Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!
Polecamy: 3 DNI DO BIELI
Statystyki: + Dodaj produkt
Składnik:

Glyceryl Stearate

Monostearynian glicerolu, stearynian glicerolu, monogliceryd kwasu stearynowego

Glyceryl monostearate, 2,3-dihydroxypropyl ester octadecanoic acid, Glycerin 1-stearate, Glycerin stearate, Ethylene glycol monostearate

Produkt estryfikacji glicerolu (gliceryny) oraz kwasu stearynowego. Białe, bezwonne płatki. Emulgator pochodzenia roślinnego, składa się głównie z monoglicerydów. Tworzy trwałe emulsje w połączeniu z koemulgatorami - np. alkoholem cetylowym, woskami. Pozwala otrzymać nietłuste kremy z zawartością fazy tłuszczowej na poziomie już od 20% - lekkie kremy nawilżające dla cery trądzikowej, tłustej i mieszanej. Można także otrzymać kremy tłuste i półtłuste - przy większej zawartości olejów i maseł. Traci swoje właściwości emulgujące przy kremach z kwaśną fazą wodną. Działa przy pH w granicach 6.8 - 8.5. Stosowany także jako stabilizator emulsji przy emulsjach O/W (olej w wodzie).

Stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwalnych - ułatwia spłukiwanie np. odżywek do włosów. W preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy także na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco (zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody). Ma właściwości wygładzające.

Substancja syntetyczna

Emolient

Emulgator, emulsyfikator

Substancja kondycjonująca

Substancja konsystencjotwórcza

Regulator lepkości

Stabilizator emulsji

Substancja wygładzająca

2
słabsze działanie silne działanie

Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (sprzyjać powstawaniu zaskórników).

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.