Powiększ Barwa, Barwa Ziołowa, Szampon tataro - chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych

Zgłaszająca osoba: nan

Ziołowy szampon przeznaczony do mycia włosów łamliwych i zniszczonych. Zawiera wyciągi z chmielu i tataraku, które mają wzmacniać włosy i zapobiegać ich łamaniu. Szampon ma postać przezroczystego płynu, w kolorze bursztynowym, pachnie ziołowo.

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090, (17.09.2007)

Cena: ok. 4zł / 250ml

• Do oczyszczania
  • Szampon do oczyszczania z silikonów i innych oblepiaczy, każda włosomaniaczka na pewno go zna. Szampon ładnie pachnie, słabo się pieni jak to szampony ziołowe, włosy sa po nim szorstkie, nie do rozczesania, ponieważ zmył nam z włosów wszystko co sprawiło, że były gładkie i piękne. Jest bardzo wydajny , używam teraz czarnej rzepy ale przerzucę się na ten znowu

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić lizka903 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• świetny do oczyszczenia
  • Nie jest to produkt, który możemy używać solo, bo nie ma w składzie wygładzających składników i najprawdopodobniej zostawi włosy splątane (tego jednak nigdy nie przetestowałam, bo zawsze nakładam maskę). Od ziołowego szamponu o prostym składzie oczekuję przede wszystkim oczyszczenia włosów z nadbudowanych olei i silikonów. Szampon sprawdza się w tej roli idealnie. Używam go co 6-7 myć, jak widzę, że włosy są już obciążone.

Chcesz pochwalić porannagwiazda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubieniec
  • Szampon do dokładnego oczyszczania włosów. Ma małe wygodne opakowanie z okropnie wielkiem otworem który dozuje za dużo produktu - to na minus. Zapach też mnie jakoś nie uwiódł. Za to szampon świetnie domywa włosy, są po nim puszyste, błyszczące i odbite u nasady. dla moich cienkich i przetłuszczających sie straczków to prawdziwy idaeł choć staram sie stosować go na przemian z lagodniejszymi myjadłami

Chcesz pochwalić Ventrees za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędny
  • Nie wyobrażam sobie żeby go zabrakło (albo któregoś z jego szamponowych braci), to taki łazienkowy basic
    Ma oczyszczać i to robi, stosuję go co czwarte mycie więc wystarcza na długo. Trudno mu coś zarzucić, może rzeczywiście trochę ciężko się pieni. Barwy wybieram po kolorze i ten mi się najbardziej podoba.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić PoisonLipstick za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny szampon
  • Nikt kto zna dokładnie potrzeby swoich włosów nie powie mi, że to zły szampon. Nieodpowiedni może się okazać chyba tylko dla bardzo wrażliwych skalpów, skłonnych do reakcji alergicznych zależnie od składu danego szamponu barwy (ekstrakty, sls-y i inne takie śliczności).

Czytam, że szampon się nie pieni. Owszem, pieni się i to bardzo. Trzeba tylko porządnie polać głowę wodą. Na moich włosach często się zdarza, czy to ze słabszym czy mocniejszym szamponem, że przy pierwszym rozprowadzeniu szamponu na włosach piana nie chce się wytworzyć. Nie dziwne, w końcu włosy, które nazbierały kurzu i tłuszczu przez czas między myciami nie są idealnym środowiskiem do wytworzenia piany.

Plącze...zastanawiam się czego można oczekiwać po szamponie oczyszczającym? Nawilżenia? Wygładzenia? Taki szampon rozchyla łuski i zdziera wszelkie zanieczyszczenia, nadbudowane substancje. Logika wskazuje na to, że włosy nie będą przypominały tych z reklamy...

Obietnice producenta co do właściwości pielęgnacyjnych zazwyczaj 'chowam do kieszeni'. Niby co ma cudownego uczynić szampon, który służy do mycia, a nie do odżywiania? Szampon działa tylko chwilę i co najwyżej przy długofalowym zastosowaniu jakieś tam ziółka spowodują wysyp baby hair ale i to nie jest regułą.

Wysusza tutaj nie chodzi o to, że szampon jest wredny i nam szkodzi. Dawkowanie dostosowuje się do aktualnego stanu i potrzeb włosów. Nie każdy skalp i nie każde włosię potrzebuje codziennego mycia takim zdzierakiem na co dzień, więc logiczne, że jedną głowę przesuszy, a druga (np. moja) będzie się cieszyć. Za to idealnie przygotowuje włosy do mocnego odżywiania maską. Komu nawet maska nie pomaga, niech stosuje taki szampon rzadziej, albo kładzie olej przed myciem (emulgując go odżywką, wtedy nie trzeba szorować włosów dwa razy szamponem, żeby się domyły).

Sprawy uczuleń i łupieżu już są kwestią bardzo indywidualną. Trzeba czytać skład, a kiedy nawet to nie pomoże to po prostu odstawić, bo wiadomo, że nie każdemu podpasuje.

Zapach moim zdaniem jest podobny w każdym z szamponów z serii ziołowej. Przyjemny i rzeczywiście ziołowy

+ prosty skład
    + porządnie i dokładnie myje
    + świetnie się pieni
    + ekstrakt z tataraku i chmielu, keratyna
    + przyjemny, słodkawy, ziołowy zapach

- opakowanie beznadziejnie rozlewa szampon, przez co wydajność spada
    - niepraktyczne zamykanie
    - bajki o wzmacnianiu i zapobieganiu łamaniu się włosów (żaden szampon tego nie zrobi w zasadzie)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić miechowianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • the best
  • Mój ulubiony szampon Używam od dwóch - trzech lat. Rewelacyjnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Przy dłuższym stosowaniu widać poprawę kondycji wlosów - są nawilżone, gładkie. Dla mnie ten szampon to podstawa w pielęgnacji włosów i musi być obowiązkowo w mojej łazience.
    Plusem jest też cena.
    Polecam.

Używam tego produktu od: 2-3 lata
    Ilość zużytych opakowań: nie zliczę już ale b.dużo

Chcesz pochwalić anna8405 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny szampon oczyszczający
  • Bardzo fajny szampon oczyszczający. Włosy po nim aż skrzypią! Są miękkie w dotyku, puszyste i sypkie. Bardzo ładny ziołowy zapach. Trochę leista konsystencja wiec trzeba nałożyć go trochę wiecej, ale szampon jest bardzo wydajny. Najwazniejsze jednak to sklad " brak silikonow, naturalne ekstrakty, a wiec to czego naszym wlosom potrzeba. Za tę cenę warto wypróbować.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocno średni
  • Jego największą zaletą jest zdecydowanie to, że oczyszcza. Dobrze oczyszcza - włosy aż skrzypią, czuć, że nie ma na nich żadnych zbędnych substancji. Kupiłam go właśnie w tym celu, i jeśli chodzi o działanie, to sprawdza się idealnie i jest na tyle mocny, że wręcz bałabym się go używać niż raz na 1-2 tygodnie. Ale w zasadzie na działaniu kończą się jego plusy, bo wygoda użytkowania sprawia, że nie kupię go już więcej. Szampon jest rzadki, a jednocześnie się ciągnie - bardzo łatwo go wylać za dużo.
    Na moich włosach kompletnie się nie pieni. Jestem przyzwyczajona do niepieniących się myjadeł (Facelle, szampon Babydream, przez długi czas myłam włosy odżywkami) i mi to nie przeszkadza, ale ten szampon po prostu znika we włosach i muszę go nałożyć naprawdę dużo, żeby czuć, że myję włosy czymkolwiek poza wodą. Odrobinę pomaga przelanie jednorazowej porcji do jakiejś małej buteleczki, rozcieńczenie go wodą i takiej wstrząśniętej wersji wylanie na głowę. Ale nawet pomimo tego - wydajność jest koszmarna.
    Sama buteleczka jest niewygodna - ma zdecydowanie za duży otwór.
    Ewentualne zalety, jakich mogłabym się doszukać to cena - ja zapłaciłam za niego coś w granicach 4-5zł i delikatny, ziołowy zapach, ale mimo wszystko jest tak nieprzyjemny i niewygodny w stosowaniu, że od pół roku próbuję go zmęczyć i nie daję rady, bo muszę się zmuszać, żeby po niego w ogóle sięgnąć.

Używam tego produktu od: ok pół roku, ale bardzo nieregularnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 na wykończeniu

Chcesz pochwalić nishka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 31 raz(y)
  • idealny oczyszczacz
  • zacznę od zdziwienia, dlaczego ktokolwiek oczekuje nawilżenia, wygładzenia czy poprawy stanu włosów po szamponie? szampon ma myć i koniec.

ten oto jest jednym z moich ulubieńców oczyszczaczy, jest za silny do codziennego stosowania i włosy po nim aż "skrzypią", ale ja go używam raz na 2-3 tyg i sprawdza sie idealnie, Zmywa z włosa wszystkie subsrtancje które się nadbudowują, nie ma na nich nic, są kompletnie gołe i bez dobrej mocnej maski po nim ani rusz ale właśnie tego po nim oczekiwałam i sprawdził się w 100%

zapach jest bardzo miły dla mojego noska, taki ziołowy, odpowiada mi konsystencja ok, choć strasznie się ciągnie i ciężko nie przesadzić z wylaniem na rękę. pieni się idealnie, oczywiście plącze włosy no ale który mocny szampon tego nie robi.

ja jestem na tak

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Verri za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mocno przeciętny
  • Tak, jak w tytule, szampon jest przeciętny. Nie wyrządza włosom krzywdy, ale też nie poprawia ich stanu. Spodziewałam się po nim czegoś więcej, choćby połysku, czy wygładzenia, jednak szampon ten nie wyróżnia się absolutnie niczym. Być może dla włosów normalnych będzie ok, dla suchych jest niewystarczający.

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?