18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Bertholletia Excelsa Nut Oil

Olej z orzechów brazylijskich

Bertholletia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Bertholletia Excelsa (Brazilnut) Seed Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Brazil (Bertholletia Excelsa) Nut Oil, Brazil Nuts Oil, Brazilnut Seed Oil

Tłuszcz tłoczony na zimno z miazgi orzechów orzesznicy wyniosłej, zwanej także orzesznicą brazylijską lub bertolecją- gatunku potężnego drzewa z rodziny czaszniowatych występującego głównie w tropikalnych lasach górnego dorzecza Amazonki, w Boliwii, Północnej Brazylii i Peru. Gatunek jest zagrożony ze względu na działalność człowieka. Orzechy posiadają ok. 65% tłuszczu zawierającego kwas oleinowy 36-45%, linolenowy 33-38%, kwas palmitynowy 16-20%, stearynowy 9-13%, palmitooleinowy 0.5-1.2%, (tłuszcze nasycone 25%, nienasycone 75%), zawiera także sito-sterol, wit. A, D i E, magnez oraz cenny selen. Ma przyjemny, orzechowy zapach, jest dość gęsty i lepki. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy. Olej z grupy półschnących, średnio trwały, nie należy go podgrzewać powyżej 80*C, przechowywany w lodówce powinien zachować świeżość przez ok. 6-8 miesięcy.

Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów okluzyjną warstwę, która zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, np. wiatrem, mrozem i klimatyzowanymi pomieszczeniami. Składnik korzystnie wpływa na naczynia krwionośne i ukrwienie skóry, ma silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, przyspiesza gojenie skóry, regeneruje, tonizuje, odżywia i zmiękcza skórę oraz włosy. Nadaje się do włosów suchych i matowych, nadaje połysk, wygładzenie i elastyczność, działa także odżywczo na paznokcie i likwiduje szorstkość dłoni i stóp. Ma działanie łagodzące, zmniejsza podrażnienia, zaczerwienienia i poprawia koloryt skóry. Olej polecany jest do skóry dojrzałej, tracącej elastyczność, wrażliwej, naczynkowej i w prewencji przeciwzmarszczkowej.

Substancja roślinna

Emolient

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja filmotwórcza

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja tonizująca

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

3
słabsze działanie silne działanie

W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki. Niestety, orzechy brazylijskie mają bardzo duży potencjał do pochłaniania pierwiastków radioaktywnych, radu i baru, wykrywane są ilości niespotykane w żadnych innych popularnych produktach spożywczych, dlatego zaleca się stosowanie oleju jedynie ze sprawdzonych i kontrolowanych źródeł.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.