18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Acetylated Lanolin

Lanolina acetylowana

Acetates Lanolin, Hard Lanolin Acetate, Lanolin Acetate, Wool Fat Acetate, Acetylated Wool Fat, Acetylum Lanolinum, Lanolin Cera Acetate, Acetylated Lanolin Wax

Składnik pochodny lanoliny, czyli tłuszczopotu z wełny owczej. Lanolina acetylowana od lanoliny różni się niższą temperaturą topnienia, jest łatwiejsza w obróbce cieplnej i w preparowaniu z formułami kosmetycznymi, ma mniejsze właściwości emulgujące, jest bardziej hydrofobowa, niż związek wyjściowy. Substancja nierozpuszczalna w wodzie.

Emolient tłusty tworzący na powierzchni skóry i włosów odżywczą, zmiękczającą, wygładzającą i nabłyszczającą oraz ochronną warstwę. Pełni także funkcję emulgatora. Stosowany jako czynnik tworzący wodoodporne powłoki, np w kosmetykach do makijażu, tuszach do rzęs i kredkach oraz w kosmetykach do opalania, szczególnie w wyrobach ochronnych dla dzieci. Wodoodporne powłoki utworzone z acetylowanej lanoliny są bardzo przydatne również w kremach do ciała, do rąk i pomadkach ochronnych do ust, ponieważ zapobiegają odparowywaniu wody, zatrzymują wilgoć w skórze i utrzymują ją w dobrej kondycji. Ponadto acetylowana lanolina nie wykazuje działania alergicznego i dlatego polecana jest jako środek zmiękczający skórę do kosmetyków przeznaczonych dla skóry szczególnie wrażliwej. Wyraźnie także wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd.

Substancja pochodzenia zwierzęcego

Emolient

Emulgator, emulsyfikator

Substancja kondycjonująca

Substancja filmotwórcza

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

2
słabsze działanie silne działanie

W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski, jednakże w rozsądnych ilościach wykazuje działanie łagodzące objawy trądziku i trądzikopodobne.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.