Manhattan, Cuticle Remover (płyn do zmiękczania skórek)

Powiększ Manhattan, Cuticle Remover (płyn do zmiękczania skórek)

Zgłaszająca osoba: rzyrafka

Delikatny płyn do skórek. Zawiera olejek z awokado. Należy go nanieść na skórki, następnie odczekać około minutki i usunąć patyczkiem. Zawiera alkalia szkodliwe przy bezpośrednim kontakcie z oczami.

Cena: ok. 14zł / 11ml

• Bardzo dobry
  • Używam go od lat i buteleczka w ogóle się nie kończy.

Plusy:
    + bardzo dobrze zmiękcza skórki, które wystarczy potem wyciąć
    + szybko działa, ja nakładam go po kolei na wszystkie paznokcie, a potem zaczynam usuwac skórki -> dzięki temu nie musze wcale czekać, aż zacznie działać
    + nie podrażnia paznokci, skóry na palcach itp. itd., jest wbrew pozorom bardzo łagodny
    + nie ma drażniącego zapachu, jest neutralny dla nosa
    + wygodny w użyciu, nakłada się go na skórki pędzelkiem dokładnie takim jak w lakierach do paznokci, ma szczelne, praktyczne opakowanie
    + wydajny, mam go od 5-6 lat, nadal nie wysechł, nie zgęstniał, nic złego sie z nim nie dzieje, ciągle świetnie działa
    + cena (w stosunku do wydajności jest wręcz jak za darmo)
    + dostępność, można go kupić w każdej drogerii

Wady:
    - brakUżywam tego produktu od: 5-6 latIlość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Chcesz pochwalić DwadziesciakilkaLat za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • Bdb
  • Przede wszystkim dobrze spełnia swoje zadanie. Po jego zastosowaniu skórki i inne błonki bardzo łatwo jest odciągnąć. Paluszki wyglądają jak od manikiżystki. Nie podrażnia i nie wysusza skórek. Nie zauważyłam u siebie żadnych negatywnych efektów. Plusem jest też wydajność. Swojego używam od ponad roku i jeszcze mam spory zapas, z nim też nic złego się nie dzieje.

Używam tego produktu od: ponad roku

Chcesz pochwalić Rosea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zastrzeżeń
  • Bardzo dobry produkt. Zmiękcza skórki porządnie i łatwo bardzo je usunąć W dodatku jest bezzapachowy. Konsystencja idealna. Moich paznokci nie zażółca ani nie uszkadza, pomimo, że nakładam jak mi ręka poleci więc i czasem na płytkę też Zostaje ze mną na długo!

Ilość zużytych opakowań: 1 i używam nadal

Chcesz pochwalić pauleta89 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Tylko on!!!!
  • Uwielbiam go!!!

Nie wyobrażam sobie bez niego manicure, dzięki niemu łatwo i szybko usuwam skórki. 1 min po nałożeniu płynu z łatwością pozbywam się skórek (odsunięte wycinam cążkami). Odkąd go regularnie używam, mam paznokcie piękne i zadbane, koniec z "zadziorkami" i ranami na palcach! fakt, przebarwia troszkę płytkę, ale ja i tak cały czas maluję paznokcie, wiec w ogóle mi to nie przeszkadza.

Mój MUST HAVE!

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Mutya za czytelną i pomocną recenzję?
  • prawdziwy kiler
  • Od zawsze borykałam się z suchymi, twardymi skórkami które bardzo trudno było usunąć a co dopiero odsunąć! Od czasu kiedy przeglądając internet natknęłam się na wzmiankę o tym kosmetyku i natychmiast pobiegłam go kupić problem zniknął (a na pewno znacznie się zmniejszył). Skórki o wiele łatwiej odsunąć. Wydajny, wystarczy, że użyję go raz w tygodniu. Niestety, preparat jest bardzo mocny, co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia paznokci, dlatego używam go głównie wtedy gdy mam jeszcze stary lakier na paznokciach. Na szczęście, aby zadziałał nie trzeba go trzymać dłużej niż zaleca producent. Polecam, ale to prawdziwy kiler!

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej buteleczki

Chcesz pochwalić Doris Day za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa ...
  • Na ten produkt z pewnością trzeba znaleźć sposób... bo inaczej będziemy właścicielkami żółtych, kruchych paznokci.

Produkt jest bardzo silny i jeżeli odpowiednio się go nałoży doskonale rozpuszcza skórki - wystarczy je odsunąć patyczkiem bez większych problemów.

Ogólnie produkt spełnia swoje zadanie ponieważ doskonale sprawdza się przy usuwaniu skórek jednak jego dużym minusem jest to,że jeśli dostanie się na płytkę paznokciową może powodować jego zażółcenie,a w niektórych przypadkach nawet zwiększać łamliwość jeżeli będzie nakładany przez dłuższy czas w nieprawidłowy sposób.

Spróbować można i przy ostrożnym użytkowaniu sprawdza się świetnie.

Ja jednak poszukam czegoś co nie będzie tak dobijało paznokci w sytuacji przypadkowego nałożenia nadmiernej ilości takiego preparatu.

Używam tego produktu od: ok. 8 miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić MegMakeUp za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem
  • Duży plus tego produktu: rzeczywiście usuwa skórki. Po dość długim jego uzywaniu i przy zaprzestaniu używania cążek, jedyny mój problem 'skorkowy' to delikatne blonki na plytce paznokcia, z którymi plyn świetnie sobie radzi. Skórki same w sobie nie rosną już w ogóle, co bardzo mnie cieszy.
    Niestety płyn ten jest bardzo silnym preparatem i mocno zażółca plytke paznokcia i wysusza skórki (ja znalazłam na to sposób- używam go, kiedy mam pomalowane paznokcie i od razu po nalozeniu na paznokcie wkładam dłonie do ciepłej wody, wtedy przesuszenie nie jest tak duże).
    Płyn ten spełnia swoje zadanie naprawdę świetnie, ale robi przy tym dużo szkód, wiec poszukam czegoś innego

Ilość zużytych opakowań: Dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić zetuzetia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale trzeba mieć wprawę
  • Ten preparat mam od pół roku. Zaznaczam, że mam twarde skórki i jak o nich zapomnę to szybko zaczyna to być widać. Używam go w sytuacjach kryzysowych, kiedy nie mam czasu na porządny manicure. W takich sytuacjach sprawdza się świetnie - nie wysusza skóry i dobrze usuwa skórki. Ja lubię najpierw przygotować dłonie do "zabiegu", tzn wymoczyć przez ok 2 minuty (czyli krócej niż potrzebuję bez preparatu). Potem usuwam patyczkiem - usuwam, nie odsuwam, a na koniec robię jeszcze peeling dłoni, który usuwa ewentualne resztki a potem olejek/krem i po krzyku.

Produkt ma jednak małą wadę - przy nakładaniu trzeba uważać, żeby nie za dużo dostało się go na płytkę paznokcia, bo może go uszkodzić, ale to preparat do skórek a nie na paznokcie, więc jak się go stosuje zgodnie z przeznaczeniem i trochę się go dostanie na paznokieć to mu nie szkodzi (mam łamliwe pazurki).

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić tysia_z za czytelną i pomocną recenzję?
  • już nie dla mnie
  • Poczytałam opinie dziewczyn na temat tego produktu
    i teraz już wiem skąd się wzięły moje brzydkie żółte paznokcie. Faktem jest, że skórki usuwa rewelacyjnie i to jest jego jedyny plus.

Używam tego produktu od: od 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Montika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fifa-rafa...
  • Może być. Nie jest świetny. no cóż, skórki są po nim zmiękczone tylko troszkę a po za tym jeśli dostanie się w okolice płytki paznokciowej to wtedy ona żółknie. Nie polecam tego kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić gilliian za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rączki prawie jak z reklamy
  • Plusy:
    + Rozpuszcza twarde i suche skórki
    + Nie zaszkodził paznokciom (suche, grubsze, strzępiące się)
    + Bezzapachowy
    + Nie klei się
    + Wydajny

Minusy:
    - Nie od razu znalazłam "moją metodę"
    - Cena

Zawsze miałam suche, zgrubiałe skórki, zadziory, często pękały i robiły się stany zapalny. Pokonały one już kilka olejków czy kremów na zmiękczanie ;]
    Używam go regularnie co 2-3 dni i już dawno nie miałam zgrubiałych skórek. Dla porównania - ostatnio ze względu na wyjazd nie używałam go przez ponad tydzień, wycinałam tylko cążkami jak dawniej i przywiozłam bolące pęknięcia ze stanem zapalnym...
    Używam w ten sposób, że najpierw odsuwam skórki, następnie nakładam dużo żelu na max 3 min, zmywam z odrobiną peelingu i wycieram ręcznikiem robiąc peeling ręcznikiem. Na to kremik i mam ładne pazurki
    Jest drogi ale wydajny. Starczy na bardzo długo.

Edit - zapomniałam dodać że to mój pierwszy taki żel z rozpuszczających, ale jestem bardzo zadowolona

Ilość zużytych opakowań: 1 napoczęte

Chcesz pochwalić AjriszMarta za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA!
  • Miałam najróżniejsze preparaty do usuwania skórek, kończyło się to na ogół na odsunięciu, a następnie ich wycinaniu. Przypadkiem inna Wizażanka poleciła mi ten produkt. Natychmiast pognałam do sklepu i jeszcze tego wieczoru przetestowałam.

Jestem po prostu w szoku. Nałożyłam preparat na minutę, a następnie usunęłam je specjalnym patyczkiem. Usunęłam, nie odsunęłam. Przy odpowiednim manewrowaniu patyczkiem skórki dały się wręcz "zdjąć" - nie wiem, jak to dobrze określić, po prostu ten preparat wydaje się rozpuszczać skórki, tak, że można je usunąć, a nie tylko odsunąć.

Nie zamienię tego preparatu na żaden inny. Wreszcie mam coś, co naprawdę pozwoliło mi pozbyć się skórek. Różnicę widać było już po pierwszym użyciu, a po kilku razach mam wrażenie, że skórki zniknęły jak zaczarowane.

Używam tego produktu od: drugi tydzień
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Aggie125 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bdb
  • bardzo dobrze nadaje sie do usuwania skorek. nie zauwazylam zjadania paznkoci, ich niszczenia czy zolcenia choc stosuje preparat od wielkiego dzwona, gdy nie mam juz czas isc do kosmetyczki. przy takim stosowaniu radzi sobie doskonale. jest wydajny i tani.

Uzywam dosyc dlugo bo sporadycznie

Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • niszczyciel.
  • NIGDY WIECEJ!
    dostałam go w prezencie, kupując białą kredkę do paznokci.
    i dobrze, bo nigdy w życiu bym go nie kupiła.
    może i zmiękcza skórki, ale niszczy przy tym całą płytkę paznokcia paznokcie stają się słabsze i schodzą z nich małe płaty.
    szczypie przy zadziorkach czy małych rankach wokół paznokci.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić munj za czytelną i pomocną recenzję?
  • odradzam
  • Ja, podobnie jak parę osób n tutaj, mama złe wspomnienia co do tego preparatu. Otóż przez pierwsze parę razy byłam nim zachwycona, super zmiękczał skórki .. wręcz je rozpuszczał, aż pewnego razu zauważyłam, że moje paznokcie są do połowy żółte. Momentalnie go odstawiłam i musiałam czekać, aż całe mi zrosną. To samo miała moja koleżanka. Podsumowując: szkoda paznokci !!!

Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić maryna27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla odważnych
  • Nie dziala. Niezaleznie od tego jak dlugo trzymalam go na skorkach - skórek nie zmiękcza, natomiast plytke paznokciową tak. Dziwny preparat... raze uwazać!! Nie watpie ze jest w stanie zniszczyc paznokcie.
    Uzywałam go ponieważ nie znalam kiedys innego preparatu na zmiekczanie skorek.. coś tam dało się odsunąc..ale lacznie z cieniutką warstwą paznokcia u nasady.. hmmm
    Tym zelem mozna sobie dołki rzezbic w pazurkach

Ilość zużytych opakowań:1,5 butelki

Chcesz pochwalić psycha za czytelną i pomocną recenzję?
  • niszczy paznokcie
  • Przychylę się do opinii mojej poprzedniczki. Preparat rzeczywiście zmiękcza i usuwa skórki. Spisał się na medal zwłaszcza ze skórkami w paznokciach u stóp. Nie wolno dopusić żeby wsiąkł w paznokcia, co u mnie dzieje się bardzo szybko.
    Ale niestety wraz ze skórkami schodzi cienka powłoka paznokcia Modlę się tylko, żeby przez to nie zaczęły się rozdwajać.
    Dlatego nie wiem czy kupię następne opakowanie.

Używam tego produktu od:jakieś 2 tygodnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić froggie za czytelną i pomocną recenzję?
  • zjadł mi paznokcie
  • Nałożyłam, odczekałam, zaczęłam usuwać... i zdziwiłam się bardzo na widok cienkich paseczków, jakie zaczęły mi schodzić z paznokcia. Zupełnie jakby się złuszczał. Fakt, skórki też usunęło, ale żeby doprowadzić paznokcie do porządku musiałam użyć polerki. Nie podoba mi się.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić ananke666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • Z góry przepraszam nie podałam ceny, oto ona: ok.14 zł za 11ml.
    Używam tego kosmetyku od 3 lat
    ilość zużytych opakowań: dużo i będą następne.
    jedyny kosmetyk po którym moje paznokcie wyglądaja naprawdę ładnie nawet bez lakieru. używam go raz w tygodniu. pamiętam juz po kilku pierwszych użyciach przestały mi się robić zadziorki. i odtąd towarzyszy mi nieprzerwanie (tzn zdradziłam go raz dla M.astor ale to była kompletna klapa, gorzej niz sama woda) jest wydajny- przy częstotliwości uzywania raz na tydzien starcza mi na ok pół roku. Paznokcie są poprostu bardzo estetyczne. trochę zaniepokoiło mnie ostrzeżenie producenta o możliwosci uszkodzenia oczu tym preparatem więc zawsze po usunięciu skórek spłukuję ręce letnią wodą.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić rzyrafka za czytelną i pomocną recenzję?