Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!
Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno
Statystyki: + Dodaj produkt
Składnik:

Glycerin

Gliceryna, Glicerol

Propanotriol, Glycerine, Glycerol, Glycerolum, Glyzerin

Organiczny związek chemiczny z grupy cukroli. Alkohol trójwodorotlenowy. Jest cieczą o konsystencji syropu, bezbarwną lub lekko mętną, trudnozamarzalną. Występuje w glicerydach i jest pozyskiwana poprzez rafinację olejów roślinnych lub tłuszczy zwierzęcych, jest także odpadem poprodukcyjnym mydła, ponieważ w reakcji z roztworami zasadowymi tłuszcze ulegają hydrolizie. Także reakcja transestryfikacji wykorzystywana do produkcji biodiesla dostarcza dużych ilości gliceryny, jako produktu ubocznego. Gliceryna znajduje się w wielu roślinach. Sugerowane stężenie w kosmetykach: Od 1-15%.

Silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.

Substancja syntetyczna, Substancja pochodzenia zwierzęcego, Substancja roślinna, Substancja różnego pochodzenia

Humektant

Substancja kondycjonująca

Konserwant

Nośnik substancji aktywnej, Promotor przejścia

Skażalnik

Substancja nawilżająca

Substancja ochronna

Substancja wygładzająca

Substancja zapachowa

1
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.