Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• Szkoda, ze tak szybko znika
  • Podkład idealnie sprawdza się nałożony na moja mieszaną cerę. Długotrwale ją matuje, dobrze kryje drobne nieoskonałości. Nie podrażnia i nie uczula. Konsystencja musu sprawia, że podkład bardzo dobrze się rozprowadza. W bogatej gamie barw bez trudu wybrałam twój kolor. Szkoda, że tak szybko ubywa go ze słoiczka. W ciągu miesiaca zuzyłam już prawie cały

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwszy słoiczek

Chcesz pochwalić martus283328 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest zły
  • PLUSY:
    -dobrze kryje niedoskonałości
    -nie drogi kupiłam go w Niemczech za 6 euro)
    -nie ma zbyt intensywnego zapachu
    -dobrze się rozprowadza
    -nie roluje się, nie spływa
    MINUSY:
    -wygląda trochę sztucznie (ale może to moja wina wybrania zbyt jasnego odcienia)

Ilość zużytych opakowań: 1szt.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ola_20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • na małe problemy
  • Matuje świetnie. Jest dość tani. Nie czuć go na twarzy a buzia jest ładnie wygładzona, matowa i ma wyrównany koloryt. Super się aplikuje, praktycznie nie da się go nałożyć za dużo. Jednak na zaczerwienione ślady po wypryskach etc. korektor jest konieczny.

Natomiast jego trwałość jest taka sobie. Bardzo łatwo go niechcący zetrzeć bluzką czy ręką. Do cery suchej kompletnie się nie nadaje bo ją przesusza. Na skórze lekko przetłuszczającej się wygląda świetnie ale po ok 2-3h trzeba poprawiać (na szczęście opakowanie nadaje się do noszenia choćby w torebce). Przy mocniej przetłuszczającej cerze podkład spływa prawie od razu, nie chłonie sebum tylko po prostu spływa. Zaleta jest taka, że nawet jeżeli podkład spływa to nie pozostawia na twarzy nieestetycznych plam.

Konsystencja - mus - jest super. Łatwo się nakłada, nic się nie wylewa, łatwo nabrać na palec. Podkład bardzo wydajny. Opakowanie - słoiczek - bardzo estetyczny, fajny do noszenia w torebce.

Niestety ten podkład trochę zatyka pory i może powodować powstawanie zaskórników, szczególnie jeżeli nie zmyje się pierwszej warstrwy do końca przed nałożeniem kolejnej (np kiedy w środku dnia trzeba go poprawić).

Szkoda, że najjaśniejszy w Polsce odcień to 020 cameo. Dla jasnej karnacji może być ciut zbyt ciemny, szczególnie po zimie. Ja używam go tylko na jesień i koniec lata, a na pozostałe pory roku kupuję za granicą 004 light porcelain (dostępny np w Finlandii). Niestety w fińskim light porcelain konsystencja pozostawia wiele do życzenia - znajdują się w nim białe mini-ziarenka białego pigmentu i trzeba dobrze rozcierać podkład przy nakładaniu (3/3 opakowania które zużyłam miały ten sam problem, kupowane osobno w odstępach 6-12 miesięcy, nie były przeterminowane ani nic). Takiego problemu nie miałam z ciemniejszym cameo.

Pomimo wszystkich wad ja osobiście go uwielbiam za jego lekkość, łatwą i szybką aplikację no i cenę. Będę używać nawet jeżeli trzeba go poprawiać.

+ matowanie
    + wyrównywanie kolorytu, krycie lekkich niedoskonałości
    + wygładzanie
    + cena
    + wydajność (przy prawie codziennej aplikacji opakowanie wystarcza mi nawet na 8 miesięcy)
    + opakowanie które łatwo trzymać w torebce
    + konsystencja musu, łatwa aplikacja

- słaba trwałość, łatwo się ściera
    - dostępność kolorów - czemu w Polsce są tylko odcienie dość ciemne i raczej pomarańczowe?
    - może powodować powstanie zaskórników

Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań 020 cameo i 3 opakowania 004 light porcelain

Chcesz pochwalić L_Asica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Not my Dream
  • Jeden to z moich pierwszych podkładów. U mnie się nie sprawdził jako podkład, ale są także i Plusy:
    + opakowanie,
    + aplikacja,
    + używam go punktowo, bo świetnie sprawdza się jako korektor.

Minusy:
    - odcienie,
    - trwałość,
    - krycie,
    - zatyka pory,
    - cena.

Używam tego produktu od: 2-3 lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kirenne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wporządku
  • Jest to dobry produkt dla cery tłustej.

PLUSY:
    - opakowanie
    - konsystencja
    - zmatowienie
    - gama kolorystyczna
    - cena
    - łatwa i szybka aplikacja
    - nie zostawia plam czy smug
    - całkiem dobre krycie (czego się nie spodziewałam)

MINUSY:
    - mało wydajny przy codziennym użytku
    - może podkreślać suche skórki
    - może lekko wysuszać
    Używam tego produktu od: od kiedy wszedł na rynek
    Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

Chcesz pochwalić Casssssie za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 18 raz(y)
  • dobry
  • zanim odkryłam wspaniałe kremy bb byłam zachwycona tym podkładem, jest to najlepszy podkład jaki kiedykolwiek miałam.

plusy
    + niedrogi,
    + dosyć wydajny,
    + bardzo trwały, nawet jak przejechałam przypadkiem pazurem po twarzy to nie ścierał się
    + nie zapycha
    + nie podrażnia
    + łatwo się zmywa, demakijaż to sama przyjemność
    + jest "lekki" nie czuć go na twarzy
    + łatwy w aplikacji
    + mnóstwo odcieni i każdy znajdzie swój idealny
    + dobre mocne krycie, nie ma efektu maski ale zakryje wszystkie niespodzianki

minusy, niestety są
    - wysusza, bez odpowiedniego, mocnego kremu nawilżającego się nie obejdzie
    - nie matuje i bez pudru ani rusz

polecam, warty wypróbowania

Ilość zużytych opakowań: kilka różnych odcieni

Chcesz pochwalić Verri za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem blisko
  • Dotychczas jest to mój najlepszy podkład. Jestem dość blada i bardzo trudno dobrać mi dobry podkład z tym czuję,że jestem już blisko jednak jeszcze czegoś mi brakuje, dlatego myślę, że jeszcze będę szukać. Jeśli jednak nie znajdę nic lepszego wrócę do niego.
    Dobrze kryje, łatwo się go aplikuje, wygodne opakowanie,
    Minus za wydajność dość szybko się kończy używam go codziennie, ale nie nakładam go dużo,. W porównaniu z poprzednimi szybko widzę denko.

Używam tego produktu od: listopada 2013
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić 8ag_set9 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Mój ulubieniec
  • Moja cera jest baaardzo problematyczna- tłusta, naczynkowa, trądzikowa a do tego dosyć wrażliwa, dlatego nie spodziewałam się, że tak tani kosmetyk sobie z nią poradzi.

Plusy:
    - dobrze kryje (choć używam też korektora)
    - bardzo dobrze matuje, nie używam z nim pudru
    - łatwo i przyjemnie się rozprowadza
    - cena (jak dla mnie przystępna, specjalistyczne kosmetyki są dużo droższe)
    - lekki, idealny na lato
    - nie zapycha

Minusy
    - niestety nie jest bardzo trwały, po paru godzinach osadza się w porach
    - niezbyt wydajny

Jak dotąd najlepszy podkład na jaki udało mi się trafić.

Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Siryn za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo lubiłam, tylko ta cena..
  • Pierwszy z moich ulubionych podkładów z 'wyższej' półeczki drogeryjnych podkładów i pierwszy w moim 'dojrzalszym' makijażu . Miałam odcień Fawn (040). Bardzo go lubiłam, za delikatny neutralny zapach, za fajny słoiczek z którego do ostatniej kropelki można było wydobyć produkt, za to że bardzo ładnie krył, rozprowadzał się super i nie tworzył smug ani maski. Fajna piankowa konsystencja, mat utrzymujący się przez cały dzień, taki naturalny look! Dostępność dobra, tylko ta cena.. kiedy ja go kupowałam cena regularna wynosiła ok 36zł, w promocjach ok 28zł. Ale niestety cena coraz bardziej podskakiwała w górę, w tego co widziałam ostatnio w rossmannie podkład kosztuje ponad 40zł. Niestety nie jest on zbyt wydajny, dlatego za taką cenę nie zdecyzuję się na kolejny zakup mimo że był on moim ulubieńcem. W każdym razie podkład bardzo dobrze się sprawował i polecam wszystkim na wypróbowanieUżywam tego produktu od: kilku latIlość zużytych opakowań: około czterech

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mon_soleil za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry na lato, nietrwały
  • Podład lekki, całkiem nieźle kryjący, bardzo dobrze matuje, używam go latem. Podoba mi się, że mogę go wtedy użyć mniej, jest mało widoczny, a skóra mimo to wygląda dobrze.

Jest ogólnie dostępny, często w promocjach.

Niestety ma sporo wad:

-Jest nietrwały, szybko się ściera, wytrzymuje na twarzy zaledwie kilka godzin.
    -Mam suchą skórę, a dream matte mousse dodatkowo to podkreśla.
    -Niezbyt odpowiada mi to, że mój odcień (20 cameo) ma różowy odcień, wolę kiedy podkład wpada w żółty.

Ilość zużytych opakowań: 4 pełne

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić silencee87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Weekendowy sprzymierzeniec
  • Po raz pierwszy trafił w moje ręce nieco ponad rok temu. Podobało mi się, że bardzo dobrze kryje, porządnie matuje i przyjemnie wygładza. Konsystencję miał nieco tępą, ale zmatowienie było trwałe i mogłam się obejść bez pudru.
    Po zużyciu pierwszego opakowania kupiłam następne i mam wrażenie, że zmieniła się konsystencja kosmetyku i jego właściwości - lżej się rozprowadza, ale nie matuje tak dobrze jak poprzednio i nie jest tak trwały, więc muszę wspomagać się pudrem w strefie T. Nie do końca o to mi chodzi, bardziej odpowiadało mi matowienie bez konieczności dodatkowego stosowania pudru.
    Używam go głównie w weekendy do lekkiego makijażu, na codzień wolę inne podkłady.
    Największy minus: cena. Za podkład tej jakości i pojemności 44 złote w regularnej cenie to zdecydowanie za dużo.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić O_Yumi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie za taką cenę
  • Kupiłam ten podkład na promocji rossmanowskiej -40%
    za 26 zł podana cena przed promocją to 44 z groszem.
    Plusy:
    +matuje
    +wygładza
    +łatwo się rozprowadza
    +muss- przyjemna konsystencja, nie czuć go na skórze
    Minusy:
    -cena
    -uwydatnia suche skórki
    -nie utrzymuje się zbyt długo (5-6godzin to max)

Ogólnie dla mnie produkt okej, podoba mi się, że zostawia na mojej skórze efekt takiej porcelanowej lalki. Lecz niestety mam dużo suchych skórek i nie wygląda to estetycznie bez nałożenia grubej warstwy kremu nawilżającego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kamila876 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Noszenie go to dla mnie kara
  • Zaraz po nałożeniu: wow, piękna "baby face", gładziutka i matowa. Matowa tak bardzo, że postanowiłam zrezygnować z pudru. To był błąd, ale prawdę mówiąc przy kolejnych próbach puder nie wiele pomagał.
    Podkład ma formę leciutkiego musu.
    Nie dobrałam dla siebie dobrego odcienia, liczyłam, że się stopi, ale nie. Odcienie Maybelline są zupełnie nie dla mnie.
    Już po dwóch godzinach zaczyna spływać i to w dziwaczny sposób. Zostaje na nosie, a nie ma go na policzkach. Zostaje w rozszerzonych porach.
    Szybko zaczyna się świecić- o ile nie zniknie wcześniej.

Używam tego produktu od: parę miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno, niecałe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Posiadam odcień 020 Cameo, który choć ma w sobie różowe tony to jednak dobrze stapia się z moim beżowym kolorem skóry.

Podkład nakładam gąbeczką, ponieważ uważam że to chyba najhigieniczniejsze rozwiązanie Rzeczywiście trzyma mat bardzo długo (do 6 godzin +), jest ultra wydajny i chociaż używam go dość sporadycznie (w lecie sprawdza się fantastycznie) to lubię do niego wrócić, dobrze kryje i ma genialne wykończenie, które nie wymaga pudrowania

Trzeba jednak uważać, bo lubi podkreślać suche skórki i czasem tworzą się na twarzy takie suche placki, jednak peelling + dobry krem nawilżający zawsze rozwiązuje ten problem

Używam tego produktu od: styczeń 2013
    Ilość zużytych opakowań: może 1/3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić katharsis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na zimę okej
  • Jak dla mnie podkład jest idealny, ale na chłodne dni, ponieważ ma zbyt ciężką formułę na upały. Jestem posiadaczką cery mieszanej, bardzo przetłuszczającej się zwłaszcza w strefie T. Przy niskich temperaturach, z dodatkiem pudru matującego podkład utrzymuje się nienaruszony przez calutki dzień, idealny mat również. Świetnie przykrywa wszelkie niedoskonałości. Cera wydaje się idealna, jak u porcelanowej lalki, ale to nie jest sztuczny efekt maski - jeśli oczywiście odpowiednio dobierzemy odcień, ja mam 030 Sand. Nie zapycha.
    Natomiast to, co się z nim dzieje na twarzy wiosną czy latem to istna tragedia! Po dwóch godzinach waży się na twarzy, podkreśla wszelkie niedoskonałości i uwydatnia suche skórki. Skóra świeci się jak pochodnia.
    Konkludując... ZIMĄ UWIELBIAM, LATEM OMIJAM SZEROKIM ŁUKIEM.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić porcelaingalaxy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wiecej minusów jak plusów
  • Jakieś 6 lat temu kupiłam ten muss. Zobaczyłam go u koleżanki na twarzy i Ona wyglądała w nim rewelacyjnie. Miała wręcz aksamitną cerę po jego użycuiu .Pamiętam że wtedy kupiłam go sobie mimo że był dla mnie dość drogi i dodając że nie jest on wydajny w ogóle... starcza na miesiąc a nie na 3 czy 4 jak inne podkłady... Dla mnie również okazał się idealny jednak nie kupiłam go ponownie bo szkoda było mi pieniędzy...

Pół roku temu przypomniałam sobie o nim i postanowiłam kupić.. sądziłam się sie zawiodłam ale ..
    muszę mu przyznać gwiazdkę dodatkowo,bo po całym dniu w pracy + 1,5h na siłowni i 20 minut basenu Pozostał on na swoim miejscu!

MINUSY:
    - Jak już jedna recenzentka napisała WCHODZI w zmarszczki mimiczne np na czole i przy ustach i wygląda to naprawdę nieciekawie
    - przy nakładaniu roluje się i gubi..spada z palca niekiedy
    -Nie jest wydajny

Plusy:
    -Bardzo trwały (przypudrowany tylko pudrem transparentnym)
    -Małe ładne opakowanie.

Jestem w trakcie opakowania Używam tego produktu od: 6 miesięcy1 opakowanie. Ilość zużytych opakowań: 1 około 6 lat temu. Teraz w trakcie jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Plaisir za czytelną i pomocną recenzję?
  • perfekcyjny mus
  • Jak dla mnie to jedyny podkład w musie, który naprawdę jest musem, a nie budyniem.

Plusy:
    - wydajny, wystarcza mi na jakieś pół roku przy codziennym malowaniu,
    - cena w promocji (ok. 20 zł) jest bardzo atrakcyjna,
    - idealnie stapia się z cera, zmniejsza widoczność porów,
    - pięknie matuje, nie tworząc jednak sztucznego efektu, cera jest dodatkowo jakby rozświetlona,
    - super się nakłada,
    - gama kolorystyczna jest okej, używam odcienia nude i jest dla mnie idealny.

Póki co, nie zamierzam eksperymentować i myślę, że jeszcze długo pozostanę mu wierna ;p

Ilość zużytych opakowań: 4 normalne

Chcesz pochwalić bubble_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • po prostu idealny
  • Mam ten podkład w odcieniu 020 CAMEO. Jest po prostu genialny! Naprawdę nie mogę się beż niego obyć. Mam cerę mieszaną i sprawdza się znakomicie. Wszystkie dziewczyny zazdroszczą mi idealnie dobranego koloru podkładu, bo nie widać różnicy między buzią a szyją. Daje bardzo naturalny, kryjący i matujący efekt.
    Na pewno nie sprawdzi się przy cerze suchej, wiem to, bo ostatnio wykryto u mnie łojotokowe zapalenie skóry i na kawałku czoła łuszczy mi się skóra i ten podkład niestety podkreśla suche skórki. Mimo wszystko nadal go używam, a na te suche miejsca wklepuję Maybelline Dream Satin Liquid w kolorze IVORY i jest w porządeczku.

+wydajność
    +idealny odcień
    +świetnie matuje
    +dobrze wyrównuje koloryt
    +dość dobrze kryje
    +pod ten podkład nie potrzeba zielonego korektora na zaczerwienienia

-cena (wydaje mi się, że mógłby być trochę tańszy)
    -opakowanie (mimo ze fajnie wygląda to jest okropne w użytkowaniu, bo podkład wchodzi mi pod paznokcie co nie jest za fajne)

Generalnie TAK, TAK, TAK!

Używam tego produktu od: ponad 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 testerowe + w trakcie pełnowymiarowego

Chcesz pochwalić malignes za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdecydowanie na nie
  • Producent zapewnia doskonały mat ...
    Plus:
    - szeroka paleta kolorystyczna (udało mi się dobrać odpowiedni odcień)
    Minusy:
    - kiepsko się rozprowadzał
    - średnio wydajny
    - średnio matujący
    - zapychał pory
    - brudzący

Ilość zużytych opakowań: jeden słoiczek, którego nie zużyłam do końca

Chcesz pochwalić ollkqa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go
  • Opakowanie - forma sloiczku jak dla mnie dośc malo higieniczna i mało wygodna.

Konsystencja - mus, dośc dziwne, ale jakoś specjalnie mi nie przeszkadzała.

Działanie - ładnie matuje, pięknie zakrywa wszystkie niedoskonałości, niestety lubił tworzyc efekt maski. Do tego dośc trudno bylo mi dobrac odpowiedni dla mnei kolor, w efekcie czego zakupiłam jaśniejszy niż powinnam, co jeszcze bardziej potęgował efekt maski.
    Ale pomijajac ten minus, byłby to dla mnie podkład idealny.

Używam tego produktu od: czerwiec 2013

Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze kryje
  • Podkład w formie musu mój pierwszy i ostatni:

Zalety:

* Bardzo dobrze kryje
    * Ukrywa niedoskonałości
    * Matuje

Wady:

* Ciężki
    * Efekt Maski na buzi
    * Twarz wygląda bardzo nienaturalnie
    * Nie oddychająca skóra
    * Po stosowaniu miałam bardzo tłustą cerę
    * Nie wydajny
    * Zostawia plamy, smugi

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Połowa

Chcesz pochwalić Jagodka1313 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy i jedyny!
  • Długo szukałam idealnego dla mnie podkładu, ale na szczęście w końcu mi się to udało! Choć czasami decyduję się na wypróbowanie czegoś nowego to i tak bardzo szybko wracam do tego jedynego

Największym plusem podkładu jest jego konsystencja, ponieważ nienawidzę tych mokrych i lejących się... Jak podkład matujący sprawdza się świetnie! Rozprowadza się go bez problemu, kryje wszystkie niedoskonałości, nie tworzy niepożądanego efektu maski, nie zatyka porów, utrzymuje się na twarzy bardzooo długo, nie ściera się i wygląda bardzo naturalnie!

Opakowanie wygodne (choć kilka razy zbiłam pełen pojemnik)

Podkład jest bardzo wydajny, jedno opakowanie wystarcza mi na około 3 miesiące.

Jedyne co mogę zarzucić temu kosmetyowi to jakość podkładów sprzedawanych w Polsce. Jest ona słabsza od np. sprzedawanych na rynku niemieckim.

Używam tego produktu od: ponad 6 lat
    Ilość zużytych opakowań: duuuuużooo

Chcesz pochwalić bejbosz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stanowczo nie dla mnie
  • Ten kosmetyk nie jest dla mnie. Pierwsze wrażenie zrobił na mnie piorunujące, czyli fajna formuła, ładnie się rozprowadza no cudo. Niestety po dłuższy używaniu zaczął strasznie wysuszać mi skórę, a do tego zaczęły wyskakiwać mi pryszcze Jak tylko go odstawiłam problem znikł. Dream Matt Mousse nie jest dla wszystkich z tego co wiem ja miałam problemy, ale moja koleżanka go chwali i używa do dzisiaj. Miał dosyć fajne krycie przynajmniej jak dla mnie, ale miał tendencje do zbierania się w załamaniach np. linii mimicznych. Jak dla mnie kich i nie polecam.

Chcesz pochwalić Oluszeczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Maska, maska i jeszcze raz maska
  • Podkład ten kupiłam na swoją studniówkę, kiedy nie interesowałam się jeszcze zbytnio makijażem. Miałam kłopoty z cerą więc potrzebowałam czegoś matującego i względnie kryjącego. Niestety nie był to trafiony zakup. Co do koloru, kupiłam 2. z najjaśniejszych, który okazał się strasznie pomarańczowy na dodatek utleniał się i ciemniał na twarzy. Mat owszem był (nawet spory) niestety z efektem totalnej maski i sztuczności. Poza tym podkład strasznie wysuszał moją skórę i podkreślał skórki. Co do konsystencji taka jak w nazwie: dość lekki mus, który można było nawet łatwo rozprowadzić. Nie tworzył smug. Co prawda krycie było całkiem niezłe, tak jak i trwałość, niestety jego prezentowanie się na mojej twarzy skreśla go w całości. W dodatku miał dość niewygodne i ciężkie opakowanie (bardzo trudno było wydobyć resztki podkładu z załamania słoiczka przy nakrętce). Na plus: zapach, dostępność.

Chcesz pochwalić olimpia900 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkład idealny
  • Idealnego podkładu szuka się metodami prób i błędów. TEGO kosmetyku z całą pewnością błędem nie nazwę Początkowo lekko się do niego zraziłam, jednak była to wina koloru - wystarczyło wybrać o ton jaśniejszy i wszystko jest już idealnie.

Plusy:
    +idealnie kryje cerę
    +długo się utrzymuje
    +cudowna, lekka konsystencja musu
    +wydajny
    +przyjemnie i szybko się nakłada
    +nie zapycha porów
    +dobrze współgra z sypkim pudrem
    +ładny, wygodny pojemniczek

Minusy:
    -mała ilość

Ilość zużytych opakowań: ok. 10, w trakcie kolejnego

Chcesz pochwalić Driadeis za czytelną i pomocną recenzję?