The Body Shop, Rainforest, Moisture Shampoo (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych)

Szampon delikatnie oczyszczający, przywracający włosom nawilżenie, miękkość i blask bez obciążenia.
Bez silikonów, bez siarczanów, bez parabenów. Dla włosów suchych i zniszczonych.

Rainforest Nutrition - Szampon od The Body Shop ( wersja miniaturowa)

Miniatura szamponu Rainforest Nutrition firmy The Body Shop. Na początku bardzo się ucieszyłam, ponieważ nie miałam jeszcze okazji używać szamponów tej firmy. Ten dokładnie przeznaczony jest do włosów zniszczonych, a dzięki ekstraktom z miodu ma właściwości nawilżające. Buteleczka mieściła 60 ml szamponu w przezroczystym, lekko żółtym kolorze i miodowo-ziołowym zapachu. Szampon dość dobrze się pienił, a podczas masowania wydzielał się przyjemny zapach, który pozostał na włosach nawet po umyciu. Na początku byłam bardzo zadowolona. Szybko umyłam nim głowę i nie stawiał problemów w spłukiwaniu. Nie splątał również włosów bardziej niż inne szampony i ogólne pierwsze wrażenie było wow. Niestety gdy na drugi dzień obudziłam się rano z suchymi włosami byłam przerażona. O ile włosy były miękkie i przyjemne w dotyku to skóra głowy była w okropnym stanie. Oczywiście szampon nie zawiera parabenów czy silikonów, a moja skóra głowy nienawidzi ich braku. Została mocno podrażniona i zasypana łupieżem. Ten szampon po raz kolejny potwierdza fakt, że naturalne produkty do ich pielęgnacji niestety nie są dla mnie. Ze stanu włosów jestem jednak zadowolona i gdyby nie ten łupież który spowodował, na pewno bym sięgnęła po niego ponownie. W takim układzie jednak będę omijała je z daleka, bo niestety nie warto tak męczył skóry głowy, nawet jeśli włosy po umyciu były w dobrym stanie. Niestety produkt nie dla mnie, ale zapowiada się rewelacyjnie, więc polecam spróbować jeśli wasza skóra nie jest wrażliwa.