L'Oreal Paris, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry) (stara wersja)

Podkład w naturalnych odcieniach, rozprowadzający się bez smug, idealnie dopasowujący się do koloru skóry. Nie daje efektu maski przy jednoczesnym świetnym kryciu. Dostępny w szerokiej gamie chłodnych, neutralnych i ciepłych odcieni.

Skład: /kolor C3/ Aqua(water), isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]

Cena: 44 zł / 30 ml

Jakość idzie w parze z ceną

Kilka lat temu , jeszcze w czasach liceum poszukiwałam dobrego podkładu, testowałam ich kilkanaście przez 2-3 lata z różnymi skutkami; przesuszenie, zapychanie, podkreślanie porów,nieodpowiednia kolorystyka oraz efekty maski. Te testy wzbudziły u mnie niechęć do podkładów, aż na studiach koleżanka poleciła mi True Match . Oczywiście nie wierzyłam, że ten okaże się inny ale postanowiłam wypróbować , zwłaszcza że współlokatorka użyczyła mi swój twierdząc że " to nie nic nie szkodzi że podkład jest o ton za jasny i tak dopasuje się do mojej karnacji". Miała rację, każdy podkład pod wpływem temperatury utlenia się i nieco ciemnieje.
Byłam i jestem zaszokowana działaniem podkładu;
-brak efektu maski
-kolor dopasowuje się do cery( używam D3/W3 ale C3/W3 też jest ok),
-dobrze kryje( mam cerę mieszaną ze skłonnościami do wyprysków w strefie T więc aplikuje go bardzo małą ilość-jedno naciśnięcie pompki w zupełności wystarcza).

PLUSY:
+gama kolorystyczna
+trwałość
+dobre krycie
+pompka
+wydajność ( 30 ml wystarcza mi na 6-7 miesięcy codziennego stosowania)
+faktor SPF17
+nie wysusza skóry,cera wygląda na dobrze nawilżoną.

Minusy;
-cena
-uczucie matowienia nie trwa długo po 3-4 h,( moja strefa T świeci się, koryguje ten efekt bibułką matującą i mam problem z głowy na następne 3-4 godziny). Niestety w przypadku mojej cery każdy podkład powodował ten sam efekt.Czy mam podkład czy nie moje czoło po 3-4 godzinach świeci się jak żarówka.

Niezastąpiony

Rewelacyjny podkład, przez długi czas szukałam podkładu w dobrej cenie (internetowo można kupic za 30 zł), takiego który nie pokreślałby suchych skórek i naturalnie wyglądał. True Match rewelacyjnie wpasowywuje sie w naturalny kolor naszej cery, lekko ją rozświetla i nie powoduje efektu maski.

PLUSY:
+cena
+gama kolorystyczna (używam N1)
+trwałość
+nie działa niszcząco na skórę
+średnie krycie
+pompka

MINUSY
-dostępność

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1,5

Nie zawiodłam się :)

Ze względu na dużo wariantów jakie spełnił ten podkład na mojej buzi, chciałabym przedstawić długą dokładną recenzję. Myślę, że warto, jeżeli ma to pomóc kilku osobom chcącym kupić True Match.

Moja cera jest skłonna do zapychania przez podkłady, wysuszenia, podrażnienia itp.

Od podkładu oczekuję, krycia, jednocześnie naturalnego wykończenia i trwałości.

Słyszałam, że podkład True Match wysusza. Bzdura ! Jeśli potrafisz dobrze nawilżyć buzie przed aplikacją, nie możesz powiedzieć, że podkład wysusza. Wina leży tylko po stronie człowieka.

Krycie. Początkowo aplikacja palcami była nie korzystna do końca. Trzeba było nałożyć więcej podkładu, żeby buzia była równomiernie pokryta, a wypryski zakryte.
Dostałam gąbkę do makijażu, najzwyklejszą za 10 zł, po tym byłam zachwycona, w jaki sposób podkład zmienił fakturę, oraz efekt wykończenia.

Trwałość. Nakładany palcami ścierał się po 4 godzinach, tworząc przy tym ważenie się i wchodzenie w zmarszczki mimiczne.
Nakładany gąbką, trzymał się i wyglądał naturalnie do 8 godzin. Naprawdę ślicznie to wyglądało na twarzy, nie było widać podkładu, a krycie było maksymalne. Nie wchodził w zmarszczki i nie ważył się.

Podsumowując. Jedna mała tania gąbka, zmienia fakturę podkładu od początku o końca. Warto !

Poza tym.
- podkład nie zapycha, jeśli odpowiednio pielęgnuje się twarz
- podkład nie wysusza, jeśli odpowiednio się ją nawilży
- podkład nie podkreśla suchych skórek, jeśli wykona się lekki peeling
- podkład True Match w najjaśniejszym odcieniu jaki posiadałam, nie zmienia koloru w ciągu dnia.

Minęły 2 miesiące, teraz zaczynam testować nową wersję True Match, ponieważ tak bardzo się przywiązałam.

Bardzo dobrze kryje bez efektu maski, SUPER!

Bardzo nie lubie dobierac podkładów , najczesciej konczyło sie niertafionym zakupem ehh. Ten podkład poleciła mi siostra i strzał w dziesiatke ! super kryje bez efektu maski, bardzo dobrze sie rozprowadza jak aksamit, jako pierwszy kupiłam odcien 3D/3W , jest ok ale jak dla mnie bardziej na lato , teraz zamowiłam jasniejszy. Do tej pory moim faworytem był podkład Rimmel Lasting Finish odcien 103 , tez super , uzywałam go 3 lata prawie non stop, teraz albo zmienił szate graficzna albo go wycifali , nie wiem , w razie wu mam teraz lepszy zamiennik ;)

Używam tego produktu od: 6 mc
Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Czegoś tu brakuje

Bardzo trudno jest mi dobrać podkład do mojej skóry. Kupując właśnie ten, nie byłam na 100% przekonana czy dobrze robię. Mam mieszane uczucia co do True Match.

+ bardzo dobrze kryje wszelkie niedoskonałości
+ roprowadza się bez problemu
+ brak efektu maski
+ wydajny

- ma jakąś taką wodnistą konsystencję
- cena
- po 4-5 godzinach brak śladu po podkłądzie

Nie wiem czy po niego wrócę. Nie sądzę.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

nie

Mam dużo kosmetyków, wiem że za dużo. Obiecałam sobie, że będę zużywać wszystko do końca i dopiero wtedy kupować nowy kosmetyk. Jednak ten podkład mnie denerwuje. Nie jestem w stanie, ani nie mam ochoty go zużyć do końca. Mam z nim love hate relationship. Ma świetny odcień, gama kolorów jest najlepsza, że wszystkich drogeryjnych podkładów, teoretycznie nadaje się do mieszanej i świecącej skóry. Jednak, nigdy, niezależnie od kremu, jaki użyję nie udało mi się ładnie go rozprowadzić, dopiero po nałożeniu na niego pudru wygląda w miarę ok. W ciągu dnia ciastkuję się, nieładnie się wyciera, niby wtapia się w skórę, ale podkreśla każdą skórkę, czy niedoskonałość. Krycie średnie do mocnego, wygodne szklane opakowanie z pompką, obok gamy kolorów to jedyne plusy. Pomimo zmienionej formuły, nie mam ochoty próbować nowej wersji. Wydaję mi się, że będzie dobry dla osób z normalną cerą

Był moim ideałem

Przypadkiem wzięłam udział z przyjaciółka w targach Loreal na Starym Mieście w Warszawie.
Tam pani w końcu dobrala mi idealny odcień podkładu! Zawsze miałam z tym problem...

Podkład kupowałam wiele lat i byłam z niego zadowolona. Niestety pewnej zimy bardzo mi wysuszyl buzię. Może była to tez moja wina, bo wiedząc że mam skłonność w okresie jesienno zimowym do wysuszania cery nie używałam kremów pod makijaż.

Plusy
Dostępność
Dobry mat
Brak efektu maski
Dobre krycie
Duża gama odcieni

Minusy
Wysoka cena
Wysusza buzię

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 5-6

Idealny dla świnki piggi

Kupiłam ten produkt na promocji,bo jego regularna cena(60 zł) bardzo odstrasza .
Plusy:
-jasne odcienie
-dostępność

Minusy:
-różowy
-szybko sie ściera
-podkreśla suche skórki
-bardzo wodnisty
-bardzo cięzko go zneutralizować
-cena

Używam tego produktu od: 1 rok

zawiódł mnie

kupiłam go już dawno i nie przepadam za tym produktem - używam go tylko po to żeby go w końcu zużyć
\\nw stosunku do ceny jaką proponuje producent ten podkład jest strasznie kiepski
\\n- bardzo wodnista konsystencja
\\n- strasznie różowy
\\n- prawie w ogólnie nie kryje
\\n- ciężko się go nakłada (palcami zostają plamy a pędzel go wchłania bo jest tak wodnisty)
\\n- cena!
\\nmoże nowa wersja jest lepsza - nie wiem, nie próbowałam, ta na pewno nie zasługuje na pochwały

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

jest świetny

Pamiętam, że skusiłam się na niego kilka lat temu jednak ze względu iż Pani w rossmannie, źle dobrała mi kolor , podklad został użyty raz.
Zostawił na mojej twarzy ciemne smugi i nic po za tym. Zrezygnowana, dałam mu się zestarzeć na półce w łazience.

I ostatnio wielki powrót ... fluid dostał ode mnie drugą szansę :) Jestem jedną z tych szczęśliwych , którym udało się kupić ten podkład na promocji, w jednym ze sklepów w związku z wycofaniem go i zamianą na unowocześnioną wersję. Wydałam na niego mniej niż 15 złotych i w sumie tylko cena zachęciła mnie do kupna... bo ostatnie wspomnienia z nim nie były najlepsze.

Szok! Bardzo żadko używam podkładów typu L\'oreal, Rimmel, Maybelline, czyli powiedzmy sobie szczerze tych tańszych, sieciówkowych, ponieważ fluid jest dla mnie najwazniejszym kosmetykiem i lubie wydać na niego więcej niż 150 zł. A tu szok! Za taką cenę, bardzo dobry moim zdaniem produkt.

świetnie matuje
bardzo ładnie kryje
wyrównuje koloryt skóry
ma fajną, płynną konsystencję (ciekawe doświadczenie , ponieważ na codzień maluje się gestym Estee Lauder)
ma fajny żółtawy pigment dzięki czemu moja buzia wygląda promiennie
utrzymuje się dość długo
nie tworzy efektu maski

jedynym minusem jak dla mnie fakt, że podklad ten ma dla mnie za słabe krycie. Moja trądzikowa cera potrzebuje czegoś "mocniejszego" aby zakryć jej niedoskonałości. Jednak nie odbieram za to krycie gwiazdki, ponieważ nie jest to jego WADA a CECHA. Podkład jest po prostu lekki, idealny na lato... i właśnie latem go używałam, a teraz znowu wracam do mojego Estee :) z Lorealem zobaczymy się na pewno ponownie .. w następne wakacje .

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Przereklamowany i nie wart swojej ceny

\\nPlusy:
\\n+gama kolorystyczna- kolor N2 rzeczywiście dopasował się do mojej cery
\\n+opakowanie z pompką
\\n+ lekka konsystencja
\\n+krycie średnie ale można stopniować- wyrównuje koloryt, kryje blizny i przebarwienia- przez chwilę wydawał się być idealny
\\n+nie tworzy efektu maski
\\n+brak zapachu
\\nMinusy:
\\n- cena- opłaca się tylko w promocji ja kupiłam na wyprzedaży w SP za 19 zł
\\n- nietrwały-bardzo szybko schodzi z twarzy- już po godzinie nie widziałam go na nosie
\\n- również po godzinie zaczyna się świecić i skóra wygląda na bardzo tłustą. Z każdą kolejną godziną jest coraz gorzej
\\n- jakieś pół godziny po nałożeniu podkładu zaczęły szczypać mnie policzki i broda, po zmyciu podkładu po całym dniu w pracy dalej szczypie co go dyskwalifikuje
\\n
\\nJest to pierwszy podkład, który podrażnił mi buzię. Mam cerę mieszaną i wrażliwą. Dla osób z taką cerą nie polecam.
\\n

Używam tego produktu od: użyłam go tylko jeden raz
Ilość zużytych opakowań: kilka pompek

Najgorszy podkład jaki miałam

Totalna porażka. Bardzo słabe krycie ale niestety mocno widoczny na twarzy. Przy nakładaniu dłońmi tworzy smugi. Jedynie Beata blender jakoś sobie z nim radzi. Wtedy wygląda nie najgorzej. Na twarzy wygląda sztucznie. Postara podkreśla wszystkie niedoskonałości. Nawet najmniejsze zmarszczki są widoczne. Podkreśla suche skórki.

Używam tego produktu od: Od 1,5 roku próbuje go wykończyć bo szkoda wrzucić tak drogi kosmetyk.
Ilość zużytych opakowań: W trakcie.