18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Laminaria Saccharina Extract

Wyciąg z listownicy cukrowej, Wyciąg z kapusty morskiej

Laminaria Saccharina (Sugar Kelp) Extract, Extract Of Laminaria Saccharina, Extract Of Sugar Kelp, Sugar Kelp Extract, Sugar Kelp (Laminaria Saccharina) Extract, Laminaria Saccharina (Algae) Extract

Ekstrakt z wodorostów z gromady brunatnic, zawiera dużą ilość związków jodu, witamin, mikroelementów, aminokwasów i innych biologicznie aktywnych substancji. Jeśli chodzi o wartość odżywczą składnika, to wiele zależy od miejsca i czasu zbioru alg i pory roku, algi w porach nocnych i w okresach zrównania dni i nocy magazynują najwięcej substancji odżywczych i niektórzy producenci wykorzystują tylko takie. Ekstrakt pozyskiwany jest w złożonych procesach biotechnologicznych. Najbardziej naturalne metody, a przy tym pozwalające zachować trwałość ekstraktu, to mikronizacja i liofilizacja. Częściej jednak stosuje się po prostu rozpuszczalniki do ekstrakcji, takie jak heksan, olej roślinny, eter, glikol propylenowy czy dwutlenek węgla.

Składnik działa silnie nawilżająco i ochronnie, wiąże wodę, rewitalizuje, odżywia, regeneruje, napina, ujędrnia i stymuluje skórę. Jest silnym antyoksydantem. Najczęściej spotykany w produktach nawilżających, liftingujących i ujędrniających, zwłaszcza do skóry dojrzałej twarzy i ciała. Wspomaga walkę ze zwiotczeniami, cellulitem, rozstępami i zmarszczkami.

Substancja roślinna

Emolient

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja antybakteryjna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja nawilżająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłojotokowa

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

5
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Składnik może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki, wykazuje jednakże korzystne działanie na skórę tłustą i trądzikową przy odpowiednim i niezbyt częstym dawkowaniu.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.