Zoeva, Cocoa Blend, Eyeshadow Palette (Paleta cieni do oczu)

Zoeva, Cocoa Blend, Eyeshadow Palette (Paleta cieni do oczu)

Paleta cieni do powiek marki Zoeva o nazwie Cocoa Blend, to paleta zawierająca 10 mocno napigmentowanych cieni. Każdy z nich zawiera 1,5 g. Cienie Zoeva są łatwe w aplikacji, nie osypują się, utrzymują się na powiece przez cały dzień. Paleta inspirowana pudełkiem czekoladek.

paletki cieni
Efekt
matowe, perłowe, satynowe
prasowane
hipoalergiczna

Cudowna!

Uwielbiam tą paletę.
10 kolorów, którymi można wyczarować makijaż zarówno dzienny jak I wieczorowy.
Pigmentacja jest rewelacyjna, cienie nie osypują się, wyglądają oblednie na oku.

Kolorystyka mnie nie urzekła

Zacznę od tego, że paletkę bardzo chciałam przetestować, bo internet w tamtym czasie aż huczał, jak cudowna i uniwersalna jest ta paletka. Kupiłam ją bez zastanowienia, nie przyglądając się kolorystyce i to był błąd. Nie używam kolorów fioletowych, ani różowych, ani ciemnych błysków w makijażu, więc na wstępie 4 z 10 cieni odpadły z użytkowania. W tej paletce brakowało mi ciemniejszego beżu i czerni. Bardzo dużo jednak używałam brązów i błysku w kolorze złota. Jako dla osoby z jasną karnacją, uważam, że to paletka bardziej wieczorowa, niż dzienna.

Jakość cieni była fenomenalna. Cienie same się blendowały. Były mocno napigmentowane. Czuło się, jakby używało się produktu bardzo luksusowego.
Cienie nie osypywały się.

Podsumowując. Cienie bardzo dobrej jakości, ale niestety kolorystyka paletki mnie nie urzekła. Dla brunetek bardzo polecam, bo kolorystyka nie będzie za ciemna.

Kultowa

Kilka lat temu Zoeva wskoczyła na rynek z pięknymi paletami cieni, jak na tamte czasy ich jakość była mega dobra. Pigmentacja nie jest równa, jedne cienie są lepsze inne gorsze. Szła za tym wszystkim niezbyt wygórowana cena i dostępność stacjonarna w Sephorze.
Dobrze wspominam tą paletę, po jakimś czasie oddałam ją koleżance, ale tylko dlatego że miałam dużo palet w podobnej kolorystyce i postanowiłam zostawić tylko te najlepsze. Wykonałam ją mnóstwo makijaży w czasach gdy chodziłam do szkoły wizażu, często zabierałam ją ze sobą na zajęcia.

Kultowy produkt

To jedna z pierwszych paletek, jaka zakupiłam na początku mojej drogi z wizażem. Mam do niej sentyment, choć już kilka cieni jest zużytych do zera, co do pigmentacji jest ona różna w zależności od koloru. Trwałość oceniam na dobrą. Na ten moment pojawiło się już mnóstwo nowych marek, które jakościowo przebiło ta paletkę, ale myśle, że i sama Zoeva wypuszczając nowe produkty podwyższyła sobie poprzeczkę.
Jeśli ktoś zaczyna przygodę z makijażem to jak najbardziej może się na nią skusić. Jeśli już trochę w tym siedzisz i masz w swoim kuferku inne paletki, może warto rozejrzeć się za czymś innym :)

Mocno napigmentowane i trwałe

Cienie urzekły mnie mocnym napigmentowaniem. Paleta zawiera śliczne kolory, ciepłe pięknie podkreślające mój wiosenny typ karnacji. Cienie bezproblemowo się blendują za pomocą pędzla. Nie osypują się w ciągu dnia. Są mega trwałe. Paleta jest wydajna. Przy codziennym stosowaniu w ciągu miesiąca niewiele ubyło.

Bywa różnie

Pomysl na kolory bardzo. Mi odpowiada, w końcu w brązach zawsze ktoś się odnajdzie. Paleta jest tekturowa bez lusterko i bez żadnych pędzelków. Wyglada solidnie i i nie ma problemu z zamykaniem oraz przechowywaniem. Kolory nadają się do makijażu dziennego jak i wieczorowego. Cienie wyglądają bardzo ładnie i ich dobór był przemyślany, niestety ich jakość jest sobie nie równa... Używając ją ciągle nie wiem co mnie czeka - czy makijaż będzie się trzymał cały dzień, czy zrobią mi się zaraz dziury lub plamy. Jakość, która zaskakuje. Są maty które trzymają się cały dzień bez żadnego osypu i żadnego rolowania. Ale są też maty, które są problematyczne... No chociażby ciemny który potrafi oderwać inny kolor. Jak dobrze trafię to makijaż trwa od rana do nocy w nienaruszonym składzie - no jakość marzenie i to bez podkładu, bazy czy littera. Maty są przyjemne, kolor nakłada się bezproblemowo. Blenduje się szybko i łatwo, nie widzę jakiegoś wielkiego osypu.
Błyski to inna bajka (glamshop nas rozpiescil i tych błysków chyba nic nie przebije) mamy tu błyski ale nie ma tu żadnego porównania do naszych glam. Podobny efekt spotkałam w sultry ale zoeva wypada gorzej. Żeby było jasne- cienie sieblyszcza i trzymają powieki ale efekt jest bardzo delikatny i bezpieczny. Co wcale nie jest złe, takie błyski sprawdza się w miejscach pracy publicznych
/Państwowych no np w szkole czy wbanku, wszędzie tam gdzie kojarzy się nam bezpieczny makijaż. Coś błyszczy, coś z kolorem, bez osypu i jest elegancko.
Paleta nie jest zła, jakość jest dobra szkoda tylko że nie równa.
Muszę zaznaczyć, że kiedyś miałam paletkę z tej firmy ale wtedy jakość była dużo słabsza, więc widać że firma się cały czas rozwija i to w dobra stronę

Czekoladka

Cera/karnacja/powieki:
Cera mieszana z tendencją do przetłuszczania się strefy T. Jasna, piegowata z niebieskimi oczami. Powieki są bardziej tłuste niż normalne, dlatego baza – korektor pod cienie jest bardzo istotne.

