Powiększ Barwa, Barwa Ziołowa, Szampon tatarako- chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych

Zgłaszająca osoba: nan

Ziołowy szampon przeznaczony do mycia włosów łamliwych i zniszczonych. Zawiera wyciągi z chmielu i tataraku, które mają wzmacniać włosy i zapobiegać ich łamaniu. Szampon ma postać przezroczystego płynu, w kolorze bursztynowym, pachnie ziołowo.

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090, (17.09.2007)

Cena: ok. 4 zł / 250 ml

• Bardzo fajny
  • Moje włosy są w dobrym stanie. Od kilku lat bardzo o nie dbam. W końcu musiałam trafić na szampon Barwy. To mój pierwszy ziołowy szampon i jestem mile zaskoczona. Przez dłuższy czas używałam go co każde mycie, ale obecnie tylko raz na jakiś czas dla lepszego oczyszczenia lub po intensywnej stylizacji żeby zmyć silikony i inne oblepiacze. Szampon bardzo dobrze oczyszcza, ma ładny zapach, pieni się w miarę dobrze(wiadomo, nie ma wielkiej ilości piany, ale jak dla mnie jest super), jest on rownież w miarę wydajny. Oprócz tego po spłukaniu produktu moje włosy są rownież w dobrej kondycji, nie zauważyłam żadnego przesuszenia. Cena o dostępność rownież super. Swój kupiłam na promocji za chyba 3 zł Bardzo polecam!

Używam tego produktu od: Kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić ItsmeJo za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY ozdobne mydełko

• Całkiem dobry szampon w cenie tabliczki czekolady
  • Nie wiem jak Was, ale mnie design butelki z szamponem nie powala na kolana. Ot, zwykła plastikowa butelka o mocno ciemnych ściankach, delikatnie zwężająca się ku górze, gdzie znajduje się, również plastikowa, nakrętka z zamknięciem typu klik. Po podważeniu zatyczki, naszym oczom ukazuje się nieduża dziurka, przez którą szampon łatwo wypływa, zawsze w odpowiedniej ilości, nigdy za wiele, więc nic się nie zmarnuje.
    Jak widać na wyżej załączonym zdjęciu, produkt Barwy jest... bezbarwny :P Poza tym ma ziołowy zapach ( phi, jakby mógł pachnieć jakoś inaczej, skoro jest tatarakowo- chmielowy :P ), a konsystencją nie różni się od innych szamponów. W kontakcie z wodą bardzo dobrze się pieni, fajnie rozprowadza się po włosach, zaś jego wydajność określiłabym jako standardową.
    Teraz najważniejsze, czyli działanie! Szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy z codziennych zanieczyszczeń, a także domywa produkty użyte do stylizacji czy suche szampony. Po umyciu włosy są puszyste i ładnie się błyszczą. Nie wysusza włosów ani ich nie nawilża, ale też nie takie jest jego zadanie. Główną jego powinnością ma być wzmocnienie łamliwych i zniszczonych włosów i choć zużyłam już prawie całą butelkę, to mimo najszczerszych chęci nie widzę, aby moje włosy mniej się łamały czy też wypadały, za co produkt niestety łapie u mnie minusa.
    Mimo nie do końca spełnionych obietnic producenta, z szamponu jestem nawet zadowolona, ale bez większego entuzjazmu. Jest to poprawny szampon, który dobrze umyje i odświeży włosy, a także nieco przedłuży ich świeży wygląd i który w dodatku kosztuje tyle, co tabliczka czekolady Milki z kawałeczkami ciasteczek Oreo

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić MintElegance89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny do oczyszczania
  • Uzywam tego szamponu raz w tygodniu, do silniejszego oczyszczania, gdyż przeprowadzam na swoich włosach intensywną pielęgnację i nie chce, żeby nadbudowało się na nich zbyt dużo zbędnych składników.
    Zapach jak to zapach ziołowych szamponów - cudem nie jest Świetnie się pieni, zmywa absolutnie wszystko z włosów. Są czyste i gotowe na aplikację odżywek i masek.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić gronn za czytelną i pomocną recenzję?
  • SLS-owy rypacz
  • Witam serdecznie

Moje włosy : średnioporowate, zdrowe, falowane, przetłuszczające się.

Działanie : Jak nietrudno się domyślec szampon jest doskonalym oczyszczaczem z wszystkiego co siedzi na wlosach i je oblepia.

Ale jak dla moich wlosow jest zbyt silny, uzywany przez dluzszy czas wysuszyl mi włosy. Uzywanie kilku butelek tego samego szamponu pod rzad sprawilo, ze wszelkie ziolowe zapachy mi zbrzydly.

Do silniejszego oczyszczania preferuję szampony Barwa z innej linii

Ilość zużytych opakowań: 3 butelki

Chcesz pochwalić Hiuren za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny do oczyszczania!
  • Jest to jeden z moich ulubionych szamponów ziołowych, których używam do oczyszczania skóry głowy gdy tracą swoją świeżość, leżą plackiem mimo myć i zaczynają się szybko przetłuszczać. Warty jest zachodu:
    +Nie podrażnia skalpu
    +Oczyszcza bez zarzutu
    +Dobrze się pieni
    +Pięknie pachnie
    +Jest tani
    +Prosty skład (kocham to! )

Nie jest może najwydajniejszy na świecie i dostępny na każdym rogu ale wart jest zachodu. To bardzo prosty, podstawowy szampon ziołowy do "zadań specjalnych". Każda włosomaniaczka powinna taki mieć. Ja akurat lubię ten i polecam, bo jest warty uwagi.

Używam tego produktu od: Pół roku

Chcesz pochwalić zly kotek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do oczyszczania
  • Szampon do oczyszczania z silikonów i innych oblepiaczy, każda włosomaniaczka na pewno go zna. Szampon ładnie pachnie, słabo się pieni jak to szampony ziołowe, włosy sa po nim szorstkie, nie do rozczesania, ponieważ zmył nam z włosów wszystko co sprawiło, że były gładkie i piękne. Jest bardzo wydajny , używam teraz czarnej rzepy ale przerzucę się na ten znowu

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić lizka903 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny do oczyszczenia
  • Nie jest to produkt, który możemy używać solo, bo nie ma w składzie wygładzających składników i najprawdopodobniej zostawi włosy splątane (tego jednak nigdy nie przetestowałam, bo zawsze nakładam maskę). Od ziołowego szamponu o prostym składzie oczekuję przede wszystkim oczyszczenia włosów z nadbudowanych olei i silikonów. Szampon sprawdza się w tej roli idealnie. Używam go co 6-7 myć, jak widzę, że włosy są już obciążone.

Chcesz pochwalić porannagwiazda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły
  • Szampon do dokładnego oczyszczania włosów. Ma małe wygodne opakowanie z okropnie wielkiem otworem który dozuje za dużo produktu - to na minus. Zapach też mnie jakoś nie uwiódł. Do tego ten wściekle pomarańczowy kolor...Szampon świetnie domywa włosy, są po nim puszyste, niestety szybciej stają sie nieświeże ale moje włosy generalnie tak reaguja na sls, staram sie stosować go na przemian z lagodniejszymi myjadłami. Ja do tej wersji na razie nie wrócę, zapach zaczął mnie drażnić a innych szamponów oczyszczajacych do wyboru multum

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ventrees za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędny
  • Nie wyobrażam sobie żeby go zabrakło (albo któregoś z jego szamponowych braci), to taki łazienkowy basic
    Ma oczyszczać i to robi, stosuję go co czwarte mycie więc wystarcza na długo. Trudno mu coś zarzucić, może rzeczywiście trochę ciężko się pieni. Barwy wybieram po kolorze i ten mi się najbardziej podoba.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić PoisonLipstick za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny szampon
  • Nikt kto zna dokładnie potrzeby swoich włosów nie powie mi, że to zły szampon. Nieodpowiedni może się okazać chyba tylko dla bardzo wrażliwych skalpów, skłonnych do reakcji alergicznych zależnie od składu danego szamponu barwy (ekstrakty, sls-y i inne takie śliczności).

Czytam, że szampon się nie pieni. Owszem, pieni się i to bardzo. Trzeba tylko porządnie polać głowę wodą. Na moich włosach często się zdarza, czy to ze słabszym czy mocniejszym szamponem, że przy pierwszym rozprowadzeniu szamponu na włosach piana nie chce się wytworzyć. Nie dziwne, w końcu włosy, które nazbierały kurzu i tłuszczu przez czas między myciami nie są idealnym środowiskiem do wytworzenia piany.

Plącze...zastanawiam się czego można oczekiwać po szamponie oczyszczającym? Nawilżenia? Wygładzenia? Taki szampon rozchyla łuski i zdziera wszelkie zanieczyszczenia, nadbudowane substancje. Logika wskazuje na to, że włosy nie będą przypominały tych z reklamy...

Obietnice producenta co do właściwości pielęgnacyjnych zazwyczaj 'chowam do kieszeni'. Niby co ma cudownego uczynić szampon, który służy do mycia, a nie do odżywiania? Szampon działa tylko chwilę i co najwyżej przy długofalowym zastosowaniu jakieś tam ziółka spowodują wysyp baby hair ale i to nie jest regułą.

Wysusza tutaj nie chodzi o to, że szampon jest wredny i nam szkodzi. Dawkowanie dostosowuje się do aktualnego stanu i potrzeb włosów. Nie każdy skalp i nie każde włosię potrzebuje codziennego mycia takim zdzierakiem na co dzień, więc logiczne, że jedną głowę przesuszy, a druga (np. moja) będzie się cieszyć. Za to idealnie przygotowuje włosy do mocnego odżywiania maską. Komu nawet maska nie pomaga, niech stosuje taki szampon rzadziej, albo kładzie olej przed myciem (emulgując go odżywką, wtedy nie trzeba szorować włosów dwa razy szamponem, żeby się domyły).

Sprawy uczuleń i łupieżu już są kwestią bardzo indywidualną. Trzeba czytać skład, a kiedy nawet to nie pomoże to po prostu odstawić, bo wiadomo, że nie każdemu podpasuje.

Zapach moim zdaniem jest podobny w każdym z szamponów z serii ziołowej. Przyjemny i rzeczywiście ziołowy

+ prosty skład
    + porządnie i dokładnie myje
    + świetnie się pieni
    + ekstrakt z tataraku i chmielu, keratyna
    + przyjemny, słodkawy, ziołowy zapach

- opakowanie beznadziejnie rozlewa szampon, przez co wydajność spada
    - niepraktyczne zamykanie
    - bajki o wzmacnianiu i zapobieganiu łamaniu się włosów (żaden szampon tego nie zrobi w zasadzie)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić miechowianka za czytelną i pomocną recenzję?