18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

Olej z owoców rokitnika, Olej rokitnikowy

Hippophae Rhamnoides Pulp Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Hippophae rhamnoides (Seabuckthorn) Berry Oil, Seabuckthorn Berry Oil, Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Fruit Oil

olej z rokitnika może być pozyskiwany tradycyjnie z drobnych nasion lub z pulpy owocowej, także bogatej w tłuszcze. Oba rodzaje olejów, z nasion lub owoców, znacznie różnią się miedzy sobą zarówno wyglądem, jak i właściwościami. Olej z owoców rokitnika posiada charakterystyczny pomarańczowo-czerwony, mocny kolor oraz typowy owocowy zapach. Ma wysoką zawartość witaminy A. Dodatkowo olej z owoców rokitnika zawiera wysoką dawkę witaminy E, minerałów oraz flawonoidów. Jako nieliczny olej roślinny zawiera wysokie stężenie kwasu tłuszczowego palmityno-oleinowego - Omega-7, który jest nieobecny w oleju z nasion rokitnika. Kwas Omega-7 (palmityno-oleinowy) jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, wpływa on na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego.

Karotenoidy odpowiadają za własności regeneracyjne, przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne oleju, a także poprawiają koloryt skóry i chronią przed promieniowaniem słonecznym. Flawonoidy wpływają korzystnie na drobne naczynka krwionośne. Kwas Omega-7 (palmityno-oleinowy) jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, wpływa on na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego. Polecany w pielęgnacji cery dojrzałej, ze zmarszczkami, wymagajacej regeneracji.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna

Substancja kondycjonująca

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Substancja aktywna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja natłuszczająca

Substancja nawilżająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwzmarszczkowa

Zaleca się stosować na skórę w rozcieńczeniu do 5%.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.