18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Silybum Marianum Fruit Extract

Wyciąg z owoców ostropestu plamistego

SILYBUM MARIANUM (LADY'S THISTLE) FRUIT EXTRACT, EXTRACT OF LADY'S THISTLE FRUIT, EXTRACT OF SILYBUM MARIANUM FRUIT, LADY'S THISTLE (SILYBUM MARIANUM) FRUIT EXTRACT, LADY'S THISTLE FRUIT EXTRACT

Ekstrakt Silybum Marianum Fruit jest wyciągiem z owoców ostropestu plamistego, Silybum marianum, Compositae. Wyciąg z owoców ostropestu zawiera flawonolignany, określane jako sylimaryna, flawonoidy, związek polifenolowy, olej tłusty, sterole, śluzy, histaminę i białko. Najcenniejsza z uwagi na zastosowanie lecznicze jest właśnie sylimaryna (kompleks flawonolignanów).

Kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy charakteryzuje się działaniem zwalczającym wolne rodniki (substancje atakujące organizm i powodujące jego starzenie i destrukcję). Powoduje skuteczną odbudowę płaszcza lipidowego skóry, chroniącego ją przed przesuszeniem i podrażnieniem. Stosowany w kosmetykach z problemami skóry atopowej i suchej, a także w leczeniu zmian łuszczycowych, oparzeń słonecznych, zajadów i ukąszeń owadów. Związki chemiczne sylimaryny stymulują proliferację keratynocytów, produkcję kolagenu typu I i elastyny. Świadczy to o typowym działaniu anti - aging. Kompleks flawonolignanów stosowany w kremach ma potencjalne działanie wybielające, ponieważ obniża poziom melaniny w skórze, dodatkowo wykazuje również czynności przeciwzapalne. Efektem stosowania takich kremów jest rozjaśniona cera, która charakteryzuje się lepszymi zdolnościami regeneracyjnymi. Składniki ostropestu można spotkać w takich preparatach kosmetycznych jak żele, kremy, płyny, emulsje i maski.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna

Substancja kondycjonująca

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Substancja aktywna

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwzmarszczkowa

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.