Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)
Produkt dostępny w 5 sklepach. Cena już od 25,90 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• Użytkownik
    Chwalona: 550 raz(y)
  • faktycznie mocno matuje i wlasciwie to tyle
  • Z jednej strony to nawet calkiem fajny podklad, ale z drugiej brak mi w nim jednego: efektu wow, wyjatkowego upiekszenia, ktore uzyskuje po niektorych podkladach.

KONSYSTENCJA
    Prawdziwy mus. Producent nie klamie w tym przypadku. Przez krotka chwile wydaje sie, ze bedzie sie ciezko (tepo) rozprowadzal na twarzy, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Jest lekki.

NAKLADANIE
    Nie tworzy smug, latwo sie rozciera, jak sorbet . Nie wchodzi w pory i zmarszczki, ale trzeba dobrze go rozetrzec. Najlepiej po prostu wetrzec w skore.

KRYCIE
    Srednie. Na pewno nie jest to podklad, z ktorym obejdzie sie bez korektora. Ogolne wyrownanie kolorytu jest i na tym sie konczy.

TRWALOSC
    Pozytywne zaskoczenie. Naprawde swietnie matuje, na wiele godzin. Nie splywa z twarzy, nie robi plam.
    Niestety z potem nie wygra, wiec nie nadaje sie podczas wysilku fizycznego.

DZIALANIE
    Nie zapycha, nie wysusza, nie wygladza. On tylko wyrownuje koloryt. Aby miec nieskazitelna skore trzeba uzyc dodatkowo silikonowej bazy wygladzajacej pod spod.
    Duzy plus za to, ze nie da sie nalozyc za duzo. Tzn nie robi sie maska, jesli nalozy sie za duzo. Spokojnie mozna nadmiar rozetrzec czystym pedzlem lub wklepac.

KOLOR
    Mialam odcien 30 Sable Sand, ktory byl dla mnie o wiele za ciemny, a mimo tego wspaniale dopasowywal sie do mojej skory. Absolutnie nie bylo widac, ze to nie moj kolor, nie robil pomaranczowej cery, nie odznaczal sie ani przy brwiach ani na linii wlosow (dobrze roztarty). Nadawal wyglad cery delikatnie musnietej sloncem. Wygladala na zdrowa i wypoczeta (poza faktem, ze zbyt mocno matuje, aby cera wygladala jak naturalnie zdrowa).

OPAKOWANIE
    Okragly malo higieniczny sloiczek, ale wizualnie ok.

FILTR
    SPF18, bardzo pozytywnie.

PODSUMOWANIE
    Nawet fajny podklad za mala cene w troszke malo higienicznym opakowaniu, ale zdaje sobie sprawe, ze musu nie daloby sie sprzedawac w butelce z pompka.
    Poza tym, ze brakuje mi po nim ogolnego wygladu "WOW" jest naprawde dobry, poniewaz najwieksze oczekiwania od podkladu spelnia: jest naturalny, wyrownuje koloryt, nie wysusza, jest trwaly, posiada filtr. Szkoda, ze tak slabo wygladza, mozliwe, ze to w tym tkwi brak efektu wow.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale

Chcesz pochwalić MdM za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

wrastające włoski

• Mój najlepszy
  • Polecam wszystkim, moja cera jest mieszana, w strefie T błyszczy się więc nie każdy produkt się sprawdzi u mnie ale ten jest doskonały, przyjemnie się go nakłada, ma lekką konsystencję, na twarzy staje się lekko pudrowy, twarz jest wygładzona i przyjemna w dotyku, matuje na ok 4 godziny a potem delikatnie się świecę w strefie T, lekko wtedy przypudrowuje pudrem transparentnym i jest juz ok, polecam wszystkim

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić landryneczka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Muss-owo musisz mieć !
  • Podkład idealny do mojej cery. Lekki, fajnie się rozprowadza, przyjemnie pachnie i łądnie dostosowuje się do skóy. Uwielbiam go, to mój nr 1 ale z powodu ceny (ponad 30 zł) używam go tylko na ważne okazje.

Chcesz pochwalić aqua95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wg mnie najlepszy
  • - idealnie dopasowany odcień do mojej cery
    - idealnie matuje i wyrównuje koloryt
    - długotrwały efekt
    - fajna konsystencja

jedyne minusy:
    - cena
    - mało wydajny
    - lekko wysusza skórę

Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić soniam90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Mam problemową cerę, trądzikową, ale suchą i odwodnioną. Podkład ten sprawuje się u mnie znakomicie od wielu lat. Używałam do zarówno wtedy, kiedy moja cera się przetłuszczała, jak i teraz, kiedy wykończona wieloletnim leczeniem trądziku jest miejscami bardzo przesuszona. Używam go zamiennie z odkrytym swojego czasu tańszym odpowiednikiem firmy Catrice.
    + dobrze się rozprowadza,
    + dobrze kryje,
    + matuje na długo,
    + jest sporo odcieni do wyboru,
    + lekki,
    + nie zapycha,
    + wydajny,

- cena - jednak warto spróbować, gdyż jak pisałam, jest bardzo wydajny. Czasem na Allegro można kupić taniej niż w sklepie stacjonarnym.

Używam tego produktu od: 7-8 lat (?)
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić Menolek za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Mój ulubiony podkład. Niestety cena trochę odstrasza, zawsze się 'czaję' na promocję i kupuję wtedy przynajmniej dwa opakowania

+dobrze kryje, jednak trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie maski na twarzy
    +nie spływa, nie zapycha
    +/- cena

Ilość zużytych opakowań: 4 lub 5

Chcesz pochwalić pani_karolina za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajny
  • Bardzo lubie ta marke, przeczytalam pochlebne recenzje i zdecydowalam sie kupic. Nie zaluje.
    Uzywam koloru 2.

Plusy:
    + ladnie naklada sie pedzlem
    + wyrownuje koloryt skory
    + srednio kryje,ale mi w zupelnosci wystarczy
    + mam wraznie ze matuje skore
    + fajna gabczasta konsystencja
    + wydaje mi sie ze nei trzeba go duzo, aczkolwiek dosyc szybko sie zuzywa, moze dlatego ze uzywam pedzelka.

Minusy:

- ciezkie opakowanie, sloiczek nie jest najlepszym rozwiazaniem (niehigieniczny) ale mi nie prszkadza bo uzywam pedzla

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: jedno neicale

Chcesz pochwalić agnzlo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał z małą wadą
  • Mam bardzo jasną cerę. Używam podkładu po lecie, kiedy moja skóra jest odrobinkę opalona bo wtedy najjasniejszy odcień pasuje. Gdyby był jakiś jeszcze o ton jaśniejszy, używałabym cały rok.
    +wyrównuje koloryt skóry, a zdarzają mi się popękane naczynka czy czerwone plamy
    +matuje, skórę mam tłustą bardzo, lepi się, a bez pudru jestem matowa na następne dwie godziny, z pudrem wiadomo, na dłużej
    +nie czuć go na twarzy
    +opakowanie starcza mi na około 4 miesiące, jest wydajny, nie trzeba go dużo

-najjasniejszy odcień jest dla mnie trochę za ciemny, po lecie mogę go używać ale gdy moja skóra wraca do białości muszę dodać kroplę za jasnego podkładu z innej firmy.

Gdyby był dostępny jakiś ciut jaśniejszy oszczędzilabym sobie kłopotu. Niemniej to najlepszy podkład z jakim się spotkałam, rozwiązuje wszystkie moje problemy.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić zombiga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mało wydajny.
  • Używam odcienia 020 Cameo.

Plusy:

+ Matowe wykończenie.
    + Dobra trwałość.
    + Wtapia się w skórę.

Minusy:

- Średnio współpracuje z pędzlem, ja podkładu paluszkami nakładać nie lubię (bakterie + brudne palce).
    - Mało wydajny.
    - Ciężkie opakowanie, wykonane ze szkła.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić as0212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham go <3
  • jest to zdecydowanie najlepszy podkład pod słońcem!
    używam go chyba od zawsze, czyli od około 7 lat, jest najlepszy pod każdym względem.
    Świetnie kryje, buzią nie świeci się, jest super matowy, nie spływa jak podkłady w płynie, utrzymuje się calutki dzień, jego konsystencja jest rewelacyjna, ten mus to mój ideal!
    jest też dość wydajny, starcza na kilka miesięcy, opakowanie też bardzo mi się podoba, malutki słoiczek jest czymś zupelnie innym niż wiekszość opakowań podkładów.
    TAK TAK TAK!

Używam tego produktu od: od kiedy pamietam, okolo 7 lat
    Ilość zużytych opakowań: mnostwo, nie jestem w stanie okreslic

Chcesz pochwalić nieklam za czytelną i pomocną recenzję?