Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!
Polecamy: 3 DNI DO BIELI
Statystyki: + Dodaj produkt
Składnik:

Parfum

Perfumy, Zapach

Fragrance, Perfume, Aroma, Aromatica, Aromatic, Aromaticum, Flavor, Flavour

Określenie ogólne kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia, z reguły jednak syntetycznego i objętego przez producentów klauzulą poufności. Producenci najczęściej nie przekraczają stężeń substancji składających się na kompozycję, potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia, które wymuszałyby wyszczególnienie w składzie INCI. Naturalne kompozycje zapachowe powstają najczęściej z olejków eterycznych oraz izolatów roślinnych, np z owoców, ale niektóre z nich także mogą być niebezpieczne.

Maskowanie niepożądanych zapachów wynikających z pozostałych składników w kosmetyku, nadawanie bardziej klarownego, przyjemnego zapachu wszelkim kosmetykom. Kluczowy składnik perfum, wód toaletowych, perfumowanych, dezodorantów itp. Niektóre substancje zapachowe są stosowane jako skażalniki do denaturacji niebezpiecznych substancji, aby odstraszyć m.in. przed konsumpcją, mogą powodować zwykłe odrzucenie lub odruch wymiotny. Mogą także działać zapobiegawczo przeciwko nieprzyjemnym zapachom, neutralizować i zapobiegać namnażaniu bakterii np próchniczych, albo w pocie. Wiele składników kompozycji zapachowych, substancji zapachowych i rozpuszczalników substancji zapachowych ma właściwości przeciwutleniaczy, odpychają lub wiążą jony metali z otoczenia kosmetyku i zapobiegają psuciu kosmetyków, utracie lub zmianie właściwości zapachowych, koloru i konsystencji.

Substancja różnego pochodzenia

Substancja dezodorująca

Skażalnik

Substancja zapachowa

Substancja maskująca

5
słabsze działanie silne działanie

Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silnie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.