Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!
Polecamy: 3 DNI DO BIELI
Statystyki: + Dodaj produkt
Składnik:

Sodium Hyaluronate

Hialuronian sodu, Sól sodowa kwasu hialuronowego, Kwas hialuronowy małocząsteczkowy

Hyaluronic Acid Sodium Salt, Hyaluronate de Sodium, ULMW HA, LMW HA.

Biotechnologicznie otrzymywany czynnik nawilżający, mukopolisacharyd, odpowiednik naturalnie występujących w organizmie soli hialuronowych charakteryzujący się mniejszą cząsteczką od kwasu hialuronowego, dzięki czemu łatwiej i głębiej przenika przez naskórek, oraz bardzo wysoką higroskopijnością, potrafi związać do 40 razy więcej wody w stosunku do swojej objętości. Wraz z kolagenem i elastyną stanowi tzw. "rusztowanie" skóry, a jego poziom maleje wraz z wiekiem. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego nie jest zdolny do tworzenia żeli. W kosmetykach zwykle stosuje się stężenie do 3%. Hialuronian sodu może być pozyskiwany z tkanki zwierząt, jednak odchodzi się od tej metody, odkąd odkryto możliwość syntetycznego uzyskania substancji. Natomiast roślinny w rzeczywistości ma nieco inną budowę i nie wykazuje tak dobrego powinowactwa do ludzkiej skóry, jak surowiec biotechnologiczny, który jest identyczny z ludzkim.

Zapobiega wysychaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dodawany jest w celach pielęgnacyjnych, wypełniających zmarszczki, nawilżających, odmładzających, wzmacniających i poprawiających elastyczność skóry. Ma także działanie regenerujące, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry, ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. Substancja wiążąca wodę w naskórku, zapobiega transepidermalnej utracie wody (utracie wody z organizmu przez skórę), lecz w tym celu powinna być stosowana w połączeniu z kwasem hialuronowym lub emolientami, w przeciwnym razie może pochłaniać wilgoć ze skóry czy włosów na zasadzie adsorbentu i spowodować ich przesuszenie.

Substancja syntetyczna

Humektant

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Substancja aktywna

Substancja nawilżająca

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja wypełniająca

Substancja żelująca

1
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.