Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Powiększ Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: asinek

Najnowszy produkt firmy Maybelline - lekki podkład w formie pianki. Zapewnia doskonałe krycie, niezawodny mat, niezwykły komfort noszenia i utrzymuje się wiele godzin. Dzieki polimerom silikonowym wygładza cerę i nie czuć go na twarzy! Opakowany w ładny słoiczek.
W USA dostępny w 12 odcieniach, w Europie niestety tylko w sześciu.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Cena: 30zł/ 18ml

• Nie kryje za dobrze
  • Miałam okazję przekonać się jak działa ten podkład dwa lata temu. Nie pamiętam już jaki to był dokładnie odcień, ale na pewno był jasny.
    Opakowanie przyciąga uwagę. Konsystencja w formie musu jest bardzo lekka i nie zatyka porów. Ja nakładałam go gąbeczką. Rozprowadza się dobrze, ale nie kryje niedoskonałości tak jak obiecuje producent. Minusem jest też to, że niestety nie jest trwały, a efekt matu bardzo krótki. Dość wydajny. Za tą cenę spodziewałam się czegoś więcej. Niestety, ale zawiodłam się.

Używam tego produktu od: używałam miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić joanna_z87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • Dream matte jest lekki, dobrze rozprowadza sie po twarzy, moge dobrac odcien pasujacy do mojej skory jednakze troszke ciemnieje na twarzy z czasem uzytkowania... niestety po pomalowaniu widac suche miejsca na twarzy. Nie do konca zakrywa niedoskonalosci. Lubie ten podklad mysle ze jest idealny na cieple wiosenne i letnie dni,wyglada dosc naturalnie i nie tworzy efektu maski, jednak na zime nie jest dobrym wyborem.Plus za matowanie cery !!

Ilość zużytych opakowań: zużyłam 3

Chcesz pochwalić innersoul za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dramat
  • Podkład kupiłam zachęcona zachwytami kuzynki. I to był błąd.
    Podkład nie matowił cery, wręcz ją przetłuszczał. Nietrwały, błyskawicznie znikał z twarzy. Za to wyśmienicie trzymał sie na ubraniach, niestety. Mało higieniczna forma aplikacji. Mały wybór kolorów. Ciemniał na twarzy i to bardzo.
    Plus to wydajność i opakowanie.
    Nie zużyłam go do końca, oddałam kuzynce.

Używam tego produktu od: Używałam dwa tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno

Chcesz pochwalić Catelicious za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Podkład niestety, ale nie ma dobrych właściwości kryjących niesodkonałości. Przy mojej problematycznej cerze nie zdał egzaminu. Jest to kosmetyk dobry, ale wyłącznie dla osób o nieskazitelnie gładkiej skórze. Ma ciekawą konsystencję i bardzo ładne opakowanie. Ja łączyłam go z innym podkładem.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

Chcesz pochwalić katarzyna_bb za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Jak dla mnie jest idealny. Największy plus to lekka i delikatna konsystencja, którą idealnie się rozprowadza oraz zaskakujące do tego typu konsystencji dość dobre krycie Moja cera jest tłusta więc naprawdę ciężko jest znaleźć zadowalające kosmetyki z długotrwałym efektem ale ten od maybelline polecam w 100% każdemu! ! NO I BARDZO BARDZO WYDAJNY, spokojnie wystarcza mi na 6 miesięcy

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić dw94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do cery normalnej i bez wyprysków
  • Używałam odcienia 021 Nude

- ładny długotrwały matowy efekt, bez brokatu czy innych dodatków
    - wygładza, skóra jest aksamitna w dotyku
    -wyrównuje koloryt
    - można stopniować krycie, nawet przy większej ilości wygląda ok
    - troszkę ciemnieje w ciągu dnia
    - nie potrzeba przypudrowywać,
    -ładnie współpracuje z różami/ bronzerami w kamieniu czy sypkimi, z kremowymi produktami wypada raczej słabo - mogą tworzyć się plamy
    - z racji tego że w ciągu roku zmienia się stan mojej cery- raz sucha, raz tłusta, czasem normalna- mogę powiedzieć że :
    *do skóry suchej nadaje się jako tako, podkreśla suche skórki i ciężko go nałożyć. Jak poświecimy trochę czasu i nałożymy go wklepującym ruchem, powoli po kolei na kolejne partie twarzy to daje bardzo fajny aksamitny efekt. Niestety po kilku godzinach znika i zostaje tylko na suchych skórkach co wygląda.. delikatnie mówiąc źle.
    * do skóry normalnej i bez wyprysków - świetny. Ładnie wyrównuje koloryt, utrzymuje się długo a znika równomiernie. Cera w dotyku jest aksamitna, nic się nie lepi, nie powoduje świecenia się cery, po prostu wow.
    * do skóry tłustej.. pamiętam że łatwo można było osiągnąć efekt maski, po 2 h świecenie wracało z podwójną siłą, twarz zaczynała się lepić, na wypryskach znikał z prędkością światła (wiem wiem, od tego są korektory..), ogólnie do skóry tłustej nie polecam.

Poza tym:
    - solidne opakowanie
    - wydajny
    - cena troszke wysoka, ale ja zawsze kupowałam na promocji w rossmannie albo naturze
    - przyjemnie się go nakłada

Używam tego produktu od: 5 lat temu pierwsze opakowanie, drugie rok temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe , drugie właśnie kończę

Chcesz pochwalić Cobraa za czytelną i pomocną recenzję?
  • wydajny i skuteczny
  • Używam tego podkładu już trochę dłużej i muszę przyznać, że jest to dobra opcja wtedy, gdy nie ma się zbytnich problemów z cerą, czyli gdy nie jest atopowa lub trądzikowa, bo w tych przypadkach podkład może być za słaby.
    +lekko matuje i kryje
    +nadaje łady, naturalny i delikatny odcień buzi
    +nie podrażnia skóry
    +nie zapycha
    +wydajny
    - konsystencja trochę zbyt twarda
    - nie daje mocnego krycia

Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić aureliaanger za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak!
  • Podkład spełnia moje oczekiwania, pierwszy słoiczek zakupiłam dawno temu, ale że wybrałam zbyt jasny kolor używałam go jako rozświetlacza i w tej roli też dobre się spisywał, drugi raz kupiłam ciemniejszy odcień (choć muszę odjąć jedną gwiazdkę za zbyt mały wybór kolorów). Podkład świetnie kryje niedoskonałości, nie jest tłusty, cera po nim jest aksamitna, rozświetlona ale nie błyszcząca, dobrze współgra z bronzerem który łatwo jest zblendować

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić anulka88cn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Na ogół byłam zadowolona z produktu, dobrze się nakładał, delikatny, świetnie wyglądał, jednak z czasem używania podkładu przestało być tak ładnie. Jako że czesto przejade koło kącika oczu delikatnie podkładem, czasem niechcący, czasem specjalnie żeby nie było widać różnicy koloru skóry, tak i robiłam z tym podkładem. Początkowo okej, do czasu gdy nie zaczęły mi wyskakiwać w tych miejscach gradówki. Niestety obie pojawione najprawdopodobniej przez podkład musiałam wyciąć operacyjnie. Koleżanka również miała z tym problem podczas używania tego produktu. Ona na szczęście nie tak poważnie jak ja, żeby je wycinać, ale problem też się pojawił. Kiedy przestałyśmy używać produktu znikął też i problem z infekcjami oka. Kolejnymi minusami było brak nawilżenia skóry, a nawet uwidocznienie wysuszonych miejsc, przez co wyglądało to jakbym miała wiecznie wysuszoną skórę, jak i również nie maskuje wyprysków.

+delikatna konsystencja
    +nie podrażnia skóry
    +na długo starcza

-nie maskuje wyprysków
    -nie nawilża, ale wysusza skórę
    -może powstać jak u mnie poważna zmiana na oku
    -w stosunku do ceny nie jest wystarczającym produktem

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić koczocik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • To byl prezent dla mnie od mojej mamusi. Ona tak bardzo go uwielbiała- miała 3 słoiczki mieszała kolory eksperymentowała. Na niej wydawał mi się taki idealny. Nie wziełam pod uwagę jednego- ona 41 latka z piękną cerą (nigdy nie miała z nią problemów) dobrze nawilżoną promienną. Ja cera tłusta z wiecznie zapchanymi porami naprzemiennie z suchymi plackami na policzkach i nosie od ciąglych eksperymentów w celu opanowania mojej cery. Po nalożeniu tego specyfiku miałam wrażenie że ktoś szpachlą zarzucił mi na twarz gładź szpachlową i zapomniał ją przeciągnąć, tam gdzie tlusto w miare okej ale tam gdzie suche placki skóra wygladala jak chora na łuszczycę. Ja już sama nie wiem co o tym sądzić bo kilka prób i rozczarowanie - uważam że jest to fajny lekki podkad dla osob bez problemów skórnych- jeśli kiedyś doczekam się cery idealnej to skuszę się na niego, dlatego że on jest okej a to moja skóra ma problemy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kartonowa91 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij