18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Rosmarinus Officinalis Oil

Olejek rozmarynowy

Rosemary Essential Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Essential Oil, Rosemary (Rosmarinus Officinalis) Oil, Rosemary Absolute, Rosemary Leaf Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

Olejek eteryczny pozyskiwany z aromatycznych liści rozmarynu lekarskiego, gatunku krzewu, należącego do rodziny jasnotowatych. Występuje w stanie dzikim głównie w rejonie Morza Śródziemnego. Olejek pozyskuje się metodą ekstrakcji parą wodną listków rozmarynu. Zawiera cineol, borneol i jego estry, kamforę, pinen, werbenon, terpineol i kamfen.

Składnik wykazuje działanie antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Pobudza wzrost włosów i ujędrnia skórę. Stosowany w maseczkach, tonikach, szamponach, kremach, balsamach i olejowych mieszankach do włosów, twarzy i masażu ciała. Masaż aromaterapeutyczny z dodatkiem olejku rozmarynowego pobudza krążenie, działa przeciwbólowo. Stosuje się go przy bólach reumatycznych i masażach zmęczonych, sforsowanych mięśni. Może także łagodzić objawy alergii. Jest silnym antyutleniaczem, zapobiega starzeniu skóry, przyspiesza procesy regeneracyjne, likwiduje łupież, zmniejsza łojotok, a także oczyszcza. Wskazany do stosowania u osób z tłustą skórą. Wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym i niweluje niepożądane zapachy w kosmetyku.

Substancja roślinna

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja antybakteryjna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja grzybobójcza, fungicyd

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów

Substancja przeciwłojotokowa

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja zapachowa

Substancja maskująca

Nie należy nakładać czystego olejku na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia. Nawet po rozcieńczeniu 4-6 kropli na 15ml oleju bazowego i użyciu na skórę całego ciała, olejek przenika do krwi i wywołuje działanie ogólne, nierzadko także niepożądane skutki uboczne. Olejek nie jest uznany za toksyczny, jednakże nierozcieńczony podrażnia skórę. Dotyczy wysokich stężeń: Nie stosować u dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie stosować u kobiet w ciąży bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować u osób chorych na epilepsje oraz cierpiących na nadciśnienie. Olejek rozmarynowy wykazuje działanie fotouczulające. Po użyciu nie należy wystawiać skóry bezpośrednio na słońce. W przypadku wymuszonej ekspozycji konieczne jest zastosowanie filtrów ochronnych.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.