Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!
Polecamy: 3 DNI DO BIELI
Statystyki: + Dodaj produkt
Składnik:

Butylene Glycol

Glikol butylenowy

1,3-Butanediol

Bezbarwny, bezzapachowy płyn, alkohol dwuhydroksylowy. Hydrofilowy, rozpuszczalny w wodzie. Stężenie w kosmetykach: Do 50%.

Substancja ma właściwości poprawiające przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Jest także rozpuszczalnikiem substancji roślinnych i zapobiega wysychaniu kosmetyków. Nawilża i kondycjonuje skórę oraz włosy, zmiękcza i wygładza. Zmniejsza lepkość oraz wykazuje delikatne działanie konserwujące.

Substancja syntetyczna

Humektant

Substancja kondycjonująca

Konserwant

Nośnik substancji aktywnej, Promotor przejścia

Rozpuszczalnik

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

2
słabsze działanie silne działanie
2
słabsze działanie silne działanie

Składnik nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci. Składnik może zatykać pory oraz wywoływać stany zapalne skóry. Częste stosowanie i w dużych stężeniach nie jest wskazane dla skóry tłustej, trądzikowej. W przypadku skóry wrażliwej, atopowej może wykazywać działanie drażniące. Jest bardzo skutecznym promotorem przejścia, dlatego podejrzewany jest o zdolność przenoszenia w głąb skóry wszelkich toksyn z otoczenia.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.