Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• Dobry, ale...
  • +mocne krycie
    +dobry kolor (cameo jest lekko różowy więc idealny dla mnie)
    +świetnie matuje
    +wydajny
    +podoba mi się forma musu
    -cięzki
    -cena, 45 zł
    -odznacza się na suchej skórze
    -opakowanie-słoiczek jest mało higieniczne

Dobry do idealnej skóry, która potrzebuje matu i zakrycia ewentualnych przebarwień.

Ilość zużytych opakowań: pół

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wiqq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Nic specjalnego. Kupiłam go latem. Dobrze matował, ale szybko (2-3h) zaczynał się błyszczeć. Poza tym ciężko go rozprowadzić. Trzeba uważać by nie zostały smugi. Nie był też super wydajny.

Niczym szczególnie mnie nie zraził do siebie, ale też niczym nie zachwycił.

Używam tego produktu od: nie używam już

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Voronwe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być - po prostu :P
  • Używałam go długi czas, bo dobrze matuje i przyjemnie się go rozprowadza ale szczerze mówiąc to nic w nim szczególnego nie ma...

- ściera się bardzo szybko
    - jeśli dobrze się go nie rozetrze to zostawia ciemne smugi
    - uwidacznia suche skórki (wrrr!)
    - do tanic to bym go nie zaliczyła, patrząc na efekt :P
    - no i mi nie wystarczał na długo

Także, jak kto lubi... :P

Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić aniusx90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie ideał
  • Kupiłam go w okresie kiedy moja cera przeżywała kryzys nazywany trądzikiem. Szukałam czegoś o dobrym kryciu, oraz nietłustego jak klasyczne fluidy - poleciła mi go koleżanka która używała go jako korektora, teraz się z nim nie rozstaję!

Plusy:
    -konsystencja musu, jest lekki i nietłusty
    - szybka i łatwa aplikacja
    -idealne krycie, nie wymaga poprawek w ciągu dnia
    -długo się trzyma
    - całkiem wydajny przy codziennym stosowaniu, jeden słoiczek starcza na około 2 miesiące
    -nie powoduje alergii do której moja cera ma skłonność

Minusy:
    -cena, w Rossmannie opłaca się go kupować jedynie na promocjach, jednak w prywatnych drogeriach można go znaleźć za około 30 zł.
    -wysusza, jednak wystarczy nałożyć na noc dobry krem nawilżający

Ilość zużytych opakowań: Przestałam liczyć

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudeńko
  • Kupiłąm podczas rossmanowskiej przeceny. Byłam niepewna, ponieważ obawiałam się za jest mało wydajny. a Tu, o dziwo, wręcz odwrotnie. Ma odcień, ktory dopasowywuje się do cery. Jednak trzeba uważć, żeby z nim nie przesadzać i zachować rozsądek w nakładaniu.

Plusy:
    -wydajny
    -łatwy w nałożeniu
    -kolor dopasowywujący się do naturalnego odcienia cery

Minusy
    -fakt faktem, niestety podkresla suchy naskórek ;/

Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić MaryJane19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przyjemny, naturalny efekt
  • Mam cerę mieszaną,przetłuszczającą się w strefie T,ale skłonną do przesuszania się. Revlon CS najlepiej mi się sprawdzał,ale nie jest to najlżejszy podkład.
    Ten zakupiłam w odcieniu cameo, jest to z tego co się orientuję odcień trzeci.Niestety odcień okazał się za ciemny,więc podkład czekał w kolejce,aż się opalę. W słoiczku wygląda na bardzo ciemny,wręcz pomarańczowy,mimo,że jestem opalona ,to miałam obawy,ale po nałożeniu na twarz kolor jest o wiele jaśniejszy i nie pomarańczowy.Bardzo przyjemnie się aplikuje. Nie podkreśla suchych skórek. Daje uczucie nawilżenia. Bardzo szybko wtapia się w cerę i daje efekt matu,ale nie ściąga cery. Podkład jest niewidoczny na twarzy i nie wyczuwalny Jego krycie jest małe.Ujednolica koloryt cery,ale z jakimiś większymi problemami sobie nie poradzi.
    Po przypudrowaniu strefa T po 3 godzinach zaczyna się błyszczeć mimo 20 stopni na dworze. Pomimo tego podkład nie wałkuje się,nie waży,nie ściera.
    Myślę,że do cery normalnej,bezproblemowej będzie idealny.
    Ogółem bardzo przyjemny podkład.Jeszcze z żadnym nie czułam się tak komfortowo na buzi. Daje mega naturalny efekt,jednakże nie matuje na długo. Wystarcza na ok. 2 mies.codziennego stosowania.
    Szkoda,że nie matuje na dłużej No i cena 47 zł to sporo

Używam tego produktu od: 2 mies

Chcesz pochwalić NATALA5214 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tylko dla idealnie gładkiej skóry
  • Podkład nie jest zły, ale wydaję mi się, że sprawdza się tylko na skórze, która jest idealnie gładka, bez większych zmarszczek czy problemów trądzikowych. Dla mieszanej może być naprawdę zmorą - podkreśla zmarszczki i nierówności na skórze, a w dodatku lekko ją zapycha. Natomiast efekt matu jest całkiem dobry i dłuogtrwały.Myślę, że jest to jednak wymagający podkład, nie dla każdego.

Chcesz pochwalić donatanxyz za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • Jestem totalnie rozczarowana. Wyczytałam świetne opinie a ten podkład mnie rozczarował.

Posiadam odcień -05 PORCELAIN

PLUSY
    +przyjemna piankowa konsystencja,
    +lubię to opakowanie

Nie znalazłam więcej plusów a tak bardzo na nie liczyłam.

MINUSY
    -bardzo nie ładnie odznacza się na twarzy
    -zapycha pory i podkreśla je
    -podkreśla suche skórki (np. przy ustach)
    -uwydatnia obecność nawet najmniejszych włosków na twarzy

Każdego dnia stosowania starałam się inaczej go aplikować. Próbowałam nałożyć go na czystą skórę, na krem nawilżający, na bazę silikonową i nie zdało to testu u mnie.
    Ciągle było go bardzo widać na mojej twarzy.
    Z kremem lub baza po prostu się ZWAŻYŁ!

Postaram się za jakiś czas dać mu ostatnią szansę, jeśli nie zawita w koszu.

Używam tego produktu od: 1,5 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić KTesori za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny podkład
  • Mniej więcej miesiąc temu zdecydowałam kupić ten podkład, i zakochałam się w nim. Świetnie rozprowadza się na twarzy, nałożony w odpowiedniej ilości jest całkiem niewidoczny, właściwie nie da nałożyć się go dużo. Mam dość jasną cerę, a używam koloru 20 cameo i nie mam efektu maski. Jak najbardziej polecam!

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić whatshatnin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szkoda, ze tak szybko znika
  • Podkład idealnie sprawdza się nałożony na moja mieszaną cerę. Długotrwale ją matuje, dobrze kryje drobne nieoskonałości. Nie podrażnia i nie uczula. Konsystencja musu sprawia, że podkład bardzo dobrze się rozprowadza. W bogatej gamie barw bez trudu wybrałam twój kolor. Szkoda, że tak szybko ubywa go ze słoiczka. W ciągu miesiaca zuzyłam już prawie cały

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwszy słoiczek

Chcesz pochwalić martus283328 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij