Batiste, Dry Shampoo Floral Essences (Suchy szampon o zapachu kwiatowo - owocowym)

Floral Essences to zapach wiosny o poranku, eterycznej i świeżej. W lekkim otwarciu lilii wodnej towarzyszy soczysta brzoskwinia, pobudzająca pomarańcza i słodki melon, do których szybko dołączają subtelny fiołek, niewinna konwalia i delikatna róża.
Suchy szampon Vivalis Batiste Dry Shampoo Floral Essences idealnie odświeża włosy.

Skóra głowy
normalna, przetłuszczająca się
w spray'u
suche szampony
oczyszczające
zapachowa

Suchy szampon, który zapewni fryzurę na mokrą Włoszkę. Ale czy o to chodzi w suchym szamponie?

Posiadam włosy niskoporowate, a więc cienkie, ze sporą tendencją do przetłuszczania. Dlatego myję je zazwyczaj co drugi, niekiedy trzeci dzień. Po suchy szampon sięgam zazwyczaj właśnie tego trzeciego dnia, gdy muszę gdzieś wyjść, a moje włosy nie są już w najlepszej kondycji. Stosuje go więc w doraźnych, awaryjnych sytuacjach.

Produkt został umieszczony w aluminiowej puszce, wyglądem przypominającą lakiery do włosów. Gdy się nią potrząśnie, można oszacować, ile mniej więcej zostało w niej produktu. Szata graficzna imituje kolorowe kwiaty, których płatki to ... klapki. Florystyczna wizja jest więc nieco szalona, a przy tym żywa, jaskrawa, niejako fluoroscencyjna. Atomizer nie zacina się, aczkolwiek proszek bardzo się osypuje. Trzeba uważać, bo osiada nie tylko na włosach, ale wszystkim wokół - meblach, ścianach, podłodze.

Zapach - no cóż.. dla mnie duszący, przez co mocno drażniący. Kwiatowy? Być może, chociaż ja wyczuwam głównie różę, za którą nie przepadam. Nie czuć w ogóle żadnych świeżych, owocowych akcentów. Zapach niestety utrzymuje się na moich włosach dosyć długo, z czego niespecjalnie jestem zadowolona. Potrafi przykryć zapach perfum, a do tego przypomina kościołowo-starczo-różaną woń starszych pań sprzed 20 lat.

Wspomagam się czasem suchym szamponem w awaryjnych sytuacjach. No właśnie, w awaryjnych, czyli wtedy, kiedy nie mam czasu umyć głowy. Nie robię tego, bo lubię sobie w ten sposób niszczyć włosy albo dla samego dodania objętości, bo od tego są lepsze produkty. I niestety ten szampon absolutnie nie nadaje się nawet do okazjonalnego użytku. Na moich ciemnych włosach zostawia biały nalot, włosy u nasady są jakby jaśniejsze, nieco siwawe. Do tego obojętnie czy wmasowuję proszek czy nie, jak długo rozczesuję szczotką nie widzę żadnego efektu. Mało tego, włosy są niesamowicie tłuste i przyklapnięte (jeszcze bardziej niż przed aplikacją). Zero objętości, po prostu tłusty przyklap. Mogłabym wyczarować przy pomocy tego szamponu fryzurę na mokrą Włoszkę, gdyby nie to, że cel był zupełnie odwrotny.

Produkt źle albo raczej wcale nie absorbuje sebum, dlatego wydajność jest mocno średnia. Trzeba dokładać nową i nową porcję. Do tego proszek źle się rozprowadza we włosach, zostawiając małe, białe grudki. Na ciemnych włosach wygląda to nieestetycznie, bo od razu przypomina łupież. No i sam finał - szampon Batiste tworzy brzydką skorupę na włosach, którą na dodatek ciężko zmyć szamponem.

Skuteczny

Nie traktuję tego produktu jako zamiennika szamponu, za to jest świetny do unoszenia włosów u nasady na specjalne okazje. Mam włosy średniporowate, 2a, które ciężko odbić od skóry głowy. Suchy szampon + suszenie włosów głową w dół i mam fryzurę jak z lat 80. :) Wydajność i cena na plus.

Spełnia swoje zadanie

Korzystam z suchych szamponów raz na ruski rok, ponieważ nie jestem ani ogromną fanką efektu, który tworzy na włosach, ani nie lubi go moja skóra głowy.

W pewnym okresie czasu zbyt często tego szamponu i niestety zaczął mnie swędzieć skalp. Oczywiście działo się to, ponieważ przesadziłam z częstotliwością, jeśli chodzi o sporadyczne użycie, produkt jak najbardziej spełnia swoją funkcje.

Jest wydajny, nie bieli aż tak bardzo (jestem blondynką, wiec i tak byłoby niewiele widać), ma bardzo ładną szatę graficzną i pachnie chyba najładniej ze wszystkich wersji.

SUCHY SZAMPON DLA KAŻDEGO

Używam suchego szamponu raz na jakiś czas. Gdy z lenistwa przeciągnę mycie włosów o jeden dzień lub spontaniczne wyjście z przyjaciółmi. Kupiłam go w Rossmanie i wybrałam zapach przypadkowo. Nie żałuję wyboru ponieważ zapach jest przepiękny i utrzymuje się długo na włosach . Po użyciu włosy są widocznie odświeżone . Produkt po aplikacji na włosy wmasowuję i wcieram. Nie widać smug ani białego nalotu . Jest widoczne podniesienie włosów u nasady i wzmocnienie objętości. Myślę iż każda kobieta powinna mieć taki szampon w swojej szafce - tak.............. na wszelki wypadek . Polecam

Klasyk niezbędny w łazience

Kupiłam skuszona kolorowym, metalowym opakowaniem jak typowa sroka... :D

Pachnie adekwatnie do szaty graficznej- bardzo ładnie i kwiatowo! Po prostu ŚWIEŻO

Nie mam wygórowanych oczekiwan co do tego typu produktów- mają odświeżać, nie przesadnie matowić włosy, odbijać je u nasady a jeśli delikatnie rozjaśniają (to dla mnie farbowanej blondynki z ciemniejszym odrostem) działa tylko na plus!

Cena w porządku, wydajność również.

Wydobycie proszku z atomizera bezproblemowe pod warunkiem, że używa się go regularnie- w innym wypadku zastyga na skorupkę, którą bez większej trudności można usunąć.

Z pewnością to nie moje pierwsze ani ostatnie opakowanie :)

Nie zawodzi jak inne suche szampony tej marki

Suchy szampon mi starcza na bardzo długo, bo jest to dla mnie po prostu ratunek od czasu do czasu, przed większym, nieplanowanym wyjściem lub po prostu, gdy jestem pod ścianą. Ten konkretny produkt miał bardzo przyjemny, kwiatowo - owocowy zapach, który raczej duszący nie był. Jakie konkretnie to nuty zapachowe były to nie mam pojęcia, po prostu przyjemny zapach i tyle. Produkt jak to suchy szampon zostawia trochę białego polotu, ale po dokładnym wczesaniu produktu nie ma żadnego śladu - no może czasem minimalny zostaje, ale to efekt uboczny i nie mam tego za złe - w końcu miałam wybór, albo umyć włosy, albo użyć szamponu. Co do "wizualnego" oczyszczenia to występuje, zgodzę się w 100% - nadmierna tłustość zebrana, włosy ładnie odświeżone, lekki uniesione u nasady - no jak na produkt doraźny, który ma jakkolwiek pomóc odświeżyć włosy to super.
Może nie będę zachęcać by używać produkt non stop, ale dla ratunku warto go mieć w pogotowiu, bo kto wie kiedy się przyda.

Ulubiony przyjaciel

Suchy szampon Batiste to przyjaciel każdej kobiety. Mam go zawsze w pogotowiu. Najczęściej kupuję wersję Floral Essences bo lubię ten zapach :). Szampon po wyczesaniu nie zostawia na włosach śladów. Sprawdza się zarówno do odświeżenia włosów jak i do ich ułożenia i odbicia od nasady.

Batiste <3

Jak zawsze nie zawiodłam się na produkcie marki Batiste. Zapach piękny, opakowanie praktyczne, a szampon spełnia swoje funkcje.
Niestety jedną gwiazdkę muszę odjąć za pozostawianie śladów na moich blond włosach. Niemniej jednak i tak chętnie będę do niego wracać.

Kolejny dobry produkt z całej serii

Mam cienkie, szybko przetluszczajace się i szybko przyklapujace włosy. Dlatego gdy potrzebuje szybkiego odswiezenia wlosow - siegam po suchy szampon. Tak samo jak pomadki - suchy szampon zawsze mam w domu.

Wyprobowalam juz wiele z nich, ale to szampony Batiste snajlepiej sie u mnie sprawdziły (choć zawsze narzekam na dosc wysoka cene w porownaniu do np szamponow Isany)

#MOJE WLOSY
*blond, rozjasnianie u fryzjera
*z tendencja do przesuszania się
* w miare dobrze pielegnowane - olejuje, stosuje OMO
* przetłuszczające się, myte co 1-2 dni
* z tendencją do wypadania
* plączące się

STOSOWANIE
Szampon stosowalam :
*aby szybko odswiezyc wlosy i dodac im objetosci - w malej ilosci
* aby odswiezyc juz dosc mocno przetluszczone wlosy (takie stosowanie pomiedzy myciami) - w dosc duzej ilosci.
Przy obu stosowanich szampon spisuje sie tak samo dobrze, radzi sobie z lekkim odswiezeniem jak i z dosc widocznym "przeciazeniem" wlosow

PLUSY:
+ Odświeża włosy o roznym stopniu zabrudzenia, "zmeczenia" - radzi sobie tez dobrze z mocneij przetluszczonymi wlosami
+ Latwo sie wyczesuje z włosów, nie pozostaje na nich
+ nie ma "wrazenia łupiezu"
+ Podnosi włosy, dodaje im objetosci
+ Przyjemnie pachnie, czuc zarowno owocowe jak i kwiatowe nuty - ale bardzo odswiezajacy, nie jest ciezki
+ zapach dosc dlugo utrzymuje sie na wlosach - ale poniewaz nie jest to zapach duszacy to to jest duzy plus, bo zawsze pachniecie swiezo, ale moze byc minus gdy chcecie aby to zapach perfum sie wybijal, a niezapach suchego szamponu
+ Nie zostawia "tepego" uczucia na wlosach

MInusy:
-bez promocji cena jest dosc wysoka

Ale mimo wszystko POLECAM, jest wart kazdych pieniedzy, ja go kupuje nawet bez promocji bo niewielka iloscia kosmetyku mozna dobrze odswiezyc wlosy

Gitarka

Original to moja ulubiona wersja zapachowa suchych szamponów od Batiste., chociaż Floras Essences również bardzo mi się podoba. Mam ciemny blond, więc wersje transparentne mnie mocno nie wybielają. Bezpieczny wybór i niezbędny kosmetyk w każdej torebce.

Suchy szampon gdy się spieszę

Oj nie raz on mnie uratował jak mi się przysnęło i nie miałam czasu rano już umyć włosów. Na pewno na jego korzyść wypływa to, że całkiem dobrze radzi sobie z tłustością włosów i trochę nadaje im objętości, a to jest baaardzo ważne przy oklapie włosów. Nie widzę jakiś problemów związanych z tym, zeby coś mnie uczulało, albo powodowało łupież czy swędzenie. Stosuję go co jakiś czas, ale jedna butelka starcza mi na dość długo, bo na pewno na kilka dobrych użyć. Włosy mają po nim ładny zapach, ale trzeba trochę je poczesać by proszek dość dobrze wszedł we włosy, bo trochę jednak on bieli i tak jak przy moim blondzie tak tego nie widać, to jak czasem chłopak mi podebrał go to widać było, że jest wesoło. Poza tym? zdecydowanie polecam. Za taką cenę i w takiej dostępności czy wydajności warto mieć ten suchy szampon na awaryjne sytuacje :D

Master

Gdy mowa o suchych szamponach, zdecydowanie pierwsza marka jaka przychodzi mi na myśl, to właśnie Batiste. Miałam przyjemność wypróbowania wszelakich suchych szamponów dostępnych na rynku, lecz Batiste jest zdecydowanie bezkonkurencyjna.

Opakowanie solidne, metalowe, średniej wielkości. Wydajność jest jednak naprawdę satysfakcjonująca. Pompka zabezpieczona plastikowym korkiem.

Zapach to jednak rzecz mocno indywidualna. Batiste proponuje naprawdę kilkanaście wariantów zapachowych swoich suchych szamponów, od słodziutkich i koktailowych po kobiece, kwiatowe i świeże nuty. Osobiście wypróbowałam każde z nich, jakie są dostępne i jednym z moich zapachowych faworytów, jest właśnie bright & lively floral. Jest on akurat tym z tej drugiej gamy zapachowej, czyli odświeżająco kwiatowy. Zapach utrzymuje się na włosach kilka godzin.

Rozpylanie działa bez zarzutów. Pompki są sprawne i rozpylają szampon już pod delikatnym naciskiem. Ilość rozpylanego szamponu spokojnie starcza na pokrycie większości nasady włosów przy kilku ruchach. Dzięki temu, suchy szampon od Batiste jest naprawdę wydajny. Włosy nie są posklejane, natomiast należy mieć się na baczności przy rozpylaniu wokół ciemnych mebli lub paneli, które automatycznie stają się białe.. ;)

Sam efekt jest najlepszym, jaki zdołał u mnie stworzyć suchy szampon. Pokrywa przetłuczone włosy, dając im natychmiastowe odświeżenie bez nadmiernego "białego pyłu". Świetnie sprawdza się także dla ułatwienia stylizacji włosów i odbicia ich u nasady. Łatwo można go wyczesać. Jeżeli borykasz się z problemem szybko przetłuszczających się włosów, można po ich umyciu i wysuszeniu rozprowadzić suchy szampon u nasady - w kolejnym dniu włosy nadal pozostaną świeże, ponieważ świetnie radzi sobie z wchłanianiem zbyt dużej ilości wydzielanego sebum.

Batiste jest z pewnością królem wśród suchych szamponów. Zdecydowanie mój HIT, którym jeszcze dłuuugo pozostanie. :)