Powiększ Barwa, Barwa Ziołowa, Szampon tataro - chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych

Zgłaszająca osoba: nan

Ziołowy szampon przeznaczony do mycia włosów łamliwych i zniszczonych. Zawiera wyciągi z chmielu i tataraku, które mają wzmacniać włosy i zapobiegać ich łamaniu. Szampon ma postać przezroczystego płynu, w kolorze bursztynowym, pachnie ziołowo.

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090, (17.09.2007)

Cena: ok. 4zł / 250ml

• niezbędny
  • Nie wyobrażam sobie żeby go zabrakło (albo któregoś z jego szamponowych braci), to taki łazienkowy basic
    Ma oczyszczać i to robi, stosuję go co czwarte mycie więc wystarcza na długo. Trudno mu coś zarzucić, może rzeczywiście trochę ciężko się pieni. Barwy wybieram po kolorze i ten mi się najbardziej podoba.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić PoisonLipstick za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny szampon
  • Nikt kto zna dokładnie potrzeby swoich włosów nie powie mi, że to zły szampon. Nieodpowiedni może się okazać chyba tylko dla bardzo wrażliwych skalpów, skłonnych do reakcji alergicznych zależnie od składu danego szamponu barwy (ekstrakty, sls-y i inne takie śliczności).

Czytam, że szampon się nie pieni. Owszem, pieni się i to bardzo. Trzeba tylko porządnie polać głowę wodą. Na moich włosach często się zdarza, czy to ze słabszym czy mocniejszym szamponem, że przy pierwszym rozprowadzeniu szamponu na włosach piana nie chce się wytworzyć. Nie dziwne, w końcu włosy, które nazbierały kurzu i tłuszczu przez czas między myciami nie są idealnym środowiskiem do wytworzenia piany.

Plącze...zastanawiam się czego można oczekiwać po szamponie oczyszczającym? Nawilżenia? Wygładzenia? Taki szampon rozchyla łuski i zdziera wszelkie zanieczyszczenia, nadbudowane substancje. Logika wskazuje na to, że włosy nie będą przypominały tych z reklamy...

Obietnice producenta co do właściwości pielęgnacyjnych zazwyczaj 'chowam do kieszeni'. Niby co ma cudownego uczynić szampon, który służy do mycia, a nie do odżywiania? Szampon działa tylko chwilę i co najwyżej przy długofalowym zastosowaniu jakieś tam ziółka spowodują wysyp baby hair ale i to nie jest regułą.

Wysusza tutaj nie chodzi o to, że szampon jest wredny i nam szkodzi. Dawkowanie dostosowuje się do aktualnego stanu i potrzeb włosów. Nie każdy skalp i nie każde włosię potrzebuje codziennego mycia takim zdzierakiem na co dzień, więc logiczne, że jedną głowę przesuszy, a druga (np. moja) będzie się cieszyć. Za to idealnie przygotowuje włosy do mocnego odżywiania maską. Komu nawet maska nie pomaga, niech stosuje taki szampon rzadziej, albo kładzie olej przed myciem (emulgując go odżywką, wtedy nie trzeba szorować włosów dwa razy szamponem, żeby się domyły).

Sprawy uczuleń i łupieżu już są kwestią bardzo indywidualną. Trzeba czytać skład, a kiedy nawet to nie pomoże to po prostu odstawić, bo wiadomo, że nie każdemu podpasuje.

Zapach moim zdaniem jest podobny w każdym z szamponów z serii ziołowej. Przyjemny i rzeczywiście ziołowy

+ prosty skład
    + porządnie i dokładnie myje
    + świetnie się pieni
    + ekstrakt z tataraku i chmielu, keratyna
    + przyjemny, słodkawy, ziołowy zapach

- opakowanie beznadziejnie rozlewa szampon, przez co wydajność spada
    - niepraktyczne zamykanie
    - bajki o wzmacnianiu i zapobieganiu łamaniu się włosów (żaden szampon tego nie zrobi w zasadzie)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić miechowianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • the best
  • Mój ulubiony szampon Używam od dwóch - trzech lat. Rewelacyjnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Przy dłuższym stosowaniu widać poprawę kondycji wlosów - są nawilżone, gładkie. Dla mnie ten szampon to podstawa w pielęgnacji włosów i musi być obowiązkowo w mojej łazience.
    Plusem jest też cena.
    Polecam.

Używam tego produktu od: 2-3 lata
    Ilość zużytych opakowań: nie zliczę już ale b.dużo

Chcesz pochwalić anna8405 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny szampon oczyszczający
  • Bardzo fajny szampon oczyszczający. Włosy po nim aż skrzypią! Są miękkie w dotyku, puszyste i sypkie. Bardzo ładny ziołowy zapach. Trochę leista konsystencja wiec trzeba nałożyć go trochę wiecej, ale szampon jest bardzo wydajny. Najwazniejsze jednak to sklad " brak silikonow, naturalne ekstrakty, a wiec to czego naszym wlosom potrzeba. Za tę cenę warto wypróbować.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocno średni
  • Jego największą zaletą jest zdecydowanie to, że oczyszcza. Dobrze oczyszcza - włosy aż skrzypią, czuć, że nie ma na nich żadnych zbędnych substancji. Kupiłam go właśnie w tym celu, i jeśli chodzi o działanie, to sprawdza się idealnie i jest na tyle mocny, że wręcz bałabym się go używać niż raz na 1-2 tygodnie. Ale w zasadzie na działaniu kończą się jego plusy, bo wygoda użytkowania sprawia, że nie kupię go już więcej. Szampon jest rzadki, a jednocześnie się ciągnie - bardzo łatwo go wylać za dużo.
    Na moich włosach kompletnie się nie pieni. Jestem przyzwyczajona do niepieniących się myjadeł (Facelle, szampon Babydream, przez długi czas myłam włosy odżywkami) i mi to nie przeszkadza, ale ten szampon po prostu znika we włosach i muszę go nałożyć naprawdę dużo, żeby czuć, że myję włosy czymkolwiek poza wodą. Odrobinę pomaga przelanie jednorazowej porcji do jakiejś małej buteleczki, rozcieńczenie go wodą i takiej wstrząśniętej wersji wylanie na głowę. Ale nawet pomimo tego - wydajność jest koszmarna.
    Sama buteleczka jest niewygodna - ma zdecydowanie za duży otwór.
    Ewentualne zalety, jakich mogłabym się doszukać to cena - ja zapłaciłam za niego coś w granicach 4-5zł i delikatny, ziołowy zapach, ale mimo wszystko jest tak nieprzyjemny i niewygodny w stosowaniu, że od pół roku próbuję go zmęczyć i nie daję rady, bo muszę się zmuszać, żeby po niego w ogóle sięgnąć.

Używam tego produktu od: ok pół roku, ale bardzo nieregularnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 na wykończeniu

Chcesz pochwalić nishka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 30 raz(y)
  • idealny oczyszczacz
  • zacznę od zdziwienia, dlaczego ktokolwiek oczekuje nawilżenia, wygładzenia czy poprawy stanu włosów po szamponie? szampon ma myć i koniec.

ten oto jest jednym z moich ulubieńców oczyszczaczy, jest za silny do codziennego stosowania i włosy po nim aż "skrzypią", ale ja go używam raz na 2-3 tyg i sprawdza sie idealnie, Zmywa z włosa wszystkie subsrtancje które się nadbudowują, nie ma na nich nic, są kompletnie gołe i bez dobrej mocnej maski po nim ani rusz ale właśnie tego po nim oczekiwałam i sprawdził się w 100%

zapach jest bardzo miły dla mojego noska, taki ziołowy, odpowiada mi konsystencja ok, choć strasznie się ciągnie i ciężko nie przesadzić z wylaniem na rękę. pieni się idealnie, oczywiście plącze włosy no ale który mocny szampon tego nie robi.

ja jestem na tak

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Verri za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mocno przeciętny
  • Tak, jak w tytule, szampon jest przeciętny. Nie wyrządza włosom krzywdy, ale też nie poprawia ich stanu. Spodziewałam się po nim czegoś więcej, choćby połysku, czy wygładzenia, jednak szampon ten nie wyróżnia się absolutnie niczym. Być może dla włosów normalnych będzie ok, dla suchych jest niewystarczający.

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Bardzo dobry szampon myjący. Jeśli ktoś oczekuje od szamponu czegoś ponadto to może się zawieść.

Na plus:
    + świetnie myje
    + przyjemny zapach utrzymujący się po wysuszeniu
    + cena !! 2.99zł w Tesco

Minusy:
    - plącze włosy - bez użycia odżywki się nie obędzie
    - słabo się pieni
    - niewygodne opakowanie

Nie wiem czy szampon w jakikolwiek sposób polepsza stan włosów, bo zawsze nakładam odżywkę i/lub maskę.

Chcesz pochwalić ssqu za czytelną i pomocną recenzję?
  • polska perełka pośród szamponów
  • Rewelacja!!! to idealne słowo na mikro recenzję działania tego szamponu. Bardzo dobry produkt kosmetyczny za grosze. Kupuje go w tesco za 2.99zł albo w osiedlowej drogerii za 4zł. Może nie jest zbyt wydajny i brakuje mu \'dziubka\' przez co czasem wylewa nam się za dużo, ale to tylko małe minusy. Przede wszystkim świetnie oczyszcza włosy, tak że aż skrzypią! co prawda konieczne jest użycie odżywki bo możemy mieć problem z rozczesaniem. Dla moich suchych kręconych włosów ten szampon jest wybawieniem, wspaniale myje, oczyszcza, włosy są niesamowicie miękkie i puszyste! Uwielbiam i zawsze do niego wracam. Zresztą pokrzywowy szampon z tej samej serii jest również doskonały. Takie perełki kosmetyczne warto mieć zawsze pod ręką Używam tego produktu od: dwóch latIlość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić mon_soleil za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny dla włosów zniszczonych
  • Krótka i konkterna recenzja, bez zbednego pisania

+ubogi skład
    +przyjemny ziołowy, naturalny zapach
    +idealne oszczyszczanie
    +wygodna butelka
    +niska cena
    +dostępność (każdy sklep Tesco i Super Sam )
    +dodatkowy atut to fakt, że firma posiada ISO 9001, co jest potwierdzeniem tego, że dbają o jakość produktów
    +polska firma
    +nie uczula, nie wywołuje łupieżu (a jestem posiadaczką baaaaaardzo wrażliwej skóry głowy)

-minusem ejst jedynie to, że słabo się pieni, ale to pewnie przez mało składników(co akurat ejst plusem ) i tylko za to odejmuję 0,5 gwiazdki

Polecam wszystkim, którzy mają dość sztucznych i drogich szamponów, które tylko pozornie pomagają.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Chcesz pochwalić nierudeRude za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij