Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• wydajny i skuteczny
  • Używam tego podkładu już trochę dłużej i muszę przyznać, że jest to dobra opcja wtedy, gdy nie ma się zbytnich problemów z cerą, czyli gdy nie jest atopowa lub trądzikowa, bo w tych przypadkach podkład może być za słaby.
    +lekko matuje i kryje
    +nadaje łady, naturalny i delikatny odcień buzi
    +nie podrażnia skóry
    +nie zapycha
    +wydajny
    - konsystencja trochę zbyt twarda
    - nie daje mocnego krycia

Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić aureliaanger za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak!
  • Podkład spełnia moje oczekiwania, pierwszy słoiczek zakupiłam dawno temu, ale że wybrałam zbyt jasny kolor używałam go jako rozświetlacza i w tej roli też dobre się spisywał, drugi raz kupiłam ciemniejszy odcień (choć muszę odjąć jedną gwiazdkę za zbyt mały wybór kolorów). Podkład świetnie kryje niedoskonałości, nie jest tłusty, cera po nim jest aksamitna, rozświetlona ale nie błyszcząca, dobrze współgra z bronzerem który łatwo jest zblendować

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić anulka88cn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Na ogół byłam zadowolona z produktu, dobrze się nakładał, delikatny, świetnie wyglądał, jednak z czasem używania podkładu przestało być tak ładnie. Jako że czesto przejade koło kącika oczu delikatnie podkładem, czasem niechcący, czasem specjalnie żeby nie było widać różnicy koloru skóry, tak i robiłam z tym podkładem. Początkowo okej, do czasu gdy nie zaczęły mi wyskakiwać w tych miejscach gradówki. Niestety obie pojawione najprawdopodobniej przez podkład musiałam wyciąć operacyjnie. Koleżanka również miała z tym problem podczas używania tego produktu. Ona na szczęście nie tak poważnie jak ja, żeby je wycinać, ale problem też się pojawił. Kiedy przestałyśmy używać produktu znikął też i problem z infekcjami oka. Kolejnymi minusami było brak nawilżenia skóry, a nawet uwidocznienie wysuszonych miejsc, przez co wyglądało to jakbym miała wiecznie wysuszoną skórę, jak i również nie maskuje wyprysków.

+delikatna konsystencja
    +nie podrażnia skóry
    +na długo starcza

-nie maskuje wyprysków
    -nie nawilża, ale wysusza skórę
    -może powstać jak u mnie poważna zmiana na oku
    -w stosunku do ceny nie jest wystarczającym produktem

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić koczocik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • To byl prezent dla mnie od mojej mamusi. Ona tak bardzo go uwielbiała- miała 3 słoiczki mieszała kolory eksperymentowała. Na niej wydawał mi się taki idealny. Nie wziełam pod uwagę jednego- ona 41 latka z piękną cerą (nigdy nie miała z nią problemów) dobrze nawilżoną promienną. Ja cera tłusta z wiecznie zapchanymi porami naprzemiennie z suchymi plackami na policzkach i nosie od ciąglych eksperymentów w celu opanowania mojej cery. Po nalożeniu tego specyfiku miałam wrażenie że ktoś szpachlą zarzucił mi na twarz gładź szpachlową i zapomniał ją przeciągnąć, tam gdzie tlusto w miare okej ale tam gdzie suche placki skóra wygladala jak chora na łuszczycę. Ja już sama nie wiem co o tym sądzić bo kilka prób i rozczarowanie - uważam że jest to fajny lekki podkad dla osob bez problemów skórnych- jeśli kiedyś doczekam się cery idealnej to skuszę się na niego, dlatego że on jest okej a to moja skóra ma problemy.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kartonowa91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadziejny
  • Podkład jest okropny , trudno dobrać kolor , nie kryje , trudno się nakłada , robi smugi i plamy , daje efekt maski i ogólnie trudno się z nim pracuje , podkreśla suche skórki .Może dla osoby która potrzebuje delikatnego krycia i mocnego matu będzie ok ale ja jestem na nie.Plus opakowanie jest dość słabo trwałe , ponieważ pękło mi wieczko i podkład jest do wyrzucenia(co i tak w gruncie rzeczy było nieuniknione przez to że tego czegoś nie da się nosić) plus bardzo nietrwały (a używam bazy ) jestem na nie .Najgorsze wydane 40 coś zł.Daje 2 gwiazdki za całkiem niezły mat.

Używam tego produktu od: użyłam parę razy
    Ilość zużytych opakowań: około 1/10 opakowania

Chcesz pochwalić Sevveruss za czytelną i pomocną recenzję?
  • faworyt
  • + W przeciwieństwie do innych podkładów nie mam wrażenia "ciężkości" na twarzy czy "zaklejenia" co zawsze mi bardzo mocno przeszkadzało i powodowało dyskomfort
    + bardzo dobrze radzi sobie z kryciem (cera trądzikowa)
    + rozprowadzanie jest też banalnie łatwe
    + nie zostawia smug, wręcz mam wrażenie że dostosowuje się lekko do skóry
    + Utrzymuje się bardzo długo

Niestety:

- podkreśla wszystkie suche skórki

Minusem jest też to, że w Polsce jest dostępnych bardzo mało odcieni i w moim przypadku (zawsze potrzebuje najjaśniejszego możliwego podkładu lub drugiego w kolejce) najjaśniejszy dostępny jest już za ciemny i mocno się odznacza. Na szczęście mieszkam w UK i tutaj nie mam z tym problemów. Cena również dużo atrakcyjniejsza w UK, ok 6-7 funtów za słoiczek, który przy praktycznie codziennym używaniu starcza mi na ok 4 miesiące.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: Dużo

Chcesz pochwalić zdrena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Używam tego produktu od dawna. Wracam do niego jesienią/zimą. Dobrze matuje i kryje (mam cerę z tendencją do trądziku). Ja stosuję bardzo cienką warstwę, nie pozostawia to smug i ładnie komponuje się z cera (nie odcina się). Jednak podkreśla suche skórki. Ogólnie jestem z niego zadowolona, bo lubię taką konsystencję fluidu - można go szybko i z łatwością nałożyć.

+kryje i matuje skórę
    +łatwo się nakłada
    +wydajny (przy delikatnym stosowaniu)

-podkreśla suche skórki
    -za ciężki na lato

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić major Koszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie na przestrzeni lat.
  • jeden z moich pierwszych podkładów, wtedy na rynku była to nowość - podkład w musie OMG OMG OMG.

+ konsystencja - lekka
    + efekt zmatowienia - satynowy
    + nawet nieźle kryje

+/- zależy co kto lubi i jak umie wg mnie już niewielka ilość kosmetyku starcza do pokrycia twarzy lekką, cienką warstwą, inaczej rzeczywiście tworzą się smugi...trudno jednak o specjalne traktowanie i oddzielną instrukcję obsługi do kosmetyku. trzeba go wyczuć a użycie dostosować do swoich potrzeb.

- mało wydajny - ta pojemność vs cena...
    - CENA...pamiętam czasy gdy kosztował 2x mniej!
    - wysusza

zastanawiałam się nad ponownym zakupem nie raz, mając w pamięci to, że latem dla mnie był to odpowiedni podkład - z ubogiej gamy odcieni na opaloną skórę znalazł się dobry, a i matowił jak trzeba.
    ale ten stosunek ceny do pojemności słoiczka, którego ścianki mają chyba 2 cm każe mi zawsze podejmować słuszną decyzję: NIE. NIE KUPIĘ.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu.
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić fuszin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • +mocne krycie
    +dobry kolor (cameo jest lekko różowy więc idealny dla mnie)
    +świetnie matuje
    +wydajny
    +podoba mi się forma musu
    -cięzki
    -cena, 45 zł
    -odznacza się na suchej skórze
    -opakowanie-słoiczek jest mało higieniczne

Dobry do idealnej skóry, która potrzebuje matu i zakrycia ewentualnych przebarwień.

Ilość zużytych opakowań: pół

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wiqq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Nic specjalnego. Kupiłam go latem. Dobrze matował, ale szybko (2-3h) zaczynał się błyszczeć. Poza tym ciężko go rozprowadzić. Trzeba uważać by nie zostały smugi. Nie był też super wydajny.

Niczym szczególnie mnie nie zraził do siebie, ale też niczym nie zachwycił.

Używam tego produktu od: nie używam już

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Voronwe za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij