Venita, Henna Color, Ziołowa odżywka koloryzująca z naturalnej henny

Powiększ Venita, Henna Color, Ziołowa odżywka koloryzująca z naturalnej henny

Zgłaszająca osoba: NorN

Henna pogrubia włosy, poprawia strukturę, nadaje im miękkość i połysk. Ziołowa Odżywka Koloryzująca Henna Color jednocześnie barwi i pielęgnuje włosy podczas koloryzacji. Zapewnia piękny i pełen blasku kolor. Włosy stają się lśniące i puszyste, nie elektryzują się.
Odżywka kryje siwe włosy.
Dla wszystkich rodzajów włosów.
* Rodzaj farbowania: trwałe.
* Zawartość opakowania: saszetka odżywki koloryzującej (25-30 g) + rękawiczki ochronne.
*Ilość uzyskanej masy: 25-30 g proszku + 80 ml wody.

Moje uwagi:
+ Intensywne, głębokie kolory.
+ Włosy odżywione, bez problemów z rozczesaniem.
+ Naturalny, trwały kolor.
+ Zapach zbliżony do "mocnej" herbaty.
+ Wbrew pozorom, masa łatwa do nałożenia i równomiernego rozprowadzenia.
+ Nie sprawia większych trudności w przygotowaniu.
- Zioła dość trudno się wypłukują i kruszą.
- Długi czas oczekiwania na wyraźny efekt (40-60 min.).
- Nie rozjaśnia.
- Zawartość 1 opakowania dostosowana raczej do włosów dość krótkich.

Cena: 2,90 zł

• Całkiem niezły produkt
  • Witajcie,
    Ziołową odżywkę Venita kupiłam i uzyłam w tamtym tygodniu, jedna saszetka kosztowała 4,30 zł. Nie mam doświadczenia z tego typu produktami dlatego chciałam na początek wypróbować coś taniego i w miarę skutecznego ( sugerowałam sie opiniami użytkowników).
    Jestem zadowolona z efektów: włosy stały sie bardzo błyszczące, miękkie, kolor troszkę się ujednolicił, choć nie zauważyłam znacznej zmiany w odcieniu. Jedyne moje uwagi to bardzo intensywny 'herbaciany' zapach oraz trudny sposób aplikacji- henna ( albo raczej prawie henna) spływa z włosów.
    Podsumowując, plus za cenę, dostępność ( mam akurat to szczęście, że w kazdym osiedlowym sklepie mogłam ją znaleźć), odżywienie ( na początku włosy były trochę suche ale po nałożeniu odżywki wszystko wróciło do normy), wydajność ( zmieszałam 2 odcienie ale dużo produkty zostało), natomiast minus za zapach i aplikację. załączam zdjęcie zrobione dzień po użyciu produktu ( jeżeli ktoś byłby zainteresowany więcej szczegółów oraz zdjęć znajdziecie na moim blogu: http://kreconowlosaja.blogspot.com )

Używam tego produktu od: tygodnia

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić byska20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Liczą się włosy
  • Hennę do włosów stosuję od lat na przemian z różnych firm. Jednak ta z Venity jest znacznie tańsza i o dziwo wychodzi zupełnie przyzwoicie. Ostatnio moim ulubionym kolorem jest burgund. Kolor ładnie wypełnia włosy i trzyma się dosyć długo. Niektórzy narzekają na zapach lub nieprzyjemną papkę ściekającą z włosów. Podpowiem, że znacznie droższe ziołowe farby mają 1Ox gorszy zapach, a czy papka spływa czy nie to kwestia dobrania odpowiedniej proporcji wody i dobrego wymieszania. Po kilku razach nabiera się wprawy i zapach też nie przeszkadza bo ważny jest efekt - kolor i zdrowsze włosy bez chemicznych dodatków.

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka - kilkanaście

Chcesz pochwalić Nejszana za czytelną i pomocną recenzję?
  • wolę balsam Venity
  • Zadowolona z działania Ziołowego balsamu sięgnęłam po ten produkt i rozczarowałam się.
    Użyłam odżywki dwukrotnie - za pierwszym razem robiąc wszystko zgodnie z instrukcją, za drugim do papki dodałam nieco oleju i odstawiłam w ciepłe miejsce,by lepiej puściła kolor. Efekty i tak były jednakowe:

-instrukcja jest po wew.stronie opakowania
    -konsystencja (przygotowana zgodnie z instrukcją) wyszła bardzo rzadka - trzeba dawać trochę mniej wody lub dodać olejku
    -zapach gnijącego siana niestety utrzymuje się na włosach do kolejnego mycia
    -podczas spłukiwania miałam wrażenie,że pod palcami mam siano,a nie włosy - ten stan (mimo spłukania do czystej wody) utrzymuje się kilka dni; nie pomaga nawet olejowanie almą
    -kolor wogóle nie złapał odrostów
    -na włosy za ramiona lepiej nałożyć dwa opakowania
    -dostępność

+ORZECH LASKOWY nadał włosom jedynie rudawy poblask
    +włosy sprawiają wrażenie grubszych, są puszyste
    +cena

Hennowe poszukiwania trwają dalej.Po ten produkt już nie sięgnę.

Chcesz pochwalić sosnowiczanka84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zioło, które da się lubić
  • Używałam już nie raz rude i czerwone i nie zawiodłam się. Trzeba mieć trochę cierpliwości i poświęcić nieco czasu na farbowanie ale to się opłaca.
    Włosy ładnie się układają i są miękkie.
    Nie zdarzyło sią aby kolor nie pokrył włosów i całkiem długo się na nich trzyma tak że pojawiają się odrosty.
    Zapach - taki jak w kosmetykach typowo ziołowych - dominuje naturalny, który nie każdemu może odpowiadać ale to już kwestia wyboru.
    Zawsze można użyć zwykłej farby z "orzeźwiającym" zapachem amoniaku.
    Ja zdecydowanie wolę i lubię wersję ziołową.

Używam tego produktu od: od lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić florkalorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brud, smród i ubóstwo(?)...
  • Produktu użyłam jako \\\'ratunek\\\' na wcześniejszą farbę, więc pod tym względem go oceniam.

***Wersja dla wytrwałych*
    Pofarbowałam włosy Joanną Naturią - płonąca iskra(220), i nie chwyciło mi farbowanych już wcześniej włosów, tylko te tuż przy głowie... Ponieważ pierwszy raz mi się tak zdarzyło, spanikowania pobiegłam do drogerii kupić coś delikatniejszego, co ujednoliciło by mi kolor włosów. Padło na \\\'ziołową odżywkę\\\', coby nie katować za bardzo włosów. Pierwszy minus - instrukcja jest wewnątrz opakowania, którego nijak nie da się otworzyć bez uszkadzania go, nie miałam więc pojęcia na co się piszę. Najgorsze miało dopiero nastąpić...
    Zaznaczam, że to jest bardzo subiektywna opinia, ale po przygotowaniu tej \\\'henny\\\' myślałam, że zwymiotuję. Nie byłam w stanie znieść tego zapachu, mój chłopak także. Byłam bliska rezygnacji z tego produktu przez sam zapach, ale chęć zrobienia dobrze moim włosom była silniejsza. Konsystencja jest nieprzyjemna, bardzo leista. Nakłada się to trochę jak takie błotko. Aplikacja niewygodna, wszystko dookoła brudne. Gdy już przetrzymałam jakoś siedzenie z tym na włosach przez wskazany przez producenta czas, zmyłam mieszankę. Włosy były dosyć szorstkie, także odżywka była obowiązkowa. Jednak najgorsze dla mnie było to, że ten zapach nadal się utrzymywał na włosach... Do następnego mycia.
    Po wyschnięciu dało się zauważyć, że włosy chwyciły kolor i zafarbowało dosyć równomiernie. Wydawały się nawet bardziej błyszczące niż zwykle. Kolor utrzymał przez cały miesiąc, do następnego farbowania(oczywiście w międzyczasie się po trochu wypłukując), więc nie polecałabym go jako nietrwałej koloryzacji.

***W skrócie

+ cena dosyć niska, ale wyższa niż napisane na wizażu
    + włosy chwyciły kolor, mniej więcej zgadzał się z tym na opakowaniu, ale nie można oczekiwać cudów po \\\'hennie\\\'
    + włosy po farbowaniu były błyszczące

+/- farba trzymała długo, a producent deklaruje zmywanie po kilku myciach; akurat dla mnie to była zaleta

- SMRÓD, SMRÓD, SMRÓD!
    - i jeszcze raz SMRÓD, utrzymujący się na włosach
    - nieprzyjemne, szorstkie włosy po farbowaniu
    - ciężko się nakłada na włosy, wszystko dookoła było brudne
    - trzeba rozerwać opakowanie aby być w stanie przeczytać instrukcję przygotowania mieszanki

Podsumowując - nie jest to najgorszy produkt, ale - przynajmniej dla mnie - dyskwalifikuje go okropny zapach. Może po prostu henny nie są dla mnie.
    Używam tego produktu od: jednorazowo, miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, standardowe

Chcesz pochwalić blacksnaily za czytelną i pomocną recenzję?
  • wszystko fajnie, ale jest jedno ale
  • Hennę kupiłam, bo chciałam poeksperymentować z kolorem włosów, a takie farbowanie podobno nie jest trwałe. No właśnie - PODOBNO. Na stronie producenta jest informacja, że kolor schodzi po 6 - 8 myciach. Mam go na włosach od 3 miesięcy i nie zapowiada się, żeby miał szybko całkowicie zniknąć, ale owszem, wyblakł i spłowiał, dzięki czemu odrostów nie widać tak bardzo.

+ tani produkt, ja zapłaciłam 4,50 za jedną saszetkę (użyłam dwóch)
    + dobra instrukcja, zmieszałam wszystko tak jak było napisane i konsystencja była idealna, zero grudek, ale też nie ściekało (trzymałam 50 minut)
    + kolor wyszedł piękny, użyłam odcienia Henna, bardzo, bardzo intensywny ( co mnie zdziwiło, bo niektóre dziewczyny piszą, że tylko zmienił im się lekko odcień)
    + kondycja włosów wyraźnie się poprawiła (chociaż świeżo po farbowaniu włosy były bardzo szorstkie, ale też grubsze)

A teraz jedyny i ogromny dla mnie minus, który dla innych może być plusem:
    +/- bardzo długo zmywa się z włosów ( o ile w ogóle się zmyje)

Nie wiem, czy kupię ponownie, ale jeżeli odcień Henna mi się nie zmyje, to może spróbuję przykryć to Orzechem laskowym żeby się trochę zbliżyć do mojego naturalnego koloru, czyli średniego blondu.
    Poniżej zdjęcie z pierwszego dnia po zafarbowaniu.
    Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: 2 całe (na jedno farbowanie)

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić dreambutterfly za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły produkt
  • Oceniam kolor brąz. Mój wyjściowy kolor ciemny blond/jasny brąz. Pierwszy raz farbowałam włosy "henną". Chciałam wypróbować coś tańszego przed zakupem henny khadi. Nakładanie dość kłopotliwe, ciężko jest nałożyć równomiernie na włosy taką ciapkę. Trzymałam na włosach ok. 40 min. Zmywałam hennę aż do uzyskania czystej wody, po wysuszeniu włosy wydawały się być przesuszone, szorstkie w dotyku. Kolor wyszedł ciemniejszy niż się spodziewałam, od nasady ciemny brąz, końce z przebijającym się kolorem rudawym. Zapach, mi kojarzy się z zapachem siana albo skoszonej trawy, nie jest nieprzyjemny. Dzień po farbowaniu włosy są nadal jakby przesuszone, blasku brak. Po kolejnych dwóch myciach kolor trochę pojaśniał, coraz bardziej widać rude refleksy Po ok. 6 myciach kolor prawie całkowicie się wypłukał, ale w słońcu widać jeszcze czerwono-rude odcienie (uwaga koleżanki). Ciekawy produkt, być może zakupie kolejną odżywkę.

Używam tego produktu od: wczoraj

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić 90Nika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar
  • Oceniam kolor Chna
    Dotąd kupowałam Henne Eld, z którą problemów w ogóle nie było, niestety w drogerii mieli chwilowo tylko Venitę i zdesperowana ją kupiłam. Coś nie tak było już jak ją rozrabiałam bo nie chciała się doprowadzić do kremu tylko była jakby sucha. W momencie nakładania nie dało się jej nałożyć! Od razu odkruszała się od głowy i miała tępą konsystencję. Mi to przepominało to co zostaje na dnie kubka po wypiciu kawy z gruntem, z kawałkami siana pływającymi. W efekcie nie udało mi się pokryć włosów równomiernie a cała łazienka była okruszkami tej papki pokryta. Po wysuszeniu efekt jest jakiego możnaby się spodziewać czyli plamy i niejednolicie pokryte odrosty - koszmar.
    +naturalna
    +tam gdzie złapało ładny kolor
    -kruszy się
    -nie da się równomiernie nałożyć
    -ma w składzie talk
    -głowę farbuje lepiej niż odrosty

Używam tego produktu od: 1 użycie
    Ilość zużytych opakowań: 3 saszetki

Chcesz pochwalić Bela03 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE POLECAM!
  • Z nałożeniem nie miałam trudności, zapach też specjalnie mi nie przeszkadzał. Spodziewałam sie niewiadomo czego po przeczytaniu pozytywnych opini ale mi nic dobrego z włosami nie zrobiło.. wręcz przeciwnie! Kolor w ogóle nie chycił a kupiłam odcień ciemniejszy od dotychczasowego koloru a przy tym strasznie zaczeły mi wypadać włosy! Mineło już ponad 2 tygodnie od czasu nałożenia a włosy nadal wypadają w dużych ilościach. Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: użyłam raz

Chcesz pochwalić KMWTW za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem niezła
  • Idealne rozwiązanie dla bojących się farbowania. Ja się do nich zaliczam, był to mój pierwszy raz i nie było tak źle.
    Oceniam 113 jasny brąz

+cena, zapłaciłam 3,9zł
    +pięknie, równomiernie pokrywa całe włosy (niestety już po drugim myciu było widać różnicę jaśniejszych końcówek)
    +zmywa się całkowicie po ok. 2 tygodniach
    +dobrze się zmywa z czoła, szyi
    +włosy niemiłosiernie się błyszczą i wyglądają na zdrowsze
    - mój tż, po spukaniu stwierdził, że mam fioletowe włosy.
    Prawda jest taka, że kolor stał się ciemniejszy z nienaturalnym bakłażanowym refleksem
    - dostępność, widziałam tylko w osiedlowej drogerii
    - brudzi ręcznik, na szczęście się odpiera
    -konsystencja fusowata, trzeba pamiętać, żeby dobrze doszorować skórę głowy

Uwaga instrukcja jest napisana po wewnętrznej stronie opakowania. Zamiast turbana polecam założyć czarną czapkę TŻta (ja założyłam dwie, podkradłam też mu czarną koszulkę. Przy dłuższym trzymaniu po jakimś czasie zaczyna się kapanie i leci czarna struga farby po szyi)

Generalnie jestem zadowolona, ale nie wiem czy kupię ponownie, gdyż zastanawiam się nad trwałą farbą. Chcę wyrównać kolor wypłowiałych od słońca końcówek, a z henną byłoby za dużo zabawy, bo za szybko się zmywa

Zdjęcie z flashem, naturalne włosy były trochę ciemniejsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MonnaLissa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij