochwalić lizkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealna
  • Wazelinę stosuje przeważnie na usta- stają się ładnie błyszczące i nawilżone. Dodatkowo na paznokcie i skórki, na różne otarcia, czasem na rzęsy. Ogólnie jestem zadowolona z zastosowania, zawsze ją mam pod ręką.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Kiwaczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez przesady, to tylko wazelina
  • Co znaczy siła sugestii! Potrafi z według mnie zupełnie zwyczajnego produktu uczynić niemal ósmy cud świata
    Wazelina to w końcu środek służący bardziej zabezpieczeniu naskórka przed wpływem czynników zewnętrznych (także dzięki temu, że NIE jest wchłaniana przez skórę) aniżeli odżywieniu jej od środka. Natłuszczenie-owszem, ale nic ponad to.
    Niczyja to wina, po prostu takie są właściwości wazeliny i nie można spodziewać się po jej zastosowaniu rezultatów osiągalnych przy użyciu balsamów bogatych w różne olejki i inne składniki odżywcze.
    Opakowanie również niczym się nie wyróżnia, białe, proste i dosyć duże, stąd wydaje mi się, że praktyczniejsze w domowych warunkach, aniżeli do noszenia jej w kosmetyczce.
    Wazelina z pewnością może przysłużyć się tym osobom, których usta nie wymagają dogłębnej pielęgnacji, a także tym, którym odpowiada, że jest bezzapachowa i nie podrażnia skóry.
    Przystępna cena i dostępność produktu również na plus dla Ziaji, jednak nie sądzę, że w przyszłości ponownie po nią sięgnę. I nie dlatego, że nie zwojowała cudów, bo to z gruntu nie było możliwe, tylko dlatego, że mimo częstego jej stosowania moje usta szybko traciły tę ochronną warstwę, jaką wazelina miała im zapewnić i stawały się suche i spierzchnięte.
    Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno 30 ml w użyciu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lola Bunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajna
  • Wazelina dobrze nawilża i natłusza spierzchniętą skórę ust. Ładnie błyszczy, dość długo się utrzymuje.
    Mnie jednak nie przekonuje sposób aplikacji. Zostanę jednak przy tradycyjnych balsamach do ust.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie użycia pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martus283328 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 232 raz(y)
  • Świetna niedroga rzecz
  • Wazelina biała Ziai służy mi do smarowania ust. Swoją nieskomplikowaną formą i bezzapachowością zrobiła na mnie spore wrażenie.

Nadaje się do tego, aby zastąpić wszelkie balsamy do ust zapachowe i perfumowane na jakiś czas- chyba takiej przerwy mi brakowało.

Kolor biały, ale transparentny, opakowanie funkcjonalne i zwykłe, co mnie osobiście się podoba, lubię czasem coś zwykłego.

Dziwne, że nie znałam tej substancji wcześniej! Używam jej również do smarowania skóry wokół oczu na noc na krem i również do rzęs jako odżywkę.

Używam tego produktu od: 21 dni
    Ilość zużytych opakowań: jedno standard

Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • bardzo fajna rzecz
  • Natłuszcza, chroni usta przed wysuszeniem, nawilża; Szczególnie fajny efekt daje nałożenie jej na usta wieczorem, przed snem. Usta na drugi dzień są mięciutkie i bardzo dobrze nawilżone. Produkt bardzo wydajny, rzeczywiście starcza na długo. Kupiłam go 3 miesace temu i nadal mam więcej niż pół 'słoiczka'. A CENA PO PROSTU SUUUPER

Chcesz pochwalić ces za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najtańsza, najlepsza
  • Zwykła wazelina a tak wiele pomaga.
    Ratuję nią przesuszone, spierzchnięte i popękane usta i bardzo dobrze sobie z tym radzi!
    Ale moje zastosowanie to też np. pod nos przy katarze, kiedy jest mega podrażniony przez chusteczki.
    Na suche jak papier ścierny łokcie, czy też na błonę między kciukiem a palcem wskazującym, gdzie skóra jak u żółwia.
    Jest dobra na wszystko, na wszelkie podrażnienia które potrzebują natychmiastoego złagodzenia.
    Pół gwizdki odejmuję za to że nie mogę jej zużyć przed końcem ważności

Używam tego produktu od: ponad dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: cztrey opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić hope01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna do ust
  • Najzwyklejsza w świecie wazelina zyskała miano KWC przez ogromną listę recenzentek. Z przyjemnością dołączam do tego grona, ponieważ ta wazelina bije na głowę wszystkie inne drogeryjne specyfiki do ust kosztując jednosześnie grosze

Ratuje usta wtedy kiedy już żaden kosmetyk nie jest im w stanie pomóc. Regeneruje suche, spierzchnięte, popękane usta od ręki. przynosi im prawdziwe ukojenie. Genialnie nawilża i natłuszcza wargi. Jest idealna na każdą porę dnia, na każda porę roku.

Jest super wydajna, wystarczy spokojnie na rok codziennego użytkowania. Ma poręczne opakowanie, z którego z łatwością można wydobyć produkt do końca. Po prostu cudo

Chcesz pochwalić elpa11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • W czasie kiedy mam nasilony rumień (trądzik różowaty) zdarza się,że na ustach pojawia się coś w rodzaju rozległej opryszczki i wygląda to źle a i goi się długo i uporczywie. Dzięki wazelinie z Ziaji jestem w stanie zapanować nad tym faktem na długo zanim dojdzie do najgorszych zmian. Tylko wazelina firmy Ziaja działa tak dobrze. W zimie kładę grubą warstwę przed wyjściem na dwór. Używam też przed pójściem spać. Świetny produkt w dobrej cenie i o dużej wydajności. Ziaja po raz kolejny wygrywa!

Ilość zużytych opakowań: 2 całe i w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić ewaodklimta za czytelną i pomocną recenzję?
  • moze byc
  • Wazelina zawsze sie przyda. Czasami uzywam jej do rąk, paznokci, stop, czy ust. Ale nie jest to cos co lubie, poniewaz jest strasznie tlusta. Oczywiscie, ze tak, przeciez to wazelina. Mimo wszystko staram sie wykonczyc opakowanie, ktore mi zalega w szafce, chociaz nie wykluczam tego, ze ktoregos dnia pobiegne do apteki bo okaze sie, ze nagle jej potrzebuje

Używam tego produktu od: pol roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malenkaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza wazelina
  • Plusy :

+ już po pierwszej nocy z wazeliną na ustach znikł dyskomfort i szczypanie
    + po tygodniu kuracji usta nie były już obolałe i spękane a świetnie zregenerowane, miękkie i bez suchych skórek
    + nawilża i natłuszcza
    + bezzapachowa i bez koloru aczkolwiek nadaje połysk taki jak przezroczysty błyszczyk
    + nie uczula nie podrażnia
    + idealna na suche łokcie i kolana oraz inne wysuszone miejsca
    + duże wydajne opakowanie
    + duży otwór dzięki czemu łatwo się wydobywa ( mimo słoiczka to dzięki właśnie wielkości otworku nie musimy grzebać tam paznokciami co wydaje mi się bardziej higieniczne niż kremy i pomadki z małymi otworami )
    + konsystencja bardzo miękka- łatwo sunie po ustach ( nie zbita i nie lejąca taka w sam raz )
    + cena

Minusy :

- brak

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić DagUusia87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra
  • Bardzo ją lubię, ale ma swoje minusy. Dobrze działa, ale nie lubię tej tłustej warstwy na ustach, gdy ją nałożę. Dla mnie nadaje się tylko do użycia w domu, najlepiej na noc. Nie nawilża, tylko natłuszcza i wygładza, usuwa suche skórki.
    Nadaje się też do posmarowania innych suchych miejsc. Dobrze się sprawdza, gdy skóra na nosie jest podrażniona przy katarze.
    Jest tania i łatwo dostępna.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić louisee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mogę się z nią rozstać!
  • Jest dla mnie niezastąpionym kosmetykiem do ust. Robi wszystko co obiecuje producent, trzyma się baaardzo długo na ustach. Niska cena i dostępność kosmetyku jest zdecydowanie na plus.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić Asseq za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest genialna
  • - jest bardzo wydajna
    - jest bardzo tania
    - genialna na spierzchnięte usta
    - świetnie regeneruje naskórek
    - doskonała do stosowania zarówno w lecie na przesuszoną skórę jak i w zimie na przemarzniętą skórę
    - małe opakowanie które można zabrać wszędzie

minusy: brak

Ilość zużytych opakowań: 2 małe opakowania

Chcesz pochwalić kamilliaa87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialna na zimę
  • Na cieplejsze pory wybrałabym inny produkt, bo moje usta nie wymagają wtedy aż takiej pielęgnacji, a lubię ładny zapach pomadki, jednak na zimę to najlepsze rozwiązanie.

Wazelinę poleciła mi jedna z wizażanek i jestem jej za to mega wdzięczna. Nakupowałam się od groma pomadek, od nivei, przez carmexy, po neutrogene. Nic w zimę nie dawało rady z moimi boleśnie popękanymi ustami.

+wydajny
    +cena
    +szybkie działanie
    +nawet grubsza warstwa szybko się wnika w usta
    +usta są po niej idealnie gładziutkie
    +brak koloru

Dodatkowo drugie opakowanie jest ulubieńcem mojego psa- idealnie chroni psie łapki przed solą i piaskiem w zimę

Ilość zużytych opakowań: jestem w niecałej połowie (mimo częstego stosowania)

Chcesz pochwalić Hikaru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt
  • Wazelina kosmetyczna jest to kosmetyk który mam zawsze pod ręką. Świetnie sobie radzi zimą z moimi popękanymi od mrozu ustami oraz z podrażnioną i suchą skórą. Dobrze regeneruje więc uszkodzony naskórek.
    Opakowanie jest dość wydajne i starcza na dość długo.I jeszcze jednym plusem jest jej cena bo kosztujeniecałe 3 zł.
    Jak dla mnie jest to produkt na 5 Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 4 małe opakowania

Chcesz pochwalić niunia1994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wyśmienita.
  • zawsze miałam opór do wazeliny kosmetycznej bo wydawała mi sie jakaś taka cieżka do pielgnacji.. i byłam w błędzie!
    Jest świetna.

+ idealna do pielegnacji ust w zimę
    + zmiękcza i nawilża suche pięty, łokcie, kolana itp
    + miła konsystencja - nie zbyt zbita, nie lejąca się
    + bezbarwna
    + bezzapachowa? a nawet jesli ma jakiś zapach to taki neutralny, niedrażniący
    + dwutygodnionwa kuracja wazelina na rzęsy bardzo dobrze ze uelastycznia i sprawia, że są mięciutkie
    +niesamowicie wydajna

jedynym mankamentem jest to ze trzeba grzebac palcem zeby ja wyjąć, ale z małego 30g pudełeczka to jeszcze nie tak źle wygląda

Używam tego produktu od: od 3,5 -4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: małe 30g, 1 w połowie zużyte

Chcesz pochwalić mojbyljuzzajety za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze i wszedzie
  • Tę wazelinę stosuję już dobre 10 lat. Z przerwami na wypróbowanie innych produktów wracam do niej wiernie, bo po prostu jest dla mnie najlepsza. Zawsze wygrywa z innymi produkatami . Na rynku są inne- z dodatkami, lekko koloryzujące, zapachowe, ale nie mają tego samego działania, jak ta. Stosuję ją zawsze na noc i rano mam gładkie, miekkie usta. czasami w ciągu dnia po nią sięgam. Choć w dzień używam pomadki nawilżającej/ szminki/ błyszczyka.

plusy:
    + cena
    + dostępność- w prawie każdej aptece i drogerii
    +brak koloru (dla mnie na plus, bo dla koloru używam pomadek
    + wydajnośc- starcza naprawdę na dłuuugo przy codziennym stosowaniu
    + nawilżanie i reparowanie ust- zawsze, zawsze na mnie działa. ta wazelina nigdy mnie nie zawiodła.

minusy
    - niehigeniczne opakowanie- trzeba włożyć palec, żeby wyciągnąć trochę produktu.

mogliby sprzedawać ją również w malutkich opakowaniach, takich na parodniową podróż.

Ilość zużytych opakowań: nie zliczę na bank z 10

Chcesz pochwalić ullanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak już wazelina to tylko Ziaja
  • Osobiście nie przepadam za jakimikolwiek wazelinami, gdyż zawierają zawsze parafinę i wiadomo co za tym idzie - zatykają pory w skórze.

Jednak gdy preparaty bez parafiny mi nie pomogają (zawsze dzieje sie tak zimą) sięgam po wazelinę ziaji.
    Wydajna, bez zapachu i łatwo się aplikuje, małe pudełeczko można wrzucić do torebki. Jest tania i można ją kupić w każdej aptece.

Dodam jeszcze, że mój chłopak, który jest tatuażystą w profesjonalnym Studio tatuażu używa też tej wazeliny, żeby zamknąć pory po wykonanym tatuażu.

Używam tego produktu od: całą zimę
    Ilość zużytych opakowań: jedno małe 30g

Chcesz pochwalić Rumcykiewicz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • +tania
    +polska firma
    +wydajna
    +uniwersalna
    +ładnie nawilża i regeneruje skórę
    +małe pudełeczko
    +dobra do ust, mam wrażenie, że tylko ona mi pomaga
    +ładnie błyszczy i nie waży się na ustach

-smak
    -czasem trudno ją dostać

Używam tego produktu od: czerwiec 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić ewela01 za czytelną i pomocną recenzję?