Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• Nie dla mnie
  • To byl prezent dla mnie od mojej mamusi. Ona tak bardzo go uwielbiała- miała 3 słoiczki mieszała kolory eksperymentowała. Na niej wydawał mi się taki idealny. Nie wziełam pod uwagę jednego- ona 41 latka z piękną cerą (nigdy nie miała z nią problemów) dobrze nawilżoną promienną. Ja cera tłusta z wiecznie zapchanymi porami naprzemiennie z suchymi plackami na policzkach i nosie od ciąglych eksperymentów w celu opanowania mojej cery. Po nalożeniu tego specyfiku miałam wrażenie że ktoś szpachlą zarzucił mi na twarz gładź szpachlową i zapomniał ją przeciągnąć, tam gdzie tlusto w miare okej ale tam gdzie suche placki skóra wygladala jak chora na łuszczycę. Ja już sama nie wiem co o tym sądzić bo kilka prób i rozczarowanie - uważam że jest to fajny lekki podkad dla osob bez problemów skórnych- jeśli kiedyś doczekam się cery idealnej to skuszę się na niego, dlatego że on jest okej a to moja skóra ma problemy.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kartonowa91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadziejny
  • Podkład jest okropny , trudno dobrać kolor , nie kryje , trudno się nakłada , robi smugi i plamy , daje efekt maski i ogólnie trudno się z nim pracuje , podkreśla suche skórki .Może dla osoby która potrzebuje delikatnego krycia i mocnego matu będzie ok ale ja jestem na nie.Plus opakowanie jest dość słabo trwałe , ponieważ pękło mi wieczko i podkład jest do wyrzucenia(co i tak w gruncie rzeczy było nieuniknione przez to że tego czegoś nie da się nosić) plus bardzo nietrwały (a używam bazy ) jestem na nie .Najgorsze wydane 40 coś zł.Daje 2 gwiazdki za całkiem niezły mat.

Używam tego produktu od: użyłam parę razy
    Ilość zużytych opakowań: około 1/10 opakowania

Chcesz pochwalić Sevveruss za czytelną i pomocną recenzję?
  • faworyt
  • + W przeciwieństwie do innych podkładów nie mam wrażenia "ciężkości" na twarzy czy "zaklejenia" co zawsze mi bardzo mocno przeszkadzało i powodowało dyskomfort
    + bardzo dobrze radzi sobie z kryciem (cera trądzikowa)
    + rozprowadzanie jest też banalnie łatwe
    + nie zostawia smug, wręcz mam wrażenie że dostosowuje się lekko do skóry
    + Utrzymuje się bardzo długo

Niestety:

- podkreśla wszystkie suche skórki

Minusem jest też to, że w Polsce jest dostępnych bardzo mało odcieni i w moim przypadku (zawsze potrzebuje najjaśniejszego możliwego podkładu lub drugiego w kolejce) najjaśniejszy dostępny jest już za ciemny i mocno się odznacza. Na szczęście mieszkam w UK i tutaj nie mam z tym problemów. Cena również dużo atrakcyjniejsza w UK, ok 6-7 funtów za słoiczek, który przy praktycznie codziennym używaniu starcza mi na ok 4 miesiące.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: Dużo

Chcesz pochwalić zdrena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Używam tego produktu od dawna. Wracam do niego jesienią/zimą. Dobrze matuje i kryje (mam cerę z tendencją do trądziku). Ja stosuję bardzo cienką warstwę, nie pozostawia to smug i ładnie komponuje się z cera (nie odcina się). Jednak podkreśla suche skórki. Ogólnie jestem z niego zadowolona, bo lubię taką konsystencję fluidu - można go szybko i z łatwością nałożyć.

+kryje i matuje skórę
    +łatwo się nakłada
    +wydajny (przy delikatnym stosowaniu)

-podkreśla suche skórki
    -za ciężki na lato

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić major Koszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie na przestrzeni lat.
  • jeden z moich pierwszych podkładów, wtedy na rynku była to nowość - podkład w musie OMG OMG OMG.

