La Roche Posay, Unifiance, Creme (Podkład do cery suchej i bardzo suchej)

Powiększ La Roche Posay, Unifiance, Creme (Podkład do cery suchej i bardzo suchej)

Zgłaszająca osoba: asinek

Podkład dla cery suchej i bardzo suchej. Również dla cery wrażliwej i podrażnionej. Zawiera gilcerynę i karite-butter. Wygładza cerę i relaksuje ją. Szybko się wchłania. Trwały (do 8 h). Nie zawiera środków zapachowych. Niekomedogenny. Testowany na osobach ze skórą atopową. Występuje w 6 kolorach.

Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, dimethicone, talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, butyrospermum parkii, cyclopentasiloxane, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, acetylated glycol stearate, tristearin, silica dimethyl silylate, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)

Cena: 19,90EUR / 30ml

• Magiczny
  • Była to moja pierwsza inwestycja w drogi podkład no i przy okazji dermokosmetyk (wcześniej z racji braku pracyu używałam takich z drogerii za 20zł z lepszymi lub gorszymi skutkami). Zakupiłam go po przetestowaniu próbki z gazetki La Roche Posay i obstawiam, że nie będę za bardzo eksperymentować w przyszłosci i kupię go ponownie, z uwagi na moje wrażliwe okolice oczu - bo praktycznie tylko tam używam podkładu.

A teraz sama recencja:

+ podkład jest lekki (chyba, że się człowiek nim zaszpachluje, ale to chyba nic dziwnego!),
    + delikatnie nawilża (mógłby troszę bardziej!)
    + jest wydajny (mam go chyba już z rok jak nie lepiej...)
    + długo się utrzymuje i przede wszystkim w dobrym stanie, tj. nie roluje się, nie spływa nie wiem co jeszcze używam go rano, a po pracy wystarczy "przypudrować nosek"
    + nie świeci się jak za przeproszeniem psu jajca jak inne podkłady, ale nadaje skórze przyjemny blask, niewiele gorszy od prawdziwych koreańskich kremów BB (ktoś porównał go do satyny - zgadzam się!)

- cena... niestety uparcie koszuje ponad 100 zł... Jakby tak chociaż zszedł do 100!

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Chcesz pochwalić Pacia_Paska_Janosik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych.
  • Mam suchą skórę, wrażliwą. Podkład ją minimalnie nawilża, nie podrażnia- co najważniejsze. Nawilżanie powinno być większe- nie wyobrażam sobie niezastosowanie pod niego kremu- mimo to bardzo dobrze matuje. Poza tym długo się utrzymuje. Jak dla mnie mógłby być nieco tanszy. Ogólnie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić myboyismine za czytelną i pomocną recenzję?
  • satyna na buzi
  • Chyba pierwszy raz trafiłam na podkład bez wad! No, może cena tyłka nie urywa, ale twarz mam jedną i nie zasłonię długim rękawem czy golfem, w kapeluszu z woalką też nie będę trwała całe dnie, więc wolę zainwestować.
    Więc co my tu mamy?
    Dobrze rozprowadzający się podkład, ładnie wyrównujący koloryt lica. Nie jest jakiś megakryjący, ale nie mam za dużo do tuszowania, jedynie małe sińce pod oczami po nie do końca przespanej nocy (ale kto by wstawał rześki codziennie o 5 rano?). Z tym sobie radzi bez problemu.
    Jedziemy dalej - nie wysusza skóry jak większość podkładów i nie podkreśla czających się na policzkach czy na czole suchych skórek (cud?? inne podkłady zawsze zostawiały mi gdzieniegdzie placki bardziej jak papier ścierny niż skóra). Żywotność na obliczu oceniam całkiem nieźle - nawet przy wyjściu z pracy widzę, że buźka jest rześka i nie nanoszę poprawek. Ale na wieczorne wyjście to już trzeba by zaszpachlować się od nowa, nie ma zmiłuj, w końcu nie ma to być jakiś arcytrwały beton, tylko podkład dla suchej skóry.
    Wydajny - mam tubkę od lipca, używam codziennie i wydaje mi się, że zostało jeszcze ok 1/3 opakowania.
    Rozprowadza się bardzo ładnie, nie bawię się w żadne gąbeczki, tylko jadę paluchami. Nie zostawia żadnych smug, dziwnych placków nie do starcia, oblicze jest jednolite, satynowe, miękkie, no po prostu takie, jakie powinno być. I utrzymuje się takie przez kilka godzin.

Używam tego produktu od: prawie 4 m-ce

Recenzja otrzymała 10 pochwał. Chcesz pochwalić ZielonaMysz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Przy mojej skórze suchej, nadwrażliwej i naczynkowej...
    ani nie nawilżył wystarczająco, podrażnił i sprawił że stan skóry się pogorszył, no i naczynek nie przykrył.

Moja SUCHA skora zaczęła ponadto błyszczeć z nadmiaru kosmetyku, którym próbowałam zakryć naczynka

Używam tego produktu od: 2 lata temu raz
    Ilość zużytych opakowań: 1 i oddane pełne w 90% w dobre ręce (ale też się nie przyjelo)

Chcesz pochwalić Paulopaolo za czytelną i pomocną recenzję?
  • BEZNADZIEJNY!!
  • ZDECYDOWANIE NIE! CHYBA, ŻE KTOŚ NIE WIE CO ROBIĆ Z KASĄ

PLUSÓW NIE MA ŻADNYCH!

MINUSY:

- KIEPSKIE KRYCIE
    - ŻÓŁTO-POMARAŃCZOWE ODCIENIE- TANDETA;/
    - CIĘŻKO SIĘ APLIKUJE
    - W CIĄGU DNIA POWSTAJĄ PLAMY NA TWARZY
    - SZYBKO ZNIKA Z BUZI

OKROPNY;/

Używam tego produktu od: TYDZIEŃ
    Ilość zużytych opakowań: 2 PRÓBKI

Chcesz pochwalić MiniMiau za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK, ale to nie to
  • Kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami, ale niestety się rozczarowałam, bo w porównaniu do używanego przeze mnie dotychczas Colour Copy Deborah jest niestety taki sobie.

Plusy:
    - opakowanie OK,
    - przyjemna konsystencja - łatwo się rozprowadza, jak krem,
    - wybór kolorów (ja kupiłam najjaśniejszy i niestety okazał się zbyt porcelanowy)

Minusy:
    - niestety, w porównaniu do wspomnianego wyżej Deborah nawilża słabo (po całym dniu w klimatyzacji cera jest ściągnięta)
    - słabe krycie - to taki bardziej krem koloryzujący niż podkład;
    - cena - zapłaciłam 90zł!
    - największy minus - twarz się świeci! nie wiem jak to możliwe, nigdy mi się to nie zdarzyło...

być może wersja matująca tego podkładu jest lepsza, ale nie wiem czy zdecyduję się na jej zakup.

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić dorota_bbb za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwią mnie tak dobre recenzje
  • Produkt "niby" dla cery suchej ale koszmarnie podkreśla skórki, już po paru godzinach (ok.3) osadza się w załamaniach, podkreśla pory i jest potwornie widoczny. Pozytywnie oceniam jedynie konsystencje i kolor (używam nr 02). Podkład polecany przez dermatologów choć nie wiem dlaczego. Przestrzegam przed pochopnym wydaniem ok. 87 zł, jeśli jesteście zainteresowane najpierw poproście o próbkę! Używam tego produktu od: 3 miesięcy

Chcesz pochwalić emmes24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Promienna skóra
  • Podkład świetnie sprawdza się dla wrażliwej cery skłonnej do przesuszania. Skóra nie jest ściągnięta ani podrażniona. Kryje drobne zaczerwienienia i krostki. Wygląda bardzo naturalnie. Dobrze się nakłada i rozprowadza. Zdradziłam go z Chanel Teint Innocence, ale tylko ze względu na lepiej dopasowany kolor.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić berbelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny!!!
  • Podkładzik idealny delikatny i aksamitny!!! dostałam dwie próbki w aptece bo nie mogłam sie zdecydowac czy wybrac matujacy czy w kremie...otóż w kremie jest świetny na moja sucha i wrażliwa skóre,po solarium skóra jest bardzo sucha a on świetnie ja nawilża i co najwazniejsze nie zatyka porów !!! wcale go nie czuc na skórze,wczesniej używałam podkładów firm takich jak isadora oraz deborah bez porównania !!! produkt jest warty tej ceny !!! wreszcie znalazłam to co chcialam KWC!!polecam wszystkim wizażynka z cerą suchąUżywam tego produktu od:1miesiac

Chcesz pochwalić phelania za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cena mogłaby być niższa
  • Kupiłam ten podkład na podstawie rewelacyjnych ocen na KWC... hmm nie do końca się zawiodłam.
    Mam skórę skłonną do mocnych przesuszeń (atopową). Mimo lekkiej konsystencji podkładu nadal po nałożeniu widzę te charakterystyczne skórki...
    + nie wysusza
    + ekonomiczny, na prawde niewielka ilość wystarczy na całą twarz
    + ma płynną konsystencję łatwą do roztarcia palcami
    + wtapia się w skórę, nie tworzy smug po rość pobieżnym roztarciu
    +nie zauważyłam aby mnie uczulał

- niezbyt dobrze kryje... przy drobnych wypryskach trzeba chwytać za korektor
    - szybko schodzi z twarzy, zaledwie po paru godzinach
    - właściwości nawilżające są mocno przesadzone

Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Elyonka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • nablyszczacz
  • Dostalam probke i uzywalam przez kilka dni. Nie kupie na pewno. To co mi najbardziej przeszkadzalo to to, ze moja cera po nim blyszczala, a dodam, ze normalnie nie mam z tym problemow i mam zwyczaj uzywac sam podklad bez zadnych sypkich pudrow.

Efekt wygladzenia tez nie powalal, twalosc przecietna, komfort noszenia sredniawy w kierunku niski. I to wszystko za dosc odczuwalna cene.

Wniosek prosty i logiczny - nie kupie, zwlaszcza, ze znam lepsze podklady.

Aha odcien tez mi nie do konca pasowal, ale to juz nie wina podkladu. ;.)

Używam tego produktu od: kilka dni probka z apteki
    Ilość zużytych opakowań: tester

Chcesz pochwalić Rena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nareszcie
  • Po wielkich próbach i eksperymentach kupiłam ten podkład zachęcona recenzjami na wizażu. Jestem zachwycona - mam wrażenie ,że nawet zmarszczki pod oczami mi wygładził, pięknie odżywia skórę - jest mięciutka i bardzo gładka. Makijaż wygląda naturalnie i wręcz nie zauważalnie. Koleżanka w pracy dzis spytała mnie czego używam na twarzy - bo taka ładna. Polecam dla cery suchej - bo taką mam.

Używam tego produktu od miesiąca

Chcesz pochwalić Kingaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry wybór!!
  • Daję maksymalną ocenę, ponieważ bardzo trudno było znaleźć podkład który nie powoduje uczulenia i dobrze wygląda na twarzy. Nakładam go na krem. Fakt, że trudno jest dobrać kolor, ale jak ktoś ma jasną cerę to nie powinno być problemu ja mam kolor nr 2. Kryje niedoskonałości, ale nie tworzy efektu maski!!!

Używam tego produktu od:kilka miesięcy

Chcesz pochwalić sharonstone za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny!!!
  • Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii, dla mnie ten podkład jest fatalny.
    Minusy:

- tłusta, ciężka konsystencja, robią się smugi, widać
    granicę makijażu
    - obciąża cerę i robi straszną maskę na twarzy
    - podkreśla suche skórki i normalnie niewidoczne
    zmarszczki mimiczne
    - okropny plastelinowy zapach
    - fatalny wybór kolorów
    - zapycha i powoduje wypryski!!!
    - twarz świeci się jak latarnia
    - nieeleganckie opakowanie
    zdecydowanie jeden z najgorszych podkładów jakie miałam.
    Plusy:
    brak

Narazie pozostanę wierna lekkiemu Dior Pure Light ale nadal szukam super nawillżającego podkładu.
    Podsumowując zdecydowanie nie polecam.

Używam tego produktu od: rok temu przez krótki czas
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Chcesz pochwalić vanilia82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Nie ma lepszego do cery suchej! A wypróbowałam podkładów mnóstwo i to tych wysokopółkowych. Jedyny podkład, który nie "zawiesza się" na moich bardzo przesuszonych partiach (zwłaszcza pod oczami) i nie powoduje widocznych skórek. Kryje delikatnie ale dzięki temu skóra oddycha. Kocham za naturalny wygląd.
    Jest wydajny.

Używam tego produktu od:2 lata

Chcesz pochwalić wiedzmowata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieźle
  • Zaznaczyłam, że kupie ponownie, bo na razie nie znalazłam nic lepszego.

Zalety:
    1. cena
    2. wydajność (ogromna, a makijaż w pełnym składzie robię codziennie)
    3. jak-cię-mogę kolor (mam odcień 24 bom opalona i bardzo ładnie współgra z cerą)
    4. łatwy do rozprowadzania - żeby zrobić nim na dziobie maskę to trzeba mieć niezwykłe wprost umiejętności

Wady:
    1. zapach gliceryny (mnie osobiście bardzo to drażni)
    2. zero właściwości kryjących, bez korektora ani rusz (mimo opalenizny mam znaczne cienie pod oczami)
    3. po mniej więcej 4 godzinach skóra zaczyna się świecić (!) - osobliwe zjawisko u osoby z cerą tak suchą jak moja

Po nałożeniu wygląda bardzo ładnie, nie matuje ale daje satynową poświatę, później już jest gorzej. Dobrze jest go jednak musnąć transparentnym pudrem w ciągu dnia. No ale nie wysusza, bardzo to dla mnie wazne, skóra na czole nie powiewa mi na wietrze - z dwoja złego już wolę, żeby się delikatnie błyszczała, bo z tym sobie radzę. Nie do sesji zdjęciowej i nie na wielkie wyjścia. Na codzień - polecam.

Ilość zużytych opakowań: ciągle w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić wielka niedźwiedzica za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM
  • Podkładów wybróbowałam całą masę (wlącznie z wieloma z tzw. wyższej półki jak Helena R, Lancome, YSL, kanebo itd). Czytając na wizazu pozytywne opinie o Unifiance, postanowilam spróbować i bardzo pozytywnie mnie ten podkład zaskoczył.
    1.Mogłam idealnie dobrać kolor (23)
    2. naprawdę nie wysusza mojej suchej, trochę problematycznej skóry
    3. ładnie kryje i optycznie wygładza, a nie tworzy maski
    4. rzeczywiście daje efekt wypoczętej buzi
    Warto w celu przedłużenia jego trwałości wykonczyć makijaz lekkim transparentnym pudrem.

Używam tego produktu od:6mcy

Chcesz pochwalić malamisia81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak!
  • Kupiłam Unifiance Creme w akcie rozpaczy podkładowej i muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych podkładów, jakich używałam, a na pewno najlepszy z tych, na które trafiam tej jesieni.

Przede wszystkim zaletą tego podkładu jest nawilżanie. Moja skóra jest sucha, wrażliwa, obecnie zmaltretowana zmiana pogody, a ten podkład to prawdziwy ratunek. Krem, filtr, a potem ten podkład sprawiają, że mogę chodzić uśmiechnięta, a moja skóra czuje pełen komfort przez większą część dnia.

Fantastycznie wygląda na twarzy - kiedy się go nałoży, twarz się świeci, ale po chwili zastyga dając śliczny, satynowy, świeży efekt. Ujednolica koloryt skóry, zapewnia zdrowy wygląd.

Ma fajną konsystencję, delikatną kremową i faktycznie mam wrażenie, że pielęgnuje jak krem.
    Jest trwały, nie ściera się szybko.

Co do niego mam? Ano mam dwie rzeczy. Po pierwsze po kilku godzinach trochę zbiera się w porach na najsuchszych partiach moich policzków. Na szczęście nie na całej twarzy, tylko w kilku miejscach.
    Druga wada to niestety kolor, który nie pozwala mi go pokochać całym sercem. Używam najjaśniejszego w palecie nr 21 - niby neutralny beż, ale jednak chyba wybija w nim mini nutka różu i nie mogę wyglądać z tym podkładem na twarzy do końca tak dobrze, jak bym chciała.

I te dwie rzeczy nie pozwalają mi go pokochać na 5 gwiazdek, ale na pewno zaprzyjaźniłam się z nim na dłużej. Dużo dłużej.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: używam pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • W istocie tinted moisturizer
  • Bardzo się lubimy ))

Uwielbiam ten podkład - jest jedwabisty i cudnie się rozmarowuje wtapiając w nią jak krem. Nie podkreśla suchych skórek a wręcz dzięki zawartej w nim glicerynie nawilża. Choć jest to podkład przypomina pigmentowany krem nawilżający. Daje bardzo naturalny efekt - przy dobrym rozsmarowaniu jest niewidoczny na twarzy. Nie można nim zrobić maski, można go wręcz nakładać po ciemku.

Dostępny jest w jasnych kolorach co nie jest regułą jeśli chodzi o podkłady La Roche Posay. Jest strasznie miły w stosowaniu, sama lekkość i delikatność. Mi wręcz poprawia nastrój.

Niestety nie jest trwały - po paru godzinach znika z twarzy, jakby się wchłonął. Ale przynajmniej nie pozostawia gołych placków na twarzy po wytarciu nosa bądż zmatowieniu chusteczką jak to czyni jego brat Teint Correctour. Ma średnie właściwości kryjące....ale i tak go uwilebiam.

Chcesz pochwalić duduli za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • podkład jest ok ale bez rewelacji. daję mu trzy gwiazdki bo na kolana mnie niestety nie powalił. przede wszystkim jest dość "tępy", trudno się go nakłada na twarz. najlepszy efekt (ale i najbardziej czasochłonny) daje nakładanie pędzelkiem. dość szybko znika z twarzy, całkiem nieźle wyrównuje koloryt ale o całkowitym zakryciu niedoskonałości nia ma co marzyć - zaczerwienienia będą widoczne. duży minus za nieporęczną tubkę - zostało mi ok 1/4 tubki i trudno te resztki wydobyć. To co w nim najlepsze to fakt że nie wysusza skóry. jednak troszkę zapycha czego się nie spodziewałam. aha no i trzeba by jeszcze wskazać, że jest średnio wydajny :/ co przy tak wysokiej cenie nie napawa optymizmem.Używam tego produktu od:2 m-ce

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić variete za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gładka, wypoczęta buzia
  • Kupiłam przez Was, jak zwykle

Szukałam podkładu odpowiedniego dla cery suchej, ale nie zbyt cięzkiego - i znalazłam.

Edytuję: jednak wcale nakładanie go nie trwa dłużej niż innych podkładów, nie wiem czemu tak mi się wydywało? Wiec daję maksa gwiazdek, bo się naprawdę lubimy

Jest naprawdę fajny: ładnie kryje, nie dając efektu maski, nie tworzy smug, kolor* dopasowuje się do odcienia cery , nawilża, nie zapycha, nie podkreśla suchych skórek, jest bardzo trwały (co mnie zdumiało - nawilżający i trwały?) i delikatnie rozświetla - twarz wygląda na zdrowa i wypoczetą

*używam odcienia 22; jest dość jasny i brzoskwiniowy, zdecydowanie ciepły odcień. Gdy go testowałam wydawał się strasznie pomarańczowy - w rzeczywistości taki nie jest. Dla mnie jest ciut za mało żółty, ale dzięki temu nie daje efektu ciężkiej choroby zakaźnej. Odcień 23 jest chłodny, natomiast 24 jest oliwkowożółty i gdyby nie to, że jest za ciemny, byłby idealny w odcieniu. Taka mała uwaga dla chętnych do zakupu

Chcesz pochwalić pakosta za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • efekt wypoczętej buźki
  • Podkład rzeczywiście jest bardzo dobry, ładnie stapia się z cerą, nie obciąża buzi, buzia wygląda na wypoczetą, nie podrażnia, nie powoduje wysypu pruszczy.

Jedynym minusem jest słabe krycie, mam tendencje do zaczerwienienia i z tym sobie po prostu nie radzi, a szkoda, bo to sprawia, że więcej nie kupię tego podkładu.

Używam tego produktu od:miesiąc

Chcesz pochwalić ligia za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajny
  • nie bede sie za duzo rozpisywac uwazam ze podklad jest bardzo fajny nawilza dlugo trzyma sie na buzi nie wychodza mi po nim pryszcze nie zapycha porow buzia ladnie po nim wyglada o co moge sie przyczepic to za slabo kryje jezeli nie znajde nic lepszego to do niego wroce

Używam tego produktu odd pol roku
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Chcesz pochwalić agusiaAA 19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla cery suchej i wrażliwej
  • Zalety:
    - nie podrażnia skóry
    - w ogóle jej nie przesusza
    - bardzo dobrze się rozprowadza
    - nie tworzy maski
    - wyrównuje koloryt

Niestety ja mam cerę z mocnym rumieńcem i z tym już podkład sobie nie radzi. Zresztą producent nie podaje, że jest on mocno kryjący. I tylko dlatego nie kupie go już węcej, bo znalazłam swój ideał. Używam tego produktu od: 7/8 miesięcy
    Nr: 21

Chcesz pochwalić wakkiki za czytelną i pomocną recenzję?
  • wart swojej ceny!
  • Zeszłego lata moja buzia została potwornie podrażniona, musiałam odrzucic wszelkie kosmetyki i poszukać czegos co pozwoli jej sie zregenerowac.
    LRP to doskonały podkład choc przyznam, że na początku podeszłam do niego z wielkim dystansem.

Zalety:
    -nie zatyka (ogromny plus, bo rzadko takowy znaleźć)
    -nie wysusza za to dobrze nawilża
    -kryje moje niedoskonałości, matuje
    -wyrównuje koloryt buzi
    -nie podrażnia skóry, nadaje sie także dla osób, które mają atopowe zapalenie skóry (nie zawiera substancji zapachowych, barwników)
    -utrzymuje sie prawie przez cały dzień
    -idealnie stapia sie ze skórą
    -wydajny

Wada:
    -cena jakby nie było kosztuje około 70 zł

Moja buzia doszła do siebie i za to wielki plus, napewno jeszcze go kupie ;-)

Używam tego produktu od:wakacji 2006
    Ilość zużytych opakowań:1 ale ide kupić następny

Chcesz pochwalić m.a.r.t.a za czytelną i pomocną recenzję?