Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• bardzo fajny
  • Bardzo lubie ta marke, przeczytalam pochlebne recenzje i zdecydowalam sie kupic. Nie zaluje.
    Uzywam koloru 2.

Plusy:
    + ladnie naklada sie pedzlem
    + wyrownuje koloryt skory
    + srednio kryje,ale mi w zupelnosci wystarczy
    + mam wraznie ze matuje skore
    + fajna gabczasta konsystencja
    + wydaje mi sie ze nei trzeba go duzo, aczkolwiek dosyc szybko sie zuzywa, moze dlatego ze uzywam pedzelka.

Minusy:

- ciezkie opakowanie, sloiczek nie jest najlepszym rozwiazaniem (niehigieniczny) ale mi nie prszkadza bo uzywam pedzla

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: jedno neicale

Chcesz pochwalić agnzlo za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Ideał z małą wadą
  • Mam bardzo jasną cerę. Używam podkładu po lecie, kiedy moja skóra jest odrobinkę opalona bo wtedy najjasniejszy odcień pasuje. Gdyby był jakiś jeszcze o ton jaśniejszy, używałabym cały rok.
    +wyrównuje koloryt skóry, a zdarzają mi się popękane naczynka czy czerwone plamy
    +matuje, skórę mam tłustą bardzo, lepi się, a bez pudru jestem matowa na następne dwie godziny, z pudrem wiadomo, na dłużej
    +nie czuć go na twarzy
    +opakowanie starcza mi na około 4 miesiące, jest wydajny, nie trzeba go dużo

-najjasniejszy odcień jest dla mnie trochę za ciemny, po lecie mogę go używać ale gdy moja skóra wraca do białości muszę dodać kroplę za jasnego podkładu z innej firmy.

Gdyby był dostępny jakiś ciut jaśniejszy oszczędzilabym sobie kłopotu. Niemniej to najlepszy podkład z jakim się spotkałam, rozwiązuje wszystkie moje problemy.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić zombiga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mało wydajny.
  • Używam odcienia 020 Cameo.

Plusy:

+ Matowe wykończenie.
    + Dobra trwałość.
    + Wtapia się w skórę.

Minusy:

- Średnio współpracuje z pędzlem, ja podkładu paluszkami nakładać nie lubię (bakterie + brudne palce).
    - Mało wydajny.
    - Ciężkie opakowanie, wykonane ze szkła.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić as0212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham go <3
  • jest to zdecydowanie najlepszy podkład pod słońcem!
    używam go chyba od zawsze, czyli od około 7 lat, jest najlepszy pod każdym względem.
    Świetnie kryje, buzią nie świeci się, jest super matowy, nie spływa jak podkłady w płynie, utrzymuje się calutki dzień, jego konsystencja jest rewelacyjna, ten mus to mój ideal!
    jest też dość wydajny, starcza na kilka miesięcy, opakowanie też bardzo mi się podoba, malutki słoiczek jest czymś zupelnie innym niż wiekszość opakowań podkładów.
    TAK TAK TAK!

Używam tego produktu od: od kiedy pamietam, okolo 7 lat
    Ilość zużytych opakowań: mnostwo, nie jestem w stanie okreslic

Chcesz pochwalić nieklam za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepszy
  • Najlepszy z tego typu kosmetyków dla mojej cery. Pokochałam go podczas kilkumiesięcznego pobytu w Anglii, jednak w Polsce nie jestem w stanie znaleźć poprawnego odcienia.

Plusy
    - łatwa aplikacja
    - zapach
    - cena, często można znaleźć na niego przecenę

Minusy
    - wydajność, słoiczek starcza na krótki czas
    - odcienie, w Polsce jescze nie udało mi się znaleźć jasnej porcelany
    - łatwo o efekt maski jeśli dobierze sie nieodpowiedni odcień

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Chcesz pochwalić madamelukrecja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poprawny
  • Matuje świetnie jednak niestety zostawia efekt maski. Mam odcień 040 Fawn. Po nałożeniu prezentuje się znakomicie, niestety jest nietrwały i często się waży. Plus to niewątpliwa łatwość nakładania na twarz, dobra konsystencja.

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić masha7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie znakomity
  • Niestety moja cera nie pozwala mi na duże eksperymentowanie z kosmetykami (alergie i zaczerwienia).
    Posiadam odcień 20 Cameo i oceniam go według tego jak sobie radzi z moją cerą (bardzo blada, naczynkowa, tłusta a zarazem sucha na policzkach, trądzik, blizny, mnóstwo czerwonych plam)

+ dobre krycie
    + świetnie wtapia się w skórę
    + najjaśniejszy odcień jest dla mnie akurat
    + matuje

- po jakiś 2-3h skóra zaczyna się świecić i wymaga dodatkowych poprawek
    - podkreśla suche skórki

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić Fusaeing za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Jest to podklad, który ma tyle samo wad, co zalet. Szukałam zastępstwa dla Revlon Colorstay i przez chwilę myślałam, że to jest to. Po pierwszym nałożeniu było super - piękny mat, cudownie wygładzona skóra, trochę efekt photoshopa. Niestety, kolor ciemnieje po jakimś czasie, podkład ściera się w okolicach nosa (używam bazy i pudru). Konsystencja jest ciekawa i ultralekka, podkład średnio daje się nakładać pędzlem, palcami prawie w ogóle, u mnie wchodziła w grę tylko gąbka. Krycie takie sobie, da się coś tam zbudować, ale pełnym bym go nie nazwała. Opakowanie (słoiczek) niby wygodne, ale także niestety niehigieniczne. Uboga kolorystyka, wydajność produktu też nie powala. Dużym plusem jest to, że fajnie się nim konturuje na mokro, kupiłam też ciemniejszy odcień i do tego mi się sprawdza. Ogólnie przy cerze mieszanej bez wielu zmian do zakrycia powinien się sprawdzić, jeśli tylko traficie z kolorem. Ja jestem raczej na nie niż na tak, ot taki sobie przeciętniak...

+ lekka, nietypowa konsystencja
    + piękny mat
    + wygładzenie skóry
    + względnie naturalny efekt na twarzy

+/- opakowanie (szkło, łatwy dostęp, ale niehigieniczne)
    +/- cena i wydajność

- trwałość
    - gama kolorystyczna
    - kolor ciemnieje na twarzy

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozowa swinka!
  • Podklad jest w bardzo rozowym odcieniu. Wygladalam w nim jak swinka. Oprocz tego jest strasznym wysuszaczem i bardzo podkresla suche skorki. Nie powiedzialabym ze jest wydajny. Jednak jest bardzo przyjemny w aplikacji, a skora po nim jest bardzo delikatna i gladka. I rzeczywiscie ladnie matuje, nie trzeba uzywac pudru.
    Polecam raczej osobom ktorym nie wysusza sie skora.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić weronika4699 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład, jaki miałam!
  • Wspaniały podkład! Używam go już dosyć długo i nadal jest niezawodny. Najbardziej podoba mi się jego konsystencja- lekki mus, który mogę z łatwością rozprowadzić na twarzy. Dobrze się rozsmarowuje.
    Zalety
    + przyjemna konsystencja
    + dobrze matuje
    + starcza na około 3 miesiące. (używam go codziennie)

Wady
    - Cena. (chociaż w promocji jest okej

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 małych opakowań

Chcesz pochwalić lufina za czytelną i pomocną recenzję?