Czego oczekuje cienie:
Cienie nie powinny się osypywać i robić plam. Oczekuje dobrej pigmentacji, łatwego blendowania oraz żeby cienie współgrały ze sobą.

Opakowanie produktu:
Kartonowe, bez lusterka.

Jakie są:
Osobiście polubiłam się z marką i ich cieniami, gdyż to nie pierwsza testowana paleta i tym samym nie mam im nic do zarzucenia. 10 cieni, które dobrze sprawdzą się na dzień jak i na wieczorne wyjścia. Dobra pigmentacja i łatwa praca pozwalają na czysty i ładny makijaż. Wspomnę również o pędzlach, gdyż według mnie również przyczyniają się do lepszej pracy.

Co producent obiecuje:
Kuszące spojrzenie z matowym efektem czekoladowego smoky-eye w połączeniu z metalicznymi tonami. A wieczorowy look uzupełnij perłowymi refleksami. Efekt matowy, satynowy, metaliczny, perłowy i matowy z drobinkami.

Czy jestem zadowolona:
Oczywiście, że tak. Cienie prezentują się na powiekach bez zarzutu a praca nimi to przyjemność. Nie miałam problemu z ich roztarciem czy łączeniem kolorów. Makijaż wyglądał dobrze, bez plam. Makijaż oczu wykonuje w pierwszej kolejności dlatego delikatny osyp nie przeszkadza.

Cena
10 cieni – około 120 zł

Dostępność
Online

Wydajna, ale trwałość i pigmentacja bardzo nierówne

Używałam tej paletki przez dłuuugi czas (bo nie maluję oczu aż tak często) więc w moim przypadku była bardzo wydajna. Oczywiście miałam swoje ulubione kolory w tej paletce. Ogólnie oceniam ją jako niezłą, chociaż ma wady.

Przede wszystkim, najjaśniejszy beż oraz perłowy (czyli dwa cienie z góry od lewej) były najsłabsze. Pigmentacja kiepska, trwałość kiepska - ogólnie szkoda, bo dla mnie jasne kolory były zdecydowanie czymś, co mogę kłaść na powieki na co dzień. Dolne brązy wszystkie były okej, mocno napigmentowane, dało się z nimi pracować bez problemu.

Nie znam się na technikach makijażowych, nie zainwestuję w drogie pędzle, uważam więc, że Zoeva jest całkiem niezła w takich domowych, amatorskich warunkach. Dało się nią zrobić i codzienny makijaż (chociaż te jasne kolory nieco utrudniały) i coś na większe wyjście, smokey eye, kreski itp. Innych rzeczy nie próbowałam ;)

Raczej nie kupię jej ponownie, jak już, to może inny zestaw kolorystyczny. Te kolory najlepiej sprawdzały mi się jesienią i zimą.

Kolejna dobra paletka z marki Zoeva

Kolejna świetna paletka z marki Zoeva. Cienie z tej marki towarzyszyły mi w nauce makijażu i dzięki nim można było w szybki sposób zrobić dobry makijaż. Kolorystyka to rzecz gustu, więc oceniam same cienie.

Dobrze napigmentowane, dobrze się blendują, rozcieraja, nie robią plam i co ważne dobrze się trzymają na oku. Tutaj też kwestia kto jakie ma powieki, moje nieco się przetłuszczają ale dobra baza (najczęściej korektor) i jest ok. Cała noc wesela wytrzymają ;)

Świetna na prezent

Paletę dostałam od siostry na święta Bożego Narodzenia w zeszłym roku. Na początku nie byłam zachwycona kolorystyka, bo to nie moje klimaty. Ale po jakimś czasie postanowiłam się nią pomalować i nie żałuję.
Pigment jest naprawdę mocny, a cienie przyjemnie się pomiędzy sobą blenduja. Jest super łatwa w użytkowaniu i poleciłabym ją każdej początkującego osobie.
Nadal nie mam pomysłu na dwa kolory, jakoś nie łączą mi się one w głowie z pozostałymi odcieniami. Ale uważam tą paletę za świetny produkt!

Klasyka w dobrym wydaniu

Mój typ urody to jesień i czuję się dobrze we wszelkich odcieniach brązu. Wybrałam tę paletę, bo kosmetyczka malowała mnie nią na wesele i wszystko się trzymało do białego rana. Cienie są super napigmentowane, nie osypują się, można nimi ładnie wymodelować powiekę i nadać głębi spojrzeniu.

Rewelacyjna paleta

Od dłuższego czasu szukałam palety, która sprosta wszystkim moim oczekiwaniom.Skuszona pozytywnymi opiniami wypadło na tą oto paletę.Jestem bardzo miło zaskoczona.Ciepła tonacja wszystkich cieni w palecie,dla mnie na duży plus.Cienie są dobrze napigmentowane,łatwo się aplikują i rozprowadzają na powiece.Nie osypują się i o dziwo są naprawdę trwałe(mam bardzo tłustą powiekę).Kolorystyka pozwala na wykonanie dzienniaczka,jak i makijażu wieczorowego.Mają przyjemną konsystencję.Są bardzo wydajne.Polecam z całego serca.