+ konsystencja - lekka
    + efekt zmatowienia - satynowy
    + nawet nieźle kryje

+/- zależy co kto lubi i jak umie wg mnie już niewielka ilość kosmetyku starcza do pokrycia twarzy lekką, cienką warstwą, inaczej rzeczywiście tworzą się smugi...trudno jednak o specjalne traktowanie i oddzielną instrukcję obsługi do kosmetyku. trzeba go wyczuć a użycie dostosować do swoich potrzeb.

- mało wydajny - ta pojemność vs cena...
    - CENA...pamiętam czasy gdy kosztował 2x mniej!
    - wysusza

zastanawiałam się nad ponownym zakupem nie raz, mając w pamięci to, że latem dla mnie był to odpowiedni podkład - z ubogiej gamy odcieni na opaloną skórę znalazł się dobry, a i matowił jak trzeba.
    ale ten stosunek ceny do pojemności słoiczka, którego ścianki mają chyba 2 cm każe mi zawsze podejmować słuszną decyzję: NIE. NIE KUPIĘ.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu.
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić fuszin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • +mocne krycie
    +dobry kolor (cameo jest lekko różowy więc idealny dla mnie)
    +świetnie matuje
    +wydajny
    +podoba mi się forma musu
    -cięzki
    -cena, 45 zł
    -odznacza się na suchej skórze
    -opakowanie-słoiczek jest mało higieniczne

Dobry do idealnej skóry, która potrzebuje matu i zakrycia ewentualnych przebarwień.

Ilość zużytych opakowań: pół

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wiqq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Nic specjalnego. Kupiłam go latem. Dobrze matował, ale szybko (2-3h) zaczynał się błyszczeć. Poza tym ciężko go rozprowadzić. Trzeba uważać by nie zostały smugi. Nie był też super wydajny.

Niczym szczególnie mnie nie zraził do siebie, ale też niczym nie zachwycił.

Używam tego produktu od: nie używam już

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Voronwe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być - po prostu :P
  • Używałam go długi czas, bo dobrze matuje i przyjemnie się go rozprowadza ale szczerze mówiąc to nic w nim szczególnego nie ma...

- ściera się bardzo szybko
    - jeśli dobrze się go nie rozetrze to zostawia ciemne smugi
    - uwidacznia suche skórki (wrrr!)
    - do tanic to bym go nie zaliczyła, patrząc na efekt :P
    - no i mi nie wystarczał na długo

Także, jak kto lubi... :P

Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić aniusx90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie ideał
  • Kupiłam go w okresie kiedy moja cera przeżywała kryzys nazywany trądzikiem. Szukałam czegoś o dobrym kryciu, oraz nietłustego jak klasyczne fluidy - poleciła mi go koleżanka która używała go jako korektora, teraz się z nim nie rozstaję!

Plusy:
    -konsystencja musu, jest lekki i nietłusty
    - szybka i łatwa aplikacja
    -idealne krycie, nie wymaga poprawek w ciągu dnia
    -długo się trzyma
    - całkiem wydajny przy codziennym stosowaniu, jeden słoiczek starcza na około 2 miesiące
    -nie powoduje alergii do której moja cera ma skłonność

Minusy:
    -cena, w Rossmannie opłaca się go kupować jedynie na promocjach, jednak w prywatnych drogeriach można go znaleźć za około 30 zł.
    -wysusza, jednak wystarczy nałożyć na noc dobry krem nawilżający

Ilość zużytych opakowań: Przestałam liczyć

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudeńko
  • Kupiłąm podczas rossmanowskiej przeceny. Byłam niepewna, ponieważ obawiałam się za jest mało wydajny. a Tu, o dziwo, wręcz odwrotnie. Ma odcień, ktory dopasowywuje się do cery. Jednak trzeba uważć, żeby z nim nie przesadzać i zachować rozsądek w nakładaniu.

Plusy:
    -wydajny
    -łatwy w nałożeniu
    -kolor dopasowywujący się do naturalnego odcienia cery

Minusy
    -fakt faktem, niestety podkresla suchy naskórek ;/

Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić MaryJane19 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij