Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• Poprawny
  • Matuje świetnie jednak niestety zostawia efekt maski. Mam odcień 040 Fawn. Po nałożeniu prezentuje się znakomicie, niestety jest nietrwały i często się waży. Plus to niewątpliwa łatwość nakładania na twarz, dobra konsystencja.

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić masha7 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Dobry, ale nie znakomity
  • Niestety moja cera nie pozwala mi na duże eksperymentowanie z kosmetykami (alergie i zaczerwienia).
    Posiadam odcień 20 Cameo i oceniam go według tego jak sobie radzi z moją cerą (bardzo blada, naczynkowa, tłusta a zarazem sucha na policzkach, trądzik, blizny, mnóstwo czerwonych plam)

+ dobre krycie
    + świetnie wtapia się w skórę
    + najjaśniejszy odcień jest dla mnie akurat
    + matuje

- po jakiś 2-3h skóra zaczyna się świecić i wymaga dodatkowych poprawek
    - podkreśla suche skórki

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić Fusaeing za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Jest to podklad, który ma tyle samo wad, co zalet. Szukałam zastępstwa dla Revlon Colorstay i przez chwilę myślałam, że to jest to. Po pierwszym nałożeniu było super - piękny mat, cudownie wygładzona skóra, trochę efekt photoshopa. Niestety, kolor ciemnieje po jakimś czasie, podkład ściera się w okolicach nosa (używam bazy i pudru). Konsystencja jest ciekawa i ultralekka, podkład średnio daje się nakładać pędzlem, palcami prawie w ogóle, u mnie wchodziła w grę tylko gąbka. Krycie takie sobie, da się coś tam zbudować, ale pełnym bym go nie nazwała. Opakowanie (słoiczek) niby wygodne, ale także niestety niehigieniczne. Uboga kolorystyka, wydajność produktu też nie powala. Dużym plusem jest to, że fajnie się nim konturuje na mokro, kupiłam też ciemniejszy odcień i do tego mi się sprawdza. Ogólnie przy cerze mieszanej bez wielu zmian do zakrycia powinien się sprawdzić, jeśli tylko traficie z kolorem. Ja jestem raczej na nie niż na tak, ot taki sobie przeciętniak...

+ lekka, nietypowa konsystencja
    + piękny mat
    + wygładzenie skóry
    + względnie naturalny efekt na twarzy

+/- opakowanie (szkło, łatwy dostęp, ale niehigieniczne)
    +/- cena i wydajność

- trwałość
    - gama kolorystyczna
    - kolor ciemnieje na twarzy

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozowa swinka!
  • Podklad jest w bardzo rozowym odcieniu. Wygladalam w nim jak swinka. Oprocz tego jest strasznym wysuszaczem i bardzo podkresla suche skorki. Nie powiedzialabym ze jest wydajny. Jednak jest bardzo przyjemny w aplikacji, a skora po nim jest bardzo delikatna i gladka. I rzeczywiscie ladnie matuje, nie trzeba uzywac pudru.
    Polecam raczej osobom ktorym nie wysusza sie skora.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić weronika4699 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład, jaki miałam!
  • Wspaniały podkład! Używam go już dosyć długo i nadal jest niezawodny. Najbardziej podoba mi się jego konsystencja- lekki mus, który mogę z łatwością rozprowadzić na twarzy. Dobrze się rozsmarowuje.
    Zalety
    + przyjemna konsystencja
    + dobrze matuje
    + starcza na około 3 miesiące. (używam go codziennie)

Wady
    - Cena. (chociaż w promocji jest okej

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 małych opakowań

Chcesz pochwalić lufina za czytelną i pomocną recenzję?
  • bie koniecznie
  • fajna, lekka konsystencja, dobrze się nakłada, przyjemnie pachnie i... na tym kończą się zalety. Podkład sprawiał, że twarz mi się błyszczała, nic nie krył, rolował się. Po kilku użyciach oddałam go w dobre ręce.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1, niecałe

Chcesz pochwalić pinkaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie mój typ
  • U mnie się nie sprawdził, skóra wyglądała po nim po prostu źle. Zupełnie nie spełnił moich oczekiwań. Używałam go stosunkowo dawno więc ciężko mi podać wszystkie jego wady i zalety ale spróbuję wymienić kilka

Plusy:
    -opakowanie które umożliwia całkowite wydobycie produkt
    - konsystencja

Minusy:
    -uboga paleta kolorów
    -moją skórę zapychał
    - nie krył wystarczająco i szybko znikał z twarzy

Chcesz pochwalić laylala za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • doskonały
  • +matuje
    +długo się utrzymuje
    +posiada bardzo jasny odcień, który tuszuje zaczerwienienia
    +nie zatyka porów
    +efekt pudru

Dla mojej mimeszanej cery- doskonały.

Ilość zużytych opakowań: 3 słoiczki

Chcesz pochwalić akaj za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej dobry
  • Fajny produkt, mam nadzieję używać (nadal) kiedy stan mojej cery się poprawi jako podkład

Ciekawy produkt- jak dla mnie nie nadaje się jako podkład w okresie jesień-zima, raczej typowo letni -dla opalonej cery, podczas upału

Plusy:
    -lekka konsystencja
    -przyjemne rozprowadzanie
    -świetne krycie zaczerwienienia (naczynkowa cera) '
    -nieżle kryje cienie pod oczami
    -bardzo wydajny
    -świetny do utrwalenia i wykończenia makijażu wieczorowego- mam pewność, że nie będę się świecić ani czerwienić

Minusy:
    -cena
    -nie kryje niedoskonałości-wyprysków
    -nie nadaje się jako podkład (oprócz opalonej cery latem)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malalama993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie kryje za dobrze
  • Miałam okazję przekonać się jak działa ten podkład dwa lata temu. Nie pamiętam już jaki to był dokładnie odcień, ale na pewno był jasny.
    Opakowanie przyciąga uwagę. Konsystencja w formie musu jest bardzo lekka i nie zatyka porów. Ja nakładałam go gąbeczką. Rozprowadza się dobrze, ale nie kryje niedoskonałości tak jak obiecuje producent. Minusem jest też to, że niestety nie jest trwały, a efekt matu bardzo krótki. Dość wydajny. Za tą cenę spodziewałam się czegoś więcej. Niestety, ale zawiodłam się.

Używam tego produktu od: używałam miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić joanna_z87 za czytelną i pomocną recenzję?